Телекомунікаційні послуги, крім послуг телефонного зв'язку і передачі даних

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-07-20-002559-c
  • 64220000-4 - Телекомунікаційні послуги, крім послуг телефонного зв’язку і передачі даних
  • Завершена
Найменування замовника:
Державне підприємство "Парламентський телеканал "Рада"
Тип закупівлі
Переговорна процедура за нагальною потребою
Контактна особа замовника
Голобородько Людмила Валентинівна, 380667820287 , rada_buh@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 01008, м. Київ, Садова 3а
Дата укладення договору
27.07.21
Переможець
Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення
Очікувана вартість
1 093 842.14 UAH з ПДВ
Сума договору
1 093 842.14 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 27.07.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Технічні причини
Обгрунтування
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг.
Відповідно до частини першої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.
Також, виходячи зі змісту пунктів 31 та 13 частини першої статті 1 Закону, оскільки тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, а тендер - здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу, переговорна процедура закупівлі не передбачає розроблення тендерної документації та не є конкурентною процедурою закупівлі.
Підстави для застосування переговорної процедури закупівлі визначені частиною другою статті 40 Закону. Крім того, детальніша інформація про такі підстави наведена у додатку 1 до листа Мінекономіки «Щодо переговорної процедури закупівлі» № 3304-04/60124-06 від 03.10.2020.
Згідно з частиною шостою статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити таку інформацію, зокрема обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.
При цьому замовник самостійно визначає документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі, відповідно до листа Мінекономіки «Щодо переговорної процедури закупівлі» № 3304-04/60124-06 від 03.10.2020.
Враховуючи вищевикладене, обґрунтування, що підтверджує наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі, наступне.

Відповідно до частини п’ятої статті 3 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10 лютого 2010 року №1861 –VI, гласність засідань Верховної Ради України забезпечується шляхом їх трансляції по телебаченню.
Згідно із постановою Верховної Ради України № 26-IX від 30 серпня 2019 року «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання» з метою широкого, повного та об’єктивного інформування громадян України, міжнародної спільноти про діяльність єдиного законодавчого органу країни, відповідно до статті 3 Регламенту Верховної Ради України та законів України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації" Державне підприємство "Парламентський телеканал "Рада" зобов’язано забезпечити у повному обсязі прямі трансляції відкритих пленарних засідань Верховної Ради України та розгляд інших питань згідно з рішенням Верховної Ради України.
Пунктом 1.1. Статуту Державного підприємства «Парламентський телеканал «РАДА», затвердженого розпорядженням в.о. Керівника Апарату Верховної Ради України, Першим заступником Керівника Апарату Верховної Ради України – керуючим справами від 09 листопада 2016 року № 3392-к визначено, що Державне підприємство «Парламентський телеканал «Рада» (далі – телеканал «Рада») є державною телеорганізацією, що реалізує покладені на неї завдання щодо всебічного висвітлення діяльності Верховної Ради України, комітетів, комісій, народних депутатів України, депутатських фракцій (депутатських груп), органів місцевого самоврядування.

Статтями 14, 18 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» визначено, що ліцензування телерадіомовлення належить до регуляторних повноважень Національної ради, ліцензування телерадіомовлення здійснює Національна рада в порядку, визначеному Законом України «Про телебачення і радіомовлення».
Згідно із частиною першою статті 23 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» ліцензування мовлення здійснюється виключно Національною радою.
Частиною дев’ятою статті 23 цього Закону визначено, що ліцензія на мовлення, видана Національною радою, є єдиним і достатнім документом, що надає ліцензіату право відповідно до умов ліцензії здійснювати мовлення та користуватися каналами мовлення.
Форма ліцензії на мовлення встановлюється Національною радою, відповідно до пункту "г" частини третьої статті 27 цього Закону у ліцензії на мовлення вказуються загальні характеристики каналу мовлення, мережі мовлення, багатоканальної телемережі (для багатоканальних телемереж вказується оператор телекомунікацій).
Крім того, обов'язковими додатками до ліцензії на мовлення є: докладні характеристики мережі мовлення, багатоканальної телемережі: частота (частоти), місцезнаходження та потужність передавача (передавачів), територія розповсюдження програм, місцезнаходження головної станції багатоканальної телемережі, максимальна кількість каналів (ресурс) багатоканальної телемережі, територія розташування (прийому) багатоканальної мережі.
Ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії, відповідно до частини сьомої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».


Відповідно до Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», а також Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умовами дозволу та порядком здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу, затвердженим рішенням Національної ради від 01.03.2018 № 288, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.03.2018 за № 386/31838 (зі змінами), Переліком адміністративно-територіальних одиниць, в яких шляхом наземного ефірного аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми держави-агресора та може здійснюватися тимчасове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України, в тому числі аналогове мовлення, на підставі дозволу, виданого Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 309-р, висновками УДЦР, Національна рада видала ДП «Парламентський телеканал «Рада» дозвіл на тимчасове мовлення - рішення Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення від 20.02.2020 року № 235 «Про видачу ДП «ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ «РАДА», м. Київ (логотип: «РАДА») дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення» зі змінами, внесеними Рішенням Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення від 12.02.2021 № 116.

Відповідно до Умов дозволу на тимчасове мовлення (Додаток до рішення Національної ради від 02.07.2020 № 235):

Область Населений пункт Частота, МГц
/ТВК Р, кВт Місце
встановлення передавача Територія розповсюдження програм
Донецька Волноваха 5 ТВК
(DVB-T/Т2) 1 м.Волноваха,
вул. Шевцової, 2-а, вишка м. Волноваха, м. Вугледар,
м. Докучаєвськ (міськрада) та Волноваський район
Донецька Краматорськ 8 ТВК
(DVB-T/Т2) 1 Краматорська міськрада,
смт Ясногірка,
вул. Лівобережна, 699-а м. Краматорськ (міськрада),
м. Слов'янськ (міськрада) та Слов'янський район
Донецька Маріуполь 5 ТВК
(DVB-T/Т2) 1 м. Маріуполь,
вул. Кленова Балка, 3 м. Маріуполь (міськрада) та Нікольський, Мангушський, Новоазовський райони
Луганська Марківка 6 ТВК (DVB-T/Т2) 0,1 смт Марківка,
вул. Задорожнього, 48 смт Марківка та Марківський район
Луганська Підгорівка (Старобільськ) 12 ТВК
(DVB-T/Т2) 1 Старобільський район,
с. Підгорівка,
щогла КРРТ с. Підгорівка та Білокуракинський, Новоайдарський, Новопсковський, Старобільський райони
Луганська Широкий 5 ТВК
(DVB-T/Т2) 1 Станично-Луганський район, с-ще Широкий, вул. Гагаріна,
вишка Концерну РРТ с-ще Широкий,
м. Луганськ (міськрада) та
Станично-Луганський район
Херсонська Скадовськ 51 ТВК (DVB-Т/Т2) 1 м. Скадовськ, вул. Олександрівська, 28 м. Скадовськ та Скадовський район
Херсонська Чаплинка 51 ТВК (DVB-Т/Т2) 1 смт Чаплинка,
вул. Грушевського, 1 смт Чаплинка та Каланчацький, Каховський, Чаплинський райони Херсонської області, м. Армянськ (міськрада) АР Крим
Херсонська Чонгар 51 ТВК (DVB-Т/Т2) 1 Генічеський район,
с. Чонгар,
вул. Берегова,
щогла с. Чонгар Херсонської області, м. Джанкой та Джанкойський, Красноперекопський райони АР Крим

оператором телекомунікацій визначено Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, код згідно з ЄДРПОУ 01190043.

Для забезпечення мовлення на територіях з особливим режимом мовлення телеканалу «Рада» необхідно закупити у оператора телекомунікацій – Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення телекомунікаційні послуги з трансляції програм Державного підприємства «Парламентський телеканал «Рада» з логотипом «РАДА» у цифровому форматі (стандарт DVB-T/Т2) згідно умов виданого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення Дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення відповідно до рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 20.02.2020 року № 235 (зі змінами).

Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умовами дозволу та порядком здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу, затвердженим рішенням Національної ради від 01.03.2018 № 288, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.03.2018 за № 386/31838, зі змінами, затвердженими рішенням Національної ради від 11.07.2019 № 693, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.08.2019 за № 874/33845, умовами дозволу на тимчасове мовлення є частота (канал) мовлення, місцезнаходження та потужність передавача, оператор телекомунікацій, територія розповсюдження програм, програмна концепція, визначена чинною ліцензією на мовлення, строк дії дозволу. Умови дозволу на тимчасове мовлення зазначаються у рішенні Національної ради про надання такого дозволу.
Ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії, відповідно до частини сьомої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Таким чином, вищезазначені послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання, а саме - Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, код згідно з ЄДРПОУ 01190043, у випадку відсутності конкуренції з технічних причин. Альтернатива закупівлі телекомунікаційних послуг у іншого оператора відсутня.

Враховуючи вищевикладене, телеканал «Рада» зобов'язаний укласти договір про надання телекомунікаційних послуг з трансляції програм у цифровому форматі із оператором телекомунікацій – Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, код згідно з ЄДРПОУ 01190043.

З огляду на вищенаведене обґрунтування, послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання (у випадку відсутності конкуренції з технічних причин), та в цьому разі замовником може застосовуватись переговорна процедура.

Таким чином, обґрунтовано та підтверджено наявність підстав для застосування Державним підприємством «Парламентський телеканал «Рада» переговорної процедури закупівлі послуги за кодом ДК 021:2015:64220000-4 – «Телекомунікаційні послуги, крім послуг телефонного зв'язку і передачі даних», а саме: телекомунікаційні послуги з трансляції програм в цифровому форматі DVB-Т/T2, згідно умов рішення Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення від 20.02.2020 року № 235 «Про видачу ДП «ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ «РАДА», м. Київ (логотип: «РАДА») дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення» зі змінами, внесеними Рішенням Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення від 12.02.2021 № 116, на період з 01.01.2021 по 30.06.2021 року у Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, код згідно з ЄДРПОУ 01190043, відповідно до абзацу 4 пункту 2 частини 2 статті 40 розділу VII Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: «відсутність конкуренції з технічних причин».

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
заявлена сума в очікуваній вартості закупівлі охоплює надання послуг на ІІ півріччя 2021 р.

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

4401 Година
Послуги за кодом ДК 021:2015:64220000-4 – «Телекомунікаційні послуги, крім послуг телефонного зв'язку і передачі даних», а саме: телекомунікаційні послуги з трансляції програм в цифровому форматі DVB-Т/T2
ДК 021:2015: 64220000-4 — Телекомунікаційні послуги, крім послуг телефонного зв’язку і передачі даних

Переможець

Дата і час публікації: 20.07.2021 14:23

Учасник Пропозиція Документи
Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення
Пошук по цьому переможцю
#01190043
1 093 842.14 UAH з ПДВ Документи

Документи

20.07.2021 14:21
sign.p7s

Укладений договір


Номер 21П
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
IMG_0005_кррт_21П_1093842_д.pdf Укладений
1 093 842.14
27.07.2021 13:29
27.07.2021
sign.p7s Укладений
27.07.2021 13:29

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2021
Сума оплати за договором: 1 078 181.29
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання