Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В); Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-09-02-010246-b
  • 90520000-8 - Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК № 2" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Ірина Зінов'єва, +380444607428 , kmpb2@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 04074, Київська область, ВУЛИЦЯ МОСТИЦЬКА будинок 11
Дата укладення договору
15.10.20
Очікувана вартість
211 120 UAH з ПДВ
Сума договору
105 744 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 15.10.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 12.09.2020 09:00

Оскарження умов:

до 18.09.2020 00:00

Подання пропозицій:

22.09.2020 09:00

Очікувана вартість
211 120 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Запитання до процедури

Очікувана вартість без ПДВ чи з ПДВ

Дата подання: 04.09.2020 15:27
Дата відповіді: 04.09.2020 15:46
Шановний Замовнику! Надайте, будь ласка, уточнення щодо очікуваної вартості закупівлі. В електронній системі і в Оголошенні ОВ зазначена без ПДВ. Проте, в Розділі "Оцінка тендерної пропозиції" зазначено, що критерієм оцінки тендерних пропозицій є ціна з ПДВ.

відповідь:

з пдв.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-09-02-010246-b.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 04.09.2020 16:29
1.Найменування Замовника:КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК № 2" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)Код ЄДРПОУ 05496780. Адреса 04074, м.Київ, Подільський район, ВУЛИЦЯ МОСТИЦЬКА, будинок 11
2.Номер закупівлі: UA-2020-09-02-010246-b код ЄЗС ДК 021:2015 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами(Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В);Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів).
3.Підстави подання вимоги: Замовник під час проведення зазначеної закупівлі порушує основні принципи закупівель, що визначені в Ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі» та ч.4 ст.22 Закону
4.Обгрунтування вимоги:
Замовник, КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК № 2" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ), оголосив в електронній системі «Прозорро» про проведення відкритих торгів UA-2020-08-07-001973-c за предметом послуг: Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В; Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів.
Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.
Замовник повинен протягом трьох робочих днів із дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Ознайомившись з тендерною документацією, ми виявили в ній дискримінаційні вимоги.
В частині 5 «Кваліфікаційні критерії до учасників та підстави, встановлені статтею 17 Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством» Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» зазначено наступне:
І.У тендерній пропозиції учасникам необхідно надати таке документальне підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, встановленим статтею 16 Закону:
1. за критерієм «наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій»:
- довідка, складена в довільній формі, про наявність спецтранспорту для перевезення небезпечних відходів, із зазначенням: марки та моделі, державного номеру, року випуску техніки, підстави користування технікою (право власності/оренда/найму/прокату). На власні транспортні засоби учасник надає сканкопії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів. На орендовану (найму/прокату) техніку, додатково надається сканкопія оригіналу договору оренди (найму/прокату), сканкопії свідоцтв про реєстрацію цих транспортних засобів та свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів. Зазначений договір повинен діяти протягом 2020 року;

Наголошуємо, що предметом закупівлі становлять: епідемічно небезпечні відходи категорії В.
Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В:
- епідемічно небезпечні відходи категорії В (патологоанатомічні та органічні і медичні відходи)
Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів:
- предмети забруднені кров’ю, біологічними рідинами;
- гострі, ріжучі предмети.

З введенням в дію Наказу МВС України від 04.08.2018 р. №656 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів» (далі – Наказ) змінено порядок видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ) у зв’язку з тим, що даним Наказом затверджено нові:
1) Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів;
2) Порядок видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів;
3) Порядок погодження та оформлення маршруту руху транспортного засобу під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів.

Згідно пункту 1 розділу II Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, до повноважень Міністерства внутрішніх справ України входить в тому числі:
• перевірка відповідності конструкції транспортних засобів вимогам глав 9.2-9.8 додатка В до ДОПНВ, що застосовуються до транспортного засобу залежно від його типу та небезпечного вантажу, для перевезення якого він використовуватиметься, відповідно до підрозділів 9.1.2.1 та 9.1.2.3 додатка В до ДОПНВ;
• оформлення, видача та продовження свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів відповідно до глав 9.2-9.8 та підрозділу 9.1.2.1 додатка В до ДОПНВ з врахуванням положень підрозділу 9.1.3.1 додатка В до ДОПНВ;
• ведення відповідно до законодавства обліку виданих/продовжених свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів

Розділом ІІ Порядку видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів визначено, що відповідність конструкції спеціалізованих транспортних засобів для перевезення небезпечних вантажів вимогам ДОПНВ підтверджується шляхом видачі свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів (далі - Свідоцтво).
Свідоцтво видається (продовжується) на всі транспортні засоби EX/II, EX/III, FL, AT, MEMU категорій N та O, які успішно пройшли обов’язковий технічний контроль, придатні до перевезення небезпечних вантажів та відповідають вимогам частини 9 ДОПНВ, які застосовуються до відповідного типу транспортних засобів з урахуванням перехідних положень, визначених у главі 1.6 та підрозділі 9.2.1.1 ДОПНВ.
До спеціалізованих транспортних засобів типу EX/II, EX/III, FL, AT та MEMU належать:
- Транспортні засоби ЕХ/ІІ, ЕХ/ІІІ призначені для перевезення вибухових речовин і виробів класу 1;
- Транспортні засоби FL, АТ призначені для перевезення легкозаймистих рідин та газів;
- Транспортний засіб МЕМU (або змішувально-зарядна машина) — спеціалізований ТЗ із установленою на ньому машиною для виготовлення вибухових речовин з небезпечних вантажів, що не є вибуховими, і їхнього заряджання.

Отже, транспортні засоби, що перевозять клінічні та подібні їм відходи, а саме – відходи, що виникають у результаті медичного обслуговування, ветеринарної чи подібної практики, і відходи, що утворюються у лікарнях або інших закладах під час досліджень, догляду за пацієнтами або при виконанні дослідницьких робіт, включені до Жовтого переліку відходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2000 р. № 1120, але не відносяться до класу небезпеки 1, не вимагають підтвердження відповідності шляхом видачі спеціального Свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів.
Статтею 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачено принцип здійснення закупівель за умови недискримінації учасників та заборонено Замовнику встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
У ч. 4 Ст. 22 Закону зазначено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Вимагаємо видалити вимогу щодо надання свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних відходів.






Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

09.09.2020 11:23
Тендерний комітет КНП «КМПБ № 2» уважно розглянув вимогу про усунення порушення № UA-2020-09-02-010246-b.a1 від 04.09.2020, і повідомляє наступне.
Відповідно до п. 3 Порядку видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018 року № 656, на яке учасник посилається у вимозі, вимоги цього Порядку є обов'язковими для суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та фізичних осіб, які є учасниками дорожнього перевезення небезпечних вантажів.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» небезпечний вантаж - речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об'єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду довкіллю, а також призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин і які за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за результатами випробувань в установленому порядку залежновідступеняїхвпливу на довкілляаболюдинувіднесено до одного з класів небезпечних речовин;небезпечні речовини - речовини, віднесені до таких класів: клас 1 - вибуховіречовини та вироби; клас 2 - гази; клас 3 - легкозаймистірідини; клас 4.1 - легкозаймистітвердіречовини; клас 4.2 - речовини, схильні до самозаймання; клас 4.3 - речовини, щовиділяютьлегкозаймисті гази при стиканні з водою; клас 5.1 - речовини, щоокислюють; клас 5.2 - органічніпероксиди; клас 6.1 - токсичніречовини; клас 6.2 - інфекційніречовини; клас 7 - радіоактивніматеріали; клас 8 - корозійніречовини; клас 9 - інші небезпечні речовини та вироби.
Враховуючи викладене, оскільки за умовами закупівлі необхідне перевезення небезпечних вантажів у вигляді небезпечних речовин класу 6.2 (інфекційні речовини), тендерний комітет наразі не бачить підстав для виключення вимоги щодо надання свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних відходів. Транспортні засоби, якими здійснюватиметься перевезення небезпечного вантажу, повинні відповідати вимогам законодавства та мати встановлені законодавством дозвільні документи.

Номер вимоги: UA-2020-09-02-010246-b.a2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 07.09.2020 10:59
1.Найменування Замовника: Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) код ЄДРПОУ 05496780. Адреса 04074, м. Київ, Подільський район, вулиця Мостицька, будинок 11.
2.Номер закупівлі: UA-2020-09-02-010246-b код ЄЗС ДК 021:2015 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами(Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В);Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів).
3.Підстави подання вимоги: Замовник під час проведення зазначеної закупівлі порушує основні принципи закупівель, що визначені в Ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі» та ч.4 ст.22 Закону
4.Обгрунтування вимоги:
Замовник, Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оголосив в електронній системі «Прозорро» про проведення відкритих торгів UA-2020-08-07-001973-c за предметом послуг: Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В; Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів.
Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.
Замовник повинен протягом трьох робочих днів із дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Ознайомившись з тендерною документацією, ми виявили в ній дискримінаційні вимоги. Додатком 1 до тендерної документації «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» визначено, що у складі тендерної пропозиції учасники повинні надати:
- ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення) (надати копію Ліцензії або наказу про видачу ліцензії);

Наголошуємо, що предметом закупівлі становлять: епідемічно небезпечні відходи категорії В.
Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В:
- епідемічно небезпечні відходи категорії В (патологоанатомічні та органічні і медичні відходи)
Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів:
- предмети забруднені кров’ю, біологічними рідинами;
- гострі, ріжучі предмети.

Зауважуємо, що Державними санітарно – епідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я від 08.06.2015 № 325, Розділом V встановлено вимоги до відходів категорії В, якими передбачено, що небезпечні медичні відходи категорії В повинні саме знешкоджуватися, а саме пунктами зазначеного Наказу передбачено:
«17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
«18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.

Розділом ІІІ Наказу МОЗ №325 визначені «Загальні вимоги до організації системи поводження з відходами»:
- 1. Система поводження з відходами складається з таких етапів:
- збирання та сортування відходів;
- маркування відходів;
- знезараження (дезінфекція) відходів;
транспортування і перенесення відходів у корпусні/міжкорпусні (накопичувальні) контейнери в межах закладу, де вони утворюються;
- утилізація відходів (тих, що можуть підлягати утилізації);
- захоронення відходів (лише для відходів категорії А).
До того зауважуємо, що пунктами 1 та 2 Розділу І Наказу від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами» передбачено:
1. Ці Правила встановлюють загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров’я (далі - заклади) з метою попередження їх негативного впливу на життя, здоров'я населення та довкілля і визначають порядок збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження, захоронення, знищення медичних відходів.
2. Ці Правила поширюються на усі заклади незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб - підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті).
Відповідно, Замовник повинен дотримуватись Закону України «Про відходи», враховуючи Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами, які є для нього обов’язковим до виконання нормативним актом.
Статтею 1 Закону «Про відходи» визначені основні терміни:
оброблення (перероблення) відходів - здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних із зміною фізичних, хімічних чи біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення;
перевезення відходів - транспортування відходів від місць їх утворення або зберігання до місць чи об'єктів оброблення, утилізації чи видалення;
транскордонне перевезення відходів - транспортування відходів з території, або через територію України, на територію або через територію іншої держави;
{Абзац десятий статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1825-VI від 21.01.2010}
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення;
Небезпечні медичні відходи категорії В не використовуються як вторинні матеріальні ресурси, а для можливого використання енергії, що виділяється при їх спалюванні, як енергетичних ресурсів, з аналізу документів ліцензіатів, що приймають участь в публічних закупівлях, у них немає такого обладнання, що здійснює утилізацію, використовуючи енергію спалювання, як енергетичні ресурси. Тобто, всі ліцензіати, що приймають участь в закупівлях, мають обладнання для спалювання небезпечних медичних відходів категорії В і цим здійснюють саме знешкодження, а не утилізацію.
Отже, небезпечні медичні відходи категорії В підлягають термічному знешкодженню в пічах-інсинераторах або інших установках термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою. Задля дотримання основних принципів закупівель та розширення можливого кола Учасників, достатньою вимогою щодо видів діяльності за ліцензією є вимога наявності: Ліцензії на поводження з небезпечними відходами, виданої Уповноваженим органом, (збирання, зберігання, знешкодження або утилізація або видалення);
Дане питання щодо видів діяльності за ліцензією на поводження з небезпечними медичними відходами детально розглядалось за скаргою ТОВ «Укрекосервіс» на умови закупівлі UA-2020-01-10-002015-c (замовник - Перинатальний центр м. Києва), де Скаржник посилався на порушення чинного законодавства щодо поводження з відходами, а саме на пункт е) Ст.32 Закону України «Про відходи».
Колегією АМКУ було відмовлено в задоволенні скарги ТОВ «Укрекосервіс» та встановлено, що вимога наявності Ліцензії на поводження з небезпечними відходами, виданої Уповноваженим органом, (збирання, зберігання, знешкодження або утилізація або видалення) відповідає нормам діючого законодавства щодо поводження з небезпечними відходами, що підтверджується рішенням АМКУ від 07.02.2020 р. № 2407 (надано для ознайомлення). При цьому, така вимога забезпечує можливість участі в закупівлі широкого кола Учасників та не є дискримінаційною.
Крім того, зауважуємо, що згідно Постанови КМУ від 02.12.2015 р. № 1001 «.Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом», ліцензування перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів покладено на Державну службу України з безпеки на транспорті (УКТРАНСБЕЗПЕКА).

Статтею 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачено принцип здійснення закупівель за умови недискримінації учасників та заборонено Замовнику встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. У ч. 4 Ст. 22 Закону зазначено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Замовник нічого не втратить, прописавши вимогу щодо наявності ліцензії в наступній редакції, забезпечивши при цьому дотримання принципу максимальної економії та ефективності та рівних умов, недискримінації Учасників щодо участі в закупівлі.

Враховуючи вищезазначене, вимагаємо внести зміни в Додаток 1 «Технічні (якісні) та кількісні характеристики предмета закупівлі (Технічна специфікація) і викласти вимогу щодо ліцензування в наступній редакції:
- ліцензію на поводження з небезпечними відходами, виданої Уповноваженим органом (збирання, зберігання, знешкодження або утилізація або видалення) (надати копію Ліцензії або наказу про видачу ліцензії).

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

09.09.2020 11:27
Тендерний комітет КНП «КМПБ № 2» уважно розглянув вимогу про усунення порушення № UA-2020-09-02-010246-b.a2від 07.09.2020, і повідомляє наступне.
Відповідно до п. 1 розділу V Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм
щодо поводження з медичними відходами, затверджених наказом МОЗ України від 08.06.2015 № 325, на які посилається учасник у вимозі, до відходів категорії В належить такожвикористаний медичний інструмент (гострі предмети: голки, шприці, скальпелі та їх леза, предметні скельця, ампули, порожні пробірки, битий скляний посуд, вазофікси, пір'я, піпетки, ланцети тощо), що також є предметом закупівлі. Відповідно до п. 17 цих ДСНіП термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом. Згідно з п. 18ДСНіП патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню). П. 20 ДСНіП передбачено, що відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відходи»:
поводження з відходами - дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення;
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення.
Отже, у вищезазначенихДСНіП передбачено про способи термічного знешкодження відходів категорії В, а також про те, що патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню). Разом з тим використаний медичний інструмент після знешкодження потребуватиме подальшого поводження з відходами (утилізації або видалення). У зв’язку з цим та відповідно до п. 20 ДСНіП, де передбачено, що відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання, і викладено оскаржувану учасником вимогу. Враховуючим викладене, наразі тендерний комітет не бачить підстав для внесення змін до тендерної документації в цій частині.

Номер вимоги: UA-2020-09-02-010246-b.a3

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 07.09.2020 11:06
1.Найменування Замовника: Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) код ЄДРПОУ 05496780. Адреса 04074, м. Київ, Подільський район, вулиця Мостицька, будинок 11.
2.Номер закупівлі: UA-2020-09-02-010246-b код ЄЗС ДК 021:2015 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами(Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В);Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів).
3.Підстави подання вимоги: скасовано паперовий бланк ліцензії єдиного зразка.
4.Обгрунтування вимоги:
Замовник, Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оголосив в електронній системі «Прозорро» про проведення відкритих торгів UA-2020-08-07-001973-c за предметом послуг: Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В; Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів.
Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.
Замовник повинен протягом трьох робочих днів із дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Ознайомившись з тендерною документацією, ми виявили в ній дискримінаційні вимоги. Додатком 1 до тендерної документації «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» визначено, що у складі тендерної пропозиції учасники повинні надати:

- копію ліцензії Укртрансбезпеки на перевезення небезпечних відходів;

Зауважуємо, Законом України № 835 від 26.11.15 «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» внесено зміни до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та СКАСОВАНО паперовий бланк ліцензії єдиного зразка.
З 01 січня 2017 році ЛІЦЕНЗІЯ - запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.
Відповідно, ліцензія на провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, оформлюється органом ліцензування в електронному вигляді. А саме — шляхом запису про рішення органу ліцензування щодо видачі ліцензії суб’єкту господарювання в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців
Всі дані містяться в реєстрі відкритих даних на сайті органу ліцензування:
Ліцензійний реєстр (Поводження з небезпечними відходами)
Ліцензійний реєстр на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом
Частина 5 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019 р. № 114-IX зазначає: 5. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.
Відповідно, вимагаємо внести зміни до Додатку № 1 тендерної документації щодо ліцензування і викласти вимогу в наступній редакції:
• наявність Ліцензії Державної служби України з безпеки на транспорті (УКРТРАНСБЕЗПЕКА) на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів, надати копію ліцензії (витягу).

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

10.09.2020 11:00
Тендерний комітет КНП «КМПБ № 2» уважно розглянув вимогу про усунення порушення № UA-2020-09-02-010246-b.a3 від 07.09.2020, і повідомляє наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.
У Замовника немає доступу до ліцензійного реєстру на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом. Враховуючи викладене, наразі у тендерного комітету немає підстав для внесення змін до тендерної документації у цій частині.




Номер вимоги: UA-2020-09-02-010246-b.a4

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 07.09.2020 12:14
1.Найменування Замовника: Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) код ЄДРПОУ 05496780. Адреса 04074, м. Київ, Подільський район, вулиця Мостицька, будинок 11.
2.Номер закупівлі: UA-2020-09-02-010246-b код ЄЗС ДК 021:2015 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами(Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В);Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів).
3.Підстави подання вимоги: встановлення Замовником дискримінаційних вимог.
4.Обгрунтування вимоги:
Замовник, Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оголосив в електронній системі «Прозорро» про проведення відкритих торгів UA-2020-08-07-001973-c за предметом послуг: Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В; Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів.
Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.
Замовник повинен протягом трьох робочих днів із дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Ознайомившись з тендерною документацією, ми виявили в ній дискримінаційні вимоги. Додатком 1 до тендерної документації «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» визначено, що у складі тендерної пропозиції учасники повинні надати:
Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В
Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В, що утворились в процесі медичної діяльності, до місць переробки, утилізації і знищення з місць тимчасового зберігання відходів у цілому в КНП "КМПБ №2"- патологоанатомічні та органічні медичні відходи.
1. Виконавець надає тару для вивезення - епідемічно небезпечних відходів категорії В (патологоанатомічні та органічні медичні відходи): поліетиленові пакети, які відповідають вимогам про утилізацію відходів категорії В у медичних закладах - червоні щільністю 160 об'ємом до 50кг - для специфічних медичних (патологоанатомічні та органічні) відходів. Для пакування пакетів Виконавцем надається пакувальна поліетиленова стрічка (скотч).
Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів
Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В, що утворились в процесі медичної діяльності, до місць переробки, утилізації і знищення з місць тимчасового зберігання відходів у цілому в КНП" КМПБ №2" :
- предмети забруднені кров’ю, біологічними рідинами;
- гострі, ріжучі предмети.
1. Виконавець надає тару для вивезення:
- епідемічно небезпечних відходів категорії В (предмети забруднені кров’ю і біологічними рідинами): поліетиленові пакети, які відповідають вимогам про утилізацію відходів категорії В у медичних закладах (жовті та червоні); жовті щільністтю160 об'ємом 50 л- для відходів групи В. Для пакування пакетів надається пакувальна поліетиленова стрічка (скотч).


Утилізація медичних відходів здійснюється у відповідності до Наказу МОЗ України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» № 325 від 08.06.2017 року, з метою попередження негативного впливу небезпечних медичних відходів на життя, здоров`я населення та довкілля.
Ці правила встановлюють загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров’я (далі - заклади) з метою попередження їх негативного впливу на життя, здоров'я населення та довкілля і визначають порядок збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження, захоронення, знищення медичних відходів.
Розділом II Наказу № 325 встановлені Категорії відходів, а саме:
Медичні відходи поділяються на такі категорії:
категорія А - епідемічно безпечні медичні відходи;
категорія В - епідемічно небезпечні медичні відходи;
категорія С - токсикологічно небезпечні медичні відходи;
категорія D - радіологічно небезпечні медичні відходи.
6. Наповнені пакети або контейнери після первинного збирання герметизуються, позначаються біркою для маркування, переміщуються в накопичувальні контейнери, що закриваються кришкою.
7. Система маркування медичних відходів (додаток 1) у кожному місці збирання відходів складається відносно їх роздільного збирання та ідентифікації, умовних позначень і знаків для маркування.
8. Пакет з відходами категорій В і С, що пройшов дезінфекцію, має містити маркування щодо категорії відходів, дати проведення дезінфекції, виду дезінфекції, відповідальної особи, що здійснювала дезінфекцію для медичних відходів.

V. Вимоги до відходів категорії В
1. До відходів категорії В належать інфіковані та потенційно інфіковані відходи, які мали контакт з біологічними середовищами інфікованого матеріалу:
використаний медичний інструмент (гострі предмети: голки, шприці, скальпелі та їх леза, предметні скельця, ампули, порожні пробірки, битий скляний посуд, вазофікси, пір'я, піпетки, ланцети тощо);
предмети, забруднені кров’ю або іншими біологічними рідинами;
органічні медичні відходи хворих (тканини, органи, частини тіла, плацента, ембріони тощо);
харчові відходи з інфекційних відділень закладу;
відходи, що утворилися в результаті діяльності медичних лабораторій (мікробіологічні культури і штами, що містять будь-які живі збудники хвороб, штучно вирощені в значних кількостях, живі вакцини, непридатні до використання, а також лабораторні чашки та обладнання для їх перенесення, залишки живильних середовищ, інокуляції, змішування мікробіологічних культур збудників інфекційних захворювань, інфіковані експериментальні тварини та біологічні відходи віваріїв);
відходи лікувально-діагностичних підрозділів закладів та диспансерів, забруднених мокротинням пацієнтів, мікробіологічних лабораторій, що здійснюють роботи із збудниками туберкульозу.
2. Відходи, визначені у пункті 1 цього розділу, підлягають обов’язковому знезараженню (дезінфекції) фізичними методами (термічними, мікрохвильовими, радіаційними тощо). Застосування хімічних методів дезінфекції допускається тільки для знезараження харчових відходів з відділень інфекційних хворих, а також при організації первинних протиепідемічних заходів в осередках інфекції.
У випадку відсутності в закладі приміщень для знезараження (дезінфекції) відходів або централізованої системи знезараження відходів медичні відходи знезаражуються персоналом цього закладу в місцях їх утворення хімічними/фізичними методами.

Медичні відходи категорії В збирають у тверду (що не проколюється) упаковку (контейнери) або в одноразову м’яку (пакети).
5 Для збирання гострих предметів слід використовувати вологостійкі ємності (контейнери), що не проколюються. Ємність повинна мати кришку, що щільно прилягає та унеможливлює її безконтрольне розкриття.
6. Для збирання органічних, рідких відходів категорії В (кров, промивні, дренажні рідини тощо) використовують герметичні вологостійкі ємкості (контейнери), що унеможливлюють їх безконтрольне відкриття.
7. Контейнери закриваються кришками. При використанні м’якої упаковки після її заповнення працівник, що відповідає за збір відходів у підрозділі, дотримуючись вимог біологічної безпеки, зав’язує пакет або закриває його, унеможливлюючи висипання відходів. Транспортування відходів категорії В у відкритих ємностях не допускається.
8. Дезінфекція багаторазових ємностей для збору відходів категорії В у закладі проводиться після кожного використання.
9. Медичні відходи категорії В, отримані з клінічних підрозділів, збирають у контейнери, які переміщують до приміщення для збирання відходів або до приміщення для тимчасового зберігання відходів.
10. Контейнери для зберігання відходів повинні бути виготовлені з матеріалів, стійких до механічного впливу, високих та низьких температур, мийних та дезінфекційних засобів, закриватися кришками, конструкція яких не повинна допускати їх безконтрольного відкриття.
11. Накопичення та тимчасове зберігання відходів категорії В, що не пройшли знезараження, здійснюються окремо від інших відходів у спеціальних приміщеннях, що виключає доступ сторонніх осіб. Вимоги до приміщень для тимчасового зберігання медичних відходів викладені у додатку 2 до цих Правил.
12. При організації ділянок знезараження відходів категорії В дозволяються збирання, тимчасове зберігання, транспортування відходів категорії В без попереднього знезараження в місцях утворення за умови забезпечення необхідних вимог епідемічної безпеки.
15. Рідкі відходи категорії В (блювотні маси, сеча, фекалії), у тому числі аналогічні біологічні рідини хворих на туберкульоз, зливаються в систему централізованої каналізації тільки після попереднього знезараження хімічним або фізичним методами.
16. Для знезараження відходів категорії В слід використовувати засоби і обладнання, дозволені до використання в Україні в установленому законодавством порядку.
17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
19. Вивезення відходів категорії В, що не пройшли знезараження (дезінфекції) в місцях утворення чи у приміщеннях для поводження з відходами, за межі території закладів не допускається.
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.

Додатком № 1 до санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами передбачено маркування та вид ємностей для утилізації медичних відходів:


Вид відходів Маркування ємності Вид ємності
Медичні відходи категорії В Напис для маркування: «Особливо небезпечно» Міцний, герметичний пластиковий одноразовий пакет або контейнер, придатний для обробки автоклавом
Медичні відходи категорії В (органічні відходи хворих: тканини, органи тощо) Напис для маркування: «Особливо небезпечно» Пластиковий одноразовий герметичний пакет або контейнер
Медичні відходи категорії В (гострі предмети) Напис для маркування: «Небезпечно, гострі предмети» Одноразові, стійкі до проколу контейнери (за винятком скляних


Таким чином, в Наказі № 325 від 08.06.2015 р. не зазначено умови щодо пакування медичних відходів в пакет червоного або жовтого кольору, щільністю 160 об’ємом до 50 кг(л).

Вимога про пакування медичних відходів в червоний, жовтий колір передбачено в російському законодавстві, а саме:Правила обращения с медицинскими отходами (СанПиН 2.1.7.2790-10), які затвердженні Постановою Головного санітарного лікаря Російської Федерації від 09.12.2010 г. № 163.

Відповідно, дана вимога Замовника є дискримінаційною.
Статтею 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачено принцип здійснення закупівель за умови недискримінації учасників та заборонено Замовнику встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
У ч. 4 Ст. 22 Закону зазначено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Враховуючи вищезазначене вимагаємо усунути дискримінаційні умови щодо пакування небезпечних медичних відходів в пакет червоного і жовтого кольору і викласти вимогу в наступній редакції:
Лот 1 - Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В
Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В, що утворились в процесі медичної діяльності, до місць переробки, утилізації і знищення з місць тимчасового зберігання відходів у цілому в КНП "КМПБ №2"- патологоанатомічні та органічні медичні відходи.
1. Виконавець надає тару для вивезення - епідемічно небезпечних відходів категорії В (патологоанатомічні та органічні медичні відходи): поліетиленові пакети, які відповідають вимогам про утилізацію відходів категорії В у медичних закладах. Для пакування пакетів Виконавцем надається пакувальна поліетиленова стрічка (скотч).
Лот 2 - Послуги з вивезення та знешкодження небезпечних відходів
Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В, що утворились в процесі медичної діяльності, до місць переробки, утилізації і знищення з місць тимчасового зберігання відходів у цілому в КНП" КМПБ №2" :
- предмети забруднені кров’ю, біологічними рідинами;
- гострі, ріжучі предмети.
1. Виконавець надає тару для вивезення:
- епідемічно небезпечних відходів категорії В (предмети забруднені кров’ю і біологічними рідинами): поліетиленові пакети, які відповідають вимогам про утилізацію відходів категорії В у медичних закладах.Для пакування пакетів надається пакувальна поліетиленова стрічка (скотч).




Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

10.09.2020 11:05
Тендерний комітет КНП «КМПБ № 2» уважно розглянув вимогу про усунення порушення UA-2020-09-02-010246-b.a4 від 07.09.2020, і повідомляє наступне.
До тендерної документації будуть внесені зміни в частині надання тари для збирання відходів категорії В відповідно до вимог законодавства.

Номер вимоги: UA-2020-09-02-010246-b.a5

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 01.10.2020 16:18
1.Найменування Замовника: Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) код ЄДРПОУ: 05496780, адреса: 04074, Україна, Київська область, Київ, вул. Мостицька, буд.11.
2.Скаржик: Товариство з обмеженою відповідальністю «Екологічні переробні технології», код ЄДРПОУ 37797799, юридична адреса: 04655, м. Київ, вул. Полярна, буд. 20, офіс № 218.
3.Номер закупівлі: UA-2020-09-02-010246-b Код ДК021: 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В) Лот № 1
4.Підстави подання вимоги: неправомірне відхилення тендерної пропозиції Учасника ТОВ «Екологічні переробні технології»( код ЄДРПОУ 37797799) (протокол засідання тендерного комітету № 125 від 29.09.2020 р.)
5.Обгрунтування вимоги:
Розглянувши протокол розгляду тендерних пропозицій № 125 від 29.09.2020 р., засіданням тендерного комітету КНП ««Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було прийнято наступне рішення:
«Відхилити тендерну пропозицію ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799), яку було подано на відкриті торги на закупівлю за предметом код ЄЗС ДК 021:2015 90520000-8 – Послуги у сфері поводження радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Лот 1 – Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В) у зв’язку із невідповідністю умовам технічної специфікації щодо предмета закупівлі відповідно до абз. 2 п.2 ч.1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі». Учасником не надано ліцензію на поводження з небезпечними відходами в частині утилізації або видаленні.»


Ми не погоджуємось із зазначеним рішенням тендерного комітету Замовника з наступної підстави:

Додатком 1 до тендерної документації визначені «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі (Технічна специфікація), де зазначено, що Лот № 1 включає в себе послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В (Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В, що утворились в процесі медичної діяльності, до місць переробки, утилізації і знищення з місць тимчасового зберігання відходів у цілому в КНП "КМПБ №2"- патологоанатомічні та органічні медичні відходи.)
Зауважуємо, що Державними санітарно – епідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я від 08.06.2015 № 325, Розділом V встановлено вимоги до відходів категорії В, якими передбачено, що патологоанатомічні та органічні медичні відходи повинні саме знешкоджуватися шляхом кремації (спалювання), утилізація або видалення даних відходів ЗАБОРОНЕНА чинним законодавством, а саме пунктами зазначеного Наказу передбачено:
«17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
«18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
До того зауважуємо, що пунктами 1 та 2 Розділу І Наказу від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами» передбачено:
1. Ці Правила встановлюють загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров’я (далі - заклади) з метою попередження їх негативного впливу на життя, здоров'я населення та довкілля і визначають порядок збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження, захоронення, знищення медичних відходів.
2. Ці Правила поширюються на усі заклади незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб - підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті).
Відповідно, Замовник повинен дотримуватись Закону України «Про відходи», враховуючи Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами, які є для нього обов’язковим до виконання нормативним актом.
Статтею 1 Закону «Про відходи» визначені основні терміни:
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення;
Відповідно, небезпечні медичні відходи категорії В, які зазначені предметом закупівлі у лоті № 1- патологоанатомічні та органічні медичні відходи підлягають тільки термічному знешкодженню (шляхом спалювання) в пічах-інсинераторах або інших установках термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою.

В складі тендерної пропозиції Учасник ТОВ «Екологічні переробні технології» надав Ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів (Серія АД № 075541) на поводження з небезпечними відходами, що включає в себе наступний вид відходів: клінічні та подібні їм відходи, а саме – відходи, що виникають в результаті медичного догляду, ветеринарної чи подібної практики, і відходи, що утворюються у лікарнях або інших закладах під час досліджень, догляду за пацієнтами або при виконанні дослідницьких робіт з операціями: збирання, зберігання, знешкодження.
Ліцензія надана в складі пропозиції Учасником ТОВ «Екологічні переробні технології» повністю відповідає умовам, які необхідні для виконання послуг, передбачених предметом закупівлі в лоті № 1, а саме: збирання, зберігання, знешкодження(шляхом спалювання) патологоанатомічних та органічних медичних відходів у відповідності до Наказу МОЗ України № 325
Такі операції як УТИЛІЗАЦІЯ або ВИДАЛЕННЯ ЗАЗНАЧЕНИХ ВІДХОДІВ ЗАБОРОНЕНІ чинним законодавством України.
Пунктом 18 ДСНіП, затверджених Наказом МОЗ України № 325 чітко зазначено, що Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають ЗНЕШКОДЖЕННЮ ТІЛЬКИ ШЛЯХОМ КРЕМАЦІЇЇ (спалювання).

Формулювання ліцензії, яка зазначена в загальних вимогах до предмета закупівлі тендерної документації (лот 1, лот 2), а саме: ліцензія Міністерства екології та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення) для лоту № 1 необхідно розглядати з урахуванням норм чинного законодавства щодо поводження з патологоанатомічними та органічними медичними відходами, оскільки згідно п 11 ст.26 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон):
11. Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
Враховуючи норми чинного законодавства та вимоги щодо поводження з патологоанатомічними та органічними медичними відходами категорії В, які зазначені в Додатку 1 до ТД та є предметом закупівлі по лоту № 1, які підлягають кремації (спалюванню), що є знешкодженням, надана учасником ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензія повністю відповідає умовам технічної специфікації.
Керуючись нормами п.11 Ст. 26 Закону, відсутність в ліцензії операцій як утилізація або видалення не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Екологічні переробні технології», оскільки зазначені операції заборонені законодавством України для видів відходів, передбачених предметом послуг у лоті № 1.

Враховуючи викладене вище, вважаємо дії замовника такими, що порушують Закон України «Про публічні закупівлі» та основні принципи здійснення публічних закупівель, передбачених ст. 5 Закону:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.


Надана ліцензія в повній мірі дозволяє учаснику ТОВ «Екологічні переробні технології» виконати послуги, що визначені у лоті № 1 у відповідності до норм чинного законодавства України.


Відповідно, вважаємо, що тендерний комітет неправомірно відхилив найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію по лоту № 1 учасника ТОВ «Екологічні переробні технології» за необґрунтованою підставою!

Вимагаємо:
1. Відмінити рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799), викладене у протоколі засідання тендерного комітету № 125 від 29.09.2020 р.)
2. Провести неупереджену оцінку тендерної пропозиції Учасника ТОВ «Екологічні переробні технології», так як тендерна пропозиція відповідає умовам закупівлі, визначеним у лоті 1.


Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

06.10.2020 16:02
Тендерний комітет КНП «КМПБ № 2» уважно розглянув вимоги про усунення порушення ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799 № UA-2020-09-02-010246-b.a5 від 01.10.2020 та UA-2020-09-02-010246-b.a6 від 01.10.2020, і повідомляє наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні та протоколі розгляду тендерних пропозицій, такий учасник може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації, та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніш як через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
Згідно з додатком 1 до тендерної документації у складі тендерної пропозиції учасники повинні надати:
- ліцензію Міністерства екології та природніх ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення) (надати копію Ліцензії або наказу про видачу ліцензії);
- копію ліцензії Укртрансбезпеки на перевезення небезпечних відходів;
- гарантійний лист щодо надання Замовнику у разі укладення договору за результатами тендеру холодильного обладнання для зберігання відходів, транспортувальної тари, надання послуги по завантаженню, надання консультацій у галузі поводження з відходами;
- довідку у довільній формі про те, що учасник при наданні послуг він передбачає необхідні заходи із захисту довкілля: здійснює діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, правил, нормативів, стандартів що регулюють діяльність учасника в сфері охорони довкілля від забруднення та інших шкідливих впливів; в разі необхідності, компенсує шкоду заподіяну забрудненням або іншим негативним впливом на навколишнє середовище.
Зазначені вимоги, викладені у тендерній документації, стосувались обох лотів.
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", код ЄДРПОУ:37797799 в складі тендерної пропозиції не надано ліцензію Міністерства екології та природніх ресурсів України на поводження з небезпечними відходами щодо утилізації або видалення.
Відповідно до п. 5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації у разі, якщо для учасника не передбачено чинним законодавством складання, надання документів, учасник надає аналог документу або пояснювальну записку з причинами ненадання такого документу.
Учасником у складі тендерної пропозиції не надано пояснювальну записку стосовно ненадання вищезазначеної ліцензії на поводження з небезпечними відходами щодо утилізації або видалення.
Враховуючи викладене, тендерний комітет вважає, що дотримався принципів публічних закупівель, правомірно та обґрунтовано відхилив тендерну пропозицію по лоту № 1 учасника ТОВ «Екологічні переробні технології».

Номер вимоги: UA-2020-09-02-010246-b.a6

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 01.10.2020 16:34
1.Найменування Замовника: Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) код ЄДРПОУ: 05496780, адреса: 04074, Україна, Київська область, Київ, вул. Мостицька, буд.11.
2.Скаржик: Товариство з обмеженою відповідальністю «Екологічні переробні технології», код ЄДРПОУ 37797799, юридична адреса: 04655, м. Київ, вул. Полярна, буд. 20, офіс № 218.
3.Номер закупівлі: UA-2020-09-02-010246-b Код ДК021: 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В) Лот № 1
4.Підстави подання вимоги: вимагаємо відхилити рішення тендерного комітету про обрання учасника ТОВ «ОЛЕСТАС ЕКО» (код ЄДРПОУ 38469527) Переможцем, викладене у протоколі № 126 від 30.09.2020 р., у зв’язку із неправомірним відхиленням найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції учасника ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799).
5.Обгрунтування вимоги:
Розглянувши протокол розгляду тендерних пропозицій № 125 від 29.09.2020 р., засіданням тендерного комітету КНП ««Київський міський пологовий будинок № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було прийнято наступне рішення:
«Відхилити тендерну пропозицію ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799), яку було подано на відкриті торги на закупівлю за предметом код ЄЗС ДК 021:2015 90520000-8 – Послуги у сфері поводження радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Лот 1 – Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В) у зв’язку із невідповідністю умовам технічної специфікації щодо предмета закупівлі відповідно до абз. 2 п.2 ч.1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі». Учасником не надано ліцензію на поводження з небезпечними відходами в частині утилізації або видаленні.»


Ми не погоджуємось із зазначеним рішенням тендерного комітету Замовника з наступної підстави:

Додатком 1 до тендерної документації визначені «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі (Технічна специфікація), де зазначено, що Лот № 1 включає в себе послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В (Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В, що утворились в процесі медичної діяльності, до місць переробки, утилізації і знищення з місць тимчасового зберігання відходів у цілому в КНП "КМПБ №2"- патологоанатомічні та органічні медичні відходи.)
Зауважуємо, що Державними санітарно – епідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я від 08.06.2015 № 325, Розділом V встановлено вимоги до відходів категорії В, якими передбачено, що патологоанатомічні та органічні медичні відходи повинні саме знешкоджуватися шляхом кремації (спалювання), утилізація або видалення даних відходів ЗАБОРОНЕНА чинним законодавством, а саме пунктами зазначеного Наказу передбачено:
«17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
«18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
До того зауважуємо, що пунктами 1 та 2 Розділу І Наказу від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами» передбачено:
1. Ці Правила встановлюють загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров’я (далі - заклади) з метою попередження їх негативного впливу на життя, здоров'я населення та довкілля і визначають порядок збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження, захоронення, знищення медичних відходів.
2. Ці Правила поширюються на усі заклади незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб - підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті).
Відповідно, Замовник повинен дотримуватись Закону України «Про відходи», враховуючи Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами, які є для нього обов’язковим до виконання нормативним актом.
Статтею 1 Закону «Про відходи» визначені основні терміни:
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення;
Відповідно, небезпечні медичні відходи категорії В, які зазначені предметом закупівлі у лоті № 1- патологоанатомічні та органічні медичні відходи підлягають тільки термічному знешкодженню (шляхом спалювання) в пічах-інсинераторах або інших установках термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою.

В складі тендерної пропозиції Учасник ТОВ «Екологічні переробні технології» надав Ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів (Серія АД № 075541) на поводження з небезпечними відходами, що включає в себе наступний вид відходів: клінічні та подібні їм відходи, а саме – відходи, що виникають в результаті медичного догляду, ветеринарної чи подібної практики, і відходи, що утворюються у лікарнях або інших закладах під час досліджень, догляду за пацієнтами або при виконанні дослідницьких робіт з операціями: збирання, зберігання, знешкодження.
Ліцензія надана в складі пропозиції Учасником ТОВ «Екологічні переробні технології» повністю відповідає умовам, які необхідні для виконання послуг, передбачених предметом закупівлі в лоті № 1, а саме: збирання, зберігання, знешкодження(шляхом спалювання) патологоанатомічних та органічних медичних відходів у відповідності до Наказу МОЗ України № 325
Такі операції як УТИЛІЗАЦІЯ або ВИДАЛЕННЯ ЗАЗНАЧЕНИХ ВІДХОДІВ ЗАБОРОНЕНІ чинним законодавством України.
Пунктом 18 ДСНіП, затверджених Наказом МОЗ України № 325 чітко зазначено, що Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають ЗНЕШКОДЖЕННЮ ТІЛЬКИ ШЛЯХОМ КРЕМАЦІЇЇ (спалювання).

Формулювання ліцензії, яка зазначена в загальних вимогах до предмета закупівлі тендерної документації (лот 1, лот 2), а саме: ліцензія Міністерства екології та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення) для лоту № 1 необхідно розглядати з урахуванням норм чинного законодавства щодо поводження з патологоанатомічними та органічними медичними відходами, оскільки згідно п 11 ст.26 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон):
11. Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
Враховуючи норми чинного законодавства та вимоги щодо поводження з патологоанатомічними та органічними медичними відходами категорії В, які зазначені в Додатку 1 до ТД та є предметом закупівлі по лоту № 1, які підлягають кремації (спалюванню), що є знешкодженням, надана учасником ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензія повністю відповідає умовам технічної специфікації.
Керуючись нормами п.11 Ст. 26 Закону, відсутність в ліцензії операцій як утилізація або видалення не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Екологічні переробні технології», оскільки зазначені операції заборонені законодавством України для видів відходів, передбачених предметом послуг у лоті № 1.

Враховуючи викладене вище, вважаємо дії замовника такими, що порушують Закон України «Про публічні закупівлі» та основні принципи здійснення публічних закупівель, передбачених ст. 5 Закону:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.


Надана ліцензія в повній мірі дозволяє учаснику ТОВ «Екологічні переробні технології» виконати послуги, що визначені у лоті № 1 у відповідності до норм чинного законодавства України.


Відповідно, вважаємо, що тендерний комітет неправомірно відхилив найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію по лоту № 1 учасника ТОВ «Екологічні переробні технології» за необґрунтованою підставою!

Вимагаємо:
1. Відмінити рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799), викладене у протоколі засідання тендерного комітету № 125 від 29.09.2020 р.)

2. Провести неупереджену оцінку тендерної пропозиції Учасника ТОВ «Екологічні переробні технології», так як тендерна пропозиція відповідає умовам закупівлі, визначеним у лоті 1.

3. Відхилити рішення тендерного комітету про обрання учасника ТОВ «ОЛЕСТАС ЕКО» (код ЄДРПОУ 38469527) Переможцем, викладене у протоколі № 126 від 30.09.2020 р., у зв’язку із неправомірним відхиленням найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції учасника ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

06.10.2020 15:58
Тендерний комітет КНП «КМПБ № 2» уважно розглянув вимоги про усунення порушення ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799 № UA-2020-09-02-010246-b.a5 від 01.10.2020 та UA-2020-09-02-010246-b.a6 від 01.10.2020, і повідомляє наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні та протоколі розгляду тендерних пропозицій, такий учасник може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації, та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніш як через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
Згідно з додатком 1 до тендерної документації у складі тендерної пропозиції учасники повинні надати:
- ліцензію Міністерства екології та природніх ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення) (надати копію Ліцензії або наказу про видачу ліцензії);
- копію ліцензії Укртрансбезпеки на перевезення небезпечних відходів;
- гарантійний лист щодо надання Замовнику у разі укладення договору за результатами тендеру холодильного обладнання для зберігання відходів, транспортувальної тари, надання послуги по завантаженню, надання консультацій у галузі поводження з відходами;
- довідку у довільній формі про те, що учасник при наданні послуг він передбачає необхідні заходи із захисту довкілля: здійснює діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, правил, нормативів, стандартів що регулюють діяльність учасника в сфері охорони довкілля від забруднення та інших шкідливих впливів; в разі необхідності, компенсує шкоду заподіяну забрудненням або іншим негативним впливом на навколишнє середовище.
Зазначені вимоги, викладені у тендерній документації, стосувались обох лотів.
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", код ЄДРПОУ:37797799 в складі тендерної пропозиції не надано ліцензію Міністерства екології та природніх ресурсів України на поводження з небезпечними відходами щодо утилізації або видалення.
Відповідно до п. 5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації у разі, якщо для учасника не передбачено чинним законодавством складання, надання документів, учасник надає аналог документу або пояснювальну записку з причинами ненадання такого документу.
Учасником у складі тендерної пропозиції не надано пояснювальну записку стосовно ненадання вищезазначеної ліцензії на поводження з небезпечними відходами щодо утилізації або видалення.
Враховуючи викладене, тендерний комітет вважає, що дотримався принципів публічних закупівель, правомірно та обґрунтовано відхилив тендерну пропозицію по лоту № 1 учасника ТОВ «Екологічні переробні технології».

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи

Документи подані скаржником

01.10.2020 16:34
вимога__КМПБ2.pdf

Документи

Ризик-індикатор

Послуги з вивезення епідемічно небезпечних відходів категорії В

Звернення за роз'ясненнями - 2

Наявні звернення до Замовника за роз”ясненнями щодо рішення по визначенню переможця

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання