Послуги з технічного обслуговування системи пожежної сигналізації (50410000-2 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-05-05-012751-a
  • 50410000-2 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів
  • Завершена
Найменування замовника:
ЛЬВІВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА БІБЛІОТЕКА
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Покотило Вікторія , 030975687102 , DoZorro2022VP@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Львів, 79018, Львівська область, вул.Мулярська, будинок 2А
Дата укладення договору
16.06.23
Переможець
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖИЗНЬ»
Очікувана вартість
253 334 UAH з ПДВ
Сума договору
238 800.13 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 21.06.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 10.05.2023 00:00

Оскарження умов:

до 10.05.2023 00:00

Подання пропозицій:

13.05.2023 00:00

Початок аукціону:

13.05.2023 00:00

Очікувана вартість
253 334 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 267 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуги з технічного обслуговування системи пожежної сигналізації (50410000-2 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів)
ДК 021:2015: 50410000-2 — Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Незаконна вимога з обстеження об"єкту в період подачі пропозиції

Дата подання: 08.05.2023 14:30
Дата відповіді: 11.05.2023 15:13
Шановний замовнику, зазначаємо, що вимога п.4 додатку 2 до тендерної документації «Учасник відповідно до ДСТУ 9047:2020 розділу 6 ОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ пункту 6.3 Оцінка відповідності СПЗ/ІСтаТО на етапі «власне експлуатування»: проводить оцінку відповідності СПЗ/ІСтаТО перед взяттям на технічне обслуговування, за результатами оцінки відповідності складають акт технічного обстеження СПЗ/ІСтаТО (форма А.4), що повинен включати всі об’єкти згідно ТЗ. Зазначений документ подається у складі тендерної пропозиції» є незаконною, оскільки відповідно до абзацу 2 п. 6.1 ДСТУ 9047:2020 оцінка відповідності проводиться органом інспектування, який відповідає типу «А», згідно ДСТУ EN ISO/IEC 17020, що має бути акредитована в національному органі України, або організацією, що виконує підтримання експлуатаційної придатності системи. Оскільки учасник на момент подачі пропозиції не є органом інспектування чи організацією, що виконує підтримання експлуатаційної придатності СПЗ на об’єктах, що передбачені технічним завданням, тому не має права проводити оцінку відповідності та складати Акт технічного обстеження СПЗ/ІСтаТО (за формою А.4). Окрім того нагадуємо замовнику, що вимога тендерної документації про відвідування об’єкту під час періоду подачі пропозиції є такою, що грубо порушує принципи здійснення публічних закупівель і недискримінацію учасників, що передбачені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», та НЕОДНОРАЗОВО була визнана, як незаконна та дискримінаційна рішеннями Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (рішення від 13.12.2019 №18550, рішення від 13.05.2020 № 9264, рішення від 29.05.2020 № 10669, рішення від 06.09.2022 №5702, рішення від 29.04.2022 № 4172, рішення від 22.02.2022 № 3635, рішення від 27.02.2023 № 2273). Додатково інформуємо, що враховуючи, те, що Замовник має намір поставити учасників в залежність від себе, тобто може не підписати акт обстеження, то у закупівлі прийме участь лише один учасник, з максимальною ціною. А тому дії Уповноваженої особи можна кваліфікувати, як вчинення ЗЛОЧИНУ передбаченого: - частиною 4 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем В ПЕРІОД ДІЇ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ); - статтею 210 КК України (нецільове використання бюджетних коштів, здійсненню видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) Також така вимога має ознаки антиконкурентних узгоджених дій, відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції». А тому ВИМАГАЄМО усунути вимогу з надання акту технічного обстеження в складі пропозиції. В іншому випадку ми будемо змушені звертатися до АМКУ, до Держаудитслужби, а також до правоохоронних органів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день, шановний учасник! «Оскільки учасник на момент подачі пропозиції не є органом інспектування чи організацією, що виконує підтримання експлуатаційної придатності СПЗ на об’єктах, що передбачені технічним завданням, тому не має права проводити оцінку відповідності та складати Акт технічного обстеження СПЗ/ІСтаТО (за формою А.4)». Але учасник може на добровільних засадах, в будь-яких формах, включаючи випробування, декларування відповідності, сертифікацію та інспектування, та на відповідність будь-яким заявленим вимогам звернутися до Органу з оцінки відповідності, та залучити до здійснення добровільної оцінки відповідності на умовах, визначених договором між учасником і таким органом (ст. 24 розділу VI ЗУ «Про технічні регламенти та оцінку відповідності»). Додатково інформуємо, що сам договір не вимагаються у складі тендерної пропозиції.
На Ваше звернення, повідомляємо, що Замовник зацікавлений у такому огляді, що прямо впливатиме на якісне у майбутньому надання послуг, що є неможливим без ознайомлення виконавця з реальними обсягами, об’ємами та умовами робіт при наданні послуги згідно даної закупівлі. Підготовка до проведення обстеження включає ознайомлення з об’єктом і прилеглою територією та забудовою. Отже, вимога щодо попереднього обстеження об’єкта є нормативно визначеним обов’язком, а також дозволяє Учаснику на місці визначитись з порядком застосування наявної у Учасника матеріально-технічної бази і техніки, та відповідно мати можливість максимально точно скласти свою цінову пропозицію та кошторис і не допустити в подальшому її безпідставного коригування, що безумовно відповідає принципу максимальної економії та ефективності, закріпленому у статті 5 Закону. Таким чином дана вимога не порушує права Учасників так як і вітчизняні, і іноземні Учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм можуть брати участь у даній процедурі закупівлі на рівних умовах згідно вимог Оголошення. Учасник за бажанням може узгодити попередньо дату та час виїзду на об’єкт Замовника.

Обмеження кола учаників

Дата подання: 08.05.2023 15:06
Дата відповіді: 11.05.2023 15:10
В тендерній документації вказана вимога з обов’язкової наявності електромонтера/ів не нижче 3-ого розряду, кваліфікація якого/их підтверджується посвідченням та протоколом/витягом з протоколу комісії з перевірки знань на відповідного працівника. Зазначаємо, що працівники можуть здобувати освіту електромонтера у навчальних закладах з отриманням диплому та присвоєнням кваліфікації електромонтера та його розряду, що зазначається в додатку до диплому. В такому разі, учасник не зможе надати посвідчення та протокол/витяг з протоколу комісії з перевірки знань на відповідного працівника, адже навчальні заклади не надають протоколи комісії з перевірки знань. Таким чином вимога з надання посвідчення та протоколу/витягу з протоколу комісії з перевірки знань суттєво обмежує коло потенційних учасників, та дискримінує нас, як потенційного учасника, оскільки ми маємо працівників відповідної кваліфікації, що отримали диплом про здобуття професії електромонтера, проте не маємо протоколу/витягу з протоколу комісії з перевірки знань. Вимагаємо доповнити перелік документів, щодо підтвердження кваліфікації з можливістю надання диплому про освіту зі здобуття професії електромонтера з присвоєнням розряду. В іншому випадку будемо змушені звертатися зі скаргою до АМКУ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день, шановний учасник! Щодо посвідчення, - Порядок навчання і видачі посвідчення регулюється, зокрема, Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 р. № 258, та Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженими наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.1998 р. № 4 . Зі змісту цих Правил висновуємо, що посвідчення дає право обслуговування й експлуатації електроустановок у конкретного споживача (роботодавця), і за зміни посади (а відтак і місця роботи) він має пройти навчання (отримати групу допуску) знову. Зокрема, у пп. 2.1.3 Правил № 4 сказано, що посвідчення про перевірку знань працівника — це документ, який підтверджує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Відтак, щоб підтвердити наявність саме в учасника працівника відповідного фаху та з наявними знаннями та дозвільними документами, документацією передбачено надання саме свідоцтво/посвідчення, що свідчить про можливість допуску працівників учасника до здійснення відповідних робіт. Водночас звертаємо Вашу увагу, що в разі, якщо учасник відповідно до норм чинного Законодавства не зобов’язаний згідно з законодавством складати, якийсь з вказаних документів, такий учасник надає лист-роз’яснення в довільній формі, за власноручним підписом уповноваженої особи учасника та завірений печаткою* в якому зазначає законодавчі підстави ненадання вище зазначених документів. При цьому, такий учасник повинен у складі тендерної пропозиції надати або аналог документу (при наявності) з відповідним поясненням подання аналогу документу або пояснювальну записку з обґрунтуванням та причинами неподання документів та інформації, у т.ч. аналогів документу/інформації. У разі, якщо обґрунтування не міститиме законодавчого обґрунтування , пропозиція учасника буде відхилена.

спеціальне навчання працівників

Дата подання: 08.05.2023 15:29
Дата відповіді: 11.05.2023 15:08
В пункті 2.1 розділу 1 додатку 1 тендерної документації Замовником встановлено вимогу "Надати скaновaні оригінали чи копії відповідних документів згідно чинного зaконодaвствa, що підтверджують відповідну квaліфікaцію прaцівників тa проходження спеціaльного нaвчaння". Відповідно до розділу 1 НПАОП 0.00-4.12-05, спеціальне навчання — щорічне вивчення працівниками, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою або там, де є потреба в професійному доборі, вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Відповідно до п. 2.3, 2.6 та 2.7 пункту 2 розділу 1 додатку 1 замовником встановлено перелік документів, для підтвердження спеціального навчання для працівників. Просимо уточнити шляхом внесення змін до тендерної документації, які ще документи про проходження спеціального навчання має надати учасник для підвердження кваліфікації відповідно до пункту 2.1 ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день, шановний учасник! Учасник для підтвердження відповідної кваліфікації працівників згідно п.2.1, надає скaновaні оригінали чи копії відповідних документів згідно чинного зaконодaвствa, що підтверджують відповідну квaліфікaцію прaцівників, а саме: Кваліфікація електромонтера підтверджується копією посвідчення та протоколу або витягом з протоколу засідання комісії з перевірки знань відповідного працівника, Кваліфікація налагоджувальника контрольно-вимірювальних приладів та автоматики підтверджується протоколом або витягом з протоколу засідання відповідної комісії та копією свідоцтва про присвоєння кваліфікаційного рівня робітничої професії налагоджувальника. Даних документів буде достатньо для підтвердження кваліфікації працівників відповідно до пункту 2.1.

Дискримінаційна вимога

Дата подання: 08.05.2023 15:41
Дата відповіді: 11.05.2023 15:05
Пунктом 2.9. встановлено вимогу "Надати в складі пропозиції скановані оригінали або копії протоколів/витягів з протоколів засідання комісії та скановані оригінали або копії посвідчень з перевірки знань з надання першої долікарської допомоги (з обов’язковою відміткою про проходження інструктажу з дотримання вимог законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, у тому числі при COVID-19) на працівників, які будуть безпосередньо виконувати роботи на об’єкті, (не менше двох працівників). Зазаначаємо, що відповідно до пункту 1.2. Типового Положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 4 квітня 1994 року N 30, усі працівники, які приймаються на роботу, в процесі роботи проходять на підприємстві навчання, інструктаж з питань охорони праці, подання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, про правила поведінки при виникненні аварій. А відповідно до ст. 18 Закону України «Про охорону праці» Проведення навчання та перевірка знань здійснюється відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15. У додатку 4 Типового положення затверджено ТИПОВИЙ ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН І ПРОГРАМА навчання з питань охорони праці посадових осіб, у якому Тема 6: «Гігієна праці. Медичні огляди. Профілактика професійних отруєнь і захворювань» та Тема 7: «Надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку». Отже особи, які пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці і отримали посвідчення, мають навики з надання першої домедичної допомоги потерпілим. Жоден нормативний документ не зобов’язує роботодавця проводити додаткове навчання для працівників з правил надання першої долікарської медичної допомоги. А тому, для підтвердження володіння навиками з надання першої домедичної допомоги учасник може надати посвідчення та протокол з проходження навчання з охорони праці. Щодо вимоги Замовника про зазначення в протоколі та посвідченні відмітки про проходження інструктажу з дотримання вимог законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, у тому числі при COVID-19 зазначаємо, що відповідно до пункту 16 Постанови КМУ від 26 червня 2013 р. № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», особи, у разі прийняття на роботу, та працівники щороку за місцем роботи проходять саме ІНСТРУКТАЖ з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях. А, відповідно, до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 за результатами інструктажу робиться запис в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці чи у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, в залежності від типу інструктажу, що проводився. Окрім того, Додатком 1 Типового положення про навчання, інструктаж та перевірку знань працівників з питань охорони праці затверджено форму протоколу засідання комісії по перевірці знань з охорони праці, де комісія зазначає найменування нормативних актів про охорону праці, за якими проводилася перевірка, а не ставить «відмітки» про інструктаж. Тому для підтвердження проходження інструктажу, учасник може надати витяг з журналу реєстрації інструктажів. А отже вимога з надання витягу з протоколу та скан-копії посвідчення про перевірку знань з правил надання першої долікарської медичної допомоги (з відміткою про проходження інструктажу з дотримання вимог законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, у тому числі при COVID-19) є незаконною, і тому ВИМАГАЄМО видалити зазначену вимогу з тендерної документації. В іншому випадку ми будемо змушені звертатися до АМКУ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день, шановний учасник! Відповідно до ч.3 ст. 14 ЗУ «Про публічні закупівлі» оголошення про проведення спрощеної закупівлі може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Дана вимога жодним чином не обмежує коло потенційних учасників та не носить дискримінаційного характеру. Однак, в разі, якщо учасник відповідно до норм чинного Законодавства не зобов’язаний згідно з законодавством складати, якийсь з вказаних документів, такий учасник надає лист-роз’яснення в довільній формі, за власноручним підписом уповноваженої особи учасника та завірений печаткою, в якому зазначає законодавчі підстави ненадання вище зазначених документів.

Розбіжності у тендерній документації

Дата подання: 08.05.2023 16:20
Дата відповіді: 11.05.2023 15:06
У пункті 3.11. розділу 3 тендерної документації зазначено вимоги, щодо надання інформації про субпідрядника. А в п 1.2. проекту договору зазначено, що Виконавець здійснює технічне обслуговування власними силами. Пршу усунути розбіжності у тендерній документації.

відповідь:

Добрий день, шановний учасник! Згідно із ч.4 статті 41 ЗУ «Про публічні закупівлі» встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції учасника. Таким чином, у разі якщо у тендерній пропозиції учасник надасть інформацію про залучення субпідрядника і в подальшому буде прийнято рішення про укладення договору з таким учасником, то до договору про закупівлю будуть внесені зміни.
Розгорнути: 5 Згорнути

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2023-05-05-012751-a.c1

Статус:
Розглянута

Скаржник: ФОП Тур Назарій Юрійович, Код ЄДРПОУ:3228205399
Пошук по цьому автору
Дата подання: 24.05.2023 11:25

Скарга на неправомірні дії та рішення Замовника

Скарга на процедуру закупівлі : UA-2023-05-05-012751-a, стосовно неправомірні дії та рішення Замовника
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 26.05.2023 15:56
Дата рішення: 09.06.2023 11:54

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 13.05.2023 00:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖИЗНЬ»
Пошук по цьому учаснику
238 800.13 UAH з ПДВ 238 800.13 UAH з ПДВ Документи
ФОП Тур Назарій Юрійович
Пошук по цьому учаснику
252 097.69 UAH з ПДВ 252 097.69 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

22.05.2023 11:49
sign.p7s
22.05.2023 10:44
Ліцензія.pdf
22.05.2023 10:44
Витяг МВС.rar
22.05.2023 10:44
Витяг ЄДРПОУ.pdf
12.05.2023 21:22
sign.p7s
12.05.2023 20:03
3. Працівники.rar
12.05.2023 20:03
8. Ліцензія.pdf
12.05.2023 20:03
16. Акти А.14..pdf
12.05.2023 20:03
3.1. Транспорт.pdf

Публічні документи

12.05.2023 16:36
sign.p7s
12.05.2023 15:23
19.Акти ЦБС.pdf
12.05.2023 15:23
24.Паспорт.PDF

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖИЗНЬ»
#31754153
Пошук по цьому переможцю
Переможець 238 800.13 UAH з ПДВ 19.05.2023 17:45

Документи

13.05.2023 00:00
edr_identification.yaml
19.05.2023 17:38
Протокол 55.pdf
19.05.2023 17:43
sign.p7s
21.06.2023 17:57
napc

Переможець

Дата і час публікації: 19.05.2023 17:45

Учасник Пропозиція Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖИЗНЬ»
Пошук по цьому переможцю
#31754153
238 800.13 UAH з ПДВ Документи

Документи

13.05.2023 00:00
edr_identification.yaml
19.05.2023 17:38
Протокол 55.pdf
19.05.2023 17:43
sign.p7s
21.06.2023 17:57
napc

Укладений договір


Номер 16/06/23
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір 16 06 23 ПП ЖИЗНЬ.pdf Укладений
238 800.13
21.06.2023 17:57
16.06.2023
sign.p7s Укладений
21.06.2023 18:00

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2023
Сума оплати за договором: 238 800.13
UAH

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання