Світлофори транспортні, пішохідні, контролери дорожні

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-04-20-011889-a
  • 34990000-3 - Регулювальне, запобіжне, сигнальне та освітлювальне обладнання
  • Відмінена
Найменування замовника:
Ковельське комунальне підприємство "Добробут"
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Наталія Волчок, +380508077662 , dobrobutkov@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Ковель , 45000, Волинська область, вул. Грушевського, буд. 106 А
Очікувана вартість
610 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 30.05.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 20.05.2023 00:00

Оскарження умов:

до 20.05.2023 00:00

Подання пропозицій:

23.05.2023 00:00

Очікувана вартість
610 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
6 100 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

24 штуки
Світлофори транспортні, пішохідні, контролери дорожні
ДК 021:2015: 34990000-3 — Регулювальне, запобіжне, сигнальне та освітлювальне обладнання

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Технічні вимоги не відкривається

Дата подання: 21.04.2023 08:57
Дата відповіді: 21.04.2023 09:56
Документ Технічні вимоги має невірне розширення. Документ не відкривається. Відредагуйте тендерну документацію.

відповідь:

Документ Додаток 2 "Технічні вимоги" - замінено. Тендерна документація відредагована.

Розташування світлодіодів

Дата подання: 21.04.2023 14:14
Дата відповіді: 24.04.2023 21:01
Шановний замовник. Якими нормативними документами обумовлена вимога "Розташування світлодіодів в модулях світлофорів повинно бути матричного типу" і чому Замовник вважає, що інші конструктивні рішення світлофорних модулів, а саме рішення з центральним джерелом світла і лінзою Френеля не забезпечує високу надійність внаслідок перерозподілу теплової енергії по всій площині випромінюваного сигналу. А також, яким документом (протоколом випробувань , органу із сертифікації ) учасник повинен підтвердити, яка частина світлодіодів може перегоріти , а при цьому сила світла буде відповідати нормам ДСТУ 4092можна підтвердити . Якщо нормативні документи , які регламентують вимоги до цих показників відсутні, то просимо внести зміни в тендерну документацію та виключити цю вимогу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Замовник віддає перевагу модулям світлофорів матричного типу, враховуючи їх працездатність в умовах довгострокової експлуатації. Досвід експлуатації доводить, що у світлофорах з центральним джерелом світла, які містять 3-5 надяскравих світлодіодів, відмова навіть одного з світлодіодів суттєво зменшує осьову силу світла сигналу світлофора, що призводить до невідповідності держстандартам України. На той час як у модулях світлофорів матричного типу, у яких встановлено від 100 до 250 світлодіодів, вихід з ладу до 20% світлодіодів не призводить до зниження яскравості модуля нижче норм ДСТУ 4092-2002.
При застосуванні світлофорів з центральним джерелом світла з використанням у світлодіодних модулях лінз Френеля виявлено значне зменшення сили світла при відхиленні як в горизонтальній так і в вертикальній площині. Крім того, в яскравих променях сонця взагалі важко визначити, яка секція ввімкнена. Все це ускладнює видимість сигналів для водіїв перших транспортних засобів при встановленні світлофорів над проїзною частиною відповідно до п. 7.20 ДСТУ 4092:2002. У світлофорах з матричним типом розташування світлодіодів відстань сприйняття світового сингалу значно більше, а також значно краща бічна видимість сигналів, що позитивно впливає на безпеку дорожнього руху.
У м. Ковель встановлена значна кількість світлофорів з матричним типом розташування світлодіодів. Замовник вважає необхідним витримувати єдиний стиль виконання світлофорів, що позитивно сприймається водіями транспортних засобів.

Протокол обміну

Дата подання: 21.04.2023 14:15
Дата відповіді: 24.04.2023 21:03
В технічних вимогах вказаний : Опис протоколу обміну між дорожніми контролерами і табло зворотного відліку часу для світлофорів який використовується ТОВ «Комкон Трафік». Прошу надати роз’яснення, чому за вимогу взятий Протокол саме цього виробника і яким документом Учасники повинні підтвердити наявність в них інших протоколів, що забезпечують керування ТВЧ по інтерфейсу RS-485.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Протокол обміну між дорожніми контролерами і табло зворотного відліку часу для світлофорів, що використаний у тендерній документації, обраний тому, що є відкритим для Замовників та Учасників, та вже тривалий час застосовується в світлофорах Замовника. Тому Замовник пропонує Учасникам надати вказаний протокол обміну або його еквівалент. Підтвердити наявність в нього інших протоколів, що забезпечують керування ТВЧ по інтерфейсу RS-485, Учасник може надавши у складі тендерної пропозиції аналогічний відкритий протокол, а також паспорт на запропонований товар і аркуші технічних умов, відповідно до яких вироблений товар і в яких зазначено забезпечення керування ТВЧ по інтерфейсу RS-485.


Інтерфейс RS-485

Дата подання: 21.04.2023 14:16
Дата відповіді: 24.04.2023 21:01
У ДК повинна бути забезпечена можливість безпосереднього керування дорожнім контролером індикацією табло зворотного відліку світлофорів на світлофорному об’єкті з застосуванням інтерфейсу RS-485 і протоколу зв’язку, наведеного в Примітці та Табло відліку часу повинні забезпечувати роботу в автоматичному режимі (координованого керування), в режимі виклику пішохідної фази від табло виклику пішохідного (ТВП) та в режимі безпосереднього керування дорожнім контролером індикацією ТВЧ світлофорів на світлофорному об’єкті з застосуванням інтерфейсу RS-485 і протоколу зв’язку, наведеного в Примітці. Просимо надати роз’яснення, чим і яким нормативним документом обґрунтована ця вимога. Якщо нормативні документи з цих документів відсутні, о просимо внести зміни в тендерну документацію.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний дописувачу, ви наполягаєте на наданні нормативних документів на методи формування відліків табло зворотного відліку часу. Але, як відомо, навіть застосування такого табло до цього часу не узгоджено відповідним ДСТУ. Проте, застосування ТВЧ в Україні регламентовано дорученням прем’єр-міністра №21692/1/1-18 від 20.06.2018р. та відповідним листом «Укравтодора» №5632/1/72-7-606/05 від 13.07.2018р. («максимально застосовувати цифрові табло для інформування водіїв про час, що залишився до кінця горіння червоного та зеленого сигналів»), набуло широкого загалу і позитивно зустрінуте суспільством. Як правило, ТВЧ повинні забезпечувати роботу в автоматичному режимі (координованого керування) або в режимі виклику пішохідної фази від табло виклику пішохідного (ТВП). В цих режимах табло забезпечують появу достовірних відліків після завершення періоду самонавчання за час дії кількох циклів зміни світлофорних сигналів. Самонавчання потрібно після змін тривалості фаз в адаптивному режимі, при зміні програм регулювання, після переключення живлення світлофорного об’єкту. Під час дійсно адаптивного керування програми регулювання змінюються постійно, тому ТВЧ буде регулярно в режимі навчання, не виконуючи своїх прямих функцій. Крім того, зменшення тривалості фази без прямого керування відліками ТВЧ може призводити до розбіжності відліку часу на табло з сигналами світлофора: червоний може увімкнутися, коли відлік зеленого ще не закінчився. При безпосередньому керуванні дорожнім контролером індикацією ТВЧ світлофорів на світлофорному об’єкті з застосуванням інтерфейсу RS-485 необхідність в самонавчанні ТВЧ відсутня, а відліки ТВЧ відповідають сигналам світлофора. Це дозволяє уникати небезпечних ситуацій для учасників дорожнього руху і особливо важливо при нестабільному живленні в умовах теперішнього воєнного часу.
Технологія прямого керування відліками ТВЧ за допомогою інтерфейсу RS-485 є сучасною і відомою, вимога її забезпечення є поширеною, а коло потенційних учасників закупівлі, що гарантують забезпечення цієї вимоги, не обмежується одним виробником. Так, за останні два роки під час здійснення закупівель забезпечення такої вимоги гарантували як мінімум три українських виробника.

Час стартового запуску ДК

Дата подання: 21.04.2023 14:16
Дата відповіді: 24.04.2023 21:01
Час стартового запуску ДК не повинен перевищувати 5 секунд після подачі електроживлення у всьому діапазоні робочих температур Просимо надати роз’яснення, чим і яким нормативним документом обґрунтована ця вимога. Якщо нормативні документи з цих документів відсутні, о просимо внести зміни в тендерну документацію.

відповідь:

Відповідно до п. 3 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію. Саме на виконання цієї вимоги Закону Замовником надано інформацію у Додатку 2 Тендерної документації на цю закупівлю. Вимога встановленого часу стартового запуску обумовлена необхідністю встановлення контролерів в зонах з перебоями енергопостачання, що дуже актуально в теперішній час в умовах воєнного стану. Для забезпечення безпеки руху, світлофорний об'єкт повинен входити в робочий режим якнайскоріше. Ця вимога дає можливість забезпечити швидке відновлення регулювання на світлофорних об'єктах, особливо в зимовий час та після тимчасового або аварійного вимкнення електроживлення.
Крім того, як показує багаторічний дослід експлуатації, це також потрібно при технічному обслуговуванні та монтажних роботах на світлофорному об’єкті. Під час заміни та налаштування обладнання монтажники можуть багато разів вимикати та вмикати живлення дорожнього контролера для перевірки стану обладнання та коректності його роботи. Весь цей час дорожній рух на світлофорному об’єкті буде нерегульований. Замовник не має права ризикувати життям водіїв, пасажирів та пішоходів, встановлюючи обладнання, вироблене за застарілими технологіями, та витрачати зайвий час та ресурси при обслуговуванні світлофорних об’єктів. Дорожні контролери, що вже знаходяться на обслуговуванні Замовника у м.Ковель, відповідають вказаній вимозі. Дорожні контролери, що є предметом закупівлі, повинні бути не гіршими.
Розгорнути: 5 Згорнути

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2023-04-20-011889-a.b1

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "СЕА ЕЛЕКТРОНІКС УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:38013262
Пошук по цьому автору
Дата подання: 25.04.2023 19:03

СКАРГА на положення тендерної документації Замовника

встановлення Замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 27.04.2023 15:10

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
30.05.2023 00:02
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
Відповідно підпункту 2 пункту 47 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, а саме: у зв’язку з неможливістю внесення змін до Оголошення процедури закупівлі.
Документи
19.05.2023 12:44 протокол про скасування закуп..PDF
19.05.2023 12:45 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання