ДК 021:2015: 79710000-4 Охоронні послуги (Послуги з охорони майна замовника на об’єктах та обслуговування сигналізації, що встановлена на об’єктах замовника)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-06-05-006667-a
  • 79710000-4 - Охоронні послуги
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство "Консультативно-діагностичний центр" Святошинського р-ну м. Києва
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Іващенко Ольга Олександрівна, +380442059846 , kdcekonomist@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 03134, Київська область, Симиренка, 10
Очікувана вартість
18 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 17.07.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 14.07.2023 00:00

Оскарження умов:

до 14.07.2023 00:00

Подання пропозицій:

17.07.2023 13:07

Очікувана вартість
18 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
180 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Тендерна документація розроблена на виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі. Усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції підготовлені безпосередньо учасником, повинні бути складені українською мовою
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуги з охорони майна замовника на об’єктах та обслуговування сигналізації, що встановлена на об’єктах замовника
ДК 021:2015: 79710000-4 — Охоронні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Субпідрядники

Дата подання: 06.06.2023 15:17
Дата відповіді: 08.06.2023 12:49
В пункті 7 Додатку 1 до Тендерної документації від учасників вимагається надати: «Гарантійний лист про те, що учасник буде виконувати послуги без залучення субпідрядника». Така вимога суперечить положенням абз. 2 ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі», де визначено: «Якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців». Крім того, п. 7 Додатку 1 суперечить іншим вимогам Тендерної документації, зокрема: 1) Пункту 1 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції (стор. 5 Тендерної документації), в якому допускається залучення субпідрядника: «Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 цих особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, а саме: …довідки із зазначенням інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю…». 2) Пункту 7 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції (стор. 10 Тендерної документації): «Учасник у складі тендерної пропозиції надає інформацію у довільній формі про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника / співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю або довідку у довільній формі про незалучення субпідрядника / співвиконавця». Виходячи з наведеного, просимо роз’яснити причини порушення законодавства про проведення публічних закупівель з боку Замовника, а також вимагаємо виключити вимогу, наведену в пункті 7 Додатку 1 до Тендерної документації, як таку що суперечить вимогам Закону.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Абзацом 2 ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» визначена можливість залучати інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців для підтвердження своєї відповідності такому критерію як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід. Однак це не стосується виконання послуг.

Щодо попереднього огляду об’єкту

Дата подання: 06.06.2023 15:18
Дата відповіді: 08.06.2023 12:51
В Додатку 1 зазначено: «Важливо! Обов’язковий приїзд Представника Учасника процедури електронної закупівлі в період уточнення на об’єкт для огляду об’єкту, наявних раніше встановлених засобів сигналізації. для оцінки власних можливостей, щодо надання вищезазначених послуг високої якості, про що має бути складений відповідний акт обстеження, з підписами та печатками обох сторін відповідальними працівниками.». Відповідно до ст.ст. 22, 23 Закону України «Про публічні закупівлі», технічне завдання має бути викладено Замовником в тендерній документації таким чином, щоб кожний потенційний учасник, прочитавши їх, склав уявлення щодо обсягів надання послуг, що закуповуються, щодо технічних характеристик охоронного обладнання, що встановлено на об’єктах замовника, вимоги щодо якості тощо. Крім того, такий огляд об’єктів Замовника передбачає складення документу – акт, в якому Замовник ставить відмітку на підтвердження дійсності проведення такого огляду (підпис відповідальної особи ти відбиток печатки). Тобто Замовник наперед знатиме всіх учасників аукціону, оскільки на стадії огляду будуть встановлені відповідні контакти і, можливо, буде досягнуто певних домовленостей щодо майбутнього аукціону і порядку участі в ньому, що створює ризики для корупційних зловживань та упередженого ставлення до конкретних учасників при розгляді тендерних пропозицій, що призведе до порушення принципів здійснення публічних закупівель, встановлених у ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі». На підставі наведеного, вимагаємо виключити вимогу щодо здійснення оглядів об’єкту Замовника та складення відповідного акту на будь-якій стадії процедури закупівлі, що передує розкриттю тендерних пропозицій учасників.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Виїзд технічного спеціаліста ніяк не вплине на принцип здійснення публічних закупівель, Якщо учасник закупівель зацікавлений у виключенні корупційної складової, то такий учасник не уповноважить технічного спеціаліста на вирішення інших питань окрім тих, що стосуються огляду об’єкта.

Споживачі електричної енергії

Дата подання: 06.06.2023 15:19
Дата відповіді: 08.06.2023 12:53
В пункті 11 Додатку 1 до Тендерної документації встановлено: «Вимоги до системи електроживлення ПЦС: - серверні потужності ПЦС та всі ПЕОМ операторського складу повинні бути підключені до гарантованого джерела електричного струму. - лінія електроживлення ПЦС має бути побудована в комплексі з системою АВР (аварійного вводу резерву). Аварійним автономним джерелом електроенергії повинен бути резервний генератор з потужністю не менш, ніж 10 кВт від розрахункової номінальної потужності всіх споживачів на поточній лінії (для підтвердження наявності надати оборотно-сальдову відомость та видаткову накладну). - усі споживачі повинні приєднуватись до лінії електроживлення тільки через UPS «Online-типу» з виносними гальванічними елементами та зовнішніми (або внутрішніми) АКБ 100 Ah (не менше восьми), що забезпечую роботу обладнання без зовнішнього живлення на протязі не менш трьох годин (виписку з оборотно-сальдової відомості та видаткову накладну).». Просимо роз’яснити, що Замовник розуміє під терміном «споживачі», адже закуповуються охоронні послуги, а наше підприємство не здійснює господарську діяльність з виробництва, передачі, розподілу електричної енергії, постачання електричної енергії споживачам.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Даною умовою визначені вимоги до системи електроживлення ПЦС. Під споживачами розуміється відповідні об’єкти, які впливають на об’єми споживання електроенергії.

Щодо АКБ

Дата подання: 06.06.2023 15:21
Дата відповіді: 08.06.2023 12:56
В пункті 11 Додатку 1 до Тендерної документації встановлено: «Вимоги до системи електроживлення ПЦС: … усі споживачі повинні приєднуватись до лінії електроживлення тільки через UPS «Online-типу» з виносними гальванічними елементами та зовнішніми (або внутрішніми) АКБ 100 Ah (не менше восьми), що забезпечую роботу обладнання без зовнішнього живлення на протязі не менш трьох годин (виписку з оборотно-сальдової відомості та видаткову накладну).». Просимо роз’яснити та вказати правові підстави вимагання Замовником наявності в Учасника саме восьми АКБ і саме ємністю 100 Ah.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ємність 100 Ah та набір із восьми штук є оптимальним варіантом, який міг б слугувати резервним джерелом живлення.

Щодо медпрацівника

Дата подання: 06.06.2023 15:22
Дата відповіді: 08.06.2023 12:58
В пункті 11 Додатку 1 до Тендерної документації встановлено: «Мати власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів, для підтвердження надати свідоцтво, довідку та власну печатку на даного працівника.». Нашим підприємством укладено договір з медичним закладом, в штаті якого є працівник уповноважений на здійснення передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів. На підставі наведеного договору цей медпрацівник здійснює передрейсові та після рейсові огляди водіїв нашого підприємства. Просимо роз’яснити для чого при наявності наведеного договору з медичним закладом, учасник в тендерній пропозиції має надати інформацію та документи саме на власного працівника? Така вимога є дискримінаційною, оскільки переможцем цієї процедури може бути тільки учасник, що має саме власного медпрацівника. Тому вимагаємо виключити вимогу наведену в пункті 11 Додатку 1 до Тендерної документації, як таку, що направлена на звуження кола потенційних учасників.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Така вимога не є дискримінаційною. Договір з медичним закладом може бути в будь який момент розірвано і Замовник не може контролювати цей факт, як і фактичне виконання цього договору. Тому, для Замовника наявність власного медпрацівника у штаті є вагомішим фактором для прийняття рішення.

Посвідченням про реєстрацію

Дата подання: 06.06.2023 15:23
Дата відповіді: 08.06.2023 13:01
Тендерна документація містить таку вимогу: «Інформацію (у вигляді довідки, складеної у довільній формі) про наявність пульта цілодобового спостереження в м. Києві та/або Київської обл. з програмним забезпеченням та посвідченням про реєстрацію, а також завірені належним чином копії документів, які підтверджують наявність права власності учасника на централізований пульт цілодобового спостереження (надати оборотну-сальдову відомість)». Предмет даної закупівлі: ДК 021:2015: 79710000-4 Охоронні послуги Законом України «Про охоронну діяльність» та Ліцензійними вимогами провадження охоронної діяльності не передбачено жодної реєстрації пульта цілодобового спостереження. Просимо надати роз’яснення, що Ви розумієте під посвідченням про реєстрацію пульта цілодобового спостереження або прибрати вимогу з тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Завірені належним чином копії документів, які підтверджують наявність права власності учасника на централізований пульт цілодобового спостереження (надати оборотну-сальдову відомість) є достатнім підтвердженням наянвності у учасника ПЦС.

Технічні характеристики сигналізації

Дата подання: 06.06.2023 15:27
Дата відповіді: 08.06.2023 17:49
Відповідно до технічної специфікації (Додаток №3 до тендерної документації) необхідно здійснювати обслуговування сигналізації, що встановлена на об’єктах замовника. Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі». Частиною 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Просимо роз’яснити (надати інформацію) щодо технічних характеристик сигналізації, що встановлена на об’єктах замовника та яку необхідно буде обслуговувати, в тому числі: найменування та модель приладу охоронної сигналізації, моделі датчиків та їх кількість. З метою дотримання вимог частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» просимо внести таку інформацію в тендерну документацію.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

З метою забезпечення надання Учаснику інформації щодо технічних характеристик сигналізації, що встановлена у Замовника в Додатку №1 до тендерної документації було встановлено вимогу обовязкового приїзду Представника Учасника процедури електронної закупівлі в період уточнення на об’єкт для огляду об’єкту, наявних раніше встановлених засобів сигналізації. для оцінки власних можливостей, щодо надання послуг високої якості

Пульт пожежного спостерігання

Дата подання: 06.06.2023 15:28
Дата відповіді: 08.06.2023 17:54
Тендерна документація містить таку вимогу: «Наявність диспетчерів або операторів для цілодобового чергування в центрі приймання тривожних сповіщень, якщо до пульту пожежного спостерігання підключено більше 300 об’єктів, не менше восьми диспетчерів або операторів - по два диспетчери та/або оператори на зміну(надати свідоцтва диспетчерів, черговий пульта(ЦПС)». Предмет даної закупівлі: ДК 021:2015: 79710000-4 Охоронні послуги Просимо роз’яснити для чого в цій закупівлі пульт пожежного спостерігання?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

В формулюванні вимоги помилково зазначено "пожежного".
Правильним вважати: "10. Наявність диспетчерів або операторів для цілодобового чергування в центрі приймання тривожних сповіщень, якщо до пульту спостерігання підключено більше 300 об’єктів, не менше восьми диспетчерів або операторів - по два диспетчери та/або оператори на зміну(надати свідоцтва диспетчерів, черговий пульта(ЦПС)"

Свідоцтва диспетчерів

Дата подання: 06.06.2023 15:29
Дата відповіді: 08.06.2023 13:05
Тендерна документація містить таку вимогу: «Наявність диспетчерів або операторів для цілодобового чергування в центрі приймання тривожних сповіщень, якщо до пульту пожежного спостерігання підключено більше 300 об’єктів, не менше восьми диспетчерів або операторів - по два диспетчери та/або оператори на зміну(надати свідоцтва диспетчерів, черговий пульта(ЦПС)». Предмет даної закупівлі: ДК 021:2015: 79710000-4 Охоронні послуги Порядок надання охоронних послуг регламентується Законом України «Про охоронну діяльність» та Ліцензійними вимогами провадження охоронної діяльності. Згідно Ліцензійних вимог провадження охоронної діяльності, освітня підготовка персоналу пункту централізованого спостереження, який спостерігає за станом систем передавання сповіщень, повинна бути не нижче повної загальної середньої освіти. Законом України «Про охоронну діяльність» та Ліцензійними вимогами провадження охоронної діяльності не передбачено отримання свідоцтв диспетчерів, чергових пульта. Просимо роз’яснити законодавчі підстави виставлення вимог щодо необхідності надання свідоцтв диспетчерів, чергових пульта.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Згідно пункту 16 Ліцензійних вимог провадження охоронної діяльності професійна підготовка персоналу пункту централізованого спостереження забезпечується суб’єктом охоронної діяльності.
Таким чином, окрім рівня освіти персонал ПЦС Ліцензійні умови передбачають професійну підготовку, проходження якої, повинно бути підтверджено документально.

Свідоцтва диспетчерів, черговий пульта

Дата подання: 06.06.2023 15:30
Дата відповіді: 08.06.2023 13:13
Тендерна документація містить таку вимогу: «Наявність диспетчерів або операторів для цілодобового чергування в центрі приймання тривожних сповіщень, якщо до пульту пожежного спостерігання підключено більше 300 об’єктів, не менше восьми диспетчерів або операторів - по два диспетчери та/або оператори на зміну(надати свідоцтва диспетчерів, черговий пульта(ЦПС)». Предмет даної закупівлі: ДК 021:2015: 79710000-4 Охоронні послуги Порядок надання охоронних послуг регламентується Законом України «Про охоронну діяльність» та Ліцензійними вимогами провадження охоронної діяльності. Згідно Ліцензійних вимог провадження охоронної діяльності, освітня підготовка персоналу пункту централізованого спостереження, який спостерігає за станом систем передавання сповіщень, повинна бути не нижче повної загальної середньої освіти. Законом України «Про охоронну діяльність» та Ліцензійними вимогами провадження охоронної діяльності не передбачено отримання свідоцтв диспетчерів, чергових пульта. Вважаємо таку вимогу дискримінаційною та просимо виключити її з тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Така вимога не є дискримінаційною. Так, згідно пункту 16 Ліцензійних вимог провадження охоронної діяльності професійна підготовка персоналу пункту централізованого спостереження забезпечується суб’єктом охоронної діяльності.
Таким чином, окрім рівня освіти персонал ПЦС Ліцензійні умови передбачають професійну підготовку проходження якої повинно бути підтверджено документально.

Чому саме 10 кВт

Дата подання: 06.06.2023 15:30
Дата відповіді: 08.06.2023 13:15
Тендерна документація містить таку вимогу: «лінія електроживлення ПЦС має бути побудована в комплексі з системою АВР (аварійного вводу резерву). Аварійним автономним джерелом електроенергії повинен бути резервний генератор з потужністю не менш, ніж 10 кВт від розрахункової номінальної потужності всіх споживачів на поточній лінії (для підтвердження наявності надати оборотно-сальдову відомость та видаткову накладну)». Враховуючи те, що пункт централізованого спостереження не містить обладнання, яке потребує електроенергії великої потужності. Просимо надати роз’яснення з обґрунтуванням необхідності резервного генератора з потужністю не менш ніж 10 кВт. Зважаючи на те, що резервний генератор з потужністю до 5 кВт в нас забезпечував електроенергією, якої вистачало не лише на роботу ПЦС, а й частини офісного приміщення, вважаємо таку вимогу дискримінаційною та просимо виключити її з тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Однак, це не виключає, що в інших учасників тендеру можуть бути інші об’єми споживання електроенергії. Тому, формуючи тендерну документацію, Замовник орієнтувався на оптимально можливі показники потужності резервного джерела живлення.

Для чого стільки АКБ великої ємності

Дата подання: 06.06.2023 15:31
Дата відповіді: 08.06.2023 13:17
Тендерна документація містить таку вимоги до система електроживлення ПЦС: - серверні потужності ПЦС та всі ПЕОМ операторського складу повинні бути підключені до гарантованого джерела електричного струму. - лінія електроживлення ПЦС має бути побудована в комплексі з системою АВР (аварійного вводу резерву). Аварійним автономним джерелом електроенергії повинен бути резервний генератор з потужністю не менш, ніж 10 кВт від розрахункової номінальної потужності всіх споживачів на поточній лінії (для підтвердження наявності надати оборотно-сальдову відомость та видаткову накладну). - усі споживачі повинні приєднуватись до лінії електроживлення тільки через UPS «Online-типу» з виносними гальванічними елементами та зовнішніми (або внутрішніми) АКБ 100 Ah (не менше восьми), що забезпечую роботу обладнання без зовнішнього живлення на протязі не менш трьох годин (виписку з оборотно-сальдової відомості та видаткову накладну). Просимо роз’яснити, для чого при наявності системи АВР (аварійного вводу резерву) з генератором потужністю не менш, ніж 10 кВт мати не менше восьми АКБ 100 Ah? Просимо надати обґрунтовані роз’яснення, адже при наявності системи АВР з генератором, резервне живлення вмикається майже одразу і немає необхідності забезпечувати роботу обладнання на АКБ на протязі не менш трьох годин. Вважаємо таку вимогу дискримінаційною та в разі відсутності адекватних роз’яснень будемо вимушені захищати свої права та інтереси в антимонопольному комітеті.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Така вимога не є дискримінаційною, оскільки наявність додаткового джерела живлення акумуляторів забезпечить роботу обладнання при можливому виході із строю генераторів.

Копії трудових

Дата подання: 06.06.2023 15:32
Дата відповіді: 08.06.2023 13:18
Тендерна документація містить таку вимогу: Копії документів, які підтверджують, що особи зазначені в довідці дійсно працюють в Учасника (копії наказів про призначення та копії трудових книжок працівників або копії трудових договорів чинних на період проведення робіт та повідомлення про прийняття на роботу з підтвердженням отримання його органом Державної фіскальної служби). Просимо роз’яснити Необхідно надати копії всіх сторінок трудових книжок працівників чи достатньо першої сторінки та сторінки з відміткою про працевлаштування в учасника?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Пропонується надавати тільки копії першої сторінки та сторінки з відміткою про працевлаштування в учасника.

Чому необхідно не менше 9 одиниць транспорту реагування

Дата подання: 06.06.2023 15:33
Дата відповіді: 08.06.2023 13:21
Згідно з пунктом 18 Додатку № 1 до тендерної документації, учасник повинен мати не менше дев’яти одиниць транспорту мобільного(швидкого) реагування. Також, в тендерній документації зазначено: Місце надання послуг/виконання робіт: м. Київ, вул. Крамського, буд.10 Обсяг надання послуг / обсяг виконання робіт: 1 послуга Тобто ви вважаєте, що для надання однієї послуги за однією адресою необхідно не менше дев’яти одиниць транспорту мобільного(швидкого) реагування? Просимо роз’яснити необхідність наявності не менше дев’яти одиниць транспорту реагування для обслуговування сигналізації за однією адресою. Вважаємо таку вимогу дискримінаційною та в разі відсутності адекватних роз’яснень будемо вимушені захищати свої права та інтереси в антимонопольному комітеті.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Послуга не передбачає розміщення постійного поста охорони за адресою м. Київ, вул. Крамського, буд.10. В той же час Замовник зацікавлений у швидкому реагуванні на сигнал тривоги. З урахуванням того, що Виконавець надає послуги не одному клієнту, кількість одиниць транспорту мобільного (швидкого) реагування повинна бути достатньою для швидкого реагування на сигнали тривога.

Необхідність власного медпрацівника

Дата подання: 07.06.2023 15:31
Дата відповіді: 08.06.2023 13:33
В пункті 20 Додатку № 1 до тендерної документації зазначено, що учасник повинен мати власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів, для підтвердження надати свідоцтво, довідку та власну печатку на даного працівника. Відповідно до статті 45 Розділу VIII (МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ) Закону України «Про дорожній рух»: «Медичний огляд проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди, зумовлені необхідністю. Періодичність оглядів, порядок їх проведення і направлення водіїв на позачергові огляди визначаються спільним актом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, і Міністерства внутрішніх справ України». Таким спільним актом є Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджене спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 № 65/80, (далі – Положення). В розділі ІV Положення визначено порядок проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів. Тобто зазначено хто, в яких випадках та яким чином проходить щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди. В пункті 4.1 розділу ІV Положення зазначено: «Щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів перевізника безпосередньо перед їх виїздом у рейс. У разі виявлення ознак хвороби протягом зміни водії підлягають післярейсовому медичному огляду». Як бачимо, Положення чітко визначає, категорію водіїв, які повинні проходити такі медичні огляди, а саме: водії транспортних засобів перевізника. Зазначене також підтверджується в пункті 1.4 Положення. Положення не передбачає можливість та/або необхідність проходження щозмінних передрейсових та післярейсових оглядів іншими категоріями водіїв. Звертаємо увагу, що суб’єкти охоронної діяльності не є перевізниками. Тобто ні Положення ні інші нормативно правові акти чинного законодавства України не передбачають можливості водіїв суб’єкта охоронної діяльності проходити передрейсовий та післярейсовий огляд. Крім того, передрейсовий медичний огляд для водіїв проводиться безпосередньо перед їх виїздом у рейс. Рейс - це пересування транспортного засобу від місця відправлення до місця призначення за заздалегідь визначеним маршрутом та встановленим розкладом мандрування. Єдині водії, яких необхідно залучати до надання послуг що є предметом даної закупівлі, це водії транспорту реагування. Для таких водіїв неможливо заздалегідь визначити маршрут та встановити розклад їх пересування. Тобто поняття рейсу для таких водіїв некоректно застосовувати. Враховуючи зазначені факти просимо роз’яснити: 1. Для чого учаснику мати власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів? 2. Яким чином медпрацівник по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів буде залучений до надання послуг за договором по даній процедурі? 3. Медичний працівник учасника повинен проводити передрейсові та післярейсові огляди водіїв ЯКОГО ПЕРЕВІЗНИКА? Слід зазначити, що оскільки предмет закупівлі не передбачає надання послуг з перевезення та для водіїв суб’єкта охоронної діяльності не передбачено порядку проходження передрейсових та післярейсових оглядів, то вимога щодо наявності в учасника власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів є такою, що ОБМЕЖУЄ КОНКУРЕНЦІЮ та має бути виключена з вимог тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Пунктом 1.1. Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів визначено, що медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення придатності особи до безпечного керування транспортними засобами.
Таким чином, учасник повинен мати власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів для забезпечення безпечного керування транспортними засобами.
Медпрацівник по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів не надає послуг по даній процедурі, але здійснює огляд працівників, які керують транспортними засобами для забезпечення безпечного керування транспортними засобами.
Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів не містить визначення перевізник. Тому, в даному випадку слід звертати увагу не на прив'язку до термінів, а на мету, досягнення якої забезпечується виконанням цього положення.
З огляду на це просимо звернути увагу, що відсутність у учасника статусу перевізника в конкретному розумінні цього терміну, не позбавляє його обов’язку забезпечити безпечне керування транспортними засобами його працівниками.

Дискрімінація

Дата подання: 07.06.2023 15:46
Дата відповіді: 08.06.2023 17:06
Шановний Замовнику! Ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України необхідна лише тим хто надає послуги радіозв’язку. Дана закупівля є закупівлею охоронних послуг і необхідна ліцензія на здійснення охоронної діяльності. Для чого вам документи зазначені в пунктах 23, 24, 25 Додатку 1 тендерної документації? Вимагаємо виключити їх із документації, бо вони не стосується надання послуг з охорони.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до вимог Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та Порядку
надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, який затверджено Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації 01.11.2012 № 559 передбачено отримання дозволів на експлуатацію радіо електронних засобів. Цей Порядок поширюється в тому числі і на юридичних або фізичних осіб, які мають намір користуватися радіочастотним ресурсом України без надання телекомунікаційних послуг.
16.12.2020 року Закон України «Про радіочастотний ресурс України» втратив чинність. Проте вказаний вище Порядок продовжує діяти. Отже, видані раніше ліцензії та дозволи продовжують діяти.
Розгорнути: 16 Згорнути

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2023-06-05-006667-a.b1

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ПП "КОНГРЕС. ТЕХНОЛОГІЇ БЕЗПЕКИ", Код ЄДРПОУ:36214268
Пошук по цьому автору
Дата подання: 09.06.2023 14:28

Скарга

05.06.2023 року Замовник оголосив процедуру закупівлі послуг: «ДК 021:2015: 79710000-4 Охоронні послуги (Послуги з охорони майна замовника на об’єктах та обслуговування сигналізації, що встановлена на об’єктах замовника)». Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-06-05-006667-a. Очікувана вартість закупівлі: 18`000,00 грн. На думку ПП "КОНГРЕС. ТЕХНОЛОГІЇ БЕЗПЕКИ" (далі – Скаржник) вбачається наявність в Тендерній документації дискримінаційних умов та невідповідність Тендерної документації Замовника вимогам законодавства, що регулює правовідносини з питань здійснення публічних закупівель, що відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) є підставою просити Орган оскарження зобов’язати Замовника привести Тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства. Таким чином, Замовник порушив процедуру закупівлі та принципи здійснення публічних закупівель, чим порушив права ПП «КОНГРЕС. ТЕХНОЛОГІЇ БЕЗПЕКИ» на добросовісну конкуренцію серед учасників, недискримінацію, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, що передбачено ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до пункту 3-7 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про публічні закупівлі” Кабінет Міністрів України затвердив постанову від 12 жовтня 2022 р. № 1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” (далі – Постанова 1178 або Особливості). Пунктом 1 Постанови 1178 визначено: «Ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі - закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі” (далі - замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.». Згідно з п. 52 Постанови 1178 оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», з урахуванням цих особливостей. В зв’язку із зазначеним ПП «КОНГРЕС. ТЕХНОЛОГІЇ БЕЗПЕКИ» вимушене звернутися з цією скаргою за захистом своїх прав, що були порушені в результаті недотримання Замовником процедури закупівлі при формуванні умов Тендерної документації в цій процедурі закупівлі. ОБГРУНТУВАННЯ: 1. Щодо субпідрядників/співвиконавців. В пункті 7 Додатку 1 до Тендерної документації від учасників вимагається надати: «Гарантійний лист про те, що учасник буде виконувати послуги без залучення субпідрядника». Відповідно до п. 28 Особливостей «Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей». І статтею 22 Закону і положеннями пункту 28 Особливостей встановлюється, що у тендерній документації замовником зазначаються «один або кілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону з урахуванням положень цих особливостей та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством…». Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців». Право учасників залучати субпідрядників/співвиконавців підтверджується й іншими положеннями Особливостей. Так відповідно до п. 47 Особливостей: «У разі коли учасник процедури закупівлі має намір залучити інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менш як 20 відсотків вартості договору про закупівлю у разі закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 Закону (у разі застосування таких критеріїв до учасника процедури закупівлі), замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання щодо відсутності підстав, визначених цим пунктом». Отже, статтею 16 Закону встановлюється право учасника в певних випадках залучати спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Оскільки Особливості не забороняють залучення субпідрядників/співвиконавців, а також не встановлюють окремих вимог щодо залучення субпідрядників/співвиконавців і, більш того, допускають їх залучення, то щодо підстав такого залучення слід керуватися положеннями статті 16 Закону. Більш того, ані Закон, ані Особливості не надають Замовнику права забороняти або іншим чином обмежувати можливість учасників, у тому числі й Скаржника, залучати субпідрядників/співвиконавців у випадках, передбачених статтею 16 Закону. Таким чином, вимога, наведена в п. 7 Додатку 1 до Тендерної документації, перш за все, обмежує право Скаржника залучати субпідрядників у випадках, передбачених статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі». По-друге, наведена вимога прямо суперечить положенням абз. 2 ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі», що робить вимогу пункту 7 Додатку 1 до Тендерної документації такою, що суперечить вимогам законодавства, яке регулює правовідносини з питань організації і проведення публічних закупівель. По-третє, положення пункту 7 Додатку 1 суперечить іншим вимогам самої Тендерної документації Замовника, зокрема: 1) Положенням пункту 1 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції (стор. 5 Тендерної документації), в якому допускається залучення субпідрядника: «Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 цих особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, а саме: …довідки із зазначенням інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю…». 2) Положенням пункту 7 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції (стор. 10 Тендерної документації): «Учасник у складі тендерної пропозиції надає інформацію у довільній формі про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника / співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю або довідку у довільній формі про незалучення субпідрядника / співвиконавця». Іншими словами, одними умовами Тендерної документації передбачається право Скаржника, як потенційного учасника, залучати субпідрядників (п. 7 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції, що є складовою частиною Тендерної документації) або не залучати субпідрядників і відповідно надати довідку про їх незалучення. А іншими, пунктом 7 Додатку 1 до Тендерної документації, категорично вимагається від учасників надати «гарантійний лист про те, що учасник буде виконувати послуги без залучення субпідрядника». З наведеного вбачається, що положення п. 7 Додатку 1 до Тендерної документації: а) обмежує право Скаржника залучати субпідрядників/співвиконавців у випадках, передбачених статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі», і тим самим навмисно звужує коло учасників (тобто така умова є дискримінаційною), оскільки переможцем цієї процедури може стати лише той учасник, в якого є в наявності своє обладнання, матеріально-технічна база та технології та/або працівники, які мають необхідні знання та досвід, і такий учасник зможе надати послуги, що є предметом цієї закупівлі, власними силами; б) суперечить вимогами законодавства, яке регулює правовідносини з питань організації і проведення публічних закупівель, що є підставою вимагати від Органу оскарження зобов’язати Замовника привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства на підставі п. 2 ч. 18 ст. 18 Закону; в) суперечить іншим положенням Тендерної документації, згідно з якими допускається залучення учасниками субпідрядників/співвиконавців. Виходячи з наведеного, просимо зобов’язати Замовника виключити вимогу, наведену в пункті 7 Додатку 1 до Тендерної документації, як таку що є дискримінаційною та привести Тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства. 2. Щодо 9 одиниць транспорту реагування Згідно з пунктом 18 Додатку 1 до Тендерної документації, учасник повинен надати: «Документальне підтвердження наявності транспорту мобільного(швидкого) реагування в місті Києві, зареєстрованого, як спеціальний (спеціалізований), який відповідає вимогам п.5 ст. 6 ЗУ «Про охоронну діяльність», обладнаний засобами радіотехнічного зв'язку, кольорографічними схемами та написами, відповідними світловими та звуковими сигналами у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України, шляхом надання наступних документів(не менше дев’яти одиниць)…». З інформації наведеної в електронній системі закупівель та підпункту 4.1 Загальних положень Тендерної документації предметом закупівлі є: «ДК 021:2015: 79710000-4 Охоронні послуги (Послуги з охорони майна замовника на об’єктах та обслуговування сигналізації, що встановлена на об’єктах замовника)». Відповідно до підпункту 4.3 Загальних положень Тендерної документації місце надання послуг/виконання робіт: м. Київ, вул. Крамського, буд.10. В Додатку 3 до Тендерної документації наведена інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та технічна специфікація до предмета закупівлі. Відповідно до пункту 1 Додатка 3 уточняється предмет закупівлі: «Послуги з охорони майна замовника на об’єктах та обслуговування сигналізації, що встановлена на об’єктах замовника: здійснення цілодобового реагування (безпосереднього виїзду) на об’єкт охорони, у разі надходження на ПЦС сигналу тривоги. Результати виїзду повідомляються власникові об’єкта. У разі виявлення порушення цілісності об’єкта забезпечується його фізична охорона на протязі не менше 3 (трьох) годин, а у разі виявлення на об’єкті правопорушників - їх затримання. Кількість об’єктів реагування – згідно переліку на території Києва.». Відповідно до Додатка 1 до проєкту договору (наведений в Додатку 4 до Тендерної документації) об’єкти Замовника складаються із складу-гаражу та амбулаторії. Обидва об’єкти знаходяться за однією адресою, а саме: м. Київ, вул. Івана Крамського, 10. Не зрозумілою є необхідність наявності не менше дев’яти одиниць транспорту реагування для обслуговування сигналізації за однією адресою. З наведеної інформації, вбачається, що вимога щодо наявності в учасника не менше 9 (дев’яти) одиниць транспорту реагування є надуманою та прописаною під конкретного учасника, який має не менше 9 одиниць такого транспорту. В наявності у Скаржника є 5 (п’ять) одиниць транспорту реагування, що на думку Скаржника є достатнім для якісного надання послуг, що є предметом цієї закупівлі (на підтвердження надаємо документи на транспорт). Крім того, у Скаржника є можливості розмістити групи швидкого реагування (ГШР) на вказаному транспорті таким чином, щоб забезпечити найшвидке прибуття ГШР на об’єкти Замовника у разі надходження на ПЦО сигналу про спрацювання сигналізації. Виходячи з наведеного, просимо зобов’язати Замовника виключити дискримінаційну вимогу, наведену в пункті 18 Додатку 1 до Тендерної документації щодо наявності 9 одиниць транспорту реагування та необхідності надати по 9 штук (по одному документу на кожний з 9 транспортний засіб) наступних документів: «- Копії технічних паспортів (мінімум дев’яти), завірених печаткою власника транспортних засобів, в яких зазначена назва фірми виконавця з позначкою, що він є спеціальний (спеціалізований) для охоронної діяльності; -Відповідно до умов Постанови КМУ від 28 грудня 2000 р. № 1921 транспортні засоби Учасника підлягають постановці на військовий облік. Для підтвердження інформації Учасник у складі тендерної пропозиції надає оригінали довідок про перебування транспортних засобів на військовому обліку з відповідною відміткою військового комісару, дата видачі довідок повинна бути не пізніше шести місяців з моменту опублікування закупівлі. - Фотографії транспортних засобів з чітким зображення державних номерних знаків. - Оригінали дозволів на встановлення та використання на транспорті реагування суб’єкта охоронної діяльності спеціальних світлових сигнальних пристроїв (відповідно до «Порядку обладнання транспорту реагування суб’єкта охоронної діяльності засобами радіотехнічного зв’язку, кольорографічними схемами (написами), світловими та звуковими сигналами, затвердженим Наказом МВС України від 18.04.2013 № 375 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2013 р. за № 746/23278) та «Порядку обліку та видачі дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових сигнальних пристроїв автожовтого (оранжевого) кольору на транспортних засобах реагування суб’єктів охоронної діяльності, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 09.08.2016 № 771 не менше дев’яти…». 3. Щодо медпрацівника. В пункті 20 Додатку № 1 до Тендерної документації зазначено, що учасник повинен «Мати власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів, для підтвердження надати свідоцтво, довідку та власну печатку на даного працівника». Відповідно до статті 45 Розділу VIII (МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ) Закону України «Про дорожній рух»: «Медичний огляд проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди, зумовлені необхідністю. Періодичність оглядів, порядок їх проведення і направлення водіїв на позачергові огляди визначаються спільним актом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, і Міністерства внутрішніх справ України». Таким спільним актом є Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджене спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 № 65/80, (далі – Положення). В розділі ІV Положення визначено порядок проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів. Тобто зазначено хто, в яких випадках та яким чином проходить щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди. В пункті 4.1 розділу ІV Положення зазначено: «Щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів перевізника безпосередньо перед їх виїздом у рейс. У разі виявлення ознак хвороби протягом зміни водії підлягають післярейсовому медичному огляду». Як бачимо, Положення чітко визначає, категорію водіїв, які повинні проходити такі медичні огляди, а саме: водії транспортних засобів перевізника. Зазначене також підтверджується в пункті 1.4 Положення, де зазначено: «Щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (далі – перевізник)». Положенням не передбачений обов’язок проходження щозмінних передрейсових та післярейсових оглядів іншими категоріями водіїв. При цьому перевезення пасажирів та вантажів є видом господарської діяльності, який потребує отримання ліцензії згідно з положеннями ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ст.ст. 9, 20, 29, 33, 35 Закону України «Про автомобільний транспорт». Охоронна діяльність відповідно до ст. 1 Закону України «Про охоронну діяльність» - це надання послуг з охорони власності та громадян. Тобто суб'єкт охоронної діяльності на підставі отриманої у встановленому порядку ліцензії надає такі охоронні послуги: 1) охорона майна громадян; 2) охорона майна юридичних осіб; 3) охорона фізичних осіб. Послуги з перевезення пасажирів чи вантажів не є складовою частиною охоронної діяльності. Таким чином, суб’єкти охоронної діяльності, утому числі й Скаржник, не є перевізниками, оскільки не здійснюють господарську діяльність з перевезення пасажирів та вантажів (на підтвердження надаємо Виписку з ЄДР, ліцензію на право здійснення охоронної діяльності). Отже ані Положення. ані інші нормативно-правові акти чинного законодавства України не передбачають обов’язку водіїв суб’єкта охоронної діяльності проходити передрейсовий та післярейсовий огляд. Крім того, передрейсовий медичний огляд для водіїв проводиться безпосередньо перед їх виїздом у рейс. Рейс – це пересування транспортного засобу від місця відправлення до місця призначення за заздалегідь визначеним маршрутом та встановленим розкладом мандрування. Єдині водії, яких необхідно залучати до надання послуг що є предметом даної закупівлі, це водії транспорту реагування. Для таких водіїв неможливо заздалегідь визначити маршрут та встановити розклад їх пересування. Тобто поняття рейсу для таких водіїв некоректно застосовувати. Також слід зазначити, що предмет закупівлі не передбачає надання послуг з перевезення та для водіїв суб’єкта охоронної діяльності не передбачено порядку проходження передрейсових та післярейсових оглядів, то вимога щодо наявності в учасника власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів є такою, що обмежує конкуренцію і є дискримінаційною відносно Скаржника. Виходячи з наведеного, просимо зобов’язати Замовника виключити вимогу пункту 20 Додатку 1 до Тендерної документації щодо обов’язку учасника мати власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів та надання будь-яких документів, що підтверджують факт його наявності в учасника. 4. Щодо попереднього огляду об’єкту В Додатку 1 зазначено: «Важливо! Обов’язковий приїзд Представника Учасника процедури електронної закупівлі в період уточнення на об’єкт для огляду об’єкту, наявних раніше встановлених засобів сигналізації. для оцінки власних можливостей, щодо надання вищезазначених послуг високої якості, про що має бути складений відповідний акт обстеження, з підписами та печатками обох сторін відповідальними працівниками.». Вважаємо дану вимогу не правомірною та дискримінаційною в зв’язку з наступним. Попередній огляд об’єктів Замовника відповідно до положень Додатку 1 до Тендерної документації передбачає складення документу – акту, в якому Замовник ставить відмітку на підтвердження дійсності проведення такого огляду (підпис відповідальної особи ти відбиток печатки). Зазначена вимога може призвести до зловживань з боку Замовника, які можуть містити ознаки корупційних правопорушень (наприклад, вимагати винагороду в будь-якій формі за підписання документу про здійснення огляду, оскільки відсутність такого документу у складі тендерної пропозиції учасника призведе до його відхилення), а також порушення положень Законів України «Про захист економічної конкуренції» та «Про публічні закупівлі». Крім того, Замовник наперед знатиме всіх учасників аукціону (інші учасники, які не здійснювали попередній огляд, просто не матимуть шансу на перемогу з самого початку, тому що їх пропозиції будуть відхилені у зв’язку з відсутністю акту огляду), оскільки на стадії огляду будуть встановлені відповідні контакти і, можливо, буде досягнуто певних домовленостей щодо майбутнього аукціону і порядку участі в ньому, що також створює ризики для корупційних зловживань та упередженого ставлення до конкретних учасників при розгляді тендерних пропозицій, що призведе до порушення принципів здійснення публічних закупівель, встановлених у ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі». В електронній системі закупівель міститься вимога до Замовника виключити дану вимогу зі складу Тендерної документації, на що Замовник оприлюднив наступну відповідь: «Виїзд технічного спеціаліста ніяк не вплине на принцип здійснення публічних закупівель, Якщо учасник закупівель зацікавлений у виключенні корупційної складової, то такий учасник не уповноважить технічного спеціаліста на вирішення інших питань окрім тих, що стосуються огляду об’єкта». Зазначена відповідь вказує лише на те, що з боку Замовника будуть можливими намагання вплинути на результати процедури закупівлі або на потенційних учасників закупівлі, але якщо такі потенційні учасники не уповноважать своїх технічних спеціалістів «на вирішення інших питань окрім тих, що стосуються огляду об’єкта», то такі спроби з боку Замовника не досягнуть своїх цілей. При цьому як Скаржник може бути впевнений, що ніхто з інших потенційних учасників не прийме пропозицій від Замовника або вони самі не спробують зробити відповідні корупційні пропозиції Замовнику. Метою Закону України «Про публічні закупівлі» відповідно до преамбули до нього є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Для реалізації цієї мети були визначені принципи здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників, що знайшли своє відображення у ст. 5 Закону. Цей Закон визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. Тому Законом було створено чітку процедуру здійснення публічних закупівель із зазначенням етапів, з яких складається процедура закупівлі, змісту цих етапів та послідовності їх настання в ході проведення закупівлі. І встановлення анонімності подання тендерних пропозицій, і розкриття найменувань учасників відкритих торгів лише після електронного аукціону було встановлено для досягнення мети задекларованої у преамбулі Закону, а саме: створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Особливості, встановлені Постановою 1178, внесли деякі корективи в порядок здійснення процедури публічних закупівель, але обов’язок дотримуватися принципів їх проведення відмінений не був, як не був скасований і обов’язок дотримуватися положень Закону України «Про публічні закупівлі» в тих питаннях, що не врегульовані Особливостями. Ця закупівля здійснюється за процедурою «Відкриті торги з особливостями». Аналіз положень Особливостей та Закону вказує на те, що цими нормативними актами не передбачені прямі контакти між замовниками та учасниками на етапах, що передують визначенню одного з учасників переможцем процедури закупівлі. Іншими словами, попередній огляд об’єктів Замовника порушує порядок проведення процедури закупівлі. І про яке конкурентне середовище, добросовісну конкуренцію та запобігання проявам корупції може йти мова, коли Замовник наперед знатиме хто прийматиме участь в процедурі закупівлі, більш того, Замовник погоджуватиме тих, хто буде приймати в ньому участь, оскільки учасники, що не пройдуть таке погодження (не отримають підписаний Замовником акт огляду) взагалі не мають шансів на укладення договору про закупівлю із Замовником цих торгів. Відповідно до п. 28 Особливостей «Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей». Відповідно до ст.ст. 22, 23 Закону України «Про публічні закупівлі», технічне завдання має бути викладено Замовником в тендерній документації таким чином, щоб кожний потенційний учасник, прочитавши їх, склав уявлення щодо обсягів надання послуг, що закуповуються, щодо технічних характеристик охоронного обладнання, що встановлено на об’єктах замовника, вимоги щодо якості тощо. А з технічного завдання, яке наведене в Додатку 3 до Тендерної документації і має назву «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та технічна специфікація до предмета закупівлі», не зрозумілими є, наприклад, технічні характеристики сигналізації, що встановлена на об’єктах Замовника та яку необхідно буде обслуговувати, в тому числі: найменування та модель приладу охоронної сигналізації, моделі датчиків та їх кількість. Відсутність наведеної інформації в технічному завданні є порушенням Замовником вимог ст.ст. 22, 23 Закону, п. 28 Особливостей. На підставі наведеного, просимо зобов’язати Замовника виключити вимогу щодо проведення попереднього огляду об’єктів Замовника та складення відповідного акту, що наведена в Додатку 1 до Тендерної документації, як таку що є дискримінаційною та порушує принципи проведення публічних закупівель, і зобов’язати Замовника привести Тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства. Внаслідок порушення Замовником процедури закупівлі, а саме: порядку формування Тендерної документації, передбаченого ст.ст. 22, 23 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 28 Постанови 1178, були порушені права ПП «КОНГРЕС. ТЕХНОЛОГІЇ БЕЗПЕКИ» на добросовісну конкуренцію серед учасників, недискримінацію, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, що передбачено ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі». На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та з урахуванням особливостей встановлених п.п. 52 – 64 Постанови 1178, - ПРОШУ: 1. Прийняти цю скаргу до розгляду. 2. Зобов’язати Замовника виключити вимогу, наведену в пункті 7 Додатку 1 до Тендерної документації, як таку що є дискримінаційною та привести Тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства. 3. Зобов’язати Замовника виключити дискримінаційну вимогу, наведену в пункті 18 Додатку 1 до Тендерної документації щодо наявності 9 одиниць транспорту реагування та необхідності надати по 9 штук (по одному документу на кожний з 9 транспортний засіб) наступних документів: «- Копії технічних паспортів (мінімум дев’яти), завірених печаткою власника транспортних засобів, в яких зазначена назва фірми виконавця з позначкою, що він є спеціальний (спеціалізований) для охоронної діяльності; -Відповідно до умов Постанови КМУ від 28 грудня 2000 р. № 1921 транспортні засоби Учасника підлягають постановці на військовий облік. Для підтвердження інформації Учасник у складі тендерної пропозиції надає оригінали довідок про перебування транспортних засобів на військовому обліку з відповідною відміткою військового комісару, дата видачі довідок повинна бути не пізніше шести місяців з моменту опублікування закупівлі. - Фотографії транспортних засобів з чітким зображення державних номерних знаків. - Оригінали дозволів на встановлення та використання на транспорті реагування суб’єкта охоронної діяльності спеціальних світлових сигнальних пристроїв (відповідно до «Порядку обладнання транспорту реагування суб’єкта охоронної діяльності засобами радіотехнічного зв’язку, кольорографічними схемами (написами), світловими та звуковими сигналами, затвердженим Наказом МВС України від 18.04.2013 № 375 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2013 р. за № 746/23278) та «Порядку обліку та видачі дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових сигнальних пристроїв автожовтого (оранжевого) кольору на транспортних засобах реагування суб’єктів охоронної діяльності, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 09.08.2016 № 771 не менше дев’яти…». 4. Зобов’язати Замовника виключити вимогу пункту 20 Додатку 1 до Тендерної документації щодо обов’язку учасника мати власного медпрацівника по проведенню передрейсових та після рейсових оглядів водіїв транспортних засобів та надання будь-яких документів, що підтверджують факт його наявності в учасника. 5. Зобов’язати Замовника виключити вимогу щодо проведення попереднього огляду об’єктів Замовника та складення відповідного акту, що наведена в Додатку 1 до Тендерної документації, як таку що є дискримінаційною та порушує принципи проведення публічних закупівель, і зобов’язати Замовника привести Тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства. 6. В разі неможливості усунення допущенних порушень зобов’язати Замовника відмінити процедуру закупівлі. Додатки: 1. Документи на транспорт реагування Скаржника: свідоцтва про державну реєстрацію та дозволи на спецсигнали. 2. Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Скаржника 3. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Скаржника. 4. Відомості з ЄДРПОУ щодо Скаржника. 5. Ліцензія Скаржника на право здійснення охоронної діяльності.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 13.06.2023 19:22

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання