Оргтехніка згідно ДК 021:2015 – 3023000-0 Комп’ютерне обладнання (Багатофункціональні пристрої)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-03-06-008784-a
  • 30230000-0 - Комп’ютерне обладнання
  • Відмінена
Найменування замовника:
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Валерія Гафурова, +380734372418 , zakupivlia.vikonkom@mkrada.gov.ua
Адреса замовника
Україна, м. Миколаїв, 54001, Миколаївська область, вул. Адміральська, буд. 20
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОТЕХ-ІТ-УКРАЇНА»
Очікувана вартість
850 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 8.04.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 11.03.2023 00:00

Оскарження умов:

до 11.03.2023 00:00

Подання пропозицій:

14.03.2023 00:00

Очікувана вартість
850 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
8 500 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

50 штуки
Оргтехніка згідно ДК 021:2015 – 3023000-0 Комп’ютерне обладнання (Багатофункціональні пристрої)
ДК 021:2015: 30230000-0 — Комп’ютерне обладнання

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

уточнення щодо терміну "дата подання пропозиції"

Дата подання: 06.03.2023 17:34
Дата відповіді: 07.03.2023 09:01
Шановний Замовнику, у відповідності до вимог тендерної документації Учасник повинен надати: довідку з усіх обслуговуючих банківських установ про відкриття рахунку із зазначенням банківських реквізитів видану не раніше дати подання пропозиції. Просимо надати роз'яснення, "дата подання пропозиції" це встановлений тендерною документацією та електронною системою закупівлі "період подачі пропозиції" чи дата якою Учасник завантажуватиме свою тендерну пропозицію?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня! "дата подання пропозиції" це дата якою Учасник завантажуватиме свою тендерну пропозицію.

Лист авторизації

Дата подання: 10.03.2023 10:32
Дата відповіді: 10.03.2023 14:28
Добрий день! Шановний Замовник, доводимо до Вашого відома, що ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року встановлено заборону дискримінації учасників торгів. Проте, Ви свідомо дискримінуєте учасників встановлюючи вимогу у Додатку 3 до Тендерної документації: «У разі, якщо Учасник не є виробником запропонованих БФП, він повинен надати авторизаційний лист від виробника або офіційного дистриб'ютора БФП для даної закупівлі із зазначенням найменування замовника, номера оголошення торгів у системі публічних закупівель, який підтверджує повноваження Учасника від виробника або офіційного дистриб'ютора БФП на постачання БФП.» Зазначена вимога обмежує коло учасників торгів, спричиняє залежність від третіх осіб та встановлює завідомо дискримінаційні умови, у зв’язку з чим просимо: 1. надати обґрунтовану відповідь про причини вимоги надання підтвердження у формі листа авторизації, який є гарантією на товар, адже у чинному законодавстві передбачено лише такі види гарантії як: банківська, страхова гарантія та гарантія фінансових установ; 2. пояснити вимогу виключно листа авторизації, а також аргументувати, чому інші документи, зокрема, накладні не можуть слугувати доказом постачання товару від виробника, що закуповується; 3. пояснити навіщо Вам потрібно встановлення партнерських відносин між учасником та виробником товару, та як їх відсутність впливає на якість запропонованих витратних матеріалів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Надання авторизаційного листа від виробника або офіційного дистриб'ютора є гарантією, що учасник є надійним постачальником та займає стабільну та вагому позицію на відповідному ринку України, що дозволяє йому звернутися до виробника або офіційного дистриб'ютора, а він в свою чергу від імені учасника гарантує якість та своєчасну поставку товару Замовнику. Надання цього листа учасником мінімізує ризик того, що товар, який постачатиметься учасником, не отриманий ним злочинним шляхом, таким як: контрабанда, крадіжка, незаконний бартер тощо, (принцип законності). Адже лист від виробника або офіційного дистриб'ютора підтверджує офіційне походження товару – його виробництво, відповідну сертифікацію, ввезення на територію України, розмитнення, реєстрацію на території України тощо. У разі виникнення конфліктних ситуацій під час виконання договору учасником-переможцем, пов’язаних з виконанням договору, замовник на виконання авторизаційного листа, виданого виробником або офіційним дистриб'ютором, має право звернутися до нього з метою вжиття заходів щодо його повного та всебічного виконання. Замовником дотримано усі принципи здійснення публічних закупівель, зокрема, забезпечено вільний доступ необмеженого кола потенційних постачальників товару до інформації про Закупівлю та можливість взяти участь в аукціоні шляхом використання електронної системи закупівель, тощо, до того ж в тендерній документації до предмету закупівлі вказано вираз "еквівалент", що не обмежує учасника у виборі еквівалентів від будь-яких виробників, та не обмежує можливість отримати такий лист від інших виробників та офіційних дистриб'юторів товарів відповідних даній закупівлі. З огляду на зазначене, в даній процедурі закупівель жодним чином не порушуються загальні принципи здійснення закупівель, зокрема, щодо недискримінації учасників, добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності. У даному випадку жодних обмежень щодо можливості участі Замовником не висувається, коло Учасників не обмежується, доступ до інформації надається без обмежень і кожен Учасник може запропонувати свої пропозиції у межах Закону. Неспроможність учасника подати документи, що відповідають вимогам Замовника, відноситься до його ризиків. На даний час на споживчому ринку існує безліч виробників комп’ютерного обладнання. Жоден Учасник не може здійснювати тиск на уповноважену особу з метою приведення у відповідність своєї пропозиції. Тому Замовник не вбачає порушення або дискримінації чи незаконного та такого, що значно обмежує коло потенційних учасників процедури закупівлі відповідно до ст.5 ЗУ «Про публічні закупівлі», оскільки даний документ може отримати не лише один учасник.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-03-06-008784-a.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "В.М.", Код ЄДРПОУ:24095427
Дата подання: 10.03.2023 10:26
Шановний Замовнику, ознайомившись з умовами Вашої Тендерної документації на закупівлю UA-2023-03-06-008784-a, за предметом «Оргтехніка згідно ДК 021:2015 – 3023000-0 Комп’ютерне обладнання (Багатофункціональні пристрої)», та враховуючи положення п.51 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» №1178 від 12.10.2022 року, просимо внести зміни до Тендерної документації, виходячи з наступного.
Згідно Додатку №3 до Тендерної документації встановлено вимоги до учасників надати: «У разі, якщо Учасник не є виробником запропонованих БФП, він повинен надати авторизаційний лист від виробника або офіційного дистриб'ютора БФП для даної закупівлі із зазначенням найменування замовника, номера оголошення торгів у системі публічних закупівель, який підтверджує повноваження Учасника від виробника або офіційного дистриб'ютора БФП на постачання БФП.» З даними вимогами Тендерної документації Замовника не погоджуємося виходячи з наступного.
Так, відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» №1178 від 12.10.2022 року: «У тендерній документації обов’язково зазначаються: один або кілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону з урахуванням положень цих особливостей та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством; підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені пунктом 44 цих особливостей, та інформація про спосіб підтвердження відсутності підстав для відхилення. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відсутність підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та/або переможця, визначених пунктом 44 цих особливостей, у разі, коли така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації”, та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, та/або може бути отримана електронною системою закупівель шляхом обміну інформацією з іншими державними системами та реєстрами. Тендерна документація може містити правила зазначення в договорі про закупівлю грошового еквівалента в національній чи іноземній валюті за офіційним курсом, установленим Національним банком станом на дату розкриття тендерних пропозицій.»
Згідно з приписами частини 1 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (надалі –Закон) зазначається, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).
Частиною 3 зазначеного Закону передбачено, що технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.
У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз «або еквівалент».
Частиною 5 статті 23 Закону вказано, що Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.
Діюче законодавство України передбачає можливість самостійного здійснення підприємницької діяльності з підтриманням економічної конкуренції, а саме – змаганням між суб’єктами господарювання з метою здобуття переваг над іншими суб’єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб’єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, та окремий суб’єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку. Вимога ж надати «лист авторизації» ставить учасників Торгів у залежність від взаємовідносин з виробником чи офіційним представником.
Відсутність «листа авторизації», ніяким чином не впливає й на якісні, та функціональні характеристики товару, який на законних підставах перебуває у особи, що пропонуватиме його на торгах.
Згідно з положенням статті 5 Закону вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Відповідно до положень статті 5, пункту 4 статті 22 Закону та Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» №1178 від 12.10.2022 року Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу України).
Чинне законодавство не встановлює обмежень щодо вільного обігу товарів та обов’язку компанії-виробника Товару (або його офіційного представництва в Україні) при кожному продажу Товару видавати листи з інформацію про товар та статус суб’єкта господарювання, який його реалізує. Надання на торги додаткових листів від виробника має ознаки дискримінації учасників, оскільки оригінальний товар та офіційна гарантія від виробника щодо такого товару і так це підтверджують.
Відповідно до ч. 11 ст. 26 Закону документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником.
Необхідність надання «листів авторизації» ставить учасника в залежність від третьої особи (виробника та представника виробника в Україні), є дискримінацією та обмежує коло можливих учасників – офіційними дистриб’юторами та підприємствами, які мають дані листи та документи, тобто мають договірні або будь-які інші взаємовідносини з виробником та представником товаровиробника в Україні.
Разом з тим, чинне законодавство не забороняє реалізовувати продукцію, що є предметом закупівлі особам, які не є представництвами, дилерами, дочірніми підприємствами, дистриб’юторами продукції, однак на законних підставах її придбали та як власники мають право нею розпоряджатись, в тому числі й реалізувати в процедурі публічної закупівлі.
Дії Замовника (в частині встановлення зазначеної умови Документації) порушують вимоги статті 22, 23 Закону, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» №1178 від 12.10.2022 року та принципи здійснення закупівель, визначені статтею 5 Закону, а саме – недискримінація учасників та рівне ставлення до них, добросовісна конкуренція серед учасників.
Виходячи з зазначеного, вимагаємо виключити з Додатку №3 до Тендерної документації вимогу: «У разі, якщо Учасник не є виробником запропонованих БФП, він повинен надати авторизаційний лист від виробника або офіційного дистриб'ютора БФП для даної закупівлі із зазначенням найменування замовника, номера оголошення торгів у системі публічних закупівель, який підтверджує повноваження Учасника від виробника або офіційного дистриб'ютора БФП на постачання БФП.»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

10.03.2023 14:28
Шановний Учасник! Надання авторизаційного листа від виробника або офіційного дистриб'ютора є гарантією, що учасник є надійним постачальником та займає стабільну та вагому позицію на відповідному ринку України, що дозволяє йому звернутися до виробника або офіційного дистриб'ютора, а він в свою чергу від імені учасника гарантує якість та своєчасну поставку товару Замовнику. Надання цього листа учасником мінімізує ризик того, що товар, який постачатиметься учасником, не отриманий ним злочинним шляхом, таким як: контрабанда, крадіжка, незаконний бартер тощо, (принцип законності). Адже лист від виробника або офіційного дистриб'ютора підтверджує офіційне походження товару – його виробництво, відповідну сертифікацію, ввезення на територію України, розмитнення, реєстрацію на території України тощо. У разі виникнення конфліктних ситуацій під час виконання договору учасником-переможцем, пов’язаних з виконанням договору, замовник на виконання авторизаційного листа, виданого виробником або офіційним дистриб'ютором, має право звернутися до нього з метою вжиття заходів щодо його повного та всебічного виконання. Замовником дотримано усі принципи здійснення публічних закупівель, зокрема, забезпечено вільний доступ необмеженого кола потенційних постачальників товару до інформації про Закупівлю та можливість взяти участь в аукціоні шляхом використання електронної системи закупівель, тощо, до того ж в тендерній документації до предмету закупівлі вказано вираз "еквівалент", що не обмежує учасника у виборі еквівалентів від будь-яких виробників, та не обмежує можливість отримати такий лист від інших виробників та офіційних дистриб'юторів товарів відповідних даній закупівлі. З огляду на зазначене, в даній процедурі закупівель жодним чином не порушуються загальні принципи здійснення закупівель, зокрема, щодо недискримінації учасників, добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності. У даному випадку жодних обмежень щодо можливості участі Замовником не висувається, коло Учасників не обмежується, доступ до інформації надається без обмежень і кожен Учасник може запропонувати свої пропозиції у межах Закону. Неспроможність учасника подати документи, що відповідають вимогам Замовника, відноситься до його ризиків. На даний час на споживчому ринку існує безліч виробників комп’ютерного обладнання. Жоден Учасник не може здійснювати тиск на уповноважену особу з метою приведення у відповідність своєї пропозиції. Тому Замовник не вбачає порушення або дискримінації чи незаконного та такого, що значно обмежує коло потенційних учасників процедури закупівлі відповідно до ст.5 ЗУ «Про публічні закупівлі», оскільки даний документ може отримати не лише один учасник.

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 14.03.2023 00:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОТЕХ-ІТ-УКРАЇНА»
Пошук по цьому учаснику
790 350 UAH з ПДВ 790 350 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

17.03.2023 16:14
sign.p7s
13.03.2023 15:44
sign.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОТЕХ-ІТ-УКРАЇНА»
#41860186
Пошук по цьому переможцю
Переможець 790 350 UAH з ПДВ 16.03.2023 11:12

Переможець

Дата і час публікації: 16.03.2023 11:12

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОТЕХ-ІТ-УКРАЇНА»
Пошук по цьому переможцю
#41860186
790 350 UAH з ПДВ Документи

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
08.04.2023 00:03
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
Протокол додано
Документи
28.03.2023 14:53 Протокольне рішення УО про відміну.docx
28.03.2023 14:54 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання