Електрична енергія Electricity

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-02-02-018364-a
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Державна установа "Національний інститут раку"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Каліущенко Дмитро Миколайович, +380442597057 , zakupkipremium1@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Київ, 03022, м. Київ, ВУЛИЦЯ ЛОМОНОСОВА, будинок 33/43
Очікувана вартість
10 850 304.49 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 7.03.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 25.02.2021 00:00

Оскарження умов:

до 03.03.2021 00:00

Подання пропозицій:

07.03.2021 15:00

Очікувана вартість
10 850 304 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
54 252 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

4294446.068 кВт*год
Електрична енергія
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Аское

Дата подання: 06.02.2021 19:02
Дата відповіді: 10.02.2021 19:48
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, до якої площадки вимірювання відноситься Замовник: А (з АСКОЕ) чи Б (без АСКОЕ). Якщо «А» - просимо надати орієнтовний погодинний графік

відповідь:

Замовник відноситься до площадки вимірювання А (з АСКОЕ).

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-02-02-018364-a.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ", Код ЄДРПОУ:36860996
Дата подання: 06.02.2021 19:00
Під час аналізу умов Тендерної документації була встановлена наявність характерних рис дискримінаційних положень.
Зокрема, відповідно до додатку 1 п.4 Інша інформація Тендерної Документації, для підтвердження відповідності іншим вимогам Замовника Учасник повинен надати в електронному вигляді в складі своєї тендерної пропозиції документи, зокрема:
1. п.7. Довідку у довільній формі наявність на території м.Києва власного структурного підрозділу - Центру обслуговування споживачів (клієнтів), згідно з вимогами «Правил роздрібного ринку електричної енергії», затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, який щоденно (окрім вихідних та святкових днів, встановлених законодавством України) приймає звернення/скарги/претензії споживачів, надає роз’яснення та інформацію, передбачену законодавством, з єдиним вікном для прийому та видачі документів щодо постачання електричної енергії та в якому проводиться особистий прийом споживачів. Учасники для яких створення центрів обслуговування споживачів (клієнтів) не є обов’язковим, надають довідку про наявність власного окремого структурного підрозділу на території м.Києва або посадової особи, з робочим місцем на території м.Києва, на яких покладається забезпечення дотримання визначеного Правилами роздрібного ринку електричної енергії порядку розгляду звернень/скарг/претензій споживачів та проведення особистого прийому споживачів.
2. п.9 Довідку про наявність кол-центру / контакт-центру на території Київської області згідно з вимогами встановленими Постановою НКРЕКП «Про затвердження Мінімальних вимог до якості обслуговування споживачів електричної енергії кол-центрами» № 373 від 12.06.2018 р. У разі, якщо створення кол-центру у відповідності до вимог Постанови НКРЕКП «Про затвердження Мінімальних вимог до якості обслуговування споживачів електричної енергії кол-центрами» № 373 від 12.06.2018 р. не є обов‘язковим для учасника, такий учасник надає довідку в довільній формі з інформацією про засоби та порядок комунікації із споживачами, підрозділи на які учасником покладено обов‘язок здійснення комунікації із споживачами або про службову особу (осіб) учасника на яку(яких) покладено обов‘язок здійснення комунікації із споживачами (контактний телефон, посада прізвище, ім‘я по-батькові та графік роботи). Для документального підтвердження того, що створення центру обслуговування споживачів та кол-центру не є обов’язковим для учасника, в зв’язку з тим, що ним обслуговується менше 100000 споживачів, такий учасник повинен надати довідки від всіх операторів системи розподілу, до мереж яких учасник приєднаний, з інформацією про кількість споживачів, яких він обслуговує. Довідки повинні бути видані не пізніше 10 діб відносно дати розкриття тендерних пропозицій.

Подібні положення Тендерної Документації суперечать чинному законодавству та йдуть в розріз з загальноприйнятими принципами публічної закупівлі. Вважаємо вимогу про надання вказаних документів дискримінаційною, спрямованою на недопущення до ринку електроенергії на території Замовника постачальників з інших регіонів України.
Безпосередньо, дискримінаційність вимог Замовника полягає в територіальному місцезнаходженню центрів обслуговування споживачів (клієнтів)/ власного окремого структурного підрозділу/ посадової особи, з робочим місцем. За таких умов участь у закупівлі мають змогу взяти виключно ті Постачальники, що мають підрозділ на території м. Києва області.
Відповідно до п. 8.3.17. «Правил роздрібного ринку електричної енергії», учасники роздрібного ринку, які обслуговують 50000 споживачів та більше, повинні створити центри обслуговування споживачів, які, у тому числі, приймають звернення/скарги/претензії споживачів, надають роз’яснення та інформацію, передбачену законодавством.
Звертаємо увагу, що вказана норма не передбачає створення центру обслуговування споживачів у кожній області чи регіоні куди здійснюється постачання електричної енергії, жодним чином не вказує на обов’язок Постачальника створювати на території Замовника Центру обслуговування споживачів.
Відповідно до абзацу третього п. 8.3.17. «Правил роздрібного ринку електроенергії» для учасників роздрібного ринку, які обслуговують менше 50000 споживачів функції центра обслуговування споживачів, зокрема щодо забезпечення дотримання визначеного цими Правилами порядку розгляду звернень/скарг/претензій споживачів, покладаються на окремий структурний підрозділ (посадову особу) учасника роздрібного ринку. Тобто, чинне законодавство, електропостачальникам надає право вибору або створювати окремий структурний підрозділ або покласти обов’язки на окремого працівника за умови, що підприємство має менше 50000 споживачів.
У той же час, відсутні вимоги про облаштування окремого структурного підрозділу або знаходження посадової особи постачальника, на яку покладено такі функції, на території регіонів куди здійснюється або планується постачання електроенергії.

Так, в чинному законодавстві відсутні прямі норми, які б вказували на необхідність створення Центру обслуговування споживачів (клієнтів) або структурного підрозділу на відповідній території.
Кореспондуючись з вищевикладеним зазначаємо, що законом не встановлено й
вимоги щодо створення робочого місця для посадової особи на території м. Києва Київської області.
Так, наявність такої вимоги – пряма дискримінація учасників.
Дискримінаційними вважаються вимоги, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників. Таким чином, у інших Постачальників виникає необґрунтована перевага над іншими. Жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов’язок створення
структурного підрозділу постачальника або наявність посадової особи, з робочим місцем на території м. Києва Київської області. Це виключно право не обов’язок Ліцензіата (Товариства).

В свою чергу, повідомляємо, що відсутність відділів/підрозділів Постачальника на території м. Києва Київської області жодним чином не вплине на якість роботи Постачальника та Споживача. Товариство володіє достатніми та дієвими методами розрахунків, котрі повністю задовольняють потреби Споживача.

Просимо: Видалити вимогу щодо наявності на території м. Києва Київської області власного структурного підрозділу - Центру обслуговування споживачів (клієнтів) та структурного підрозділу, або посадової особи, з робочим місцем на території м. Києва Київської області.

2. Стосовно кол-центру та довідки від всіх операторів системи розподілу, до мереж яких приєднаний учасник з інформацією про кількість споживачів, яких він обслуговує:
Відповідно до вимоги, п. 9 Додатку 1 до тендерної документації Учасник в складі тендерної пропозиції повинен: надати довідку в довільній формі про наявність кол-центру або довідки від всіх операторів системи розподілу, до мереж яких приєднаний учасник з інформацією про кількість споживачів, яких він обслуговує.
Відповідно до Мінімальних вимог до якості обслуговування споживачів електричної енергії кол-центрами, затвердженими Постановою НКРЕКП від 1206.2018 р. № 373, вимоги до якості обслуговування споживачів електричної енергії кол-центрами поширюються на суб’єктів господарювання, що отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу та які мають споживачів, кількість яких перевищує 100000.
З зазначеного вбачається, що у електропостачальника одночасно повинні бути в наявності дві обов’язкові складові, які є вирішальними для виникнення зобов‘язання щодо облаштування кол-центру- ліцензія та споживачі у кількості більше 100 000.
Враховуючи, те, якщо станом на час подання тендерної пропозиції учасник не має такої кількості споживачів, то вказане зумовлює відсутність обов‘язку на даний час облаштовувати кол-центр.

Щодо довідки від всіх операторів системи розподілу, до мереж яких приєднаний учасник з інформацією про кількість споживачів, яких він обслуговує:
Перш за все слід зазначити, що надання довідки від всіх операторів не обґрунтовано належним чином замовником, що виключає необхідність виконання вимоги, яка є дискримінаційною та не доведено необхідність її надання.
Не є належним обґрунтування замовником такої вимоги можливістю оперативного вирішення проблемних питань, які можуть виникати під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем, у відповідності до вимог пунктів 8.3.2, 8.3.6, 8.3.17 «Правил роздрібного ринку електричної енергії» щодо проведення особистого
прийому споживачів.
Пункт 8.3.2. містить вимоги до інформації, яка повинна міститися на веб-сайті
електропостачальника. Вказані вимоги диференціюються в залежності від особливостей кількості споживачів у постачальника.
Посилання на вимоги п.п. 8.3.6., 8.3.17 як на підставу надання довідки від всіх
операторів системи розподілу, до мереж яких приєднаний учасник з інформацією про кількість споживачів, яких він обслуговує є безпідставним, оскільки вказані пункти також розмежовують учасників ринку електроенергії на категорії в залежності від кількості споживачів. Вказані норми дають можливість постачальникам в залежності від кількості осіб, яких вони обслуговують обрати встановлені саме для них правила та порядок взаємодії
з споживачами чи то облаштовувати кол-центр, центр обслуговування споживачів чи то покласти обов’язки на окремий структурний підрозділ (посадову особу) учасника роздрібного ринку.
Таким чином, вимагання довідок від всіх операторів системи розподілу, до мереж яких приєднаний учасник з інформацією про кількість споживачів, яких він обслуговує жодним чином не впливає на спроможність учасника виконувати свої обов’язки за договором.
Залучення третіх – сторонніх сторін, до підготовки тендерної документації обмежує коло учасників, з огляду на те, що не кожен ймовірний учасник має в розпорядженні рівні ресурси. Крім того, не у кожного учасника рівні можливості та кількість відведеного часу для отримання необхідних документів.
Крім того, законодавцем до функцій та обов’язків оператора системи розподілу не віднесено надання довідки щодо кількості споживачів постачальника.

Вважаємо, що умови Тендерної документації, порушують Принципи здійснення закупівель встановлених Законом України «Про публічні закупівлі», а саме принципами відкритості і прозорості на всіх стадіях закупівель та не дискримінації учасників що в свою чергу призводить до неможливості участі суб’єктів господарювання (потенційних учасників) в цій закупівлі (обмежує коло учасників, які можуть взяти участь у вказаній закупівлі).
Просимо: видалити вище проаналізовану вимогу.

Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (ч.4 ст.22 Закону України «Про публічну закупівлю»). Враховуючи вище наведені положення законодавства та відсутність визначення в Законі України «Про публічні закупівлі» поняття «аналогічний договір», виходячи з принципів здійснення закупівель, Замовник не повинен необґрунтовано обмежувати та звужувати коло ймовірних Учасників закупівлі.
Статтею 5 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.
Згідно з частиною третьою статті 5 Закону Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Законом України «Про публічну закупівлю» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Виходячи з викладеним, Замовник повинен усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до Документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

10.02.2021 21:02
Шановний учаснику!
Дана вимога сформовано на виконання положень Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312. Відповідно до п. 8.3.17. Правил роздрібного ринку електричної енергії учасники роздрібного ринку, які обслуговують 50 000 споживачів та більше, повинні створити центри обслуговування споживачів, які, у тому числі, приймають звернення/скарги/претензії споживачів, надають роз’яснення та інформацію, передбачену законодавством. У центрі обслуговування споживачів має бути організоване єдине вікно для прийому та видачі документів щодо надання послуг учасниками роздрібного ринку, а також може бути створений інформаційно-консультаційний центр та кол-центр, які функціонують відповідно до вимог, установлених Регулятором. Для учасників роздрібного ринку, які обслуговують менше 50 000 споживачів, створення центрів обслуговування споживачів не є обов’язковим. У такому разі функції центра обслуговування споживачів, зокрема щодо забезпечення дотримання визначеного цими Правилами порядку розгляду звернень/скарг/претензій споживачів, покладаються на окремий структурний підрозділ (посадову особу) учасника роздрібного ринку. Відповідно до статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" роздрібний ринок електричної енергії (далі - роздрібний ринок) - система відносин, що виникають між споживачем електричної енергії та електропостачальником у процесі постачання електричної енергії, а також іншими учасниками ринку, які надають пов’язані з постачанням електричної енергії послуги. Таким чином, Державна установа "Національний інститут раку" є споживачем на роздрібному ринку, а тому у разі, якщо учасник обслуговує більше 50 000 споживачів, має право на обслуговування в інформаційно-консультаційному центрі та кол-центрі, які функціонують відповідно до вимог, установлених Регулятором. А тому замовник має право на інформацію щодо майбутнього постачальника та порядку взаємодії з електропостачальником. Відповідно до тендерної документації учасник в складі тендерної пропозиції для документального підтвердження того, що створення кол-центру не є обов’язковим для учасника, в зв’язку з тим, що ним обслуговується менше 100 000 споживачів, такий учасник повинен надати довідки від всіх операторів системи розподілу, з якими учасником укладено договори електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії, з інформацією про кількість споживачів, яких він обслуговує на території відповідного оператора системи розподілу. Довідки повинні бути видані не пізніше 10 діб відносно дати розкриття тендерних пропозицій. Дана довідка є необхідною для документального підтвердження того, що створення кол-центру не є обов’язковим для учасника, в зв’язку з тим, що ним обслуговується менше 100 000 споживачів (відповідно до вимог Постанови НКРЕКП "Про затвердження Мінімальних вимог до якості обслуговування споживачів електричної енергії кол-центрами" № 373 від 12.06.2018).
Таким чином, Державна установа "Національний інститут раку" є споживачем на роздрібному ринку, а тому, у разі, якщо учасник обслуговує більше 100 000 споживачів, має право на обслуговування в кол-центрі, які функціонують відповідно до вимог, установлених Регулятором. А тому замовник має право на інформацію щодо майбутнього постачальника та порядку взаємодії з електропостачальником. Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі" технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Зважаючи на те, що вимоги до якості обслуговування замовника, як споживача, на роздрібному ринку електричної енергії встановлюється Регулятором, то замовник не може встановити, якісні характеристика обслуговування під час постачання електричної енергії постачальником відмінні від встановлених нормативними актами, а тому повинен достовірно знати кількість клієнтів учасника щоб знати на яку якість обслуговування розраховуватиме замовник відповідно до правил Роздрібного ринку електричної енергії. Таким чином, щоб укласти договір про закупівлю і правильно відобразити в ньому статус електропостачальника (в залежності від кількості його клієнтів) та за відсутності відкритих даних про кількість клієнтів учасника є законодавча необхідність в отриманні достовірної інформації.

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ" Документи
Триває

Публічні документи

07.03.2021 14:33
sign.p7s
07.03.2021 14:32
05.6. Копія ІПН.pdf
07.03.2021 14:33
sign.p7s

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 07.03.2021 15:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ"
Пошук по цьому учаснику
9 416 056.49 UAH з ПДВ 9 416 056.49 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

07.03.2021 14:33
sign.p7s
07.03.2021 14:33
sign.p7s
07.03.2021 14:32
05.6. Копія ІПН.pdf

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання