Електрична енергія, постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-03-27-008106-a
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Не відбулася
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА" ВИШНЕВОЇ МІСЬКОЇ РАДИ БУЧАНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Медведева Валентина Володимирівна, 380459858293 , MED_YA@UKR.NET
Адреса замовника
Україна, Вишневе, 08132, Київська область, ВУЛИЦЯ ЗЕЛЕНА , будинок 2
Очікувана вартість
6 300 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 16.04.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 01.04.2023 00:00

Оскарження умов:

до 01.04.2023 00:00

Подання пропозицій:

04.04.2023 16:00

Початок аукціону:

04.04.2023 16:00

Очікувана вартість
6 300 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
31 500 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
редакція згідно ЗУ «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1255000 Кіловат-година
Електрична енергія, постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Універсальна послуга

Дата подання: 27.03.2023 15:38
Дата відповіді: 27.03.2023 16:27
Шановний Замовнику, у назві закупівлі зазначено, що постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг. Однак ви оголошуєте закупівлю. Якщо ви здійснюєте закупівлю у постачальника Універсальних послуг, ви маєте здійснювати закупівлю згідно п.п. 5 п 13 особливостей, адже лише 1 суб'єкт постачання може надавати вам універсальну послугу. Якщо ж ви НЕ закуповуєте універсальну послугу то маєте унести зміни до документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день. В Додатку 3 до тендерної документації, та в розрахунках потреби до кінця року, вказано де постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, де електроенергія.

Щодо універсальної послуги

Дата подання: 27.03.2023 16:54
Дата відповіді: 30.03.2023 15:12
Шановний Замовник, ураховуючи Додаток 3 даною процедурою ви порушуєте чинне законодавство у сфері публічних закупівель. у п.п. 5 п 13 Особливостей зазначено, що: "13. Придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю БЕЗ застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: 5) роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: ... укладення договору про закупівлю з постачальником “останньої надії” або з постачальником УНІВЕРСАЛЬНОЇ ПОСЛУГИ на постачання електричної енергії або природного газу;". Універсальну послугу Вам може надати ЛИШЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ", без торгів. Тим більше поєднання в одній закупівлі універсальної послугу та постачання за вільними цінами без розбивки закупівлі на лоти суперечить чинному законодавству.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Універсальна послуга - постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії»
Закон України «Про ринок електричної енергії» надає лише право побутовим споживачам та малим непобутовим споживачам отримати універсальну послугу. Проте установи, організації, підприємства та інші суб’єкти господарювання, які є замовниками в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», мають виконувати його вимоги та вимоги інших нормативних актів у сфері закупівель. Крім цього, постачальники універсальних послуг можуть постачати електричну енергію за вільними цінами, тобто брати участь у процедурах закупівель.
Натомість, закупівля як у ДПЗД «Укрінтеренерго» (виконує функцію постачальника "останньої надії" на ринку електроенергії), так і в одного із постачальників універсальної послуги без застосування відкритих торгів чи електронного каталогу PROZORRO MARKET за Постановою КМУ №1178 не відноситься до переговорної процедури у термінах Закону №922-VIII, а передбачає публікацію звіту про договір в електронній системі закупівель протягом десяти робочих днів з моменту укладення договору.
«Особливості» Постанови Уряду №1178 дозволяють але не зобов’язують укладати «прямі» договори про закупівлю електроенергії чи природного газу від 100000,00 гривень із постачальником «останньої надії» (ПОН) або постачальниками універсальної послуги (ПУП) за відсутності конкуренції. Аналогічне прирівняння ПУП до ПОНу уже мало місце в закупівельному законодавстві: Постанова Кабміну №169 (у редакції Постанови КМУ від 24 червня 2022 року №723) передбачала можливість закупити енергетичні ресурси від 50 000,00 гривень. У той же час, пункт 2 частини другої статті 41 Закону «Про публічні закупівлі» вказує на варіант здійснення переговорної процедури закупівлі без згадки про ПУП.
Зазначена позаконкурентна «привілея» для контракту із ПОН/ПУП має бути належним чином обґрунтована. Так, договір із постачальником «останньої надії» укладається на строк постачання до 90 днів, коли немає інших осіб, які б могли забезпечити постачання електроенергії споживачу у випадках, передбачених Правилами роздрібного ринку електричної енергії, за регульованим тарифом; із постачальником універсальної послуги – враховуючи, що тільки один ПУП може надавати універсальну послугу замовнику як малому непобутовому/побутовому споживачу (у дефініціях Закону «Про ринок електричної енергії») на певній закріпленій території (області України/місті Києві) і так само за регульованим тарифом. Але, якщо замовник купує електроенергію як побутовий споживач за вільними цінами, то підписати «прямий» контракт із ПУП з підстави відсутності конкуренції заборонено.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-03-27-008106-a.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ", Код ЄДРПОУ:44378553
Дата подання: 29.03.2023 13:38
Доброго дня, шановний Замовнику!
1) Відповідно до пп. 9.4. п. 9 Проекту договору (Додаток № 4 до Тендерної документації) у разі невиконання або неналежного виконання свого зобов’язання щодо забезпечення постачання електричної енергії, а саме у разі непогодження оператором системи розподілу зміни постачальника, зважаючи на що Споживач буде змушений укласти договір з постачальником «останньої надії» або у разі набуття постачальником статусу «дефолтного», в зв‘язку з чим постачання електричної енергії Споживачу буде здійснюватися постачальником «останньої надії», постачальник зобов’язаний відшкодувати різницю між тарифом постачальника «останньої надії» та ціною (тарифом) встановленою цим Договором, протягом усього терміну дії договору Споживача із постачальником «останньої надії» та повне відшкодування збитків завданих у зв’язку з неможливістю виконання постачальником своїх зобов’язань.

По-перше, зазначимо, що дії оператора системи розподілу ніяким чином не залежать від постачальника, зважаючи на що абсолютно необгрунтованим є зобов’язання постачальника відшкодовувати різницю між тарифом постачальника «останньої надії» та ціною (тарифом) встановленою цим Договором, а також збитки за дії оператора системи розподілу.

По-друге, слід зазначити, що відповідно до п. 3.4.2. ПРРЕЕ Постачальник «останньої надії» надає послуги з постачання електричної енергії споживачам у разі: 1) банкрутства, ліквідації попереднього електропостачальника; 2) завершення строку дії ліцензії, зупинення або анулювання ліцензії з постачання електричної енергії споживачам попереднього електропостачальника; 3) невиконання або неналежного виконання електропостачальником Правил ринку, Правил ринку НДН та ВДР, що унеможливило постачання електричної енергії споживачам; 4) необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання (припинення) договору з попереднім електропостачальником; 5) в інших випадках, передбачених цими Правилами. Згідно з п. 6.2.2. ПРРЕЕ, у разі банкрутства, ліквідації, завершення строку дії або анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії попереднього електропостачальника, а також у разі припинення його участі на ринку електричної енергії електропостачальник протягом 1 робочого дня повідомляє про це споживача (споживачів), відповідного (відповідних) оператора (операторів) системи та постачальника «останньої надії», на території діяльності якого розташовані електроустановки такого споживача (таких споживачів), із зазначенням дати, з якої такий електропостачальник припинить здійснювати постачання електричної енергії споживачу (споживачам). Сам порядок переходу споживачем до постачальника «останньої надії» врегульовано розділом VI. Зміна електропостачальника (6.2. Порядок зміни електропостачальника на постачальника «останньої надії»). Вказуємо на те, що відповідно до даного розділу, законодавець не встановлює обов’язку для постачальника, у разі переходу споживача до постачальника «останньої надії», відшкодовувати різницю між тарифом постачальника «останньої надії» та договірною ціною (тарифом) договору чи будь-якого відшкодування збитків. Таким чином Замовник намагається нав’язати постачальникам обов’язки, що містять дискримінаційні вимоги та не передбачені жодним нормативно-правовим актом. Правила роздрібного ринку електричної енергії, зокрема розділ V. Права, обов’язки та відповідальність учасників роздрібного ринку, не покладають на постачальників вказаних обов’язків, а споживачам не надають права вимагати виконання таких вимог від останніх.

2) Згідно з пп. 13.4. п. 13 Проекту договору (Додаток № 4 до Тендерної документації) Споживач має право припинити/розірвати дію цього Договору, повідомивши іншу сторону за 5 днів до очікуваної дати розірвання/припинення у разі відмови Споживача від прийняття зобов’язань у зв’язку з невідповідністю виконаного Постачальником зобов’язання умовам цього Договору та/або законодавству (в тому числі щодо роботи Персонального кабінету та центру обслуговування клієнтів (структурного підрозділу) Постачальника. Вказуємо на те, що у Правилах роздрібного ринку електричної енергії відсутня така підстава для розірвання договору. А отже, таке право Споживача не передбачається чинним законодавством.

3) Відповідно до пп. 15.1. п. 15 Проекту договору (Додаток № 4 до Тендерної документації) у разі надання у встановленому порядку Постачальником Споживачу повідомлення про зміни умов договору про постачання електричної енергії (у тому числі зміну ціни), що викликані змінами регульованих складових ціни (тарифу на послуги з передачі), та/або змінами в нормативно-правових актах щодо формування цієї ціни або умов постачання електричної енергії, договір вважається із зазначеної в повідомленні дати зміни його умов (але не раніше ніж через 20 днів від дня надання споживачу повідомлення): 1) розірваним (без штрафних санкцій) за ініціативою споживача - у разі надання електропостачальнику письмової заяви споживача про незгоду/неприйняття змін; 2) зміненим на запропонованих Постачальником умовах - якщо Споживач не надав електропостачальнику письмову заяву про незгоду/неприйняття змін шляхом укладання додаткових угод відповідно до пп.14.1 та 14.2 даного Договору.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Регулятор здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема, у сфері енергетики, діяльності з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії, зберігання енергії. А згідно з п. 3 ч. 2 ст. 3 вказаного Закону Регулятор здійснює державне регулювання, зокрема, шляхом формування цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг та реалізації відповідної політики у випадках, коли такі повноваження надані Регулятору законом. Отже, слід вказати на те, що постачальник не відповідає за зміну регульованих складових ціни (тарифу на послуги з передачі), а також зміну в нормативно-правових актах щодо формування цієї ціни та не може впливати на такі зміни. А тому необгрунтованим є положення про те, що споживач може не погодитись/не прийняти такі зміни, тим самим розірвавши договір.
Звертаємо увагу Замовника на той факт, що відповідно до ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлі здійснюються за принципом недискримінації учасників та рівного ставлення до них. Ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Беручи до уваги вищезазначене, з метою уникнення порушення Замовником вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та дотримання основних принципів проведення публічних закупівель, звертаємося до вас з вимогою щодо виключення вказаних пунктів з проекту договору. В іншому випадку, будемо змушені звернутися до АМКУ за захистом своїх прав та законних інтересів.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

29.03.2023 16:26
зміни до тендерної документації внесені

Документи

29.03.2023 16:26
додаток 5.docx

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 04.04.2023 16:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ"
Пошук по цьому учаснику
5 689 231.26 UAH з ПДВ 5 689 231.26 UAH з ПДВ Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТВІЙ ГАЗЗБУТ"
Пошук по цьому учаснику
5 773 000 UAH з ПДВ 5 773 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

30.03.2023 16:20
sign.p7s
30.03.2023 16:19
30. ДУ 1 НДІ.pdf
30.03.2023 16:19
31. Акт НДІ.pdf
30.03.2023 16:19
30. ДУ 1 НДІ.pdf.p7s
30.03.2023 16:19
31. Акт НДІ.pdf.p7s
29.03.2023 16:25
sign.p7s
29.03.2023 16:13
sign.p7s
27.03.2023 15:11
sign.p7s

Публічні документи

03.04.2023 12:23
sign.p7s
03.04.2023 12:18
Щодо статусу.pdf
03.04.2023 12:18
Щодо санкцій.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ"
#44378553
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 5 689 231.26 UAH з ПДВ 10.04.2023 15:26
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТВІЙ ГАЗЗБУТ"
#43965848
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 5 773 000 UAH з ПДВ 10.04.2023 15:27

Документи

04.04.2023 16:00
edr_identification.yaml
10.04.2023 15:26
sign.p7s

Документи

10.04.2023 15:26
edr_identification.yaml
10.04.2023 15:27
sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання