Рентгенівський порошковий дифрактометр X-ray powder diffractometer

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-04-23-002536-a
  • 38580000-4 - Рентгенологічне та радіологічне обладнання немедичного призначення
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Національний університет "Львівська політехніка"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Ковалишин Тарас Андрійович, 380322582564 , tender@lpnu.ua
Адреса замовника
Україна, Львів, 79013, Львівська область, Степана Бандери,12
Очікувана вартість
5 806 500 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 25.05.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.05.2021 00:00

Оскарження умов:

до 21.05.2021 00:00

Подання пропозицій:

25.05.2021 00:00

Очікувана вартість
5 806 500 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
29 033 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 комплект
Рентгенівський порошковий дифрактометр
ДК 021:2015: 38580000-4 — Рентгенологічне та радіологічне обладнання немедичного призначення

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

набір для пресування порошку

Дата подання: 27.04.2021 16:53
Дата відповіді: 30.04.2021 09:00
Просимо замовника закупівлі внести зміни в тендерну документації а саме більш детально навести опис і специфікацію набора для пресування порошкових проб (п.6 комплекту поставки).

відповідь:

Шановний учаснику, згідно з інформацією, наданою відповідальними за підготовку вимог до предмета закупівлі, набір для пресування порошкових проб у тримач зразків повинен забезпечувати відтворювану підготовку зразків для аналізу, детально описувати сам набір у тендерній документації є недоцільним.

захисна кришка приладу

Дата подання: 27.04.2021 16:55
Дата відповіді: 30.04.2021 08:59
Наведена вами характеристика - Можливість зовнішнього завантаження зразків для вимірювання у тримач зразків (без відкривання захисної кришки) позбавлена сенсу оскільки у комплектації приладу вказана приставка для дослідження зразків за температури до 500 оС в атмосфері повітря з проботримачами. Завантажити зразок у високотемпературну камеру не відкриваючи захисну кришку фізично неможливо. Просимо прибрати з тендерної документації дану характеристику.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику, згідно з інформацією, наданою відповідальними за підготовку вимог до предмета закупівлі, дифрактометр планується використовувати як у наукових дослідженнях, так і у навчальному процесі під час вивчення студентами основ рентгенофазового аналізу, виконання кваліфікаційних робіт бакалаврами, магістрами та аспірантами. Робочі навчальні програми не передбачають виконання робіт з високотемпературних досліджень, а наявність у приладі системи зовнішнього завантаження зразків для вимірювання у тримач зразків (без відкривання захисної кришки) дозволить запобігти настанню нещасних випадків і унеможливить псування дороговартісного обладнання під час виконання робіт студентами. З урахуванням викладеного вище, повідомляємо про недоцільність внесеення змін до тендерної документації на підставі Вашого звернення.

приставка для тонких плівок

Дата подання: 27.04.2021 22:40
Дата відповіді: 30.04.2021 08:58
Вельмишановний замовнику згідно додатку 3 в комплект поставки має входить Приставка для аналізу тонких плівок з проботримачами. Під дане визначення (Приставка для аналізу тонких плівок з проботримачами) підходить як подовжена щілина Соллера так і рентгенівська оптика для форусування променю. Просимо внести зміни в тендерну документацію конкретизувавши та детально описавши дану приставку, враховуючи те що вона буде розміщена на гоніометрі радіусом лише 145 мм.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику, згідно з інформацією, наданою відповідальними за підготовку вимог до предмета закупівлі, аналіз тонких плівок – це загальноприйнятий технічний термін, який достатньо широко висвітлений у технічній літературі та описує можливість дослідження покрить та тонких плівок, нанесених на підкладку. При цьому визначальною є можливість отримання сигналу від покриття чи тонкої плівки без сигналу від підкладки. Проботримачі призначені для утримання зразків під час аналізу. Виробники обладнання, враховуючи конструктивні особливості своїх приладів, комплектують їх додатковими опціями (приставками) для вирішення таких завдань. Детально описувати приставку для аналізу у тендерній документації є недоцільним, оскільки конструкція такої приставки буде залежати від конструкції самого приладу та буде відрізнятись у різних виробників.
Розгорнути: 3 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-04-23-002536-a.a1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМЕ ТЕХНОЛОДЖИ", Код ЄДРПОУ:43807407
Дата подання: 11.05.2021 21:46
Просимо Замовника, розглянути можливість розширення технічних вимог до закупівлі UA-2021-04-23-002536-a до обладнання (Рентгенівський порошковий дифрактометр), задля збільшення можливого кола учасників, а також враховуючи, що зазначені Замовником вимоги до технічних характеристик обладнання чітко орієнтовані на характеристики, притаманні конструкції і дизайну товару лише одного виробника - panalytical, модель дифрактометру - Aeris), а згідно Закону України “Про публічні закупівлі”, а саме статті 5 повинна забезпечуватись недискримінація учасників. Хочемо звернути увагу Замовника, що ряд технічних вимог тендерної документації, що відображено в Додатку 3 до тендерної документації є дискримінаційними і таким чином є такими що обмежують коло потенційних учасників тендерної процедури закупівлі із пропозиціями аналогічного за функціональністю обладнання через орієнтованість на дизайн лише одного виробника, а не на кінцевий результат можливості використання обладнання для вирішення поставлених задач. Запропоновані зміни стосуються наступних пунктів технічних вимог:

Пункт 1:Просимо виключити вимогу технічного завдання, що стосується завантаження зразків: “- Можливість зовнішнього завантаження зразків для вимірювання у тримач зразків (без відкривання захисної кришки)” Дане прохання зумовлене тим, що встановлена вимога щодо конструкції захисної кришки є дискримінаційною характеристикою, властивою ЄДИНОМУ дифрактометру від panalytical, модель дифрактометру - Aeris.

Пункт 2: Просимо змінити вимоги, щодо детектору: “- лінійний твердотільний ультрашвидкий з 256 каналами (без неробочих «мертвих» каналів) з шириною каналу не більше ніж 55 мікрон ” та замінити вимоги технічного завдання на: “ лінійний твердотільний ультрашвидкий з 256 каналами (без неробочих «мертвих» каналів) з шириною каналу не більше ніж 55 мікрон АБО КРАЩЕ”. Дане прохання зумовлено тим, що детектор вказаний Замовником, на даний момент, вже не є ультрашвидким.

Пункт 3:Просимо змінити вимогу до закупівлі, що стосується найменування та комплектності продукції, а саме, : вимогу “ Вертикальний гоніометр, θ / θ зв’язаний і незалежний, зразки розміщуються завжди горизонтально” змінити на: “ Вертикальний гоніометр, θ / θ або θ / 2θ зв’язаний і незалежний, зразки розміщуються завжди горизонтально або під кутом”. Дане прохання зумовлене тим, що вимога щодо вибору того чи іншого способу (обертати рентгенівську трубку чи обертати зразок) визначається виробником обладнання з огляду на використоввувані крокові електродвигуни і розміри самого приладу. Ще раз зазначимо, що дана вимога орієнтованана дизайн, а не на кінцевий результат (якість дифрактограми) можливості використання обладнання для вирішення поставлених задач.

Варто відмітити, що вищезазначені три пункти стосуються лише конструктивних особливостей дифрактометру і ніяким чином не впливають на якість отримуваних дифрактограм.

В разі неможливості внесення запропонованих змін просимо надати обґрунтування, а саме вказати модель дифрактометру іншого виробника (не panalytical) який би ПОВНІСТЮ (100%) відповідав всім вимогам Замовника вказаним у додатку 3.

У разі не надання обгрунтованого роз'яснення залишаємо за собою право звернутися у Антимонопольний комітет України.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

14.05.2021 13:28
Шановний учаснику, у відповідь на вашу вимогу надаємо відповідь підготовану особами, відповідальними за підготовку вимог до предмета закупівлі, а саме:
Щодо пункту 1: Інформуємо Вас, що якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі наведено з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» і частиною 3 статті 22 цього ж Закону, згідно якої тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації (Додаток 3) і не є дискримінаційними або такими, що обмежують коло потенційних учасників тендерної процедури закупівлі. Тому вважаємо висунуті у п. 1-3 зауваження щодо дискримінаційного характеру ряду технічних вимог тендерної документації абсолютно безпідставними. Сформульовані у тендерній документації вимоги базуються виключно на потребах та особливостях використання такого обладнання у Львівській політехніці, яке покликане: (а) забезпечити ефективне здійснення фундаментальних наукових досліджень, (б) суттєво інтенсифікувати серійні технологічні вимірювання, (в) забезпечити проведення навчального процесу на сучасному науковому рівні. Вимога щодо зовнішнього завантаження зразків не може бути дискримінаційною, оскільки можливість зовнішнього завантаження зразків у дифрактометр є стандартним або опційним рішенням у провідних приладобудівних компаній-виробників порошкових рентгенівських дифрактометрів. Наприклад, порошковий дифрактометр D8 ENDEAVOR (виробник Bruker, див. сторінку 2 брошури, яку можна завантажити за посиланням, наведеним нижче) має можливість завантаження зразків ззовні без відкривання захисної кришки: https://www.melytec.ru/upload/iblock/54e/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B8%CC%86%20%D0%B4%D0%B8%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%20D8%20ENDEAVOR_rus.pdf . Хочемо зазначити, що провідні приладобудівні компанії-виробники рентгенівських порошкових дифрактометрів обов’язково мають рішення для зовнішнього завантаження зразків у проботримач, тому що дуже часто порошкові дифрактометри інтегруються в автоматизовану систему вимірювань. Яскравим прикладом цього є пропонована компанією Rigaku система XtaLAB Synergy Flow X-ray diffraction system (Rigaku Introduces New X-ray Diffraction System with Intelligent Workflow Automation | Rigaku Global Website). На думку фахівців компанії Rigaku, автоматизація процесу подачі зразків шляхом зовнішнього завантаження дає користувачам суттєві переваги: дозволяє мінімізувати час простою приладу, дозволяє уникнути потенційної можливості втручання оператора в оптичну систему дифрактометра та її переналаштування, а також забезпечує герметичність оптичної системи дифрактометра і запобігає можливому попаданню пилу всередину приладу. Наведені приклади дозволяють стверджувати, що система зовнішнього завантаження зразків не є унікальною особливістю лише якогось одного виробника порошкових дифрактометрів і може бути реалізована як в стаціонарних, так і в портативних настільних дифрактометрах. Крім того, як ми уже зазначали вище, крім наукових досліджень та серійних технологічних вимірювань, портативний настільний дифрактометр планується використовувати у Львівській політехніці в навчальному процесі для проведення лабораторних робіт із ренгенодифракційних методів аналізу під час вивчення цілої низки спецкурсів, а також для виконання кваліфікаційних дипломних та дисертаційних робіт студентами та аспірантами Національного університету «Львівська політехніка». Тому наявність у приладі системи зовнішнього завантаження зразків без відкривання захисної кришки дифрактометра дозволить запобігти настанню можливих нещасних випадків та унеможливить псування дороговартісного обладнання.


Щодо пункту 2:: Звичайно, ми готові розглянути детектори з кращими технічними характеристиками, тому фразу «або краще» буде додано до вимог.
Щодо пункту 3: Вимога стосовно гоніометра щодо ЗАВЖДИ ГОРИЗОНТАЛЬНОГО розміщення зразка пов’язана із тим, що крім традиційних полікристалічних матеріалів, планується також дослідження низки специфічних порошкових матеріалів із шаруватими структурами, інтеркалятів, тощо. Такі порошки мусять досліджуватися у «вільному» (насипному) стані, оскільки будь-яке механічне навантаження під час приготування проби для вимірювань (пресування, приклеювання, тощо) як правило веде до небажаних процесів текстурування чи навіть до зміни внутрішньої структури матеріалів та мікроструктури порошків. Відповідно, розміщення таких зразків під кутом може призвести до втрати проби та її просипання всередину дифрактометра. Крім того, вимога завжди горизонтального розміщення зразків є критично важливою для дослідження рідин, зокрема, рідкокристалічних матеріалів, розміщення яких під кутом є неможливим внаслідок можливого виливання проби із кювети. Підкреслюємо, що дана вимога жодним чином не є орієнтованою на дизайн чи конкретного виробника приладу, а випливає виключно із можливих різнопланових завдань, передбачених використанням дифрактометра для потреб Національного університету «Львівська політехніка».

Номер вимоги: UA-2021-04-23-002536-a.a2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМЕ ТЕХНОЛОДЖИ", Код ЄДРПОУ:43807407
Дата подання: 12.05.2021 16:53
Звераємо Вашу увагу, що сукупність вимог наведених в Додатку 3 до тендерної документації призводить до вибору тільки одного приладу у світі - дифрактометру Aeris виробництва компанії panalytical.

Вiдповiдно до частини другої та частини четвертоi ст. 22 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", тендерна документацiя повинна мiстити iнформацiю про необхiднi технiчнi, якiснi та кiлькiснi характеристики предмета закупiвлi та НЕ повинна мiстити вимог, що обмежують конкуренцiю та призводять до дискримiнацii учасникiв.

Просимо внести зміни в тендерну документацію для уникнення лобіюваня інтересів одного учасника.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

17.05.2021 15:39
Шановний учаснику, у відповідь на вашу вимогу надаємо відповідь підготовану особами, відповідальними за підготовку вимог до предмета закупівлі, а саме: інформуємо Вас, що якісні характеристики предмета закупівлі та технічні
специфікації до предмета закупівлі наведено з урахуванням вимог,
визначених  частиною четвертою  статті 5 Закону України «Про публічні
закупівлі» і частиною 3 статті 22 цього ж Закону, згідно якої тендерна
документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої
передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до
тендерної документації (Додаток 3) і не є дискримінаційними або такими, що
обмежують коло потенційних учасників тендерної процедури закупівлі.
Підкреслюємо, що сформульовані у тендерній документації вимоги базуються
виключно на потребах у виконані різнопланових освітніх та наукових завдань
шляхом використання порошкового дифрактометра у Національному
університеті «Львівська політехніка», яке покликане: (а) забезпечити ефективне
здійснення фундаментальних наукових досліджень, (б) суттєво інтенсифікувати
серійні технологічні вимірювання, (в) забезпечити проведення лабораторних
робіт із ренгенодифракційних методів аналізу під час вивчення цілої низки
спецкурсів, а також для виконання кваліфікаційних дипломних та
дисертаційних робіт студентами та аспірантами Національного університету
«Львівська політехніка».

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2021-04-23-002536-a.a3

Статус:
Повернуто, як помилково направлену

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМЕ ТЕХНОЛОДЖИ", Код ЄДРПОУ:43807407
Пошук по цьому автору
Дата подання: відсутня

Дискримінація учасників

Вiдповiдно до частини другої та частини четвертоi ст. 22 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", тендерна документацiя повинна мiстити iнформацiю про необхiднi технiчнi, якiснi та кiлькiснi характеристики предмета закупiвлi та НЕ повинна мiстити вимог, що обмежують конкуренцiю та призводять до дискримiнацii учасникiв. Не дивлячись на це Додатку 3 до тендерної документації зформовано таким чином що даним характеристикам відповідає тільки одн приладу у світі - дифрактометр Aeris виробництва компанії panalytical. Просимо вказати модель дифрактометру іншого виробника (не panalytical) який би ПОВНІСТЮ (100%) відповідав всім вимогам Замовника вказаним у додатку 3.
Розгорнути Згорнути

Рішення Органу оскарження: Помилка

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ МАКРОЛАБ ЛТД Документи
Триває

Публічні документи

24.05.2021 18:36
sign.p7s
24.05.2021 18:36
sign.p7s

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 25.05.2021 00:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ МАКРОЛАБ ЛТД
Пошук по цьому учаснику
5 791 500 UAH з ПДВ 5 791 500 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

24.05.2021 18:36
sign.p7s
24.05.2021 18:36
sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання