Бензин А-95 (в талонах), бензин А-92 (в талонах)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-04-23-005077-c
  • 09132000-3 - Бензин
  • Завершена
Найменування замовника:
Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Людмила Скороход, +380679526117 , vet-buh@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Житомир, 10002, Житомирська область, вул. Гагаріна, 55
Дата укладення договору
1.06.21
Очікувана вартість
830 000 UAH з ПДВ
Сума договору
270 800 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 2.06.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 01.05.2021 00:00

Оскарження умов:

до 07.05.2021 00:00

Подання пропозицій:

11.05.2021 12:00

Очікувана вартість
830 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Бензин А-95 (в талонах), бензин А-92 (в талонах), код ДК 021:2015-09132000-3 Бензин. Технічні, якісні та кількісні вимоги зазначені в Додатку 3 до тендерної документації. Місце поставки товару:10002 м. Житомир, вул. Гагаріна, 55. Мова, якою повинні готуватися тендерні пропозиції : українська мова. Строк поставки товару - травень-грудень 2021р.

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-04-23-005077-c.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "КРЕЙН ЕНЕРДЖІ", Код ЄДРПОУ:41829696
Дата подання: 26.04.2021 23:12
Метою Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 (далі – Закон) є, зокрема, створення конкурентного середовища та розвиток добросовісної конкуренції. При цьому закупівлі здійснюються за принципами, визначеними статтею 5 Закону, серед яких добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; недискримінація учасників та рівне ставлення до них.
Пунктом 5 Додатку 3 до тендерної документації (далі – Документація) Замовником встановлена ДИСКРИМІНАЦІЙНА вимога, згідно якої Учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції інформацію (перелік) в довільній формі про мережу АЗС (своїх та орендованих), на яких буде здійснюватися заправка за талонами (вказати адреси АЗС, час їх роботи) в Житомирській області, в тому числі:
- по 1 (одній) АЗС у містах: Андрушівка, Баранівка, Бердичів, Коростень, Коростишів, Малин, Новоград-Волинський, Овруч, Олевськ, Радомишль, Чуднів;
- по 1 (одній) АЗС у селищах міського типу: Брусилів, Ємільчине, Лугини, Любар, Народичі, Попільня, Пулини, Романів, Ружин, Черняхів, Хорошів;
- не менше 3 (трьох) АЗС в місті Житомир.
Усі АЗС мають бути розташовані на відстані не більше 10 км від вказаних населених пунктів. У разі оренди АЗС надати копії підтверджуючих документів.
Встановивши в Документації вищенаведені вимоги, Замовник позбовляє можливості брати участь потенційних учасників – операторів паливного ринку, які здійснюють реалізацію пального через мережу партнерських АЗС та не мають свої та орендованих АЗС.
Таким чином, вищезазначена умова тендерної документації є ДИСКРИМІНАЦІЙНОЮ, оскільки ускладнює участь у закупівлі та штучно обмежує коло потенційних учасників, чим порушує основні принципи здійснення публічних закупівель, та взагалі спотворює саму мету Закону.
Згідно Рекомендацій Антимонопольного комітету України «Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції» від 09.04.2020 №17-рк (лист АМКУ від 24.04.2020 №128-29/08-5961), надісланих Мінекономіки органам державної влади, органам місцевого самоврядування, установам, організаціям, підприємствам та іншим суб'єктам сфери публічних закупівель листом від 01.06.2020 №3305-04/34286-06, вимога тендерної документації щодо наявності в учасника саме власної або орендованої матеріально-технічної бази (АЗС, пально-мастильних складів тощо) звужує коло потенційних учасників аукціону та призводить до усунення з ринку тих суб’єктів господарювання, які можуть надавати відповідні послуги із залученням партнерської матеріально-технічної бази.
Як зазначає Антимонопольний комітет України, поставку замовнику нафтопродуктів суб’єкти господарювання можуть здійснювати з використанням карток, талонів тощо на пальне. У таких випадках продавець нафтопродуктів має право залучати необхідну кількість третіх осіб – підприємств, які мають відповідні права на експлуатацію АЗС (необхідних площ АЗС) і на виконання договірних відносин із продавцем забезпечують фактичну передачу (видачу) товару покупцю при пред’явленні останнім картки на пальне. Відтак продаж нафтопродуктів із використанням карток, талонів тощо на пальне не передбачає наявності в продавця розгалуженої мережі саме власних або орендованих АЗС, а здійснюється через партнерські АЗС. Тобто, відпуск нафтопродуктів із використанням карток, талонів тощо, емітентом яких є потенційний учасник, не впливає на якість нафтопродуктів, а також на можливість та якість обслуговування на АЗС.
Таким чином, включивши до тендерної документації дискримінаційні вимоги, згідно яких Учасник Учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції інформацію (перелік) в довільній формі про мережу АЗС (своїх та орендованих), на яких буде здійснюватися заправка за талонами, Замовник необґрунтовано звузив коло потенційних учасників закупівлі, перешкоджаючи певним суб’єктам господарювання, які спроможні виконати умови договору, брати участь у тендері, чим порушив вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Дії Замовника в частині встановлення у Документації наведених вище вимог порушують вимоги статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси нашого підприємства, пов'язані з його участю у цій процедурі закупівлі, та принципи недискримінація учасників та рівне ставлення до них, передбачені статтею 5 Закону.
Зважаючи на вищевикладене та керуючись частиною першою статті 24 Закону, вимагаємо внести відповідні зміни до Документації з метою усунення вищенаведених порушень.
Сподіваємося на сумлінне дотримання Замовником Закону України «Про публічні закупівлі» та рекомендацій Антимонопольного комітету України щодо запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та умов, що їм сприяють.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

28.04.2021 17:22
Шановний Учаснику, Ваша вимога була розглянута та прийнята до уваги.

Номер вимоги: UA-2021-04-23-005077-c.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ТД МТК", Код ЄДРПОУ:43621716
Дата подання: 29.04.2021 12:56
Вимагаємо вилучити вищеописані дискримінаційні умови Тендерної документації, керуючись статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі щодо:
- наявності талонів, емітентом яких є учасник;
- надання одночасно ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами.
Детальний опис вимоги міститься у доданому файлі.У разі не вилучення вищезазначених умов тендерної документації - звернемося до АМКУ.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

30.04.2021 14:07
Шановний учасник. Нами було розглянуто вашу вимогу щодо умов тендерної документації на закупівлю. За результатом розгляду повідомляємо: вимога в тендерній документації щодо «Учасник є емітентом талонів (надати гарантійний лист)» не встановлює жодної дискримінаційної умови. Вами не надано аргументованих доводів для задоволення даної вимоги. Відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України Наказ Мінпаливенерго України, Мінтрансзв'язку України, Мінекономіки України, Держспоживстандарту України 20.05.2008 N 281/171/578/155 «Талон - спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому». Аналізуючи вищевикладену норму можна зробити висновок, що талон як засіб для отримання відповідної кількості пального, певної марки придбаний раніше за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу породжує певні правовідносини та встановлює зобов’язання між суб’єктами право, а саме продавцем талону та його покупцем. Так у продавця виникає обов’язок здійснити відпуск пального покупцю за пред’явленим ним талоном. Слід зауважити, що такі правовідносини виникають саме між покупцем та продавцем талонів, в зв’язку з тим, що талон не є засобом розрахунку та платіжним засобом, а є фактично засобом контролю відпуску раніше придбаного пального. Придбані учасником у власників мереж талони для подальшої передачі Замовнику не породжують між Замовником та власником мережі АЗС правовідносин та зобов’язань один перед одним. З точки зору власника та емітента талону певної мережі покупцем(споживачем) залишається виключно покупець талонів, а ні особа якій вони передані, що в свою чергу позбавляє Замовника певних прав у відносинах з власником мережі. Враховуючи вищевказане, у задоволені вимоги в частині наявності талонів, емітентом яких є учасник - відмовлено. Стосовно ліцензії, було внесено зміни до технічного завдання.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання