Сервери 2 лота

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-09-12-004121-a
  • 48822000-6 - Комп’ютерні сервери
  • Завершена
Найменування замовника:
АТ Прикарпаттяобленерго
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Костюк Василь Васильович, +380342594336 , Yuliya.Ivanyshyn@oe.if.ua
Адреса замовника
Україна, Івано-Франківськ, 76000, Івано-Франківська область, Індустріальна 34
Дата укладення договору
21.10.22
Очікувана вартість
3 600 000 UAH з ПДВ
Сума договору
3 588 996 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 21.10.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 18.09.2022 00:00

Оскарження умов:

до 24.09.2022 00:00

Подання пропозицій:

28.09.2022 10:00

Очікувана вартість
3 600 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Запитання до процедури

дискримінаційна вимога до Виробників\Учасників

Дата подання: 16.09.2022 18:23
Дата відповіді: 19.09.2022 11:41
Доброго дня, Шановний Замовник. Просимо Вас звернути увагу, шо в Тендерній документації в п.9 (Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі) вказана дискримінаційна вимога що звужує перелік виробників, та суперечить Антимонопольному законодавству, а саме вимога про обов’язковість надання Учасником за Лот №2 : Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи щодо серверного обладнання. Замовником вказані дискримінаційні вимоги які порушують принципи викладені в ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме принципів 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням. 2. Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах. 3. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. 4. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Відповідно, згідно діючого законодавства та нормативних актів: предмет закупівлі, а саме ДК 021:2015 - 48820000-2 Сервери, не підлягають обов’язковій державній санітарно-епідеміологічній експертизі згідно офіційного переліку товарів, й не може вимагатись від виробника Товару\Учаснику. На підтвердження даних фактів: 1. https://dpss.gov.ua/storage/app/sites/12/uploaded-files/kmu.pdf - Держпродспоживслужба 2. Замовник не вимагає в даній документації Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи для СЕРВЕРУ за ЛОТ №1 за аналогічним товаром. 3. Є достатньо відповідей на оскарження від АМКУ за цим зловживанням. Просимо прибрати обов’язковість надання Учасником за Лот №2 : Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи щодо серверного обладнання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Згідно ч.5 ст. 23 ЗУ «Про публічні закупівлі» Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам. Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи – це документ установленої форми, що засвідчує відповідність об'єкта державної санітарно-епідеміологічної експертизи медичним вимогам безпеки для здоров'я і життя людини, тобто це доказ того, що Ваш продукт відповідає певним вимогам та перевірений державою. Головна ознака умов тендерної документації, за якою їх можна віднести до дискримінаційних, — це обмеження конкуренції учасників. Тобто замовник встановлює такі вимоги до учасника торгів або до предмета закупівлі, які є надмірними або занадто деталізованими порівняно з вимогами, які зазвичай висувають та які вважаються об’єктивно необхідними для успішного виконання договору про закупівлю. Тендерна документація АТ «Прикарпаттяобленерго» із закупівлі серверів не містить надмірних або занадто деталізованих вимог щодо закупівлі даного товару. Вимогам щодо поставки такого обладнання відповідає не один учасник, а відтак тендерна документація не містить вимог, які можна кваліфікувати, як дискримінаційні.
Звертаємо Вашу увагу, якщо у одного з потенційних учасників немає можливості надати свою пропозицію згідно законних вимог тендерної документації, Закон України «Про публічні закупівлі» не передбачає законних підстав чи обов’язку Замовника змінити умови предмета закупівлі на запит будь-якого потенційного учасника. Більше того, якщо Замовник погодиться з відповідними вимогами учасника, подібні дії можуть бути розцінені як антиконкурентні узгоджені дії, що є прямим порушенням Закону України «Про публічні закупівлі».
Варто зауважити, що у Замовника відсутній будь який діючий та спеціальний механізм чи законодавчий обов’язок, в частині детального аналізу кожного існуючого учасника ринку поставки обладнання, на предмет оцінки його індивідуальної конкурентоспроможності щодо інших учасників, до моменту розкриття його пропозицій Замовнику.
Додатково повідомляємо, що відповідно до статті 1 Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності" зазначається: конкуренція - це "змагальність підприємців, коли їх самостійні дії обмежують можливості кожного з них впливати на загальні умови реалізації товарів на ринку і стимулюють виробництво тих товарів, яких потребує споживач".
Керуючись статтею 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» міститься наступне - економічна конкуренція (конкуренція) - змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб’єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб’єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.
Закон конкуренції відображає об'єктивну взаємозалежність і причинно-наслідковий зв'язок між різними економічними суб'єктами, можливостями виробництва різноманітних товарів та широким спектром послуг, які потрібні споживачам (покупцям).
Отже, вибір стратегії суб’єкта підприємницької діяльності, щодо надання його пропозицій на ринку товарів в боротьбі за кінцевого споживача (Замовника)– є його власним вибором та/або бездіяльністю.
Таким чином, автор запитання не враховує окремі право-положення чинного законодавства України, переслідує принцип статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» добросовісної конкуренції серед учасників і максимальної економії та ефективності виключно у своїх, а не в інтересах Замовника чи інших Учасників. Автором не враховано інші, істотні та основоположні статті Закону України «Про публічні закупівлі» зокрема положень ст.16 та ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», крім цього не враховано норми спеціальних Законів та нормативних документів, які мають суттєве та пряме відношення до предмету закупівлі обладнання .
Враховуючи вище викладене, тендерна документація Замовника повністю відповідає вимогам чинного законодавства України.
У своєму зверненні Ви посилаєтесь, на те що така вимога є тільки по одному лоту. Так, даний сервер буде розміщуватись у приміщенні з працюючим персоналом і тому така вимога є обґрунтованою. При цьому є достатньо рішень, де позиція АМКУ в даному випадку на боці Замовника.
Крім того, аналіз аналогічних закупівель проведений у системі Прозоро, підтвердив об’єктивність даної вимоги, оскільки Учасники, якщо вони дійсно ДОБРОПОРЯДНІ І МАЮТЬ НАМІР прийняти участь у закупівлі, а не зривати ії - надають відповідний документ. Оскільки в стандартному пакеті документів, який надає представник виробника серверного обладнання для авторизації Учасника процедури закупівлі завжди додається Висновок санітарно-епідеміологічної експертизи

вимога, що чітко не визначена

Дата подання: 16.09.2022 18:45
Дата відповіді: 19.09.2022 11:42
Просимо Вас звернути увагу, що в Тендерній документації в п.9 (Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі) вказана вимога, що чітко невизначена, а саме: Учасник повинен надати: • Інформаційний лист від виробника стосовно сертифікації виробництва та дотримання усіх сервісних та гарантійних зобов’язань. 1. лист від виробника стосовно сертифікації: яким вимогам, яким стандартам, відповідно до чого сертифікація ? Що потрібно перелічити ? Просимо детально чітко викласти дану вимогу, або прибрати.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Сертифікати відповідності виробника стандартам системи управління якістю ISO 9001:2015 та екологічного управління ISO 14001:2015

вказані дискримінаційні технічні вимоги - один виробник

Дата подання: 16.09.2022 19:05
Дата відповіді: 19.09.2022 11:46
Замовником вказані дискримінаційні технічні вимоги які порушують принципи викладені в ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме принципів 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням. 2. Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах. 3. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. 4. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. А саме: Лот №1 "Основні технічні, конструктивні та інші вимоги до предмету закупівлі". Розділи "Дискові слоти", "Внутрішні накопичувачі даних". Вимагається: "Модель сервера повинна підтримувати щонайменше 20 3.5-дюймових дисків або щонайменше 40 2.5-дюймових дисків." Цій вимозі відповідає виключно сервер Lenovo ThinkSystem SR650, що унеможливлює конкуренцію, це пропис одного конкретного виробника. Також дана вимога не відповідає підрозділу "Комплектація сервера ..." пункт "Підсистема зберігання" - "Наявність не менше 8 слотів для встановлення накопичувачів", тобто наявні пункти які суперечать один одному. Просимо надати дійсно необхідні Технічні дані для роботи серверу обробки даних, а не технічну специфікацію з усіма можливими опціями. Для однозначного розуміння вимог до специфікації, просимо внести зміни, залишити тільки таблицю «Комплектація сервера повинна відповідати наступним мінімальним вимогам:»
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Компанія здійснює реорганізацію серверного обладнання та мережі згідно завтердженого проєкту. Частина обладнання вже придбана у 2021 та встановлена на підприємстві. З метою зебезпечення сумісності та задля дотримання проектних рішень, необхідне використання однотипного обладнання. Стосовно вимоги наявності не менше 8 слотів для встановлення накопичувачів в даному випадку визначає кількість підключених дисків і аж ніяк не суперечить максимальним можливостям вказаного серверного обладнання, оскільки в процесі проведення проектних робіт з побудови ЦОД дисковий простір буде збільшуватися як за рахунок сервера, так і за рахунок стійки розширення.

«не гірше» «або еквівалент»

Дата подання: 16.09.2022 20:03
Дата відповіді: 19.09.2022 11:48
Лот №2 Основні технічні, конструктивні та інші вимоги до предмету закупівлі. Розділ "Процесор". Вимагається процесор попереднього покоління Intel Xeon Gold 6258R. (Модель 2020 року) З метою захисту інвестицій булоб економічно доцільно вимагати процесори поточного покоління - 3rd Generation Intel® Xeon® Scalable Processors. Чи буде вважатися еквівалентом сучасний процесор Intel® Xeon® Gold 6348 2.6G, 28C/56T, 11.2GT/s, 42M Cache, Turbo, HT (235W) DDR4-3200 ? Просимо внести зміни, поставити слово «не гірше» «або еквівалент» в вимогах.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

вимоги до вказаного серверного обладнання було вибрано на платформі Supermicro SYS-6029P-E1R12. Користуючись діючим та актуальним і сьогодні конфігуратором підбору комплектації сервера, який знаходиться на офіційних web-ресурсах, запропонований Вами процесор недоступний для вибраної платформи

Сервер Supermicro SYS-6029P-E1R12, що заявлений в вимогах не відповідає ТВ

Дата подання: 16.09.2022 20:03
Дата відповіді: 19.09.2022 11:50
Розділ "Оперативна пам’ять". Вимагається: "- встановлено не менше 16 (шістнадцять) модулів пам’яті обсягом не менше 64Gb кожен. - наявність вільних слотів для встановлення модулів оперативної пам’яті не менше 16 (шістнадцяти) шт.;" Тобто вимагається наявність 32 слотів для встановлення модулів пам’яті. Сервер Supermicro SYS-6029P-E1R12, що заявлений в вимогах не відповідає ТВ, так як має характеристику - Memory Capacity - 16 DIMM slots (https://www.supermicro.com/en/products/system/2U/6029/SYS-6029P-TR.cfm) сервер Supermicro SYS-6029P-E1R12 підтримує встановлення не більше 16 модулів пам’яті. Просимо внести зміни і вилучити вимогу "наявність вільних слотів для встановлення модулів оперативної пам’яті не менше 16 (шістнадцяти) шт.;"
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога наявності не менше 16 модулів пам’яті обсягом не менше 64Gb кожен, ніяк не суперечить потребі наявності в сервера наявності під них вільних слотів.

Технічні питання

Дата подання: 16.09.2022 20:11
Дата відповіді: 19.09.2022 11:53
Розділ "Дискова підсистема". Вимагається: "встановлено не менше 12 (дванадцяти) дисків з інтерфейсом SATA 6Gb/s об’ємом не менш 12Tb кожен;" Питання: Просимо вказати, що саме мається на увазі під позначкою "Tb", Терабіти чи Терабайти? Просимо вказати які саме вимагаються диски SSD чи HDD ? Вимагається: "наявність не менше ніж 2 (двох) місць для встановлення накопичувачів SFF-8643 з підтримкою гарячої заміни;". Нажаль, саме "накопичувачі" SFF-8643 не існують в природі. Просимо вилучити дану вимогу. В нелегкий для країни та населення воєнний час, маємо надію на здійсненяя прозорих та чесних закупівль!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Просимо вказати, що саме мається на увазі під позначкою "Tb", Терабіти чи Терабайти?
Для накопичувачів, що є носіями даних, загальноприйнятим є визначення об’єму дискового простору у байтах, тобто Kb (кілобайт), Mb (мегабайт), Gb (гігабайт), Tb (терабайт). Бітами прийнято визначати швидкість передачі інформації.
Просимо вказати які саме вимагаються диски SSD чи HDD ?
У вимозі «встановлено не менше 12 (дванадцяти) дисків з інтерфейсом SATA 6Gb/s об’ємом не менш 12Tb кожен»,
об’єм дискового простору одного носія у розмірі 12Tb чітко вказує на те, що носієм є жорсткий диск (HDD).
Вимагається: "наявність не менше ніж 2 (двох) місць для встановлення накопичувачів SFF-8643 з підтримкою гарячої заміни;". Нажаль, саме "накопичувачі" SFF-8643 не існують в природі. Просимо вилучити дану вимогу.
В даному випадку технічну вимогу слід розуміти як наявність не менше двох роз’ємів з можливістю підключення накопичувачів через інтерфейсний кабель стандарту SFF-8643 до дискового контролера сервера.
Ми також сподіваємось, що у такий не простий час для всіх ,на закупівлі прийдуть відповідальні, чесні та доропорядні Учасники, які дійсно хочуть постачати протягом тривалого терміну по зафіксованій ціні товар.
Розгорнути: 6 Згорнути

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання