Електрична енергія

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-12-28-000073-a
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Завершена
Найменування замовника:
Медичний реабілітаційний центр "Затока" МВС України
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Танов Іван Васильович, 380678226633,380932205161 , zatoka@mvs.gov.ua
Адреса замовника
Україна, місто Білгород-Дністровський селище міського типу Затока, 67772, Одеська область, вулиця Вокзальна, будинок 70
Дата укладення договору
17.01.24
Переможець
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОТЕХ"
Очікувана вартість
1 221 000 UAH з ПДВ
Сума договору
1 163 280 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 17.01.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 02.01.2024 00:00

Оскарження умов:

до 02.01.2024 00:00

Подання пропозицій:

05.01.2024 00:00

Очікувана вартість
1 221 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
6 105 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

185000 Кіловат-година
Енергія електрична
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Невідповідність вимог тендерної документації щодо документів переможця п.47 Особливостей

Дата подання: 29.12.2023 13:22
Дата відповіді: 01.01.2024 21:18
У тендерній документації ви вимагаєте від переможця надати підтверджуючі документи про відсутність підстав визначених у п. 8 п. 47 Особливостей («учасник процедури закупівлі визнаний в установленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура»). В абз. 3 п. 47 Особливостей чітко викладено, що «Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому цього пункту. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.» Тобто це ВИКЛЮЧНО ЄДИНЕ ПОЛОЖЕННЯ, що передбачено Особливостями, про надання підтверджуючих документів від переможця – а саме тільки тих «що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому цього пункту» (В ЦЬОМУ ПЕРЕЛІКУ НЕМАЄ п. 8, підтвердження щодо якого ви вимагаєте). Крім того, інформація щодо банкрутства міститься у витягу з ЄДР в розділі «Дані про перебування юридичної особи у процесі провадження у справі про банкрутство, санації, у тому числі відомості про розпорядника майна, керуючого санацією». Таким чином, Замовник не має права вимагати у переможця підтверджуючих документів про відсутність підстав за п. 8 п. 47 Особливостей. Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації та видалити дану вимогу, що не відповідає чинному законодавству.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику, ознайомившись, із Вашим питанням щодо порушення ліцензійних умов. Замовник вважає за необхідне повідомити про наступне: Дана закупівля проводиться у порядку проведення відкритих торгів, що визначений особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі – Особливості). Згідно з пунктом 28 Особливостей, Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Частиною 2 статті 22 Закону містить невичерпний перелік відомостей, які зазначаються у тендерній документації. Відповідно до пункту 31 Особливостей, Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 Особливостей і в тендерній документації, та шляхом надання довідки яка, передбачена Додатком 8 та підтверджує що проти Учасника нас не застосовувалися, з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, застереження щодо недопущення надалі недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушень Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу та/або штрафи. Зазначена вимога (довідка) є законною, обґрунтованою та дає впевненість Замовнику у тому, що Учасники які будуть здійснювати постачання товару не ПОРУШУВАЛИ чинне законодавство, оскільки це може прямо вплинути на постачання електричної енергії. Також, враховуючі наявну практику НКРЕКП неодноразове порушення умов ліцензії може привести до її анулювання (призупинення), чим буде нанесено непоправимої шкоди Замовнику, оскільки такий Учасник не зможе здійснювати законну діяльність з постачання електричної енергії Замвнику.
Відсутність порушень ліцензійних умов дає впевненість Замовнику в безперебійному постачання товару та підтверджує що товари, відповідають вимогам нормативних актів, при цьому всі технічні, адміністративні та людські чинники, що впливають на надання таких послуг, знаходяться під контролем, проблеми негайно усуваються. Замовник, має на меті працювати з Учасниками, які створюють безпечні і здорові умови праці шляхом введення умов, які дозволяють підприємству систематично виявляти та контролювати ризики безпеки і здоров'я, знижувати вірогідність потенційних аварій, надзвичайних ситуацій, тощо. Враховуючи відсутність нормативно-правової заборони на включення до тендерної документації вимог щодо надання у складі тендерних пропозицій учасників сертифікатів про відповідність міжнародним стандартам у різних галузях, Замовником було прийнято рішення про включення таких вимог до тендерної документації.
Підсумовуючи вищевикладене, Замовник дійшов висновку про відсутність підстав для внесення змін до тендерної документації (згідно з абзацом 3 пункту 54 Особливостей), адже остання складена у повній відповідності до вимог чинного законодавства, у тому числі у сфері публічних закупівель.

Незаконні вимоги тендерної документації щодо сертифікатів ISO, які жодним чином не стосуються національного стандарту щодо електроенергії в поряшення положень п.29 Особливостей

Дата подання: 29.12.2023 13:47
Дата відповіді: 01.01.2024 21:14
Відповідно до вимог вашої тендерної документації у складі своєї тендерної пропозиції учасники зобов'язані надати сертифікати відповідності ISO. Зазначені вимоги є незаконними та безпідставними. Відповідно до абзацу 2 п. 29 Особливостей Замовник при здійсненні закупівлі електричної енергії не може вимагати будь-який документ, який не передбачено відповідним національним стандартом. Предметом закупівлі за цими торгами є ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія. Для електричної енергії передбачено діючий стандарт ДСТУ EN 50160:2014. «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення (EN 50160:2010, IDT)», який не передбачає наявності в Постачальника електричної енергії вищезазначених сертифікатів. КОМІСІЄЮ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ СКАРГ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ підтверджена неправомірність вимоги щодо надання зазначених сертифікатів (рішення в зак. № UA-2023-06-13-010888-a, UA-2023-05-02-014006-a, UA-2023-04-26-009178-a, UA-2023-03-01-012510-a тощо). У зв’язку з цим вимога Замовника щодо надання учасниками відповідних сертифікатів є незаконною, дискримінаційною, а тому має бути повіднстю вилучена Замовником з тексту тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику, ознайомившись, із Вашим питанням щодо стандартів ISO, Замовник вважає за необхідне повідомити про наступне: Дана закупівля проводиться у порядку проведення відкритих торгів, що визначений особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі – Особливості). Згідно з пунктом 28 Особливостей, Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Частиною 2 статті 22 Закону містить невичерпний перелік відомостей, які зазначаються у тендерній документації. Відповідно до пункту 31 Особливостей, Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 Особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у цій тендерній документації, а саме Сертифікатів ISO. Замовником сформульовано базові вимоги до постачальника електричної енергії, які б забезпечили таку стабільність постачання. Також повідомляємо, що зазначені сертифікати може отримати будь яке підприємство. Правомірність та законність наявності ISO сертифікатів підтверджена сталою практикою Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема у рішеннях № 13161-р/пк-пз від 10.06.2021 року (щодо сертифікату ISO 37001:2018 (ISO 37001:2016) «Системи управління щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування»), № 16218-р/пк-пз від 15.07.2021 року (щодо сертифікату ISO 28000:2008 (ISO 28000:2007) «Системи управління безпекою ланцюга постачання. Вимоги»), № 5362-р/пк-пз від 09.08.2022 року (щодо сертифікату ISO 50001:2020 (ISO 50001:2018) «Системи енергетичного менеджменту. Вимоги та настанова щодо використання»), № 19485-р/пк-пз від 27.08.2021 (щодо сертифікатів у ISO 28000:2008 (ISO 28000:2007) «Системи управління безпекою ланцюга постачання. Вимоги») та ISO/ІЕС 27001:2015 "Інформаційні технології. Методи захисту. Системи менеджменту інформаційної безпеки. Вимоги"). Також зазначені вище нормативні документи (ДСТУ), є затвердженими діючими Державними стандартами України, а система сертифікації є загальнодоступною для будь яких суб’єктів господарювання. Окремо зазначаємо. що вимога щодо наявності сертифікатів ISO (ДСТУ) в Учасників дає впевненість Замовнику у тому, що надані Учасником послуги, відповідають вимогам нормативних актів, при цьому всі технічні, адміністративні та людські чинники, що впливають на надання таких послуг, знаходяться під контролем, проблеми негайно усуваються, а учасник постійно вживає відповідні заходи з поліпшення якості та безпечності своїх послуг. Замовник, має на меті працювати з Учасниками, які створюють безпечні і здорові умови праці шляхом введення умов, які дозволяють підприємству систематично виявляти та контролювати ризики безпеки і здоров'я, знижувати вірогідність потенційних аварій, надзвичайних ситуацій, тощо, не завдаючи при цьому шкоди навколишньому середовищу. Зазначені вище сертифікати передбачені законодавством України та їх вільно, без будь-яких перешкод може отримати будь який суб'єкт господарювання. Таким чином жодна із вищевказаних вимог щодо наявності сертифікатів не містить ознак дискримінаційності, оскільки: Замовник має право включати до тендерної документації вимоги, що не заборонені чинним законодавством. Враховуючи відсутність нормативно-правової заборони на включення до тендерної документації вимог щодо надання у складі тендерних пропозицій учасників сертифікатів про відповідність міжнародним стандартам у різних галузях, Замовником було прийнято рішення про включення таких вимог до тендерної документації.
Підсумовуючи вищевикладене, Замовник дійшов висновку про відсутність підстав для внесення змін до тендерної документації (згідно з абзацом 3 пункту 54 Особливостей), адже остання складена у повній відповідності до вимог чинного законодавства, у тому числі у сфері публічних закупівель.

Дискримінаційні вимоги на користь певного учасника - ДП "Інфотех".

Дата подання: 29.12.2023 13:55
Дата відповіді: 01.01.2024 21:59
В Додатку 8 є дискримінаційна вимога на користь конкретного постачальника – ДП «Інфотех», в якій ви вимагаєте: «НА ПІДТВЕРДЖЕННЯ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ, ЩО РЕГУЛЮЮТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ, ТА ВІДСУТНОСТІ ПОРУШЕНЬ ЛІЦЕНЗІЙНИХ УМОВ З ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ СПОЖИВАЧУ, УЧАСНИК НАДАЄ ДОВІДКУ, ЗГІДНО З ФОРМОЮ НАВЕДЕНОЮ НИЖЧЕ, ЩОДО ДОТРИМАННЯ НИМ ВИМОГ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ, ЩО РЕГУЛЮЮТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ, ТА ВІДСУТНОСТІ ПОРУШЕНЬ ЛІЦЕНЗІЙНИХ УМОВ ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ СПОЖИВАЧУ, ЗАТВЕРДЖЕНИХ ПОСТАНОВОЮ НКРЕКП ВІД 27 ГРУДНЯ 2017 РОКУ № 1469. Далі ви вимагаєте надати «Форма довідки підтвердження дотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та відсутності порушень Ліцензійних умов провадження Учасником господарської діяльності з постачання електричної енергії». Дискримінаційні положення полягають в тому, що Учасник повинен підтвердити, «що проти нас не застосовувалися, з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, застереження щодо недопущення надалі недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушень Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу та/або штрафи…» Штрафи, порушення та інші санкції НКРЕКП стосуються поточної господарської діяльності Постачальника і не можуть бути дискримінаційними підставами для недопущення Учасника до участі в закупівлі на товар «Електрична енергія», постачання якого здійснбється ВИКЛЮЧНО на підставі чинної ліцензії. Ліцензія або є або її немає. Жодні інші підстави не впливають на законне право Постачальника на діяльність на ринку електричної енергії. Вимагаємо виключити зазначені дискримінаційні вимоги з тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику, ознайомившись, із Вашим питанням щодо надання підтверджуючих документів про відсутність підстав Замовник вважає за необхідне повідомити про наступне:
ОТРИМАННЯ ВІДОМОСТЕЙ З ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ПІДПРИЄМСТВ, ЩОДО ЯКИХ ПОРУШЕНО ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО БАНКРУТСТВО, У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ДОСТУПУ ДО ОНЛАЙН СЕРВІСУ
З 21.06.2022 у зв’язку з відсутністю доступу до онлайн сервісу з надання інформаційних довідок з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі – Єдиний реєстр підприємств), відомості з Єдиного реєстру підприємств можна отримати у формі інформаційного листа.
Пунктом 3.6 розділу ІІІ Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15.09.2011 № 3018/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.09.2011 за № 1106/19844 (далі – Положення), встановлено порядок надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційних листів (https://minjust.gov.ua/files/general/2023/02/23/20230223152936-32.docx ).
Зокрема, відповідно до встановленого цим наказом порядку, надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційних листів здійснюється за відповідним запитом (письмовим або електронним) у разі обмеження в установлених законодавством випадках доступу до вебсайту, на якому подається електронний запит на отримання скороченої чи повної інформаційної довідки, або наявності протягом більше як однієї доби технічних проблем із доступом до такого офіційного вебсайту.
Запит про надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційного листа надсилається до відповідного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України за місцезнаходженням суб’єкта, щодо якого запитується інформація, або до Міністерства юстиції України – у разі необхідності в одночасному отриманні відомостей щодо декількох суб’єктів, які зареєстровані в областях, віднесених до сфери повноважень різних міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.
У запиті про надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційного листа вказуються такі параметри:
- інформація про запитувача:
- найменування і код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
- прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб);
- прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата і номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб – підприємців);
- повна адреса місцезнаходження (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців)/місця проживання (перебування) (для фізичних осіб);
інформація про суб’єкта, щодо якого запитується інформація:
- найменування і код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
- прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);
- дата і номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб – підприємців);
- повна адреса місцезнаходження.
У Запиті також вказуються підстави для отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств та обґрунтування необхідності в оперативному отриманні таких відомостей.
Запит повинен містити особистий підпис запитувача (власноруч у разі направлення письмового запиту або із застосуванням електронного підпису при поданні електронного запиту/направлення запиту засобами електронної пошти).
При цьому, звертаємо увагу, що відповідно до пункту 3.6 розділу ІІІ Положення відомості з Єдиного реєстру підприємств не надається у разі, якщо адреса місцезнаходження (для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), місця проживання (перебування) (для фізичних осіб) запитувача належить до території, на якій ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованій, інформація про яку міститься в переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 (із змінами та доповненнями)).
Підсумовуючи вищевикладене, Замовник дійшов висновку про відсутність підстав для внесення змін до тендерної документації (згідно з абзацом 3 пункту 54 Особливостей), адже остання складена у повній відповідності до вимог чинного законодавства, у тому числі у сфері публічних закупівель.
(У зв'зку з технічною проблемою при внесені відповідей на майданчику, відповіді до питань від 29.12.2023 13.55 та від 29.12.2023 13.22 внеслись некоректно) Дана відповідь відноситься до питання від 29.12.2023, 13:22, відповідь щодо ліцензійних умов внесена до питання щодо підтверджуючих документів переможця від 29.12.2023, 13.55, Технічно виправити немає можливості.)
Розгорнути: 3 Згорнути

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 05.01.2024 00:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОТЕХ"
Пошук по цьому учаснику
1 163 280 UAH з ПДВ 1 163 280 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

11.01.2024 13:21
sign.p7s
11.01.2024 13:18
Інфотех.zip.p7s
11.01.2024 13:18
Добарін.zip.p7s
11.01.2024 13:16
Інфотех.zip
11.01.2024 13:16
Добарін.zip
03.01.2024 13:31
sign.p7s
03.01.2024 13:31
sign.p7s
03.01.2024 13:29
25_витяг_ПДВ.pdf.p7s
03.01.2024 13:29
25_витяг_ПДВ.pdf
03.01.2024 13:29
34_37001 220912.09 СУ.pdf
03.01.2024 13:29
37_28000 220912.07 СУ.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОТЕХ"
#34239034
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 163 280 UAH з ПДВ 10.01.2024 22:03

Документи

05.01.2024 00:16
edr_identification.yaml
10.01.2024 22:03
sign.p7s
10.01.2024 22:03
napc

Переможець

Дата і час публікації: 10.01.2024 22:03

Учасник Пропозиція Документи
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОТЕХ"
Пошук по цьому переможцю
#34239034
1 163 280 UAH з ПДВ Документи

Документи

05.01.2024 00:16
edr_identification.yaml
10.01.2024 22:03
sign.p7s
10.01.2024 22:03
napc

Укладений договір


Номер 1701
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Дог.Інфотех-електроен.pdf Укладений
1 163 280
17.01.2024 14:01
17.01.2024
sign.p7s Укладений
17.01.2024 14:03

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання