ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-08-26-003366-a
  • 50320000-4 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів
  • Завершена
Найменування замовника:
РЕГІОНАЛЬНИЙ СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР ГСЦ МВС В М. КИЄВІ (ФІЛІЯ ГСЦ МВС)
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Погребняк Микола , 380443746374 , nokolay7070@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна будинок 9/11
Дата укладення договору
19.09.22
Переможець
ТОВ Гарант прінт сервіс
Очікувана вартість
199 900 UAH з ПДВ
Сума договору
192 450 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 20.09.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 01.09.2022 00:00

Подання пропозицій:

08.09.2022 00:00

Початок аукціону:

08.09.2022 11:49

Очікувана вартість
199 900 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
5 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

539 послуга
ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів)
ДК 021:2015: 50320000-4 — Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2022-08-26-003366-a.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "В.М.", Код ЄДРПОУ:24095427
Дата подання: 30.08.2022 14:10
ВИМОГА
у процедурі публічної закупівлі

26.08.2022 року регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) (надалі – «Замовник») опубліковано інформацію про закупівлю UA-2022-08-26-003366-a, за предметом: «ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів)» (надалі – «Торги»).
Під час вивчення Тендерної документації Торгів в ній було виявлено дискримінаційну вимогу, яка не допускає до участі в тендері певних учасників, зокрема й нас.
Так відповідно в Додатку №2 до Тендерної документації встановлено вимогу: «Для забезпечення протидії поширенню СOVID-19 на території Замовника для безпечності надання послуг, учасник повинен надати діючий сертифікат у складі тендерної документації, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій)».
З такою вимогою Тендерної документації не погоджуємось, вважаємо її дискримінаційною, необґрунтованою, протиправною та такою, що порушує положення Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (надалі за текстом – «Закон»), виходячи з наступного.
1. Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону у Тендерній документації зазначаються такі відомості: «…2) один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.»
У ст. 16 Закону вказано, що Замовник може установити один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: «1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; 2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; 3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); 4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.»
Згідно з приписами ч. 1 ст. 23 Закону зазначається, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).
Ч. 3 ст. 23 зазначеного Закону передбачено, що технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.
У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз «або еквівалент».
Ч. 5 ст. 23 Закону вказано, що Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.
Таким чином, Закон дозволяє встановлювати:
- кваліфікаційні вимоги щодо учасників;
- технічні, функціональні, якісні, експлуатаційні, екологічні вимоги щодо послуг шляхом їх безпосереднього зазначення в Тендерній документації або з посиланням на стандарти.
В свою чергу встановлення у тендерній документації вимоги щодо надання «сертифікату, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій» не відповідає вимогам ст. ст. 22, 23 Закону.
Так в ст. 16 та 17 Закону не передбачено жодного критерію, який можна було б віднести до вимоги надати «сертифікат, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій».
До того ж вимога п. 11 викладена у Додатку №4 до Тендерної документації, де зазначена технічні вимоги (технічна специфікація) до учасників.
Проте, умову Тендерної документації щодо надання «сертифікату, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій» не можна віднести й до технічної вимоги, оскільки цей стандарт не регулює технічні, функціональні, якісні, експлуатаційні, екологічні вимоги щодо послуг.
У Додатку №2 до Тендерної документації до учасників встановлено вимогу «На підтвердження якості надання послуг учасник у складі своєї пропозиції надає наступні документи: Копії сертифікатів міжнародного зразка, про наявність у учасника процедури закупівлі системи контроля якості ISO 9001:2015 та системи екологічного менеджменту ISO 14001:2015, виданих органом з сертифікації систем менеджменту, стосовно ремонту та технічного обслуговування периферійного обладнання, заправки та відновлення картриджів, дійсних на момент подання пропозицій.; Копії висновків державної санітарно – епідеміологічної експертизи на підтвердження того, що тонер та основні комплектуючі (фотобарабани, очищувальні леза/чистячі леза, дозуючі леза, магнітні вали, вали заряду/вали первинного заряду), які використовуються при наданні послуг з заправки/відновлення картриджів є безпечними для застосування за призначенням, та оточуючого персоналу, дійсні на момент розкриття пропозицій; Копію атестату виробництва, виданого органом сертифікації, який дійсний на момент розкриття пропозицій, та підтверджує, виробництво послуг з заправки та відновлення картриджів до фотокопіювального та друкуючого обладнання, технічного обслуговування та ремонту фотокопіювального та друкуючого обладнання), відповідає вимогам законодавства України, та діючих нормативних документів;»
Отже, вимога Тендерної документації про надання «сертифікату, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій» зайва та дискримінаційна щодо постачальників, які пройшли перевірки акредитованими органами та мають сертифікат ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015) «Системи управління якістю. Вимоги» та сертифікат ДСТУ ISO 14001:2015 (ISO 14001:2015) «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування», так як виконання вимог даних стандартів учасником забезпечує належну якість та екологічність послуг, що має більше відношення до технічної специфікації (технічних вимог до послуг) в розумінні ст. ст. 22, 23 Закону.
Зверніть також увагу, що отримання будь якого сертифікату, зокрема і «сертифікату, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій)» не являється швидкою та простою, бо це довготривалий процес, що потребує підготовки (близько 30 робочих днів і більше), у зв’язку з чим ми не маємо змоги вчасно отримати документ та взяти участь в торгах.
2. До того ж, варто звернути увагу, що Система сертифікації якості ISO (ІСО) проводиться на відповідність міжнародним стандартам, встановленим Міжнародною Організацією по Стандартизації (ISO, International Organization for Standardization).
Організація ISO не проводить сертифікацію, а тільки розробляє стандарти відповідності.
Функція сертифікації переходить на національні акредитовані установи, які займаються впровадженням стандартів на підприємстві, видають сертифікати та проводять наглядовий аудит.
Організацією ISO розроблено велику кількість стандартів у різних сферах діяльності, зокрема і Стандарти ISO 45001:2018 (або ДСТУ ОНSAS 18001:2010 або OHSAS 18001:2007), ISO 9001:2015 (або ДСТУ ISO 9001:2015), ISO 14001:2015 (або ДСТУ ІSO 14001:2015) та інші.
Зазначені стандарти стосуються безпосередньо менеджменту та бізнес-процесів, які в результаті опосередковано впливатимуть на якість продукції, захист довкілля та безпеку праці.
Організація ISO не сертифікує компанії на відповідність стандартам і відповідно до своїх повноважень не може зобов`язати сертифікувати у обов`язковому порядку ні певну компанію, ні певну галузь.
Ці рішення приймаються виключно на рівні кожної окремої держави, а в Україні діє принцип добровільної сертифікації.
Тобто, ніхто не може зобов’язати бізнес в примусовому порядку сертифікувати товар чи підприємство, оскільки дана вимога відсутня в чинному законодавстві.
З 01.01.2018 року в Україні скасована обов`язкова сертифікація продукції, про що свідчить Наказ Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» «Про скасування національних нормативних документів» №500 від 29.12.2017 року (посилання на веб-сторінку Наказу - https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0500774-17#Text ).
Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №93 від 26.01.2018 року втратив чинність «Перелік продукції, що підлягає обов`язковій сертифікації в Україні» (посилання на веб-сторінку Наказу - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0194-18#Text ).
Відповідно до ч. 11 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року: «Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.»
До того ж в Реєстрі акредитованих ООВ (посилання на веб-сторінку - https://naau.org.ua/reyestr-akreditovanix-oov/ ) не зареєстровано ні одного органу, що уповноважений на видачу «сертифікату, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій)», а тому вимога у Додатку №2 до Тендерної документації не може бути виконана.
Наявність же «сертифікату, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій)», що виданий не акредитованою, сумнівною організацією, яка не має повноважень та дозволів на проведення сертифікації, не є впливовим критерієм, виконання якого не може слугувати гарантією належного виконання послуг.
Таким чином, вимога надати «сертифікат, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій)», обмежує конкуренцію та призводить до дискримінації учасників, оскільки встановивши її, можна припустити, що Замовник лобіює інтереси одного учасника, який взмозі надати такий документ.
Крім того, всі працівники, що будуть задіяні для надання послуг заправки, відновлення картриджів та ремонту принтерів, пройшли повний курс вакцинації та отримали сертифікати. Саме це і тільки це може забезпечити протидію поширенню СOVID-19 на території Замовника.

Відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників, недискримінація учасників та рівне ставлення до них, … учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах, Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом, Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Враховуючи викладене вище вимагаємо виключити дискримінаційну вимогу з Додатку №2 до Тендерної документації: «Для забезпечення протидії поширенню СOVID-19 на території Замовника для безпечності надання послуг, учасник повинен надати діючий сертифікат у складі тендерної документації, який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій).»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

31.08.2022 10:15
Шановний учаснику, на Вашу вимогу повідомляємо наступне. Стандарт SIC.COVID-FREE:2020 «Система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій» розроблений на підставі рекомендацій ISO/PAS 45005 та забезпечує, за умови впровадження та дотримання на підприємстві, необхідний рівень дотримання заходів, спрямованих на протидію поширення COVID-19. Отримати сертифікат відповідності на проведення сертифікаційного аудиту системи протидії COVID-19 може будь-яка організація, що працює у відповідності до стандартів ISO/PAS 45005, а наявність зазначеного сертифікату сприяє більш ретельному та всебічному вивченню якостей Учасника, його спроможності надавати якісні та безпечні послуги в умовах підвищених вимог до забезпечення дотримання проти-епідеміологічних заходів. Сертифікація це діяльність уповноважених органів з підтвердження відповідності товару (діяльності, послуги) вимогам стандарту і видачі документа відповідності. Здійснювати сертифікацію на вимоги стандарту SIC.COVID-FREE:2020 та видавати підтверджуючий документ має право будь який орган сертифікації, який нотифікований в системі SIC

Номер вимоги: UA-2022-08-26-003366-a.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "В.М.", Код ЄДРПОУ:24095427
Дата подання: 30.08.2022 15:19
Шановний Замовнику, під час аналізу Тендерної документації на закупівлю UA-2022-08-26-003366-a, за предметом ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів), було встановлено ряд умов, які обмежують конкуренцію, призводять до дискримінації (ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року). Серед таких умов Тендерної документації є вимога «Копію атестату виробництва, виданого органом сертифікації, який дійсний на момент розкриття пропозицій, та підтверджує, виробництво послуг з заправки та відновлення картриджів до фотокопіювального та друкуючого обладнання, технічного обслуговування та ремонту фотокопіювального та друкуючого обладнання), відповідає вимогам законодавства України, та діючих нормативних документів.»

Дана вимога тендерної документації обмежує право на участь у торгах учасників, які пропонують імпортні витратні матеріали та/або не є їх виробниками.
Так особа, що не є виробником відповідних витратних матеріалів, комплектуючих, а придбає їх вже введеними в обіг в Україні для надання послуг, що є предметом закупівлі не зобов’язана мати атестат виробництва та технічні умови на виробництво таких витратних матеріалів, комплектуючих (вітчизняних або імпортних) – отже, незважаючи на те, що предметом закупівлі є послуги, а не товар, від участі в Торгах внаслідок дискримінації усуваються учасники, що можуть якісно надати послуги з заправки та відновлення картриджів, однак не мають власного виробництва витратних матеріалів, комплектуючих.
Зверніть також увагу, що чинним законодавством України не встановлено будь-яких обмежень щодо кола осіб, які мають право здійснювати продаж витратних матеріалів чи надавати послуги шляхом використання відповідних товарів.
При цьому атестат виробництва є документом, що отримується безпосередньо виробником товару, та підтверджують технічні можливості підприємства-заявника щодо забезпечення стабільного випуску продукції/надання послуг, які відповідають вимогам нормативних документів, а також встановлюють внутрішні технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга.
Таким чином, у разі відсутності будь яких відносин з виробником товару, що буде використовуватися при наданні послуг, учасник позбавляється можливості надати копію відповідного документу (атестату виробництва), що є дискримінацією по відношенню до потенційних учасників торгів.
Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, розглянувши скаргу No UA-2020-05-05-003993-b.b3 від 15.05.2020 року, ухвалила Рішення № 10546-р/пк-пз від 28.05.2020 року.
Предметом оскарження була вимога Замовника надання у складі пропозиції документів (серед яких «копії дійсного на момент подання пропозицій атестату виробництва, виданого виробнику витратних матеріалів (тонерних картриджів, фотобарабанів, чіпів та магнітних валів), який засвідчує відповідність процесу виробництва» та «зареєстрованих та затверджених відповідно до законодавства, технічних умов, відповідно до яких виробляються витратні матеріали (картриджі тонерні, фотобарабани, чіпи та магнітні вали), надається засвідчена виробником копія(ї) їх титульної(их) сторінки(ок) із зазначенням строку дії, органу, який провів реєстрацію та реквізитів реєстрації»), які стосуються саме «фото барабанів», «чіпів», «магнітних валів», «інших витратних матеріалів для друкуючих пристроїв», що не є предметом закупівлі, а тому спричиняють порушення положень статей 22, 23 Закону України «Про публічні закупівлі», так як Замовник має право встановлювати вимоги лише щодо необхідних технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі.
Колегія в Рішенні No UA-2020-05-05-003993-b.b3 від 15.05.2020 року дійшла наступного висновку «Замовник не довів необхідність встановлення наведеної вище умови Документації саме у наведеній редакції.»
Також хочемо зауважити що виробляти можливо лише товар тобто товаро-матеріальні цінності, а не послуги. Послуги надаються і ніяким чином не виробляються, так як не являються чимось матеріальним. Тому таке трактування Атестату є не вірним і спотвореним! А отже дана вимога створена виключно для «відсіювання» інших учасників які можуть надати якісні послуги за значно меншу ціну.
Відкриті торги з подібними вимогами не викликають незручностей в українських постачальників, проте їх метою є залучення й іноземних учасників, що стимулює підвищення рівня конкуренції, внаслідок чого, зростає якість отриманих послуг. Однак, оскільки іноземні підприємства не зобов’язані мати атестат виробництва та технічні умови, а також проводити реєстраційні дії щодо них в Україні, то вони не можуть брати участь у цих торгах самостійно, а учасники, які пропонують їх товари, внаслідок дискримінації за ознакою «українського виробництва», позбавлені можливості використовувати дані витратні матеріали під час надання послуг.
Також, дана вимога є надмірною та непотрібною з огляду на те, що згідно вимог до Тендерної документації учасники повинні надати копії сертифікатів міжнародного зразка, про наявність у учасника процедури закупівлі системи контроля якості ISO 9001:2015 та системи екологічного менеджменту ISO 14001:2015, виданих органом з сертифікації систем менеджменту, стосовно ремонту та технічного обслуговування периферійного обладнання, заправки та відновлення картриджів, дійсних на момент подання пропозицій; та копії висновків державної санітарно – епідеміологічної експертизи на підтвердження того, що тонер та основні комплектуючі (фотобарабани, очищувальні леза/чистячі леза, дозуючі леза, магнітні вали, вали заряду/вали первинного заряду), які використовуються при наданні послуг з заправки/відновлення картриджів є безпечними для застосування за призначенням, та оточуючого персоналу, дійсні на момент розкриття пропозицій. Перелічені вище документи (сертифікати ISO та Висновок санітарно – епідеміологічної експертизи) повністю регламентують систему управління якостю та екологічну безпеку учасника, та є достатніми для підтвердження відповідності учасника технічним та якісним вимогам. Наявність у учасника закупівлі запроваджених зазначених систем контролю якості ДСТУ ISO підтверджує належну якість послуг, а тому отримання зайвих документів, як то атестатів виробництва або технічних умов, несе в собі виключно необґрунтовані витрати, і по суті не покращує якість послуг, але використовується недобросовісними замовниками/учасниками для обмеження конкуренції між учасниками Торгів.
Враховуючи викладене вище вимагаємо виключити з Тендерної документації дискрімінаційну вимогу «Копію атестату виробництва, виданого органом сертифікації, який дійсний на момент розкриття пропозицій, та підтверджує, виробництво послуг з заправки та відновлення картриджів до фотокопіювального та друкуючого обладнання, технічного обслуговування та ремонту фотокопіювального та друкуючого обладнання), відповідає вимогам законодавства України, та діючих нормативних документів.» та привести Тендерну документацію до норм чинного Законодавства, щоб вона відповідала положеням ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників, недискримінація учасників та рівне ставлення до них, … учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах, Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом, Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

31.08.2022 13:31
Шановний Учаснику, як ви слушно зауважили, що Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, розглянувши скаргу No UA-2020-05-05-003993-b.b3 від 15.05.2020 року, ухвалила Рішення №10546-р/пк-пз від 28.05.2020 року.
в якому предметом оскарження була вимога Замовника надання у складі пропозиції документів (серед яких «копії дійсного на момент подання пропозицій атестату виробництва, виданого виробнику витратних матеріалів (тонерних картриджів, фотобарабанів, чіпів та магнітних валів), який засвідчує відповідність процесу виробництва» та «зареєстрованих та затверджених відповідно до законодавства, технічних умов, відповідно до яких виробляються витратні матеріали (картриджі тонерні, фотобарабани, чіпи та магнітні вали), що не є предметом закупівлі, а тому спричиняють порушення положень статей 22, 23 Закону України «Про публічні закупівлі», так як Замовник має право встановлювати вимоги лише щодо необхідних технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі.
У нашому випадку вимога щодо надання Копії атестату виробництва, виданого органом сертифікації, який дійсний на момент розкриття пропозицій, та підтверджує, виробництво послуг з заправки та відновлення картриджів до фотокопіювального та друкуючого обладнання, технічного обслуговування та ремонту фотокопіювального та друкуючого обладнання), відповідає вимогам законодавства України, та діючих нормативних документів повністю відповідає предмету закупівлі ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів), тому дана вимога є законною та надає можливість нам задіяти до надання потрібних нам послуг організацію, яка зможе надати послуги найбільш якісно і по конкурентній ціні.

Номер вимоги: UA-2022-08-26-003366-a.a3

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "В.М.", Код ЄДРПОУ:24095427
Дата подання: 13.09.2022 20:33
Доброго дня, шановний Замовнику. Керуючись ст. 24 Закону України «Про публічні закупівлі» вимушені звернутися до Вас з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру UA-2022-08-26-003366-a, за предметом ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів). Згідно з Протокольного рішення № 14-169 від 09.09.2022 р. було відхиллено пропозицію ТОВ «В.М.», яка є найбільш економічно вигідною для Замовника, а так згідно п.10 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі через систему електронних закупівель за кодом ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів), а саме: «10. Перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв: «Ціна». Найбільш економічною вигідною пропозицією буде вважатися пропозиція з найнижчою ціною. Оцінка пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону. До початку проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично розкривається інформація про ціну та перелік усіх цін пропозицій, розташованих у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників. Найбільш економічною вигідною пропозицією буде вважатися пропозиція з найнижчою ціною.», тобто одним і єдиним критерієм оцінки є ЦІНА і в супереч цьому, ігноруючи свої ж приписи Замовник відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «В.М.».
Згідно Протокольного рішення № 14-169 від 09.09.2022 р. Змовник відхилив пропозицію ТОВ «В.М.» з наступних причин:
1. ТОВ «В.М.» не надав інформацію щодо наявності резервних картриджів, для забезпечення вчасного надання послуг в кількості не менше п’яти одиниць на кожен вид копіювально-розмножувальної техніки (згідно переліку додатку №2) та не підтвердив наявності резервних картриджів шляхом надання одного з наступних документів: видаткова накладна, договір оренди обладнання, договір купівлі-продажу з актами прийому–передачі, договір транспортних послуг тощо.
ТОВ «В.М.» у своїй пропозиції надало Обороно-сальдову відомість, яка підтверджує наявність інструментів і обладнання для виконання робіт за предметом закупівлі згідно з ДК 021:2015 - 50320000-4 Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів (заправка та відновлення картриджів). Також подано ДОВІДКУ ПРО НАЯВНІСТЬ ОБЛАДНАННЯ, МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ № 954-5/01-03 від 05.09.2022 р. якою підтверджено наявність орендованого приміщення, транспортних засобів, обладнання та інструменту.
Крім того, було подано Довідку щодо резервних картриджів на час проведення робіт №954-7/01-03 від 05.09.2022 р., якою підтверджено наявність резервних картриджів, для забезпечення вчасного надання послуг в кількості не менше п’яти одиниць на кожний вид копіювально - розмножувальної техніки( згідно переліку додатка №2).
До того ж надано документи, які підтверджують наявність транспортних засобів у ТОВ «В.М.» з додаванням Договорів купівлі-продажу як того вимагала тендерна документація та Довідку щодо власного автотранспорту №954-8/01-03 від 05.09.2022 р. , якою було підтвердження наявності цього транспортного засобу.
Таким чином, ТОВ «В.М.» повністю виконало всі кваліфікаційні вимоги Замовника.
Чого не можна сказати про другого учасника ТОВ «Грант прінт сервіс», який у своїй пропозиції не надав жодного документу який би підтверджував наявність резервних картриджів, для забезпечення вчасного надання послуг в кількості не менше п’яти одиниць на кожен вид копіювально-розмножувальної техніки (згідно переліку додатку №2).
2. ТОВ «В.М.» також було відхилено у зв’язку з відсутністю у пропозиції: «1. Копії атестату виробництва, виданого органом сертифікації, який дійсний на момент розкриття пропозицій, та підтверджує, виробництво послуг з заправки та відновлення картриджів до фотокопіювального та друкуючого обладнання, технічного обслуговування та ремонту фотокопіювального та друкуючого обладнання), відповідає вимогам законодавства України, та діючих нормативних документів. 2. Копії діючого сертифікату який підтверджує, що компанія учасника відповідає вимогам стандарту: SIC.COVID-FREE: 2020 (система протидії COVID-19. Спеціальні вимоги для організацій).»
ТОВ «В.М.» нагадує що по цим двом пунктам було подано Вимоги в яких детально розписано і обґрунтовано їхню не правомірність і дискримінаційність. Хочемо зауважити, що Замовником було проігноровано ці вимоги, що свідчить про не чесність і упередженість відношення Замовника до учасника ТОВ «В.М.», а також про прихильність до другого учасника ТОВ «Грант прінт сервіс», пропозиція якого є завищеною.
Все це змушує припускати, що у Замовника є домовленість з ТОВ «Грант прінт сервіс». Така домовленість суперечить положенням ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року, якою передбачено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників, недискримінація учасників та рівне ставлення до них, … учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах, Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом.
Отже, Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Враховуючи викладене вище вимагаємо скасувати Протокольне рішення № 14-169 від 09.09.2022р, та повернути до розгляду пропозицію ТОВ «В.М.»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

14.09.2022 16:00
«Відповідно до ст. 14 Закону України «Про Публічні закупівлі», у спрощеній закупівлі учасник пропозиція якого відхилена, не має права подавати вимогу, щодо підстав такого відхилення. При цьому, звертаю увагу, що учасник ТОВ «Грант прінт сервіс надав підтвердження, щодо наявності резервних картриджів, для забезпечення вчасного надання послуг в кількості не менше п’яти одиниць на кожний вид копіювально - розмножувальної техніки( згідно переліку додатка №2) відповідно до вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі. ( файл за назвою «Договір оренди картриджів.pdf.p7s.zip» за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-08-26-003366-a ).

Документи

Аукціон

Початок:
08.09.2022 11:49
Завершення:
08.09.2022 12:12

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 08.09.2022 12:12

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "В.М."
Пошук по цьому учаснику
147 239.94 UAH з ПДВ 147 239.94 UAH з ПДВ Документи
ТОВ Гарант прінт сервіс
Пошук по цьому учаснику
192 450 UAH з ПДВ 192 450 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

07.09.2022 13:00
sign.p7s
07.09.2022 12:31
Свідоцтво.rar
07.09.2022 12:30
ст.14.pdf
07.09.2022 12:30
ст.17.pdf
07.09.2022 12:30
ст.17 ч.2.pdf
07.09.2022 12:30
ст.17.pdf.p7s
07.09.2022 12:30
ст.14.pdf.p7s
07.09.2022 12:30
ст.17 ч.2.pdf.p7s

Публічні документи

07.09.2022 19:22
sign.p7s
07.09.2022 19:21
Статут.pdf.p7s.zip
07.09.2022 19:21
Гарантія.zip
07.09.2022 19:21
Витяг.pdf.p7s.zip

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "В.М."
#24095427
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 147 239.94 UAH з ПДВ 09.09.2022 13:00
ТОВ Гарант прінт сервіс
#30928420
Пошук по цьому переможцю
Переможець 192 450 UAH з ПДВ 12.09.2022 10:36

Документи

09.09.2022 12:50
рішення 14-169.pdf
09.09.2022 13:00
sign.p7s

Документи

12.09.2022 10:35
рішення 15-169.pdf
12.09.2022 10:35
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 12.09.2022 10:36

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ Гарант прінт сервіс
Пошук по цьому переможцю
#30928420
192 450 UAH з ПДВ Документи

Документи

12.09.2022 10:35
рішення 15-169.pdf
12.09.2022 10:35
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 19.09.2022 00:00 - 21.11.2022 00:00
Номер №44
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір від 19.09.2022.pdf Укладений
192 450
20.09.2022 14:16
19.09.2022
sign.p7s Укладений
20.09.2022 14:27

Зміни до договору

Продовження строку дії договору на наступний рік 27.12.2022 13:11
Опис змін: Сторони, відповідно до п. 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (зі змінами і доповненнями) від 19.10.2021р. № 1812-IX , керуючись п.10.1 розділу 10 « Інші умови », домовились продовжити дію Договору на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.
Номер договору: №1
Контракт:
Продовження строку дії договору на наступний рік 03.01.2023 12:25
Опис змін: Сторони уклали дану Додаткову угоду до Договору №44 від 19.09.2022 року (надалі – Договір) про наступне: 1. Пункт 3.1 Договору №44 від 19.09.2022 року доповнити наступним абзацом: Збільшити загальну вартість договору про закупівлю на суму, достатню для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. 2. Вартість цієї Додаткової угоди складає 32 075 грн. 00 коп. з ПДВ. 3. Ціна послуг за цим Договором становить: 224 525,00 (Двісті двадцять чотири тисячі п'ятсот двадцять п'ять грн. 00 коп.) з ПДВ 4. Додаткова угода набирає чинності з моменту її підписання та діє до 28.02.2023.
Номер договору: №2
Контракт:
Узгоджене зменшення ціни 14.02.2023 10:12
Опис змін: На підставі п. 10.1 Договору Сторони дійшли взаємної згоди зменшити суму Договору на 5 грн. (п’ять гривень 00 копійок), в т.ч. ПДВ, внести зміни до п. 3.1. Розділу 3 «Ціна договору і порядок розрахунків» Договору та викласти його в наступній редакції: «3.1 Загальна ціна договору становить 224 520,00 (Двісті двадцять чотири тисячі п'ятсот двадцять грн. 00 коп.) з ПДВ.
Номер договору: 3
Контракт:

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання