Коагулянти на основі сполук алюмінію та заліза, хлор рідкий в балонах та контейнерах.

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-09-30-005703-b
  • 24310000-0 - Основні неорганічні хімічні речовини
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Комунальне підприємство "Хмільникводоканал" Хмільницької міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Володимир Козубський, +380681112703 , hmilvoda@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Хмільник, 22000, Вінницька область, вул. Вугринівська, буд. 130
Очікувана вартість
3 982 500 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 28.01.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 20.10.2021 00:00

Оскарження умов:

до 26.10.2021 00:00

Подання пропозицій:

30.10.2021 00:00

Початок аукціону:

01.11.2021 13:34

Очікувана вартість
3 982 500 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
19 913 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою. Під час проведення процедури закупівлі усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції та складаються безпосередньо учасником, викладаються українською мовою.

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

110 тонни
ПОЛВАКТМ – 40 або еквівалент у рідкому стані
ДК 021:2015: 24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
5 тонни
ПОЛВАКТМ – 68 або еквівалент у рідкому стані
ДК 021:2015: 24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
10 тонни
Залізовмісний коагулянт в рідкому стані
ДК 021:2015: 24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
28 тонни
Хлор рідкий в балонах та контейнерах
ДК 021:2015: 24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-09-30-005703-b.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "НЕОСИНТЕЗ", Код ЄДРПОУ:38391550
Дата подання: 19.10.2021 16:28
Відповідно до оголошення про здійснення відкритих торгів від 30.09.2021 р., ідентифікатор № UA-2020-09-30-005703-b (далі – Закупівля), Комунальне підприємство "Хмільникводоканал" Хмільницької міської ради (далі – Замовник) здійснює закупівлю, предметом якої є: Код згідно ДК 021:2015 24310000-0 – Основні неорганічні хімічні речовини (Коагулянти на основі сполук алюмінію та заліза, хлор рідкий в балонах та контейнерах).
Відповідно до преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Згідно з нормами ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі повинні здійснюватися за принципами добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії, ефективності та пропорційності; недискримінації учасників та рівного ставлення до них; запобігання корупційним діям і зловживанням. Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Згідно з приписами частини 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Наше підприємство має намір взяти участь у Закупівлі, але вважає, що Тендерна документація (далі – ТД) Замовника містить положення та вимоги, які порушують встановлені Законом принципи здійснення публічних закупівель щодо недискримінації учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, що вбачається з наступного.
В Додатку № 4 "Технічні характеристики та вимоги" (п. 3 Розділу "Обов'язкові вимоги") до ТД зазначено, що обов'язковою вимогою до коагулянтів, які будуть пропонувати учасники, є:
Дослідження коагулянту в лабораторії Замовника протягом різних періодів року, підтверджені промисловими випробуваннями.
Також у складі тендерної пропозиції учаснику необхідно надати документи (п. 9 Розділу "Учасник у складі тендерної пропозиції надає документи щодо предмету закупівлі" (таблиця) Додатку № 4 до ТД):
- Документи (протоколи та/або акти та/або звіти тощо) про проведення лабораторних та промислових випробувань реагенту протягом різних періодів року на водоочисній станції Замовника або на інших водоочисних спорудах.
Вважаємо зазначені вище вимоги ТД дискримінаційними та такими, що встановлені Замовником виключно в інтересах того (тих) господарюючого (господарюючих) суб’єктів, які до оголошення даної процедури:
- мали відносини із Замовником;
- пропонований ними предмет Закупівлі досліджувався в лабораторії Замовника та проходив промислові випробування на водоочисних спорудах Замовника;
- пропонований ними предмет Закупівлі внесений до регламенту роботи водоочисних споруд Замовника;
- заздалегідь мають можливість надати в складі тендерних пропозицій відповідні документи.
Сферою застосування (функціональним призначенням) коагулянтів є саме очищення питної води та/або обробка промислової (стічної) води. Ефективність роботи коагулянту для очищення вод обумовлена кількістю активної речовини.
Тому в разі якщо за своїми технічними та якісними показниками коагулянт відповідає зазначеним в Додатку № 4 до ТД вимогам, такий коагулянт апріорі може використовуватись Замовником і ефект застосування буде таким, на який очікує Замовник, незалежно від результатів випробувань та досліджень саме у Замовника.
Тому, вважаємо, що вимоги ТД Замовника про обов'язковість дослідження коагулянтів в лабораторії Замовника протягом різних періодів року, підтверджені промисловими випробуваннями, та надання документів про проведення лабораторних і промислових випробувань на очисних спорудах саме Замовника та й ще протягом різних періодів року, є безпідставними та дискримінаційними.
Наше підприємство протягом тривалого часу здійснює поставки на різні підприємства (водоканали) України, які займаються очищенням та постачанням води питного і промислового призначення, і має всі необхідні та достатні документи, що підтверджують належну якість коагулянтів. В процесі постачання коагулянтів різним замовникам нашому підприємству жодних претензій щодо якості продукції не висувалося.
Крім того, зазначені вище висновки щодо вибіркового підходу Замовника до окремих учасників підтверджується практикою взаємовідносин нашого підприємства із Замовником щодо проведення у Замовника лабораторних досліджень та промислових випробувань. Так, наше підприємство неодноразово зверталося до Замовника з пропозицією провести дослідження та випробування коагулянтів, які постачає наше підприємство. Але Замовник навіть не відповів на нашу пропозицію.
Також хочемо зазначити, що технічні аспекти діяльності підприємств, що здійснюють водопостачання та водовідведення, регламентуються, в тому числі, положеннями Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України (далі - Правила), які затверджені наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.1995 р. № 30.
Відразу хочемо зазначити, що положення Правил не містять вимог та не покладають на Замовника обов'язків використовувати виключно ті коагулянти та реагенти, які пройшли лабораторні дослідження та промислові випробування саме у Замовника (та й ще в різні пори року) та внесені до його технологічного регламенту.
Зокрема, положення Правил вимагають від підприємств водопостачання та водовідведення постійний лабораторно-виробничий контроль якості води (а не коагулянтів), який повинен бути організований протягом всього виробничого процесу, незалежно від коагулянтів, які використовуються.
Положення Правил регламентують порядок дозування реагентів в залежності від даних технологічних аналізів води, тобто фактично, Правила покладають на Замовника обов'язок постійного контролю якості води, незалежно від того, який коагулянт використовується.
Головна вимога до коагулянтів, які можуть використовуватися Замовником у виробничому процесі — це відповідність технічних, якісних та кількісних характеристик коагулянтів, які пропонують учасники вимогам ТД. Така відповідність предмету закупівлі повинна підтверджуватись сертифікатами/паспортами якості та висновками Державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Тому ще раз наголошуємо на тому, що вимоги ТД Замовника про обов'язковість дослідження коагулянтів в лабораторії Замовника протягом різних періодів року, підтверджені промисловими випробуваннями, та надання документів про проведення лабораторних і промислових випробувань на очисних спорудах саме Замовника та й ще протягом різних періодів року є безпідставними та дискримінаційними.
Враховуючи викладене вище, керуючись ст.ст. 5, 17, 22, 24 Закону України "Про публічні закупівлі", вимагаємо усунути порушення проведення закупівлі № UA-2020-09-30-005703-b шляхом внесення змін до ТД, а саме:
1. З Додатку № 4 "Технічні характеристики та вимоги" до ТД ВИКЛЮЧИТИ дискримінаційну вимогу, а саме:
Пункт 3 Розділу "Обов'язкові вимоги" – Дослідження коагулянту в лабораторії Замовника протягом різних періодів року, підтверджені промисловими випробуваннями.
2. З Додатку № 4 "Технічні характеристики та вимоги" до ТД ВИКЛЮЧИТИ дискримінаційну вимогу, а саме:
Пункт 9 Розділу "Учасник у складі тендерної пропозиції надає документи щодо предмету закупівлі" (таблиці) – Документи (протоколи та/або акти та/або звіти тощо) про проведення лабораторних та промислових випробувань реагенту протягом різних періодів року на водоочисній станції Замовника або на інших водоочисних спорудах.

В разі невиконання зазначених вище вимог наше підприємство змушене буде звернутися з відповідною скаргою до органу оскарження в порядку, передбаченому Законом України "Про публічні закупівлі".

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

22.10.2021 13:46
Відповідь:

Шановний Учаснику: Наказом від 05.07.1995р. № 30 Державного комітету України по житлово-комунальному господарству затверджено Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України (далі – Правила), які є обов'язковими для всіх суб’єктів господарювання, у тому числі юридичних осіб, що здійснюють технічну експлуатацію систем водопостачання та водовідведення, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.
Відповідно до п.6.3.2 Правил лабораторно-виробничий контроль повинен бути організований на всіх етапах очистки води як для оцінки роботи очисних споруд, так і для реєстрації кількості і якості води, що обробляється. Лабораторно-виробничий контроль за якістю води здійснюється за допомогою стандартних методик. Виходячи із пункту 6.3.11 Правил контроль якості води за фізико-хімічними та бактеріологічними показниками повинен проводитись в місцях водозаборів, у процесі обробки води, перед надходженням у водопровідну мережу, а також у самій мережі. Контроль здійснюють згідно із затвердженим графіком, який повинен забезпечити виявлення усіх можливих змін якості води на шляху її руху по водоводах і спорудах, тобто контроль якості води відбувається у декількох точках технологічної лінії підготовки питної води для оперативного корегування технології очистки, наприклад, режиму реагентної обробки. Для такого корегування аналіз води має бути проведений у найкоротший термін на очисних спорудах Замовника і залучення сторонньої лабораторії неможливе.
Для спрощення сприйняття інформації та оцінки ефективності роботи реагентів, у актах та звітах лабораторних та промислових досліджень, зазвичай, відображають деякі дані скороченого аналізу відповідно до п 6.3.12 Правил контроль якості вихідної та очищеної води проводять за схемою скороченого та повного санітарно-технічного аналізу. До обсягу скороченого санітарно-хімічного аналізу, залежно від місцевих умов, можуть входити такі показники: температура, кольоровість, запах, мутність, залишковий хлор, водневий показник (pH)… Відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10:
- кольоровість, запах, мутність визначають відповідно до «ГОСТ 3351-74. Вода питьевая. Методы определения вкуса, запаха, цветности и мутности». Проби не консервують, а визначення проводять протягом 2 годин після відбору проб;
- залишковий хлор визначають відповідно до «ГОСТ 18190-72. Вода питьевая. Методы определения содержания остаточного активного хлора». Проби не консервують, а визначення проводять миттєво.
Виходячи із дуже короткого проміжку часу за який має бути проведений аналіз за вищевказаними показниками, випробування повинні проводитись тільки у лабораторії замовника.
У пункті 6.5.9. Правил зазначається, що дози реагентів визначають на підставі даних технологічних аналізів води. У процесі експлуатації очисних споруд ці дози уточнюють за результатами перевірки ефективності їх дії на воду, що обробляється, з урахуванням змін якості води у джерелі постачання - ефективність дії дози реагентів на воду перевіряється за допомогою лабораторних випробувань методом пробного коагулювання, яке проводиться у виробничій лабораторії на очисних спорудах Замовника.
Замовник керується вимогами та рекомендаціями чинних нормативних актів, зокрема Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ДержСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Державними Будівельними Нормами В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування», «Правила охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами».
Згідно цих документів підприємство питного водопостачання (Замовник) несе відповідальність за якість питної води централізованої системи водопостачання та забезпечення необхідного ступеню очищення зворотних (стічних) вод перед їх скиданням у водні об’єкти.
Пунктом 10.4.1 ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» встановлено, що марку і вид реагентів, розрахункові дози реагентів слід встановлювати на основі попередніх досліджень відповідно до їх характеристик для різних періодів року в залежності від якості вихідної води та коригувати в період налагодження та експлуатації споруд.
Випробування коагулянтів та оцінка ефективності коагулянту повинна проводитись в умовах діючих очисних споруд Замовника та на тій вихідній воді саме тієї якості, яка є у місті забору очисних споруд Замовника і підтверджується отримання води відповідно до норм ДСанПіН саме в умовах діючих очисних споруд Замовника.
Якість вихідної води дуже сильно відрізняється протягом року. Ефективність як одного коагулянту, так і коагулянтів зі схожими показниками сильно відрізняються в залежності від якості вихідної води.
Згідно до Розділу 6 «Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України», які є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють технічну експлуатацію систем водопостачання та водовідведення, Замовник відпрацьовує економічні експлуатаційні режими, уточнює дози реагентів та ін., що відображається у технологічному регламенті.
Враховуючи, що в Україні відсутні державні стандарти (окрім технічних умов) щодо визначення технологій виробництва коагулянтів, контролю їх якості, безпеки для людини, особливостей їх використання далі наводимо інформацію з європейського стандарту EN 883:2004 (E) «Хімічні речовини, які використовуються для обробки води, призначеної для споживання людиною. Гідроксид поліалюміній хлориду та поліоксихлорид гідроксиду сульфат», (Мовою оригіналу – «Chemicals used for treatment of water intended for human consumption - Polyaluminium chloride hydroxyde and polyaluminium chloride hydroxyde sulfate») де у п. 3.4. «Хімічні властивості» наведено чітку інформацію про фактори можливого впливу на якість очищення води, серед яких чітко виділено рівень активної середи рН, рівень відносної основності, концентрації хлоридів і сульфатів.
«3.4 Хімічні властивості:
Гідроксид хлориду поліалюмінія і гідроксид сульфату поліалюмінія - кислотні рідини, які гідролізують і утворюють осад гідроксиду алюмінію при розведенні за межами певного рівня.
ПРИМІТКА 1. Оскільки з'єднання алюмінію є амфотерними за своєю природою, розчинність алюмінію залежить від значення рН і продукти слід використовувати в межах відповідного діапазону рН.
ПРИМІТКА 2. Характерним для цих продуктів є їх висока схильність до гідролізу, яка обмежує їх використання; ця тенденція-наслідок конкретної олігомерної або полімерної композиції. Ці продукти відрізняються за своєю відносною основності (молярне співвідношення OH/Al3), процентним вмістом хлоридів і сульфатів і їх способом виробництва.
ПРИМІТКА 3. Ці зміни можуть вплинути на їх продуктивність на установці по очищенню води. Спеціальні вимоги до водних об'єктів, що стосуються, але не обмежуються наступними показниками - видалення органічних речовин, залишкові рівні алюмінію і робочі значення рН, слід вказувати, коли це можливо, щоб можна було запропонувати продукт, який найкращим чином відповідає потребам».
Таким чином, у європейському стандарті доведено необхідність вибору різних коагулянтів в залежності від місцевих умов та вимог до водних об’єктів.
Отже, вимоги про наявність промислових випробувань реагентів та лабораторних досліджень на очисних спорудах Замовника відповідає положенням статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі».
Позиція щодо правомірності наявності в тендерній документації вимог про промислові випробування та лабораторні дослідження міститься в рішеннях Колегії № 101-р/пк-пз від 04.01.2019, №903-р/пк-пз від 28.01.2019р., №904-р/пк-пз від 28.01.2019р., №17987-р/пк-пз від 04.12.2019р., № 4834-р/пк-пзвід13.03.2020.
Поверхневим джерелом питного водопостачання в м. Хмільнику є р. Південний Буг. Якісні характеристики води у місці водозабору значно змінюються протягом року, а також значною мірою відрізняються від характеристик інших водозаборів Водоканалів (навіть в межах однієї річки). Технологічний процес очищення питної води є складним, багатоетапним та комплексним. Даний процес передбачає застосування спільної дії декількох реагентів та дезінфектантів (відповідно до Технологічного регламенту підприємства), тому використання не перевірених реагентів не гарантує забезпечення необхідної глибини технологічної обробки води. Саме тому ефективність роботи коагулянтів необхідно визначати на базі (в лабораторних та промислових умовах) КП «Хмільникводоканал», в іншому випадку відсутність таких досліджень може призвести до збоїв у технологічному режимі роботи підприємства КП «Хмільникводоканал».
Після проведення лабораторних та промислових випробувань та отриманих позитивних результатів вносяться зміни до технологічного регламенту та погоджуються відповідно чинного законодавства. Враховуючи, що Замовник несе кримінальну відповідність за подачу неякісно очищеної води при використанні неперевірених реагентів, що може призвести до сумних наслідків, вимога щодо проведення лабораторних та промислових випробувань безпосередньо в умовах діючих очисних споруд є обґрунтованою. Слід зазначити, що в структурі тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення значну долю займають реагенти, тому при формуванні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення , згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 (п.22) потреба в реагентах визначається відповідно до технологічного регламенту, затвердженого в установленому законодавством порядку, з урахуванням якості води, технологічних схем очищення, що застосовуються на підприємстві, та фактичних витрат реагентів у попередніх роках.
З огляду на вищевикладене, вимога щодо якості предмету закупівлі повинна відповідати вимогам технічного завдання згідно технологічного регламенту експлуатації водопровідних споруд по підготовці питної води не порушує принципи недискримінації учасників.
Враховуючи вищесказане вимога Учасника про усунення дискримінаційних вимог є необґрунтованою. Дії та рішення Замовника при формуванні тендерної документації відповідають вимогам законодавства про публічні закупівлі, підстави для задоволення вимоги – відсутні

Документи подані скаржником

19.10.2021 16:28
Вимога.pdf

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2021-09-30-005703-b.b2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ", Код ЄДРПОУ:40229151
Пошук по цьому автору
Дата подання: 19.11.2021 16:56

Неправомірне визначення переможця

СКАРГА на неправомірне визначення переможця, який не відповідає вимогам закупівлі Відповідно до інформації, розміщеної в системі електронних закупівель ProZorro, 30 вересня 2021 року Замовником –комунальним підприємством «Хмільникводоканал» Хмільницької міської ради оголошено закупівлю № UA-2021-09-30-005703-b /далі – Закупівля/. Протоколом засідання тендерного комітету КП «Хмільникводоканал» Хмільницької міської ради №670.1 від 11.11.2021р. визначено товариство з обмеженою відповідальністю «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ», ідентифікаційний номер 33075701 (далі – ТОВ «АХПС», Переможець) переможцем Закупівлі. Однак, детально ознайомившись із вищезазначеним протоколом вважаємо, що рішення про визначення ТОВ «АХПС» (код ЄДРПОУ: 33075701) переможцем закупівлі не відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» та не ґрунтується на умовах тендерної документації, а отже, є протиправним та необґрунтованим, чим порушено право ТОВ «Енвіротех-Інжинірінг» на об’єктивне, неупереджене визначення переможця процедури та рівне ставлення до учасників закупівлі. Протиправність визначення ТОВ «АХПС» переможцем Закупівлі обґрунтовуємо наступним. 1. Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно Додатку 4 учасники повинні запропонувати Гідроксихлорид алюмінію з такими показниками: № з/п Найменування показників Норма Норма 1 Зовнішній вигляд Зеленувато-жовта рідина, допускається наявність інших відтінків і муті. Зеленувато-жовта рідина, допускається наявність інших відтінків і муті. 2 Масова частка основної речовини в перерахунку на Al2O3 % 17,0±0,5 15,0±0,5 3 Відносна основність % 35,0-45,0 65,0-72,0 4 Густина при 200С, г/см3 1,36±0,15 1,25±0,15 5 Масова частка нерозчинного у воді залишку % не більш 0,1 0,1 6 Масова частка хлоридів % 18±5 13±5 7 рН 0,5-1,5 2,0-3,0 8 Масова частка заліза %, не більше 0,05 0,05 Переможцем в якості еквіваленту запропоновано Коагулянт гідроксихлорид алюмінію АЛЮМОФЛОК 17 (еквівалент ПОЛВАК ТМ – 40) та Коагулянт гідроксихлорид алюмінію АЛЮМОФЛОК-15 (еквівалент ПОЛВАК ТМ – 68) (файл «додаток 4 коагулянт.pdf»). На підтвердження якісних характеристик еквіваленту Переможцем надано: -паспорт якості на коагулянт гідроксихлорид алюмінію АЛЮМОФЛОК-15 згідно ТУ У 20.1-38985841-002:2015 зі зм. 1, який не містить показників: 1) рН, що має бути в межах 2,0-3,0; 2) масової частки заліза, що має бути не більше 0,05 % -паспорт якості на коагулянт гідроксихлорид алюмінію АЛЮМОФЛОК-17 згідно ТУ У 20.1-38985841-002:2015 зі зм. 1, який не містить показників: 1) рН, що має бути в межах 0,5-1,5 та 2) масової частки заліза, що має бути не більше 0,05 % (файл «п 2-4.pdf», архіву «Часть 1.zip»). А тому, Переможцем запропоновано не еквівалент Гідроксихлорид алюмінію та не підтверджено якісні характеристики еквіваленту (відсутні показники «рН» та «масова частка заліза»). 2. Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно п.2 Додатку 4 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції надає документи щодо предмету закупівлі копію сертифікату та/або паспорту якості на запропонований Товар, виданий заводом-виробником, де вказано показники запропонованого товару, назву виробника, його адресу, масу продукції, номер партії, дату виготовлення, вид пакування, номер і дату договору на підставі якого виникли господарські відносини з виробником або Постачальником (якщо учасник не є виробником Товару). Фактичні показники у сертифікаті якості повинні відповідати показникам товару, що поставляється відповідно до договору, вказаного в сертифікаті якості та відповідати величинам параметру показників, що зазначені в нормативній документації. Згідно Додатку 4 учасники повинні запропонувати Залізовмісний коагулянт з такими показниками: № з/п Найменування показників Норма 1 Зовнішній вигляд Рідина забарвлена від світло-жовтого до темно-коричневого кольору 2 Масова частка Fe3+, % ≥ 9,50 3 Масова частка Fe2+, % 0,3±0,20 4 Густина р-ну, г/см3 1,48±0,05 5 Масова частка вільної сірчаної кислоти, % 0,3±0,2 6 Масова частка вільної соляної кислоти, % - (0,0) 7 Масова частка нерозчинного у воді залишку, не більше, % 0,3±0,2 Переможцем надано паспорт якості на хімічний реагент на основі солей заліза FS згідно ТУ У20.1-38985841-001:2015 зі зм. 1, який містить фактичні показники: 1) «масова частка заліза ІІ (Fe+2)» - 0,05 %, що менше гранично допустимого 0,1; 2) «густина розчину при температурі (20±2) С» - 1,4 г/см3, що менше гранично допустимого 1,43 г/см3; 3) «масова частка вільної сірчаної кислоти» -1,0%, що перевищує гранично допустимий показник 0,5% (файл «п 2-4.pdf», архіву «Часть 1.zip»). Таким чином, Переможцем запропоновано еквівалент залізовмісного коагулянту - хімічний реагент на основі солей заліза FS згідно ТУ У20.1-38985841-001:2015 зі зм. 1, який не відповідає якісним вимогам встановленим вимогами тендерної документації. 3. Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно п.4 Додатку 4 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції надає документи щодо предмету закупівлі копію висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи на технічну документацію, згідно якої виготовляється товар. Переможцем в якості еквіваленту запропоновано Коагулянт гідроксихлорид алюмінію АЛЮМОФЛОК 17 (еквівалент ПОЛВАК ТМ – 40) та Коагулянт гідроксихлорид алюмінію АЛЮМОФЛОК-15 (еквівалент ПОЛВАК ТМ – 68) (файл «додаток 4 коагулянт.pdf») та надано паспорти якості відповідно до яких АЛЮМОФЛОК-17, АЛЮМОФЛОК-15 виготовляється згідно ТУ У 20.1-38985841-002:2015 зі зм. 1. Переможцем надано висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 22.02.2021 №12.2-18-2/3125 на зміну 1 до ТУ У 20.1-38985841-002:2015 «Коагулянти на основі солей алюмінію для очищення води «Алюмофлок». Технічні умови», однак не надано висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи саме на ТУ У 20.1-38985841-002:2015. 4. Згідно Додатку 2 тендерної документації учасник повинен надати: 1.1 Довідка на фірмовому бланку (у разі наявності таких бланків) в довільній формі за підписом керівника або уповноваженої особи учасника про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для постачання товару (виконання робіт, надання послуг), що є предметом закупівлі. У разі відсутності власного обладнання та матеріально – технічної бази та/або використання їх на договірних умовах та/або отримання необхідних для постачання товару (виконання робіт, надання послуг) від інших фізичних/юридичних осіб, про це зазначається у довідці із наданням документів, що підтверджують право користування обладнанням та матеріально-технічною базою та наданням сканованих оригіналів договорів діючих на дату подання тендерної пропозиції, додаткових угод, додатків — у разі наявності, на підставі яких учасник користується обладнанням чи матеріально – технічною базою та/або отримує необхідні для постачання товару (виконання робіт, надання послуг) від інших фізичних/юридичних осіб. 1.2 Довідка в довільній формі з обов’язковим зазначенням марки, моделі, типу, реєстраційного номеру автотранспортного засобу (засобів), який (які) здійснюватиме (-ють) доставку хімічних реагентів. Право власності або користування для транспортних засобів підтверджується одним або декількома документами, наприклад: технічним паспортом, технічним талоном, свідоцтвом про реєстрацію ТЗ, іншими документами на ТЗ, виданими вповноваженими органами, із зазначенням власника ТЗ. Якщо автотранспортний засіб, який здійснюватиме доставку хімічних реагентів, не є власністю Учасника, то додатково до вищезазначених документів надається договір оренди або договір перевезення, діючий на дату подання тендерної пропозиції. Переможцем надано довідку про наявність транспорту №492 від від 21.10.2021, в якій зазначено про наявність власного спеціалізованого автотранспорту, зокрема: автомобіль марки МАЗ, модель 8926, тип - причіп бортовий-Е, реєстраційний №АЕ7252ХО. Однак, на підтвердження права власності автомобіля марки МАЗ, модель 8926, тип - причіп бортовий-Е, реєстраційний №АЕ7252ХО не надано технічний паспорт, технічний талон, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, інші документами на ТЗ, виданими вповноваженими органами, із зазначенням власника ТЗ Враховуючи наведене, у Замовника наявні підстави для відхилення Пропозиції Переможця, визначені пунктом 2 частини першої статті 31 Закону. Не відхиливши Пропозицію Переможця, Замовник порушив вимоги статті 31 Закону, відповідно до якої замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі якщо, зокрема, тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації; Таким чином, замовник порушив принцип об’єктивного та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, чим порушив права нашого підприємства. Отже, тендерна пропозиція ТОВ «АХПС» не відповідає вимогам тендерної документації, а тому рішення Замовника про визначення ТОВ «АХПС» переможцем закупівлі підлягає скасуванню у зв’язку з порушенням Замовником принципу об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій. Згідно ч. 1 с. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Враховуючи вищевикладене, Замовником порушено вимоги абц. 1 п. 2 ч. 1 ст. 31, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», чим порушено право ТОВ «Енвіротех-Інжинірінг» як учасника закупівлі на об’єктивну та неупереджену оцінку тендерної пропозиції, рівне ставлення до учасників закупівлі. Відповідно до частини вісімнадцятої статті 18 Закону за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення: 1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом); 2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов'язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз'яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі. Враховуючи викладене, права та законні інтереси ТОВ «Енвіротех-Інжинірінг» можуть бути захищені шляхом зобов'язання Замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі. Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» скарга повинна містити таку інформацію про перелік документів (доказів), що підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, пов’язані з його участю в процедурі закупівлі, у випадку, якщо скарги стосуються тендерної документації та/або стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулись до закінчення строку, встановленого для подання тендерних пропозицій. Оскільки нашим підприємством оскаржується рішення про визначення переможця закупівлі після закінчення строку подання тендерних пропозицій такі документи не надаються. Водночас, для підтвердження порушення прав скаржника зазначаємо, що всі документи відкриті для огляду Органом оскарження. З огляду на вищевикладене, ПРОСИМО: 1. Зобов’язати комунальне підприємство «Хмільникводоканал» Хмільницької міської ради скасувати рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ», ідентифікаційний номер 33075701 переможцем закупівлі № UA-2021-09-30-005703-b.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 24.11.2021 12:22

Кількість скарг: UA-2021-09-30-005703-b.b3

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ», Код ЄДРПОУ:33075701
Пошук по цьому автору
Дата подання: 14.12.2021 12:19

СКАРГА про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (в порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»)

СКАРГА про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (в порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі») КП «Хмільникводоканал» ХМР (надалі за текстом – Замовник) 30 вересня 2021 року опублікував оголошення (ідентифікатор закупівлі: UA-2021-09-30-005703-b) щодо проведення відкритих торгів на закупівлю ДК 021:2015: 24310000-0 - Основні неорганічні хімічні речовини, (коагулянти на основі сполук алюмінію та заліза, хлор рідкий в балонах та контейнерах). Очікувана вартість закупівлі становить 3 982 500,00 гривень з ПДВ. Для участі в даній закупівлі свої тендерні пропозиції подали три учасники: ТОВ «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ» – далі Скаржник ТОВ «НЕОСИНТЕЗ» ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ» В результаті проведеного аукціону 01 листопада 2021р. та розгляду тендерної пропозиції, учасника ТОВ «АХПС» було визнано переможцем, як учасника який запропонував найнижчу ціну і пропозиція якого відповідала умовам тендерної документації Замовника. Однак, ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ», не погодившись з рішенням Замовника, подав Скаргу до Антимонопольного комітету на кваліфікацію учасника. В результаті розгляду скарги, АМК прийняв рішення №26792-р/пк-пз від 01.12.2021, яким зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ" переможцем процедури закупівлі — "Коагулянти на основі сполук алюмінію та заліза, хлор рідкий в балонах та контейнерах", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-09-30-005703-b. Наступною найбільш економічно вигідною пропозицією за результатом аукціону, була пропозиція учасника ТОВ «НЕОСИНТЕЗ». Однак, в результаті недолучення Учасником до складу тендерної пропозиції обґрунтування аномально низької ціни, Замовник відхилив тендерну пропозицію ТОВ «НЕОСИНТЕЗ». Наступною пропозицією була пропозиція ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ», який запропонував найбільш економічно невигідну пропозицію. В результаті розгляду тендерної пропозиції Учасника ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ», Протоколом засідання тендерного комітету КП «Хмільникводоканал» Хмільницької міської ради №770 від 09.12.2021р. товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ», визнано переможцем Закупівлі. Скаржник, в результаті розгляду документів тендерної пропозиції Переможця, приймаючи до уваги рішення АМК №26792-р/пк-пз від 01.12.2021, вважає, що пропозиція Переможця не відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» та не ґрунтується на умовах тендерної документації, а отже, є протиправним та необґрунтованим, чим порушено право ТОВ «АХПС» на об’єктивне, неупереджене та рівне ставлення до всіх учасників закупівлі, в тому числі під час розгляду тендерних пропозицій. А тому, Скаржник вважає, що тендерна пропозиція ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ», якого обрано переможцем процедури закупівлі має бути відхилена, з огляду на наступне: 1) Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації Замовника, учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно Додатку 4 ІІІ Хлор рідкий в балонах та контейнерах, учасники повинні запропонувати хлор рідкий в балонах та контейнерах з такими показниками якості: Технічні вимоги згідно ГОСТ 6718-93 або ТУ виробника: № з/п Об’ємна доля хлору, %, не менше 99,8 1. Масова доля води, % (мг/кг), не більше 0,01 (50) 2. Масова доля трихлористого азота, % (мг/кг), не більше 0,002 (10) 3. Масова доля нелеткого залишку, %, не більше 0,015 4. Тара постачання Балони загальною масою з продукцією не більше 120 кг. Контейнери. 5. Кількість (обсяг) поставки товарів, тонн 28 Переможцем запропоновано рідкий хлор, що виготовлений відповідно до стандарту PN10-024-15 (файл ТП Переможця під назвою «Додаток 4 Хлор.pdf» стр.56) На підтвердження якісних характеристик Переможцем надано: - сертифікат якості товарів №00104069/000010 (файл ТП Переможця під назвою «Додаток 4 Хлор.pdf» стр.61) - стандарт PN10-024-15 на виробництво хлору рідкого (файл ТП Переможця під назвою «Додаток 4 Хлор.pdf» стр.58) При цьому, а ні сертифікат якості зводу виробника, а ні стандарт, на підставі якого виготовляється рідкий хлор, не містять показників якості: Масова доля води, % (мг/кг), не більше 0,01 (50) Масова доля трихлористого азота, % (мг/кг), не більше 0,002 (10) Масова доля нелеткого залишку, %, не більше 0,015 А тому, Переможцем запропоновано рідкий хлор, що виготовлений відповідно до стандарту PN10-024-15 та не підтверджено якісні характеристики запропонованого товару (відсутні показники «Масова доля води», «Масова доля трихлористого азота та «Масова доля нелеткого залишку»). Звертаємо увагу Орган оскарження, що такої ж думки дійшов Орган оскарження, приймаючи рішення відносно відповідності тендерної пропозиції ТОВ «АХПС» вимогам тендерної документації Замовника під час розгляду сертифікатів якості на запропонований Учасником ТОВ «АХПС» коагулянт. Зокрема у прийнятому рішенні АМК дійшов висновку, що пропозиція ТОВ «АХПС», в аналогічних вимогах щодо коагулянту, не відповідала умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. З огляду на вищевикладене, виходячи зі змісту Рішення АМК, висновків, які він зробив під час розгляду скарги ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ» у відношенні до тендерної пропозиції ТОВ «АХПС», пропозиція переможця, у цій частині, також не відповідає вимогам тендерної документації Замовника та має бути відхилена. 2) Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації Замовника, учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно Додатку 4 ІІ Залізовмісний коагулянт, учасники повинні запропонувати залізовмісний коагулянт, що відповідає наступним показникам якості: ІІ. Залізовмісний коагулянт Норма згідно ТУ У 20.1-03327724-006:2013 № з/п Найменування показників Норма 1 Зовнішній вигляд Рідина забарвлена від світло-жовтого до темно-коричневого кольору 2 Масова частка Fe3+, % ≥ 9,50 3 Масова частка Fe2+, % 0,3±0,20 4 Густина р-ну, г/см3 1,48±0,05 5 Масова частка вільної сірчаної кислоти, % 0,3±0,2 6 Масова частка вільної соляної кислоти, % - (0,0) 7 Масова частка нерозчинного у воді залишку, не більше, % 0,3±0,2 8 Кількість (обсяг) поставки товарів, тонн 10 Переможцем запропоновано залізовмісний коагулянт, виготовлений згідно ТУ У20.1-03327724-006:2013 зі змінами 1-3. На підтвердження якісних характеристик Переможцем надано: - сертифікат якості № 67 (файл ТП Переможця під назвою «1 Документи виробника» стр.13), в якому, окрім показників якості що вимагає Замовник, містяться показники якості товару, що не передбачені умовами тендерної документації Замовника, а саме: «масова частка CL» «масова частка Fe2 (SO4 )3» «рН при 20оС» Виходячи зі змісту Рішення АМК, висновків які він зробив під час розгляду скарги ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ» у відношенні до тендерної пропозиції ТОВ «АХПС», пропозиція переможця, у цій частині, також не відповідає вимогам тендерної документації Замовника, а тому має бути відхилена. 3). Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації Замовника, учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно п.4 Додатку 4 тендерної документації, розділу І Гідроксихлорид алюмінію, розділу ІІ Залізовмісний коагулянт, учасник у складі тендерної пропозиції надає документи щодо предмету закупівлі - копію висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи на технічну документацію, згідно якої виготовляється товар. Переможцем, в якості товару запропоновано безпосередньо коагулянти ПОЛВАК ТМ – 40, ПОЛВАК ТМ – 68, виготовлені у відповідності до ТУ У 19155069.001-1999 зі змінами № 1-7 та залізовмісний коагулянт, виготовлений згідно ТУ У20.1-03327724-006:2013 зі змінами 1-3. На підтвердження Переможцем надано: - інформацію про товар, що пропонується учасником вих. №1990 від 25.10.2021р. (файл «Додаток 4. Гідроксихлорид алюмінію та залізовмісний коагулянт» стр.5), - сертифікати якості відповідно до яких ПОЛВАКТМ – 40 та ПОЛВАКТМ – 68 виготовляється відповідно до ТУ У 19155069.001-1999 зі змінами № 1-7; - сертифікат якості на залізовмісний коагулянт, згідно ТУ У20.1-03327724-006:2013 зі змінами 1-3. Переможцем надано висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи №12.2-18-2/1594 від 03.02.2021р. на ТУ У20.1-03327724-006:2013 «Коагулянти залізовмісні «Fer-AQUA» Технічні умови зі змінами №1, 2, 3», однак не надано висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи саме на ТУ У20.1-03327724-006:2013. Переможцем надано висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи №12.2-18-2/26793 від 03.12.2020р. на ТУ У 19155069.001-1999 зі змінами № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Коагулянт для очищення води ПОЛВАК, однак не надано висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи саме на ТУ У 19155069.001-1999. Виходячи зі змісту Рішення АМК, висновків які він зробив під час розгляду скарги ТОВ «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ» у відношенні до документів тендерної пропозиції ТОВ «АХПС», пропозиція переможця, у цій частині, також не відповідає вимогам тендерної документації Замовника, а тому має бути відхилена. 4). Умовами пункту 6 розділу 3 тендерної документації Замовника передбачено, що учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно п.7 Додатку 4 тендерної документації, розділу І Гідроксихлорид алюмінію, розділу ІІ Залізовмісний коагулянт, учасник у складі тендерної пропозиції надає документи щодо предмету закупівлі – «Враховуючи, що виробники хімічних реагентів для очищення води та стоків в ході своєї роботи використовують виробничі об'єкти та обладнання, а також здійснюють технологічні процеси, які можуть завдати шкоди навколишньому середовища Учасник у складі тендерної пропозиції надає сертифікат системи екологічного менеджменту такого виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в галузі виробництва і реалізації коагулянтів на основі солей алюмінію, заліза, що має бути дійсним протягом строку постачання товару» На підтвердження зазначеної вимоги, Переможець надав сертифікат ISO 14001:2015, що виданий на виробника продукції, однак терміном дії до 14.05.2022 року (файл ТП Переможця під назвою «1 Документи виробника» стр.11), що не відповідає вимогам тендерної документації Замовника. Оскільки термін поставки товару Замовником встановлено з дати підписання договору і до 31.12.2022 року (п.4.4. Розділу 1 Загальні положення тендерної документації Замовника). З огляду на вищевикладене, Переможець не підтвердив відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. А тому, пропозиція Переможця, в цій частині, не відповідає вимогам тендерної документації Замовника, а тому має бути відхилена. 5) Умовами пункту 6 розділу 3 тендерної документації Замовника передбачено, що учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги до цієї Тендерної документації. Згідно п.7 Додатку 4 тендерної документації, розділу І Гідрокчихлорид алюмінію, розділу ІІ Залізовмісний коагулянт, учасник у складі тендерної пропозиції надає документи щодо предмету закупівлі – Підтвердження наявності спецавтотранспорту, що має обладнання та комутаційну апаратуру для перекачування реагенту до сховищ (правовстановлюючі документи на транспортні засоби, якщо вони є власністю Учасника, або копії договорів їх оренди або договорів на перевезення вантажу). Тобто учасники мали б підтвердити наявність саме спецавтотранспорту для перевезення коагулянту. При цьому, в цьому ж додатку 4 документації Замовника, міститься інформація: «Обов’язкові умови: 1. Доставка коагулянту обов’язково здійснюється автоцистернами, забезпеченими пристроями для перекачування коагулянту». Умовами пункту 5 розділу 3 тендерної документації Замовника передбачено, що для участі у процедурі закупівлі, відповідно до ст. 16 Закону, Учасники повинні відповідати наступним кваліфікаційним критеріям: - наявність обладнання та матеріально-технічної бази; - наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; - наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Перелік документів, що підтверджують відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям, викладеним в Додатку 2 до цієї тендерної документації. Умовами пункту 1.2. Додатку 2 Кваліфікаційні критерії тендерної документації Замовника передбачено, що учасники процедури закупівлі повинні надати: 1.2 Довідка в довільній формі з обов’язковим зазначенням марки, моделі, типу, реєстраційного номеру автотранспортного засобу (засобів), який (які) здійснюватиме (-ють) доставку хімічних реагентів. Право власності або користування для транспортних засобів підтверджується одним або декількома документами, наприклад: технічним паспортом, технічним талоном, свідоцтвом про реєстрацію ТЗ, іншими документами на ТЗ, виданими вповноваженими органами, із зазначенням власника ТЗ. Якщо автотранспортний засіб, який здійснюватиме доставку хімічних реагентів, не є власністю Учасника, то додатково до вищезазначених документів надається договір оренди або договір перевезення, діючий на дату подання тендерної пропозиції. На підтвердження зазначеної вимоги, Переможець надав: - Договір на перевезення вантажу №10/01/2020 від 10.01.2020р. - Довідку про наявність транспортних засобів №1896 від 25.10.2021р. - Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу державний номер АА 6235 ХН - Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу державний номер АА 3017 РЕ Однак, долучені до складу тендерної пропозиції зазначені вище документи, в тому числі свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів свідчать про те, що за своїм типом транспортні засоби спеціалізованою платформою та вантажним сідловим тягачем, відповідно, а не автоцистерною, як того вимагав Замовник. Договір на перевезення вантажів також не містить жодної інформації про можливість перевезення вантажу спецавтотранспортом (автоцистернами), а з огляду на долучені правовстановлюючі документи перевізника на транспортні засоби, така можливість відсутня. З огляду на вищевикладене, Переможець не підтвердив наявність спецавтотранспорту (автоцистерни), що має обладнання та комутаційну апаратуру для перекачування реагенту до сховищ Замовника, а отже не підтвердив відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 4 Технічні характеристики та вимоги, а також не підтвердив відповідність вимогам встановленим у Додатку 2 Тендерної документації Замовника. А тому, пропозиція Переможця, в цій частині, не відповідає вимогам тендерної документації Замовника, а тому має бути відхилена. 6). Умовами пункту 5 розділу 3 тендерної документації Замовника передбачено, що для участі у процедурі закупівлі, відповідно до ст. 16 Закону, Учасники повинні відповідати наступним кваліфікаційним критеріям: - наявність обладнання та матеріально-технічної бази; - наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; - наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Перелік документів, що підтверджують відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям, викладеним в п.1 Додатку 2 до цієї тендерної документації. Умовами пунктів 2.1. - 2.4. Додатку 2 Кваліфікаційні критерії тендерної документації Замовника передбачено, що учасники процедури закупівлі в якості документального підтвердження досвіду виконання аналогічного договору повинні надати: «2.1 Довідка (далі — Довідка) на фірмовому бланку (у разі наявності таких бланків) в довільній формі за підписом керівника або уповноваженої особи учасника з інформацією (дата укладання договору, номер договору, найменування контрагента) про виконання аналогічного договору за останні 3 роки та/або поточного року. 2.2. Копію (-ї) аналогічного (-их) договору (-ів) (з додатками), який (-і) укладеного за останні 3 роки та/або поточного року. 2.3 Оригінал(-и) позитивного(-их) відгуку(-ів) від замовника про досвід роботи з Учасником згідно Довідки передбаченої пунктом 2.1 цього Додатку. 2.4. На підтвердження досвіду виконання аналогічного договору учасник надає копію одної або декілька видаткову (-их) накладну (-их) або акт(-и) приймання-передачі (у разі наявності) або зареєстровану(-і) податкову(-і) накладну(-і) у єдиному реєстрі податкових накладних (за умови, що Учасник є платником ПДВ). *Аналогічним вважається договір, предмет закупівлі якого підпадає під класифікацію згідно перших чотирьох цифр, які визначають клас (XXXX0000-Y) або ієрархічно йому підпорядковуються (за показниками п’ятої-восьмої цифри) згідно класифікатора Український Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015)». Тобто, на підтвердження вимог Замовника, учасник мав надати договір, що укладений протягом останніх трьох років – протягом 2021, або протягом 2020, або протягом 2019 року, або укладений протягом поточного року – 2021 року. На підтвердження зазначеної інформації Переможець надав: - Довідку вих. №1898 від 25.10.2021р. про документально підтверджений досвід виконання аналогічного договору, в якій міститься інформація про виконання договору №12-07 від 12.07.2018 року; - Копію договору №12-07 від 12.07.2018 року - видаткову накладну, що підтверджує поставку товару; - Лист-відгук від Замовника – (файл з назвою «Додаток 2 Кваліфікаційні критерії.pdf») Звертаємо увагу Орган оскарження, що долучений до складу тендерної пропозиції Переможцем договір №12-07 укладено 12.07.2018 року, що не відповідає вимогам тендерної документації Замовника, а отже Учасник не підтвердив відповідність тендерної пропозиції Учасника кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником у Додатку 2 та вимогам Тендерної документації Замовника. А тому, пропозиція Переможця, в цій частині, не відповідає вимогам тендерної документації Замовника, а тому має бути відхилена. Всі наведені порушення в сукупності доводять наявність дискримінаційного підходу Замовника до аналізу тендерних пропозицій Учасників даної закупівлі, що залежить від бажання Замовника працювати з тим чи іншим Учасником. Такий підхід призвів до обрання переможцем процедури закупівлі Учасника, пропозиція якого не відповідає умовам тендерної документації, внаслідок зловживання своїми правами Замовником. В ст. 18 Закону наведено вичерпний перелік підстав, за яких скарга Учасника може бути залишена без розгляду, а саме: «суб’єкт оскарження подає скаргу щодо того самого порушення, у тій самій процедурі закупівлі та з тих самих підстав, що вже були предметом розгляду органу оскарження і щодо яких органом оскарження було прийнято відповідне рішення; скарга не відповідає вимогам частини першої або другої цієї статті; суб’єктом оскарження не внесено плату, передбачену частиною першою цієї статті; замовником відповідно до цього Закону усунено порушення, зазначені в скарзі». На виконання ч.1 ст. 18 Закону, скарга ТОВ «АХПС» містить «найменування замовника рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються; ім’я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження; підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати; обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи; вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування». Скарга подана в межах строку на оскарження, встановленого електронною системою закупівель. Враховуючи вищевикладене, Замовником порушено вимоги абц. 1 п. 2 ч. 1 ст. 31, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», чим порушено право ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» як учасника закупівлі на об’єктивну та неупереджену оцінку тендерної пропозиції, рівне ставлення до учасників закупівлі. Відповідно до частини вісімнадцятої статті 18 Закону за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення: 1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом); 2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов'язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз'яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі. Враховуючи викладене, права та законні інтереси Скаржника можуть бути захищені шляхом зобов'язання Замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі. Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» скарга повинна містити таку інформацію про перелік документів (доказів), що підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, пов’язані з його участю в процедурі закупівлі, у випадку, якщо скарги стосуються тендерної документації та/або стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулись до закінчення строку, встановленого для подання тендерних пропозицій. Оскільки нашим підприємством оскаржується рішення про визначення переможця закупівлі після закінчення строку подання тендерних пропозицій такі документи не надаються. Водночас, для підтвердження порушення прав скаржника зазначаємо, що всі документи відкриті для огляду Органом оскарження. Ч.3 ст.12 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлює, що електронна система закупівель повинна бути загальнодоступною та гарантувати недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам та рівний доступ до інформації всім особам, обмін і збереження інформації та документів має відбуватися з гарантуванням непорушності даних про учасників і їхніх пропозицій під час проведення процедури закупівлі та їх конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій. Враховуючи зазначене та керуючись нормами чинного законодавства України в сфері публічних закупівель, вважаємо, що Замовником не дотримано положення щодо оцінки тендерних пропозицій учасників, чим порушено ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» та такі принципи здійснення державних закупівель як недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій та як результат неправомірно обрано переможцем процедури закупівлі Учасника, пропозиція якого не відповідає умовам тендерної документації, чим порушено права Скаржника. На підставі наведеного вище і у відповідності до ст. 3, 16, 18, ч. 9 ст. 26, ч. 16 ст. 29, п.1, 2 ч. 1 ст. 31 Закону, ПРОСИМО: 1. Прийняти цю скаргу до розгляду. 2. Встановити порушення процедури закупівлі UA-2021-09-30-005703-b з приводу викладених у цій скарзі фактів. 3. Зобов’язати комунальне підприємство «Хмільникводоканал» Хмільницької міської ради скасувати рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ», Код ЄДРПОУ: 40229151 переможцем закупівлі № UA-2021-09-30-005703-b., що викладене в протоколі засідання тендерного комітету №770 від 09.12.2021р. Додатки: для зручності розгляду скарги, Скаржник надає перелік документів на які він посилається обґрунтовуючи свої доводи у скарзі, а саме: (файл з назвою Додаток 4 Хлор.pdf» стр.61, стр.58) містить: - сертифікат якості товарів №00104069/000010 хлор рідкий - стандарт PN10-024-15 на виробництво хлору рідкого (файл з назвою «Додаток 2 Кваліфікаційні критерії.pdf») містить: - Довідку вих. №1898 від 25.10.2021р. про документально підтверджений досвід виконання аналогічного договору, в якій міститься інформація про виконання договору №12-07 від 12.07.2018 року; - Копію договору №12-07 від 12.07.2018 року; - видаткову накладну, що підтверджує поставку товару; - Лист-відгук від Замовника до договору №12-07 від 12.07.2018 року; - Договір на перевезення вантажу №10/01/2020 від 10.01.2020р. - Довідку про наявність транспортних засобів №1896 від 25.10.2021р. - Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу державний номер АА 6235 ХН - Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу державний номер АА 3017 РЕ (файл з назвою «1 Документи виробника») містить: - сертифікат ISO 14001:2015 - Рішення АМК №26792-р/пк-пз від 01.12.2021 - Протокол засідання тендерного комітету №770 від 09.12.2021р. - Тендерна документація Замовника. Директор ТОВ «АХПС» О.В. Богданенко
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 17.12.2021 16:39

Аукціон

Початок:
01.11.2021 13:34
Завершення:
01.11.2021 14:03

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 01.11.2021 14:03

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ»
Пошук по цьому учаснику
2 895 000 UAH з ПДВ 2 350 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "НЕОСИНТЕЗ"
Пошук по цьому учаснику
2 600 000 UAH з ПДВ 2 500 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ"
Пошук по цьому учаснику
3 946 100 UAH з ПДВ 3 646 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

18.11.2021 10:15
sign.p7s
18.11.2021 10:15
public_doc (13).pdf
17.11.2021 08:51
sign.p7s
15.11.2021 12:28
sign.p7s
29.10.2021 13:46
sign.p7s
29.10.2021 13:46
ДОДАТОК 5.pdf
29.10.2021 10:32
sign.p7s
29.10.2021 10:31
стаття 17.pdf
29.10.2021 10:31
ГОСТ хлор.PDF
29.10.2021 10:31
методика.pdf
29.10.2021 10:31
Часть 1.zip

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ»
#33075701
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 2 350 000 UAH з ПДВ 07.12.2021 14:03
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ»
#33075701
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 2 350 000 UAH з ПДВ 07.12.2021 14:34
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "НЕОСИНТЕЗ"
#38391550
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 2 500 000 UAH з ПДВ 09.12.2021 09:21
ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ"
#40229151
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 3 646 000 UAH з ПДВ 13.01.2022 09:38
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ»
#33075701
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 2 350 000 UAH з ПДВ 13.01.2022 09:58
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "НЕОСИНТЕЗ"
#38391550
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 2 500 000 UAH з ПДВ 17.01.2022 09:05
ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ"
#40229151
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 3 646 000 UAH з ПДВ 17.01.2022 09:11

Документи

07.12.2021 14:03
edr_identification.yaml
07.12.2021 14:34
sign.p7s

Документи

07.12.2021 14:34
edr_identification.yaml
09.12.2021 09:21
sign.p7s

Документи

13.01.2022 09:39
edr_identification.yaml
13.01.2022 09:58
sign.p7s

Документи

13.01.2022 09:59
edr_identification.yaml
17.01.2022 09:05
sign.p7s

Документи

17.01.2022 09:05
edr_identification.yaml
17.01.2022 09:11
sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання