Паливні брикети з деревини хвойних і листяних порід

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-06-23-002423-a
  • 09111400-4 - Деревне паливо
  • Не відбулася
Найменування замовника:
КУ "Обласна база спеціального медичного постачання"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Сапон Ірина Миколаївна, +380638731523 , saponnirina@gmail.com
Адреса замовника
Україна, місто Чернігів, 14005, Чернігівська область, вулиця Івана Мазепи
Очікувана вартість
600 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 20.07.22
  • Відгуки 3
  • Інформація про тендер

Умови закупівлі:

якщо вже Замовник виключив за 3 дня до кінцевої подачі пропозицій свідоцтво про належність палива до альтернативного за для просування потрібного учасника, то може б Замовник виключив і сертифікати ISO?

Умови закупівлі:

Тобто виходить що підпункт 2.9 Додатку №2 в якому вимагалось надати Копію свідоцтва про належність палива до альтернативного ВИДАЛЕНО через те що термін цього свідоцтва сплив 8 травня 2022 року у ТОВ "Брикети Черкащини"?
кому війна, а кому аби кишені набити!!!!

Чи є вимоги до учасників закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні

Вітаємо переможця закупівлі ТОВ "Брикети Черкащини"!!!! Невиличка накладка виявилась перед завершенням терміну подання документів. Нажаль Свідоцтво про належність палива до альтернативного яке було видано ТОВ "Брикети Черкащини" завершило свій термін дійсності 8 травня 2022 року. Відповідно Замовнику довелось вносити зміни скасувавши вимогу надання цього документа! Бажаємо ТОВ "Брикети Черкащини" вдалих торгів, а Замовнику гарної подяки у вигляді товстих гаманців!

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 10.07.2022 00:00

Оскарження умов:

до 16.07.2022 00:00

Подання пропозицій:

20.07.2022 11:31

Очікувана вартість
600 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
3 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

80 тонни
Паливні брикети з деревини хвойних і листяних порід
ДК 021:2015: 09111400-4 — Деревне паливо

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Розміри

Дата подання: 24.06.2022 08:56
Дата відповіді: 27.06.2022 08:16
Шановний замовнику! У Додатку 2 зазначено, що довжина брикету 150 мм, ширина 100 мм і товщина 60 мм. При цьому вимагається сертифікат відповідності. Але у відповідності до ДСТУ8358 ширина брикету має складати від 25 до 75 мм, отже при ширині брикету 100 мм неможливо отримати сертифікат відповідності, оскільки такий брикет не відповідає ДСТУ. Треба або виключити вимоги щодо розмірів, або вимогу надання сертифікату відповідності.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день. Ваші зауваження враховані. Внесені зміни до Додатку 2 Тендерної документації. Дякуємо. Сподіваємось на співпрацю.

Тепловіддача

Дата подання: 25.06.2022 20:47
Дата відповіді: 27.06.2022 08:17
Поясніть будь ласка, що це за параметр "Тепловіддача" та за яким стандартом він має бути визначений?

відповідь:

Добрий день. Ваші зауваження враховані. Внесені зміни до Додатку 2 Тендерної документації. Дякуємо. Сподіваємось на співпрацю.

Технічні характеристики

Дата подання: 25.06.2022 20:52
Дата відповіді: 27.06.2022 08:17
У Додатку 2 зазначено, що вища і нижча теплота згоряння мають дорівнювати 18МДж/кг. Виникає декілька питань: 1. Фізично неможливо отримати таку продукцію в якій вища і нижча теплота згоряння мають бути однакові, оскільки ці параметри залежать від різних фізичних показників, відповідно нижча завжди меньша вищої, і аж ніяк не може дорівнювати. 2. Якщо ми запропонуємо продукцію з кращими показниками, наприклад 18.1 МДж/кг, то наша пропозиція буде відхилена через невідповідність вимогам, оскільки вимагається саме 18 МДж/кг, і тим більше наша пропозиція буде відхилена якщо паливний брикет буде мати 30 МДж/кг, хоча такий товар буде набагато якіснішим. Прошу внести ясність в ці два показники. Наприклад зазначити що нижча теплота згоряння не менше 18МДж/кг.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день. Ваші зауваження враховані. Внесені зміни до Додатку 2 Тендерної документації. Дякуємо. Сподіваємось на співпрацю.

Протокол випробувань

Дата подання: 27.06.2022 15:24
Дата відповіді: 30.06.2022 15:32
В п. 2.1 Додатку 2 серед іншого зазначено: За умови наявності в протоколі випробувань технічних та якісних показників, що не передбачені згідно ДСТУ 8358:2015, учасник повинен надати письмове пояснення, згідно якого іншого нормативного документу виготовляється запропонований ним товар. Тобто Замовником перевіряється відповідність показників у протоколі показникам у ДСТУ. Разом з тим якщо Учасник надає інформацію що товар виготовляється у відповідності до Технічних умов, то Замовником ніде в тендерній документації не передбачена перевірка Протоколу випробувань наданим Технічним умовам, що на нашу думку є дискримінаційною вимогою, оскільки наданий протокол випробувань може не відповідати технічним умовам. Відповідно у пункті 2.1 ТД має бути зазначено, що: Якщо Учасник пропонує Товар з технічними та якісними показниками, які не передбачені наданим Учасником нормативним документом у відповідності до якого виготовлено Товар, то така пропозиція буде відхилена.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день! Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) передбачено, що фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону.
Тому, інформуємо що відповідь на Ваше питання надається в Законом передбачений строк. Замовнику не заборонено визначити структуру ринку, ступінь конкуренції та можливі варіанти майбутнього предмету закупівлі з урахуванням інновацій та нових технічних рішень, що відповідає по суті і по формі наказу МЕРТУ № 275 від 18.02.2020 року «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі», де закріплено право організатора публічних закупівел здійснювати ринкові консультації. Тому, маємо можливість відзначити, що уповноважена особа з питань публічних закупівель є обізнаною в питанні щодо документального підтвердження умов виробництва такого товару, як Паливні брикети. Вказана продукція, що становить предмет закупівлі, в законодавчому полі може виготовлятися різними шляхами:
1) на основі ДСТУ 8358:2015 «Брикети та гранули паливні з деревинної сировини. Технічні умови»;
2) на основі розроблених та впроваджених виробником технічних умов;
3) або на основі іншої технічної документації згідно ДСТУ 8634:2016 «Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Настанови щодо розроблення та поставлення на виробництво нехарчової продукції» та ДСТУ 3278-95 «Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Основні терміни та визначення».
Саме тому, задля збільшення кола потенційних суб’єктів господарювання, котрі мають можливість прийняти участь в процедурі закупівлі та з метою дотримання основоположної засади Закону - недискримінація учасників та рівне ставлення до них, Замовником сформульовано вимоги таким чином, що не залежно від обраного варіанту, що вище згадувались по виробництву паливних брикетів, кожен хто реалізує свою діяльність у відповідності до діючого законодавства має змогу прийняти участь в даній закупівлі і наспавді документально довести відповідність запропонованої продукції.
Ваше питання в частині, чому Замовником не перевіряється протокол випробувань до наявних технічних умов є хибним, адже у разі якщо учасник є виробником і виготовляє продукцію згідно технічних умов, то такий учасник повинен забезпечити подання обидвох перелічених документів. Після чого на етапі розгляду документів тендерної пропозиції такого учасника, відповідні показники будуть проаналізовані та взяті до уваги Замовником перед прийняттям зваженого та об’єктивного рішення.
Відтак, можемо лише побажати успіхів Вам в аукціоні в разі прийнятого рішення щодо участі в даній закупівлі.

Протокол випробувань 2

Дата подання: 30.06.2022 16:04
Дата відповіді: 04.07.2022 13:20
Дякуємо за розширену відповідь. Але Ваше твердження, що документи учасника що надав технічні умови і відповідний протокол випробувань будуть проаналізовані Замовником, не означають, що у разі невідповідності така пропозиція буде відхилена. У разі відсутності такого формулювання у тендерній документації будемо вимушені звернутись до АМКУ. Оскільки перевірка протоколу випробувань на відповідність ДСТУ прописана у тендерній документації, а перевірка протоколу випробувань на відповідність наданим технічним умовам не прописана у тендерній документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день.Перш аніж давати відповідь, варто «проконспектувати» поставлене Вами питання/звернення. Так, згідно оприлюдненого Вами звернення від 30 червня 2022 року о 16:04 зазначено: «Але Ваше твердження, що ДОКУМЕНТИ УЧАСНИКА ЩО НАДАВ ТЕХНІЧНІ УМОВИ І ВІДПОВІДНИЙ ПРОТОКОЛ ВИПРОБУВАНЬ будуть проаналізовані Замовником, не ОЗНАЧАЮТЬ, ЩО У РАЗІ НЕВІДПОВІДНОСТІ ТАКА ПРОПОЗИЦІЯ БУДЕ ВІДХИЛЕНА. У разі відсутності такого формулювання у тендерній документації будемо вимушені звернутись до АМКУ.». Тобто, чи вірно ми розуміємо, що Ви бажаєте відсікти від участі в даній закупівлі тих учасників, що пропонують товар, котрий виробляється згідно технічних умов?! Якщо так, то Замовник сприймає таке звернення в форматі прямого тиску на уповноважену особу з метою прийняття рішень, що прямо суперечать меті та принципам Закону. Тому, якщо Вами в подальшому будуть публікуватися відповідні питання/звернення Замовник буде вимушений звернутися до оператора електронної системи та адміністратора з метою фіксації відповідних фактів і в подальшому складанні відповідних матеріалів для передачі їх до правоохоронних органів з метою встановлення тиску на Замовника та порушення нормальної ринкової конкуренції. Питання або звернення від учасників не повинні містити відповідних формулювань, як повинна виглядати та чи інша умова або положення тендерної документації. Адже, якщо Ви працюєте, як мінімум реалізатором продукції, та постачаєте її до кінцевого споживача, повинні усвідомлювати власні права та обов’язки. Тому, слід нагадати про абзац 6 частини 1 статті 39 Господарського кодексу України, де споживач має незаперечне право на необхідну, доступну та достовірну інформацію про кількість, якість і асортимент товарів (робіт, послуг). Поряд з тим, відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» закріплено наступне: продавець (виробник, виконавець) зобов'язаний передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію. Продавець (виробник, виконавець) на вимогу споживача зобов'язаний надати йому документи, які підтверджують належну якість продукції. Вимоги до продукції щодо її безпеки для життя, здоров'я і майна споживачів, а також навколишнього природного середовища встановлюються нормативно-правовими актами, в тому числі технічними регламентами.
З іншої сторони, Замовник розуміючи, що Ви хотіли донести своїм зверненням повинен відзначити наступні норми, що встановлені в Законі України «Про стандартизацію»:
1) технічні умови (далі по тексту - ТУ) – нормативний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, та визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено, чи дотримані такі вимоги.
2) стандарт - нормативний документ, заснований на консенсусі, прийнятий визнаним органом, що встановлює для загального і неодноразового використання правила, настанови або характеристики щодо діяльності чи її результатів, та спрямований на досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній сфері;
3) національний стандарт - стандарт, прийнятий національним органом стандартизації та доступний для широкого кола користувачів.
Основною засадою розроблення національних стандартів є унеможливлення створення технічних бар’єрів у торгівлі та запобігання їх виникненню. Національні стандарти повинні бути точними, чіткими та структурно уніфікованими, а їх положення у відповідних випадках повинні стосуватися експлуатаційних характеристик продукції, а не її конструктивних чи описових характеристик – стаття 17 Закону № 1315-VII. Національний орган стандартизації організовує та координує діяльність з проведення перевірки національних стандартів на відповідність законодавству, потребам виробників та споживачів, рівню розвитку науки і техніки, інтересам держави, вимогам міжнародних, регіональних стандартів та кодексів усталеної практики – стаття 21 Закону № 1315-VII.
Підприємства, установи та організації мають право у відповідних сферах діяльності та з урахуванням своїх господарських і професійних потреб організовувати та виконувати роботи із стандартизації, зокрема:
1) розробляти, приймати, перевіряти, переглядати та скасовувати стандарти, кодекси усталеної практики, технічні умови і зміни до них, установлювати процедури їх розроблення, прийняття, перевірки, перегляду, скасування та застосування;
2) застосовувати прийняті ними стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови;
3) брати участь у роботі спеціалізованих міжнародних та регіональних організацій стандартизації відповідно до положень про такі організації;
4) створювати та вести фонди нормативних документів і видавати каталоги нормативних документів для забезпечення своєї діяльності та інформаційного обміну;
5) видавати і розповсюджувати прийняті ними стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, документи відповідних спеціалізованих міжнародних організацій стандартизації, членами яких вони є чи з якими співпрацюють на підставі положень про такі організації або відповідних договорів.
Тому, технічні умови можуть бути стандартом, частиною стандарту або окремим документом. ТУ РОЗРОБЛЯЄ САМ ВИРОБНИК, у випадку якщо на певний новий вид продукції взагалі не існує державних стандартів, або ж якщо йому потрібно розширити асортимент продукції, запровадити новітні розробки, вдосконалити технологічний процес, упаковку і таке інше. При цьому розробник технічних умов орієнтується на особливості свого виробництва й виходить з вигідних йому умов.
ПРОДУКЦІЯ КОТРА ВИГОТОВЛЕНА ЗА ТЕХНІЧНИМИ УМОВАМИ, ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВИННА ВІДПОВІДАТИ ВИМОГАМ ДСТУ, проте виготовляється за власною рецептурою підприємства з використанням новітніх технологій, що дозволяє здешевити собівартість готового продукту, наділити його певними властивостями та максимально задовольнити вимоги споживачів виходячи з рівня їх купівельної спроможності. ТОБТО, ТЕХНІЧНІ ТА ЯКІСНІ ПОКАЗНИКИ ПРОДУКЦІЇ, ЩО ВИГОТОВЛЕНІ НА ОСНОВІ ТУ ПОВИННІ МАТИ НЕ ГІРШІ ПОКАЗНИКИ, ЩО ВИЗНАЧЕНІ В НАЦІОНАЛЬНОМУ СТАНДАРТІ при цьому така продукція є дешевшою. Наскільки відомо Замовнику ДСТУ 8358:2015 «Брикети та гранули паливні з деревинної сировини. Технічні умови» є єдиним на сьогодення нормативним актом на національному рівні, що регулює питання, зокрема щодо якості тої продукції, котра по своєму змісту, відповідає предмету закупівлі.
Відтак, сподіваємося, що надані пояснення є вичерпними і достатніми для усвідомлення. Хоча, якщо Ви маєте інше бачення та позицію, то Замовник в жодному разі не хоче, та і не може позбавити Вас права закріпленого в статті 18 Закону.

Дискримінація

Дата подання: 30.06.2022 22:20
Дата відповіді: 04.07.2022 13:21
В п. 2.1 Додатку 2 зазначено, що протокол має бути виданий в 2020 або 2021 році. Зараз у нас вже 2022 рік, тобто якщо я не маю такого протоколу то не маю змоги прийняти участі в закупівлі, що значно знижує коло потенційних учасників, а тому така вимога є дискримінаційною. Прошу внести зміни в документацію.

відповідь:

Добрий день.Дякуємо за зауваження, воно буде належним чином проаналізовано та в найближчі терміни віднайде свою реалізацію в змінах до тендерної документації.
Розгорнути: 6 Згорнути

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання