Принтер лазерний монохромний

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-04-30-001889-b
  • 30232110-8 - Лазерні принтери
  • Не відбулася
Найменування замовника:
СХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (М. ХАРКІВ)
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Олександр Ржевський, +380577003534 , buh_gospodar@kh.minjust.gov.ua
Адреса замовника
Україна, місто Харків, 61002, Харківська область, вулиця Ярослава Мудрого, буд. 16
Очікувана вартість
86 233.30 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 16.05.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.05.2021 00:00

Оскарження умов:

до 12.05.2021 00:00

Подання пропозицій:

16.05.2021 17:00

Очікувана вартість
86 233 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
862 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

10 штуки
Принтер лазерний монохромний
ДК 021:2015: 30232110-8 — Лазерні принтери

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-04-30-001889-b.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БІ2СІ ЕЛЕКТРОНІКС", Код ЄДРПОУ:43509985
Дата подання: 01.05.2021 18:16
Тендерна документація містить наступну дискримінаційну вимогу: «Технічне (сервісне) обслуговування техніки у власних сервісних центрах або надання договору на сервісне обслуговування.
1. Наголошуємо, що гарантійне обслуговування має проводити лише в авторизованих сервісних центрах. Будь який ремонт, який здійснюється поза авторизованого сервісного центру – автоматично анулює гарантію від виробника. Тому дана вимога – є не обґрунтованою та такою, що суперечить парвилам здійснення гарантійного обслуговування або прописана під конретного учасника.
Окремо звертаємо увагу на рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель за № 4521 -р/пк-пз від 15.04.2019 (може бути перевірено на сторінці закупівлі UA-2019-03-14-000597-a за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-03-14-000597-a) та № 4534 -р/пк-пз від 15.04.2019 (може бути перевірено на сторінці закупівлі UA-2019-03-15-000266-c за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-03-15-000266-c), якими визнано дискримінаційними вимоги щодо надання листа від виробника запропонованого обладнання, який підтверджує повноваження учасника щодо розповсюдження товарів цього виробника, оскільки за висновком органу оскарження вказані вимоги є дискримінаційним по відношенню до інших суб'єктів господарювання, так як за таких умов, взяти участь у Процедурі закупівлі зможуть лише ті суб'єкти господарювання, які мають договірні тощо стосунки саме з виробником.

2. Головним принципом підприємницької діяльності згідно П.1 Ст. 44.ГКУ є вільний вибір підприємцем видів підприємницької діяльності; самостійного формування підприємцем програми діяльності, вільного вибору постачальників продукції, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом. Відповідно до п.2. Ст. 43 ГКУ та п. 2 ст. 3 Закону України № 698-XII «Про підприємництво» — Редакції від 29.01.2020 року, особливості здійснення окремих видів підприємництва встановлюються законодавчими актами.
Стаття 19. Конституції України проголошує: правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Пункт 11.ст 26 Закону України «Про публічні закупівлі», стверджує: документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб -підприємців, у складі тендерної пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
У ст. 15 Закону України № 2210-III «Про захист економічної конкуренції», — Редакції від 13.02.2020 року зазначено: не передбачені законами України заборони та обмеження самостійності підприємств, у тому числі щодо придбання чи реалізації товарів, … …визначаються антиконкурентними узгодженими діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, згідно п.3. ч. 2 Ст 6. антиконкурентними узгодженими діями суб’єктів господарювання, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються: розподілу ринків чи джерел постачання за колом продавців, що відповідно Ст 50. є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
Частиною 4 статті 22 Закону України "Про здійснення державних закупівель" передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Відповідно ч. 3. ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до Учасників.
Нинішні умови закупівлі є дискримінаційною та неправомірною вимогою і суперечить положенням ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015р. (зі змінами). Згідно загальних принципів господарювання за ст. 6 Господарського кодексу України та ст. 627 Цивільного кодексу України, суб’єкт господарювання вільний у виборі контрагентів за договорами для досягнення своїх господарських цілей та отримання прибутку. Встановлення вимоги щодо власного сервісного центру або надання договору з сервісним центром в м. де розташован Замовник обмежує коло можливих учасників закупівлі лише тими, що мають безпосередні правовідносини та дискримінує тих потенційних учасників, хто таких відносин на пряму із підприємствами не мають.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 ГК України, підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом. Діюче законодавство не містить обмежень щодо участі у відкритих торгах, спрощеної процедури виробників, посередників, фізичних-осіб підприємців, торговців товарами, в той же час виробники товарів не обмежені в можливості здійснювати торгівлю іншими товарами
Замовник зобов’язаний забезпечити вільний доступ потенційних учасників до інформації про закупівлю та можливість взяти участь у аукціоні.
Таким чином ви дискримінуєте учасників за територіальною ознакою, виключаєте можливість реальної конкуренції, штучно обмежуєте коло потенційних учасників. Встановлені Замовником в тендерній документації вимогаи суперечать принципам публічних закупівель та підпадає під ознаки дискримінації суб’єктів господарювання згідно ст. 31 Господарського кодексу України.
Статтею 42 Конституції України встановлено, що держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція. Згідно із ч.5 ст.13 Цивільного кодексу України, не допускаються використання цивільних прав з метою неправомірного обмеження конкуренції, зловживання монопольним становищем на ринку, а також недобросовісна конкуренція. Усунення дискримінаційної вимоги сприятиме конкуренції серед учасників та максимальній економії коштів, тож просимо Замовника внести зміни до тендерної документації і викласти вимогу в новій редакції, забезпечивши можливість брати участь у закупівлі усім учасникам надавши гарантійний лист та вказавши адреси авторизиваоних сервісних центрів, які мають право обслуговати техніку, яка є предметом закупівлі в місті, де знаходиться Замовник.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

06.05.2021 15:36
Доводимо до вашого відома, що Додатком 4 тендерної документації на закупівлю принтерів лазерних монохромних за кодом ДК 021:2015:30230000-0 Комп’ютерне обладнання (UA-2021-04-30-001889-b) зокрема передбачено, що учасник повинен забезпечити гарантійне обслуговування поставленого товару протягом 12 місяців з дня введення в експлуатацію. Для підтвердження можливості виконання гарантійних зобов’язань щодо товару Учасник повинен надати реквізити (адреси, перелік контактних осіб і телефонів) власного сервісного центру (центрів) в м. Харків або копію діючої угоди щодо надання таких послуг Учаснику іншою спеціалізованою організацією в м. Харків (термін закінчення дії угоди повинен бути не раніше терміну закінчення гарантійного технічного обслуговування товару). Протягом всього гарантійного терміну, у разі такої потреби, вивіз техніки від Замовника на гарантійне обслуговування чи ремонт і повернення її Замовнику має здійснюватися транспортом Учасника за його рахунок.
Тобто якщо Учасник не може обслуговувати обладнання, яке поставляє він має надати копію діючої угоди щодо надання таких послуг з іншим сервісним центром. Копія договору про надання послуг з обслуговування на ВЕСЬ гарантійний термін або власний сервісний центр буде вагомим підтвердженням виконання взятих на себе зобов’язань Учасником з поставки та гарантійного обслуговування.
З огляду на вищезазначене, тендерний комітет не має обґрунтованих підстав для внесення змін до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2021-04-30-001889-b.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ПАВЕРТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:43120417
Дата подання: 05.05.2021 20:59
Шановний Замовник, з метою запобігання закупівлі нелегальної продукції, просимо Вас внести зміни в документацію щодо надання учасниками авторизаційного листа від виробника чи його представника запропонованого товару для належного захисту інтересів Замовника щодо авторизованого джерела постачання товару - як підтвердження права учасника на постачання товарів у відповідності до позицій предмету закупівлі та укладання договору про їх постачання на території України. Ця вимога дозволяє унеможливити постачання товарів через неавторизовані канали продажу, у тому числі контрафактної продукції, чи продукції яка була у використанні, чи продукції на яку не розповсюджується гарантійна та технічна підтримка виробника. Дані вимоги у жодному разі не є дискримінаційними та не звужують коло Учасників, що підтверджено рішеннями АМКУ. Вимога щодо надання авторизаційного листа від виробника або його офіційного представництва, або представника в Україні надає додаткові гарантії якісних поставок на територію України. Лист авторизації від виробника чи його представника на території України є документальним підтвердженням щодо надання учасником гарантій поставки, гарантії обслуговування, походження товару.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

06.05.2021 15:41
Доводимо до вашого відома, що тендерною документацією на закупівлю принтерів лазерних монохромних за кодом ДК 021:2015 – 30230000-0 Комп’ютерне обладнання (UA-2021-04-30-001889-b) не встановлена вимога щодо надання авторизаційного листа від виробника чи його представника запропонованого товару.
З огляду на вищезазначене, тендерний комітет не має обґрунтованих підстав для внесення змін до тендерної документації.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання