Код ДК 021:2015 - 18520000-0 Персональні хронометри (Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ «Укрзалізниця»" жіночий)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-03-25-001965-c
  • 18520000-0 - Персональні хронометри
  • Завершена
Найменування замовника:
Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Шевченко Віра Леонідівна, 380639022020 , V.SHEVCHENKO@UZ.GOV.UA
Адреса замовника
Україна, Київ, 03680, Київська область, вул.Тверська,5, кімн.104
Дата укладення договору
16.11.21
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
Очікувана вартість
495 900 UAH з ПДВ
Сума договору
399 643.20 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 18.11.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 01.06.2021 00:00

Оскарження умов:

до 07.06.2021 00:00

Подання пропозицій:

11.06.2021 10:00

Початок аукціону:

14.06.2021 15:56

Очікувана вартість
495 900 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 480 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

174 шт.
Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ «Укрзалізниця»" жіночий.
ДК 021:2015: 18520000-0 — Персональні хронометри

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-03-25-001965-c.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод", Код ЄДРПОУ:25277725
Дата подання: 31.03.2021 16:51
За результатом вивчення Тендерної документації не викликає сумнівів, що Замовник намагається підлаштувати Тендерну документацію під конструкцію конкретної моделі годинника конкретного постачальника, а саме: годинника KR 392 ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь». Це вбачається з наступного.

1. Технічні характеристики товару в Додатку 1 до Тендерної документації «Перелік та кількість товару» прописані Замовником під конкретну конструкцію жіночих наручних годинників постачальника ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» (витяг щодо технічних характеристик годинника KR 392 (закупівля №1998101) додається).
Замовник, порушуючи чинне законодавство та, обмежуючи конкуренцію, вводить протиправні обмеження щодо: конструкції корпусів, які вимагаються, зокрема їх діаметру та товщини, дизайну цифр на циферблаті, щодо визначення конкретного механізму конкретного виробника без зазначення, як передбачено Законом, виразу "або еквівалент", жорсткого визначення ширини ремінця, чітко прописаного матеріалу подарункового футляру без можливості надання еквіваленту, чітко визначеного рівня вологозахисту.
Так, для жіночого наручного годинника Замовник протиправно вимагає певну конструкцію корпусу та дизайн циферблата, властиві ЛИШЕ моделі KR 392, встановлюючи наступні обмеження, які жодним чином НЕ обґрунтовані та НЕ впливають на якість та функціональні характеристики годинників:
1) кругла форма корпусу ДІАМЕТРОМ 32-33мм - діаметр зазначений, навіть, без надання можливих допусків!!! (наприклад 33±3мм) - обмеження діаметру корпусу годинника позбавляє інших постачальників можливості запропонувати свої, нічим не гірші, варіанти годинників та є порушенням ч.4. ст.23 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон);
2) ТОВЩИНА корпусу зі склом орієнтовно 10 мм - товщина зазначена без надання можливих допусків. Замість цього застосовано вираз «орієнтовно», під яким не зрозуміло що мається на увазі;
3) визначення КОНКРЕТНОГО МЕХАНІЗМУ Ronda 585 (Швейцарія) без зазначення виразу "або еквівалент", що є порушенням ч.4. ст.5, ч.4. ст.22, ч.4. ст.23 Закону. Існує дуже широкий модельний ряд кварцових механізмів різних виробників, і не тільки виробництва Швейцарії, а й виробництва Японії, ідентичної якості з рубіновим камінням і без нього, вартість яких суттєво відрізняється, проте якість залишається відмінною й не відрізняється суттєво. Але, незважаючи на це, Замовник протиправно обмежує конкуренцію, вимагаючи механізми виключно Ronda 585 (Швейцарія), параметри яких розраховані на конкретну конструкцію конкретної моделі годинника ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» KR 392 (закупівля №1998101). При цьому, Замовник, не обґрунтовує технічну необхідність саме тих механізмів, які він зазначає в тендерній документації;
4) дизайн цифр на циферблаті - «римські цифри» - що жодним чином не впливає на якість та функціонал годинника, до речі, як і на його естетичну привабливість, але жорстко обмежує постачальників у їх товарній пропозиції;
5) точне визначення ширини ремінця без надання можливих допусків, хоча вона залежить від діаметру годинника! Наприклад, якщо діаметр годинника 32мм, то ширина ремінця може бути 16мм, але, якщо діаметр годинника 33мм, то й ширина ремінця може збільшитися. За загальним правилом, ширина ремінця залежить від діаметру годинника. Таким чином. Замовник не тільки встановлює протиправне обмеження, не зазначивши можливі допуски у розмірах, а й підтверджує той факт, що технічні параметри прописані Замовником під конкретну модель годинників конкретного виробника;
6) чітко прописаний матеріал подарункового футляру - «оксамит» - без можливості надання еквіваленту, що є нічим не обумовленою вимогою, адже ж футляри, виготовлені з використанням деревини та високоякісного картону, або обтягнуті шкірозамінником, нічим не гірші за оксамитовий, а іноді, за якістю, кращі. Це обмеження позбавляє можливості інших постачальників поставити продукцію у власній, нічим не гіршій, упаковці та потребує її індивідуального замовлення, для чого необхідний досить тривалий проміжок часу та додаткові витрати. При цьому, Замовник, не обґрунтував необхідність поставки продукції саме в «оксамитовому футлярі» й, своїми вимогами, протиправно обмежив можливість інших учасників брати участь у зазначеній закупівлі;
7) визначення рівня вологозахисту у 5 АТМ - при тому, що рівень вологозахисті у 3 АТМ (бризкозахист) й у 5 АТМ (попадання струменя води) різниці практично не має. А, враховуючи покриття корпусу годинника позолотою IPG, яка вимагає дбайливого ставлення, жорстка вимога Замовника щодо рівня вологозахисту у 5 АТМ є НЕ обґрунтованою технічно. А є нічим іншим, як підлаштуванням технічних характеристик під годинник KR 392 ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь».
Встановлюючи такі протиправні та маніпулятивні обмеження щодо перелічених вище технічних параметрів годинника, які не представляють жодної естетичної або функціональної цінності, не впливають ані на якість, ані на інші особливості предмета закупівлі, але властиві ВИКЛЮЧНО конкретній моделі годинника KR 392 ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», Замовник порушує чинне законодавство, позбавляючи інших учасників права надати свою продукцію.
Отже, інші постачальники, які можуть запропонувати годинник, наприклад, діаметром 34мм або 36мм, але дещо іншої товщини або з іншою шириною ремінця - тобто з абсолютно непомітною різницею в 1-2 мм, або з іншим, нічим не гіршим кварцовим механізмом, наприклад японським, а також з циферблатом з іншою індикацією (наприклад, арабські цифри або інші позначки), ВІДРАЗУ ПОЗБАВЛЯЮТЬСЯ ПРАВА БРАТИ УЧАСТЬ У ЦИХ ТОРГАХ!
Таким чином, Замовник БЕЗ жодного обґрунтування, в порушення чинного законодавства, протиправно та дискримінаційно обмежує характеристики предмета закупівлі специфічними параметрами, які жодним чином не впливають ані на якість, ані на функціональні особливості предмета закупівлі, але властиві ВИКЛЮЧНО конкретній конструкції конкретної моделі годинника KR 392 конкретного постачальника - ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь».
Такі дії Замовника є порушенням ст.5, ч.4. ст.22, ч.4. ст.23 Закону України «Про публічні закупівлі».
Також, викликає питання відсутність у тендерній документації хоча б яких-небудь вимог/побажань Замовника щодо нанесення зображення (логотипу замовника) на циферблат. Існує безліч способів такого нанесення, які значною мірою відрізняються як за якістю, так і за довговічністю та ціною. Отже, вважаємо, що для забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників Замовник зобов’язаний конкретизувати вимоги щодо способу нанесення логотипу на годинник.
Звертаємо увагу, що ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» намагатиметься поставити годинник KR 392, значний запас якого залишився після проведення Апаратом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відкритих торгів на закупівлю «Годинники» (ДК 021:2015 18521000-7 «Годинники») у кількості 3302 шт. (закупівля UA-2018-01-22-001755-a). Переможцем за цим тендером було визнано ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь». Проте, згодом, договір було розірвано з наступної причини: «Не відповідність технічних характеристик годинників вимогам визначеним у додатку 2 до Договору № 31/2018 від 30.03.2018 "Технічні та якісні характеристики"». Це говорить не тільки про недобросовісну поведінку ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», а й про те, що Замовник, підлаштовуючи тендер під конкретного постачальника - ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», планує «впусту» витратити велику суму коштів на закупівлю неякісного товару, від якого інший замовник раніше відмовився.

2. Тендерна документація - Додаток 4 «Цінова пропозиція» та Додаток 1 до Договору про поставку товару - містить дискримінаційні строки поставки товару, а саме: «Постачальник здійснює поставку Товару протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання Рознарядки Замовника». Зазначений строк поставки НЕ ЗМОЖЕ виконати жодний постачальник, за виключенням постачальника, у якого вказаний Замовником обсяг продукції є у наявності (у вигляді складських запасів). А враховуючи те, що замовлення за зазначеним тендером індивідуальне, це є можливим тільки, якщо певному постачальнику ще до закінчення (а може і до початку) тендерної процедури було відомо про велику ймовірність підписання договору про закупівлю саме з ним. Адже ж виробництво годинників передбачає складний технологічний процес, тим більше, у разі необхідності нанесення логотипу Замовника на циферблат. А встановлення таких дискримінаційних строків поставки товару, як 10 календарних днів з дня отримання Рознарядки Замовника, повністю унеможливлює участь інших учасників, які мають забезпечити повний цикл виробництва замовлених годинників. Так, наприклад, строк виробництва механізмів Ronda в Швейцарії складає від 3-х тижнів до 1-го місяця (в залежності від завантаження виробника) і до цього строку ще додається приблизно 2-а тижні на їх доставку в Україну та розмитнення. Виготовлення та доставка у Україну комплектуючих для годинників (не виробляються в Україні) займає приблизно 45 діб. І це строки, не враховуючи можливих затримок, які можуть виникнути у зв’язку пандемією. А ще потрібний строк на саме виготовлення годинника виробником. Таким чином, перша поставка годинників в межах даного тендеру можлива не раніше, ніж через 60 (шістдесят) календарних днів з моменту підписання договору та отримання Рознарядки Замовника.
Враховуючи викладене, Замовник, з метою забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, зобов’язаний збільшити строки поставки до 60 (шістдесяти) календарних днів з моменту підписання договору та тримання Рознарядки Замовника.

3. Серед Вимог до технічних та якісних характеристик предмета закупівлі (Додаток №3 до Тендерної документації) Замовник вимагає документи щодо підтвердження відповідності. Одним з документів з переліку визначена «Декларація про відповідність», яка, як зазначено самим Замовником, має бути складена відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17050-1:2006. Враховуючи те, що годинники наручні не підлягають обов’язковій сертифікації, Декларація про відповідність є найбільш прийнятним документом для подання на тендер. У попередніх тендерах (наприклад, номер у Prozorro UA-2020-02-03-003727-a) Замовником було передбачено надання «Прикладу форми декларації про відповідність». Враховуючи зазначене, та те, що ДСТУ ISO/IEC 17050-1:2006 не знаходиться у відкритому доступі, просимо Замовника додати таку форму до Тендерної документації в поточній тендерній закупівлі.

Враховуючи все викладене, просимо Замовника прибрати з Тендерної документації дискримінаційні вимоги та привести Тендерну документацію у відповідність до норм чинного законодавства, а саме, до вимог ст.5, ч.4. ст.22, ч.4. ст.23 Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

02.04.2021 11:01
Прийнято рішення внести зміни до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2021-03-25-001965-c.c2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод", Код ЄДРПОУ:25277725
Дата подання: 19.04.2021 12:36
За результатом вивчення Тендерної документації, до якої було внесено зміни, вбачається наступне. Бюджет закупівлі складає 495 900,00 грн. з ПДВ. Кількість товару, що планує придбати Замовник - 174 шт. Таким чином очікувана вартість закупівлі має складати не більше 2 850,00 грн. з ПДВ. Проте, враховуючи визначені Замовником технічні характеристики товару (Додаток 1 до Тендерної документації «Перелік та кількість товару»), ціна на такий товар не може бути настільки низькою. Так, виходячи з моніторингу цін на українському ринку на швейцарські (Swiss Made) жіночі наручні годинники із подібними технічними характеристиками та жіночі наручні годинники з кварцовими механізмами RONDA (позолоченими, на рубінових каменях) виробництва Швейцарія (Swiss Made), середня ціна за такий годинники складає приблизно від 5 000,00 грн. і вище. Наприклад (звертаємо увагу Замовника, що існує така особливість швейцарських жіночих наручних годинників цього сегменту - вони, як правило, йдуть без секундної стрілки): ГОДИННИКИ TISSOT: - жіночий наручний годинник TISSOT T129.210.16.033.00 - 7120,00 грн. (https://secunda.com.ua/product/tissot-t129-210-16-033-00.html); - жіночий наручний годинник TISSOT T101.210.16.031.00 - 8190,00 грн. (https://deka.ua/tissot-t101-210-16-031-00-1.html). ГОДИННИКИ ATLANTIC: - жіночий наручний годинник ATLANTIC 29037.41.21L - 6320,00 грн. (https://secunda.com.ua/product/atlantic-29037-41-21l.html) / 6830,00 грн. (https://deka.ua/atlantic-29037-45-21l-1.html); - жіночий наручний годинник ATLANTIC 29038.44.08L - 8030,00 грн. (https://deka.ua/atlantic-29038-44-08l-1.html). ГОДИННИКИ KLEYNOD: - жіночий наручний годинник - K134-633St - 5220,00 грн. (https://kleynodwatches.com/ru/watches/415-k-134-633-st/); - жіночий наручний годинник - 117-603W - 4110,00 грн. (https://kleynodwatches.com/ru/watches/434-k-117-603w/). Але, враховуючи великий обсяг закупівлі, знижка оптовим покупцям складає приблизно 25-30% від роздрібної ціни. Таким чином, середня вартість годинника, який планує закупити Замовник складає, у середньому, приблизно 3800,00 грн., з ПДВ. Ринкова ціна на товар формується під впливом ряду факторів: ЯКОСТІ ТОВАРУ, ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА, попиту і пропозиції, цін конкурентів і ін. та не може бути нижче собівартості або наближатися до ней. Адже ж, комерційна господарська діяльність, згідно зі ст.3 Господарського кодексу України, це діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, що мають цінову визначеність, яка здійснюється з метою одержання прибутку. Якщо ж суб'єкт господарювання не отримує прибутку, то це суперечить основному принципу підприємництва. Окрім того, згідно з п.6.2. п.6 Розділу І. Загальні положення Тендерної документації, «Учасник визначає ціни на товари, роботи, послуги, які він пропонує поставити, надати, виконати за Договором про закупівлю, з урахуванням усіх своїх витрат, податків і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені». Враховуючи все вищевикладене, з метою дотримання вимог ст.5, ч.4. ст.22, Закону України «Про публічні закупівлі», просимо Замовника привести очікувану вартість закупівлі за одиницю годинника у відповідність до технічних характеристик, викладених в Тендерній документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

22.04.2021 12:29
Повідомляємо Вас, що у замовника наразі відсутні підстави для збільшення очікуваної вартості предмета закупівлі.

Номер вимоги: UA-2021-03-25-001965-c.a3

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Дата подання: 19.04.2021 12:48
Шановні Панове!

Даним листом висловлюємо Вам свою повагу та просимо привести тендерну документацію на закупівлю персональних хронометрів у відповідність до чинного законодавства, оскільки вона зараз прописана ВИКЛЮЧНО під конкретну торгову марку та моделі годинників “KLEYNOD” конкретного постачальника - ТОВ «Київський годинниковий завод» та через це дискримінаційне обмеження виключає участь у торгах інших учасників!

Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (надалі – Замовник), всупереч вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі», не зважаючи на те, що ЗУ «Про публічні закупівлі» ЗАБОРОНЯЄ під час оголошення та проведення процедури закупівлі будь-які перемовини з потенційними учасниками, вочевидь, під тиском ТОВ «Київський годинниковий завод» (який, в черговий раз, використовуючи методи недобросовісної конкуренції, неодноразово проводив перемовини з посадовими особами Замовника щодо внесення змін до тендерної документації шляхом підлаштування вимог виключно під свої годинники як телефоном так і особисто), змінив вимоги до предмета закупівлі, підлаштував його під товар ТОВ «Київський годинниковий завод»

Додаток 1 «Перелік та кількість товару» прописаний під специфіку товару саме ТОВ «Київський годинниковий завод», зокрема:

1. Без жодного обґрунтування Замовник змінює прописані раніше ним вимоги та вимагає ПОЗОЛОЧЕНИЙ кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія (Swiss Made). Це означає, що Замовник автоматично обмежує асортимент механізмів, які можуть бути запропоновані до декількох певних калібрів, під які підлаштовує корпуси своїх годинників ТОВ «Київський годинниковий завод»
Важливо відмітити, що позолочений корпус аж ніяк не впливає на функціонал та якість самого механізму, так само як і вимога «Swiss Made», а тому можна стверджувати, що зазначені вимоги є дискримінаційними
2. Без жодного обґрунтування Замовник ЗНИЖУЄ ЯКІСТЬ предмета закупівлі, прибираючи встановлену раніше вимогу вологозахисту до годинників 5 АТМ (50м) й замінюючи її на мінімальну бризко відштовхуючу функцію - 3 АТМ (яка не є навіть водозахистом та властива навіть дешевим китайським годинникам) Замовник здійснює це лише на єдиній підставі, що в асортименті ТОВ «Київський годинниковий завод» є годинники лише з мінімальним водо захистом 3 АТМ
3. Без жодного обґрунтування Замовник замінює матеріал корпуса на нержавіючу сталь, хоча навіть у попередніх тендерах вимагав корпуси з латуні або сталі. Замовник здійснює це лише на єдиній підставі, що в асортименті ТОВ «Київський годинниковий завод» немає годинників в латунних корпусах зі швейцарськими механізмами, а є лише зі стальними
4. Більш того, весь текст вимог до предмета закупівлі (Додаток 1) прописаний саме ТОВ «Київський годинниковий завод» та є типовим текстом, яке це підприємство розсилає замовникам, коли необхідно прописати предмет закупівлі під його годинники

Встановлюючи протиправні та маніпулятивні обмеження щодо властивим годинникам «KLEYNOD» ТОВ «Київський годинниковий завод» параметрам, які не представляють жодної естетичної або функціональної цінності, Замовник порушує чинне законодавство, позбавляючи інших учасників права надати свою продукцію.

Важливо зазначити, що в порушення п.3 ст. 22 Закону, Замовник жодним чином не обґрунтував необхідність своєї вимоги щодо конкретного механізму конкретного виробника (ПОЗОЛОЧЕНОГО кварцового механізму RONDA на рубінових каменях, , виробленого у конкретній країні Швейцарія (Swiss Made), підлаштованого під конкретні корпуси «KLEYNOD» ТОВ «Київський годинниковий завод», зокрема встановлення дискримінаційних обмежень щодо позолоти механізму, країни виробництва, а також обмеження щодо матеріалу корпусу годинника

Зазначене свідчить про грубе порушення п.3 ч.2 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», яка обумовлює, що технічна специфікація не може містити посилання та конкретну конструкцію або тип предмету закупівлі або виробника чи торгову марку, а також про грубе порушення ч.3 ст.5 та ч.4 ст.22 Закону, відповідно якої тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також до закупівлі за завищеними цінами, Крім того має місце порушення Замовником ст.5 Закону щодо дотримання принципів здійснення державних закупівель та недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.

Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, не порушуючи ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності

У випадку, якщо Замовник вирішив відреагувати на вимогу ТОВ «Київський годинниковий завод» під номером UA-2021-03-25-001965-c.c1, то ця вимога є НІКЧЕМНОЮ через викладене нижче.

1. Замовник висував аналогічні вимоги до предмета закупівлі у попередніх торгах, в яких брав участь ТОВ «Київський годинниковий завод»
2. ТОВ «Київський годинниковий завод» в особі його директора О. Золотарьова веде недобросовісну конкуренцію, що вже неодноразово було висвітлено в АМКУ
3. ТОВ «Київський годинниковий завод» в особі його директора О. Золотарьова повністю скопіював авторські тексти скарг, розроблених юристами Першого українського годинникового заводу «Київська Русь», розміщених у системі «прозоро» й спрямованих на захист як раз інтересів останнього проти методів ведення недобросовісної конкуренції та змови із замовниками, тим самим порушив права інтелектуальної власності Першого українського годинникового заводу «Київська Русь»
4. Те, що рівень водозахисту 3 АТМ та 5 АТМ за твердженням Золотарьова НЕ відрізняється лише свідчить про його низький професійний рівень або про його бажання ввести Замовника в обману. Всім відомо, що 3 АТМ взагалі не є водозахистом, а лише бризко відштовхуванням (максимум можуть протистояти випадковим краплям), при тому, що годинники з водо захистом 5 АТМ (50м) стійко витримують миття рук, дощ, душ та навіть занурення у воду
5. Позолота може облазити не через взаємодію з водою, а виключно через її погане нанесення, тобто, як ми розуміємо, ТОВ «Київський годинниковий завод» має на увазі нестійкість покриття годинників «Клейнод»
6. Звертаємо увагу на те, що ТОВ «Київський годинниковий завод» поширює завідомо недостовірну інформацію про нібито неякісну продукцію, поставлену ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” за результатами торгів №UA-2018-01-22-001755-a, організованих Апаратом виконавчого органу КМР (КМДА), що має ознаки недобросовісної конкуренції.
За результатом закупівлі 2018 року переможцем було дійсно визначено ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” та укладено відповідний договір, який не міг бути розірваний, оскільки договором така процедура не передбачена. КМДА дійсно намагалося розірвати договір з добросовісним постачальником ЩЕ ДО МОМЕНТУ ПОСТАВКИ товару шляхом відміни фінансування зазначеної статті витрат, виключно для того, щоб закупити годинники нижчої якості по ціні у П‘ЯТЬ РАЗІВ ВИЩЕ у ТОВ «Київський годинниковий завод» за відповідною схемою, яку публічно лобіював його директор О.Золотарьов, про що можна легко дізнатися з відкритих джерел (матеріали даної справи знаходяться у правоохоронних органах). Експертиза годинників, яка була проведена Фізико-технологічним інститутом металів та сплавів Національної академії наук України годинників, поставлених КМДА ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” виявила повну відповідність технічних характеристик годинників вимогам, визначеним у Тендерній документації Замовника, а саме: відповідність матеріалу корпусу (ЛАТУНЬ), покриття корпусу (позолота IPG), швейцарський механізм Ronda, тощо - таким чином КМДА не мала і не могла мати щодо цього жодних претензій. Щодо експертизи якогось ременя майже через рік після прийняття та комплексної перевірки годинників - матеріал, який передавався на так звану експертизу (без відома та присутності постачальника) був невідомого походження та жодного відношення до продукції ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” не мав. На даний час зазначене питання знаходиться у судовому провадженні, за результатами якого ТОВ «Київський годинниковий завод» доведеться відповідати за розповсюдження недостовірної інформації та недобросовісну конкуренцію
ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” працює на ринку вже понад 20 років та має бездоганну репутацію. Торгові марки підприємства EWC, KR COLLECTION, EDELWEISS неодноразово визнавалися «Кращими вітчизняними товарами року», а підприємство – «виробником кращих вітчизняних годинників», «кращим постачальником товарів на ринку державних закупівель», володарем «Золотої стели якості», тощо. За ексклюзивні дизайнерські колекції багатофункціональних чоловічих та жіночих годинників з діамантами ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” отримав міжнародну премію «за досягнення в індустрії роскоші». І ми не дозволимо недоброчесним учасникам ринку, які не можуть конкурувати а ні за якістю, а ні за ціною продукції, безкарно займатися недобросовісною конкуренцією

7. ТОВ «Київський годинниковий завод» вважає, що «Замовник з метою забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, зобов’язаний збільшити строки поставки до 60 (шістдесяти) календарних днів з моменту підписання договору та отримання рознарядки Замовника» і з цим можна погодитися. Але, напевно, після підлаштування вимог Замовника під годинники ТОВ «Київський годинниковий завод», зазначена вимога цього підприємства втрачає свою актуальність?
Таким чином, внесені Замовником до тендерної документації обмеження характеристик предмета закупівлі специфічними параметрами, які жодним чином не впливають ані на якість, ані на функціональні особливості предмета закупівлі, але властиве конкретним моделям годинників “KLEYNOD” є протиправним

Більш того, незрозуміло чому Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", яка має захищати національні інтереси під час війни з Росією, цілеспрямовано хоче скористатися послугами підприємства ТОВ «Київський годинниковий завод», ЗАСНОВАНЕ ОСОБАМИ З КРАЇНИ-АГРЕСОРА, які до недавнього часу перебували у складі його засновників і вихід яких може мати формальні кон’юктурні ознаки!

Таким чином через протиправні та маніпулятивні обмеження, закладені у Додаток 1, участь у зазначених торгах зможе взяти лише ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого прописаний предмет закупівлі та який продасть свій товар за явно завищеними цінами, що є дискримінаційним по відношенню до інших потенційних учасників

Враховуючи викладене, констатуємо грубе порушення Замовником законодавства про здійснення державних закупівель, зокрема ст.3 та п.3 ч.2, ст.5, ч.4 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», а також грубе порушення ст. 7 Бюджетного кодексу України та інших норм чинного законодавства

Оскільки відповідно до вимог чинного законодавства, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, ПРОСИМО задовольнити вимоги, викладені у нашій скарзі.

Просимо внести зміни до Додатку 1 з метою усунення вищевикладених порушень та ПОВНІСТЮ усунути всі дискримінаційні й протиправні вимоги, у тому числі:

1. Прибрати протиправне обмеження «ПОЗОЛОЧЕНИЙ кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія (Swiss Made)»
2. Прибрати протиправне обмеження щодо матеріалу корпусу – нержавіюча сталь, допустити можливість надання годинників в корпусах з інших металів
3. Повернути встановлений первинно водозахист 5 АТМ
4. Збільшити строки поставки до 60 (шістдесяти) календарних днів з моменту підписання договору та отримання рознарядки Замовника як того вимагає ТОВ «Київський годинниковий завод»
5. В подальшому не допускати встановлення дискримінаційних вимог до учасників, керуватися основними принципами здійснення публічних закупівель та іншими вимогами ЗУ «Про публічні закупівлі»

Також просимо Вас надати наступні РОЗ’ЯСНЕННЯ:

1. Підстава та обґрунтування раптової зміни вимоги на «ПОЗОЛОЧЕНИЙ кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія (Swiss Made)»
2. Підстава та обґрунтування раптового ЗНИЖЕННЯ ЯКОСТІ предмета закупівлі, шляхом заміни встановленої раніше вимоги вологозахисту до годинників 5 АТМ (50м) НА мінімальну бризко відштовхуючу функцію - 3 АТМ (яка не є навіть водозахистом та властива навіть дешевим китайським годинникам)
3. Підстава та обґрунтування раптового обмеження матеріалу корпуса
4. Відносно маніпулятивного визначення матеріалу ременя, який ТОВ «Київський годинниковий завод» прописав та «наполегливо рекомендує» замовникам включати до тендерної документації: «матеріал ремінця: натуральна шкіра природньої структури (цільна, не пресована). Ремінець зі штучно-створеного матеріалу із окремих волокноподібнихагломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи не допускається». Оскільки Замовник також розмістив надане йому ТОВ «Київський годинниковий завод» формулювання без жодного пояснення що мається на увазі, просимо ЧІТКО ПРОПИСАТИ технологію виробництва ремінця з «шкіри природньої структури цільної, не пресованої», яка вимагається Замовником та СТАНДАРТИ, яким мають відповідати зазначені ремені, щоб їх вважати такими, що відповідають визначенню Замовника для того, щоб зробити подібну вимогу прозорою та забезпечити рівні умови всім учасникам
Вважаємо, що подібна вимога введена Замовником для позбавлення від небажаних учасників. Існують загальноприйняті технології виробництва ременів з НАТУРАЛЬНОЇ ШКІРИ, але, здається, Замовник або не розуміє, що саме він прописує у тендерній документації, або свідомо намагається поставити учасників у нерівні умови та прийняти годинники з ременями ТОВ «Київський годинниковий завод» (який самостійно ремені не виробляє та користується продукцією масового виробництва), знаючи, що вони не відповідають подібним вимогам. Рекомендуємо Замовнику розрізати будь-який ремінь з годинників ТОВ «Київський годинниковий завод» для того, щоб подивитися з якого матеріалу він зроблений
5. Чому Замовник не вважає за потрібне у важких економічних умовах, викликаних пандемією короновірусу та в порушення ст. 7 Бюджетного кодексу України, а також всупереч заявам Президента та Прем’єр - міністра України, максимально ефективно та економно використовувати бюджетні кошти та збирається здійснити закупівлю за значно завищеною ціною у конкретного постачальника, свідомо обмежуючи конкуренцію встановленими вимогами у Додатку 1


Заздалегідь вдячні за об’єктивний та всебічний розгляд й задоволення нашої скарги у повному обсязі, а також на надання детальних роз’яснень по кожному пункту окремо
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

22.04.2021 12:30
Повідомляємо Вас, що за основу при виборі технічних характеристик годинників було використано досвід закупівель минулих років та експлуатації годинників. Оскільки годинники це іміджева продукція, для замовника важлива якість годинників вцілому так і окремих механізмів Враховуючи досвід, механізм Ronda «Swiss Made», задовольняє вищезазначені потреби.
Цілком погоджуємося з відсутністю необхідності застосування позолоченого механізму, тому замовник застосовує вираз «та/або».
Замовник визначив, що годинник має бути на шкіряному ремінці, а його занурення у воду призведе до пошкодження останнього. Прийнято найбільш економічно вигідне рішення, знизити очікування водозахисту до такого, що захистить годинник від бризгів та дощу, але замовник не обмежує учасників застосовуючи формулювання «не менше». При зазначенні технічних характеристик ремінця керувалися тим, що замовнику необхідно саме шкіряний ремінець, а не зі шкіровмістного матеріалу.
Корпус змінено на сталь тому що у нас є досвід використання корпусу зі сплавів металів та латуні. Найкращим чином себе зарекомендував саме стальний корпус. Також наголошуємо, що ми не обмежуємо марку сталі, хоча це теж впливає на довговічність використання корпусу годинника.

Номер вимоги: UA-2021-03-25-001965-c.a4

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Дата подання: 19.04.2021 15:37
Шановні Панове!

Як сумлінний платник податків, добросовісний учасник ринку державних закупівель та потенційний учасник торгів ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” висловлює надзвичайне обурення порушенням чинного законодавства з боку Замовника та протест проти факту змови між представниками Замовника та керівником ТОВ «Київський годинниковий завод»

Спочатку Замовник без жодних на те підстав, В РЕЗУЛЬТАТІ ПРОТИПРАВНИХ ЗАКУЛІСНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ з керівником ТОВ «Київський годинниковий завод» під час оголошених торгів змінює характеристики предмета закупівлі, прописуючи їх під годинники “Kleynod” ТОВ «Київський годинниковий завод», керуючись нічим необґрунтованою вимогою ТОВ «Київський годинниковий завод» під номером UA-2021-03-25-001965-c.c1. До речі, навіть у зазначеній вимозі не фігурує вимога включити до характеристик предмета закупівлі ПОЗОЛОЧЕНИЙ кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія (Swiss Made) та замінити матеріал корпусу. Що ще раз підтверджує факт проведення кулуарних перемовин та домовленостей між керівником ТОВ «Київський годинниковий завод» О. Золотарьовим та посадовими особами Замовника

Беручи до увагу ДРУГУ, нічим необґрунтовану вимогу ТОВ «Київський годинниковий завод» від 19.04.21р., у якій стверджується, що годинники із зміненими Замовником характеристиками НІБИТО ВЖЕ НЕ МОЖУТЬ КОШТУВАТИ 2 850 гривень (!) за одиницю, а тому зазначеним підприємством зухвало, без жодних підстав, пропонується Замовнику збільшити майже в 1.5 рази очікувану вартість закупівлі (на 1 000 гривень за одиницю продукції!) за рахунок коштів українських платників податків та переплатити аж 174 000 грн. на рівному місці (та аж 348 000 грн. по двум одночасно оголошеним Замовником торгам на чоловічі та жіночі годинники разом), складається враження, що таким чином може реалізуватися другий етап закулісної домовленості між керівником ТОВ «Київський годинниковий завод» та Замовником!

А ЦЕ ПУБЛІЧНИЙ СКАНДАЛ!!!

ТОВ «Київський годинниковий завод» нібито на обґрунтування своєї зухвалої вимоги намагається порівняти свої годинники “Kleynod” з швейцарськими годинниками «TISSOT» та «ATLANTIC”, хоча всім відомо, що це годинники зовсім іншого класу, набагато вищого ніж “Kleynod”. При цьому, не потрібно подібними маніпуляціями вводити в оману Замовника, оскільки посилаючись на собівартість та рентабельність виробництва, необхідно порівнювати гуртові ціни ВИРОБНИКА, а не гуртові ціни дистриб’ютора в Україні (останній може закладати і 100 % рентабельності від їх вхідної собівартості, з витратами на імпорт), вже не кажучи про порівняння роздрібних цін в інтернет-магазинах! Таким чином, від наведених ТОВ «Київський годинниковий завод» цін на годинники «TISSOT» та «ATLANTIC” слід спочатку відняти 25-30%, щоб вийти на гуртову ціну дистриб’ютора, а потім її розділити як мінімум на 2, щоб отримати ціну виробника у Швейцарії. Таким чином, середня вартість годинника, який планує закупити Замовник складає, у середньому, не 3800,00 грн., а 1 900 грн., що відповідає реальній ситуації на ринку.

Для більш яскравої ілюстрації введення Замовника в оману товариством «Київський годинниковий завод» та нікчемності наведених ним цін на еквівалентні швейцарські годинники, у якості прикладу (а таких прикладів можемо навести десятки!) наводимо РОЗДРІБНІ ціни на ШВЕЙЦАРСЬКІ годинники з аналогічними характеристиками в інтернет-магазинах, на які посилається ТОВ «Київський годинниковий завод», але які він чомусь там «не помітив»:



Годинник жіночий CONTINENTAL 13001-LT157501001 (повна відповідність вимогам тендерної документації) - роздрібна ціна 1 968,00 грн. (https://secunda.com.ua/product/continental-13001-lt157501.html), орієнтовна гуртова ціна в Україні – 1500 грн.

Годинник чоловічий HANOWA 16-4042.04.001 (повна відповідність вимогам тендерної документації) - роздрібна ціна 2 408,00 грн.
(https://secunda.com.ua/product/hanowa-16-4042-04-001.html), орієнтовна гуртова ціна в Україні – 1850 грн.

Годинник жіночий HANOWA 16-6058.02.001(повна відповідність вимогам тендерної документації) - роздрібна ціна 2 064,00 грн. (https://secunda.com.ua/product/hanowa-16-6058-02-001.html), орієнтовна гуртова ціна в Україні – 1 600 грн.

Також принагідно інформуємо, що до ТОВ “Перший український годинниковий завод “Київська Русь” як до вітчизняного виробника та постійного учасника аналогічних торгів, який спеціалізується на виготовленні годинників з символікою Замовника, Замовник з жодним запитом не звертався, що робить будь-яке дослідження ринку, на підставі якого формується очікувана вартість предмета закупівлі, неповним й неактуальним, на користь певного учасника (ТОВ «Київський годинниковий завод»)

Виходячи з наведеного, шляхом введення Замовника в оману та застосування методів недобросовісної конкуренції, багаторазово зафіксованих раніше й висвітлених АМКУ та ДАСУ, ТОВ «Київський годинниковий завод» намагається схилити Замовника до закупівлі своїх годинників «Kleynod» за ВТРИЧІ (!!!!!) ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ та грубого порушення не тільки ЗУ «Про публічні закупівлі», але й ст. 7 Бюджетного кодексу України та інших норм чинного законодавства!

При цьому, жодного належного обґрунтування змін характеристик предмета закупівлі та підвищення ціни за одиницю продукції не може бути надано, оскільки Замовник має орієнтуватися на минулі торги, в яких, до речі, брав участь ТОВ «Київський годинниковий завод», але не зміг перемогти. Саме тому, ТОВ «Київський годинниковий завод» зараз намагається застосувати методи недобросовісної конкуренції та схилити Замовника до: 1) прописання специфічних характеристик предмета закупівлі в інтересах виключно ТОВ «Київський годинниковий завод» 2) закупівлі годинників ЗА ВТРИЧІ ЗАВИЩЕНОЇ ЦІНОЮ

Враховуючи, що Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, не порушувати ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності, особливо ЗАРАЗ, у важких економічних умовах, викликаних пандемією короновірусу, всупереч заявам Президента та Прем’єр - міністра України щодо максимального ефективного та економного використання бюджетних коштів, просимо Замовника не вступати у змову та не виконувати зухвалих забаганок ТОВ «Київський годинниковий завод», не покладати на платників податків додатковий фінансовий тягар та не збільшувати вартість предмета закупівлі за одиницю.
Це ваша відповідальність перед українським суспільством.
Також наполегливо просимо Замовника привести тендерну документацію у відповідність до чинного законодавства на виконання нашої попередньої вимоги.

Заздалегідь вдячні.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

22.04.2021 12:31
Повідомляємо Вас, що за основу при виборі технічних характеристик годинників було використано досвід закупівель минулих років та експлуатації годинників. Оскільки годинники це іміджева продукція, для замовника важлива якість годинників вцілому так і окремих механізмів Враховуючи досвід, механізм Ronda «Swiss Made», задовольняє вищезазначені потреби.
Цілком погоджуємося з відсутністю необхідності застосування позолоченого механізму, тому замовник застосовує вираз «та/або».
Замовник визначив, що годинник має бути на шкіряному ремінці, а його занурення у воду призведе до пошкодження останнього. Прийнято найбільш економічно вигідне рішення, знизити очікування водозахисту до такого, що захистить годинник від бризгів та дощу, але замовник не обмежує учасників застосовуючи формулювання «не менше». При зазначенні технічних характеристик ремінця керувалися тим, що замовнику необхідно саме шкіряний ремінець, а не зі шкіровмістного матеріалу.
Корпус змінено на сталь тому що у нас є досвід використання корпусу зі сплавів металів та латуні. Найкращим чином себе зарекомендував саме стальний корпус. Також наголошуємо, що ми не обмежуємо марку сталі, хоча це теж впливає на довговічність використання корпусу годинника.

Номер вимоги: UA-2021-03-25-001965-c.a6

Статус:
Відповідь надана

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Дата подання: 24.06.2021 16:50
Скарга на відхилення пропозиції


Замовник абсолютно БЕЗПІДСТАВНО відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» нібито через те, що «Учасником порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації. Учасником у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» (як зазначено у протоколі засідання тендерного комітету №ЦН-01/110/8
від 17.06.2021)

Проте, ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» у складі своєї тендерної пропозиції надав «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки», що ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ умовам тендерної документації. У цьому можна легко пересвідчитися, переглянув найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», яка містить ВСІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ТЕНДЕРНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ. Крім того, Замовник навіть не звертався до ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» щодо уточнення якоїсь інформації.

Вважаємо що Замовник порушив принципи здійснення закупівель, встановлених ч.1 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів. Також вважаємо, що Замовник не об’єктивно та упереджено оцінив нашу пропозицію, яка ПОВНІСТЮ відповідає вимогам Замовника, що підтверджується поданими документами.

Беручи до уваги, що Замовник протиправно переписував тендерну документацію в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», підлаштовуючи її під товар останнього, що було зафіксовано Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель ухваленим рішенням №11484 від 25.05.2021р. за результатами розгляду скарги ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» UA-2021-03-25-001965-c.a5
Проте Замовник ЗНОВ грубо порушив ЗУ «Про публічні закупівлі» в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод»
Таким чином, виходить, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого підлаштовував тендерну документацію. Більш того, факт відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» ще раз підтверджує факт змови Замовника з ТОВ «Київський годинниковий завод»

Подібні незаконні дії Замовника, які призвели до неправомірного відхилення пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, призвели до порушення майнових прав нашого підприємства. Крім того, незаконне відхилення нашої пропозиції призвело до незаконного визначення переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод».

Таким чином, протиправно відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, Замовник так само протиправно прийняв ВИЩУ аж на 100 000 гривень (!) пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації. Зазначеними діями Замовник грубо порушив норми чинного законодавства щодо публічних закупівель.

Протиправні дії Замовника щодо акцептування пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000 гривень) ВИЩА за пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивної та неупередженої оцінки пропозицій, а також дискредитую систему електронних закупівель в цілому.

Констатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності
При цьому, збитки бюджету, заподіяні протиправними діями Замовника, складають не 100 000 гривень, а 200 000 гривень, беручи до уваги, що Замовник так само протиправно відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» у паралельно проведених торгах на ЧОЛОВІЧІ годинники UA-2021-03-25-001874-c, де так само протиправно прийняв пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод» також на 100 000 гривень вищу! А це лише дві процедури закупівлі на порівняно невеликий обсяг з іншими мільйонними закупівлями ПАТ «Укрзалізниця»!

Про яку прозорість Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" та ефективне використання коштів платників податків, чим має опікуватися Наглядова рада, може йти мова після викладеного?
Окремо звертаємо увагу, що розміщений Замовником Протокол засідання тендерного комітету №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 не може вважатися належним документом, на підставі якого ухвалено протиправне рішення Замовника про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та прийняття протиправного рішення щодо закупівлі товару за завищеними цінами у ТОВ «Київський годинниковий завод», оскільки НЕ лише НЕ містить у собі істотної інформації, зокрема результатів голосування та підписів уповноважених осіб, але й не має жодного відношення до зазначених торгів UA-2021-03-25-001965-c

Тобто ЯК САМЕ «ЗА» чи «ПРОТИ» прийняття завідомо протиправного рішення з закупівлі годинників за завищеною на СТО ТИСЯЧ гривень вартістю у важких економічних умовах, викликаних пандемією короновірусу, та в порушення ст. 7 Бюджетного кодексу України, а також всупереч заявам Президента В. Зеленського, голови Кабінету міністрів України – Д. Шмигаля, Міністра інфраструктури України О. Кубракова та членів Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» щодо максимально ефективного та економного використання бюджетних коштів, проголосували Голова тендерного комітету пан Шевченко В.Л., заступник голови тендерного комітету пан Матюха О.Ю., заступник голови тендерного комітету пан Ваколюк Т. М., секретар тендерного комітету пан Бондаренко І.М. та члени тендерного комітету панове Замостян Я.Ю., Виростко А.В., Ніколаєнко О.А., Цибульська С.А., Черняєв Д.О. - учасникам торгів, зацікавленим ЗМІ й громадськості, Міністерству інфраструктури України та Наглядовій раді ПАТ «Укрзалізниця» залишається невідомим. Тому просимо для ознайомлення всіх зацікавлених осіб опублікувати оригінал згаданого Протоколу, який потрібний Скаржнику для використання у якості додатку до відповідних скарг
Впевнені, що зазначений кейс набуде широкого розголосу й отримає відповідну оцінку суспільства як красномовний приклад підлаштування тендерної документації під інтереси певних юридичних осіб з метою здійснення закупівлі за завищеними цінами та дискримінації учасників, які надали найбільш економічно вигідні пропозиції!
На підставі викладеного вимагаємо:
- прийняти пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», яка було неправомірно відхилена
- відхилити пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод» як таку, що була протиправно прийнята
- опублікувати оригінал Протоколу, на підставі якого Замовником було ухвалено Завідомо протиправне рішення
- доповісти Наглядовій раді та керівництву Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" щодо неодноразового порушення ЗУ «Про публічні закупівлі» з боку Філії "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" з наданням переліку членів тендерного комітету, які спочатку допустили протиправне виправлення тендерної документації в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», а потім проголосували за завідомо протиправні рішення такі як безпідставне відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та здійснення закупівлі за завищеними цінами у ТОВ «Київський годинниковий завод»
- провести службове розслідування, встановити ПІБ зацікавлених посадовців, які в порушення чинного законодавства, діють в інтересах конкретного підприємства - ТОВ «Київський годинниковий завод», ігноруючи основні принципи здійснення публічних закупівель та інші вимоги ЗУ «Про публічні закупівлі» та вжити відповідні заходи реагування
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.06.2021 14:55
Повідомляємо Вас, що рішення тендерного комітету було прийнято у відповідності до Закону «Про публічні закупівлі» та вимогам тендерної документації та виходячи від об’єктивної оцінки Вами наданої тендерної пропозиції.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2021-03-25-001965-c.a5

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Пошук по цьому автору
Дата подання: 25.04.2021 15:31

СКАРГА про порушення законодавства у сфері публічних закупівель

25 березня 2021 року Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", місцезнаходження: 03680, Україна , Київська обл., Київ, вул.Тверська,5, кімн.104, код ЄДРПОУ 40150237 (надалі Замовник) оприлюднила оголошення UA-2021-03-25-001965-c проведення відкритих торгів на закупівлю персональних хронометрів - годинників з логотипом та написом «Від правління АТ «Укрзалізниця», жіночих (ДК 021:2015 18520000-0 персональні хронометри) у кількості 174 штуки на загальну суму 495 900,00 грн. ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» (надалі Скаржник) раніше неодноразово звертався до Постійно діючої адміністративній колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зі скаргами на те, що «Укрзалізниця» постійно прописує предмет закупівлі під годинники конкретного постачальника – ТОВ «Київський годинниковий завод». Саме завдяки втручанню АМКУ, «Укрзалізниця» прибирала дискримінаційні умови і наше підприємство брало участь у відповідних торгах. Маємо зазначити, що під час оголошення торгів 25 березня 2021 року Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" прописала вимоги до предмета закупівлі на підставі попередніх торгів, організованих у 2019 та 2020рр, в яких брали участь всі зацікавлені учасники, у тому числі і ТОВ «Київський годинниковий завод» (який тоді надавав найбільшу ціну). Після нічим необґрунтованої вимоги UA-2021-03-25-001965-c.c1 з елементами недобросовісної конкуренції від ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 9.04.2021р.» (додається) виклав в новій редакції лише пункт 1.1 Розділу ІV тендерної документації (який стосується строків подання тендерних пропозицій) та не задовольнив жодної з нічим необґрунтованих вимог ТОВ «Київський годинниковий завод» Але пізніше, не зважаючи на те, що ЗУ «Про публічні закупівлі» ЗАБОРОНЯЄ під час оголошення та проведення процедури закупівлі будь-які перемовини з потенційними учасниками, вочевидь, під тиском ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник БЕЗПІДСТАВНО, «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 15.04.2021р.» (додається) змінив вимоги до предмета закупівлі, підлаштував його під товар ТОВ «Київський годинниковий завод» шляхом запровадження властивих лише йому специфічних характеристик та ПРИБИРАННЯМ характеристик, які не властиві годинникам ТОВ «Київський годинниковий завод», ЗНАЧНО СПРОСТИВШИ функціональні особливості самого предмета закупівлі Додаток 1 «Перелік та кількість товару» (додається) прописаний під специфіку товару саме ТОВ «Київський годинниковий завод», зокрема: 1. Без жодного обґрунтування Замовник змінює прописані раніше ним вимоги та вимагає ПОЗОЛОЧЕНИЙ кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія (Swiss Made). Це означає, що Замовник автоматично обмежує асортимент механізмів, які можуть бути запропоновані до декількох певних калібрів, з якими працює та під які підлаштовує корпуси своїх годинників ТОВ «Київський годинниковий завод» Важливо відмітити, що позолочений корпус механізму аж ніяк не впливає на функціонал та якість самого механізму, так само як і вимога «Swiss Made», оскільки практично всі швейцарські механізми RONDA виробляються в інших країнах, але ЗОВСІМ нічим (ані за якістю, ані за конструкцією, ані за зовнішнім виглядом) не відрізняються від механізмів, вироблених в Швейцарії та мають однаковий з ними калібр/артикул. Тому можна впевнено стверджувати, що зазначені вимоги є повністю дискримінаційними Важливо зазначити, що у відповідь на вимогу Скаржника, Замовник ПОВНІСТЮ ПОГОДИВСЯ з відсутністю необхідності застосування позолоченого механізму (відповідь Замовника від 22.04.2021р. додається), пояснивши, що саме тому «замовник застосовує вираз «та/або» Але, як ми бачимо у Додатку 1 «Перелік та кількість товару» до тендерної документації, Замовник вимагає: «кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях позолочений, Швейцарія, (Swiss Made) з календарем або еквівалент Swiss Made» Із сформованої саме таким чином вимоги випливає, що Замовник вимагає Еквівалент Swiss Made (вироблений у Швейцарії) кварцового механізму RONDA, який має бути на рубінових каменях та позолочений. Тобто, Замовник повністю погодився з відсутністю необхідності застосування позолоченого механізму, але при цьому ВІДМОВИВ у задоволення вимоги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.a3 (додається) та НЕ ВНІС відповідні зміни до Додатку 1 тендерної документації 2. Без жодного обґрунтування Замовник ЗНАЧНО ЗНИЖУЄ ЯКІСТЬ предмета закупівлі, ПОЗБАВЛЯЮЧИ ЙОГО ВОЛОЗАХИСТУ: прибираючи встановлену раніше вимогу вологозахисту до годинників 5 АТМ (50м) й замінюючи її на мінімальну допустиму стандартами бризко відштовхуючу функцію - 3 АТМ (яка не є навіть водозахистом та властива навіть дешевим китайським годинникам) Замовник здійснює це лише на єдиній підставі, що ТОВ «Київський годинниковий завод» попросив, оскільки, вочевидь, не може конкурувати по ціні При цьому, різниця між 3 АТМ та 5 АТМ є ДУЖЕ СУТТЄВОЮ: годинник з 3 АТМ – максимум може протистояти випадковим краплям), при тому, що годинники з водозахистом 5 АТМ (50м) стійко витримують миття рук, дощ, душ та навіть занурення у воду Але у своїй відповіді від 22.04.2021р. Замовник відмовляється надати обґрунтування та підстави раптового зниження вимог до якості годинника, а лише відписується, що: «Прийнято найбільш економічно вигідне рішення, знизити очікування водозахисту до такого, що захистить годинник від бризгів та дощу, але замовник не обмежує учасників застосовуючи формулювання «не менше» Акцентуємо увагу, на тому, що Замовник передбачає захист годинника від дощу, але при цьому з невідомих причин безпідставно ЗНИЖУЄ вимоги до якості годинника, ПОЗБАВЛЯЮЧИ ЙОГО ВОЛОЗАХИСТУ: годинник з захистом 3 АТМ НЕ ЗДАТНИЙ ЗАХИСТИТИ ВІД ДОЩУ (лише від попадання раптових крапель), для захисту від дощу потрібний годинник з захистом від 5 АТМ! Також наголошуємо, що рішення є «економічно вигідним», коли разом із зниженням якості годинника знижується і очікувана вартість предмета закупівлі. Оскільки в даному випадку цього не відбувається, твердження про «найбільш економічно вигідне рішення» не може бути обґрунтуванням зниження якості предмета закупівлі 3. Також без жодного обґрунтування Замовник ЩЕ РАЗ ЗНАЧНО ЗНИЖУЄ ЯКІСТЬ предмета закупівлі, ПРИБИРАЮЧИ встановлений раніше КАЛЕНДАР у вимогах до жіночих годинниках. Потрібно зазначити, що швейцарські механізми (які вимагає Замовник) з календарем на порядок дорожчі ніж механізми БЕЗ КАЛЕНДАРЯ. При цьому, не зважаючи на зниження якості годинника, очікувана вартість предмета закупівлі не змінюється 4. Без жодного обґрунтування Замовник замінює матеріал корпуса з латуні на нержавіючу сталь, хоча навіть у попередніх тендерах вимагав корпуси з латуні або сталі. Замовник здійснює це лише на єдиній підставі, ТОВ «Київський годинниковий завод» попросив, щоб підігнати комплектацію під свої годинники У відповіді від 22.04.21 Замовник стверджує, що «корпус змінено на сталь тому що у нас є досвід використання корпусу зі сплавів металів та латуні. Найкращим чином себе зарекомендував саме стальний корпус» Насправді, строк служіння корпусів годинників з латуні та сталі є однаковим. Саме тому, Замовник в попередніх торгах вимагав корпуси зі сталі або латуні, а в цих торгах первинно вимагав латунь 5. Більш того, весь текст вимог до предмета закупівлі після внесення змін 15.04.21 (Додаток 1 до тендерної документації) прописаний саме ТОВ «Київський годинниковий завод» та є типовим текстом, яке це підприємство розсилає замовникам, коли необхідно прописати предмет закупівлі під його годинники та зустрічається в багатьох торгах, щодо яких звертався Скаржник до АМКУ, у тому числі акцентуючи увагу на факті можливої змови ТОВ «Київський годинниковий завод» з відповідними замовниками 6. Важливо зазначити, що після того, як Замовник змінив вимоги до предмета закупівлі на користь ТОВ «Київський годинниковий завод», останній негайно звернувся з другою вимогою UA-2021-03-25-001965-c.c2 (додається) - ПІДВИЩИТИ очікувану вартість предмета закупівлі на майже 50%, оскільки годинники з заявленими характеристиками нібито не можуть коштувати так дешево як встановив Замовник (і це при тому, що була знижена якість предмета закупівлі шляхом позбавлення годинника водозахисту та додаткових функцій механізму (календаря)!). Цікаво, що аргументація ТОВ «Київський годинниковий завод» щодо підвищення очікуваної вартості предмета закупівлі виявилася нікчемною, що ми довели у своїй вимозі UA-2021-03-25-001965-c.a4 (додається) 7. Замовник протиправно обмежує метод нанесення зображення на циферблат методом тамподруку в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», при наявності більш якісних методів (серед яких шовкодрук), а також інших сучасних технологій, у тому числі створення об’ємного зображення 8. Також потрібно відмітити, що Замовник надає надзвичайно стислі строки поставки замовлення – 10 календарних днів, які він також нічим не обґрунтовує. У своїй вимозі ТОВ «Київський годинниковий завод» вважає, що «Замовник з метою забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, зобов’язаний збільшити строки поставки до 60 (шістдесяти) календарних днів з моменту підписання договору та отримання рознарядки Замовника» і з цим можна погодитися. Але, напевно, після підлаштування вимог Замовника під годинники ТОВ «Київський годинниковий завод», зазначена вимога цього підприємства втратить свою актуальність? 9. Замовник всупереч вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі» не надав нам роз’яснення з викладених у прозоро запитань, які наводимо нижче 9.1. Підстава та обґрунтування раптової зміни вимоги на «ПОЗОЛОЧЕНИЙ кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія (Swiss Made)» 9.2. Підстава та обґрунтування раптового ЗНИЖЕННЯ ЯКОСТІ предмета закупівлі, шляхом заміни встановленої раніше вимоги вологозахисту до годинників 5 АТМ (50м) НА мінімальну бризко відштовхуючу функцію - 3 АТМ (яка не є навіть водозахистом та властива навіть дешевим китайським годинникам) 9.3. Підстава та обґрунтування раптового обмеження матеріалу корпуса 9.4. Відносно маніпулятивного визначення матеріалу ременя, який ТОВ «Київський годинниковий завод» прописав та «наполегливо рекомендує» замовникам включати до тендерної документації: «матеріал ремінця: натуральна шкіра природньої структури (цільна, не пресована). Ремінець зі штучно-створеного матеріалу із окремих волокноподібнихагломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи не допускається». Оскільки Замовник також розмістив надане йому ТОВ «Київський годинниковий завод» формулювання без жодного пояснення що мається на увазі, просимо ЧІТКО ПРОПИСАТИ технологію виробництва ремінця з «шкіри природньої структури цільної, не пресованої», яка вимагається Замовником та СТАНДАРТИ, яким мають відповідати зазначені ремені, щоб їх вважати такими, що відповідають визначенню Замовника для того, щоб зробити подібну вимогу прозорою та забезпечити рівні умови всім учасникам Вважаємо, що подібна вимога введена Замовником для позбавлення від небажаних учасників. Існують загальноприйняті технології виробництва ременів з НАТУРАЛЬНОЇ ШКІРИ, але, здається, Замовник або не розуміє, що саме він прописує у тендерній документації, або свідомо намагається поставити учасників у нерівні умови та прийняти годинники з ременями ТОВ «Київський годинниковий завод» (який самостійно ремені не виробляє та користується продукцією масового виробництва), знаючи, що вони не відповідають подібним вимогам. Рекомендуємо Замовнику розрізати будь-який ремінь з годинників ТОВ «Київський годинниковий завод» для того, щоб подивитися з якого матеріалу він зроблений Замовник надав відписку, що «при зазначенні технічних характеристик ремінця керувалися тим, що замовнику необхідно саме шкіряний ремінець, а не зі шкіровмістного матеріалу», але Замовник не надав роз’яснення на чітко поставлені запитання який ремінь буде вважатися ним «шкіряним», враховуючи вищевикладені нюанси 9.5. Чому Замовник не вважає за потрібне у важких економічних умовах, викликаних пандемією короновірусу та в порушення ст. 7 Бюджетного кодексу України, а також всупереч заявам Президента та Прем’єр - міністра України, максимально ефективно та економно використовувати бюджетні кошти та збирається здійснити закупівлю за значно завищеною ціною у конкретного постачальника, свідомо обмежуючи конкуренцію встановленими вимогами у Додатку 1 Таким чином, встановлюючи протиправні та маніпулятивні обмеження щодо властивим годинникам «KLEYNOD» ТОВ «Київський годинниковий завод» характеристикам (обмеження щодо позолоти механізму, марки та країни виробництва механізму, матеріалу корпусу годинника), які не представляють жодної естетичної або функціональної цінності, Замовник порушує чинне законодавство, позбавляючи інших учасників права надати свою продукцію. Важливо зазначити, що в порушення п.3 ст. 22 Закону, Замовник жодним чином не обґрунтував необхідність своєї вимоги щодо конкретного механізму конкретного виробника (ПОЗОЛОЧЕНОГО кварцового механізму RONDA на рубінових каменях, , виробленого у конкретній країні Швейцарія (Swiss Made), підлаштованого під конкретні корпуси «KLEYNOD» ТОВ «Київський годинниковий завод», зокрема встановлення дискримінаційних обмежень щодо позолоти механізму, країни виробництва, а також обмеження щодо матеріалу корпусу годинника. Теж саме стосується протиправного обмеження Замовником методу нанесення зображення на циферблат методом тамподруку в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», при існуванні більш якісних та сучасних технологій Зазначене свідчить про грубе порушення п.3 ч.2 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», яка обумовлює, що технічна специфікація не може містити посилання та конкретну конструкцію або тип предмету закупівлі або виробника чи торгову марку, а також про грубе порушення ч.3 ст.5 та ч.4 ст.22 Закону, відповідно якої тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також до закупівлі за завищеними цінами, Крім того має місце порушення Замовником ст.5 Закону щодо дотримання принципів здійснення державних закупівель та недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, не порушуючи ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності Більш того, незрозуміло чому Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", яка має захищати національні інтереси під час війни з Росією, цілеспрямовано хоче скористатися послугами підприємства ТОВ «Київський годинниковий завод», ЗАСНОВАНЕ ОСОБАМИ З КРАЇНИ-АГРЕСОРА, які до недавнього часу перебували у складі його засновників і вихід яких може мати формальні кон’юктурні ознаки Таким чином через протиправні та маніпулятивні обмеження, закладені у Додаток 1, участь у зазначених торгах зможе взяти лише ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого прописаний предмет закупівлі та який продасть свій товар за явно завищеними цінами, що є дискримінаційним по відношенню до інших потенційних учасників Враховуючи викладене, констатуємо грубе порушення Замовником законодавства про здійснення державних закупівель, зокрема ст.3 та п.3 ч.2, ст.5, ч.4 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», а також грубе порушення ст. 7 Бюджетного кодексу України та інших норм чинного законодавства Керуючись ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі» ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» як потенційний учасник зазначеної процедури закупівлі, права та інтереси якого порушені згаданими дискримінаційними положеннями тендерної документації, що повністю виключають перемогу інших учасників у даних торгах, звертається до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель та ПРОСИТЬ: 1. прийняти Скаргу до розгляду 2. призупинити оскаржувальну процедуру закупівлі за оголошенням UA-2021-03-25-001965-c стосовно проведення відкритих торгів на закупівлю персональних хронометрів (годинників з логотипом та написом «Від правління АТ «Укрзалізниця», жіночих), код 021:2015-18520000-0 згідно ДК 3. прийняти рішення про встановлення порушень процедури закупівлі 4. задовольнити Скаргу, зобов’язав Замовника внести зміни до Тендерної документації щодо проведення відкритих торгів на закупівлю закупівлю персональних хронометрів - годинників з логотипом та написом «Від правління АТ «Укрзалізниця», чоловічих (ДК 021:2015-18520000-0 персональні хронометри, оголошення UA-2021-03-25-001965-c та ПОВНІСТЮ усунути всі порушення та дискримінаційні вимоги 5. зобов’язати Замовника прибрати протиправне обмеження «ПОЗОЛОЧЕНИЙ кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія (Swiss Made)», зокрема виключити слова «позолочений» та «Swiss Made» 6. зобов’язати Замовника прибрати протиправне обмеження щодо матеріалу корпусу – нержавіюча сталь, допустити можливість надання годинників в корпусах з латуні 7. зобов’язати Замовника повернути встановлений первинно водозахист 5 АТМ 8. зобов’язати Замовника прибрати протиправну вимогу щодо конкретного методу нанесення зображення на циферблат шляхом тамподруку, допустив альтернативні методи нанесення зображення 9. зобов’язати Замовника чітко прописати технологію виробництва ремінця з «натуральної шкіри природньої структури», яка вимагається Замовником та СТАНДАРТИ, яким мають відповідати зазначені ремені, щоб їх вважати такими, що відповідають визначенню Замовника АБО зобов’язати Замовника замінити вимоги до ременя з «натуральна шкіра природньої структури (ремінець зі штучно-створеного метеріалу із окремих волокноподібних агломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи не допускається)» на «ремінь з натуральної шкіри» 10. зобов’язати Замовника збільшити строки поставки до 60 (шістдесяти) календарних днів з моменту підписання договору та отримання рознарядки Замовника 11. зобов’язати Замовника в подальшому не допускати встановлення дискримінаційних вимог до учасників, керуватися основними принципами здійснення публічних закупівель та іншими вимогами ЗУ «Про публічні закупівлі» Оскільки відповідно до вимог чинного законодавства, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, ПРОСИМО задовольнити вимоги, викладені у нашій скарзі у повному обсязі. Додатки: 1. Оголошення № UA-2021-03-25-001965-c 2. Підтвердження оплати за подання скарги 3. «Перелік та кількість товару» (додаток 1 до тендерної документації) 4. Перелік змін, внесених до тендерної документації від 9.04.2021р. 5. Перелік змін, внесених до тендерної документації від 15.04.2021р. 6. Протокол № ЦН-01/111/5 засідання тендерного комітету філії «Центр сервісного забезпечення» АТ «Укрзалізниця» від 22.04.2021 - вимоги учасників та відповіді 7. Вимога ТОВ «Київський годинниковий завод» N 1 (UA-2021-03-25-001965-c.c1) 8. Вимога ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» N 1 (UA-2021-03-25-001965-c.a3) та ВІДПОВІДЬ Замовника від 22.04.21 9. Вимога ТОВ «Київський годинниковий завод» N 2 (UA-2021-03-25-001965-c.c2) 10. Вимога ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» N 2 (UA-2021-03-25-001965-c.a4)
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 28.04.2021 20:31

Кількість скарг: UA-2021-03-25-001965-c.b7

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Пошук по цьому автору
Дата подання: 27.06.2021 12:45

Скарга на дії замовника

25 березня 2021 року Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", місцезнаходження: 03680, Україна , Київська обл., Київ, вул.Тверська,5, кімн.104, код ЄДРПОУ 40150237 (надалі Замовник) оприлюднила оголошення UA-2021-03-25-001965-c проведення відкритих торгів на закупівлю персональних хронометрів - годинників з логотипом та написом «Від правління АТ «Укрзалізниця», жіночих (ДК 021:2015 18520000-0 персональні хронометри) у кількості 174 штуки на загальну суму 495 900,00 грн. ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» (надалі Скаржник) раніше неодноразово звертався до Постійно діючої адміністративній колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зі скаргами на те, що «Укрзалізниця» постійно прописує предмет закупівлі під годинники конкретного постачальника – ТОВ «Київський годинниковий завод». Саме завдяки втручанню АМКУ, «Укрзалізниця» прибирала дискримінаційні умови і наше підприємство брало участь у відповідних торгах. Додаток 1 «Перелік та кількість товару» на проведення закупівлі персональних хронометрів був протиправно переписаний Замовником в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» й підлаштований виключно під під конструкції та специфіку годинників «KLEYNOD» постачальника ТОВ «Київський годинниковий завод» на його вимогу у «Прозорро» та містив дискримінаційні вимоги, у зв’язку з чим ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений звернутися зі скаргою UA-2021-03-25-001965-c.a5 до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі- Колегія АМКУ), яка була задоволена рішенням Колегії АМКУ №11484 від 25.05.2021р. (додається) 2 червня 2021р. Замовник заявив про виконання даного рішення АМКУ та Скаржник ухвалив рішення про участь у даних торгах 14 червня 2021р. відбулося розкриття тендерних пропозицій чотирьох учасників та аукціон, за результатами якого Скаржник надав найбільш економічно вигідну пропозицію: ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» - остаточна пропозиція - 399 643,20 грн. (первинна пропозиція - 465 624,00 грн.) ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА" - остаточна пропозиція - 443 260,00 грн. (первинна пропозиція - 443 260,00 грн.) ТОВ "Київський годинниковий завод" – остаточна пропозиція - 490 680,00 грн. (первинна пропозиція - 490 680,00 грн.) ПП «МАЙ-ЧАС» - остаточна пропозиція - 495 900,00 грн. (первинна пропозиція - 495 900,00 грн.)* (* додатково звертаємо увагу на те, що ПП «Май-Час» через засновників пов’язано з ТОВ "Київський годинниковий завод" та брало участь у даних торгах виключно для того, щоб скласти ТОВ "Київський годинниковий завод" штучну конкуренцію, у випадку якщо не буде інших учасників – що простежується у багатьох тендерах, коли зазначені два підприємства по черзі підіграють один одному) Проте, Замовник абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» за НЕВІДОМИМИ ПРИЧИНАМИ, навіть БЕЗ оприлюднення відповідного протоколу засідання тендерного комітету! Протокол засідання тендерного комітету №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 (додається), оприлюднений Скаржником у “Prozorro” НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів на ЖІНОЧІ годинники UA-2021-03-25-001965-c, оскільки стосується закупівлі ЧОЛОВІЧИХ годинників, і, можливо, взятий з інших торгів UA-2021-03-25-001874-c, а тому НЕ може вважатися належним документом, на підставі якого ухвалено протиправне рішення Замовника про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та прийняття протиправного рішення щодо закупівлі товару за ціною на 100 000 грн. ВИЩОЮ у ТОВ «Київський годинниковий завод». Крім того, цей СТОРОННІЙ протокол НЕ містить у собі істотної інформації, зокрема результатів голосування та підписів уповноважених осіб Оскільки у вимозі Скаржника у “Prozorro” оприлюднити належним чином оформлений Протокол для оскарження Скаржником даних торгів Замовник проігнорував, вважаємо, що Замовник навмисно оприлюднив сторонній документ, щоб позбавити Скаржника можливості оскаржити незаконне відхилення його найбільш економічно вигідної пропозиції Додатково звертаємо увагу, що у цьому сторонньому протоколі №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 (що не НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів UA-2021-03-25-001965-c) стверджується, що нібито Скаржником «порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації», зокрема «у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» Але ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» згідно вимог п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації у складі своєї тендерної пропозиції НАДАВ на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі належний документ - «ПАСПОРТ на жіночий годинник», який ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ всім умовам тендерної документації (додається) У цьому можна легко пересвідчитися, переглянув найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», розміщену у встановленому порядку на ресурсі “Prozorro”, яка містить ВСІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ТЕНДЕРНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ. «Паспорт на жіночий годинник» також є у складі тендерної пропозиції Скаржника, а тому подібна причина відхилення, зазначена у СТОРОННЬОМУ Протоколі засідання тендерного комітету №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 (що не НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів UA-2021-03-25-001965-c), також НЕ МОЖЕ стосуватися даних торгів, а тим більш, вважатися підставою для відхилення! Таким чином, виходячи з наданих Замовником документів, Замовник відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ! Вважаємо, що Замовник порушив принципи здійснення закупівель, встановлених ч.1 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів. Також вважаємо, що Замовник не об’єктивно та упереджено оцінив нашу пропозицію, яка ПОВНІСТЮ відповідає вимогам Замовника, що підтверджується поданими Скаржником документами. Таким чином, виходить, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого підлаштовував тендерну документацію* (*як вже зазначав Скаржник у своїй Скарзі UA-2021-03-25-001874-c.a5 (задоволеній рішенням Колегії АМКУ №11485 від 25.05.2021р.), під час оголошення торгів 25 березня 2021 року Замовник спочатку прописав вимоги до предмета закупівлі на підставі попередніх торгів, організованих у 2019 та 2020рр, в яких брали участь всі зацікавлені учасники, у тому числі і ТОВ «Київський годинниковий завод» (який тоді надавав найбільшу ціну). Після нічим необґрунтованої вимоги UA-2021-03-25-001874-c.c1 з елементами недобросовісної конкуренції від ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 9.04.2021р.» виклав в новій редакції лише пункт 1.1 Розділу ІV тендерної документації (який стосується строків подання тендерних пропозицій) та не задовольнив жодної з нічим необґрунтованих вимог ТОВ «Київський годинниковий завод» Але пізніше, не зважаючи на те, що ЗУ «Про публічні закупівлі» ЗАБОРОНЯЄ під час оголошення та проведення процедури закупівлі будь-які перемовини з потенційними учасниками, вочевидь, під тиском ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник БЕЗПІДСТАВНО, «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 15.04.2021р.» змінив вимоги до предмета закупівлі, підлаштував його під товар ТОВ «Київський годинниковий завод» шляхом запровадження властивих лише йому специфічних характеристик та ПРИБИРАННЯМ характеристик, які не властиві годинникам ТОВ «Київський годинниковий завод», ЗНАЧНО СПРОСТИВШИ функціональні особливості самого предмета закупівлі) Більш того, факт відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ (навіть без оприлюднення Замовником відповідного протоколу на відхилення, який стосується торгів UA-2021-03-25-001965-c, навіть на вимогу Скаржника!) ще раз підтверджує факт змови Замовника з ТОВ «Київський годинниковий завод» Незаконні дії Замовника, які призвели до неправомірного відхилення пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, призвели до порушення майнових прав нашого підприємства. Крім того, незаконне відхилення нашої пропозиції призвело до незаконного визначення переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод». Таким чином, протиправно, без жодних підстав та оприлюднення відповідного протоколу, відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, Замовник так само протиправно (без жодних підстав та оприлюднення відповідного протоколу) прийняв ВИЩУ аж на 100 000 гривень (!) пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації. Зазначеними діями Замовник грубо порушив норми чинного законодавства щодо публічних закупівель. Протиправні дії Замовника щодо акцептування пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000 гривень) ВИЩА за пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивної та неупередженої оцінки пропозицій, а також дискредитую систему електронних закупівель в цілому. Більш того, зазначені протиправні дії Замовника щодо прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод» НЕ відображені у жодному документі, розміщений Замовником сторонній протоколі №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 не НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів UA-2021-03-25-001965-c! Тому повідомлення Замовника про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 17.06.2021р. є нікчемним, оскільки прийнято на підставі Протоколу №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021, який не НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів UA-2021-03-25-001965-c Таким чином, онстатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності При цьому, збитки бюджету, заподіяні протиправними діями Замовника, складають не 100 000 гривень, а 200 000 гривень, беручи до уваги, що Замовник так само протиправно відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» у паралельно проведених торгах на чоловічі годинники UA-2021-03-25-001874-c, де так само протиправно прийняв пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод» також на 100 000 гривень вищу! А це лише дві процедури закупівлі на порівняно невеликий обсяг у порівнянні з іншими мільйонними закупівлями ПАТ «Укрзалізниця»! Про яку прозорість Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" та ефективне використання коштів платників податків може йти мова після викладеного? Крім того, Замовник без жодних пояснень відмовив Скаржнику у задоволенні всіх його вимог, розміщених на «Prozorro”, зокрема прийняти пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», яка було неправомірно відхилена, скасувати неправомірне рішення щодо прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», вищої на 100 тисяч гривень як такої, що була протиправно прийнята, а також не відповідає вимогам тендерної документації, опублікувати оригінал Протоколу, на підставі якого Замовником було ухвалено Завідомо протиправне рішення, доповісти Наглядовій раді та керівництву Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" щодо неодноразового порушення ЗУ «Про публічні закупівлі» з боку Філії "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" з наданням переліку членів тендерного комітету, які спочатку допустили протиправне виправлення тендерної документації в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», а потім проголосували за завідомо протиправні рішення такі як безпідставне відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та здійснення закупівлі за завищеними цінами у ТОВ «Київський годинниковий завод», провести службове розслідування, встановити ПІБ зацікавлених посадовців, які в порушення чинного законодавства, діють в інтересах конкретного підприємства - ТОВ «Київський годинниковий завод», ігноруючи основні принципи здійснення публічних закупівель та інші вимоги ЗУ «Про публічні закупівлі» та вжити відповідні заходи реагування Вважаємо, що Замовник продовжує дискримінує Скаржника з єдиною метою – за будь-яких умов, без жодних на те підстав, за надуманими (неіснуючими) приводами, відхилити найбільш економічно вигідну пропозицію вітчизняного виробника ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» з метою закупівлі годинників за завищеною на 100 000 гривень ціною у ТОВ «Київський годинниковий завод». Факт відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ (навіть БЕЗ оприлюднення Замовником відповідного протоколу на відхилення, який стосується торгів UA-2021-03-25-001965-c, навіть на вимогу Скаржника!) ще раз підтверджує факт змови Замовника з ТОВ «Київський годинниковий завод» Констатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник відповідно до вимог чинного законодавства має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності Таким чином, всі вищенаведені порушення призвели до неправомірного відхилення ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», чия пропозиція повністю відповідає вимогам тендерної документації, що в свою чергу призвело до порушення інтересів та майнових прав ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», а також до незаконного прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000 гривень) ВИЩА за пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України, ПРОСИМО: 1. Прийняти нашу скаргу до розгляду. 2. Прийняти рішення про встановлення порушень процедури закупівлі 3. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» 4. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про визнання переможцем та прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод» та повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 17.06.2021р. 5. Зобов’язати Замовника визнати ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» переможцем торгів на закупівлю персональних хронометрів (ДК 021:2015: 18520000-0) та в подальшому, під час здійснення публічних закупівель, діяти виключно у рамках Закону. 6. На підставі наданих доказів розпочати провадження за фактом змови між Замовником та ТОВ «Київський годинниковий завод» Додатки: 1. Підтвердження оплати за подання скарги 2. Рішення Колегії АМКУ №11484 від 25.05.2021р. щодо задоволення Скарги UA-2021-03-25-001965-c.a5 3. Протокол №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 (який до даних торгів UA-2021-03-25-001965-c на жіночі годинники не має відношення) про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» НА ЧОЛОВІЧІ ГОДИННИКИ та визнання переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод» 4. Повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 17.06.2021р. 5. Паспорт на жіночий годинник, наданий у складі Тендерної документації ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь»,наданий у файлі «СПЕЦИФІКАЦІЯ ( ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ)», який повністю відповідає вимогам тендерної документації 6. Оголошення
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 01.07.2021 20:16

Кількість скарг: UA-2021-03-25-001965-c.a8

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Пошук по цьому автору
Дата подання: 02.08.2021 14:00

ПОВТОРНА СКАРГА на дії замовника

Звертаємося до шановної Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель з повторною скаргою на дії Замовника щодо повторного відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції Скаржника без жодних підстав у відкритих торгах UA-2021-03-25-001965-c на закупівлю персональних хронометрів, після ухвалення Колегією рішення на користь Скаржника № 15540-р/пк-пз від 08.07.2021р. Предісторія: 25 березня 2021 року Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", місцезнаходження: 03680, Україна , Київська обл., Київ, вул.Тверська,5, кімн.104, код ЄДРПОУ 40150237 (надалі Замовник) оприлюднила оголошення UA-2021-03-25-001965-c проведення відкритих торгів на закупівлю персональних хронометрів - годинників з логотипом та написом «Від правління АТ «Укрзалізниця», жіночих (ДК 021:2015 18520000-0 персональні хронометри) у кількості 174 штуки на загальну суму 495 900,00 грн. Додаток 1 «Перелік та кількість товару» на проведення закупівлі персональних хронометрів був протиправно переписаний Замовником в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» й підлаштований виключно під під конструкції та специфіку годинників «KLEYNOD» постачальника ТОВ «Київський годинниковий завод» на його вимогу у «Прозорро» та містив дискримінаційні вимоги, у зв’язку з чим ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений звернутися зі скаргою UA-2021-03-25-001965-c.a5 до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі- Колегія АМКУ), яка була задоволена рішенням Колегії АМКУ №11484 від 25.05.2021р. (додається) 2 червня 2021р. Замовник заявив про виконання даного рішення АМКУ та Скаржник ухвалив рішення про участь у даних торгах 14 червня 2021р. відбулося розкриття тендерних пропозицій чотирьох учасників та аукціон, за результатами якого Скаржник надав найбільш економічно вигідну пропозицію: ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» - остаточна пропозиція - 399 643,20 грн. (первинна пропозиція - 465 624,00 грн.) ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА" - остаточна пропозиція - 443 260,00 грн. (первинна пропозиція - 443 260,00 грн.) ТОВ "Київський годинниковий завод" – остаточна пропозиція - 490 680,00 грн. (первинна пропозиція - 490 680,00 грн.) ПП «МАЙ-ЧАС» - остаточна пропозиція - 495 900,00 грн. (первинна пропозиція - 495 900,00 грн.)* (* додатково звертаємо увагу на те, що ПП «Май-Час» через засновників пов’язано з ТОВ "Київський годинниковий завод" та брало участь у даних торгах виключно для того, щоб скласти ТОВ "Київський годинниковий завод" штучну конкуренцію, у випадку якщо не буде інших учасників – що простежується у багатьох тендерах, коли зазначені два підприємства по черзі підіграють один одному) Проте, Замовник абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» за НЕВІДОМИМИ ПРИЧИНАМИ, навіть БЕЗ оприлюднення відповідного протоколу засідання тендерного комітету! Протокол засідання тендерного комітету №ЦН-01/110/8 від 17.06.202, оприлюднений Скаржником у “Prozorro” НЕ МАВ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів на ЖІНОЧІ годинники UA-2021-03-25-001965-c, оскільки стосувався закупівлі ЧОЛОВІЧИХ годинників, і, можливо, був взятий з інших торгів UA-2021-03-25-001874-c, а тому НЕ міг вважатися належним документом, на підставі якого ухвалено протиправне рішення Замовника про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та прийняття протиправного рішення щодо закупівлі товару за ціною на 100 000 грн. ВИЩОЮ у ТОВ «Київський годинниковий завод». У цьому сторонньому протоколі №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 (що не НЕ МАВ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до торгів UA-2021-03-25-001965-c) стверджувалося, що нібито Скаржником «порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації», зокрема «у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» Але ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» згідно вимог п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації у складі своєї тендерної пропозиції НАДАВ на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі належний документ - «ПАСПОРТ на жіночий годинник», який ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ всім умовам тендерної документації У зв’язку з викладеним, ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений звернутися з відповідною скаргою UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р. до Колегії. Колегія, дослідив всі обставини справи, своїм рішенням № 15540-р/пк-пз від 08.07.2021 (додається) задовольнила скаргу Скаржника частково й зобов'язала Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за процедурою закупівлі – "Код ДК 021:2015 - 18520000-0 Персональні хронометри (Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ "Укрзалізниця" жіночий)", оголошення про проведення якої оприлюднене на вебпорталі Уповноваженого органу за № UA-2021-03-25-001965-c. Сутність скарги: Замовник, ПРОТОКОЛОМ № ЦН-01/111/9 від 23.07.2021р. засідання тендерного комітету філії «Центр сервісного забезпечення» АТ «Укрзалізниця» ухвалив виконати рішення Колегії від 08.07.2021 № 15540-р/пк-пз - скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за процедурою закупівлі – "Код ДК 021:2015- 18520000-0 Персональні хронометри (Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ "Укрзалізниця" жіночий)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб- порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-03-25-001965-c. Проте, іншим Протоколом розгляду тендерних пропозицій № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р. (додається), Замовник ЗНОВ протиправно й безпідставно, ЗАДНІМ ЧИСЛОМ (оскільки Протокол датовано 23 ЧЕРВНЯ 2021р., на місяць раніше можливої актуальної дати його видання) абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», ЗНОВ стверджуючи, що Скаржником «порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації», зокрема «у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» Однак, зазначена обставина була вже досліджена Колегією під час розгляду попередньої скарги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р.: найбільш економічно вигідна пропозиція Скаржника, розміщена у встановленому порядку на ресурсі “Prozorro”, містить ВСІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ТЕНДЕРНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ. «Паспорт на жіночий годинник» також є у складі тендерної пропозиції Скаржника (додається), а тому подібна причина відхилення, зазначена у Протоколі засідання тендерного комітету № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р. (датованого заднім числом), аж ніяк НЕ МОЖЕ вважатися підставою для відхилення! Таким чином, виходячи з наданих Замовником документів, Замовник відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ! Вважаємо, що Замовник порушив принципи здійснення закупівель, встановлених ч.1 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів. Також вважаємо, що Замовник не об’єктивно та упереджено оцінив нашу пропозицію, яка ПОВНІСТЮ відповідає вимогам Замовника, що підтверджується поданими Скаржником документами. Таким чином, виходить, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого підлаштовував тендерну документацію* (*як вже зазначав Скаржник у своїй Скарзі UA-2021-03-25-001874-c.a5 (задоволеній рішенням Колегії АМКУ №11485 від 25.05.2021р.), під час оголошення торгів 25 березня 2021 року Замовник спочатку прописав вимоги до предмета закупівлі на підставі попередніх торгів, організованих у 2019 та 2020рр, в яких брали участь всі зацікавлені учасники, у тому числі і ТОВ «Київський годинниковий завод» (який тоді надавав найбільшу ціну). Після нічим необґрунтованої вимоги UA-2021-03-25-001874-c.c1 з елементами недобросовісної конкуренції від ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 9.04.2021р.» виклав в новій редакції лише пункт 1.1 Розділу ІV тендерної документації (який стосується строків подання тендерних пропозицій) та не задовольнив жодної з нічим необґрунтованих вимог ТОВ «Київський годинниковий завод» Але пізніше, не зважаючи на те, що ЗУ «Про публічні закупівлі» ЗАБОРОНЯЄ під час оголошення та проведення процедури закупівлі будь-які перемовини з потенційними учасниками, вочевидь, під тиском ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник БЕЗПІДСТАВНО, «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 15.04.2021р.» змінив вимоги до предмета закупівлі, підлаштував його під товар ТОВ «Київський годинниковий завод» шляхом запровадження властивих лише йому специфічних характеристик та ПРИБИРАННЯМ характеристик, які не властиві годинникам ТОВ «Київський годинниковий завод», ЗНАЧНО СПРОСТИВШИ функціональні особливості самого предмета закупівлі) Більш того, факт відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ (навіть без оприлюднення Замовником коректного протоколу на відхилення, датованого актуальною датою) ще раз підтверджує факт змови Замовника з ТОВ «Київський годинниковий завод». Звертаємо увагу шановної Колегії, що перший Протокол на відхилення, Замовник також надав некоректно, оскільки він стосувався чоловічих годинників та не мав відношення до даних торгів на жіночі годинники. Таким чином незаконні дії Замовника, які призвели до ПОВТОРНОГО неправомірного відхилення пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, призвели до повторного порушення майнових прав нашого підприємства. Крім того, незаконне повторне відхилення нашої пропозиції ЗНОВ призвело до незаконного повторного визначення переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод». Таким чином, протиправно, без жодних підстав та шляхом оприлюднення протоколу знов з помилковими даними, повторно відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, Замовник так само протиправно (без жодних підстав та оприлюднення відповідного протоколу) повторно прийняв ВИЩУ аж на 100 000 гривень (!) пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації. Зазначеними діями Замовник грубо порушив норми чинного законодавства щодо публічних закупівель. Протиправні дії Замовника щодо акцептування пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000 гривень) ВИЩА за пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивній та неупередженій оцінці пропозицій, а також дискредитує систему електронних закупівель в цілому. Більш того, зазначені протиправні дії Замовника щодо прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод» відображені в протоколі № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р. (датованого заднім числом), який аж ніяк НЕ МОЖЕ вважатися підставою прийняття зазначеної пропозиції, оскільки «прострочений» на місяць Тому повідомлення Замовника про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 23.07.2021р. (додається) є нікчемним, оскільки прийнято на підставі Протоколу № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р. (датованого на місяць раніше ніж може бути датований) Таким чином, констатуємо повторне грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності При цьому, збитки бюджету, заподіяні протиправними діями Замовника, складають не 100 000 гривень, а 200 000 гривень, беручи до уваги, що Замовник так само протиправно (нібито через відсутність паспорту на годинник, який знаходився в тендерній документації Скаржника) відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» у паралельно проведених торгах на чоловічі годинники UA-2021-03-25-001874-c, де так само протиправно прийняв пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод» також на 100 000 гривень вищу. Звертаємо увагу шановної Колегії, що стосовно торгів UA-2021-03-25-001874-c, Скаржником також була подана скарга UA-2021-03-25-001874-c.b7 від 27.07.2021р. до Колегії, яка дослідила подані Скаржником документи та винесла рішення на користь Скаржника – № 16577-р/пк-пз від 20.07.2021р., зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за процедурою закупівлі UA-2021-03-25-001874-c. Проте, Замовник, станом на сьогодні, НЕ виконав зазначеного рішення Колегії по аналогічним торгам UA-2021-03-25-001874-c на чоловічі годинники, з однаковою причиною відхилення! Вочевидь, Замовник має намір вчинити так само як він вчиняє зазраз по торгам на жіночі годинники UA-2021-03-25-001965-c Про яку прозорість Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" та ефективне використання коштів платників податків може йти мова після викладеного? Додатково повідомляємо, що Скаржник і раніше неодноразово звертався до Колегії зі скаргами на те, що «Укрзалізниця» постійно прописує предмет закупівлі під годинники конкретного постачальника – ТОВ «Київський годинниковий завод». Саме завдяки втручанню Колегії, «Укрзалізниця» прибирала дискримінаційні умови і наше підприємство брало участь у відповідних торгах. Вважаємо, що Замовник продовжує дискримінує Скаржника з єдиною метою – за будь-яких умов, без жодних на те підстав, за надуманими (неіснуючими) приводами, відхиляти найбільш економічно вигідні пропозиції вітчизняного виробника ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» з метою закупівлі годинників за завищеною на 100 000 гривень ціною у ТОВ «Київський годинниковий завод». Констатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник відповідно до вимог чинного законодавства має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності Таким чином, всі вищенаведені порушення призвели до повторного неправомірного відхилення ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», чия пропозиція повністю відповідає вимогам тендерної документації, що в свою чергу призвело до повторного порушення Замовником інтересів та майнових прав ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», а також до повторного незаконного прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000 гривень) ВИЩА за пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України, ПРОСИМО: 1. Прийняти нашу скаргу до розгляду. 2. Прийняти рішення про встановлення порушень процедури закупівлі 3. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» 4. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про визнання переможцем та прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод» та повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 23.07.2021р. 5. Зобов’язати Замовника визнати ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» переможцем торгів на закупівлю персональних хронометрів (ДК 021:2015: 18520000-0) 6. Зобов’язати Замовника в подальшому, під час здійснення публічних закупівель, діяти виключно у рамках Закону. 7. На підставі наданих доказів розпочати провадження за фактом змови між Замовником та ТОВ «Київський годинниковий завод» Додатки: 1. Підтвердження оплати за подання скарги 2. Рішення Колегії АМКУ №11484 від 25.05.2021р., винесене на користь Скаржника 3. Рішення Колегії № 15540-р/пк-пз від 08.07.2021р., винесене на користь Скаржника 4. Протокол Замовника № ЦН-01/111/9 від 23.07.2021р. щодо виконання рішення Колегії від 08.07.2021 № 15540-р/пк-пз 5. Протоколом розгляду тендерних пропозицій № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р. (датований місяцем раніше від можливої актуальної дати) 6. Паспорт на жіночий годинник, наданий у складі Тендерної документації ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», який повністю відповідає вимогам тендерної документації 7. Повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 23.07.2021р. 8. Рішення Колегії № 16577-р/пк-пз від 20.07.2021р. ухвалене на користь Скаржника відносно аналогічних торгів на чоловічі годинники UA-2021-03-25-001874-c з однаковою причиною відхилення Замовником, яке Замовник досі не виконав З повагою та надією на винесення справедливого рішення,
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 05.08.2021 09:51

Кількість скарг: UA-2021-03-25-001965-c.a9

Статус:
Повернуто, як помилково направлену

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Пошук по цьому автору
Дата подання: відсутня

ТРЕТЯ ПОВТОРНА СКАРГА на дії замовника

Звертаємося до шановної Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель з третьою повторною скаргою на дії Замовника щодо протиправного відхилення вже ВТРЕТЄ найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» (надалі – Скаржника) без жодних підстав у відкритих торгах UA-2021-03-25-001965-c на закупівлю персональних хронометрів, після ухвалення Колегією АМКУ у другий раз рішення на користь Скаржника №18627-р/пк-пз від 13.08.2021 Предісторія: 25 березня 2021 року Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", місцезнаходження: 03680, Україна , Київська обл., Київ, вул.Тверська,5, кімн.104, код ЄДРПОУ 40150237 (надалі Замовник) оприлюднила оголошення UA-2021-03-25-001965-c проведення відкритих торгів на закупівлю персональних хронометрів - годинників з логотипом та написом «Від правління АТ «Укрзалізниця», жіночих (ДК 021:2015 18520000-0 персональні хронометри) у кількості 174 штуки на загальну суму 495 900,00 грн. Додаток 1 «Перелік та кількість товару» на проведення закупівлі персональних хронометрів був протиправно переписаний Замовником в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» й підлаштований виключно під під конструкції та специфіку годинників «KLEYNOD» постачальника ТОВ «Київський годинниковий завод» на його вимогу у «Прозорро» та містив дискримінаційні вимоги, у зв’язку з чим ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений звернутися зі скаргою UA-2021-03-25-001965-c.a5 до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі- Колегія АМКУ), яка була задоволена рішенням Колегії АМКУ №11484 від 25.05.2021р. (додається) 2 червня 2021р. Замовник заявив про виконання даного рішення АМКУ та Скаржник ухвалив рішення про участь у даних торгах 14 червня 2021р. відбулося розкриття тендерних пропозицій чотирьох учасників та аукціон, за результатами якого Скаржник надав найбільш економічно вигідну пропозицію: Скаржник - ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» - остаточна пропозиція - 399 643,20 грн. (первинна пропозиція - 465 624,00 грн.) ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА" - остаточна пропозиція - 443 260,00 грн. (первинна пропозиція - 443 260,00 грн.) ТОВ "Київський годинниковий завод" – остаточна пропозиція - 490 680,00 грн. (первинна пропозиція - 490 680,00 грн.) ПП «МАЙ-ЧАС» - остаточна пропозиція - 495 900,00 грн. (первинна пропозиція - 495 900,00 грн.)* (* додатково звертаємо увагу на те, що ПП «Май-Час» через засновників пов’язано з ТОВ "Київський годинниковий завод" та брало участь у даних торгах виключно для того, щоб скласти ТОВ "Київський годинниковий завод" штучну конкуренцію, у випадку якщо не буде інших учасників – що простежується у багатьох тендерах, коли зазначені два підприємства по черзі підіграють один одному) Проте, Замовник абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника без жодних підстав, навіть БЕЗ оприлюднення відповідного протоколу засідання тендерного комітету! Протокол засідання тендерного комітету №ЦН-01/110/8 від 17.06.202, оприлюднений Скаржником у “Prozorro” НЕ МАВ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів на ЖІНОЧІ годинники UA-2021-03-25-001965-c, оскільки стосувався закупівлі ЧОЛОВІЧИХ годинників, і, можливо, був взятий з інших торгів UA-2021-03-25-001874-c, а тому НЕ міг вважатися належним документом, на підставі якого ухвалено протиправне рішення Замовника про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та прийняття протиправного рішення щодо закупівлі товару за ціною на 100 000,00 грн. ВИЩОЮ у ТОВ «Київський годинниковий завод». У цьому сторонньому протоколі №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 (що не НЕ МАВ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до торгів UA-2021-03-25-001965-c) стверджувалося, що нібито Скаржником «порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації», зокрема «у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» Але ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» згідно вимог п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації у складі своєї тендерної пропозиції НАДАВ на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі належний документ - «ПАСПОРТ на жіночий годинник», який ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ всім умовам тендерної документації У зв’язку з викладеним, ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений звернутися з відповідною скаргою UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р. до Колегії. Колегія, дослідив всі обставини справи, своїм рішенням № 15540-р/пк-пз від 08.07.2021 (додається) задовольнила скаргу Скаржника частково й зобов'язала Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за даною процедурою закупівлі Замовник, ПРОТОКОЛОМ № ЦН-01/111/9 від 23.07.2021р. засідання тендерного комітету філії «Центр сервісного забезпечення» АТ «Укрзалізниця» ухвалив виконати рішення Колегії від 08.07.2021 № 15540-р/пк-пз - скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за процедурою закупівлі – "Код ДК 021:2015- 18520000-0 Персональні хронометри (Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ "Укрзалізниця" жіночий)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб- порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-03-25-001965-c. Проте, іншим Протоколом розгляду тендерних пропозицій № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р., Замовник ЗНОВ протиправно й безпідставно, ЗАДНІМ ЧИСЛОМ (оскільки Протокол датовано 23 ЧЕРВНЯ 2021р., на місяць раніше можливої актуальної дати його видання) абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», ЗНОВ стверджуючи, що Скаржником «порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації», зокрема «у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» Однак, зазначена обставина була вже досліджена Колегією під час розгляду попередньої скарги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р.: найбільш економічно вигідна пропозиція Скаржника, розміщена у встановленому порядку на ресурсі “Prozorro”, містить ВСІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ТЕНДЕРНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ. «Паспорт на жіночий годинник» також є у складі тендерної пропозиції Скаржника, а тому подібна причина відхилення, зазначена у Протоколі засідання тендерного комітету № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р. (датованого заднім числом), аж ніяк НЕ могла вважатися підставою для відхилення! Таким чином, виходячи з наданих Замовником документів, Замовник ВДРУГЕ відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ! У зв’язку з викладеним, ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений ВДРУГЕ звернутися з відповідною скаргою UA-2021-03-25-001965-c.a8 від 02.08.2021р. до Колегії АМКУ. Колегія АМКУ, дослідив всі обставини справи, своїм рішенням №18627-р/пк-пз від 13.08.2021 (додається) задовольнила скаргу Скаржника частково й зобов'язала Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за даною процедурою закупівлі Сутність даної скарги: 1 вересня 2021 року Замовник у “prozorro” розмістив коментар наступного змісту щодо усунення порушення: «Виконати рішення Колегії 13.08.2021 № 18627-р/пк-пз - скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем процедури закупівлі — "Код ДК 021:2015 - 18520000-0 Персональні хронометри (Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ "Укрзалізниця"" жіночий)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-03-25-001965-c» Проте, Протоколом розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. (додається), Замовник ЗНОВ, ВТРЕТЄ, протиправно, абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника, посилаючись на «абз.2 п.1 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» - не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства» І якщо, у попередній раз Скаржник стверджував, що підставою відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції Скаржника є «відсутність документів на підтвердження відповідності запропонованого товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки», то цього разу, нарешті «знайшовши» у тендерній пропозиції Скаржника "Паспорт на жіночий годинник з зазначенням основних технічних характеристик", Замовник тепер стверджує, що даний паспорт «не містить числові характеристики якості товару, отримані за підсумками лабораторних випробувань» Проте твердження Замовника НЕ відповідають дійсності. Скаржник згідно вимог п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації у складі своєї тендерної пропозиції НАДАВ на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі належний документ - «ПАСПОРТ на жіночий годинник», який ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ всім умовам тендерної документації (додається) Скаржником наданий стандартний паспорт виробника годинників, який містить ВСЮ передбачену законодавством інформацію на даний вид товару та повністю відповідає вимогам тендерної документації. Закид Замовника відносно того, що паспорт, наданий Скаржником, нібито «не містить числові характеристики якості товару, отримані за підсумками лабораторних випробувань» є абсолютно безпідставним, Замовник навіть не пояснює, що він має на увазі. Крім того, звертаємо увагу шановної Колегії АМКУ, що Замовник у тендерній документації НЕ висуває жодних специфічних вимог, які мають бути відображені в паспорті, у тому числі щодо наявності «числових характеристик якості товару, отриманих за підсумками лабораторних випробувань», а також вимог щодо їх оформлення Два попередні рази не помітити «Паспорт на жіночий годинник» у складі тендерної пропозиції Скаржника Замовник просто не міг, проте ДВІЧІ відхиляв найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника за надуманим приводом – нібито відсутністю паспорта, наявність якого була неодноразово документально підтверджена. Тепер, завдяки ДВОМ рішенням Колегії АМКУ на користь Скаржника -№ 15540-р/пк-пз від08.07.2021 та №18627-р/пк-пз від 13.08.2021, Замовник цей паспорт нарешті побачив, проте все одно відмовляється прийняти найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника, знов відхиляючи її за черговим надуманим приводом. Більш того, Замовник навіть не звертався до Скаржника з приводу уточнення будь-яких даних Вважаємо, що Замовник втретє порушив принципи здійснення закупівель, встановлених ч.1 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів. Також вважаємо, що Замовник втретє не об’єктивно та упереджено оцінив нашу пропозицію, яка ПОВНІСТЮ відповідає вимогам Замовника, що підтверджується поданими Скаржником документами. Таким чином, виходить, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого підлаштовував тендерну документацію** (**як вже зазначав Скаржник у своїй Скарзі UA-2021-03-25-001874-c.a5 (задоволеній рішенням Колегії АМКУ №11485 від 25.05.2021р.), під час оголошення торгів 25 березня 2021 року Замовник спочатку прописав вимоги до предмета закупівлі на підставі попередніх торгів, організованих у 2019 та 2020рр, в яких брали участь всі зацікавлені учасники, у тому числі і ТОВ «Київський годинниковий завод» (який тоді надавав найбільшу ціну). Після нічим необґрунтованої вимоги UA-2021-03-25-001874-c.c1 з елементами недобросовісної конкуренції від ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 9.04.2021р.» виклав в новій редакції лише пункт 1.1 Розділу ІV тендерної документації (який стосується строків подання тендерних пропозицій) та не задовольнив жодної з нічим необґрунтованих вимог ТОВ «Київський годинниковий завод» Але пізніше, не зважаючи на те, що ЗУ «Про публічні закупівлі» ЗАБОРОНЯЄ під час оголошення та проведення процедури закупівлі будь-які перемовини з потенційними учасниками, вочевидь, під тиском ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник БЕЗПІДСТАВНО, «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 15.04.2021р.» змінив вимоги до предмета закупівлі, підлаштував його під товар ТОВ «Київський годинниковий завод» шляхом запровадження властивих лише йому специфічних характеристик та ПРИБИРАННЯМ характеристик, які не властиві годинникам ТОВ «Київський годинниковий завод», ЗНАЧНО СПРОСТИВШИ функціональні особливості самого предмета закупівлі) Більш того, безпідставне відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції Скаржника ТРИЧІ (!) Замовником, ще раз підтверджує факт змови Замовника з ТОВ «Київський годинниковий завод» Незаконні дії Замовника, які втретє призвели до неправомірного відхилення пропозиції Скаржника, що повністю відповідає вимогам тендерної документації, призвели до порушення майнових прав нашого підприємства. Крім того, незаконне відхилення нашої пропозиції призвело до незаконного визначення втретє переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод». Звертаємо увагу шановної Колегії АМКУ на те, що Замовник попереднього разу «не помітив» «Паспорт на жіночий годинник» у складі тендерної пропозиції Скаржника, а зараз, втретє протиправно відхиляє тендерну пропозицію Скаржника за абсолютно надуманим приводом – нібито через відсутність «числових характеристик якості товару, отриманих за підсумками лабораторних випробувань» ПРОТЕ Замовник вже ВТРЕТЄ протиправно приймає тендерну пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод», хоча наданий цим учасником "Паспорт на годинник кварцовий «клейнод» (додається) якраз НЕ відповідає вимогам тендерної документації (які Замовник чомусь закидає Скаржнику, а не ТОВ «Київський годинниковий завод»: паспорт на годинник кварцовий «клейнод», наданий ТОВ «Київський годинниковий завод» «не містить числові характеристики якості товару, отримані за підсумками лабораторних випробувань» Крім того, паспорт на годинник кварцовий «клейнод», наданий ТОВ «Київський годинниковий завод» НЕ підтверджує відповідність запропонованого товару технічним вимогам встановленим замовником до товару, зокрема в частині наявності «кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія, (SwissMade) з календарем або еквівалент SwissMade». Таким чином, втретє протиправно відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, Замовник так само втретє, Протоколом розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021р., протиправно прийняв ВИЩУ аж на 100 000,00 гривень (!) пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод», яка НЕ відповідає вимогам тендерної документації. Зазначеними діями Замовник втретє грубо порушив норми чинного законодавства щодо публічних закупівель. Протиправні дії Замовника щодо акцептування пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000,00 гривень) ВИЩА за пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивній та неупередженій оцінці пропозицій, а також дискредитую систему електронних закупівель в цілому. А акцептування пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000,00 гривень) ВИЩА за пропозицію Скаржника, Замовником ВТРЕТЄ повіністю підтверджує, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» Констатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності При цьому, збитки бюджету, заподіяні протиправними діями Замовника, можуть складати не 100 000,00 гривень, а можливо 200 000,00 гривень, беручи до уваги, що Замовник так само протиправно вже декілька разів відхиляє найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» у паралельно проведених торгах на чоловічі годинники UA-2021-03-25-001874-c Вважаємо, що Замовник продовжує дискримінує Скаржника з єдиною метою – за будь-яких умов, без жодних на те підстав, за надуманими (неіснуючими) приводами, відхилити найбільш економічно вигідну пропозицію вітчизняного виробника ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» з метою закупівлі годинників за завищеною на 100 000,00 гривень ціною у ТОВ «Київський годинниковий завод». Констатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник відповідно до вимог чинного законодавства має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності Таким чином, всі вищенаведені порушення вже ВТРЕТЄ призвели до неправомірного відхилення ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», чия пропозиція повністю відповідає вимогам тендерної документації, що в свою чергу призвело до порушення інтересів та майнових прав Скаржника, а також до незаконного прийняття Замовником ВТРЕТЄ пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000,00 гривень) ВИЩА за пропозицію Скаржника Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України, ПРОСИМО: 1. Прийняти нашу скаргу до розгляду. 2. Прийняти рішення про встановлення порушень процедури закупівлі 3. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції Скаржника, зазначене у Протоколі розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. 4. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про визнання переможцем та прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», зазначене у Протоколі розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. та скасувати повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 10.09.2021р. 5. Зобов’язати Замовника прийняти найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника на закупівлю персональних хронометрів (ДК 021:2015: 18520000-0) 6. Зобов’язати Замовника в подальшому, під час здійснення публічних закупівель, діяти виключно у рамках Закону. 7. На підставі наданих доказів розпочати провадження за фактом змови між Замовником та ТОВ «Київський годинниковий завод» Додатки: 1. Підтвердження оплати за подання скарги 2. Рішення Колегії АМКУ № 15540-р/пк-пз від 08.07.2021 щодо задоволення Скарги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р. щодо протиправного відхилення 3. Рішення Колегії АМКУ №18627-р/пк-пз від 13.08.2021 щодо задоволення другої повторної Скарги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.a8 від 02.08.2021р. щодо протиправного відхилення вдруге 4. Рішення Колегії АМКУ № 11484-р/пк-пз від 25.05.2021 щодо задоволення Скарги UA-2021-03-25-001874-c.a5 5. Протокол розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. щодо відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та визнання переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод» 6. Повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 10.09.2021р. 7. Паспорт на жіночий годинник, наданий у складі Тендерної документації Скаржника, який повністю відповідає вимогам тендерної документації 8. «Паспорт на годинник кварцовий «клейнод», наданий у складі Тендерної документації ТОВ «Київський годинниковий завод», який НЕ відповідає вимогам тендерної документації З повагою,
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Помилка

Кількість скарг: UA-2021-03-25-001965-c.a10

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Пошук по цьому автору
Дата подання: 20.09.2021 12:02

ТРЕТЯ ПОВТОРНА СКАРГА на дії замовника

ТРЕТЯ ПОВТОРНА СКАРГА на дії замовника Звертаємося до шановної Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель з третьою повторною скаргою на дії Замовника щодо протиправного відхилення вже ВТРЕТЄ найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» (надалі – Скаржника) без жодних підстав у відкритих торгах UA-2021-03-25-001965-c на закупівлю персональних хронометрів, після ухвалення Колегією АМКУ у другий раз рішення на користь Скаржника №18627-р/пк-пз від 13.08.2021 Предісторія: 25 березня 2021 року Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", місцезнаходження: 03680, Україна , Київська обл., Київ, вул.Тверська,5, кімн.104, код ЄДРПОУ 40150237 (надалі Замовник) оприлюднила оголошення UA-2021-03-25-001965-c проведення відкритих торгів на закупівлю персональних хронометрів - годинників з логотипом та написом «Від правління АТ «Укрзалізниця», жіночих (ДК 021:2015 18520000-0 персональні хронометри) у кількості 174 штуки на загальну суму 495 900,00 грн. Додаток 1 «Перелік та кількість товару» на проведення закупівлі персональних хронометрів був протиправно переписаний Замовником в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» й підлаштований виключно під під конструкції та специфіку годинників «KLEYNOD» постачальника ТОВ «Київський годинниковий завод» на його вимогу у «Прозорро» та містив дискримінаційні вимоги, у зв’язку з чим ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений звернутися зі скаргою UA-2021-03-25-001965-c.a5 до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі- Колегія АМКУ), яка була задоволена рішенням Колегії АМКУ №11484 від 25.05.2021р. (додається) 2 червня 2021р. Замовник заявив про виконання даного рішення АМКУ та Скаржник ухвалив рішення про участь у даних торгах 14 червня 2021р. відбулося розкриття тендерних пропозицій чотирьох учасників та аукціон, за результатами якого Скаржник надав найбільш економічно вигідну пропозицію: Скаржник - ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» - остаточна пропозиція - 399 643,20 грн. (первинна пропозиція - 465 624,00 грн.) ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА" - остаточна пропозиція - 443 260,00 грн. (первинна пропозиція - 443 260,00 грн.) ТОВ "Київський годинниковий завод" – остаточна пропозиція - 490 680,00 грн. (первинна пропозиція - 490 680,00 грн.) ПП «МАЙ-ЧАС» - остаточна пропозиція - 495 900,00 грн. (первинна пропозиція - 495 900,00 грн.)* (* додатково звертаємо увагу на те, що ПП «Май-Час» через засновників пов’язано з ТОВ "Київський годинниковий завод" та брало участь у даних торгах виключно для того, щоб скласти ТОВ "Київський годинниковий завод" штучну конкуренцію, у випадку якщо не буде інших учасників – що простежується у багатьох тендерах, коли зазначені два підприємства по черзі підіграють один одному) Проте, Замовник абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника без жодних підстав, навіть БЕЗ оприлюднення відповідного протоколу засідання тендерного комітету! Протокол засідання тендерного комітету №ЦН-01/110/8 від 17.06.202, оприлюднений Скаржником у “Prozorro” НЕ МАВ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до даних торгів на ЖІНОЧІ годинники UA-2021-03-25-001965-c, оскільки стосувався закупівлі ЧОЛОВІЧИХ годинників, і, можливо, був взятий з інших торгів UA-2021-03-25-001874-c, а тому НЕ міг вважатися належним документом, на підставі якого ухвалено протиправне рішення Замовника про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та прийняття протиправного рішення щодо закупівлі товару за ціною на 100 000,00 грн. ВИЩОЮ у ТОВ «Київський годинниковий завод». У цьому сторонньому протоколі №ЦН-01/110/8 від 17.06.2021 (що не НЕ МАВ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до торгів UA-2021-03-25-001965-c) стверджувалося, що нібито Скаржником «порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації», зокрема «у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» Але ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» згідно вимог п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації у складі своєї тендерної пропозиції НАДАВ на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі належний документ - «ПАСПОРТ на жіночий годинник», який ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ всім умовам тендерної документації У зв’язку з викладеним, ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений звернутися з відповідною скаргою UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р. до Колегії. Колегія, дослідив всі обставини справи, своїм рішенням № 15540-р/пк-пз від 08.07.2021 (додається) задовольнила скаргу Скаржника частково й зобов'язала Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за даною процедурою закупівлі Замовник, ПРОТОКОЛОМ № ЦН-01/111/9 від 23.07.2021р. засідання тендерного комітету філії «Центр сервісного забезпечення» АТ «Укрзалізниця» ухвалив виконати рішення Колегії від 08.07.2021 № 15540-р/пк-пз - скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за процедурою закупівлі – "Код ДК 021:2015- 18520000-0 Персональні хронометри (Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ "Укрзалізниця" жіночий)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб- порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-03-25-001965-c. Проте, іншим Протоколом розгляду тендерних пропозицій № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р., Замовник ЗНОВ протиправно й безпідставно, ЗАДНІМ ЧИСЛОМ (оскільки Протокол датовано 23 ЧЕРВНЯ 2021р., на місяць раніше можливої актуальної дати його видання) абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», ЗНОВ стверджуючи, що Скаржником «порушені вимоги, а саме п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації», зокрема «у складі тендерної пропозиції на вимогу п. 2.1.Додатку №3 Тендерної документації не надано документів на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки» Однак, зазначена обставина була вже досліджена Колегією під час розгляду попередньої скарги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р.: найбільш економічно вигідна пропозиція Скаржника, розміщена у встановленому порядку на ресурсі “Prozorro”, містить ВСІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ТЕНДЕРНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ. «Паспорт на жіночий годинник» також є у складі тендерної пропозиції Скаржника, а тому подібна причина відхилення, зазначена у Протоколі засідання тендерного комітету № ЦН-01/111/10 від 23.06.2021 р. (датованого заднім числом), аж ніяк НЕ могла вважатися підставою для відхилення! Таким чином, виходячи з наданих Замовником документів, Замовник ВДРУГЕ відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ! У зв’язку з викладеним, ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» був вимушений ВДРУГЕ звернутися з відповідною скаргою UA-2021-03-25-001965-c.a8 від 02.08.2021р. до Колегії АМКУ. Колегія АМКУ, дослідив всі обставини справи, своїм рішенням №18627-р/пк-пз від 13.08.2021 (додається) задовольнила скаргу Скаржника частково й зобов'язала Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем за даною процедурою закупівлі Сутність даної скарги: 1 вересня 2021 року Замовник у “prozorro” розмістив коментар наступного змісту щодо усунення порушення: «Виконати рішення Колегії 13.08.2021 № 18627-р/пк-пз - скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод" переможцем процедури закупівлі — "Код ДК 021:2015 - 18520000-0 Персональні хронометри (Годинник з логотипом та написом "Від правління АТ "Укрзалізниця"" жіночий)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-03-25-001965-c» Проте, Протоколом розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. (додається), Замовник ЗНОВ, ВТРЕТЄ, протиправно, абсолютно БЕЗ ЖОДНИХ ПІДСТАВ ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника, посилаючись на «абз.2 п.1 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» - не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства» І якщо, у попередній раз Скаржник стверджував, що підставою відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції Скаржника є «відсутність документів на підтвердження відповідності запропонованого товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, а саме: «паспорт та/або сертифікат якості, та/або етикетки», то цього разу, нарешті «знайшовши» у тендерній пропозиції Скаржника "Паспорт на жіночий годинник з зазначенням основних технічних характеристик", Замовник тепер стверджує, що даний паспорт «не містить числові характеристики якості товару, отримані за підсумками лабораторних випробувань» Проте твердження Замовника НЕ відповідають дійсності. Скаржник згідно вимог п. 2.1 Додатку №3 Тендерної документації у складі своєї тендерної пропозиції НАДАВ на підтвердження відповідності запропонованого ним товару до вимог технічних та якісних характеристик предмета закупівлі належний документ - «ПАСПОРТ на жіночий годинник», який ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ всім умовам тендерної документації (додається) Скаржником наданий стандартний паспорт виробника годинників, який містить ВСЮ передбачену законодавством інформацію на даний вид товару та повністю відповідає вимогам тендерної документації. Закид Замовника відносно того, що паспорт, наданий Скаржником, нібито «не містить числові характеристики якості товару, отримані за підсумками лабораторних випробувань» є абсолютно безпідставним, Замовник навіть не пояснює, що він має на увазі. Крім того, звертаємо увагу шановної Колегії АМКУ, що Замовник у тендерній документації НЕ висуває жодних специфічних вимог, які мають бути відображені в паспорті, у тому числі щодо наявності «числових характеристик якості товару, отриманих за підсумками лабораторних випробувань», а також вимог щодо їх оформлення Два попередні рази не помітити «Паспорт на жіночий годинник» у складі тендерної пропозиції Скаржника Замовник просто не міг, проте ДВІЧІ відхиляв найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника за надуманим приводом – нібито відсутністю паспорта, наявність якого була неодноразово документально підтверджена. Тепер, завдяки ДВОМ рішенням Колегії АМКУ на користь Скаржника -№ 15540-р/пк-пз від08.07.2021 та №18627-р/пк-пз від 13.08.2021, Замовник цей паспорт нарешті побачив, проте все одно відмовляється прийняти найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника, знов відхиляючи її за черговим надуманим приводом. Більш того, Замовник навіть не звертався до Скаржника з приводу уточнення будь-яких даних Вважаємо, що Замовник втретє порушив принципи здійснення закупівель, встановлених ч.1 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів. Також вважаємо, що Замовник втретє не об’єктивно та упереджено оцінив нашу пропозицію, яка ПОВНІСТЮ відповідає вимогам Замовника, що підтверджується поданими Скаржником документами. Таким чином, виходить, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого підлаштовував тендерну документацію** (**як вже зазначав Скаржник у своїй Скарзі UA-2021-03-25-001874-c.a5 (задоволеній рішенням Колегії АМКУ №11485 від 25.05.2021р.), під час оголошення торгів 25 березня 2021 року Замовник спочатку прописав вимоги до предмета закупівлі на підставі попередніх торгів, організованих у 2019 та 2020рр, в яких брали участь всі зацікавлені учасники, у тому числі і ТОВ «Київський годинниковий завод» (який тоді надавав найбільшу ціну). Після нічим необґрунтованої вимоги UA-2021-03-25-001874-c.c1 з елементами недобросовісної конкуренції від ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 9.04.2021р.» виклав в новій редакції лише пункт 1.1 Розділу ІV тендерної документації (який стосується строків подання тендерних пропозицій) та не задовольнив жодної з нічим необґрунтованих вимог ТОВ «Київський годинниковий завод» Але пізніше, не зважаючи на те, що ЗУ «Про публічні закупівлі» ЗАБОРОНЯЄ під час оголошення та проведення процедури закупівлі будь-які перемовини з потенційними учасниками, вочевидь, під тиском ТОВ «Київський годинниковий завод», Замовник БЕЗПІДСТАВНО, «Переліком змін, внесених до тендерної документації від 15.04.2021р.» змінив вимоги до предмета закупівлі, підлаштував його під товар ТОВ «Київський годинниковий завод» шляхом запровадження властивих лише йому специфічних характеристик та ПРИБИРАННЯМ характеристик, які не властиві годинникам ТОВ «Київський годинниковий завод», ЗНАЧНО СПРОСТИВШИ функціональні особливості самого предмета закупівлі) Більш того, безпідставне відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції Скаржника ТРИЧІ (!) Замовником, ще раз підтверджує факт змови Замовника з ТОВ «Київський годинниковий завод» Незаконні дії Замовника, які втретє призвели до неправомірного відхилення пропозиції Скаржника, що повністю відповідає вимогам тендерної документації, призвели до порушення майнових прав нашого підприємства. Крім того, незаконне відхилення нашої пропозиції призвело до незаконного визначення втретє переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод». Звертаємо увагу шановної Колегії АМКУ на те, що Замовник попереднього разу «не помітив» «Паспорт на жіночий годинник» у складі тендерної пропозиції Скаржника, а зараз, втретє протиправно відхиляє тендерну пропозицію Скаржника за абсолютно надуманим приводом – нібито через відсутність «числових характеристик якості товару, отриманих за підсумками лабораторних випробувань» ПРОТЕ Замовник вже ВТРЕТЄ протиправно приймає тендерну пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод», хоча наданий цим учасником "Паспорт на годинник кварцовий «клейнод» (додається) якраз НЕ відповідає вимогам тендерної документації (які Замовник чомусь закидає Скаржнику, а не ТОВ «Київський годинниковий завод»: паспорт на годинник кварцовий «клейнод», наданий ТОВ «Київський годинниковий завод» «не містить числові характеристики якості товару, отримані за підсумками лабораторних випробувань» Крім того, паспорт на годинник кварцовий «клейнод», наданий ТОВ «Київський годинниковий завод» НЕ підтверджує відповідність запропонованого товару технічним вимогам встановленим замовником до товару, зокрема в частині наявності «кварцовий механізм RONDA на рубінових каменях, Швейцарія, (SwissMade) з календарем або еквівалент SwissMade». Таким чином, втретє протиправно відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає вимогам тендерної документації, Замовник так само втретє, Протоколом розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021р., протиправно прийняв ВИЩУ аж на 100 000,00 гривень (!) пропозицію ТОВ «Київський годинниковий завод», яка НЕ відповідає вимогам тендерної документації. Зазначеними діями Замовник втретє грубо порушив норми чинного законодавства щодо публічних закупівель. Протиправні дії Замовника щодо акцептування пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000,00 гривень) ВИЩА за пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивній та неупередженій оцінці пропозицій, а також дискредитую систему електронних закупівель в цілому. А акцептування пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000,00 гривень) ВИЩА за пропозицію Скаржника, Замовником ВТРЕТЄ повіністю підтверджує, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» Констатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності При цьому, збитки бюджету, заподіяні протиправними діями Замовника, можуть складати не 100 000,00 гривень, а можливо 200 000,00 гривень, беручи до уваги, що Замовник так само протиправно вже декілька разів відхиляє найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» у паралельно проведених торгах на чоловічі годинники UA-2021-03-25-001874-c Вважаємо, що Замовник продовжує дискримінує Скаржника з єдиною метою – за будь-яких умов, без жодних на те підстав, за надуманими (неіснуючими) приводами, відхилити найбільш економічно вигідну пропозицію вітчизняного виробника ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» з метою закупівлі годинників за завищеною на 100 000,00 гривень ціною у ТОВ «Київський годинниковий завод». Констатуємо грубе порушення Замовником ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Крім того, Замовник відповідно до вимог чинного законодавства має забезпечити максимальну економію державних коштів, недискримінацію учасників, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне СИСТЕМАТИЧНЕ ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності Таким чином, всі вищенаведені порушення вже ВТРЕТЄ призвели до неправомірного відхилення ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», чия пропозиція повністю відповідає вимогам тендерної документації, що в свою чергу призвело до порушення інтересів та майнових прав Скаржника, а також до незаконного прийняття Замовником ВТРЕТЄ пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», яка не відповідає вимогам тендерної документації та аж на 25% (на 100 000,00 гривень) ВИЩА за пропозицію Скаржника Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України, ПРОСИМО: 1. Прийняти нашу скаргу до розгляду. 2. Прийняти рішення про встановлення порушень процедури закупівлі 3. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції Скаржника, зазначене у Протоколі розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. 4. Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про визнання переможцем та прийняття пропозиції ТОВ «Київський годинниковий завод», зазначене у Протоколі розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. та скасувати повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 10.09.2021р. 5. Зобов’язати Замовника прийняти найбільш економічно вигідну пропозицію Скаржника на закупівлю персональних хронометрів (ДК 021:2015: 18520000-0) 6. Зобов’язати Замовника в подальшому, під час здійснення публічних закупівель, діяти виключно у рамках Закону. 7. На підставі наданих доказів розпочати провадження за фактом змови між Замовником та ТОВ «Київський годинниковий завод» Додатки: 1. Підтвердження оплати за подання скарги 2. Рішення Колегії АМКУ № 15540-р/пк-пз від 08.07.2021 щодо задоволення Скарги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.b7 від 27.06.2021р. щодо протиправного відхилення 3. Рішення Колегії АМКУ №18627-р/пк-пз від 13.08.2021 щодо задоволення другої повторної Скарги Скаржника UA-2021-03-25-001965-c.a8 від 02.08.2021р. щодо протиправного відхилення вдруге 4. Рішення Колегії АМКУ № 11484-р/пк-пз від 25.05.2021 щодо задоволення Скарги UA-2021-03-25-001874-c.a5 5. Протокол розгляду тендерних пропозицій №ЦН-01/111/12 від 10.09.2021 р. щодо відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» та визнання переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод» 6. Повідомлення про намір укласти договір на закупівлю UA-2021-03-25-001965-c з ТОВ «Київський годинниковий завод» від 10.09.2021р. 7. Паспорт на жіночий годинник, наданий у складі Тендерної документації Скаржника, який повністю відповідає вимогам тендерної документації 8. «Паспорт на годинник кварцовий «клейнод», наданий у складі Тендерної документації ТОВ «Київський годинниковий завод», який НЕ відповідає вимогам тендерної документації З повагою,
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 23.09.2021 12:20

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Аукціон

Початок:
14.06.2021 15:56
Завершення:
14.06.2021 16:29

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 14.06.2021 16:29

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
Пошук по цьому учаснику
465 624 UAH з ПДВ 399 643.20 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА"
Пошук по цьому учаснику
433 260 UAH з ПДВ 433 260 UAH з ПДВ Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
Пошук по цьому учаснику
490 680 UAH з ПДВ 490 680 UAH з ПДВ Документи
Приватне підприємство "МАЙ-ЧАС"
Пошук по цьому учаснику
495 900 UAH з ПДВ 495 900 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

05.11.2021 15:03
sign.p7s
05.11.2021 15:02
Довідка.pdf
05.11.2021 15:01
ст 17-1 .pdf
05.11.2021 15:01
ст 17 -2.pdf
10.06.2021 14:56
sign.p7s
29.04.2021 16:58
sign.p7s
29.04.2021 16:55
sign.p7s

Публічні документи

30.04.2021 09:37
sign.p7s
30.04.2021 09:35
Витяг.pdf.p7s
30.04.2021 09:35
Витяг.pdf.p7s

Публічні документи

22.09.2021 13:25
file(12).pdf.p7s
22.09.2021 13:25
265650042197071.XML.p7s
22.09.2021 13:14
file(12).pdf
22.09.2021 13:14
265650042197071.XML
17.09.2021 17:14
sign.p7s
17.09.2021 17:09
Довідка ДФС.pdf
24.06.2021 16:52
sign.p7s
24.06.2021 16:47
Довідка ДФС.pdf
03.06.2021 12:05
sign.p7s
29.04.2021 18:01
sign.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
#31629188
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 399 643.20 UAH з ПДВ 23.07.2021 15:45
ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА"
#43820056
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 433 260 UAH з ПДВ 23.07.2021 15:45
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
#25277725
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 490 680 UAH з ПДВ 23.07.2021 15:45
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
#31629188
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 399 643.20 UAH з ПДВ 01.09.2021 15:56
ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА"
#43820056
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 433 260 UAH з ПДВ 01.09.2021 15:56
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
#25277725
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 490 680 UAH з ПДВ 01.09.2021 15:56
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
#25277725
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 490 680 UAH з ПДВ 23.10.2021 14:14
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
#31629188
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 399 643.20 UAH з ПДВ 23.10.2021 14:14
ТОВ "ГОДИННИКОВА МАНУФАКТУРА ХВИЛИНА"
#43820056
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 433 260 UAH з ПДВ 23.10.2021 14:14
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
#25277725
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 490 680 UAH з ПДВ 23.10.2021 14:14
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
#31629188
Пошук по цьому переможцю
Переможець 399 643.20 UAH з ПДВ 27.10.2021 16:02

Документи

14.06.2021 16:29
edr_identification.yaml
17.06.2021 16:46
sign.p7s

Документи

17.06.2021 16:46
edr_identification.yaml
17.06.2021 16:47
sign.p7s

Документи

23.07.2021 15:46
edr_identification.yaml
23.07.2021 15:50
sign.p7s

Документи

23.07.2021 15:51
edr_identification.yaml
23.07.2021 15:51
sign.p7s

Документи

01.09.2021 15:57
edr_identification.yaml
10.09.2021 15:08
sign.p7s

Документи

10.09.2021 15:09
edr_identification.yaml
10.09.2021 15:09
sign.p7s

Документи

23.10.2021 14:28
edr_identification.yaml

Переможець

Дата і час публікації: 27.10.2021 16:02

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
Пошук по цьому переможцю
#31629188
399 643.20 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 16.11.2021 00:00 - 31.12.2021 00:00
Номер Ф/ЦН-Т-227/21
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Ф_ЦН-227_21 Годинник з логотипом та написом жіночий.pdf Укладений
399 643.20
18.11.2021 16:14
16.11.2021
sign.p7s Укладений
18.11.2021 16:14

Виконання договору

Строк дії за договором: 16.11.2021 — 31.12.2021
Сума оплати за договором: 399 643.20
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання