24960000-1 Хімічна продукція різна ( інгібітор корозії) Лот 1 24960000-1 Хімічна продукція різна ( інгібітор корозії для умов високомінералізованих пластових вод систем ППТ НГВУ «Долинанафтогаз» (постійне дозування)) Лот 2 24960000-1 Хімічна продукція різна ( інгібітор корозії для умов високомінералізованих воднонафтових середовищ та умовно чистих вод Качанівського ГПЗ (постійне дозування))

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-05-05-004240-a
  • 24963000-2 - Антикорозійні засоби
  • Не відбулася
Найменування замовника:
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "УКPНAФТА"
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Михальчук Світлана Валеріївна, 380504452576 , Svitlana.MykhalchukST@Ukrnafta.com
Адреса замовника
Україна, Київ, 04053, Київська область, 04053, м.Київ, Шевченківський район, ПРОВУЛОК НЕСТОРІВСЬКИЙ, будинок 3-5
Очікувана вартість
6 328 380.90 UAH без ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 22.06.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 03.06.2023 00:00

Оскарження умов:

до 03.06.2023 00:00

Подання пропозицій:

06.06.2023 12:00

Очікувана вартість
6 328 381 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Відкриті торги проводяться без застосування електронного аукціону згідно пункту 35 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178
Розгорнути Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-05-05-004240-a.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "НАУКОВО - ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ГАЛИЧИНА", Код ЄДРПОУ:30084964
Дата подання: 18.05.2023 12:22
Добрий день!
Наше підприємство має намір взяти участь у даній процедурі закупівлі. Уважно вивчивши Тендерну документацію, по даній процедурі, звертаємо Вашу увагу на наступне:

- в пп. 1.1.1 Розділу І Додатку 2, даної Тендерної документації Замовником зазначено: «Під визначенням «аналогічний договір» мається на увазі будь-який договір Учасника, яким передбачалося поставка товару Учасником, а саме: інгібітору корозії, об’ємом не менше 50% закупівлі згідно даної Тендерної документації». Дана умова є дискримінаційною та обмежує коло потенційних учасників процедури закупівлі. Закон про публічні закупівлі повинен сприяти вільній конкуренції, тому його норми забороняють дискримінацію учасників;

- в пп. 2.2.1 і 2.2.2 Розділу І Додатку 2, вимога Замовника стосовно акредитації та атестації лабораторії:
ДСТУ ISO 10012:2005 визначає технічну компетентність вимірювальних систем і вимірювального обладнання і є добровільною, а значить не може бути обов’язковою. Використовується виключно для внутрішніх вимог лабораторій щодо їх компетенції. По цій причині вимога щодо зовнішніх стосунків – заборонена;
ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 визначає акредитацію лабораторій в НААУ на предмет проведення тих чи інших технічних аналізувань. Відносно інгібіторів корозії ситуація виглядає наступним чином: до сьогоднішнього дня в Україні використовується ГОСТ 9.506-807 «Інгібітори корозії металів у водно-нафтових середовищах». Аналогічний український ГОСТ є тільки в розробці і ще не прийнятий для використання. Жодна лабораторія в Україні не має акредитації на визначення інгібіторного захисту у нафтогазовидобувній промисловості. В силу тих обставин, не можуть вимагатись у постачальника документи, що підтверджують акредитацію лабораторії. Більше того в лабораторії НДПІ ПАТ «Укрнафта», що буде проводити контрольну перевірку якості, в самої відсутня акредитація згідно вказаних ДСТУ. Тому як і усі користується методикою яка максимально наближена до реальних умов використання інгібіторів корозії;

- в п. 11 Розділу І Додатку 3, оплату послуг незалежної акредитованої лабораторії повинна проводити Сторона яка програла спір;

- в п. 1.5 Таблиці 1 Розділу ІІ Додатку 3, згідно даних метеорологічної служби на Західній Україні з 2000р. до сьогодні температури нижче -18°С – не було. Температура не вище -25°С є сильно завищеною. Для виробника непроблематично забезпечити даний показник, але при цьому збільшується собівартість продукту;

- в п. 1.6 і 1.7 Таблиці 1 Розділу ІІ Додатку 3, просимо вказати при якій концентрації визначається рівень захисту інгібітору корозії. Тому, що робоча концентрація в лабораторних та реальних умовах є різною (діє ефект післядії);

- абзац 5 Додатку 3.1 не збігається з умовами Розділу І Додатку 3

Враховуючи вище викладене просимо врахувати наші пропозиції та виправити дані невідповідності.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

19.05.2023 14:14
Добрий день, шановний Учасник!
На Ваше звернення повідомляємо наступне:

1. Відповідь: Замовник в даних торгах не встановлював критерій про наявність в учасників процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, відповідно дана вимога встановлена з метою підтвердження спроможності учасників постачання приблизних об’ємів реагенту, що є предметом закупівлі.

2. Відповідь: Згідно пункту 5 статті 23 Закону України про публічні закупівлі «Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.
Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством».
На підтвердження пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмету закупівлі, Замовник встановив вимогу щодо надання протоколу/сертифікату лабораторних та дослідно-промислових випробувань запропонованого інгібітору корозії. Протоколи/сертифікати лабораторних випробувань повинні бути видані акредитованою згідно ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 лабораторією або лабораторією, яка має свідоцтво про технічну компетентність згідно ДСТУ ISO10012:2005, що не суперечить чинному законодавству.
Стандарт ДСТУ ISO 10012:2005 установлює загальні вимоги щодо керування процесами вимірювання та метрологічного підтвердження придатності вимірювального обладнання, яке використовують для підтримання і демонстрування відповідності метрологічним вимогам. Стандарт установлює вимоги щодо управління якістю системи керування вимірюванням та не містить заборон, щодо зовнішніх стосунків.

3. Відповідь: Згідно умов Тендерної документації Замовник визначив, що послуги незалежної лабораторії сплачує Продавець.

4. Відповідь: Інгібітори корозії на об’єктах ПАТ «Укрнафта» часто зберігаються в ємностях, які знаходяться не в приміщеннях (під відкритим небом) та не мають підігріву. Забір інгібіторів з таких ємностей для їх подальшого дозування в системи захисту здійснюється за допомогою трубопроводів малого діаметру (від 10 до 50 мм) із відповідною запірно-регулюючою арматурою. У зв’язку із чим існує значний ризик, що в зимовий період (під час пікового падіння температури) інгібітор буде замерзати в таких системах із подальшим їх руйнуванням за рахунок розширення при замерзанні. Це призведе до витікання інгібітора корозії в навколишнє середовище, що в свою чергу спричинить його забруднення та унеможливить його використання при низьких температурах. Тому вимогу температури застигання в -25оС вважаємо виправданою для умов ПАТ «Укрнафта».

5. Відповідь: Для умов НГВУ «Долинанафтогаз» рівень захисту інгібітору корозії визначається при 25 г/м3 середовища (при такій концентрації працюють впроваджені інгібітори корозії). Ефект післядії інгібітора корозії відноситься до здатності інгібітора корозії продовжувати свою захисну дію після зупинки дозування самого інгібітора і залежить від стійкості захисної плівки до змивання середовищем після зупинки подачі інгібітора. Однак для формування захисної плівки все одно потрібно забезпечити мінімальну ефективну концентрацію інгібітора в середовищі. При нижчих концентраціях захисна плівка не буде формуватися, оскільки рівновага буде зміщена в сторону десорбції (переходу активних компонентів інгібітора із поверхні металу в середовище). Тому для постійного дозування інгібітора, важливим є саме ефективна концентрація (в нашому випадку для ДНГВУ 25 г/м3 середовища).

6. Відповідь: Замовник на вбачає розбіжностей в абзаці 5 Додатку 3.1 та в пункті 11 Розділу І Додатку 3 Тендерної документації, дані пункти доповнюють один одного.

З огляду на вищезазначене, Замовник не вбачає підстав для задоволення зазначених вимог та внесення змін в умови Тендерної документації.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання