Код ДК 021:2015 - 33690000-3 Лікарські засоби різні (33696800-3 «Рентгеноконтрастні засоби») 4 Лоти (Gadoteric acid, Iodixanol, Iohexol, Iopromide) Code DK 021:2015 - 33690000-3 Miscellaneers (33696800-3 "X-ray contrast means") 4 Lots (Gadoteric acid, Iodixanol, Iohexol, Iopromide)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-08-19-001417-b
  • 33690000-3 - Лікарські засоби різні
  • Завершена
Найменування замовника:
ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Светліков Віктор Леонідович, +380442065059 , tender@cardio.org.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка,24
Дата укладення договору
18.10.21
Очікувана вартість
4 228 699.13 UAH з ПДВ
Сума договору
3 299 962.39 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 19.10.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 10.09.2021 00:00

Оскарження умов:

до 16.09.2021 00:00

Подання пропозицій:

20.09.2021 14:01

Очікувана вартість
4 228 699 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції: усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції та підготовлені безпосередньо учасником, повинні бути складені українською мовою, а документи, що видані іншими установами, можуть бути надані учасником у складі тендерної пропозиції українською або іншою мовою. Якщо в складі тендерної пропозиції надається документ, що складений на іншій мові, ніж українська, учасник повинен надати автентичний переклад такого документа українською мовою. Визначальним є текст, викладений українською мовою. Переклад має бути підписаний або завірений особою, уповноваженою на підписання тендерної пропозиції, та може бути засвідчений печаткою учасника, в разі її використання.
Розгорнути Згорнути

Тендерна документація

Запитання до процедури

Щодо внесення змін в тендерну документацію

Дата подання: 02.09.2021 09:59
Дата відповіді: 03.09.2021 14:52
Ознайомившись з тендерною документацію, повідомляємо, що Замовник визначив предмет закупівлі з порушенням принципів здійснення закупівель, передбачених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII, зі змінами (далі – Закон), а саме: принципу добросовісної конкуренції серед учасників; принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності; принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них. Визначення предмету закупівлі шляхом об’єднання трьох позицій у лоті 3 обмежує коло та право потенційних учасників на участь у Процедурі закупівлі. Предмет закупівлі за лотом 3 визначено наступним чином: Томогексол, 350 мг йоду/мл, по 100 мл у флаконі – 2100фл.; Томогексол, 350 мг йоду/мл, по 50 мл у флаконі – 3600фл.; Томогексол, 350 мг йоду/мл, по 20 мл у флаконі – 233фл. Між тим, крім вказаних товарів, на фармацевтичному ринку України є також інші лікарські засоби (вказані нижче у таблиці), виробники котрих через сукупність вимог тендерної документації про те, що лікарські засоби з однаковим МНН повинні мати однакову діючу речовину, один і той же склад допоміжних речовин та об’єднання трьох позицій в лоті 3, не зможуть прийняти участь у закупівлі. Наприклад, це лікарські засоби: «ОМНІПАК, розчин для ін'єкцій, 350 мг йоду/мл; по 50 мл або 100 мл у флаконі; по 10 флаконів у картонній коробці» (виробник: ДжиІ Хелскеа Ірландія Лімітед, Ірландія); «ЙОГЕКСОЛ-ВІСТА, розчин для ін'єкцій по 350 мг йоду на 1 мл: скляні флакони об'ємом по 50 мл, 100 мл, по 1 флакону у картонній коробці» (виробник: ІДОЛ ІЛАЧ ДОЛУМ САН ВЕ ТІДЖ АШ, Туреччина). Товари, що становлять предмет закупівлі за лотом №3 для уникнення дискримінації та збільшення конкуренції необхідно поділити на лоти, при цьому кожна позиція буде закуплена окремо одна від одної та буде представлена різними виробниками/дистриб’юторами, що забезпечить втілення принципу добросовісної конкуренції серед учасників. Лише так буде досягнута основна мета державного регулювання у сфері публічних закупівель - максимальна економія та ефективність використання державних коштів. Керуючись нормами Закону, звертаємось до Вас з вимогою щодо усунення порушень та приведення тендерної документації у відповідність до вимог чинного законодавства України, а саме: внести зміни до тендерної документації шляхом поділу предмета закупівлі за лотом 3 на окремі частини предмету закупівлі (лоти).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Згідно наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України 17.03.2016 №454, із змінами «Про затвердження порядку визначення предмета закупівлі», предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та на основі національного класифікатора України ДК021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги, а лікарські засоби – за показником третьої цифри із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (МНН).
Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр «Єдиного закупівельного словника», а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг».
Згідно законодавства, Замовник має право (тобто може) визначити окремі частини предмета закупівлі. Чинне законодавство не зобов’язує, а залишає за Замовником торгів альтернативу вибору визначати чи не визначати частини предмета закупівлі, а у разі поділу предмета закупівлі на частини (лоти) залишає право за замовником поділ предмета закупівлі на лоти відповідно до його потреб.
При формуванні предмету закупівлі в складі даної Тендерної документації (асортимент необхідних лікарських засобів, форма випуску, склад діючої речовини), Замовник керувався виключно потребами лікарів, а не з потреб конкретного лікарського засобу.
Обґрунтуванням цілісного предмету закупівлі є доцільність придбання даної продукції в цілому, оскільки це позитивно впливає як на можливість змішування/комбінування їх в одному шприці або інших системах введення для проведення процедури дослідження. Оскільки згідно з інструкціями за МНН (Iohexol) від різних виробників даних щодо сумісності препарату з іншими засобами немає, тому слід використовувати окремий шприц для введення препарату для продукції кожного виробника та не змішувати препарат з іншими лікарськими засобами вироблених іншими виробниками.
Змішування лікарських засобів рідкої форми випуску різних виробників не дозволяє визначити очікувану ефективність, а також, на який з препаратів в пацієнта може виникнути побічна дія. Крім того, необхідно зазначити, що при виникненні побічної дії на один із лікарських засобів призводить до відсутності відповідальності виробників.
Лікарський засіб представлений у лоті №3 є необхідним для безперебійної роботи чотирьох відділень закладу. У цих відділеннях проводять діагностичні радіологічні обстеження та ендоваскулярні хірургічні втручання у пацієнтів усіх вікових груп від періоду новонародженості до старечого віку. Проведення обстежень і втручань у пацієнтів різних вікових груп, відповідно різної ваги, передбачає використання флаконів різних об’ємів. Під час процедур введення контрасту відбувається як автоматичним методом з використанням систем-інжекторів так і безпосередньо оператором. Такі особливості діагностичних та інтервенційних втручань потребують використання флаконів різного об’єму. У той же час використання контрастних речовин різних виробників у одного пацієнта може стати причиною вищого ризику контрастіндукованих ускладнень, окрім цього не дозволить верифікувати причину цих ускладнень, а також призведе до додаткових витрат контрастних речовин через потребу утилізації залишків при переході з одного контрасту на інший.
З метою забезпечення безперебійного здійснення оперативних втручань та забезпечення під час них усіма необхідними медикаментами, та унеможливлення відсутності якогось із перелічених в медико-технічних вимогах лікарських засобів, що призведе до неналежного надання медичної допомоги пацієнтам, вважаємо необхідним, щоб закупівля та поставка лікарських засобів здійснювалась в цілому.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання