ДК 021:2015: 18830000-6 Захисне взуття, (захисне взуття) DK 021:2015: 18830000-6 Protective footwear, (рrotective footwear)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-08-05-005384-a
  • 18830000-6 - Захисне взуття
  • Завершена
Найменування замовника:
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "КИЇВВОДОКАНАЛ"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Бойко Інна Гаврилівна, 380442801128 , igboiko@vodokanal.kiev.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 01015, Київська область, 01015, місто Київ, ВУЛ.ЛЕЙПЦИЗЬКА, будинок 1-А
Дата укладення договору
9.11.22
Очікувана вартість
8 118 350.26 UAH з ПДВ
Сума договору
5 974 506 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 10.11.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 26.08.2022 00:00

Оскарження умов:

до 01.09.2022 00:00

Подання пропозицій:

05.09.2022 16:00

Очікувана вартість
8 118 350 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
241 500 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Закупівля здійснюється за рахунок власних коштів ПрАТ «АК «Київводоканал». Категорія: юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, зазначені у пункті 4 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Математична формула для розрахунку приведеної ціни (у разі її застосування). Єдиним критерієм оцінки тендерних пропозицій є ціна з ПДВ. Питома вага цінового критерію – 100 відсотків. Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції: українська.
Розгорнути Згорнути

Запитання до процедури

Дискримінаційні вимоги закупівлі

Дата подання: 18.08.2022 17:15
Дата відповіді: 22.08.2022 13:29
Доброго дня! ISO 9001 - це процес оцінювання системи менеджменту в тій чи іншій компанії на відповідність вимогам стандарту. Для того, щоб отримати сертифікат відповідності ISO 9001, на підприємстві потрібно створити систему документації, яка регулює всі дії, що стосуються якості продукції. Простою мовою, цей сертифікат допомагає керівництву компанії правильно побудувати бізнес-процеси та приймати найбільш оптимальні управлінські рішення, які впливатимуть на якість продукції. ISO 14000 - серія міжнародних і добровільних для застосування стандартів і настанов, які присвячені екологічному менеджменту. Стандарти серії ISO 14000 формулюють вимоги до екологічної політики організації і допомагають зрозуміти, як впливають на навколишнє середовище ті чи інші продукти і послуги. Звертаємо Вашу увагу, що обов’язок отримання сертифікату на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015 та сертифікату на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 щодо виробництва спецвзуття згідно чинного законодавства України не передбачений. Відповідно до ч. 11 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі», документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції. Крім того, в Додатку 4 до ТД визначено, що продукція має відповідати стандартам: ДСТУ:3962-2000, ДСТУ EN ISO20345:2016, ДСТУ ENISO 20347:2015, ДСТУ3835-98, ДСТУ 4062-2001, ДСТУ 2771-94, тощо. Перелічені стандарти не зобов’язують виробників продукції впроваджувати систему управління якістю та екологічного управління з подальшим оформленням відповідних сертифікатів. Беручи до уваги наведене вище, а також практику АМКУ, зокрема рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №11399-р/пк-пз від 07.11.2018 року, просимо Вас обґрунтувати необхідність надання саме сертифікату на систему управління якістю на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015 та сертифікату на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 щодо виробництва спецвзуття, вимога щодо надання яких міститься у Додатку 4 до ТД, або прибрати дані вимоги (задля недопущення порушення таких принципів публічних закупівель як недискримінація учасників, а також максимальна економія, ефективність та пропорційність, що закріплені у ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі»).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
Відповідно до пункту 22 Закону замовник у тендерній документації встановлює умови до предмета закупівлі, у тому числі і перелік документів на підтвердження кількісних, якісних та технічних характеристик такого предмета закупівлі.
У національному стандарті ДСТУ ISO 14001:2015 (ISO 14001:2015, IDT) «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування» подано настанови для організації щодо розроблення, запроваджування, підтримування та поліпшування повноцінної, достовірної та надійної системи екологічного управління. Настанови, викладені в цьому стандарті, призначені для організації, яка прагне керувати своїми екологічними зобов’язаннями на систематичній основі, що сприяє екологічній складовій сталого розвитку.
Цей стандарт допомагає організації досягти передбачених результатів своєї системи екологічного управління, які будуть корисними для довкілля, самої організації та зацікавлених сторін. Відповідно до екологічної політики організації, передбачувані результати системи екологічного управління охоплюють:
— підвищення екологічної дієвості;
— виконання обов’язкових для дотримування відповідності вимог;
— досягнення екологічних цілей.
Виконання настанов, викладених у цьому стандарті, сприяють організації підвищити екологічну дієвість, а також полегшують інтегрування елементів системи екологічного управління в свої бізнес-процеси.
Цей стандарт застосовний до будь-якої організації незалежно від її розміру, типу та особливостей і поширюється на визначені організацією екологічні аспекти її діяльності, продукції та послуг, які вона може контролювати чи на які вона може впливати протягом передбачуваного життєвого циклу.
Досягнення гармонійного поєднання навколишнього середовища, суспільства та сталого розвитку вважають необхідною умовою задоволення потреб нинішнього покоління без нанесення шкоди можливості майбутнім поколінням задовольняти свої потреби. Сталий розвиток як мету досягають урівноваженням трьох основоположних складових сталого розвитку: екологічної, соціальної та економічної.
Організації — державні або приватні, великі чи малі, в розвинених країнах або в країнах, що розвиваються, — впливають на довкілля та можуть зазнавати впливу довкілля у відповідь. Зростає розуміння того, що розвиток людства та його благополуччя можливі за умови захисту та збереження наших природних ресурсів, від яких залежить вся людська діяльність і достаток людей. Досягнення стійкої екологічної дієвості вимагає від організації прийняття зобов’язань щодо системного підходу та до постійного поліпшування системи екологічного управління.
Соціальні очікування є рушійною потребою більш ефективного управління ресурсами, необхідними для підтримування розвитку людських ресурсів, за допомогою підвищення ефективності, прозорості та підзвітності для всіх організацій. Існує зростаючий тиск на довкілля, пов’язаний зі зміною клімату, перевитратою ресурсів, а також проблемами, що виникають унаслідок деградації екосистем і втрати біорозмаїття.
Ціллю цього стандарту є надання організаціям настанов щодо загальної структури системи екологічного управління з тим, щоб установити, впровадити, підтримувати та постійно поліпшувати систему для підтримування більш раціонального екологічного управління. Треба, щоб ця структура екологічного управління сприяла довгостроковому успіху організації та досягненню спільної цілі сталого розвитку.
Національний стандарт України ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) «Системи управління якості. Вимоги» переклад ISO 9001:2015 Quality management systems — Requirements (Системи управління якістю. Вимоги) та є діючим на території України. Вимоги, зазначені в стандарті, відповідають чинному законодавству України.
Цей стандарт установлює вимоги до системи управління якістю, якщо організація: 1) повинна показати свою здатність постійно надавати продукцію та послуги, які задовольняють вимоги замовника та застосовні законодавчі й регламентувальні вимоги; 2) зорієнтована на підвищення задоволеності замовника завдяки результативному застосовуванню системи, зокрема процесів поліпшування системи та забезпечування відповідності вимогам замовника й застосовним законодавчим і регламентувальним вимогам. Усі вимоги цього стандарту — загальні, вони призначені для застосування будь-якою організацією, незалежно від її типу чи розміру, а також від продукції, яку вона постачає, та послуг, які вона надає. Сертифікат ISO 9001:2015 підтверджує впровадження заходів системи управління якості, використання яких організацією може допомогти поліпшити її загальну дієвість та забезпечити міцну основу для ініціатив щодо сталого розвитку. Потенційні вигоди для організації від запровадження системи управління якістю на основі цього стандарту такі: здатність постійно постачати продукцію та послуги, які задовольняють вимоги замовників, а також застосовні законодавчі та регламентувальні вимоги; створення можливостей для підвищення задоволеності замовників; урахування ризиків і можливостей, пов’язаних із середовищем і цілями організації; здатність демонструвати відповідність установленим вимогам до системи управління якістю. Цей стандарт можуть застосовувати внутрішні та зовнішні сторони. Сертифікат ISO 9001:2015 може бути використано в цілому чи частково задля того, щоб систематично поліпшувати якість продукції.
ПрАТ «АК «Київводоканал» є стратегічним підприємством, від нормальної та безперебійної роботи якого залежить життя і здоров’я мешканців м. Києва. Наше підприємство ставить за мету використання на своїх об’єктах якісної продукції, яка відповідає найвищим сучасним вимогам, стандартам та технологічним процесам.
Сертифікати ISO 9001:2015 та ДСТУ ISO 14001:2015 слугують для підтвердження безпеки продукції та містять інформацію про охорону навколишнього середовища, здоров’я та безпеки життєдіяльності. Згідно з даними регламентуючих актів документального оформлення продукції, що закуповується не є обов’язковою нормою, а відповідні сертифікати можуть бути отримані за особистою ініціативою виробника чи постачальника у добровільному порядку.
При цьому зауважуємо, що трактування Учасником норми ч. 11 ст. 26 Закону щодо документів, які не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб – підприємців та які не подаються ними у складі тендерної пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі), а також відсутність яких у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником, є помилковим. До того ж накази уповноважених органів ДП УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ та Мінекономрозвитку щодо скасування стандартів державної системи сертифікації та перелік продукції, що підлягає обов`язковій сертифікації в Україні втратив чинність жодним чином не вказують на те, що зазначені документи не передбачені законодавством. Тому, правових підстав для застосування вказаної норми Закону, у тому числі внесення змін до умов тендерної документації, у зазначеному випадку не має.
Так, з метою наявності документів на відповідну продукцію, що підтверджують її законне походження, наявність технічних характеристик, які гарантують безпеку впливу на навколишнє середовище встановлено умову щодо надання сертифіката системи управління якістю виробника товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015 та сертифіката на систему екологічного управління відповідно до вимог міжнародного стандарту ДСТУ ISO 14001:2015 з дотримання принципів, закріплених статтею 5 Закону.
Водночас частиною п’ятою статті 23 Закону можливість Замовника торгів вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам. Так як продукція, що закуповується, є особливо важливою для здійснення діяльності ПрАТ «АК «Київводоканал» та використовується у системі виробництва питного водопостачання і забезпечення водовідведення, то якість запропонованої учасником продукції має бути документально підтверджена. Зважаючи на викладене, вимоги до учасників, визначені у Додатку 4 тендерної документації, цілком виправдані та не суперечать діючому законодавству, зокрема Закону України «Про публічні закупівлі».

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2022-08-05-005384-a.c1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТАЛАНПРОМ", Код ЄДРПОУ:30033103
Дата подання: 26.09.2022 11:12
Доброго дня! Вимагаємо, відповідно до п. 14 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» надати додаткову аргументацію щодо причин відхилення нашої пропозиції по лоту 2., які саме супроводжувальні документи відсутні. Нами надані всі документи,перелічені документи в додатку 4 до тендерної документації, на підтвердження предмета закупівлі .

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.09.2022 16:01
Технічна частина пропозиції учасника ТОВ «ТАЛАНПРОМ» та надані ним документи не відповідають вимогам Додатку 4 тендерної документації, а саме, у складі тендерної пропозиції на номенклатурні позиції 3, 5, 6, 7 відсутній протокол випробувань запропонованого товару з підтвердженням захисних властивостей взуття.
При цьому додатково інформуємо, згідно з протоколом випробувань учасник пропонує взуття литтевого методу кріплення з підошвою з поліуретану замість підошви з гуми клеєпрошивного методу кріплення, що вказано в технічних характеристиках запропонованого товару (позиція 12 «Чоботи шкіряні»).

Номер вимоги: UA-2022-08-05-005384-a.c2

Статус:
відкликано

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТАЛАНПРОМ", Код ЄДРПОУ:30033103
Дата подання: 26.09.2022 11:19
Доброго дня! Вимагаємо, відповідно до п. 14 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності нашої пропозиції вимогам Закону. Які саме супроводжувальні документи на товар відсутні? Нами надані всі документи, щодо предмету закупівлі відповідно до додатку 4 тендерної документації.
Скасована
Дата: 26.09.2022 11:21
Причина: коригування тексту

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2022-08-05-005384-a.c3

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ФОП ОЛІФЕРОВСЬКА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА, Код ЄДРПОУ:2935922680
Пошук по цьому автору
Дата подання: 28.09.2022 15:32

Замовником неправомірно відхилено пропозицію скаржника і допущено до аукціону пропозиції учасників, які не відповідають встановленим вимогам

Замовником неправомірно відхилено пропозицію скаржника і допущено до аукціону пропозиції учасників, які не відповідають встановленим вимогам
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 29.09.2022 16:25

Документи подані скаржником

28.09.2022 15:31
Скарга.pdf
28.09.2022 15:31
Скарга.pdf.p7s.zip

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання