Дизельний генератор вживаний з номінальною потужністю не менше 32 кВт в робочому стані

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-02-21-003170-a
  • 31121100-1 - Дизель-генераторні установки
  • Завершена
Найменування замовника:
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Безуглий Роман Васильович, 380981782510 , rada_korsun@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Корсунь-Шевченківський, 19402, Черкаська область, вул. Шевченка, буд.42
Дата укладення договору
9.03.23
Переможець
ФОП "РЯБЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ"
Очікувана вартість
560 000 UAH без ПДВ
Сума договору
465 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 9.03.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 26.02.2023 00:00

Оскарження умов:

до 26.02.2023 00:00

Подання пропозицій:

01.03.2023 00:00

Очікувана вартість
560 000 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
16 800 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 800 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
ДК 021:2015 код 31120000-3 «Генератори» (Дизельний генератор вживаний з номінальною потужністю не менше 32 кВт в робочому стані). Деталізований CPV код та його назва ДК 021:2015 - 31121100-1 Дизель-генераторні установки. Процедура закупівлі – відкриті торги, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».
Згідно умов цієї процедури закупівлі тендерною документацією вважається сукупність інформації у вигляді заповнених електронних полів в розділі "Тендерна документація" та прикріпленого текстових документів з файлів, що містить тендерну документацію з додатками, яка містить всю іншу інформацію, передбачену згідно ст. 22 Закону та Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». З урахуванням обсягу фінансування видатків замовника до розгляду не приймається тендерна пропозиція, ціна якої є вищою ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення цих відкритих торгів. Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі коротко викладені у файлі обґрунтування, що розміщено в системі електронних закупівель разом з оголошенням про початок проведення закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 штуки
Дизельний генератор вживаний з номінальною потужністю не менше 32 кВт в робочому стані
ДК 021:2015: 31121100-1 — Дизель-генераторні установки

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-02-21-003170-a.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕСТАР УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:42424120
Дата подання: 23.02.2023 14:06
Шановний замовнику, в першу чергу звертаємо Вашу увагу на той факт, що очікувана вартість закупівлі яка Вами встановлена, дає змогу придбання дизель - генератороної установки з бульш потужнішими обладнананням а головне НОВОГО не Б/У а НОВОГО.


Але найбільше здивування виникає, коли оглядаємо технічне завдання, яке Вами зформовано та викладено точно під певного постачальника.

Оскільки беручи співідношення вказаних вами параметрів технічного завдання вартість закупівлі, а також здійснивши приписку бу можна неозброєним оком проглянути, що Ваш тендер створено під певного постачальника.

Пропонуємо Вам внести зміни у ТД зокрема в частині:
- можливості постачання нового та б/у генератора якщо Ви маєте бажання отримати саме б/у
- технічні параметри зазначати з розрахунку "не менше", "не гірше" тощо.
Оскільки зазначення вами чітких параметрів при закупівлі генераторів відразу ж обмежує коло учасників, а враховуючи, що ви виставили закупівлю на б/у генератор, тимбільше є прямим обмеженням кола учасників.

Разом з тим повідомляємо у випадку ігонурування даної вимоги, ми будемо змушені зверунутися в АМКУ, НАБУ, та ПУ аби здійснили перевірку цільового використання Вами коштів, а також чому Ви закупляєте б/у обладнання за ціною нового (враховуючи, що купа виробників в Україні пропонує аналогічне навіть потужніше обладнання за ціною нижчою ніж Вами оприлюднена).

Дякуємо за увагу
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

26.02.2023 10:26
Відповідно до абзацу другого пункту 51 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (надалі - Особливості), встановлено: «Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох днів з дати їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення шляхом оприлюднення його в електронній системі закупівель.». Відтак, відповідь на Вашу вимогу Замовником подається в строк передбачений Особливостями.
Варто зауважити, що закупівля здійснюється Замовником з неухильним дотриманням Закону України “Про публічні закупівлі” відповідних нормативно-правових документів, котрі регулюють сферу публічних закупівель, а також Особливостей. Планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Порядок визначення предмета закупівлі передбачено наказом № 708 від 15.04.2020 року Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі - МЕРТУ). Порядок визначення очікуваної вартості предмета закупівлі здійснювався у відповідності до наказу МЕРТУ №275 від 18.02.2020 року «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі», а саме на підставі пункту 1 розділу ІІІ вказаної методики шляхом порівняння ринкових цін. Метод порівняння ринкових цін - це метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.
При цьому слід наголосити, що предмет даної закупівлі відкритих торгів обов’язково повинен враховувати пункт 6-1 прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про публічні закупівлі”, де зазначено що тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються такі особливості здійснення закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень:
1) замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує:
у 2022 році - 10 відсотків;
у 2023 році - 15 відсотків;
у 2024 році - 20 відсотків;
у 2025 році - 25 відсотків;
у 2026 році - 30 відсотків;
у 2027 році - 35 відсотків;
з 2028 року до дня завершення 10-річного строку дії цього пункту - 40 відсотків.
Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за формулою:
СЛ = (1 - (МВ+ІВ) / С) × 100%,
де СЛ - ступінь локалізації виробництва;
МВ - митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень;
IВ - вартість імпортних сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, придбаних окремо та/або у складі продукції для виробництва товару, що є предметом закупівлі, у постачальника - резидента України, без урахування податку на додану вартість, гривень;
С - собівартість товару, що є предметом закупівлі, гривень.
Уповноважений орган формує та веде перелік товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.
Уповноважений орган здійснює моніторинг дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України за погодженням із комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання промислової політики та розвитку окремих галузей виробництва, може щороку, не пізніше 31 жовтня, змінювати ступінь локалізації виробництва на наступний календарний рік до 5 відсотків у бік зменшення або до 10 відсотків у бік збільшення щодо кожного окремого товару, що є предметом закупівлі, визначеного підпунктом 2 цього пункту.
Кабінет Міністрів України за погодженням із комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання промислової політики та розвитку окремих галузей виробництва, може зменшити ступінь локалізації виробництва для проведення окремої закупівлі товару, визначеного підпунктом 2 цього пункту;
2) особливості здійснення закупівель, визначені цим пунктом, застосовуються до таких товарів, зокрема ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРНІ УСТАНОВКИ.
Відтак Ваше припущення на предмет незаконності придбання Замовником вживаної дизель генераторної установки є необ’єктивним, оскільки станом на момент планування та оголошення відкритих торгів по даному предмету Замовник не отримав інформації з доступних джерел про наявність нової генераторної установки з проходженням визначення ступеню локалізації виробництва (котрий є не менше 15%), а також у відповідності до фінансування Замовника. Так як розпоряднику (одержувачу) бюджетних коштів необхідно обов’язково враховувати вимоги частини першої статті 23 БКУ та частини четвертої статті 48 БКУ, які забороняють взяття розпорядниками (одержувачами) бюджетних зобов’язань та здійснення платежів без відповідних бюджетних асигнувань, що в свою чергу надаються відповідно до встановлених бюджетних призначень.
Щодо питання встановлення технічних та якісних характеристик по предмету закупівлі без зазначення словосполучень "не менше", "не гірше" тощо, то варто здійснити перегляд Додатку №1 до тендерної документації та отримати спростування описаної Вами вимоги. Адже на прикладі одних із перших параметрів за технічними характеристиками, як: максимальна потужність, номінальна потужність вже можливо бачити вислів «не менше», що по своєму змісту рівноцінний словосполученню "не гірше".
Ваша позиція щодо формування вимог за тендерною документацією під конкретного гравця є абсолютно не виправданою, адже користуючись положенням пункту 45 Особливостей під час здійснення закупівлі товарів Замовник не застосовував до учасників процедури закупівлі кваліфікаційні критерії, визначені статтею 16 Закону, що значно повинно вплинути на збільшення конкурентного середовища. Натомість, враховуючи позицію Уповноваженого органу та усвідомлюючи ризики пов’язанні з придбанням обладнання, що є вживаним, Замовник просить від учасників подання незалежної експертної оцінки майна (запропонованого товару), разом з документами що підтверджують фаховий рівень та повноваження суб’єкта оціночної діяльності.
Більше того, за змістом тендерної документації та її додатків не існує жодного посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. Відтак, Замовник в повній мірі дотримався основоположних засад здійснення публічних закупівель та законодавства України в цілому.
Підсумовуючи все вище описане, нажаль вимушені повідомити Вас про відсутність підстав для задоволення вимоги. Разом з тим, Замовник не в силах обмежувати учасників, користуватися останніми закріпленим правом згідно статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі». Сподіваємося на об’єктивність дослідження наданої інформації та виваженість в прийнятті подальших рішень.

Номер вимоги: UA-2023-02-21-003170-a.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: ФОП "ЗЕРНІЙ НАТАЛЯ ВАСИЛІВНА", Код ЄДРПОУ:2781604722
Дата подання: 24.02.2023 18:07
Шановний Замовнику. У тендерній документації встановлена наступна вимога: • задля встановлення факту реальної ринкової вартості запропонованого товару учасниками, оскільки такий товар може пропонуватися вживаним, учасники повинні забезпечити подання незалежної експертної оцінки майна (запропонованого товару), разом з документами що підтверджують фаховий рівень та повноваження субєкта оціночної діяльності: кваліфікаційне свідоцтво оцінювача; свідоцтво про реєстрацію в державному реєстрі оцінювачів та сертифікат субєкта оціночної діяльності

Повідомляємо, що даний документ не є обов’язковим згідно ЗУ "Про публічні закупівлі". Також ми пропонуємо нові товари, який не потрібна додаткова оцінка майна, адже ви встановлюєте чіткі критерії до генератора, тому ми підбираємо найращий варіант згідно ваших вимог. Також при поставці товару будемо надавати:копію керівництва з експлуатації та/або копію паспорта, що підтверджує якість товару.

Також повідомляємо, що даний документ, який вимагається тендерною документацією, несе додаткові витрати для учасника, який будек закладати їх у свій прибуток та, відповідно , ціну товару. Згідно ст. 5 ЗУ "Про публічні закупівлі" принципами здійнення закупівель є максимальна економія, ефективність та пропорційність. Тому просимо внести зміни до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

27.02.2023 10:43
Відповідно до абзацу другого пункту 51 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (надалі - Особливості), встановлено: «Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох днів з дати їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення шляхом оприлюднення його в електронній системі закупівель.». Відтак, відповідь на Вашу вимогу Замовником подається в строк передбачений Особливостями.
За результатом вивчення піднятих питань за Вашим зверненням, мусимо відзначити, що часткову відповідь Ви маєте змогу отримати з відповіді Замовника на попередню вимогу UA-2023-02-21-003170-a.a1, що було оприлюднено 26.02.2023 року.
Відповідаючи на питання стосовно вимоги передбаченої згідно абзацу сім пункту 1.1. розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, повинні відзначити, що отримання незалежної експертної оцінки майна, разом з документами що підтверджують фаховий рівень та повноваження суб’єкта оціночної діяльності, не є дискримінаційною умовою. Адже абзац перший частини третьої статті двадцять другої Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Разом з тим, абзацом першим пункту п’ятдесят шість Особливостей передбачено: скарги, що стосуються тендерної документації, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів, але не пізніше ніж за три дні до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, установленого до внесення змін до тендерної документації.
Таким чином, Товар котрий Вами може пропонуватися, за умови що він є новим, також може бути підданий незалежній експертній оцінці суб’єкта оціночної діяльності, що конкретно в даній закупівлі не вважається дискримінаційним. Стосовно витрат учасника на підготовку та участь в публічній закупівлі слід наголосити, що пункт 1.3. розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації надає відповідь на таке твердження: - До оцінки тендерних пропозицій приймається сума, що становить загальну вартість тендерної пропозиції кожного окремого учасника, розрахована з урахуванням вимог щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі, визначених цією документацією, в тому числі з урахуванням включення до ціни податку на додану вартість (ПДВ), якщо учасник є платником ПДВ, інших податків та зборів, що передбачені чинним законодавством, та мають бути включені таким учасником до вартості товарів, робіт або послуг.
Підсумовуючи все вище описане, нажаль вимушені повідомити Вас про відсутність підстав для задоволення вимоги.

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 01.03.2023 00:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ФОП "РЯБЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ"
Пошук по цьому учаснику
465 000 UAH 465 000 UAH Документи

Публічні документи

03.03.2023 09:23
sign.p7s
03.03.2023 09:05
Паспорт ID.pdf
03.03.2023 09:05
Довідка.zip
03.03.2023 09:05
Витяг.pdf
03.03.2023 09:05
Виписка з ЄДР.pdf
03.03.2023 08:56
sign.p7s
28.02.2023 08:55
sign.p7s
28.02.2023 08:38
9.0. Договір.pdf
28.02.2023 08:38
1. Лист-згода.pdf
28.02.2023 08:38
5.1. Паспорт ID.pdf
28.02.2023 08:38
5.2. Витяг.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП "РЯБЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ"
#2922419976
Пошук по цьому переможцю
Переможець 465 000 UAH 02.03.2023 14:41

Документи

01.03.2023 00:00
edr_identification.yaml
01.03.2023 00:00
edr_identification.yaml
02.03.2023 14:41
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 02.03.2023 14:41

Учасник Пропозиція Документи
ФОП "РЯБЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ"
Пошук по цьому переможцю
#2922419976
465 000 UAH Документи

Документи

01.03.2023 00:00
edr_identification.yaml
01.03.2023 00:00
edr_identification.yaml
02.03.2023 14:41
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 09.03.2023 00:00 - 31.12.2023 00:00
Номер 80\09-06
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір генер..pdf Укладений
465 000
09.03.2023 13:35
09.03.2023
sign.p7s Укладений
09.03.2023 14:18

Виконання договору

Строк дії за договором: 09.03.2023 — 31.12.2023
Сума оплати за договором: 465 000
UAH

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання