Коагулянт (гідроксихлорид алюмінію)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-08-03-001605-b
  • 24310000-0 - Основні неорганічні хімічні речовини
  • Завершена
Найменування замовника:
Міське комунальне підприємство "Покровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства"
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Спрощена процедура
Контактна особа замовника
Мотрончук Андрій Петрович, +380566760480 , apmotr@gmail.com
Адреса замовника
Україна, місто Покров, 53300, Дніпропетровська область, вулиця Заводська, 2
Дата укладення договору
20.08.20
Переможець
ТОВ "ПРОМВОДОПОСТАЧ"
Очікувана вартість
320 000 UAH з ПДВ
Сума договору
280 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 20.08.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.08.2020 14:54

Подання пропозицій:

13.08.2020 14:54

Початок аукціону:

14.08.2020 12:49

Очікувана вартість
320 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 600 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Джерело фінансування - власні кошти підприємства

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

20 т
Коагулянт (гідроксихлорид алюмінію)
ДК 021:2015: 24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-08-03-001605-b.a1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "НЕОСИНТЕЗ", Код ЄДРПОУ:38391550
Дата подання: 05.08.2020 18:40
Вимога про усунення дискримінаційних вимог
Міським комунальним підприємством «Покровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (надалі – Замовник) 03 серпня 2020 р. було оприлюднено тендерну документацію електронних торгів у спрощеній процедурі закупівлі товарів Коагулянт (гідроксихлорид алюмінію) ДК 021:2015: 24310000-0 «Основні неорганічні хімічні речовини». Номер оголошення про проведення процедури закупівлі - UA-2020-08-03-001605-b.
Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі», оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

1. Згідно з пп. 3.4. п. 3 Додатку 3 до тендерної документації встановлено, що масова частка домішок Fe, Mn, Cu, Zn, Pb, As, Мо, Se, Sr, Hg, Cd, Ni, Cr, Sn у воді при застосуванні коагулянтів повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», вимогам Євронорми EN883 і гарантувати якість вживаної сировини і технології виробництва.

Згідно зі ст. 27 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» до системи стандартів у сфері питної води та питного водопостачання відносяться національні стандарти, міжнародні та регіональні стандарти, що визначають методики досліджень (випробувань) безпечності і якості питної води. Зазначені національні стандарти розробляються, затверджуються, переглядаються і змінюються відповідно до вимог Закону України «Про стандартизацію».
Згідно з ч. 1, 2 ст. 28 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»:
«1. Затвердження показників безпечності та окремих показників якості питної води здійснює центральний орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я, який також затверджує перелік референс-методик вимірювання вмісту (рівнів) забруднюючих речовин, залишків пестицидів питної води.
2. Затвердження показників безпечності та окремих показників якості питної води здійснюється відповідно до міжнародних стандартів, інструкцій чи рекомендацій та інших документів відповідних міжнародних організацій або вимог законодавства Європейського Союзу щодо питної води у разі відсутності вимог, встановлених у зазначених документах.»
В Європейському Союзі основним документом, що стосується якості води, призначеної для споживання людиною є Директива Ради 98/83/ЄС від 3 листопада 1998 року про якість води, призначеної для споживання людиною.
Проте, даний документ не імплементований в Україні та не є частиною діючого законодавства України.
Часткова гармонізація певних норм зазначеної директиви з нормами національного законодавства відбулася шляхом прийняття Порядку здійснення державного моніторингу вод, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 р. №758 та Державних санітарних норм та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», що затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12.05.2010 р. № 400.
У преамбулі European Standard EN883 зазначено, що у відповідності з внутрішніми правилами CEN/CENELEC (Європейський комітет по стандартизації) національні організації зі стандартизації країн зобов'язані застосовувати цей європейський стандарт, а саме: Австрія, Бельгія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія і Великобританія.
Проте, Україна до такого списку країн не входить, не є членом European Standard EN883, а тому не має використовувати цей стандарт, як нормативний документ.
В European Standard EN883 не передбачено інформації щодо того чи може продукт, який відповідає цим нормам використовуватися без обмежень в будь-якій з держав-членів ЄС або ЄАВТ.
Відповідно до ч.4 ст. 17 Закону України «Про стандартизацію» у разі прийняття європейського стандарту як національного забезпечується ідентичність національного стандарту відповідному європейському стандарту. З дня набрання чинності національним стандартом, що є ідентичним європейському стандарту, повинен бути скасований національний стандарт, положення якого суперечать положенням відповідного національного стандарту, що є ідентичним європейському стандарту.
Зважаючи на вищевикладене, на території України єдиним документом, що затверджує показники безпечності та окремі показники якості питної води є лише Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», що затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12.05.2010 р. № 400.
Для визначення на території України масової частки домішок Fe, Mn, Cu, Zn, Pb, As, Мо, Se, Sr, Hg, Cd, Ni, Cr, Sn у воді при застосуванні коагулянтів застосовують ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та не керуються European Standard EN883, оскільки вони не є затвердженими на території України.
Згідно з ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Наявність в тендерній документації вимоги про відповідність масової частки домішок Fe, Mn, Cu, Zn, Pb, As, Мо, Se, Sr, Hg, Cd, Ni, Cr, Sn у воді при застосуванні коагулянтів вимогам Євронорми EN883, НЕ передбачено законодавством України.
Зважаючи на вищевикладене, вимагаємо усунути порушення проведення спрощеної закупівлі ідентифікатор UA-2020-08-03-001605-b, шляхом виключення з умов Тендерної документації вимоги про відповідність масової частки домішок Fe, Mn, Cu, Zn, Pb, As, Мо, Se, Sr, Hg, Cd, Ni, Cr, Sn у воді при застосуванні коагулянтів вимогам Євронорми EN883.

2. Відповідно до п.п. 4.5. п.4 Додатку 3 до тендерної документації зазначено що учасник повинен надати в електронному вигляді зокрема дозвіл на експлуатування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (зберігання, транспортування небезпечних речовин). Вважаємо, що така вимога є дискримінаційною, необґрунтованою та такою, що значно обмежує коло учасників.
Порядок та процедура отримання дозволу на експлуатування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки визначається відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (надалі – Порядок), що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107. В додатку №2 до Порядку визначено перелік видів робіт підвищеної небезпеки. Зокрема в п.1 такого переліку зазначено, що одним із видів таких робіт є виробництво (виготовлення), використання, переробка, зберігання, транспортування, застосування, утилізація та знешкодження вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки».
Проте, предмет закупівлі, а саме: коагулянт (гідроксихлорид алюмінію), не є вибухопожежонебезпечною чи небезпечною речовиною, а тому його зберігання та транспортування не потребує отримання дозволу на експлуатування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Таким чином, необхідність надання дозволу на експлуатування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначений в Тендерній документації, в ситуації, коли такий дозвіл відповідно до вимог чинного законодавства України не вимагається, виключає можливість участі у закупівлі учасників, які такого дозволу не мають. У зв’язку з чим, вимога щодо необхідності надання такого дозволу, призводить до дискримінації учасників процедури закупівлі без дозволу (який у даній закупівлі відповідно до норм законодавства України є необов’язковим) та зменшує рівень конкуренції, оскільки обмежує коло ймовірних учасників. Таким чином, порушується один із найголовніших принципів здійснення закупівель, що визначений у ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» - недискримінація учасників.
Зважаючи на вищевикладене, вимагаємо усунути порушення проведення спрощеної закупівлі ідентифікатор UA-2020-08-03-001605-b, шляхом виключення з умов Тендерної документації вимоги про необхідність надання дозволу на експлуатування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

3. У п.6 Додатку 3 до тендерної документації зазначено, що умови приймання товару: товар приймається за кількісними (об’ємно-масовими) та якісними (за лабораторним визначенням вмісту активного хлору) показниками.
Проте, варто зазначити, що замовником допущено помилку в частині зазначення умов приймання за якісними показниками по лабораторному визначенню вмісту активного хлору. Зважаючи на те, що предметом закупівлі є коагулянт (гідроксихлорид алюмінію), його прийняття за якісним показником по лабораторному визначенню вмісту активного хлору є неможливим, оскільки предмет закупівлі взагалі не може містити в собі активний хлор! Наявність зазначеної вимоги призводить до неможливості прийняття замовником від учасника належного предмету закупівлі, та фактично дискримінує всіх учасників, що запропонують належний предмет закупівлі.
У зв’язку з чим, вимагаємо привести тендерну документацію, а саме: п. 6 Додатку 3 до тендерної документації спрощеної закупівлі ідентифікатор UA-2020-08-03-001605-b у відповідність до якісних характеристик предмету закупівлі.




Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

06.08.2020 12:36
Вимога UA-2020-08-03-001605-B.A1 задоволена частково: положення п.6 Додатку 3 до тендерної документації Замовником змінені (видалено помилкове посилання на необхідність лабораторного визначення вмісту активного хлору при прийнятті товару), у зв’язку з чим до електронної системи Замовником завантажено оновлену тендерну документацію (зі змінами), строк для подання пропозицій продовжено Замовником в електронній системі закупівель на два робочі дні (до 13.08.2020р.).
В іншій частині вимога не задоволена: положення пп. 3.4. п. 3, п.п. 4.5. п.4 Додатку 3 до тендерної документації залишені без змін, оскільки у вимозі не вказується чому і з яких обґрунтованих причин потенційний Учасник торгів, який подав вимогу, не може виконати вимоги тендерної документації Замовника, вказані в пп. 3.4. п. 3, п.п. 4.5. п.4 Додатку 3, а також не доведено яким чином ці умови тендерної документації порушують права та законні інтереси суб’єкта вимоги, пов’язані з участю у процедурі закупівлі UA-2020-08-03-001605-b.).

Документи

Аукціон

Початок:
14.08.2020 12:49
Завершення:
14.08.2020 13:10

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 14.08.2020 13:10

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ"
Пошук по цьому учаснику
295 800 UAH з ПДВ 279 980 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ПРОМВОДОПОСТАЧ"
Пошук по цьому учаснику
318 000 UAH з ПДВ 280 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

13.08.2020 14:02
sign.p7s
13.08.2020 13:59
Документи.rar

Публічні документи

12.08.2020 16:28
sign.p7s
12.08.2020 13:32
Довідки 21 шт.pdf
11.08.2020 09:37
sign.p7s
11.08.2020 09:33
Статут.pdf
11.08.2020 09:33
ПДВ.pdf
11.08.2020 09:33
Паспорт, ІПН.pdf
11.08.2020 09:33
Лист-відгук.pdf
11.08.2020 09:33
Довідки 22 шт.pdf
11.08.2020 09:33
Висновок.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ"
#40229151
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 279 980 UAH з ПДВ 18.08.2020 09:56
ТОВ "ПРОМВОДОПОСТАЧ"
#42711468
Пошук по цьому переможцю
Переможець 280 000 UAH з ПДВ 18.08.2020 10:21

Документи

18.08.2020 09:56
sign.p7s

Документи

18.08.2020 10:20
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 18.08.2020 10:21

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ПРОМВОДОПОСТАЧ"
Пошук по цьому переможцю
#42711468
280 000 UAH з ПДВ Документи

Документи

18.08.2020 10:20
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 20.08.2020 00:00 - 31.12.2020 23:59
Номер 124
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір Укладений
280 000
20.08.2020 15:14
20.08.2020
sign.p7s Укладений
20.08.2020 15:22

Виконання договору

Строк дії за договором: 20.08.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 280 000
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання