Поточний ремонт вул. Привокзальної (від Харківського шосе до вул. Ялтинської) в Дарницькому районі м. Києва (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-05-09-014315-a
  • 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ШЛЯХОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ ПО РЕМОНТУ ТА УТРИМАННЮ АВТОМОБІЛЬНИХ ШЛЯХІВ ТА СПОРУД НА НИХ ДАРНИЦЬКОГО РАЙОНУ" М. КИЄВА
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Євтушенко Тетяна Іванівна, 380633129254 , zakypivli31722818@meta.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 02121, Київська область, вул. Дніпродзержинська, 130
Дата укладення договору
22.06.23
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ"
Очікувана вартість
16 215 222.36 UAH з ПДВ
Сума договору
15 685 566.02 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 22.06.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 14.05.2023 00:00

Оскарження умов:

до 14.05.2023 00:00

Подання пропозицій:

17.05.2023 12:00

Очікувана вартість
16 215 222 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
324 304.44 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
81 076 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Поточний ремонт вул. Привокзальної (від Харківського шосе до вул. Ялтинської) в Дарницькому районі м. Києва (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)
ДК 021:2015: 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-05-09-014315-a.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "СЛАВДОРСТРОЙ", Код ЄДРПОУ:40090765
Дата подання: 11.05.2023 15:00
09.05.2023р. Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (далі за текстом - Замовник) оголошено державна закупівля відкриті торги (з особливостями) на закупівлю послуг: Поточний ремонт вул. Привокзальної (від Харківського шосе до вул. Ялтинської) в Дарницькому районі м. Києва (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)
Ознайомившись зі змістом тендерної документації в останній редакції, ТОВ «СЛАВДОРСТРОЙ» вважає, що окремі її умови не відповідають вимогам законодавства, а також створюють дискримінаційні умови та обмежують конкуренцію.
Згідно вимог п.4 Додатку 1 до Тендерної документації, у складі тендерної пропозиції учасник закупівлі повинен надати:

Для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері управління якістю, Учасник процедури закупівлі у складі пропозиції надає:
- Копію чинного на кінцеву дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001;
- Копія звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі - не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту)
Для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері відповідності екологічним нормам, Учасник процедури закупівлі, у складі тендерної пропозиції, надає:
- Копію чинного на дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему екологічного менеджменту ДСТУ ISO 14001;
- Копію звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 14001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі – не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 14001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту);
Для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері відповідності управління охоронною здоров’я та безпечності праці, Учасник процедури закупівлі, у складі тендерної пропозиції, надає:
- Копію чинного на дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему управління охоронною здоров’я та забезпечення безпечності праці ДСТУ ISO 45001;
- Копія звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 45001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі - не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 45001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту).

Учасник категорично не погоджується з такими вимогами до учасників закупівлі, вважаємо, що відповідні вимоги необґрунтованими, безпідставними, прийнятими всупереч законодавства України, також вважаємо, що ці дії Замовника порушують вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» з наступних підстав:
Як відомо, ISO — це міжнародна організація зі стандартизації, метою якої є ратифікація розроблених стандартів. Положеннями частиною 5 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, замовник може вимагати від учасників, у тому числі, і сертифікати, які підтверджують відповідність предмета закупівлі екологічним чи іншим характеристикам, установленим у тендерній документації. Тобто Закон: передбачає, що замовник може вимагати від учасників сертифікати; не забороняє вимагати саме сертифікат ISO.
Однак, сертифікація ISO не є обов’язковою на території України, в Україні відсутні законодавчі акти, які б зобов’язували суб’єктів господарської діяльності в т.ч. учасників публічних закупівель отримувати вищезазначений Сертифікат.

ISO 9001 - це процес оцінювання системи менеджменту в тій чи іншій компанії на відповідність вимогам стандарту. Для того, щоб отримати сертифікат відповідності ISO 9001, на підприємстві потрібно створити систему документації, яка регулює всі дії, що стосуються якості продукції. Простою мовою, цей сертифікат допомагає керівництву компанії правильно побудувати бізнес-процеси та приймати найбільш оптимальні управлінські рішення, які впливатимуть на якість продукції.
ISO 14000 - серія міжнародних і добровільних для застосування стандартів і настанов, які присвячені екологічному менеджменту. Стандарти серії ISO 14000 формулюють вимоги до екологічної політики організації і допомагають зрозуміти, як впливають на навколишнє середовище ті чи інші продукти і послуги. Стандарт ISO 14001:2015 є добровільним і не встановлює екологічні вимоги до підприємств. Він містить основні правила, яким організація може слідувати для підвищення ефективності своєї СЕМ. Цей стандарт стосується безпосередньо менеджменту та бізнес-процесів, які в результаті опосередковано впливатимуть на якість продукції, захист довкілля та безпеку праці.
Стандарт ISO 45001 на систему управління охороною здоров’я та безпекою праці також є добровільним. Тим більш якщо на підприємстві є відділ з охорони праці, який проводить всі необхідні заходи відносно охорони здоров’я та безпеки праці згідно чинного законодавства України.
Сертифікація по ISO 45001 не є обов’язковою вимогою стандарту.

Організація ISO не сертифікує компанії на відповідність стандартами і відповідно до своїх повноважень не може зобов’язати сертифікувати в обов’язковому порядку ні певну компанію, ні певну галузь. Ці рішення приймаються виключно на рівні кожної окремої держави, а в Україні діє принцип добровільної сертифікації.
Що стосується України, то в нас діє принцип добровільної сертифікації. Тобто, ніхто не може зобов’язати бізнес в примусовому порядку сертифікувати товар. В Україні відсутні законодавчі акти, які б зобов’язували суб’єктів господарської діяльності в т.ч. учасників публічних закупівель отримувати вищезазначений Сертифікат.
В Україні відсутні законодавчі акти, які б зобов’язували суб’єктів господарської діяльності в т.ч. учасників публічних закупівель отримувати вищезазначені Сертифікати, а тому не є обов’язковими. Також ці Сертифікати не стосуються якості предмета закупівлі (якісних характеристик предмета закупівлі), оскільки питання якості надання послуг з поточного (ямкового) ремонту доріг місцевого значення регулюється іншими нормами, а саме Державними будівельними нормами ДБН В.2.3-4:2015 Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво.
Сертифікація за стандартом не є обов’язковою і виконання вимог стандарту можна впровадити без подальшої сертифікації, ніякий офіційний документ не регламентує обов’язковість отримання сертифікатів ISO.

Відповідних сертифікатів Учасник може не отримувати і законодавчий обов’язок на його отримання відсутній.

Учасник має чинну ліцензію на право провадження господарської діяльності, яка поширюється на всю територію України, здійснює свою діяльність, дотримуючись ліцензійних вимог та вимог чинного законодавства.
Учасник має антикорупційну програму та уповноважену особу відповідальну за реалізацію антикорупційної програми на підприємстві, відповідно Закону України «Про запобігання корупції».
У складі своєї тендерної пропозиції учасник надає довідку, складену в довільній формі, що під час поставки товарів /надання послуг /виконання робіт, що є предметом закупівлі, Учасник зобов’язується дотримуватися вимог чинного законодавства України із захисту довкілля, вживати заходів для захисту довкілля від забруднення, надати дозвільні документи, які підтверджують безпечні викиди при виробництві дорожньо-будівельних матеріалів.
Тобто, усі документи, які вимагаються законодавством України для підтвердження Учасником своєї відповідності кваліфікаційним критеріям, Учасник має.

Замовник не довів на законодавчому рівні необхідність встановлення наведеної вище умови тендерної документації в частині надання учасником чинних на дату прийняття пропозиції сертифікати Учасника на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:, на систему екологічного менеджменту ISO 14001, на систему управління охороною здоров’я та безпекою праці ISO 45001

Відповідні вимоги Замовника у тендерній документації, відносно надання учасниками закупівлі сертифікатів на систему управління якістю на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:, на систему екологічного менеджменту ISO 14001, на систему управління охороною здоров’я та безпекою праці ISO 45001 є необґрунтованими, безпідставними, прийнятими всупереч законодавства України. Вимога щодо необхідності надання сертифікатів ISO є дискримінаційною та такою, що обмежує взяти участь певне коло учасників у даній процедурі закупівлі. До того ж, перелік ISO стандартів налічує більше ніж 16 000 одиниць та отримати всі сертифікати нереально.

Відповідно до п.1 Ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі» - публічні закупівлі здійснюються за принципами ефективності, недискримінації учасників та запобігання корупційним діям та зловживанням.
Відповідно до п.2 Ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі» - Учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах.
Відповідно до п.2 Ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі» - Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.

На підставі вищенаведеного вимагаємо привести положення Тендерної документації щодо проведення процедури відкритих торгів (з особливостями) на закупівлю послуг «Поточний ремонт вул. Привокзальної (від Харківського шосе до вул. Ялтинської) в Дарницькому районі м. Києва (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)» у відповідність до законодавства України, шліхом видалення слів «- Для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері управління якістю, Учасник процедури закупівлі у складі пропозиції надає:
- Копію чинного на кінцеву дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001;
- Копія звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі - не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту)
Для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері відповідності екологічним нормам, Учасник процедури закупівлі, у складі тендерної пропозиції, надає:
- Копію чинного на дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему екологічного менеджменту ДСТУ ISO 14001;
- Копію звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 14001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі – не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 14001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту);
Для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері відповідності управління охоронною здоров’я та безпечності праці, Учасник процедури закупівлі, у складі тендерної пропозиції, надає:
- Копію чинного на дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему управління охоронною здоров’я та забезпечення безпечності праці ДСТУ ISO 45001;
- Копія звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 45001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі - не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 45001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту).»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

12.05.2023 15:44
Шановний Учаснику, щодо Вашої вимоги повідомляємо про наступне:
По-перше, Замовник не вимагає надати увесь перелік ISO стандартів, який, як Ви зауважили, налічує більше ніж 16 000 одиниць, та не просимо Учасників отримати всі сертифікати.
По-друге, вимога щодо надання: «Копії чинного на кінцеву дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001; - Копія звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі - не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту)», - ніяким чином не має негативного впливу на основні принципи здійснення публічних закупівель, таких як добросовісна конкуренція, максимальна економія, ефективність та пропорційність. Замовником було проаналізовано ряд закупівель, за кодом ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь, та встановлено, що безпосередня більшість учасників закупівель мають дані документи, отже, Замовник вважає, що отримання перелічених ISO не є важким, нездійсненним завданням, яке створює перепону для участі у даній закупівлі. У той же час, наведені умови Документації не порушують права та законні інтереси Учасників тендерної закупівлі. Вимоги тендерної документації передбачають, у першу чергу, захист інтересів Замовника від недобросовісних Учасників, які не будуть спроможними сумлінно виконувати договірні зобов’язання, будуть надавати неякісні послуги та затягувати час їх виконання, чого замовник ні в якому разі не може допустити, у зв’язку з великою конкуренцією.
Також, Відповідно до ч.3 ст. 22 Закону «Про публічні закупівлі» Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі»:
- Технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).
- У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.
- Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
З урахуванням вищезазначеного, для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері управління якістю, одним із доказів необхідного рівня якості послуг (робіт) є підтвердження відповідності загальновизнаним вимогам шляхом проведення незалежної оцінки або сертифікації. Тому Замовник вимагає від Учасників надання копіюї чинного на кінцеву дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001; копії звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі - не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 9001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту).
Наявність у підприємства даних документів свідчить про спроможність підприємства здійснити Поточний ремонт вул. Привокзальної (від Харківського шосе до вул. Ялтинської) в Дарницькому районі м. Києва (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) у відповідності до вимог діючої нормативно–правової документації та не містить жодних дискримінаційних елементів.
Вище зазначена позиція узгоджується з практикою АМКУ в частині розгляду скарг у сфері публічних закупівель, зокрема у рішенні №19422-р/пк-пз від 27.12.2019 АМКУ постановив, що дана вимога не містить дискримінаційний характер, та відмовлено у задоволенні скарги Учаснику.
Таким чином, дана вимога є законною та необхідною для Поточного ремонту вул. Привокзальної (від Харківського шосе до вул. Ялтинської) в Дарницькому районі м. Києва (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь), що фінансується з державного бюджету, а також є гарантією надійності та стабільності постачальника.
По-третє, звертаємо увагу, що для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері відповідності екологічним нормам, Учасник процедури закупівлі, у складі тендерної пропозиції, надає:- Копію чинного на дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему екологічного менеджменту ДСТУ ISO 14001;- Копію звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 14001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі – не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 14001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту), дані сертифікати може отримати будь-яка організація, що працює у відповідності до стандартів ДСТУ ISO 14001, а наявність зазначеного сертифікату сприяє більш ретельному та всебічному вивченню спроможності учасників надавати послуги, які задовольняють вимоги Замовника.
Також, Наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 21.12.2015 № 203 прийнято національний стандарт України ДСТУ ISO 14001:2015, гармонізований з міжнародним нормативним документом, з наданням чинності з 01.07.2016. Вимоги та настанови щодо застосування стандарту - застосовується в будь-якій організації незалежно від її розміру, типу або характеру діяльності, і застосовується до екологічних аспектів її діяльності, продуктів та послуг, щодо яких організація визначила, що вона може або контролювати, або впливати в рамках концепції життєвого циклу.
Мета цього Міжнародного стандарту полягає в тому, щоб дати організаціям нормативну основу для захисту навколишнього середовища і відповіді на мінливі екологічні умови при дотриманні балансу з соціально-економічними інтересами. Сертифікат ISO 14001 підтверджує, що виробник/учасник товару також керується у своїй роботі принципами захисту довкілля і виробництво обладнання не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Переважна більшість сумлінних виробників, як українських, так і європейських та світових, вже впровадили в себе системи контролю і керування групи стандартів Міжнародної організації зі стандартизації ISO, таким чином, надання учасниками ISO 14001гарантуватиме екологічно безпечне середовища для життя і здоров'я людей.
Наша позиція ґрунтується на практиці Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель: - рішення від 07.02.2020 року № 2407 -р/пк-пз, згідно з яким прийнято наступне: «Скаржник не довів та документально не підтвердив неможливість виконати наведені вище умови Документації, а також не надав документального підтвердження, яким чином наведені вище умови Документації порушують його права та законні інтереси, пов'язані з участю у Процедурі закупівлі, та позбавляють можливості подати свою тендерну пропозицію через наявні умови Документації, у зв’язку з чим у Колегії відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.»
Тому, вважаємо Вашу вимогу безпідставною, необґрунтованою та такою, що підлягає відхиленню.
Наостанок: «Для підтвердження відповідності послуг (робіт) вимогам чинного законодавства у сфері відповідності управління охоронною здоров’я та безпечності праці, Учасник процедури закупівлі, у складі тендерної пропозиції, надає:- Копію чинного на дату подання тендерної пропозиції сертифікату Учасника процедури закупівлі на систему управління охоронною здоров’я та забезпечення безпечності праці ДСТУ ISO 45001; - Копія звіту про аудит або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, складеного органом стандартизації, метрології та сертифікації або іншим акредитованим органом по сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 45001 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія звіту про наглядовий аудит/технічний нагляд або інший документ, що підтверджує проведення аудиту, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації або іншому акредитованому органі - не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ДСТУ ISO 45001 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту)».
Інформуємо, що ДСТУ ISO 45001 (Системи управління охороною здоров’я та безпекою праці) містить:
0.1 Загальні відомості: Організація несе відповідальність за здоров’я й безпеку своїх працівників і тих, на кого так чи інакше впливає діяльність організації. Ця відповідальність поширюється на підтримку й захист їхнього фізичного та психічного здоров’я.Застосування системи управління охороною здоров’я і безпекою праці (ОЗіБП) спрямоване на те, щоб дати змогу організації забезпечити безпечні та здорові умови праці на робочому місці, запобігти виробничим травмам і погіршенню стану здоров’я, а також постійно удосконалювати показники у сфері ОЗіБП.
0.2 Мету системи управління ОЗіБП: Мета системи управління ОЗіБП полягає в тому, щоб забезпечити середовище для управління ризиками у сфері ОЗіБП. Очікуваними результатами функціювання системи ОЗіБП є запобігання травмам і шкоді для здоров’я працівників, а також забезпечення безпечних і здорових умов праці на робочому місці. Відповідно для організації важливо унеможливити або зменшити ризики у сфері ОЗіБП за допомогою проведення результативних запобіжних заходів. Якщо організація проводить такі заходи в межах її системи управління ОЗіБП, вони покращують свої показники у сфері ОЗіБП. Система управління ОЗіБП може бути набагато ефективнішою та результативнішою, якщо дії для реалізації можливостей з поліпшення показників у сфері ОЗіБП виконувати заздалегідь.
Упровадження системи управління ОЗіПБ, що відповідає цьому стандарту, дасть змогу організації керувати ризиками у сфері ОЗіБП і поліпшувати показники у сфері ОЗіБП. Система управління ОЗіБП може допомогти організації виконувати як законодавчі, так і інші вимоги.
Звертаємо Вашу увагу, щодо СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ ISO 45001: цей стандарт установлює вимоги до системи управління охороною здоров’я і безпекою праці (ОЗіБП), а також містить настанови щодо їх застосування, щоб дати змогу організації створити безпечні та здорові умови праці на робочому місці, запобігаючи травмам і погіршенню стану здоров’я, що пов’язані з виробництвом, та активно вдосконалюючи свої показники діяльності у сфері ОЗіБП.
Цей стандарт можна застосовувати до будь-якої організації, яка прагне створити, впровадити й забезпечити функціювання системи управління ОЗіБП, щоб покращити охорону здоров’я і безпеку праці, унеможливити небезпеки та зменшити ризики у сфері ОЗіБП (охоплюючи системні недоліки), реалізувати можливості у сфері ОЗіБП, а також реагувати на невідповідності в системі управління у сфері ОЗіБП, пов’язані з її функціюванням.
Цей стандарт допомагає організації досягти запланованих результатів своєї системи управління ОЗіБП. Заплановані результати системи управління ОЗіБП, погоджені з політикою організації у сфері ОЗіБП, охоплюють:
a) постійне поліпшення показників діяльності у сфері ОЗіБП;
b) виконання правових та інших вимог;
c) досягнення цілей у сфері ОЗіБП.
Цей стандарт можна застосовувати до будь-якої організації, незалежно від її розмірів, типу та видів діяльності. Він застосовний до ризиків у сфері ОЗіБП , пов’язаних з охороною здоров’я, під контролем організації, що перебувають під управлінням організації, з урахуванням таких чинників, як середовище, у якому функціонує організація, а також потреб і очікувань її працівників та інших зацікавлених сторін.
Цей стандарт не містить конкретних критеріїв ефективності для ОЗіБП, а також жодних приписів щодо структури системи управління ОЗіБП.
Цей стандарт дає можливість організації за допомогою її системи управління ОЗіБП урахувати та залучити до неї й інші аспекти, що стосуються охорони здоров’я та безпеки праці, такі як забезпечення здорового способу життя та добробуту працівників.
Отже, стандарти, встановлені Міжнародною Організацією по Стандартизації (ISO) мають загальний характер і не обмежуються окремими видами діяльності. Таким чином, вимоги про надання копій тих чи інших сертифікатів ISO можуть передбачатись тендерною документацією замовників незалежно від виду предмету закупівлі. Основна причина наявності згаданих вище трьох сертифікатів ISO серед вимог до предмету закупівлі є той факт, що роботи проводитимуться на об’єкті, який знаходиться у щоденному користуванні людьми, «Поточний ремонт вул. Привокзальної (від Харківського шосе до вул. Ялтинської) в Дарницькому районі м. Києва (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)», тим самим, потребують належної якості виконуваних робіт.
Зважаючи на усе викладене вище, підстави для задоволення вимоги відсутні.

Документи подані скаржником

Документи

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 17.05.2023 12:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ"
Пошук по цьому учаснику
15 685 566.02 UAH з ПДВ 15 685 566.02 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

26.05.2023 13:34
sign.p7s
26.05.2023 13:33
Довідка 1.pdf
26.05.2023 12:13
sign.p7s
26.05.2023 12:13
Довідки.pdf
26.05.2023 11:22
ТОВ Онур.pdf
26.05.2023 11:22
ТОВ Онур.zip
23.05.2023 11:49
sign.p7s
23.05.2023 11:48
Сімчук С.О. (2).pdf
23.05.2023 11:48
Мойсеєнко Б В.pdf
23.05.2023 11:48
Самардак І.М..pdf
23.05.2023 11:48
Мовчан В В.pdf
23.05.2023 11:48
Кризина Ю.І..pdf
23.05.2023 11:48
Головатий О Я.pdf
23.05.2023 11:48
Вацко Р Д.pdf
23.05.2023 11:48
Іпек Осман.pdf
17.05.2023 11:32
sign.p7s
17.05.2023 11:28
27. Довкілля_1.pdf
17.05.2023 11:28
18.2 Чиж.PDF
17.05.2023 11:28
21.5 ISO 45001 UA.pdf
17.05.2023 11:28
6 Витяг, 4 ОПП.pdf
17.05.2023 11:28
21.4 ISO14001.pdf
17.05.2023 11:28
26. Санкції_1.pdf
17.05.2023 11:28
29 Додаток 2_1.pdf
17.05.2023 11:28
21.1 ISO 9001 UA.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ"
#32851616
Пошук по цьому переможцю
Переможець 15 685 566.02 UAH з ПДВ 23.05.2023 17:28

Документи

17.05.2023 12:01
edr_identification.yaml
23.05.2023 17:28
sign.p7s
08.06.2023 05:42
napc
08.06.2023 09:02
napc
08.06.2023 16:35
napc
08.06.2023 16:57
napc
08.06.2023 17:45
napc

Переможець

Дата і час публікації: 23.05.2023 17:28

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ"
Пошук по цьому переможцю
#32851616
15 685 566.02 UAH з ПДВ Документи

Документи

17.05.2023 12:01
edr_identification.yaml
23.05.2023 17:28
sign.p7s
08.06.2023 05:42
napc
08.06.2023 09:02
napc
08.06.2023 16:35
napc
08.06.2023 16:57
napc
08.06.2023 17:45
napc

Укладений договір


Строк дії 22.06.2023 00:00 - 31.12.2023 00:00
Номер 215
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір 215 від 22.06.2023.pdf Укладений
15 685 566.02
22.06.2023 12:54
22.06.2023
sign.p7s Укладений
22.06.2023 12:55

Зміни до договору

Зменшення обсягів закупівлі 22.06.2023 13:02
Опис змін: 1Сторони дійшли згоди внести зміни до Договору в частині зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника
Номер договору: 1
Контракт:
externalIndicators 29.06.2023 14:46
Опис змін: Сторони дійшли згоди підписати Лінійний графік виконання робіт, що додається до цієї Додаткової угоди та який буде Додатком №5 до Договору
Номер договору: 2
Контракт:
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 09.10.2023 09:12
Опис змін: Сторони дійшли згоди внести зміни до Договору в частині продовження строків виконання робіт
Номер договору: 3
Контракт:
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 02.11.2023 08:47
Опис змін: У зв'язку із внесенням змін до проектно кошторисної документації, Сторони дійшли згоди внести зміни до Договору в частині продовження строків виконання робіт
Номер договору: 4
Контракт:
Покращення якості предмета закупівлі
Узгоджене зменшення ціни 30.11.2023 09:04
Опис змін: Сторони, приймаючи до увагинеобхідність зміни обсягу Робіт, що виникла в ході їх виконання, з урахуванням змін, внесених до проєктної документації, по кошторисній частині якої отримано позитивну експертну оцінку
Номер договору: 5
Контракт:
Узгоджене зменшення ціни 28.12.2023 10:02
Опис змін: Сторони дійшли згоди змінити ціну в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості послуг) в зв’язку з чим внести наступні зміни до Договору
Номер договору: 6
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 22.06.2023 — 31.12.2023
Сума оплати за договором: 14 935 529.80
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання