Охоронні послуги

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-02-01-005519-c
  • 79710000-4 - Охоронні послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
Донецька обласна прокуратура
Тип закупівлі
Переговорна процедура
Контактна особа замовника
Сотнікова Олена Олексіївна, 380687818687 , mtz@don.gp.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Маріуполь, 87500, Донецька область, вулиця Університетська, будинок 6
Дата укладення договору
23.02.22
Очікувана вартість
6 363 885 UAH з ПДВ
Сума договору
6 363 885 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 23.02.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Технічні причини
Обгрунтування
Переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.
Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені п.2 ч. 2 ст. 40 Закону, а саме:
якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків:
предмет закупівлі полягає у створенні або придбанні витвору мистецтва або художнього виконання;
укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного або мистецького конкурсу;
відсутність конкуренції з технічних причин;
існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності;
укладення договору з постачальником «останньої надії» на постачання електричної енергії або природного газу.
Переговорна процедура закупівлі не передбачає конкурентної боротьби. За це її називають неконкурентною. Замовник може використати переговорну процедуру як виняток. І винятковість її в тому, що замовник сам обирає учасника-переможця, з яким укладає договір про закупівлю. Підстави, коли можна застосовувати переговорну процедуру закупівлі, визначає частина 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Вони імперативні та обов’язкові.
Згідно абзацу 4 пункту 2 частини 2 статті 40 Закону відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена, є однією з умов застосування переговорної процедури закупівлі.
Відповідно до Закону України «Про прокуратуру» окружними прокуратурами здійснюється такі функції:
1) підтримання державного обвинувачення в суді;
2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом та главою 12 розділу III Цивільного процесуального кодексу України;
3) нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Крім того, у приміщеннях обласної та окружних прокуратур розміщенні режимно-секретні частини. Усі об'єкти мають другу категорію режиму секретності, спеціальний дозвіл Служби безпеки України на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, які видано на підставі акту спеціальної експертизи.
На виконання вимог Закону України «Про державну таємницю», забезпечення охорони державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, діяльність яких пов'язана з державною таємницею, покладається на керівників зазначених органів, підприємств, установ і організацій.
Згідно пункту 232 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 № 939, на підприємствах, в установах і організаціях, які провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, запроваджується пропускний та внутрішньооб’єктовий режим.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України щодо організаційно-правової форми юридичної особи, Донецька обласна прокуратура державна організація (установа, заклад). Окружні прокуратури входять до її складу. Тобто прокуратура як правоохоронний орган ( пункт 1 стаття 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів») є органом державної влади.
Відповідно до пунктів 1 та 2 «Категорій об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2018 № 975, об’єкти, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, а також об’єкти, де розміщуються органи державної влади підлягають охороні органами поліції охорони.
Так як на території Донецької області встановлено «Червоний» (реальна загроза) рівень терористичних загроз, згідно інформації Служби безпеки України оприлюдненої на її офіційному сайті та відповідно до вимог пункту 3 частини 9 «Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №92, є необхідність в посиленні охорони і перепускного режиму на об’єктах можливих терористичних посягань до яких відноситься і прокуратура як орган державної влади.
Частиною 8 «Інструкції про організацію службової діяльності органів поліції охорони під час виконання заходів з фізичної охорони об’єктів», що затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 липня 2017 року № 577 визначено, що під час організації охорони об’єктів УПО (ПП УПО) беруть участь у боротьбі з тероризмом у межах своєї компетенції, визначеної законами та виданими на їх основі іншими нормативно-правовими актами.
Поліція охорони - охоронна структура, охоронники яких мають визначені Законом права та повноваження на носіння табельної вогнепальної зброї, револьверів травматичної дії та застосування владних функцій щодо правопорушників, застосування табельної вогнепальної зброї, спеціальних засобів активної оборони (гумові кийки, кайдани, газ дратівливої дії та інше), чого в свою чергу позбавленні представники приватних (недержавних) охоронних підприємств.
Документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі:
- спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею;
- постанова Кабінету Міністрів України від 21.11.2018 № 975 «Про затвердження категорій об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах»;
- «Порядок організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 № 939;
- Закон України «Про Національну поліцію»;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо організаційно-правової форми юридичної особи – Донецької обласної прокуратури;
- Закон України «Про державну таємницю»;
- «Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків».
Отже, за результатами проведених переговорів замовник визначає переможця процедури закупівлі та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю.
По адміністративно - територіальній одиниці – території Донецької області зазначені послуги надаються Маріупольським міжрайонним відділом Управління поліції охорони в Донецькій області (ЄДРПОУ 40109084).
Залучення до охорони Маріупольського міжрайонного відділу Управління поліції охорони в Донецькій області, надає можливість надійної та ефективної охорони приміщень Донецької обласної прокуратури в умовах проведення ООС на території Донецької області, а також запобігання терористичної діяльності і незаконних військових формувань.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання