ДК 021-2015 (CPV) 15540000-5 - Сирні продукти.Сир твердий 50 % жирності ; Сир кисломолочний не менше 9 % жирності.

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-08-17-008387-a
  • 15544000-3 - Твердий сир
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство «Красилівська багатопрофільна лікарня» Красилівської міської ради Хмельницького району Хмельницької області
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Пшечук Ольга Іванівна, +380385542892 , krasiliv-crl@ukr.net
Адреса замовника
Україна, місто Красилів, 31000, Хмельницька область, вул.Грушевського 140
Очікувана вартість
137 400 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 26.08.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 23.08.2022 16:09

Подання пропозицій:

26.08.2022 16:09

Очікувана вартість
137 400 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
687 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

420 кілограм
Сир твердий 50 % жирності
ДК 021:2015: 15544000-3 — Твердий сир
360 кілограм
Сир кисломолочний не менше 9 % жирності
ДК 021:2015: 15542200-1 — М’який сир

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2022-08-17-008387-a.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ПрАТ Хмельницька маслосирбаза, Код ЄДРПОУ:00447729
Дата подання: 18.08.2022 16:10
Згідно пункту 3 «ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ» Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, продукція харчової промисловості повинна постачатися спеціалізованим транспортом постачальника (фургон рефрижератор) з дотриманням санітарних вимог, в тому числі щодо сумісності продуктів харчування. Згідно санітарно - гігієнічних норм, транспортування товару здійснюється спеціальним автотранспортом Постачальника, який має пройти санітарну обробку. Для підтвердження такої вимоги Учасник у складі пропозиції повинен надати:
• договір на проведення дезінфекційних робіт;
документ, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю суб’єктом господарювання із яким Учасником укладено договір на дезінфекційні роботи.

Преамбулою Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.
Абзацом 5 статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначно, що дезінфекційні заходи (дезінфекція, дезінсекція, дератизація) - заходи щодо знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) та їх переносників - комах (дезінсекція) і гризунів (дератизація).

Вимогами Оголошення про проведення спрощеної закупівлі передбачено, що продукція харчової промисловості повинна постачатися спеціалізованим транспортом постачальника (фургон рефрижератор) з дотриманням санітарних вимог, а саме спеціальний автотранспорт має проходити дезінфекційні роботи

Наший автотранспорт проходить дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні роботи, про що нами укладено відповідний договір із спеціалізованим суб’єктом господарювання. Також у нашого підприємства наявний договір щодо дезінфекції, дезінсекції та дератизації складських приміщень.

Однак, Замовником торгів встановлено незрозумілу вимогу щодо наявності у вищезгаданих підприємствах документу, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю.

У чинному законодавству та санітарно - гігієнічних нормах відсутнє поняття «пест контроль». Встановлення вимоги щодо наявності такого дозволу, який не передбачений жодними нормами або ж іншими документами, є порушення чинного законодавства у сфері публічних закупівель.
Єдина згадка про «пест контроль» міститься на веб сторінці громадської спілки «Пест контроль України» (https://pestcontrol.org.ua/about). В описі вказується наступне:
«ГС «Пест контроль України» почала свою діяльність та об'єднання операторів ринку пест контролю у часи бурхливих змін в країні. Під впливом дерегуляції були скасовані контролюючі служби, функції яких невідомо як розподілили, а надання послуг з дезинсекції, дезинфекції, дератизації підхопили приватні фірми, яких виникло декілька десятків.
А, коли почалися смерті дітей від заборонених засобів та неправильного використання дезинфектантів, то ні держава ні приватні фірми не взялися за відповідальність. Ринок таких послуг став непрогнозований та неконтрольований.
Тому, ГС вирішила взяти все в свої руки та об'єднати, як кваліфікованих надавачів послуг, виробників, так і продавців засобів та обладнання для контролю шкідників по всій України.
Разом з ГО «Продовольча безпека України» запровадили єдине в Україні навчання «Спеціаліст ПЕСТ контролю», завдяки якому створили реєстр компаній та фахівців, які кваліфіковані в питаннях контролю шкідників»

Із вищенаведеної інформації можна зробити висновок:
- поняття «пест контроль» є тотожним поняттям, яке визначено у ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» - дезінфекційні заходи (дезінфекція, дезінсекція, дератизація)
- поняття «пест контроль» відсутнє у чинному законодавству та санітарно - гігієнічних нормах на відміно від дезінфекційних заходів (дезінфекція, дезінсекція, дератизація)
- із великою вірогідністю ЄДИНИМ «органом», що видає «документ, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю» є громадська спілка «Пест контроль України»
- громадська спілка «Пест контроль України» є добровільним об’єднанням, які «вирішила взяти все в свої руки та об'єднати, як кваліфікованих надавачів послуг, виробників, так і продавців засобів та обладнання для контролю шкідників по всій України» та не має відповідних повноважень наділених Законом чи підзаконними нормативними актами.

Таким чином, встановивши дискримінаційну вимогу у Оголошенні, Замовник свідомо унеможливлює участь потенційних учасників, у тому числі нас, або інших підприємств, які не проходили навчання у громадської спілки «Пест контроль України».
Вимагаємо у Замовника торгів привести вимоги Додатку №1 Оголошення у відповідність до чинного законодавства, а саме виключити наступну вимогу «документ, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю суб’єктом господарювання із яким Учасником укладено договір на дезінфекційні роботи»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

19.08.2022 15:30
Відповідно до підпунктів 11 пункту 5 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Для підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, Учасник повинен надати наступні документи:
11) копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 22000:2019 щодо управління безпечністю харчових продуктів по переробці молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів);
Однією з передумов до запровадження системи НАССР на харчовому підприємстві є організація системи пест контролю. Пест контроль (Pest Сontrol) – орієнтована на досягнення цілей інтегрована система контролю та управління чисельністю проблемних видів живих організмів. Шкідники – це будь-які організми, шкідливі для здоров'я людини, які спричиняють незручності, наносять матеріальні збитки людині чи підприємству. Адже роботи повинен виконувати кваліфікований персонал і здійснювати так, щоб не виникла загроза безпечності харчового продукту через перехресне забруднення.
Тому, у зв’язку із вищевикладеним, учасникам закупівлі необхідно надати документ, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю суб’єктом господарювання із яким Учасником укладено договір на дезінфекційні роботи.
Повідомляємо Учасника, що Замовник самостійно визначає вимоги до предмету закупівлі.
Тому з врахуванням вищевикладеного, Замовник не вбачає підстав для внесення змін до поданого оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі.

Номер вимоги: UA-2022-08-17-008387-a.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: ПрАТ Хмельницька маслосирбаза, Код ЄДРПОУ:00447729
Дата подання: 18.08.2022 16:11
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, Учасник повинен надати наступні документи - копія свідоцтва про атестацію контрольно-виробничої лабораторії виробника предмету закупівлі
Згідно ЗУ "Про метрологію та метрологічну діяльність" відсутні вимоги щодо атестації чи сертифікації лабораторії, у тому числі контрольно-виробничої лабораторії.
Більше того, у чинному законодавстві та нормативних актах відсутнє поняття «атестат контрольно-виробничої лабораторії».
Натомість стаття 7 ЗУ "Про метрологію та метрологічну діяльність" передбачає уповноваження, а саме, визначено, що „повноваження центральних органів виконавчої влади, інших державних органів уповноважувати підприємства та організації, їх відокремлені підрозділи та фізичних осіб – підприємців на проведення певних вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг (відповідність вимогам технічних регламентів), у сфері законодавчо регульованої метрології визначається законом”. На сьогоднішній день відсутній закон (або закони), за яким процедуру такого уповноваження буде установлено.
На даний момент на території України діє Держаний Стандарт - ДСТУ ISO 10012:2005 „Система керування вимірюванням. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання”. Положення його застосування відбувається на добровільних засадах з метою оцінювання вимірювальних можливостей та офіційного підтвердження спроможності суб’єктів господарювання, незалежно від їх галузевої підпорядкованості та форми власності, отримувати достовірні результати вимірювань з заданою точністю
Наше підприємство має власну лабораторію, яка відповідає ДСТУ ISO 10012:2005, та отримала Атестат про технічну компетентність №178 «Х»-20 від 27.08.2020 року.
Однак при наявності у нашого підприємства власної лабораторію, яка відповідає ДСТУ ISO 10012:2005, Ми не може виконати вимогу щодо надання свідоцтва про атестацію контрольно-виробничої лабораторії, оскільки у нього відсутній такий документ «Свідоцтво».
Натомість наше підприємство має Атестат про технічну компетентність №178 «Х»-20 від 27.08.2020 року, який у повній мірі підтверджує оцінку стану виробничої лабораторії ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» щодо відповідності вимогам ДСТУ ISO 10012:2005 „Система керування вимірюванням. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання” та є технічно компетентною на проведення вимірювань.

Вимога щодо надання документа «свідоцтво» унеможливлює участь потенційних учасників у процедурі закупівлі за умови повній відповідності наявних у нього документів для участі у процедурі.
Таким чином, встановивши дискримінаційну вимогу в Оголошенні Замовник свідомо унеможливлює участь потенційних учасників та нашого підприємства які мають «Атестат», а не «Свідоцтво»
Вимагаємо у Замовника торгів привести вимоги Оголошення у відповідність до чинного законодавства.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

19.08.2022 11:08
Доброго дня! За розгляду Вашої вимоги, щодо внесення змін до оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі. Повідомляємо наступне.
Вимоги до оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі зазначені в ч.3 ст. 14 ЗУ «Про публічні закупівлі», відповідно до вказаної статті оголошення про проведення спрощеної закупівлі повинно містити наступну інформацію:
1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;
2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);
3) інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі;
4) кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;
5) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
6) умови оплати;
7) очікувана вартість предмета закупівлі;
8) період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель);
9) кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю);
10) перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв;
11) розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати);
12) розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати);
13) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі.
В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація.
Замовник враховуючи норми ч.3 ст.14 Розробив проект оголошення та вимог до нього.
Так, відповідно до підпункту 3 пункту 5 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, Учасник повинен надати наступні документи - копія свідоцтва про атестацію контрольно-виробничої лабораторії виробника предмету закупівлі. Вказана норма жодним чином не порушує вимоги законодавства. Так як Вами вказано, що «На сьогоднішній день відсутній закон (або закони), за яким процедуру такого уповноваження буде установлено». Тому на думку Замовника, для підтвердження атестації контрольно-виробничої лабораторії виробника необхідно надати копію свідоцтва про атестацію контрольно-виробничої лабораторії виробника предмету закупівлі. Вказана вимога жодним чином не суперечить вимогам чинного законодавства, а також зможе надати гарантії щодо наявності кваліфікації лабораторії, що здійснює огляд та дотримання санітарних норм виробником товару.

Номер вимоги: UA-2022-08-17-008387-a.c3

Статус:
Відхилена

Учасник: ПрАТ Хмельницька маслосирбаза, Код ЄДРПОУ:00447729
Дата подання: 18.08.2022 16:12
Відповідно до підпунктів 9 – 11 пункту 5 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Для підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, Учасник повинен надати наступні документи:
9) копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 9001:2015 «Система управління якістю» запропонованого товару щодо використання системи управління якістю по переробці в т.ч. молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару;
10) копію діючого сертифікату ДСТУISO 14001:2015 щодо екологічного управління стосовно переробки молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару;
11) копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 22000:2019 щодо управління безпечністю харчових продуктів по переробці молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару;

Отже, Замовником торгів встановлено імперативну норму, що ВИРОБНИК запропонованого товару зобов’язаний застосовувати систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015, систему екологічного управління ISO 14001:2015, систему управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000:2019, щодо – «ПЕРЕРОБКИ МОЛОКА, ВИРОБНИЦТВА МАСЛА, СИРУ, СПРЕДУ ТА МОРОЗИВА».
Предметом закупівлі є «код ДК 021:2015 - 15540000-5 «СИРНІ ПРОДУКТИ» (Сирні продукти.Сир твердий 50 % жирності ; Сир кисломолочний не менше 9 % жирності)». Отже можна зробити висновок, що предметом закупівлі є сирна продукція (сир).
Згідно пункту 4 частини 2 статті 23 Закону передбачено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості - інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ встановленим замовником вимогам (у разі потреби)
Однак всупереч положенням статті 23 Закону, Замовником неправомірно встановлено вимогу, що Виробник запропонованого товару повинен застосовувати системи, які передбачені ДСТУ ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ДСТУ ISO 22000:2019 щодо переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива.
Такі виді діяльності як переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива не є предметом закупівлі та не мають жодного до нього відношення
Скаржник є виробником сиру та застосовує системи, які передбачені ДСТУ ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ДСТУ ISO 22000:2019

Скаржник не є виробником морозива тому і не може бути сертифікований щодо застування вищезгаданих систем в частині ВИРОБНИЦТВА МОРОЗИВА.
Встановлення вимог щодо сертифікації відповідно до вищезгаданих систем, із зазначенням конкретних видів діяльності, а саме щодо переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива, які не стосуються предмету закупівлі є ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ норм законодавства у сфері публічних закупівель.
У будь якому випадку, якщо Виробник товару, який пропонується до поставки, є виробником виключно СИРУ (предмету закупівлі), то Учасник не може пропонувати його товар і відповідно не має можливості взяти участь у такій процедурі закупівлі як учасник
Антимонопольний Комітету України у своїх рекомендаціях про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобіганням порушення законодавства про захист економічної конкуренції вказує наступне – «Головна ознака умов тендерної документації, за якою їх можна віднести до дискримінаційних – це негативні наслідки, зумовлені такими умовами, якими є обмеження конкуренції та дискримінації учасників. Тобто, замовник встановлює такі вимоги до учасників торгів або до предмета закупівлі, які є надмірними або занадто деталізованими порівняно з вимогами, які звичайно висуваються та вживаються об’єктивно необхідними для успішного виконання договору про закупівлю. Шляхом включення до тендерної документації дискримінаційних умов Замовник необґрунтовано звужує коло потенційних учасників закупівель, перешкоджаючи певним постачальникам (виконавцям, підрядникам), які спроможні виконати умови договору, брати участь у конкурсі.»

Скаржник вимагає у Замовника торгів усунути ГРУБІ порушення норм чинного законодавства, а також усунути дискримінаційні вимоги, які наведені у підпунктах 9 – 11 пункту 5 Додатку №2 Оголошення, а саме виключити вимоги - «переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

19.08.2022 11:45
Доброго дня! У відповідь на Ваше питання повідомляємо.
1. У відповідності до чинного законодавства, зокрема ЗУ «Про публічні закупівлі» та умов поданого Оголошення визначено, що Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в оголошені зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.
Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
У зв’язку із вищевикладеним, Замовником було встановлено вимогу, стосовно застосування потенційним Учасником (виробником товару) міжнародних затверджених стандартів під час здійснення своєї діяльності, зокрема: 1. копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 9001:2015 «Система управління якістю» запропонованого товару щодо використання системи управління якістю по переробці молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів);
2. копію діючого сертифікату ДСТУISO 14001:2015 щодо екологічного управління стосовно переробки молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів);
3. копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 22000:2019 щодо управління безпечністю харчових продуктів по переробці молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів);
4. копію діючого сертифікату ISO 45001:2018 щодо системи менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці по переробці молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів)

Наявність в компанії діючого сертифікату ISO є гарантією якості, безпечності та застосування у своїй діяльності міжнародних стандартів під час виробництва товару. Ці загальновстановлені стандарти визначають характеристики та норми, жорстко регламентують всі процеси сертифікованого підприємства. Саме завдяки такій стандартизації будь-який замовник може бути впевнений у високий якості продуктів харчування, дотримання технологічних процесів, забезпечення захисту навколишнього середовища та професіоналізмі компанії.
Міжнародні стандарти дозволяють отримати технологічні, економічні і соціальні вигоди. Вони допомагають гармонізувати виробництво товару, що робить їх більш ефективними та безпечними для навколишнього середовища, адже технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля (п.3 ч. 2 ст. 22 Закону «Про публічні закупівлі»).
2. Стосовно Участі не виробників товару.
Повідомляю Вас, що надавши копію сертифікату виробника товару Ваша та їх відповідності вимогам поданого оголошення, Ваша пропозиція буде розглянута у відповідності до вимог чинного законодавства. В будь-якому випадку товар запропонований Учасником повинен бути сертифікованим та відповідати нормам статті 25 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів". А надавши в складі пропозиції сертифікати ДСТУ/ISO Учасник зможе гарантувати Замовнику поставку товару, належної якості.
Також, хочу зазначити, що вказана вимога жодним чином не дискримінують потенційних Учасників так як вони однакові для всіх, що в свою чергу не порушує принципи проведення публічних закупівель визначених статтею 5 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Номер вимоги: UA-2022-08-17-008387-a.b4

Статус:
Відхилена

Учасник: ПрАТ Хмельницька маслосирбаза, Код ЄДРПОУ:00447729
Дата подання: 18.08.2022 16:13
Відповідно до пункту в) частини 14 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Замовником передбачено:
«З метою дотримання Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII, учасник повинен використовувати систему управління щодо протидії корупції. Для підтвердження необхідно надати в складі тендерної пропозиції копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 37001:2018, що засвідчує використання учасником систему управління щодо протидії корупції, виданий Учаснику Органом з сертифікації, діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/IEC 17021-1:2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару. Також для досягнення контролю за безпекою та контролю доступу до даних, конфіденційності, доступності і цінності інформації наданої у складі тендерної пропозиції, учасник повинен використовувати систему управління щодо захисту інформаційної безпеки. Для підтвердження необхідно надати в складі тендерної пропозиції копію діючого сертифікату ДСТУ ISO/ІЕС 27001:2015 (ISO 27001:2013), що засвідчує використання системи захисту управління інформаційною безпекою, виданий Учаснику Органом з сертифікації, діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/IEC 17021-1:2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару»

В першу чергу слід зазначити, що у Законі України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII, відсутнє посилання, що учасник повинен використовувати систему управління щодо протидії корупції.
Натомість статтею 62 Законом України «Про запобігання корупції» перебачено, що юридичні особи повинні мати затверджену антикорупційну програму. Так згідно частини 2 статті 62 передбачено, що В обов’язковому порядку антикорупційна програма затверджується керівниками:
1) державних, комунальних підприємств, господарських товариств (у яких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесят мільйонів гривень;
2) юридичних осіб, які є учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень.
Під жодну із ознак у даній процедурі закупівлі наше підприємство не підпадає

По друге, згідно розділу І ДСТУ ISO/ІЕС 27001:2015, Цей стандарт визначає вимоги до проектування, впровадження, підтримки та постійного вдосконалення системи управління інформаційною безпекою з урахуванням обставин організації.
У нашого підприємства виникає логічне питання – Навіщо учасник процедури під час поставки сирної продукції зобов’язаний здійснювати проектування, впровадження, підтримку та постійне вдосконалення системи управління інформаційною безпекою? Що ж має захищати учасник під час виконання умов договору для поставки товару?

Проаналізувавши вашу «закупівельну діяльність», Ми можемо сміливо вам вказати на те, що у вас є КРИТИЧНІ проблеми із постачальниками інших товарів, оскільки до них не встановлювалися вимоги щодо запровадження систем згідно ДСТУ ISO 37001:2018 та ДСТУ ISO/ІЕС 27001:2015!!!!!
До прикладу, у Вас РИЗИКОВАНА процедура закупівлі «Ковбаси вареної вищого ґатуноку» - UA-2022-08-16-008337-a, оскільки учасники по такій процедурі закупівлі не зобов’язані застосовувати вищезгадані системи.

Скаржник вимагає у Замовника торгів усунути ГРУБІ порушення норм чинного законодавства, а також усунути дискримінаційні вимоги, які наведені у пункті в) частини 14 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

19.08.2022 12:40
У відповідь на Ваше питання повідомляємо наступне. Пропозиція Учасника буде розглянута у відповідності до вимог чинного законодавства ст.14 ЗУ «Про публічні закупівлі» та вимог поданого оголошення. У випадку надання документів, що передбачені та відповідають вимогам оголошення Ваша пропозиція не буде відхилена.

Номер вимоги: UA-2022-08-17-008387-a.a5

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ПрАТ Хмельницька маслосирбаза, Код ЄДРПОУ:00447729
Дата подання: 23.08.2022 11:22
ВИМОГА 1 – «Щодо пест – контролю»
Згідно пункту 3 «ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ» Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, продукція харчової промисловості повинна постачатися спеціалізованим транспортом постачальника (фургон рефрижератор) з дотриманням санітарних вимог, в тому числі щодо сумісності продуктів харчування. Згідно санітарно - гігієнічних норм, транспортування товару здійснюється спеціальним автотранспортом Постачальника, який має пройти санітарну обробку. Для підтвердження такої вимоги Учасник у складі пропозиції повинен надати:
• договір на проведення дезінфекційних робіт;
документ, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю суб’єктом господарювання із яким Учасником укладено договір на дезінфекційні роботи.

Преамбулою Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.
Абзацом 5 статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначно, що дезінфекційні заходи (дезінфекція, дезінсекція, дератизація) - заходи щодо знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) та їх переносників - комах (дезінсекція) і гризунів (дератизація).

Вимогами Оголошення про проведення спрощеної закупівлі передбачено, що продукція харчової промисловості повинна постачатися спеціалізованим транспортом постачальника (фургон рефрижератор) з дотриманням санітарних вимог, а саме спеціальний автотранспорт має проходити дезінфекційні роботи

Наший автотранспорт проходить дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні роботи, про що нами укладено відповідний договір із спеціалізованим суб’єктом господарювання. Також у нашого підприємства наявний договір щодо дезінфекції, дезінсекції та дератизації складських приміщень.

Однак, Замовником торгів встановлено незрозумілу вимогу щодо наявності у вищезгаданих підприємствах документу, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю.

У чинному законодавству та санітарно - гігієнічних нормах відсутнє поняття «пест контроль». Встановлення вимоги щодо наявності такого дозволу, який не передбачений жодними нормами або ж іншими документами, є порушення чинного законодавства у сфері публічних закупівель.
Єдина згадка про «пест контроль» міститься на веб сторінці громадської спілки «Пест контроль України» (https://pestcontrol.org.ua/about). В описі вказується наступне:
«ГС «Пест контроль України» почала свою діяльність та об'єднання операторів ринку пест контролю у часи бурхливих змін в країні. Під впливом дерегуляції були скасовані контролюючі служби, функції яких невідомо як розподілили, а надання послуг з дезинсекції, дезинфекції, дератизації підхопили приватні фірми, яких виникло декілька десятків.
А, коли почалися смерті дітей від заборонених засобів та неправильного використання дезинфектантів, то ні держава ні приватні фірми не взялися за відповідальність. Ринок таких послуг став непрогнозований та неконтрольований.
Тому, ГС вирішила взяти все в свої руки та об'єднати, як кваліфікованих надавачів послуг, виробників, так і продавців засобів та обладнання для контролю шкідників по всій України.
Разом з ГО «Продовольча безпека України» запровадили єдине в Україні навчання «Спеціаліст ПЕСТ контролю», завдяки якому створили реєстр компаній та фахівців, які кваліфіковані в питаннях контролю шкідників»

Із вищенаведеної інформації можна зробити висновок:
- поняття «пест контроль» є тотожним поняттям, яке визначено у ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» - дезінфекційні заходи (дезінфекція, дезінсекція, дератизація)
- поняття «пест контроль» відсутнє у чинному законодавству та санітарно - гігієнічних нормах на відміно від дезінфекційних заходів (дезінфекція, дезінсекція, дератизація)
- із великою вірогідністю ЄДИНИМ «органом», що видає «документ, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю» є громадська спілка «Пест контроль України»
- громадська спілка «Пест контроль України» є добровільним об’єднанням, які «вирішила взяти все в свої руки та об'єднати, як кваліфікованих надавачів послуг, виробників, так і продавців засобів та обладнання для контролю шкідників по всій України» та не має відповідних повноважень наділених Законом чи підзаконними нормативними актами.

Таким чином, встановивши дискримінаційну вимогу у Оголошенні, Замовник свідомо унеможливлює участь потенційних учасників, у тому числі нас, або інших підприємств, які не проходили навчання у громадської спілки «Пест контроль України».
Вимагаємо у Замовника торгів привести вимоги Додатку №1 Оголошення у відповідність до чинного законодавства, а саме виключити наступну вимогу «документ, що підтверджує можливість виконання робіт із пест контролю суб’єктом господарювання із яким Учасником укладено договір на дезінфекційні роботи»


ВИМОГА 2 - «Щодо лабораторії»
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, Учасник повинен надати наступні документи - копія свідоцтва про атестацію контрольно-виробничої лабораторії виробника предмету закупівлі
Згідно ЗУ "Про метрологію та метрологічну діяльність" відсутні вимоги щодо атестації чи сертифікації лабораторії, у тому числі контрольно-виробничої лабораторії.
Більше того, у чинному законодавстві та нормативних актах відсутнє поняття «атестат контрольно-виробничої лабораторії».
Натомість стаття 7 ЗУ "Про метрологію та метрологічну діяльність" передбачає уповноваження, а саме, визначено, що „повноваження центральних органів виконавчої влади, інших державних органів уповноважувати підприємства та організації, їх відокремлені підрозділи та фізичних осіб – підприємців на проведення певних вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг (відповідність вимогам технічних регламентів), у сфері законодавчо регульованої метрології визначається законом”. На сьогоднішній день відсутній закон (або закони), за яким процедуру такого уповноваження буде установлено.
На даний момент на території України діє Держаний Стандарт - ДСТУ ISO 10012:2005 „Система керування вимірюванням. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання”. Положення його застосування відбувається на добровільних засадах з метою оцінювання вимірювальних можливостей та офіційного підтвердження спроможності суб’єктів господарювання, незалежно від їх галузевої підпорядкованості та форми власності, отримувати достовірні результати вимірювань з заданою точністю
Наше підприємство має власну лабораторію, яка відповідає ДСТУ ISO 10012:2005, та отримала Атестат про технічну компетентність №178 «Х»-20 від 27.08.2020 року.
Однак при наявності у нашого підприємства власної лабораторію, яка відповідає ДСТУ ISO 10012:2005, Ми не може виконати вимогу щодо надання свідоцтва про атестацію контрольно-виробничої лабораторії, оскільки у нього відсутній такий документ «Свідоцтво».
Натомість наше підприємство має Атестат про технічну компетентність №178 «Х»-20 від 27.08.2020 року, який у повній мірі підтверджує оцінку стану виробничої лабораторії ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» щодо відповідності вимогам ДСТУ ISO 10012:2005 „Система керування вимірюванням. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання” та є технічно компетентною на проведення вимірювань.

Вимога щодо надання документа «свідоцтво» унеможливлює участь потенційних учасників у процедурі закупівлі за умови повній відповідності наявних у нього документів для участі у процедурі.
Таким чином, встановивши дискримінаційну вимогу в Оголошенні Замовник свідомо унеможливлює участь потенційних учасників та нашого підприємства які мають «Атестат», а не «Свідоцтво»
Вимагаємо у Замовника торгів привести вимоги Оголошення у відповідність до чинного законодавства.


ВИМОГА 3 - «Щодо ISO»
Відповідно до підпунктів 9 – 11 пункту 5 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Для підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, Учасник повинен надати наступні документи:
9) копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 9001:2015 «Система управління якістю» запропонованого товару щодо використання системи управління якістю по переробці в т.ч. молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару;
10) копію діючого сертифікату ДСТУISO 14001:2015 щодо екологічного управління стосовно переробки молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару;
11) копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 22000:2019 щодо управління безпечністю харчових продуктів по переробці молока, виробництва масла, сиру, спреду та морозива, який виданий Виробнику запропонованого товару Органом з сертифікації діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/ІЕС 17021-1-2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару;

Отже, Замовником торгів встановлено імперативну норму, що ВИРОБНИК запропонованого товару зобов’язаний застосовувати систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015, систему екологічного управління ISO 14001:2015, систему управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000:2019, щодо – «ПЕРЕРОБКИ МОЛОКА, ВИРОБНИЦТВА МАСЛА, СИРУ, СПРЕДУ ТА МОРОЗИВА».
Предметом закупівлі є «код ДК 021:2015 - 15540000-5 «СИРНІ ПРОДУКТИ» (Сирні продукти.Сир твердий 50 % жирності ; Сир кисломолочний не менше 9 % жирності)». Отже можна зробити висновок, що предметом закупівлі є сирна продукція (сир).
Згідно пункту 4 частини 2 статті 23 Закону передбачено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості - інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ встановленим замовником вимогам (у разі потреби)
Однак всупереч положенням статті 23 Закону, Замовником неправомірно встановлено вимогу, що Виробник запропонованого товару повинен застосовувати системи, які передбачені ДСТУ ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ДСТУ ISO 22000:2019 щодо переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива.
Такі виді діяльності як переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива не є предметом закупівлі та не мають жодного до нього відношення
Скаржник є виробником сиру та застосовує системи, які передбачені ДСТУ ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ДСТУ ISO 22000:2019

Скаржник не є виробником морозива тому і не може бути сертифікований щодо застування вищезгаданих систем в частині ВИРОБНИЦТВА МОРОЗИВА.
Встановлення вимог щодо сертифікації відповідно до вищезгаданих систем, із зазначенням конкретних видів діяльності, а саме щодо переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива, які не стосуються предмету закупівлі є ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ норм законодавства у сфері публічних закупівель.
У будь якому випадку, якщо Виробник товару, який пропонується до поставки, є виробником виключно СИРУ (предмету закупівлі), то Учасник не може пропонувати його товар і відповідно не має можливості взяти участь у такій процедурі закупівлі як учасник
Антимонопольний Комітету України у своїх рекомендаціях про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобіганням порушення законодавства про захист економічної конкуренції вказує наступне – «Головна ознака умов тендерної документації, за якою їх можна віднести до дискримінаційних – це негативні наслідки, зумовлені такими умовами, якими є обмеження конкуренції та дискримінації учасників. Тобто, замовник встановлює такі вимоги до учасників торгів або до предмета закупівлі, які є надмірними або занадто деталізованими порівняно з вимогами, які звичайно висуваються та вживаються об’єктивно необхідними для успішного виконання договору про закупівлю. Шляхом включення до тендерної документації дискримінаційних умов Замовник необґрунтовано звужує коло потенційних учасників закупівель, перешкоджаючи певним постачальникам (виконавцям, підрядникам), які спроможні виконати умови договору, брати участь у конкурсі.»

Скаржник вимагає у Замовника торгів усунути ГРУБІ порушення норм чинного законодавства, а також усунути дискримінаційні вимоги, які наведені у підпунктах 9 – 11 пункту 5 Додатку №2 Оголошення, а саме виключити вимоги - «переробки молока, виробництва масла, спреду та морозива».


ВИМОГА 4 - «Щодо застосування систем запобігання корупції та захисту інформації»

Відповідно до пункту в) частини 14 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Замовником передбачено:
«З метою дотримання Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII, учасник повинен використовувати систему управління щодо протидії корупції. Для підтвердження необхідно надати в складі тендерної пропозиції копію діючого сертифікату ДСТУ ISO 37001:2018, що засвідчує використання учасником систему управління щодо протидії корупції, виданий Учаснику Органом з сертифікації, діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/IEC 17021-1:2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару. Також для досягнення контролю за безпекою та контролю доступу до даних, конфіденційності, доступності і цінності інформації наданої у складі тендерної пропозиції, учасник повинен використовувати систему управління щодо захисту інформаційної безпеки. Для підтвердження необхідно надати в складі тендерної пропозиції копію діючого сертифікату ДСТУ ISO/ІЕС 27001:2015 (ISO 27001:2013), що засвідчує використання системи захисту управління інформаційною безпекою, виданий Учаснику Органом з сертифікації, діяльність якого відповідає ДСТУ ISO/IEC 17021-1:2017 (з наданням підтверджуючих документів) та чинний протягом усього строку поставки товару»

В першу чергу слід зазначити, що у Законі України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII, відсутнє посилання, що учасник повинен використовувати систему управління щодо протидії корупції.
Натомість статтею 62 Законом України «Про запобігання корупції» перебачено, що юридичні особи повинні мати затверджену антикорупційну програму. Так згідно частини 2 статті 62 передбачено, що В обов’язковому порядку антикорупційна програма затверджується керівниками:
1) державних, комунальних підприємств, господарських товариств (у яких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесят мільйонів гривень;
2) юридичних осіб, які є учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень.
Під жодну із ознак у даній процедурі закупівлі наше підприємство не підпадає

По друге, згідно розділу І ДСТУ ISO/ІЕС 27001:2015, Цей стандарт визначає вимоги до проектування, впровадження, підтримки та постійного вдосконалення системи управління інформаційною безпекою з урахуванням обставин організації.
У нашого підприємства виникає логічне питання – Навіщо учасник процедури під час поставки сирної продукції зобов’язаний здійснювати проектування, впровадження, підтримку та постійне вдосконалення системи управління інформаційною безпекою? Що ж має захищати учасник під час виконання умов договору для поставки товару?

Проаналізувавши вашу «закупівельну діяльність», Ми можемо сміливо вам вказати на те, що у вас є КРИТИЧНІ проблеми із постачальниками інших товарів, оскільки до них не встановлювалися вимоги щодо запровадження систем згідно ДСТУ ISO 37001:2018 та ДСТУ ISO/ІЕС 27001:2015!!!!!
До прикладу, у Вас РИЗИКОВАНА процедура закупівлі «Ковбаси вареної вищого ґатуноку» - UA-2022-08-16-008337-a, оскільки учасники по такій процедурі закупівлі не зобов’язані застосовувати вищезгадані системи.

Скаржник вимагає у Замовника торгів усунути ГРУБІ порушення норм чинного законодавства, а також усунути дискримінаційні вимоги, які наведені у пункті в) частини 14 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

23.08.2022 15:21
Доброго дня . Замовник товару визначає якість отримуваного товару згідно державних стандартів України . Вимога ,шо до дотримання державних стандатртів України та документів зазначених в оголошені є законною та не є дискримінуючою, а вказує на дотримання стандартів чистоти та якості товару, що виробляється ( в даному випадку це стосується молочних продуктів, що будуть використані для харчування хворих дітей, та дорослих ). З повагою КНП «Красилівська БЛ»

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання