Персональні комп’ютери

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-11-13-003365-a
  • 30213000-5 - Персональні комп’ютери
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти "Київський професійний коледж інформаційних технологій та поліграфії"
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Крістіна БУДЧЕНКО, 380444565205 , kvppu1903@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Київ, 03067, Київська область, вул. Грушецька, будинок 13
Очікувана вартість
1 680 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 5.12.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 18.11.2023 00:00

Оскарження умов:

до 18.11.2023 00:00

Подання пропозицій:

21.11.2023 10:00

Очікувана вартість
1 680 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
8 400 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

60 комплект
персональний комп’ютер
ДК 021:2015: 30213000-5 — Персональні комп’ютери

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-11-13-003365-a.c1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ЮДІТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:42036301
Дата подання: 14.11.2023 00:01
З метою запобігання порушення авторського права та запобігання закупівлі нелегальної продукції Windows, просимо Замовника закупівлі предметом якої є придбання комп’ютерної техніки з попередньо встановленими операційними системами Microsoft Windows, доповнити «Інформацію про необхідні технічні, якісні, кількісні характеристики та вимоги до предмета закупівлі» Тендерної документації додатковим пунктом у наступній редакції:
«Учасник у складі тендерної пропозиції має надати Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного ДИСТРИБ’ЮТОРА Microsoft в Україні про надання повноважень учаснику щодо постачання товару в необхідній кількості та якості, із вказівкою номера оголошення в системi Прозоро. У разі, якщо програмне забезпечення встановлене безпосередньо виробником обладнання-прямим партнером Microsoft, при цьому обладнання було вироблено в Україні або імпортовано, Учасник у складі тендерної пропозиції має підтвердити таке партнерство (Листом від компанії Microsoft чи представництва Microsoft в Україні про підтвердження права виробника на встановлення програмного забезпечення з використанням технології ОЕМ активації ОА 3.0). Крім того, Учасник повинен чітко вказати модель пристрою та надати посилання на цей пристрій на сайті виробника або надати лист вiд виробника, де вказано, що програмне забезпечення встановлене при виробництві обладнання."
Звертаємо вашу увагу та те, що саме ДИСТРИБ’ЮТОР, а не офіційний партнер Windows контролює поставку ліцензійного програмного забезпечення в Україні. Крім того, повідомляємо про те, що вказаний текст стосовно вимог до програмного забезпечення узгоджений з представництвом Microsoft в України, тому прописуючи дослівно вказані вимоги в тендерній документації Україні замовник убезпечує себе від можливих негативних наслідків, які можуть настати після використання неліцензійної продукції.
Надаючи постачальникам авторизаційні листи на програмне забезпечення, тільки дистриб’ютори Microsoft мають змогу та реальну можливість відслідковувати інформацію щодо постачання ліцензійної продукції. Відповідно до інформації, що міститься на офіційному сайті Microsoft за посиланням: https://devicepartner.microsoft.com/en-us/connect/distributor офіційними дистриб’юторами Microsoft в Україні є:
• ТОВ «МТІ» (MTI LLC)
• ПІК"ОРСІ" (ENTERPRISE WITH HUNDRED PERCENT FOREIGN CAPITAL "ORSI"
• Іноземне підприємство "І-АР-СІ" (FOREIGN COMPANY ERC)
Встановлення вимоги щодо надання авторизаційного листа від офіційного дистриб’ютора компанії «Microsoft» в Україні не є дискримінаційною, оскільки не обмежує коло можливих учасників закупівлі, так як будь-який постачальник має змогу звернутися до офіційного дистриб’ютора програмної продукції корпорації MICROSOFT для отримання авторизаційного листа.
Вказане твердження також підтверджується практикою Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ).
1) У рішенні АМКУ №11423-р/пк-пз від 10.06.2020 (ідентифікатор закупівлі - UA-2020-05-15-003206-c, https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-05-15-003206-c) встановлено, що скаржник не підтвердив неможливість виконання умови Документації щодо вимоги: «Учасник у складі тендерної пропозиції має надати Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні про надання повноважень учаснику щодо постачання товару в необхідній кількості та якості, із вказівкою номера оголошення в системi Прозоро». Скаржник не довів, яким чином наведена вище умова порушує права та законні інтереси Скаржника. Тому вказана вимога Замовника не є дискримінаційною (СКАН РІШЕННЯ АМКУ ДОДАЄТЬСЯ).
2) У рішенні АМКУ №11542-р/пк-пз від 11.06.2020 (ідентифікатор закупівлі - UA-2020-04-09-000494-c, https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-09-000494-c) зазначено пунктом 3 додатку 2 Документації зазначено, що "Учасник у складі тендерної пропозиції має надати Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні про надання повноважень учаснику щодо постачання товару в необхідній кількості та якості, із вказівкою номера оголошення в системi Прозоро. Кожний примірник програмного забезпечення Windows 10 Pro OEM має бути попередньо встановленим без його активації, з оригінальною наліпкою з наявним захисним шаром на номері…..".
Скаржник зазначає, що умовами Документації замість Авторизаційного листа підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні передбачено надання листа від виробника, де вказано, що програмне забезпечення встановлене при виробництві обладнання.
Замовник зазначає, що стосується 1 найменування запропонованого Скаржником – Ноутбук НР 255 G7 (6UM18EA). У складі своєї Пропозиції учасник надав посилання на сайт виробника, і мав на це право. По-перше, ТОВ "Діавест комплексні рішення" не є виробником даного товару, а по-друге даний вид (найменування) запропонованого Скаржником товару не виробляється на території України, та буде імпортовано під час поставки. Що стосується 2 найменування запропонованого обладнання ТОВ "Діавест комплексні рішення" – Комп’ютер DiaWest DT 16185576, даний товар збирається на території України і ніяким чином не імпортується в країну. Замовник зазначає, що таким чином, ТОВ "Діавест комплексні рішення" мало надати на вимогу Документації Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні на товар, що заявлений за 2 найменуванням. В свою чергу, ТОВ "Діавест комплексні рішення", чомусь, надає посилання на товар на сайт виробника – яким і є Скаржник, тобто учасник ТОВ "Діавест комплексні рішення". Замовник звертає увагу Колегії, що він перевірив інформацію щодо партнерських відносин даного учасника ТОВ "Діавест комплексні рішення" на офіційному сайті Microsoft та встановив, що ТОВ "Діавест комплексні рішення" ніяких офіційних зав’язків із компанією Microsoft або офіційним його дистриб’ютором Microsoft в Україні не має.
Замовник звертає увагу Колегії, що він перевірив інформацію щодо партнерських відносин даного учасника ТОВ "Діавест комплексні рішення" на офіційному сайті Microsoft за посиланням та встановив, що ТОВ "Діавест комплексні рішення" навіть не є учасником глобальної партнерської мережі Microsoft (постачальником рішень), що в свою чергу не дає жодної підтверджувальної інформації Замовнику, що на Комп’ютер, збирання якого планується, буде встановлена ліцензійна операційна система Windows 10 Pro, бо ніякої інформації щодо офіційних зав’язків із Microsoft, офіційним дистриб’ютором Microsoft в Україні у Пропозиції учасника ТОВ "Діавест комплексні рішення" не надано.
Рішення АМКУ: Пропозиція Скаржника не відповідала умовам Документації в цій частині, тому була правомірно відхилена Замовником з наведеної підстави, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині. (СКАН РІШЕННЯ АМКУ ДОДАЄТЬСЯ)..

Якщо зазначені зміни будуть внесені до тендерної документації, то Замовник убезпечить себе від можливої поставки неліцензійного програмного забезпечення.
Аргументи щодо вказаної вимоги містяться у вкладених файлах, а також рішення АМКУ що дані зміни не є дискримінацією



Хочемо висловити Вам свою вдячність за те, що Ви залишились небайдужими, знайшли час та відгукнулись на наше звернення.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

15.11.2023 17:23
Відповідь на вимогу UA-2023-11-13-003365-a.c1
За результатом розгляду звернення до замовника з вимогою № UA-2023-11-13-003365-a.c1 щодо усунення порушення під час проведення тендеру, отримане через електронну систему закупівель 14 листопада 2023 року о 00:01 год (без ідентифікації особи, яка звернулася), стосовно внесення змін до тендерної документації на закупівлю товару з метою дотримання основних принців публічних закупівель, зокрема щодо встановлення додаткових вимог до учасників процедури закупівлі про надання авторизаційного листа від виробника програмного забезпечення Microsoft надання інформації про його походження під час подання тендерної пропозиції, повідомляємо.
Тендерна документація сформована відповідно до статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – «Закон») з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (із змінами і доповненнями) (далі – «Особливості здійснення публічних закупівель»).
Відповідно до пунктів 3, 4 частини другої статті 22 Закону у тендерній документації зазначається інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідна технічна специфікація (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі), а також, у разі потреби, інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам.
При цьому технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 Закону, згідно з якою встановлена заборона на встановлення дискримінаційних вимог до учасників.
Разом з тим, положеннями абзацу 1 частини третьої статті 22 Закону визначено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
При цьому, замовник зобов’язаний дотримати усіх принципів здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників, як то добросовісна конкуренція, максимальна економія, ефективність та пропорційність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників та рівне ставлення до них тощо.
Слід зазначити, що метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Саме тому, придбання товару за найбільш економічно вигідною вартість відповідає духу та меті Закону.
До того ж, питання дотримання законодавства про авторське право і контролю митного законодавства, та встановлення правових підстав володіння/поширення програмного забезпечення у комплекті із запропонованим товаром, правильності оформлення супроводжувальної документації не належить до компетенції та повноважень Замовника.
Отже, Замовник самостійно визначає відповідно до Закону та Особливостей здійснення публічних закупівель технічні, якісні та кількісні його характеристики предмета закупівлі, на підставі наявної потреби у відповідних товарах (роботах чи послугах) з дотриманням принципу недискримінації учасників.
В свою чергу, додатком 2 до тендерної документації визначені необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, зокрема відповідна технічна специфікація на товар, що закуповується, яким є «персональні комп’ютери», що постачаються разом із попередньо встановленим ліцензійним примірником операційної системи.
Відповідно до частини шостої розділу 3 тендерної документації, учасник процедури закупівлі повинен надати у складі тендерної пропозиції інформацію та документи, що підтверджують відповідність тендерної пропозиції вимогам технічної специфікації, викладеної в додатку 2 до тендерної документації, в тому числі зазначити інформацію про технічні, якісні та кількісні характеристики товару, що пропонується.
Інших вимог до програмного забезпечення операційної системи, зокрема і щодо способу його встановлення на персональних комп’ютерах які закуповуються, а також вимог до ознак його ліцензійності умовами тендерної документації не встановлено.
Умовами тендерної документації також не передбачена необхідність надання у складі документів тендерної пропозиції учасника торгів Авторизаційного листа від виробника програмного забезпечення операційної системи, яким комплектується Товар.
Згідно з умовами проекту договору про закупівлю під час прийому Товару замовник здійснює його перевірку за кількістю та якістю та складає і підписує відповідні документи. Приймання-передача Товару по кількості проводиться відповідно до товаросупровідних документів, по якості – відповідно до документів, що засвідчують його якість. За порушення переможцем (постачальником) умов зобов’язання щодо якості Товару стягується штраф у розмірі 20 % вартості неякісного Товару.
Крім того, замовник має можливість відмовитись від прийняття та оплати Товару та вимагати відшкодування заподіяних збитків у випадку виявлення його невідповідності вимогам якості, кількості, комплектності й вартості під час прийняття Товару.
Таким чином, замовник має всі підстави розраховувати на придбання якісних персональних комп’ютерів із попередньо встановленим ліцензійним програмним забезпеченням операційної системи, і не бачить необхідності у встановленні додаткових вимог до учасників процедури закупівлі, зокрема в частині необхідності надання авторизаційного листа від компанії, яка є виробником операційних систем.
На думку замовника, встановлені вимоги до предмета закупівлі та до учасників процедури закупівлі не створюють дискримінаційних умов та повинні забезпечити придбання необхідних Товарів за умови широкої конкуренції серед учасників торгів.
Таким чином, у Замовника відсутні підстави для задоволення вимоги № UA-2023-11-13-003365-a.c1 від 14 листопада 2023 року, оскільки така вимога є безпідставною та не обґрунтованою.
Зважаючи на викладене, Замовник прийняв рішення залишити вимогу № UA-2023-11-13-003365-a.c1 від 14 листопада 2023 року без задоволення.

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 21.11.2023 10:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ФОП КАРПІНСЬКА ІРИНА ВАСИЛІВНА
Пошук по цьому учаснику
1 265 760 UAH з ПДВ 1 265 760 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

21.11.2023 09:46
sign.p7s
21.11.2023 09:46
sign.p7s
21.11.2023 09:45
д396965-п.pdf
21.11.2023 09:45
д396965-п.pdf.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП КАРПІНСЬКА ІРИНА ВАСИЛІВНА
#3044116326
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 1 265 760 UAH з ПДВ 29.11.2023 23:10

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання