Послуги з наукової розвідки та виконання рятівних археологічних розкопок для проведення робіт з реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка на ділянці км 155+000 - км 159+965, Полтавська область

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-10-23-000636-c
  • 71350000-6 - Науково-технічні послуги в галузі інженерії
  • Завершена
Найменування замовника:
Служба автомобільних доріг у Полтавській області
Тип закупівлі
Переговорна процедура
Контактна особа замовника
Вишегородський Ігор Юрійович, 380532615824 , tender@polsad.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Полтава, 36039, Полтавська область, вул. Вячеслава Чорновола, буд. 22-а
Дата укладення договору
6.11.20
Переможець
Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України
Очікувана вартість
6 802 054.08 UAH без ПДВ
Сума договору
6 802 054.08 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 6.11.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Технічні причини
Обгрунтування
1. Закон України «Про охорону культурної спадщини».
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 316 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території пам'ятки, охоронюваній археологічній території, в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою на території України».
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 09.09.2020 № 809 «Про затвердження Порядку формування та діяльності кваліфікаційної ради з питань видачі кваліфікаційних документів».
4. Наказ Державного комітету УРСР у справах архітектури, будівництва і охорони історичного середовища (Держбуд УРСР) від 24.06.1991 № 75 «Про затвердження Тимчасового збірника цін на науково-проектні роботи по нерухомих пам'ятках історії та культури Української РСР (ТЗЦНПР-91)».
5. Кваліфікаційні документи «Відкриті листи на проведення наукового дослідження археологічної спадщини» Інституту археології Національної академії наук України на ім’я молодшого наукового співробітника НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України від 04.02.2020 № 135/02147 та від 18.06.2020 №227/02242.
6. Дозволи Міністерства культури та інформаційної політики України на проведення археологічних розвідок, розкопок, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою від 30.06.2020 № 22-048/20 та від 31.07.2020 №22-099/20.
Згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини», який регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, охороняються державою і їх охорона є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п.6-7 ст.3 Закону рішення (розпорядження, дозволи, приписи, постанови) органів охорони культурної спадщини, прийняті в межах їхньої компетенції, є обов'язковими для виконання юридичними і фізичними особами, а рішення (розпорядження, дозволи, приписи, постанови) центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання органами охорони культурної спадщини.
Порядок надання дозволів, погоджень і висновків органами охорони культурної спадщини визначено ст.6-1 Закону. Дозволи, погодження і висновки, передбачені цим Законом, надаються органами охорони культурної спадщини безоплатно. Рішення про надання або про відмову в наданні дозволу, погодження чи висновку приймається органом охорони культурної спадщини протягом одного місяця з дня подання фізичною чи юридичною особою відповідних документів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Набуття суб'єктом господарювання права на провадження будь-яких дій щодо здійснення господарської діяльності на об'єктах культурної спадщини за декларативним принципом забороняється.
Відповідно до ст.9 Закону право безумовного доступу до об'єктів культурної спадщини з метою їх обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, ведення реставраційних робіт, одержання відповідних даних, наукового вивчення мають лише особи, уповноважені на це органами охорони культурної спадщини.
Згідно ст.22. Закону переміщення (перенесення) пам'ятки на інше місце допускається як виняток у випадках, коли неможливо зберегти пам'ятку на місці, за умови проведення комплексу наукових досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки (обміри, фотофіксація тощо). Фінансування всіх заходів з вивчення, фіксації, переміщення (перенесення) пам'яток, що підлягають переміщенню (перенесенню) відповідно до цього Закону, провадиться за рахунок коштів замовника робіт, які викликали необхідність переміщення (перенесення) пам'яток. Якщо переміщення (перенесення) пам'яток є необхідним внаслідок дії непереборної сили, вивчення та фіксація пам'ятки провадяться за рахунок коштів Державного бюджету України.
Статтею 35 Закону врегульовано процедуру надання дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт, а саме:
1. Проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території пам'ятки, охоронюваній археологічній території, в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, а також дослідження решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, здійснюються за дозволом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, що видається виконавцю робіт - фізичній особі.
Дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок надаються за умови дотримання виконавцем робіт вимог охорони культурної спадщини та наявності у нього необхідного кваліфікаційного документа, виданого кваліфікаційною радою. Порядок надання дозволів установлюється Кабінетом Міністрів України.
Кваліфікаційні документи видаються кваліфікаційною радою - колегіальним, незалежним органом, відповідальним за фаховий рівень виконавця робіт. Порядок формування та діяльності кваліфікаційної ради затверджується Кабінетом Міністрів України. До складу кваліфікаційної ради входять відповідні фахівці наукових установ, вищих навчальних закладів, громадських організацій.
Статтею 36 Закону передбачено припинення земляних робіт, якщо під час проведення будь-яких земляних робіт виявлено знахідку археологічного або історичного характеру, виконавець робіт зобов'язаний зупинити їх подальше ведення і протягом однієї доби повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини, на території якого проводяться земляні роботи. Земляні роботи можуть бути відновлені лише згідно з письмовим дозволом відповідного органу охорони культурної спадщини після завершення археологічних досліджень відповідної території.
Будівельні, шляхові та інші роботи, що можуть призвести до руйнування, знищення чи пошкодження об'єктів культурної спадщини, відповідно до ст.37 Закону проводяться тільки після повного дослідження цих об'єктів за рахунок коштів замовників зазначених робіт. Роботи на щойно виявлених об'єктах культурної спадщини здійснюються за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.
Порядок видачі дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території пам'ятки, охоронюваній археологічній території, в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою на території України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №316 (із змінами), який установлює процедуру видачі таких дозволів.
Археологічні розвідки, розкопки, інші земляні роботи на об'єктах культурної спадщини проводяться лише за наявності дозволів, які видаються Мінкультури. Форми дозволів затверджуються Мінкультури.
Дозвіл на проведення археологічних розвідок, розкопок видає Мінкультури на ім'я фізичної особи - наукового працівника за наявності у нього кваліфікаційного документа (відкритого листа), виданого Інститутом археології Національної академії наук, копія якого залишається у Мінкультури.
Забороняється передавати право на проведення зазначених у дозволі робіт іншій особі.
Дозвіл видається за заявами державних установ та організацій, які провадять діяльність, пов'язану з археологічними дослідженнями.
Предмети і колекції, знайдені під час проведення археологічних розвідок, розкопок, польова документація та звіт про проведені розвідки, розкопки передаються на постійне зберігання до профільних державних сховищ у порядку, встановленому Мінкультури.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роботи
Послуги з наукової розвідки та виконання рятівних археологічних розкопок для проведення робіт з реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка на ділянці км 155+000 - км 159+965, Полтавська область
ДК 021:2015: 71350000-6 — Науково-технічні послуги в галузі інженерії
UA-ROAD: H-31 — Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка

Тендерна документація

Переможець

Дата і час публікації: 23.10.2020 09:38

Учасник Пропозиція Документи
Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України
Пошук по цьому переможцю
#13800937
6 802 054.08 UAH Документи

Укладений договір


Строк дії 06.11.2020 00:00 - 31.12.2021 00:00
Номер № 09-20-АР
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
№ 09-20-АР (ДОГОВІР).pdf Укладений
6 802 054.08
06.11.2020 09:34
06.11.2020
№ 09-20-АР (Додатки).pdf Укладений
6 802 054.08
06.11.2020 09:35
06.11.2020
sign.p7s Укладений
06.11.2020 09:36

Виконання договору

Строк дії за договором: 06.11.2020 — 26.03.2021
Сума оплати за договором: 6 802 054.08
UAH

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання