It seems that we are going to sort all out.
First citation. You say: "відповідно п.3. Додатку 1 постанови 861 від 2 серпня 2022 р - Дія цього Порядку не застосовується до закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві".
Yes it is clearly stated in CMU Decree 861 Sec. PROCEDURE. Subsec. 3.
Please find attached orignial, Geneva edition of referred document and specify the section where maximal limiting amounts, which CMU Decree 861 Sec. PROCEDURE. Subsec. 3 is referring to.
Let's go to your next citation:
"а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, що підтверджується сертифікатом про походження товару.
Перелік країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а також перелік країн, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, публікується на офіційному веб-сайті Мінекономіки.
У Додатку 1 до зазначеного порядку наведено форму заявки про включення товару до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації."
Please note words "а також положеннях..."
So, firstly, limitations are not touching upon amounts ABOVE limits for ANY COUNTRY.
And secondly, limitations are not touching upon countries with free trade agreements with Ukraine in any case and for any amounts. To repeat: for free trade countries - no localizations for any amount. For all other countries no localization for amounts ABOVE limits. So, contract values for procurement of aircrafts, helicopters, waggons, heavy trucks etc. as listed are not cheap and definitely above established limits (maybe UAH 200,000 or so). More of that, most of the listed goods are not manufactured in Ukraine, especially now.
It seems logical, but it is also not fair. Correct would be to apply some additional tax or release from taxes with countries with whom importing country has free trade agreements. But ban of all business with some countries and amounts, artificially established - it is screaming discrimination, heavily damaging image of Ukraine. Could you provide the figures of those limits? Are they above your intended price of this procurement of UAH123 million or so?
Without prejudice:
Friends, do not try to "put sticks into the wheels" of Ukrainian imports, especially in this heavy time. Corresponding competent organs are just showing active interest. Honestly. And not as much in this tender, as much in CMU itself and in your very famous company in relation to the terms you are raising... "Big Brother" is observing.
If you have not enough of own qualification to sort all out as above, better 10 times consult with lawyers, than to have "headache" afterwards.
Please treat this answer for your second tender for tractor trucks as well.
======================================
Здається, ми з усім розберемося.
Перша цитата. Ви кажете: "відповідно п.3. Додаткову 1 постанови 861 від 2 серпня 2022 р. - Дія цієї Порядку не передбачається до закупівлі товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суму, зазначеної в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. у м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві".
Так, це чітко зазначено в Постанові КМУ 861 розд. ПРОЦЕДУРА. Підрозд. 3.
Додайте оригінал женевського видання зазначеного документа та вкажіть розділ, у якому вказані максимальні граничні суми, які Постанова КМУ 861 розд. ПРОЦЕДУРА. Підрозд. 3 має на увазі.
Давайте перейдемо до вашої наступної цитати:
"а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згоди на обов'язковість яких надано Верховній Раді України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країни, з якої є країна, з якою Україна виклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, що підтверджується сертифікатом про продукт.
Перелік країни, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а також перелік країни, який є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якого Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, опубліковано на офіційному веб-сайті Мінекономіки. .
У Додатку 1 до додаткового порядку наведено форму заявки про включення товару до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації."
Зверніть увагу на слова "а також положеннях..."
Отже, по-перше, обмеження не торкаються сум ВИЩЕ лімітів для БУДЬ-ЯКОЇ КРАЇНИ.
А по-друге, обмеження не стосуються країн, які мають угоди про вільну торгівлю з Україною, у будь-якому випадку і на будь-які суми. Повторюю: для країн вільної торгівлі – жодних локалізацій на будь-яку суму. Для всіх інших країн немає локалізації для сум ВИЩЕ лімітів. Отже, вартість контрактів на закупівлю літаків, гелікоптерів, фур, важких вантажівок тощо, як зазначено в списку, недешева і однозначно перевищує встановлені ліміти (можливо, 200 000 грн або близько того). Більше того, більшість із перелічених товарів не виробляється в Україні, особливо зараз.
Це ніби логічно, але й несправедливо. Правильно було б застосувати додатковий податок або звільнити від податків країни, з якими країна-імпортер має угоди про вільну торгівлю. Але заборона будь-якого бізнесу з деякими країнами і сумами, штучно встановленими – це кричуща дискримінація, яка сильно псує імідж України. Не могли б ви навести цифри цих обмежень? Вони перевищують заплановану вами ціну цієї закупівлі приблизно на 123 млн грн?
Без упереджень:
Друзі, не намагайтеся «вставляти палиці в колеса» українському імпорту, особливо в цей важкий час. Відповідні компетентні органи просто виявляють активний інтерес. Чесно. І не стільки в цьому тендері, скільки в самому КМУ і у вашій дуже відомій компанії щодо тих умов, які ви висуваєте... «Великий брат» спостерігає.
Якщо вам не вистачає власної кваліфікації, щоб розібратися у всьому, як описано вище, краще 10 разів проконсультуйтеся з юристами, ніж потім «боліти голова».
Будь ласка, врахуйте цю відповідь і для вашого другого тендеру на тягачі.
Розгорнути
Згорнути
На Ваше звернення роз’яснюємо, що норми щодо підтвердження ступеню локалізації виробництва товарів встановлені чинним законодавством України. Замовник при формуванні тендерної документації та проведенні процедури закупівлі керується нормами чинного законодавства