Портативний персональний комп’ютер (ноутбук) (ДК 021:2015 "30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина)")

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-01-27-014847-a
  • 30213100-6 - Портативні комп’ютери
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ" СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Анна Тубольцева, +380500097010 , economic.smkl1@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Суми , 40021, Сумська область, вул. 20 років Перемоги, буд.13
Дата укладення договору
20.02.23
Переможець
ФОП Кругляк Антон Павлович
Очікувана вартість
271 114.70 UAH з ПДВ
Сума договору
270 500 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 20.02.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.02.2023 00:00

Оскарження умов:

до 06.02.2023 00:00

Подання пропозицій:

09.02.2023 10:00

Очікувана вартість
271 115 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 711 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

10 штуки
Портативний персональний комп’ютер (ноутбук)
ДК 021:2015: 30213100-6 — Портативні комп’ютери

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Щодо вимог

Дата подання: 30.01.2023 03:22
Дата відповіді: 30.01.2023 16:18
Шановний замовник, проаналізувавши ваші технічні вимоги до ноутбуків - ви так ретельно обмежили можливості пропозиції аналогів такими над детальними вимогами, проте констатуєте що ваша документація дотримується принципів публічних закупівель. Адже такі параметри як батарея 5800mAh, вебкамера 2мп та вага не більше 1,6кг - використовують лише маловідомі марки виробників на базі китайських ноутбуків типу (chuwi, prologix, impression, terra та подібні). Дані виробники "малюють" на своїх батареях і 10000mAh, і веб-камери там по 10мп.. Хоча насправді не дивлячись на такі неймовірні цифри ці ноутбуки тримають не більше 7 годин , а чіткість веб-камери далека навіть від 1мп камер відомого виробника. Проте світові виробники ноутбуків типу HP, Lenovo, Dell, Asus не використовують такі фантастичні нереальні цифри на батареях та веб-камерах як зазначені у вашій документації. Адже проста логіка - ємність батареї збільшується разом із вагою. До прикладу, батареї НР при ємності 3900мАн тримають до 12 годин. Чи вам замість годин потрібні мАн показники? Прохання повідомити, при формуванні технічних вимог замовник мав би дотримуватись відповідності вимог до характеристик - не менше 2х виробників ноутбуків задля дотримання принципу проведення закупівель. Повідомте будь ласка, хоча б дві моделі двох виробників ноутбуків , яким відповідають ваші технічні вимоги у сукупності? Адже за сукупністю ваших вимог - двох таких моделей ноутбуків окрім китайських нікому невідомих марок знайти не можливо у бюджеті 27 тис грн за одиницю. Прохання вивчити це питання досконаліше і тоді придбаєте техніку якісного світового виробника. Те саме стосується і процесора. Адже на ринку нормою вже є 11 та 12 покоління, а частоти від 4.1ГГц та вище. Проте ви маєте намір придбати ноутбуки на процесорах 10 покоління. Маєте ризик витратити немалий бюджет на китайського мало відомого виробника застарілого обладнання, під якого "заточена" ваша документація технічним "горе-радником".. Адже бюджет 27 тысяч на одиницю, а китайське старе барахло яке відповідає вашим вимогам вартує не більше 20 тисяч за одиницю.. Вам варто розширити круг технічних консультацій, адже у вимогах наявна змова у просуванні певного маловідомого виробника, не дивлячись на формальну присутність висліву - "або еквівалент"..
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п.3 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі», з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі. Технічна специфікація не повинна містити (і не містить) посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".
Ураховуючи вищенаведене, замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства в цілому. Тому, в нашій тендерній документації були надані саме ті характеристики, які ми хочемо бачити в товарі, що закуповується.
Інформуємо, що технічні та якісні показники до предмета закупівлі ми формували детально проаналізувавши та вивчивши даний товар на ринку і виокремили для себе критерії, які б ми хотіли бачити в товарі. При цьому, наголошуємо, що на ринку є велика кількість виробників даної продукції, що відповідають нашим технічним вимогам, тому Ваше твердження про дискримінацію абсолютно необґрунтовано. Таким чином, підстави для внесення змін до тендерної документації відсутні.

Щодо відповіді

Дата подання: 30.01.2023 16:48
Дата відповіді: 01.02.2023 18:58
Прохання назвати хоча б дві моделі двох виробників які повністю відповідають вашим вимогам. Адже крім відповідності одній моделі одного виробника не існує інших. Прохання повідомити на базі яких мінімум двох моделей замовник проводив моніторинг або отримав пропозиції для формування даних технічних вимог. Адже з вашої відповіді існує, цитуємо, велика кількість виробників.. Повідомте будь-ласка хоча б моделі двох виробників. Інакше слід вважати що вираз "або еквівалент " є не більше ніж формальним.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п.3 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі. Технічна специфікація не повинна містити (і не містить) посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".
Ураховуючи вищенаведене, замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства в цілому. Тому, в нашій тендерній документації були надані саме ті характеристики, які ми хочемо бачити в товарі, що закуповується.
Повідомляємо Вас, що надання інформації щодо виробників, які повністю відповідають вимогам технічного завдання, надання інформації щодо моніторингу пропозицій для формування технічних вимог не входить повноважень Замовника.
Разом з тим, для забезпечення принципів здійснення закупівель та розширення переліку представників виробників портативних персональних комп’ютерів нами будуть внесені відповідні зміни до тендерної документації.

Прохання до Замовника!

Дата подання: 03.02.2023 15:48
Дата відповіді: 07.02.2023 08:06
Шановний Замовнику! Ми представляємо юридичну компанію із захисту інтелектуальної власності та використання програмної продукції корпорації Microsoft. В останній час, у сфері державних закупівель побільшало випадків придбання ноутбуків на яких відсутня встановлена САМЕ ВИРОБНИКОМ операційна система Windows, та разом з тим дані ноутбуки пропонуються учасниками із попередньо встановленими примірниками Microsoft Windows 10 типу OEM із сертифікатами автентичності, які виявилися нелегально відтвореними та розповсюдженими в порушення Закону України «Про авторське право і суміжні права». Для боротьби з подібним явищем корпорація Microsoft розробила процес активації операційної системи Windows за допомогою технології OEM Активації 3.0 (ОА 3.0) зокрема для виробників ноутбуків (https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/oem-activation-3). Microsoft відмовилася від політики використання OEM-виробниками сертифіката автентичності, що надає додатковий спосіб захисту від піратства. Отже, кожен виробник ноутбуків (вітчизняний або іноземний), який має власне виробництво, який є партнером Microsoft, для запобіганню розповсюдження піратства програмного забезпечення, повинен мати та використовувати технологію ОЕМ активації ОА 3.0. Так як предметом даної закупівлі є ноутбуки з попередньо встановленим програмним забезпеченням Microsoft® Windows® 10 Pro, для запобігання придбання неліцензійного або піратського ПЗ, просимо Вас тендерною документацією вимагати від учасників постачання ноутбуків із встановленою виробником (а не самим учасником) операційною системою Windows 10 Pro! Замовник за результатами аналізу відкритих джерел інформації може дійти висновку, що зазначену технологію активації використовують усі без виключення виробники ноутбуків - HP, Dell, Lenovo, ASUS та інші. Таким чином, дана вимога не порушує принципу недискримінації учасників, закріпленого в статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі». Дана технологія активації інсталюється, безпосередньо, виробником обладнання, тому її наявність гарантує Замовнику походження та легальність операційної системи. В свою чергу, одним із способів перевірки Замовником наявності або відсутності операційної системи Windows встановленої саме виробником ноутбука є його модель та партійний номер передбачений виробником у заводській комплектації. Враховуючи дану інформацію для уникнення можливих юридичних наслідків перевірки обладнання по даній закупівлі просимо доповнити «Інформацію про необхідні технічні, якісні, кількісні характеристики та вимоги до предмета закупівлі» Тендерної документації додатковим пунктом у наступній редакції: «Операційна система Windows 10 Pro повинна бути встановлена виробником ноутбука. Для підтвердження даної інформації учасник зазначає модель та партійний номер ноутбука". Це суттєво допоможе Вам уникати підробок. Дякуємо.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п.3 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі. Технічна специфікація не повинна містити (і не містить) посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".
В технічному завданні, згідно додатку 2 Документації, передбачено, що портативні персональні комп’ютери (ноутбуки) постачаються з встановленим ліцензійним програмним забезпеченням Microsoft Windows 10 Pro або 11 Pro x64. Програмне забезпечення повинно бути попередньо встановленим без його активації, з оригінальною наліпкою з наявним захисним шаром.
Наведене вище свідчить, що Ви вимагаєте внести зміни до тендерної документації та додати вимоги, що уже містяться в Додатку 2 Документації.
Враховуючи наведене, відсутні підстави для внесення змін до Документації.

Так звана юридична компанія

Дата подання: 04.02.2023 18:18
Дата відповіді: 06.02.2023 15:43
Доброго дня! Чи допускається встановлення ліцензійної операційної системи Microsoft Windows 10 Professional x64 Ukrainian? Поставка ПЗ буде здійснюватися з дотриманням вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права». Кожний примірник програмного забезпечення Windows 10 Pro має бути попередньо встановленим без його активації, з оригінальною наліпкою з наявним захисним шаром на номері. Також звертаємо увагу, що продукція компанії «Microsoft» має групу ознак, за якими можливо визначити її оригінальність (офіційна сторінка: https://www.microsoft.com/uk-ua/howtotell/software-packaged Щодо легальної та ліцензійної операційної системи Windows 10 Pro, варто зауважити, що компанія Microsoft розробила спеціальні наклейки, які клеяться на сам ПК або ноутбук і позначають, що на ньому встановлена офіційна копія Windows. Таку наклейку практично неможливо підробити - у неї є багато захисних елементів, а також на самій етикетці міститься значна кількість розпізнавальних знаків (голографічне зображення, голографічний мікротекст і оптично-змінну фарбу). На самому сертифікаті присутній серійний код і ключ продукту. Таким чином Замовник автоматично захищений від постачання неліцензійної операційної системи. При отриманні товару від Продавця під час передачі товару проводиться його перевірка працездатності як апаратного, так і програмного забезпечення (реєстрація на сайті виробника програмного забезпечення). В УМОВАХ ЛІЦЕНЗІЙНОЇ УГОДИ НА ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ MICROSOFT (ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА WINDOWS 10 ПРО) вказано, що: «При підключенні до Інтернету під час використання програмного забезпечення воно автоматично звертається до Microsoft або до афілійованої особи Microsoft, щоб активувати та встановити прив'язку до певного пристрою.» Практика встановлення операційної системи саме учасником – не є порушенням авторського праву та вимог тендерної документації це також підтверджується практикою АМКУ, рішення №25458-р/пк-пз від 11.11.202, 25238-р/пк-пз від 09.11.2021, №27295 від 08.12.2021 відповідно. Окремо звертаємо увагу шановного Замовника, що в період уточнень, в системі державних закупівель побільшало випадків звернень від учасника - так звана «юридична компанія», який вимагає від замовників внести вимоги в умови тендерної документації, які значно обмежують коло учасників, що призводить до незабезпечення виконання принципу максимальної економії та ефективності. У випадку відмови Замовника учасник нехтує принципами ділової етики та коректного спілкування по відношенню до Замовників, які мали інше бачення на вимоги до предмету закупівлі, що можна перевірити по наступним закупівлям ID UA-2023-01-27-014574-a UA-2022-06-30-003173-a, UA-2022-07-07-006859-a, UA-2022-07-12-006610-a , UA-2022-07-07-002536-a, UA-2022-06-28-002408-a, UA-2022-07-21-007068-a, UA-2022-11-04-006485-a. Інформацію про так звану "юридичну компанію", можете передавитися за посиланням, та зрозумієте, що ніякого відношення до представництва компанії Майкрософт Україна вона не має посилання: https://clarity-project.info/edrs/?search=01236547&sources=&status=&regions= Тому просимо Замовника бути пильними та у випадку надходження таких вимог забезпечити виконання основних принципів проведення закупівель наведених в ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» та не піддаватись на маніпулятивні вимоги, на меті яких введення Замовника в оману та внесення змін до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п.3 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі. Технічна специфікація не повинна містити (і не містить) посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". В технічному завданні, згідно додатку 2 Документації, передбачено, що системні блоки постачаються в зібраному стані з встановленим ліцензійним програмним забезпеченням Microsoft Windows 10 Pro або 11 Pro x64. Програмне забезпечення повинно бути попередньо встановленим без його активації, з оригінальною наліпкою з наявним захисним шаром. Наявність встановленого ліцензійного програмного забезпеченням Microsoft Windows 10 Pro або 11 Pro x64 свідчить про те, що товар є офіційним від виробника, має потрібний функціонал, які підтверджує учасник, що пропонується, матиме технічну підтримку від виробника, якою в подальшому Замовник може скористатися та безкоштовне оновлення програмного продукту. Крім того, повідомляємо про те, що вказаний текст стосовно вимог до програмного забезпечення зазначений для убезпечення себе від можливих негативних наслідків, які можуть настати після використання неліцензійної продукції сумнівного походження та не є запорукою проведення активації, оновлення та забезпечення технічної підтримки користувачів. На підтвердження недискримінаційності даної вимоги надаємо рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України: № 10067-р/пк-пз від 01.10.2018; №10459-р/пк-пз від 10.10.2018; №1279-р/пк-пз від 16.03.2017; № 2405-р/пк-пз від 16.03.2018; № 9988-р/пк-пз від 27.09.2018.
Розгорнути: 4 Згорнути

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 09.02.2023 10:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ФОП Кругляк Антон Павлович
Пошук по цьому учаснику
270 500 UAH з ПДВ 270 500 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

13.02.2023 22:22
sign.p7s
13.02.2023 22:02
Довідка НАЗК.zip
08.02.2023 16:52
sign.p7s
08.02.2023 16:01
Договір 483.pdf
08.02.2023 16:01
Договір 240.pdf
08.02.2023 16:01
Довідка МТБ.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП Кругляк Антон Павлович
#3006219230
Пошук по цьому переможцю
Переможець 270 500 UAH з ПДВ 09.02.2023 14:03

Документи

09.02.2023 10:02
edr_identification.yaml
09.02.2023 14:02
187.pdf
09.02.2023 14:03
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 09.02.2023 14:03

Учасник Пропозиція Документи
ФОП Кругляк Антон Павлович
Пошук по цьому переможцю
#3006219230
270 500 UAH з ПДВ Документи

Документи

09.02.2023 10:02
edr_identification.yaml
09.02.2023 14:02
187.pdf
09.02.2023 14:03
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 20.02.2023 00:00 - 31.12.2023 00:00
Номер 3110/13
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
3110-13.pdf Укладений
270 500
20.02.2023 16:10
20.02.2023
sign.p7s Укладений
20.02.2023 16:11

Виконання договору

Строк дії за договором: 20.02.2023 — 31.12.2023
Сума оплати за договором: 270 500
UAH

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання