Портативний доказовий алкотестер з принтером

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-08-22-003459-a
  • 38430000-8 - Детектори та аналізатори
  • Відмінена
Найменування замовника:
Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Ольга Нараєвська, +380372591677 , olga.naraevska1@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м. Чернівці, 58000, Чернівецька область, вул. Головна, 24
Очікувана вартість
700 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 9.09.22
  • Відгуки 7
  • Інформація про тендер

Умови закупівлі:

Європейський стандарт ОIML R 126 «Evidential breath analyzers» наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №1494 від 30.12.2014 прийнято як національний стандарт ДСТУ ОIML R 126 «Доказові аналізатори видихуваного повітря».
Доказові аналізатори видихуваного повітря прийшли в Європі та в світі на заміну скринінговим алкотестерам, як прилади наступного покоління.
Відповідно до веб-сторінки OIML - Міжнародної організації законодавчої метрології - https://www.oiml.org/en/oiml-cs/certificat_view?display=1 у світі існує не менш ніж 10 приладів різних виробників, які відповідають стандарту OIML R126. Тому у даній закупівлі мають можливість прийняти участь всі бажаючі учасники без обмежень.
Відповідно до статті 39 Господарського кодексу України споживачі, які перебувають на території України, під час придбання, замовлення або використання товарів (робіт, послуг) з метою задоволення своїх потреб мають право, зокрема, на належну якість товарів (робіт, послуг).
Отже, замовник даної закупівлі, має законне право на належну якість товару, що є предметом закупівлі, та сформулював свої вимоги в Оголошенні на закупівлю.
Предмет закупівлі та його виробника обрано за об`єктивними критеріями, вони відомі на ринку України за рахунок практичного застосування продукції тривалий час як якісна європейська продукція, що успішно використовується в усьому світі, яка неодноразово була предметом державних закупівель та постачається за цінами, які є загальносвітовими та нижчі, що надає можливість економити кошти за рахунок низьких експлуатаційних витрат і тривалого терміну експлуатації продукції.
Dräger Alcotest 7510 OIML є найсучаснішим алкотестером з GPS та відповідає ОIML R 126 (ДСТУ ОIML R 126).
Щодо вартості приладів Dräger Аlcotest 7510 OIML, яка запропонована під час даної закупівлі, то вона є ринковою та об`єктивною.
Так, при комплектації: 1 прилад, 1 принтер, 1 кейс, 2 зарядних пристрої (від бортової мережі авто 12 В та мережі 220 В перемінного струму), 30 місяців гарантія, 10 років бездоганної експлуатації, система GPS, найкращі характеритики OIML - на даний момент вартіcть становить 99 920,90 грн. з ПДВ. Що еквівалентно 99 920,90 грн./10 років/365 днів=27,37 грн./день, тобто це еквівалентно витратам на купівлю приладу 27,37 грн. на 1 день. При цьому, якщо цим приладом буде здійснюватись при 100% юридичній об`єктивності 1 випадок виявлення нетверезого водіння, то при штрафі 20 тис.грн. це принесе до бюджету 20 тис.грн.*10 років*360 днів (з урахуванням сервісних процедур 1 раз на 12 місяців)=72 млн.грн. і найголовніше, то це врятовані життя громадян України, які мають право та заслуговують на використання якісної техніки.
Де-які режими роботи та опції газоаналізатора для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML мають прогресивні відмінності у порівнянні з режимами роботи скринінгових алкотестерів, які відповідають іншому європейському стандарту EN 15964:2011 «Breath alcohol test devices other than single use devices - Requirements and test methods» (ДСТУ EN 15964:2018 «Прилади неодноразового використання для контролю видихуваного повітря. Вимоги та методи випробувань»).
Найбільш суттєва відмінність – це можливість виявлення залишкового алкоголю у роті. Зазначене дозволяє виключити вплив на результати вимірювання рівня алкоголю, який дійсно знаходиться у крові особи, яку перевіряють, з боку додаткового алкоголю, який тимчасово залишився на язику, щоках, піднебінні. Така ситуація можлива, наприклад, після приймання ліків із вмістом спирту. У такому випадку при використанні скринінгових алкотестерів результати тесту будуть спотворені та покажуть нібито надто високий вміст алкоголю в крові, хоча у дійсності у крові алкоголю може не бути взагалі, наприклад, після приймання невеликої дози ліків із вмістом спирту. Причина в тому, що у цьому випадку не повністю розсмоктався залишковий алкоголь в роті але суттєво вплинув на результат вимірювання. На дисплеї приладу Dräger Alcotest 7510 OIML у випадку виявлення залишкового алкоголю з`явиться повідомлення «Алкоголь у роті» і перевіряючий повинен повторити нове вимірювання через 15 хвилин.
Прилад Dräger Alcotest 7510 OIML використовує нові технології відбору проб з використанням п`єзодвигуна.
Діапазон вимірювання приладу Dräger Alcotest 7510 OIML розширено до 6,00 ‰ (проміле).
Сенсор приладу Dräger Alcotest 7510 OIML оснащений спеціальним вбудованим нагрівальним елементом, який запобігає утворенню конденсату і забезпечує швидке і точне вимірювання навіть при низьких температурах.
Нижній температурний діапазон вимірювання приладу Dräger Alcotest 7510 OIML досягає мінус 10°С.
Вимоги до документування результатів відповідають європейському стандарту OIML R 126.
З приладами Dräger Alcotest 7510 OIML використовувати мундштуки Dräger Alcotest Mouthpieces Standard зі зворотним клапаном, які унеможливлюють епідеміологічні ризики та можливість створення зворотного потоку повітря.
Зарядні пристрої (від бортової мережі авто 12 В та мережі 220 В перемінного струму) надають можливість здійснювати заряджання акумуляторів всередині алкотестерів та принтерів.
Використаний мундштук Dräger Alcotest Mouthpieces Standard вилучається з тримача Dräger Alcotest 7510 OIML з використанням виштовхувача шляхом натискання кнопки у напрямку вгору. З гігієнічних міркувань заборонено торкатись ділянки використаного мундштука, що контактував з ротом особи, яку перевіряють.
Захист від несанкціонованої зміни градуювальної характеристики та інших налаштувань Dräger Alcotest 7510 OIML здійснюється за допомогою фіксації важливих подій в спеціальному сервісному журналі подій.
Саме тому Dräger Alcotest 7510 OIML має найвищий ступінь захисту серед портативних алкотестерів.
Скринінгові прилади не мають вищеперелічених функцій.
Газоаналізатори для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML є медичними виробами згідно Технічного регламенту щодо медичних виробів, що затверджений Постановою КМУ №753 від 02.10.2013, що підтверджується Сертифікатом відповідності №UA.TR.039.645 від 18.02.2019 (перше видання 08.06.2018).
Газоаналізатори для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML відносяться до категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки згідно Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що затверджений Постановою КМУ №94 від 13.01.2016, що підтверджується Сертифікатом перевірки типу №UA.TR.001 101-17 від 05.10.2017.
Зрозуміло, що якісна техніка з підтвердженим терміном роботи 10 років не може коштувати як побутова техніка з обмеженим строком та колом використання, наприклад, як прилад Алкофор 507 (постачальник ТОВ «Сорбполімер-Аналітік»), який має температуру зберігання не нижче, ніж мінус 10°С, що в умовах зимової України є недостатнім, лише 500 ячейок вбудованої у прилад пам`яті, та для розширення - зйомну карту пам`яті CD, яка є реальною загрозою для захисту, зберігання та ідеалом для фальсифікації, втрати, знищенню інформації. Алкофор 507 – не має захищеного виконання. При цьому прилади Dräger Аlcotest 7510 OIML мають температуру зберігання від -40°С до +70°С, що задовільнить подорожі із запасом від полюсів до екватора, та захищену пам`ять на не менш ніж 5000 останніх вимірів. Виконання Dräger Аlcotest 7510 OIML – ступінь захисту IP54 (захист від пилу на бризок). Тощо.
Прилади АлкоФор 505, АлкоФор 507 (ТОВ «Сорбполімер-Аналітік») є скринінговіми, продаються виключно на ринку України, у відкритих джерелах не має відомостей (сертифікатів) на підтвердження відповідності даних приладів європейським стандартам.
АлкоФор 505 та Lion Alcometer 700 (скринінговий) мають дротовий зв`язок з принтером, тому не надають поліцейським зручності та мобільності при користування алкотестером у реальних умовах.
Алконт U8300 (скринінговий) це обладнання китайського виробництва, продаються виключно на ринку України, у відкритих джерелах не має відомостей (сертифікатів) на підтвердження відповідності даних приладів європейським стандартам.
Де-які з цих приладів не мають живлення від акумуляторів.
Дані прилади не відповідають Технічному регламенту щодо медичних виробів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013
Тільки користувач (покупець) може визначати які властивості товару важливі щодо його сфери застосування: приналежність до доказових приладів, наявність GPS, розширений діапазон вимірювання, система нагріву сенсору, що запобігає конденсації та дозволяє робити швидкі тести навіть при низьких температурах, тощо.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Чи є вимоги до учасників закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Так

Відповідно до п.6 розділу I «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Норма п.6 розділу I Інструкції кореспондує п.3 Порядку, який зокрема передбачає, що огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно з п.1 розділу II Інструкції за наявності ознак, передбачених п.3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп’яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Відповідно до п.3 розділу II Інструкції поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Пунктом 5 розділу II Інструкції встановлено, що перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Відповідно до ст.266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Частиною першою статті 11 Закону встановлено, що продукція, що вводиться в обіг, надається на ринку або вводиться в експлуатацію, а згідно з деякими технічними регламентами – також продукція, що виготовляється та/або вводиться в експлуатацію виробником для використання у власних цілях, повинна відповідати вимогам усіх чинних технічних регламентів, які застосовуються до такої продукції, крім випадків, визначених у статті 12 цього Закону та у відповідних технічних регламентах.
Відповідно до визначення виробником Dräger Safety AG & Co. KGaA медичного призначення Dräger Alcotest є медичними виробами з функцією вимірювання та є об`єктом поширення дії Технічного регламенту щодо медичних виробів, що затверджений Постановою КМУ №753 від 02.10.2013.
Саме виробники та особи, які мають доступ до технічної документації на відповідну продукцію, володіють інформацією, яка надає можливість визначити, дія яких саме технічних регламентів поширюється на таку продукцію, з огляду на її конструкцію, призначення та ризики, які ця продукція може становити.
При цьому виробник має право на принцип добровільності проведення оцінки відповідності своєї продукції технічним регламентам.
Відповідно до Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг, який розміщено на офіційному веб-сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доступ до якого є відкритим і загальнодоступним зазначено, що Газоаналізатор Dräger Alcotest 7510 OIML виробництва Dräger Safety AG & Co. KGaA відповідає Технічному регламенту щодо медичних виробів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013.
Лист Мінекономіки №3423-06/3110-03 від 21.01.2021 та лист МОЗ від 28.12.2021 № 24-04/38925/2-21 не є нормативно-правовими актами і не встановлюють правових норм. Зазначені листи отримало підприємство ТОВ «Сорбполімер-Аналітік» та використовує їх з метою тиску на замовників, учасників закупівель, органи оцінки, що може бути ознаками недобросовісної конкуренції. При цьому ТОВ «Сорбполімер-Аналітік» відмовляється повідомити яким чином заволоділо цими листами державних органів.
Окрім іншого, МОЗ та Мінекономіки відповідно до своїх функцій не є уповноваженими органами оцінки відповідності, які саме наділені правом визначати чи належить продукція певним Технічним регламентам чи ні.
У відповідності до абзацу 2 пункту 4 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Відповідно, Закон надає лише право, але не зобов’язує Замовника здійснювати закупівлю аналогів предмету закупівлі. В даній спрощеній (допороговій) процедурі закупівлі надання аналогів не передбачається.
Частиною другою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 (далі - Закон) визначено, що тендерна документація повинна містити, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Предметом цієї закупівлі є доказові газоаналізатори видихуваного повітря, які будуть використовуватися відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тому замовник визначив, що предмет закупівлі повинен відповідати Технічному регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013 та європейському стандарту OIML R 126:2012, що прийнятий в Україні за позначенням ДСТУ OIML R 126:2014.
Відповідно до статті 39 Господарського кодексу України споживачі, які перебувають на території України, під час придбання, замовлення або використання товарів (робіт, послуг) з метою задоволення своїх потреб мають право, зокрема, на належну якість товарів (робіт, послуг).
Отже, замовник даної закупівлі, має законне право на належну якість товару, що є предметом закупівлі, та сформулював свої вимоги в Оголошенні на закупівлю.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови закупівлі:

Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вимоги закупівлі повністю відповідають ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» та здійснюється за принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі повністю відповідають ч. 5 до ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» не містять вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Відповідно до веб-сторінки OIML - Міжнародної організації законодавчої метрології - https://www.oiml.org/en/oiml-cs/certificat_view?display=1 у світі існує не менш ніж 10 приладів різних виробників, які відповідають стандарту OIML R126. Тому у даній закупівлі мають можливість прийняти участь всі бажаючі учасники без обмежень.
Більше того, відповідно до даних системи Prozorro компанія Dräger Safety AG & Co. KGaA є не єдиним виробником вимірювачів вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається, які постачалися в Україну та відповідають стандарту OIML R 126. Про вищезазначене свідчить закупівля https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-24-001325-b.
Щодо вартості приладів Dräger Аlcotest 7510 OIML, яка запропонована під час даної закупівлі, то вона є ринковою та об`єктивною.
Так, при комплектації: 1 прилад, 1 принтер, 1 кейс, 2 зарядних пристрої (від бортової мережі авто 12 В та мережі 220 В перемінного струму), 30 місяів гарантія, 10 років бездоганної експлуатації, система GPS, найкращі характеритики OIML - на даний момент вартіcть становить 99 920,90 грн. з ПДВ. Що еквівалентно 99 920,90 грн./10 років/365 днів=27,37 грн./день, тобто це еквівалентно витратам на купівлю приладу 27,37 грн. на 1 день. При цьому, якщо цим приладом буде здійснюватись при 100% юридичній об`єктивності 1 випадок виявлення нетверезого водіння, то при штрафі 20 тис.грн. це принесе до бюджету 20 тис.грн.*10 років*360 днів (з урахуванням сервісних процедур 1 раз на 12 місяців)=72 млн.грн. і найголовніше, то це врятовані життя громадян України, які мають право та заслуговують на використання якісної техніки.
Зрозуміло, що якісна техніка з підтвердженим терміном роботи 10 років не може коштувати як побутова техніка з обмеженим строком та колом використання, наприклад, як прилад Алкофор 507 (що є найкращим приладом постачальника ТОВ «Сорбполімер-Аналітік»), який має температуру зберігання та виходить з ладу при градуснику нижче, ніж мінус 10°С, що в умовах зимової України є одноразовим використанням, лише 500 ячейок вбудованої у прилад пам`яті, та для розширення - зйомну карту пам`яті CD, яка є реальною загрозою для захисту, зберігання та ідеалом для фальсифікації, втрати, знищенню інформації. Виконання Алкофор 507 – не захищений захист. При цьому прилади Dräger Аlcotest 7510 OIML мають температуру зберігання від -40°С до +70°С, що задовільнить подорожі із запасом від полюсів до екватора, та захищену пам`ять на не менш ніж 5000 останніх вимірів. Виконання Dräger Аlcotest 7510 OIML – захист від пилу на бризок. Тощо.
Dräger Alcotest 7510 OIML є найсучаснішим алкотестером та був підготовлений для використання та затвердження відповідно до національних правил різних країн світу як газоаналізатор для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі для забезпечення юридичного доказу відповідно до європейського стандарту ОIML R 126 «Evidential breath analyzers», що наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №1494 від 30.12.2014 прийнято як національний стандарт ДСТУ ОIML R 126 «Доказові аналізатори видихуваного повітря».
Dräger Alcotest 7510 OIML прийшли в Європі та в світі на заміну скринінговим алкотестерам, як прилади наступного покоління.
Де-які режими роботи та опції газоаналізатора для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML мають прогресивні відмінності у порівнянні з режимами роботи скринінгових алкотестерів, які відповідають європейському стандарту EN 15964:2011 «Breath alcohol test devices other than single use devices - Requirements and test methods» (ДСТУ EN 15964:2018 «Прилади неодноразового використання для контролю видихуваного повітря. Вимоги та методи випробувань»).
Найбільш суттєва відмінність – це можливість виявлення залишкового алкоголю у роті. Зазначене дозволяє виключити вплив на результати вимірювання рівня алкоголю, який дійсно знаходиться у крові особи, яку перевіряють, з боку додаткового алкоголю, який тимчасово залишився на язику, щоках, піднебінні. Така ситуація можлива, наприклад, після приймання ліків із вмістом спирту. У такому випадку при використанні скринінгових алкотестерів результати тесту будуть спотворені та покажуть нібито надто високий вміст алкоголю в крові, хоча у дійсності у крові алкоголю може не бути взагалі, наприклад, після приймання невеликої дози ліків із вмістом спирту. Причина в тому, що у цьому випадку не повністю розсмоктався залишковий алкоголь в роті але суттєво вплинув на результат вимірювання. На дисплеї приладу Dräger Alcotest 7510 OIML у випадку виявлення залишкового алкоголю з`явиться повідомлення «Алкоголь у роті» і перевіряючий повинен повторити нове вимірювання через 15 хвилин.
Прилад Dräger Alcotest 7510 OIML використовує нові технології відбору проб з використанням п`єзодвигуна.
Діапазон вимірювання приладу Dräger Alcotest 7510 OIML розширено до 6,00 ‰ (проміле).
Сенсор приладу Dräger Alcotest 7510 OIML оснащений спеціальним вбудованим нагрівальним елементом, який запобігає утворенню конденсату і забезпечує швидке і точне вимірювання навіть при низьких температурах.
Нижній температурний діапазон вимірювання приладу Dräger Alcotest 7510 OIML досягає мінус 10°С.
Вимоги до документування результатів відповідають європейському стандарту OIML R 126.
З приладами Dräger Alcotest 7510 OIML використовувати мундштуки Dräger Alcotest Mouthpieces Standard зі зворотним клапаном, які унеможливлюють епідеміологічні ризики та можливість створення зворотного потоку повітря.
Використаний мундштук Dräger Alcotest Mouthpieces Standard вилучається з тримача Dräger Alcotest 7510 OIML з використанням виштовхувача шляхом натискання кнопки у напрямку вгору. З гігієнічних міркувань заборонено торкатись ділянки використаного мундштука, що контактував з ротом особи, яку перевіряють.
Захист від несанкціонованої зміни градуювальної характеристики та інших налаштувань Dräger Alcotest 7510 OIML здійснюється за допомогою фіксації важливих подій в спеціальному сервісному журналі подій.
Саме тому Dräger Alcotest 7510 OIML має найвищий ступінь захисту серед портативних алкотестерів.
Скринінгові прилади не мають вищеперелічених функцій.
Газоаналізатори для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML є медичними виробами згідно Технічного регламенту щодо медичних виробів, що затверджений Постановою КМУ №753 від 02.10.2013, що підтверджується Сертифікатом відповідності №UA.TR.039.645 від 18.02.2019 (перше видання 08.06.2018).
Газоаналізатори для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML відносяться до категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки згідно Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що затверджений Постановою КМУ №94 від 13.01.2016, що підтверджується Сертифікатом перевірки типу №UA.TR.001 101-17 від 05.10.2017.
Предметом цієї закупівлі є доказові газоаналізатори видихуваного повітря, які будуть використовуватися відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тому замовник визначив, що предмет закупівлі повинен відповідати Технічному регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013 та європейському стандарту OIML R 126:2012, що прийнятий в Україні за позначенням ДСТУ OIML R 126:2014.
Предмет закупівлі та його виробника обрано за об`єктивними критеріями, вони відомі на ринку України за рахунок практичного застосування продукції тривалий час як якісна європейська продукція, що успішно використовується в усьому світі, яка неодноразово була предметом державних закупівель та постачається за цінами, які є загальносвітовими та нижчі, що надає можливість економити кошти за рахунок низьких експлуатаційних витрат і тривалого терміну експлуатації продукції.
Відповідно до статті 39 Господарського кодексу України споживачі, які перебувають на території України, під час придбання, замовлення або використання товарів (робіт, послуг) з метою задоволення своїх потреб мають право, зокрема, на належну якість товарів (робіт, послуг).

Умови закупівлі:

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Відповідно ч. 5 до ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Так, Оголошення про проведення спрощеної закупівлі «Технічні вимоги і якісні характеристики предмета закупівлі» містить вказівку на те, що предмет закупівлі - Професійний EVIDENTIAL доказовий алкотестер Dräger Alcotest 7510 з мобільним термопринтером Dräger Mobile.
Алкотестер буде використовуватися з метою виявлення у водіїв стану алкогольного сп’яніння.
Серед критеріїв та методики оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв, зазначено, що «Ціна» - єдиний критерій оцінки, питома вага критерію – 100%.
При цьому, діючим законодавством України не передбачено обов’язку для використання працівниками Патрульної поліції саме «Професійних EVIDENTIAL доказових алкотестерів».
Поняття доказових алкотестерів міститься у нормативно правових актах країн Європейського союзу. Натомість діюче законодавство України в цьому аспекті наразі ще не адаптоване до європейського законодавства.
Єдиним вітчизняним уповноваженим постачальником приладу DRÄGER ALСOTEST®7510 OIML виробництва компанії «Drager Safety AG & Co. KGaA», є ТОВ «АТЗТ КОМПАНІЯ «САТУРН ДЕЙТА ІНТЕРНЕШЕНЛ» ідентифікаційний код юридичної особи 23733900.
При цьому, сам прилад DRÄGER ALСOTEST®7510 OIML являється найдорожчим на ринку серед приладів з мобільним принтером.

Порівняльна таблиця цінових пропозицій:

АлкоФор 505 Ціна: 22860 https://alkofor.ua/product/alkotester-alkofor-505/
Алконт U8300 Ціна: 17700,00 грн. https://alcotester.pro/p/1288011799-alkotester-professionalnyy-alkont-u8300-printer-zashchitnyy-keys/
АлкоФор 507 Ціна: 35760,00 грн. https://med-magazin.ua/ua/item_n17644.htm
Lion Alcometer 700 Ціна: 33660,00 грн. https://brom.ua/uk/alkometr-alkotester-lion-700-s-printerom-ukr
Drager Alcotest 7510 Ціна: 109915,00 грн. https://medmag.ua/krasota-i-zdorove/alkotestery/alkotester-drager-alcotest-7510-s-printerom

Тобто, замовник використовуючи зміни порядку проведення публічних закупівель, передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», зумовлені саме воєнним станом в країні, фактично розпочав пряму закупівлю конкретного приладу у конкретного постачальника за найвищою ціною.
При цьому, необхідність закупівлі конкретного приладу у конкретного постачальника за найвищою ціною замовником необгрунтовано.

Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вимоги закупівлі повністю відповідають ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» та здійснюється за принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі повністю відповідають ч. 5 до ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» не містять вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Відповідно до веб-сторінки OIML - Міжнародної організації законодавчої метрології - https://www.oiml.org/en/oiml-cs/certificat_view?display=1 у світі існує не менш ніж 10 приладів різних виробників, які відповідають стандарту OIML R126. Тому у даній закупівлі мають можливість прийняти участь всі бажаючі учасники без обмежень.
Більше того, відповідно до даних системи Prozorro компанія Dräger Safety AG & Co. KGaA є не єдиним виробником вимірювачів вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається, які постачалися в Україну та відповідають стандарту OIML R 126. Про вищезазначене свідчить закупівля https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-24-001325-b.
Щодо вартості приладів Dräger Аlcotest 7510 OIML, яка запропонована під час даної закупівлі, то вона є ринковою та об`єктивною.
Так, при комплектації: 1 прилад, 1 принтер, 1 кейс, 2 зарядних пристрої (від бортової мережі авто 12 В та мережі 220 В перемінного струму), 30 місяів гарантія, 10 років бездоганної експлуатації, система GPS, найкращі характеритики OIML - на даний момент вартіcть становить 99 920,90 грн. з ПДВ. Що еквівалентно 99 920,90 грн./10 років/365 днів=27,37 грн./день, тобто це еквівалентно витратам на купівлю приладу 27,37 грн. на 1 день. При цьому, якщо цим приладом буде здійснюватись при 100% юридичній об`єктивності 1 випадок виявлення нетверезого водіння, то при штрафі 20 тис.грн. це принесе до бюджету 20 тис.грн.*10 років*360 днів (з урахуванням сервісних процедур 1 раз на 12 місяців)=72 млн.грн. і найголовніше, то це врятовані життя громадян України, які мають право та заслуговують на використання якісної техніки.
Зрозуміло, що якісна техніка з підтвердженим терміном роботи 10 років не може коштувати як побутова техніка з обмеженим строком та колом використання, наприклад, як прилад Алкофор 507 (що є найкращим приладом постачальника ТОВ «Сорбполімер-Аналітік»), який має температуру зберігання та виходить з ладу при градуснику нижче, ніж мінус 10°С, що в умовах зимової України є одноразовим використанням, лише 500 ячейок вбудованої у прилад пам`яті, та для розширення - зйомну карту пам`яті CD, яка є реальною загрозою для захисту, зберігання та ідеалом для фальсифікації, втрати, знищенню інформації. Виконання Алкофор 507 – не захищений захист. При цьому прилади Dräger Аlcotest 7510 OIML мають температуру зберігання від -40°С до +70°С, що задовільнить подорожі із запасом від полюсів до екватора, та захищену пам`ять на не менш ніж 5000 останніх вимірів. Виконання Dräger Аlcotest 7510 OIML – захист від пилу на бризок. Тощо.
Dräger Alcotest 7510 OIML є найсучаснішим алкотестером та був підготовлений для використання та затвердження відповідно до національних правил різних країн світу як газоаналізатор для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі для забезпечення юридичного доказу відповідно до європейського стандарту ОIML R 126 «Evidential breath analyzers», що наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №1494 від 30.12.2014 прийнято як національний стандарт ДСТУ ОIML R 126 «Доказові аналізатори видихуваного повітря».
Dräger Alcotest 7510 OIML прийшли в Європі та в світі на заміну скринінговим алкотестерам, як прилади наступного покоління.
Де-які режими роботи та опції газоаналізатора для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML мають прогресивні відмінності у порівнянні з режимами роботи скринінгових алкотестерів, які відповідають європейському стандарту EN 15964:2011 «Breath alcohol test devices other than single use devices - Requirements and test methods» (ДСТУ EN 15964:2018 «Прилади неодноразового використання для контролю видихуваного повітря. Вимоги та методи випробувань»).
Найбільш суттєва відмінність – це можливість виявлення залишкового алкоголю у роті. Зазначене дозволяє виключити вплив на результати вимірювання рівня алкоголю, який дійсно знаходиться у крові особи, яку перевіряють, з боку додаткового алкоголю, який тимчасово залишився на язику, щоках, піднебінні. Така ситуація можлива, наприклад, після приймання ліків із вмістом спирту. У такому випадку при використанні скринінгових алкотестерів результати тесту будуть спотворені та покажуть нібито надто високий вміст алкоголю в крові, хоча у дійсності у крові алкоголю може не бути взагалі, наприклад, після приймання невеликої дози ліків із вмістом спирту. Причина в тому, що у цьому випадку не повністю розсмоктався залишковий алкоголь в роті але суттєво вплинув на результат вимірювання. На дисплеї приладу Dräger Alcotest 7510 OIML у випадку виявлення залишкового алкоголю з`явиться повідомлення «Алкоголь у роті» і перевіряючий повинен повторити нове вимірювання через 15 хвилин.
Прилад Dräger Alcotest 7510 OIML використовує нові технології відбору проб з використанням п`єзодвигуна.
Діапазон вимірювання приладу Dräger Alcotest 7510 OIML розширено до 6,00 ‰ (проміле).
Сенсор приладу Dräger Alcotest 7510 OIML оснащений спеціальним вбудованим нагрівальним елементом, який запобігає утворенню конденсату і забезпечує швидке і точне вимірювання навіть при низьких температурах.
Нижній температурний діапазон вимірювання приладу Dräger Alcotest 7510 OIML досягає мінус 10°С.
Вимоги до документування результатів відповідають європейському стандарту OIML R 126.
З приладами Dräger Alcotest 7510 OIML використовувати мундштуки Dräger Alcotest Mouthpieces Standard зі зворотним клапаном, які унеможливлюють епідеміологічні ризики та можливість створення зворотного потоку повітря.
Використаний мундштук Dräger Alcotest Mouthpieces Standard вилучається з тримача Dräger Alcotest 7510 OIML з використанням виштовхувача шляхом натискання кнопки у напрямку вгору. З гігієнічних міркувань заборонено торкатись ділянки використаного мундштука, що контактував з ротом особи, яку перевіряють.
Захист від несанкціонованої зміни градуювальної характеристики та інших налаштувань Dräger Alcotest 7510 OIML здійснюється за допомогою фіксації важливих подій в спеціальному сервісному журналі подій.
Саме тому Dräger Alcotest 7510 OIML має найвищий ступінь захисту серед портативних алкотестерів.
Скринінгові прилади не мають вищеперелічених функцій.
Газоаналізатори для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML є медичними виробами згідно Технічного регламенту щодо медичних виробів, що затверджений Постановою КМУ №753 від 02.10.2013, що підтверджується Сертифікатом відповідності №UA.TR.039.645 від 18.02.2019 (перше видання 08.06.2018).
Газоаналізатори для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML відносяться до категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки згідно Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що затверджений Постановою КМУ №94 від 13.01.2016, що підтверджується Сертифікатом перевірки типу №UA.TR.001 101-17 від 05.10.2017.
Предметом цієї закупівлі є доказові газоаналізатори видихуваного повітря, які будуть використовуватися відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тому замовник визначив, що предмет закупівлі повинен відповідати Технічному регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013 та європейському стандарту OIML R 126:2012, що прийнятий в Україні за позначенням ДСТУ OIML R 126:2014.
Предмет закупівлі та його виробника обрано за об`єктивними критеріями, вони відомі на ринку України за рахунок практичного застосування продукції тривалий час як якісна європейська продукція, що успішно використовується в усьому світі, яка неодноразово була предметом державних закупівель та постачається за цінами, які є загальносвітовими та нижчі, що надає можливість економити кошти за рахунок низьких експлуатаційних витрат і тривалого терміну експлуатації продукції.
Відповідно до статті 39 Господарського кодексу України споживачі, які перебувають на території України, під час придбання, замовлення або використання товарів (робіт, послуг) з метою задоволення своїх потреб мають право, зокрема, на належну якість товарів (робіт, послуг).

Умови закупівлі:

Щодо не відповідності тендерної пропозиції технічним вимогам і якісним характеристикам предмета закупівлі заявленим в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Згідно Реєстру отриманих тендерних пропозицій UA-2022-08-22-003459-a єдиним учасником закупівлі є ТОВ «АТЗТ Компанія «Сатурн Дейта Інтернешенл».
Разом з тим, замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.
Так, пропозиція ТОВ «АТЗТ Компанія «Сатурн Дейта Інтернешенл» не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

Учасником, ТОВ «АТЗТ Компанія «Сатурн Дейта Інтернешенл», на підтвердження відповідності приладу DRÄGER ALСOTEST®7510 OIML вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів, затверджених постановою КМУ від 02 жовтня 2013 року №753, надано копію сертифіката відповідності № UA.TR.039.645, відповідно якого виробник впровадив систему управління якістю виробництва медичних виробів. Система управління якістю виробника повністю відповідає Додатку 6 Технічного регламенту щодо медичних виробів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753. та підлягає періодичному нагляду.

Але зазначене не відповідає дійсності.
По-перше, сертифікат відповідності виданий про те, що компанія «Drager Safety AG & Co. KGaA» забезпечила функціонування системи управління якістю під час виробництва, що відповідає вимогам Додатку 6 Технічного регламенту щодо медичних виробів.
Але це не вказує на те, що вся продукція компанії «Drager Safety AG & Co. KGaA» являється медичними виробами. Оскільки компанія виробляє як медичні вироби так і звичайні аналізатори тощо. Всі медичні вироби компанії «Drager Safety AG & Co. KGaA» позначаються написом «MED» у назві.
Згідно інформації виробника «Drager Safety AG & Co. KGaA» прилад DRÄGER ALСOTEST®7510 OIML не являється медичним виробом.
Крім того, відповідно до правил стандартизації, вимоги до медичних виробів встановлені в розділах (Додатках) 1 і 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів, а зовсім не в Додатку 6.
Відповідно до Технічного регламенту щодо медичних виробів, медичним виробом вважається прилад, який визначений медичним виробом самим виробником.
Сертифікат відповідності № UA.TR.039.645 видано на конкретну продукцію Газоаналізатори Dräger Alcotest (згідно додатку).
Тобто виключно додаток до сертифікату відповідності містить перелік приладів із зазначенням їх моделей, на які поширюється дія сертифікату.
Учасником не надано копії додатку до сертифіката відповідності № UA.TR.039.645 тому, що DRÄGER ALСOTEST®7510 OIML відсутній серед переліку приладів у додатку до сертифікату відповідності. Тобто, дія сертифіката відповідності № UA.TR.039.645 не поширюється на прилад DRÄGER ALСOTEST®7510 OIML.

Умови закупівлі:

Встановлення замовником в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі додаткових не передбачених законодавством вимог до предмета закупівлі являється порушенням чинного законодавства у сфері публічних закупівель та призводить до нераціонального витрачання бюджетних коштів, шляхом дискримінації та обмеження кола потенційних учасників процедури закупівель.
Так, Додаток 2 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі «Технічні вимоги і якісні характеристики предмета закупівлі» містить вказівку на те, що предмет закупівлі має відповідати вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів, затверджених постановою КМУ від 02 жовтня 2013 року №753.
Так, на вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається, поширюється дія Технічного регламенту законодавчо регульованих ЗВТ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2016 № 94, яка набрала чинності 04.09.2016 року (пункт 2 Загальної частини, пункт 14 Додатку 1 Технічного регламенту).

Відповідно до Положення про Міністерство економіки України, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459, Міністерство економіки України (Мінекономіки) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінекономіки є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, державну цінову політику, державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, управління об’єктами державної власності, реалізації майна (майнових прав, інших активів) або прав на нього на конкурентних засадах у формі аукціонів, зокрема електронних, та здійснення контролю за її реалізацією, інтелектуальної власності, публічних закупівель, а також державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів.
Основними завданнями Мінекономіки є забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності та державної політики у сфері публічних закупівель.

Так, листом від 21.01.2021 №3423-06/3110-03, Мінекономіки, вказало на необхідність враховувати при здійсненні публічних закупівель газоаналізаторів інформацію про те, що газоаналізатори не є предметом поширення дії Технічного регламенту щодо медичних виробів.


Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
МОЗ є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, а також забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах, зокрема:
технічного регулювання медичних виробів, медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують, косметичної продукції.

Так, листом від 28.12.2021 № 24-04/38925/2-21, МОЗ вказало на те, що вироби, які будуть використовуватися виключно тільки в цілях забезпечення правоздатності, наприклад, тести на наркотики або тести на наркотики/вживання алкоголю, не кваліфікуються як медичні вироби in vitro з передбачуваного застосування за призначенням, тобто дія Технічного регламенту щодо медичних виробів не поширюватиметься на них. При цьому, газоаналізатори не є предметом поширення дії Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 No753.

Відповідно до п.6 розділу I «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Норма п.6 розділу I Інструкції кореспондує п.3 Порядку, який зокрема передбачає, що огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно з п.1 розділу II Інструкції за наявності ознак, передбачених п.3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп’яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Відповідно до п.3 розділу II Інструкції поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Пунктом 5 розділу II Інструкції встановлено, що перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Відповідно до ст.266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Частиною першою статті 11 Закону встановлено, що продукція, що вводиться в обіг, надається на ринку або вводиться в експлуатацію, а згідно з деякими технічними регламентами – також продукція, що виготовляється та/або вводиться в експлуатацію виробником для використання у власних цілях, повинна відповідати вимогам усіх чинних технічних регламентів, які застосовуються до такої продукції, крім випадків, визначених у статті 12 цього Закону та у відповідних технічних регламентах.
Відповідно до визначення виробником Dräger Safety AG & Co. KGaA медичного призначення Dräger Alcotest є медичними виробами з функцією вимірювання та є об`єктом поширення дії Технічного регламенту щодо медичних виробів, що затверджений Постановою КМУ №753 від 02.10.2013.
Саме виробники та особи, які мають доступ до технічної документації на відповідну продукцію, володіють інформацією, яка надає можливість визначити, дія яких саме технічних регламентів поширюється на таку продукцію, з огляду на її конструкцію, призначення та ризики, які ця продукція може становити.
При цьому виробник має право на принцип добровільності проведення оцінки відповідності своєї продукції технічним регламентам.
Відповідно до Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг, який розміщено на офіційному веб-сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доступ до якого є відкритим і загальнодоступним зазначено, що Газоаналізатор Dräger Alcotest 7510 OIML виробництва Dräger Safety AG & Co. KGaA відповідає Технічному регламенту щодо медичних виробів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013.
Лист Мінекономіки №3423-06/3110-03 від 21.01.2021 та лист МОЗ від 28.12.2021 № 24-04/38925/2-21 не є нормативно-правовими актами і не встановлюють правових норм. Зазначені листи отримало підприємство ТОВ «Сорбполімер-Аналітік» та використовує їх з метою тиску на замовників, учасників закупівель, органи оцінки, що може бути ознаками недобросовісної конкуренції. При цьому ТОВ «Сорбполімер-Аналітік» відмовляється повідомити яким чином заволоділо цими листами державних органів.
Окрім іншого, МОЗ та Мінекономіки відповідно до своїх функцій не є уповноваженими органами оцінки відповідності, які саме наділені правом визначати чи належить продукція певним Технічним регламентам чи ні.
У відповідності до абзацу 2 пункту 4 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Відповідно, Закон надає лише право, але не зобов’язує Замовника здійснювати закупівлю аналогів предмету закупівлі. В даній спрощеній (допороговій) процедурі закупівлі надання аналогів не передбачається.
Частиною другою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 (далі - Закон) визначено, що тендерна документація повинна містити, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Предметом цієї закупівлі є доказові газоаналізатори видихуваного повітря, які будуть використовуватися відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тому замовник визначив, що предмет закупівлі повинен відповідати Технічному регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013 та європейському стандарту OIML R 126:2012, що прийнятий в Україні за позначенням ДСТУ OIML R 126:2014.
Відповідно до статті 39 Господарського кодексу України споживачі, які перебувають на території України, під час придбання, замовлення або використання товарів (робіт, послуг) з метою задоволення своїх потреб мають право, зокрема, на належну якість товарів (робіт, послуг).
Отже, замовник даної закупівлі, має законне право на належну якість товару, що є предметом закупівлі, та сформулював свої вимоги в Оголошенні на закупівлю.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 26.08.2022 23:00

Подання пропозицій:

02.09.2022 23:00

Очікувана вартість
700 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
3 500 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

7 штуки
Dräger Alcotest 7510 ОIML в комплекті: зарядний пристрій 12 В (від мережі автомобіля), зарядний пристрій 220 В. з кейсом Dräger Alcotest 7510 System Case
ДК 021:2015: 38430000-8 — Детектори та аналізатори
7 штуки
Мобільний термопринтер Dräger Mobile
ДК 021:2015: 38430000-8 — Детектори та аналізатори

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2022-08-22-003459-a.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СОРБПОЛІМЕР-АНАЛІТИК", Код ЄДРПОУ:36408462
Дата подання: 25.08.2022 19:40
1. Вимога

Шановний Замовник, доброго дня! Оголошення про проведення спрощеної закупівлі складене з порушенням діючого законодавства в сфері публічних закупівель. Зокрема, ст. 23 Закону України «Про стандартизацію». Серед іншого, технічна вимога до предмета закупівлі, викладена у Додатку 2 до Тендерної документації «Технічні вимоги», є дискримінаційною.

Так, Додаток 2 до Тендерної документації «Технічні вимоги» містить вказівку на те, що предмет закупівлі має відповідати вимогам Європейського стандарту OILM R-126:2012, який прийнятий як національний стандарт наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1494 від 30.12.2014 за позначенням ДСТУ OILM R-126:2014 «Доказові аналізатори видихуваного повітря».
Разом з тим, в положеннями ст. 23 Закону України «Про стандартизацію» встановлено наступне: «Національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються безпосередньо чи шляхом посилання на них в інших документах. Національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. Національний орган стандартизації забезпечує розміщення на офіційному веб-сайті текстів національних стандартів та кодексів усталеної практики, обов’язковість застосування яких встановлена нормативно-правовими актами, у тридцятиденний строк з дня офіційного опублікування таких актів з наданням безоплатного доступу.»

Так, наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1494 від 30.12.2014 як національний стандарт України ДСТУ OILM R-126:2014 «Доказові аналізатори видихуваного повітря» методом підтвердження прийнято рекомендації міжнародної організації законодавчої метрології OILM R-126:2012.

При цьому, діючим законодавством України не встановлена обов’язковість застосування рекомендації міжнародної організації законодавчої метрології OILM R-126:2012 та/або ДСТУ OILM R-126:2014 «Доказові аналізатори видихуваного повітря» до вимірювальної техніки.
На відповідні технічні засоби, зокрема на вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається, поширюється дія Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2016 № 94.

Що стосується документального підтвердження уповноваженим європейським органом відповідності товару ДСТУ OIML R-126:2014 «Доказові аналізатори видихуваного повітря» та/або OIML R 126:2012 то:
По-перше, така вимога не передбачена діючим законодавством України.
По-друге, єдиним виробником вимірювачів вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається, який представлений в Україні, що отримав сертифікат відповідності OIML R 126 є компанія «Drager Safety AG & Co. KGaA».
По-третє, сертифікати відповідності OIML R 126 можуть бути видані уповноваженим європейським органом лише відповідно до видання 1998 року, але не відповідно до видання 2012 року. Хоча ДСТУ OIML R-126:2014 «Доказові аналізатори видихуваного повітря» як національний стандарт прийнятий саме OIML R 126:2012 (видання 2012 року).

Таким чином, на сьогоднішній день відсутній будь-який виробник чи окремий прилад у світі, який отримав сертифікат відповідності OIML R 126:2012 (видання 2012 року).
Також зазначаємо, що дія Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753 поширюється виключно на медичні вироби та допоміжні засоби до них (в тому числі, і медичні вироби з функцією вимірювання).
Згідно п. 2 Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 року № 94, «2. Дія цього Технічного регламенту поширюється на засоби вимірювальної техніки, перелік яких наведено у додатку 1 (14. Вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається). Дія цього Технічного регламенту не поширюється на законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що є медичними виробами та/або медичними виробами для діагностики «in vitro.».

Таким чином, вимога, викладена у Додатку 2 до Тендерної документації «Технічні вимоги», обмежує коло учасників процедури закупівель, тобто є дискримінаційною.

У зв’язку з чим просимо усунути порушення шляхом внесення відповідних змін до оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі через систему електронних торгів.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

26.08.2022 20:08
Шановний учаснику!
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону України «Про стандартизацію»: національний стандарт - стандарт, прийнятий національним органом стандартизації та доступний для широкого кола користувачів.
Відповідно до пункту 20 статті 1 Закону України «Про стандартизацію»: стандарт - нормативний документ, заснований на консенсусі, прийнятий визнаним органом, що встановлює для загального і неодноразового використання правила, настанови або характеристики щодо діяльності чи її результатів, та спрямований на досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній сфері.
Відповідно до статті 23 Закону України «Про стандартизацію»: національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються безпосередньо чи шляхом посилання на них в інших документах; національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.
Добровільність застосування стандартів стосується застосування їх виробником. Застосування стандартів дозволяє підвищити якість та конкурентоспроможність товару. Тільки користувач (покупець) може визначати які властивості товару важливі щодо його сфери застосування і має на це законне право.
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства №1494 від 30.12.2014 Європейський стандарт ОIML R 126:2012 «Evidential breath analyzers» прийнято як національний стандарт ДСТУ ОIML R 126:2014 «Доказові аналізатори видихуваного повітря».
Відповідно до Сертифікату перевірки типу №UA.TR.001 101-17 від 05.10.2017 щодо відповідності предмета закупівлі Технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що виданий ДП «Укрметртестстандарт», зазначено, що предмет закупівлі відповідає вимогам ДСТУ ОIML 126:2014 «Доказові аналізатори видихуваного повітря» (OІML R 126, edіtіon 2012, ІDT).
Відповідно до даних системи Prozorro компанія Dräger Safety AG & Co. KGaA є не єдиним виробником вимірювачів вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається, які постачалися в Україну та відповідають стандарту OIML R 126, про що свідчить закупівля https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-24-001325-b.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затверджено спільний наказ МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція).
Пунктом 9 розділу III Інструкції встановлено, що використання в закладах охорони здоров’я для проведення лабораторних досліджень вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Водночас у пункті 10 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008, закріплено, що огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров’я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ.
Частиною першою статті 11 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» встановлено, що продукція, що вводиться в обіг, надається на ринку або вводиться в експлуатацію, а згідно з деякими технічними регламентами - також продукція, що виготовляється та/або вводиться в експлуатацію виробником для використання у власних цілях, повинна відповідати вимогам усіх чинних технічних регламентів, які застосовуються до такої продукції, крім випадків, визначених у статті 12 цього Закону та у відповідних технічних регламентах.
Таким чином, для того щоби ввести в обіг та/або в експлуатацію медичні вироби, виробник повинен здійснити оцінку відповідності таких виробів відповідно до Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013.
Відповідно до інформації, яка міститься у Реєстрі осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг (за №2780), що веде Держлікслужба, є в наявності медичні вироби, зокрема, газоаналізатори для вимірювання вмісту алкоголю у видихуваному повітрі Dräger Alcotest 7510 OIML виробництва Dräger Safety AG & Co. KGaA.
У відповідності до абзацу 2 пункту 4 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Відповідно, Закон надає лише право, але не зобов’язує Замовника здійснювати закупівлю аналогів предмету закупівлі. В даній спрощеній (допороговій) процедурі закупівлі надання аналогів не передбачається.
Частиною другою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 (далі - Закон) визначено, що тендерна документація повинна містити, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону №922-VIII у разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами.
Предметом цієї закупівлі є доказові газоаналізатори видихуваного повітря, тому замовник визначив, що предмет закупівлі повинен відповідати європейському стандарту OIML R 126:2012, що прийнятий в Україні за позначенням ДСТУ OIML R 126:2014.
Відповідно до статті 39 Господарського кодексу України споживачі, які перебувають на території України, під час придбання, замовлення або використання товарів (робіт, послуг) з метою задоволення своїх потреб мають право, зокрема, на належну якість товарів (робіт, послуг).
Отже, замовник даної закупівлі, має законне право на належну якість товару, що є предметом закупівлі, та сформулював свої вимоги в Оголошенні на закупівлю.
Участь в даній спрощеній закупівлі може прийняти будь-яка особа відповідно до діючого законодавства.
З огляду на викладене, замовник залишає свої вимоги до предмета закупівлі незмінними.

Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2022-08-22-003459-a.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СОРБПОЛІМЕР-АНАЛІТИК", Код ЄДРПОУ:36408462
Дата подання: 26.08.2022 13:53
1. Вимога

Шановний Замовник, доброго дня! Оголошення про проведення спрощеної закупівлі складене з порушенням вимог діючого законодавства в сфері публічних закупівель.

Так, 28.02.2022 р. Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами) (далі — Постанова № 169).
Крім іншого, Постановою № 169 передбачено обов’язок замовників дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, визначених ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
При цьому, метою проведення публічних закупівель є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Так, Додаток 2 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі «Технічні вимоги і якісні характеристики предмета закупівлі» містить вказівку на те, що предмет закупівлі має відповідати вимогам Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженою постановою КМУ від 13 січня 2016 року № 94 та вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів, затверджених постановою КМУ від 02 жовтня 2013 року №753.

Варто звернути увагу на те, що відповідно до Положення про Міністерство економіки України, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459, Міністерство економіки України (Мінекономіки) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінекономіки є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, державну цінову політику, державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, державну політику у сфері публічних закупівель.
Основними завданнями Мінекономіки є забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері публічних закупівель.

Так, Мінекономіки листом від 21.01.2021 №3423-06/3110-03, адресованим Міністерству внутрішніх справ України та Національній поліції України, вказало на необхідність враховувати при здійсненні публічних закупівель газоаналізаторів інформацію про те, що газоаналізатори не є предметом поширення дії Технічного регламенту щодо медичних виробів.

У зв’язку з чим просимо усунути порушення шляхом внесення відповідних змін до оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі через систему електронних торгів.

Додатки:

1. Копія листа Мінекономіки листом від 21.01.2021 №3423-06/3110-03.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

26.08.2022 20:12
Шановний учаснику!
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затверджено спільний наказ МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція).
Пунктом 9 розділу III Інструкції встановлено, що використання в закладах охорони здоров’я для проведення лабораторних досліджень вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Водночас у пункті 10 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008, закріплено, що огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров’я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ.
Частиною першою статті 11 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» встановлено, що продукція, що вводиться в обіг, надається на ринку або вводиться в експлуатацію, а згідно з деякими технічними регламентами - також продукція, що виготовляється та/або вводиться в експлуатацію виробником для використання у власних цілях, повинна відповідати вимогам усіх чинних технічних регламентів, які застосовуються до такої продукції, крім випадків, визначених у статті 12 цього Закону та у відповідних технічних регламентах.
Таким чином, для того щоби ввести в обіг та/або в експлуатацію медичні вироби, виробник повинен здійснити оцінку відповідності таких виробів відповідно до Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013.
Відповідно до Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг, який розміщено на офіційному веб-сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доступ до якого є відкритим і загальнодоступним https://www.dls.gov.ua/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96-%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8/%D1%80%D0%B5%D1%94%D1%81%D1%82%D1%80-%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B1-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD/, за №2780 зазначено, що Газоаналізатор Dräger Alcotest 7510 OIML виробництва Dräger Safety AG & Co. KGaA відповідає Технічному регламенту щодо медичних виробів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013.
Частиною другою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 (далі - Закон) визначено, що тендерна документація повинна містити, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону №922-VIII у разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами.
Предметом цієї закупівлі є доказові газоаналізатори видихуваного повітря, які будуть використовуватися відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тому замовник визначив, що предмет закупівлі повинен відповідати Технічному регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №753 від 02.10.2013.
Предмет закупівлі та його виробник відомі на ринку України за рахунок практичного застосування продукції тривалий час як якісна європейська продукція, що неодноразово була предметом державних закупівель, яка успішно використовується в усьому світі та постачається за цінами, які є загальносвітовими та нижчі, що надає можливість економити кошти за рахунок тривалого терміну експлуатації продукції та низьких експлуатаційних витрат.
Відповідно до статті 39 Господарського кодексу України споживачі, які перебувають на території України, під час придбання, замовлення або використання товарів (робіт, послуг) з метою задоволення своїх потреб мають право, зокрема, на належну якість товарів (робіт, послуг).
Отже, замовник даної закупівлі, має законне право на належну якість товару, що є предметом закупівлі, та сформулював свої вимоги в Оголошенні на закупівлю.
Лист Міністерства економіки України №3423-06/3110-03 від 21.01.2021 не є нормативно-правовим актом і не встановлює правових норм.
У відповідності до абзацу 2 пункту 4 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Відповідно, Закон надає лише право, але не зобов’язує Замовника здійснювати закупівлю аналогів предмету закупівлі. В даній спрощеній (допороговій) процедурі закупівлі надання аналогів не передбачається.
Участь в даній спрощеній закупівлі може прийняти будь-яка особа відповідно до діючого законодавства.
З огляду на викладене, замовник залишає свої вимоги до предмета закупівлі незмінними.


Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Документи подані скаржником

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 02.09.2022 23:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "АТЗТ Компанія "Сатурн Дейта Інтернешенл"
Пошук по цьому учаснику
699 446.30 UAH з ПДВ 699 446.30 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

06.09.2022 18:03
sign.p7s
31.08.2022 15:43
sign.p7s
31.08.2022 15:35
Витяг ПДВ.pdf
31.08.2022 15:35
Витяг ЄДР.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "АТЗТ Компанія "Сатурн Дейта Інтернешенл"
#23733900
Пошук по цьому переможцю
Очікує рішення 699 446.30 UAH з ПДВ 02.09.2022 23:01

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
09.09.2022 16:10
Причина відміни
Відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг
Причина відміни
Ініціатором закупівлі було ініційовано скасування закупівлі у зв'язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі даного товару.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання