Послуги з встановлення систем пожежної сигналізації (електромонтажні роботи, код ДК 021:2015: 45310000-3, встановлення систем пожежної сигналізації, код ДК 021:2015: 45312100-8)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-02-08-011486-b
  • 45310000-3 - Електромонтажні роботи
  • Подання пропозицій
Найменування замовника:
Управління освіти адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Теряєва Анастасія Андріївна, 380577120894 , okt_tender@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Харків, 61052, Харківська область, вул.Ярославська,буд.21
Очікувана вартість
284 200 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 14.06.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 21.02.2022 00:00

Оскарження умов:

до 27.02.2022 00:00

Подання пропозицій:

03.03.2022 15:00

Початок аукціону:

11.04.2022 12:03

Очікувана вартість
284 200 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 421 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуги з встановлення систем пожежної сигналізації (електромонтажні роботи, код ДК 021:2015: 45310000-3, встановлення систем пожежної сигналізації, код ДК 021:2015: 45312100-8)
ДК 021:2015: 45310000-3 — Електромонтажні роботи

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

уточнення

Дата подання: 11.02.2022 15:29
Дата відповіді: 14.02.2022 14:05
Доброго дня, уточніть будь ласка, чи потрібно в складі проопозиції надавати кошторисні розрахунки??

відповідь:

Шановний Учасник! Дякуємо за запитання. Надання кошторисних розрахунків не є обов’язковою умовою тендерної документації, тож їх відсутність не буде вважатися причиною для відхилення такої пропозиції. Учасник у складі пропозиції може надавати інші документи, необхідність подання яких у складі тендерної пропозиції передбачена умовами цієї документації.

неправомірна вимога

Дата подання: 11.02.2022 17:23
Дата відповіді: 14.02.2022 14:13
Згідно якого нормативно правового акту встановлена дана вимога "Час прибуття фахівця на об’єкт не повинен перевищувати двох годин, для усунення несправностей протягом гарантійного терміну"? чим вона регламентована та передбачена??

відповідь:

Шановний Учасник! Дякуємо за запитання. Час прибуття технічного персоналу для виконання гарантійного ремонту обладнання законодавчо не врегульовано. Встановлюючи термін прибуття фахівця на об’єкт, Замовник виходив з того, що об’єкти, на яких будуть надаватися послуги – це заклади освіти, у яких постійно знаходиться велика кількість людей, більшість з яких діти та некоректна робота пожежної сигналізації може призвести до людських жертв. Тож для замовника є принциповим, щоб несправності у роботі пожежної сигналізації були усунуті до початку учбового процесу.

дискримінація

Дата подання: 11.02.2022 17:27
Дата відповіді: 14.02.2022 14:14
Доброго ранку! Шановний замовнику, у тендерній документації наявна вимога що учасник має бути зареєстрований в Харківській області або мати зареєстрований відокремлений підрозділ на території Харківської області. Як потенційний учасник з великим позитивним досвідом роботи у вказаній сфері, за відсутності реєстрації в Харківській області, не має можливості прийняти участь у закупівлі, що є дискримінаційним і по відношенню до інших учасників. Крім цього, вказане тягне за собою численні порушення у сфері публічних закупівель, зокрема суттєве зменшення компаній учасників. Послуги згідно закупівлі здійснюються суб'єктами господарювання на підставі отриманої Ліцензії ДСНС на право виконання робіт протипожежного призначення. Виконання робіт з протипожежного призначення регулюються Ліцензійний умовами провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затвердженні Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 852. Ці Ліцензійні умови визначають вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання ліцензіатом, та вичерпний перелік підтверджувальних документів, що додаються до заяви про одержання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення. Тобто, учасники можуть і повинні надавати вказані у даній процедурі закупівлі "Послуги " на підставі отриманої ними ліцензії, жодних інших документів (або обов'язку їх отримати) на законодавчому рівні для учасників не встановлено. Крім того дія вищезазначениї ліценції поширюється на всю територію України, а одже, компанії, які отримали вказуну ліцензую, мають право виконувати роботи, що становлять предмет вказаного договору, у тому числі у Харківській області. Зважаючи на вищевикладене, просимо Вас виключити з тендерної документації вказану дискримінаційну вимогу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Дякуємо за запитання. Дана вимога встановлена виходячи з того, що протягом гарантійного терміну Учасник, у випадку виходу з ладу обладнання або збою в роботі системи пожежної сигналізації, повинен терміново направити фахівця на об’єкт для огляду і встановлення причин несправності. Виходячи з того, що об’єкти, на яких будуть надаватися послуги – це заклади освіти, у яких постійно знаходиться велика кількість людей, більшість з яких діти та некоректна робота пожежної сигналізації може призвести до людських жертв. Для Замовника є принциповим, щоб несправності у роботі пожежної сигналізації були усунуті до початку учбового процесу. Тендерною документацією враховано, що якщо Учасник не зареєстрований в Харківській області та не має на території Харківської області відокремленого підрозділу, він може залучити потужності субпідрядників\співвиконавців. В даному випадку субпідрядник\співвиконавець повинен відповідати вимогам, які ставляться до Учасників закупівлі.

дискримінація

Дата подання: 11.02.2022 17:29
Дата відповіді: 15.02.2022 19:27
Законом України "Про публічні закупівлі" передбачено недискримінацію учасників, можливість участі вітчизняних та іноземних учасників усіх форм власності. Акредитація органа оцінки відповідності Національним агенством з акредитації України є добровільною, а не обовязковою.Статтею 5 ЗУ «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» встановлено основні принципи діяльності з акредитації, зокрема добровільність акредитації. Це саме підтверджено на офіційному сайті Національного агентства з акредитації України – добровільність акредитації. Цю ж інформацію викладено в п.7 Положення про Національне агентство з акредитації України, яке затверджено Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 21.11.2019. В статті 10 ЗУ «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» йдеться про органи з оцінки відповідності, які можуть бути акредитовані національним органом з акредитації. Але даний Закон не передбачає обов’язкову акредитацію Національним агентством з акредитації України, так як це суперечило б як вітчизняним так і міжнародним нормам. Враховуючи вищевикладене на сьогодні відсутній нормативно-правовий акт, що встановлює обов’язковість призначення та акредитації органів сертифікації систем менеджменту.Наполягаємо на внесення змін до тендерної документації з допущенням до участі учасників з сертифікатом ISO, виданий органом з оцінки відповідності, який не має акредитацію або не пройшов нотифікацію у встановленому порядку.Тим самим, не буде допущено порушення вимог Закону України "Про публічні закупівлі". До того ж поясніть, яке відношення послуг систем безпеки та інженерних послуг згідно сертифікатів ІСО мають до даної закупівлі? Видаліть дані вимоги та не дискримінуйте учасників!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку Замовник вважає за необхідне до неї включити. Однією з таких вимог є надання документів, які свідчать про наявність системи контролю якості виконуваних робіт/наданих послуг. Замовник вимагає сертифікати, видані органом сертифікації, що акредитований НААУ та інформація щодо якого міститься в реєстрі НААУ, з огляду на те, що такі сертифікати є демонстрацією відповідності діяльності підприємства - учасника на українському ринку послуг. Оскільки, згідно вимог чинного законодавства в Україні є механізм перевірки компетентності органів по сертифікації систем менеджменту – акредитація. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» - акредитація здійснюється національним органом України з акредитації – Національним агентством з акредитації України. Національний орган України з акредитації є державною організацією, яка утворюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, та провадить некомерційну господарську діяльність. Замовник вважає за необхідне включити таку вимогу, щоб мати підтвердження від державного органу про дійсність наданого органом оцінки відповідності документу – сертифікату учасника. Також, зазначимо, що Замовник не має спеціалістів відповідної кваліфікації, для перевірки легітимності наданих учасниками сертифікатів відповідності. Разом з тим повідомляємо, що на сьогоднішній день в мережі Інтернет можна знайти багато фірм, які на комерційній основі можуть видати будь-який сертифікат, при цьому не будуть нести жодної відповідальності за це. При цьому, Замовник не вважає, що такими вимогами дискредитує учасників або обмежує їх права на участь у процедурі закупівлі. Адже за даними офіційного сайту Національного агентства з акредитації України https://naau.org.ua/reyestr-akreditovanix-oov/ ) на сьогодні працюють 68 діючих органів з сертифікації систем менеджменту відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1, що акредитовані НААУ та уповноважені видавати сертифікати відповідності, зокрема і ті, що вимагаються умовами тендерної документації. Замовник намагається залучити до надання послуг за предметом закупівлі кваліфікованих учасників, які підтвердили свою кваліфікацію у відповідних державних органах. Аналіз відкритих даних аналогічних закупівель за державні кошти підтверджує наявність у багатьох учасників ринку відповідних сертифікатів, виданих органами оцінки відповідності, акредитованими НААУ. Отже, дані вимоги тендерної документації не свідчать про порушення замовником Закону і не є дискримінаційною по відношенні до потенційних учасників закупівлі.

дискримінація

Дата подання: 11.02.2022 17:30
Дата відповіді: 15.02.2022 19:27
Доброго дня! Шановний Замовник, у тендерній документації Ви вимагаєте надати гарантійний (-і) лист (-и) від виробника (ів) протипожежного обладнання, що буде монтуватися учасником (прибори, сповіщувачі, комплекс переговорний для системи оповіщення), або імпортера (-ів)), в якому виробник (-и) або імпортер (-ри)) гарантуватиме учаснику поставку обладнання для належного монтажу та у встановлені строки згідно даної закупівлі. Дана вимога є дискримінаційною, оскільки гарантійний лист, який вимагається Вами не має зовсім ніякої юридичної сили, тому що він не буде оформлений згідно норм ГК, щоб потім його можно було використовувати ,наприклад, у суді. Незрозуміло для чого Вам даний лист, оскільки юридичну відповідальність перед Замовником буде нести саме Учасник, а не виробник чи інші суб'єкти зазначені Замовником. Також є незрозумілим, навіщо Учаснику брати гарантійний лист у виробника чи дистриб'ютора, якщо відповідне обладнання вже може бути придбаним і знаходитись у власності Учасника. Крім того, Виробник чи дистриб'ютор не зобов'язані надавати такий документ, а наше підприємство ніяких важелів впливу на виробника не має і примусити надавати якісь документи не може. Зважаючи на вищевикладене, внести зміни до тендерної документації, а саме видалити дикримінаційну вимогу щодо надання гарантійний (-і) лист (-и) від виробника (ів) протипожежного обладнання, що буде монтуватися учасником (прибори, сповіщувачі, комплекс переговорний для системи оповіщення), або імпортера (-ів)), в якому виробник (-и) або імпортер (-ри)) гарантуватиме учаснику поставку обладнання для належного монтажу та у встановлені строки згідно даної закупівлі..
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку Замовник вважає за необхідне до неї включити.
Останнім часом, непоодинокими є випадки відмови Учасників від укладання договору або невиконання умов договору з причин неможливості надання послуг через затримку постачання обладнання. Гарантійний лист, якій вимагається Замовником, є підтвердженням попередніх домовленостей між учасником та виробником(імпортером) щодо постачання обладнання необхідного саме для цієї закупівлі у необхідній кількості та строки. Для Замовника питання своєчасного надання послуг з монтажу пожежної сигналізації є дуже важливим, оскільки, графік виконання ремонтних робіт на території учбових закладів проводиться таким чином, щоб не заважати учбовому процесу.

дискримінаційна вимога

Дата подання: 11.02.2022 17:31
Дата відповіді: 15.02.2022 19:28
Доброго дня! Шановний Замовник, у тендерній документації Ви вимагаєте надати документальне підтвердження щодо проходження навчання для монтажу протипожежного обладнання від виробника (-ів) або імпортера (-ів)) запланованого протипожежного обладнання (прибори, сповіщувачі, комплекс переговорний для системи оповіщення) щонайменше двох працівників.. Данна вимога є дискримінаційною, оскільки "Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення" затверджиними Постановою КМУ №852 від 23 листопада 2016 року не передбачена така кадрова вимога як проходження навчання монтажу протипожежного обладнання від виробників. Працівники взмозі здійснювати роботи з монтажу протипожежного обладнання без проходження навчання для монтажу протипожежного обладнання від виробника. Зважаючи на вищевикладене, просимо внести зміни до тендерної документації, а саме видалити вимогу - надати документальне підтвердження щодо проходження навчання для монтажу протипожежного обладнання від виробника (-ів) або імпортера (-ів)) запланованого протипожежного обладнання (прибори, сповіщувачі, комплекс переговорний для системи оповіщення) щонайменше двох працівників..
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго вечора. Згідно Додатку 2 до тендерної документації послуги з встановлення систем пожежної сигналізації виконуються відповідно до затвердженої проєктної документації. Затверджена проектна документація має вичерпний перелік протипожежного обладнання, що має бути встановлено на об’єкті Замовника.
Учасник повинен надати документальне підтвердження щодо проходження навчання для монтажу протипожежного обладнання від виробника (-ів) або імпортера (-ів)) запланованого протипожежного обладнання (прибори, сповіщувачі, комплекс переговорний для системи оповіщення) щонайменше двох працівників.
Обладнання, яке має бути змонтоване та налагоджене (прибори, сповіщувачі, комплекс переговорний для системи оповіщення) є обладнанням, встановлення та налагоджування якого потребує спеціальних знань, а обладнання різних виробників має конструктивні відмінності. Нерозуміння конструктивних особливостей того чи іншого обладнання може призвести до неправильного монтажу системи пожежної сигналізації та некоректної її роботи у подальшому.
Що стосується вашого посилання на ліцензійні вимоги, вказані вимоги встановлюють мінімальний перелік фахівців, які мають бути в учасника для здійснення певного виду діяльності.
Відповідно до ч.3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Замовник вимагає, щоб послуги були надані якісно, а робота змонтованого обладнання відповідала регламентам, встановленим виробниками.
Розгорнути: 6 Згорнути

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2022-02-08-011486-b.b1

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВ Укртехнобез, Код ЄДРПОУ:39299695
Пошук по цьому автору
Дата подання: 09.02.2022 16:20

Скарга АМКУ

Скарга на на неправомірні та дискримінаційні вимоги що містяться в тендерній документації
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 11.02.2022 16:46
Дата рішення: 06.04.2022 09:28

Аукціон

Початок:
11.04.2022 12:03

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання