Послуги із захоронення біологічних відходів (послуги із збирання, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження небезпечних відходів) (код ДК 021:2015 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-01-15-009255-a
  • 90520000-8 - Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами
  • Відмінена
Найменування замовника:
КП "Центр поводження з тваринами" КМР
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Бойко Марина Олександрівна, +380985343512 , centreanimal1.kr@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Кривий Ріг, 50054, Дніпропетровська область, вул. Привітна, 56
Очікувана вартість
119 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 28.01.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 20.01.2024 00:00

Оскарження умов:

до 20.01.2024 00:00

Подання пропозицій:

23.01.2024 00:00

Очікувана вартість
119 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
595 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

2800 кілограм
Біологічні відходи ветеринарної практики
ДК 021:2015: 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами
400 кілограм
Використаний медичний інструмент (гострі предмети: голки, шприці, скальпелі та їх леза, предметні скельця, ампули, порожні пробірки, битий скляний посуд, вазофікси, пір’я, піпетки, ланцети тощо)
ДК 021:2015: 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2024-01-15-009255-a.c1

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "НВК "УКРЕКОПРОМ", Код ЄДРПОУ:39624900
Дата подання: 15.01.2024 15:39
Шановний Замовник!
Детально ознайомившись із тендерною документацією вважаємо за необхідно зазначити наступне.

09.07.2023 року втратив чинність Закон України «Про відходи».
09.01.2024 року втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами».

09.07.2023 року набув чинність Закон України «Про управління відходами», яким у п. 4 перехідних положень для суб’єктів господарювання у сфері управління небезпечними відходами встановлено термін отримання ліцензії на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами протягом шести місяців з моменту набрання чинності цим Законом.
12.12.2023 року набрала чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2023 року № 1278 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами».
Таким чином, усі ліцензії на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, видані Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України (на операції: збирання, зберігання, знешкодження, оброблення, утилізація, видалення) втратили чинність.
З аналізу нових нормативно-правових актів можна зробити висновок про наступне:
1. Господарська діяльність з поводження з небезпечними відходами ліквідована, введено в дію господарська діяльність з управління небезпечними відходами. Господарська діяльність з управління небезпечними відходами - комплекс операцій із збирання та оброблення небезпечних відходів, а також збирання, зберігання небезпечних відходів для їх подальшого експорту з метою оброблення чи видалення.
2. Операції поводження з відходами - збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів, які були передбачені Законом України «Про відходи» - ліквідовано. Законом України «Про управління відходами» введено в дію операції з управління відходами - збирання, перевезення, відновлення та видалення відходів.
3. Класифікація відходів здійснюється відповідно до Національного переліку відходів та додатків 8, 9 до Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням.
4. Код операції з видалення та / або відновлення відходів, визначається відповідно до додатку № 1 та додатку № 2 до Закону України «Про управління відходами».
Таким чином, Замовником у тендерній документації має ставитись вимога щодо наявності в учасників ліцензії на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами, з зазначенням у ній конкретного виду та коду відходів, відповідно до Національного переліку відходів і додатків 8, 9 до Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням, та конкретного виду операції, відповідно до вимог Закону України «Про управління відходами» .
З огляду вищевикладеного, вимоги Вашої тендерної документації не відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.3 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі», Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Враховуючи чинне законодавство, наголошуємо на необхідність внесення Замовником змін до тендерної документації і викладення вимоги щодо наявності ліцензії на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами з конкретним видом та кодом відходів і конкретним видом операції у відповідності до вимог Закону України «Про управління відходами», та Постанови КМУ від 5 грудня 2023 р. № 1278 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2024-01-15-009255-a.b2

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "А-ЕНЕРГО", Код ЄДРПОУ:40277858
Дата подання: 16.01.2024 10:42
Відповідно до раніше поданої вимоги UA-2024-01-15-009255-a.c1 , хочемо зазначити наступне:

Нові правила ліцензування діяльності з управління небезпечними відходами: Міндовкілля надає роз’яснення:
15/12/2023 : 16:02 (https://mepr.gov.ua/novi-pravyla-litsenzuvannya-diyalnosti-z-upravlinnya-nebezpechnymy-vidhodamy-mindovkillya-nadaye-roz-yasnennya/ )
Євроінтеграційний Закон “Про управління відходами” визначив новий вид ліцензування – управління небезпечними відходами.

Тобто суб’єкти господарювання, що здійснюють збирання та оброблення небезпечних відходів, зобов’язані отримати ліцензію. А перед цим пройти обов’язкову перевірку відповідності їх матеріально-технічної бази встановленим вимогам.

Під управлінням небезпечними відходами мається на увазі провадження діяльності, яка включає цілий комплекс операцій зі збирання та оброблення небезпечних відходів або збирання та зберігання небезпечних відходів для подальшого їх експорту з метою їх оброблення або видалення. До прикладу, із 216 ліцензіатів, які працюють на ринку небезпечних відходів, лише 125 мають обладнання для оброблення таких відходів, решта їх лише збирають та зберігають. Нове законодавство не визначає таку діяльність, як комплексне управління небезпечними відходами.

Порядок отримання ліцензій та вимоги до ліцензіатів та їх обладнання затверджено відповідною постановою Уряду від 05.12.2023 № 1278.

Щоб уникнути маніпулювань та неоднозначного тлумачення чинного законодавства, Міндовкілля надає відповіді на найактуальніші питання бізнесу:

Чи залишаються чинними ліцензії, видані до набрання чинності Законом? Чи можна переоформити свою ліцензію?
Закон не встановив жодних понять «переліцензування», а виключно визначив новий вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Крім того, Закон містить норму, яка зобов’язує суб’єктів господарювання у сфері управління небезпечними відходами отримати ліцензію на здійснення відповідної господарської діяльності, а не переоформити її.

Законодавчо не передбачено і окрему процедуру для суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію до набрання чинності Законом.
Крім того, звертаємо увагу, що документи на здійснення операцій з оброблення відходів підприємства можуть отримати наразі за декларативним принципом. Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 314 “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану”.

Тобто Уряд дав час бізнесу адаптуватися до нових умов роботи в рамках реформи управління відходами. Наразі підприємства мають можливість оформити документи у декларативному порядку. Далі буде здійснено поступовий перехід від декларацій до дозволів.

Згідно із схваленими змінами:

- до 9 січня 2024 року суб’єкти господарювання можуть подавати декларації на порталі “Дія”;
- із 9 січня упродовж 5 місяців необхідно зібрати всі документи та отримати дозвіл.


Виходячи з вищезазначеного, суб’єкти господарювання, які здійснювали свою діяльність у сфері з поводження з небезпечними відходами до 09.01.2024 року повинні були отримати декларацію про провадження господарської діяльності. Цим самим, продовжуючи дію своєї ліцензії на строк у 5 місяців задля отримання в ці строки нової ліцензії на право «управління небезпечними відходами».

Учасники можуть подавати ліцензії на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами разом із Декларацією про провадження господарської діяльності, що дає право здійснювати діяльність у сфері з управління небезпечними відходами, впродовж 5 місяців, поки отримується нова ліцензія.


Вважаємо необхідним внести зміни до тендерної документації, щляхом додавання вимоги щодо: " наявності Декларації про провадження господарської діяльності виданої до 09.01.2024 року, що дає право провадження господарської діяльності у сфері з управління небезпечними відходами."
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2024-01-15-009255-a.c3

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "А-ЕНЕРГО", Код ЄДРПОУ:40277858
Дата подання: 16.01.2024 10:50
Шановний замовник! Відповідно до пункту 1 Таблиці 1 Додатку 1 до Тендерної документації Ви вимагаєте:» Свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів (їх кількість повинна відповідати кількості автомобілів, що будуть задіяні у наданні послуг).»

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018р. №656 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів», який набрав чинності з 05.10.2018р. свідоцтва видаються на всі транспортні засоби типу EX/II, EX/III, FL, AT, та MEMU категорій N та О.

Згідно «Порядку видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів» затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 04 серпня 2018 року № 656 зі змінами:

- змішувально-зарядна машина (транспортний засіб MEMU) - машина або транспортний засіб з установленим на ній (ньому) обладнанням для виготовлення вибухових речовин з небезпечних вантажів, що не є вибуховими, та їх заряджання;

- транспортний засіб АТ - транспортний засіб, крім транспортних засобів EX/III, FL або MEMU, призначений для перевезення небезпечних вантажів у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3 , а також у вбудованих цистернах чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3 , та транспортний засіб-батарея місткістю понад 1 м-3 , крім транспортних засобів-батарей типу FL

- транспортний засіб EX/II або EX/III - транспортний засіб, призначений для перевезення вибухових речовин та виробів (клас 1);

- транспортний засіб FL - транспортний засіб, призначений для перевезення рідин з температурою спалаху не вище 60 °C (за винятком дизельного палива, газойлю та палива пічного легкого - № ООН 1202, що відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови» або ДСТУ EN 590:2022 (EN 590:2022, IDT) «Автомобільні палива. Дизель. Вимоги та методи випробувань» та має температуру спалаху, зазначену в цих стандартах» у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3 , у вбудованих чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3.

Виходячи з вище зазначеного, небезпечні відходи які є предметом закупівлі, не відносяться до вибухонебезпечних або легкозаймистих вантажів, а отже, не потребують спеціального транспорту типів EX/II, EX/III, FL, AT, та MEMU категорій N та O. Небезпечні відходи, які є предметом закупівлі, можуть перевозитись вантажними автомобілями, з дотриманням вимог законодавства щодо упаковки цих відходів, навчання працівників які здійснюють завантаження та розвантаження небезпечних відходів та на основі отриманої ліцензії УКРТРАНСБЕЗПЕКИ з дозволеним видом робіт «внутрішні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями».

Вимагаємо видалити вимогу щодо надання у складі пропозиції «Свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів (їх кількість повинна відповідати кількості автомобілів, що будуть задіяні у наданні послуг)».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
28.01.2024 00:02
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
В зв'язку з необхідностю уточнення вимог в тендерній документації, закупівлю треба відмінити для доопрацювання тендерної документації
Документи
17.01.2024 10:53 протокол 546 від 17.01.2024.pdf
17.01.2024 10:54 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання