Послуги з дезінсекції та дератизації в закладах освіти Дніпровського району м. Києва

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-02-08-013990-a
  • 90920000-2 - Послуги із санітарно-гігієнічної обробки приміщень
  • Відмінена
Найменування замовника:
Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Рабійчук Олена Володимирівна, 380633197098 , dnepr-osvitakkt@ukr.net
Адреса замовника
Україна, , , ,
Переможець
ТОВ "Укрбіоекологія"
Очікувана вартість
441 924.29 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 24.03.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 13.02.2024 00:00

Оскарження умов:

до 13.02.2024 00:00

Подання пропозицій:

16.02.2024 08:00

Очікувана вартість
441 924 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 210 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуги з дезінсекції та дератизації в закладах освіти Дніпровського району м. Києва
ДК 021:2015: 90920000-2 — Послуги із санітарно-гігієнічної обробки приміщень

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2024-02-08-013990-a.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ПРОФДЕЗІНФЕКЦІЯ" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, Код ЄДРПОУ:39064171
Дата подання: 12.02.2024 18:38
Вимоги тендерної документації суперечать предмету закупівлі

Рішення замовника: Вимога не задоволена

15.02.2024 16:47
Порядок забезпечення ЗІЗ працівників здійснюється відповідно до «Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці» затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 29 листопада 2018 року № 1804.
Сертифікат експертизи типу - документ, який підтверджує, що продукція перевірена незалежним органом оцінки відповідності, і документально доведено її відповідність вимогам технічного регламенту. Сертифікати експертизи типу можуть бути видані безпосередньому виробникові продукції (його представнику) постачальнику (продавцю). Оцінка відповідності - процес підтвердження заявлених якостей продукції, властивостей товарів вимогам Технічних регламентів, існуючих стандартів або правил та умов договорів. Оцінка відповідності — доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності». Відповідно до законодавства України, вся продукція, для якої потрібна обов'язкова сертифікація, підлягає проходженню цієї процедури. Без сертифіката відповідності та декларації такі товари не допускаються до продажу та поширенню на ринку. Їх перелік затверджується Кабінетом міністрів України.
Засоби індивідуального захисту органів дихання є невід’ємною частиною захисту здоров’я та складовою екіпіровки техніка/дезінфектора. Придбання та використання якісних та сертифікованих засобів захисту є один із важливих моменті в роботі з дезінфікуючими засобами. Категоричність захисту засобу, що визначенні експертизою та сертифікатом мають бути підтвердженні документально, щоб уникнути придбання та використання фальсифікованих або невідповідних певних категорій засобів для унеможливлення нещасних випадків.

Згідно з п.37 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету з нагляду за охороною праці від 25.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», роботи по дезактивації, дезінсекції, дератизації та дезінфекції приміщень є небезпечними. Відповідно вище зазначеного та згідно із Законом України «Про перевезення небезпечних вантажів» від 6 квітня 2000 р. № 1644-III (далі — Закон № 1644) небезпечний вантаж — речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити: вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об’єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду довкіллю, призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин, і які за міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або за результатами випробувань в установленому порядку залежно від ступеня їх впливу на довкілля або людину віднесено до одного з класів небезпечних речовин. Перевезення небезпечних вантажів, а саме хiмiчних засобiв (дезинфектантiв (родентоцидів/інсектицидів) 2 - 4, 6 класів небезпеки, вiдбувається грузопасажирським транспортним засобом, вiдокремленно вiд пасажирiв, за для виключення непередбачуваних наслiдкiв, що можуть призвести до несприятливих випадкiв, а саме: розлиття, розсипання хiмічних та токсичних препаратiв тощо. Локалізація та лiквiдація факторiв токсичностi має бути виконана в межах вантажного вiддiлення транспортного засобу для безпеки людського життя та екологічної безпеки довкілля. Зазначаємо, на сьогодні перевезення небезпечних вантажів територією України здійснюються відповідно до вимог Законів України «Про перевезення небезпечних вантажів» від 6 квітня 2000 р. № 1644-ІІІ, «Про приєднання України до Європейської угоди про Міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)» від 2 березня 2000 р. № 1511-ІІІ та Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 4 вересня 2018 р. № 656.
На підставі статті 25 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; статті 11,16-3 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 2 березня 1995 року № 86/95, діючих санітарних норм та правил, з метою забезпечення безпечного для здоров'я людини і навколишнього природного середовища застосування пестицидів і агрохімікатів, звертаємо увагу, що деякі пестициди, дезінфектанти за складом хімічних речовин відносяться до небезпечних речовин, тому перевезення регламентується законом України «Про перевезення небезпечних речовин». Розділ 1.ст.1. Небезпечні речовини відносяться до таких класів: клас 1 - вибухові речовини та вироби; клас 2 - гази; клас 3 - легкозаймисті рідини; клас 4.1 - легкозаймисті тверді речовини; клас 4.2 - речовини, схильні до самозаймання; клас 4.3 - речовини, що виділяють легкозаймисті гази при стиканні з водою; клас 5.1 - речовини, що окислюють; клас 5.2 - органічні пероксиди; клас 6.1 - токсичні речовини; клас 6.2 - інфекційні речовини; клас 7 - радіоактивні матеріали; клас 8 - корозійні речовини; клас 9 - інші небезпечні речовини та вироби.
Пестициди належать до класу 6.1. токсичні речовини. Тому транспортні засоби не можуть бути категоії легковий транспортний засіб, вони мають обов’язково отримувати всі регламентуючі документи по транспортуванню небезпечних речовин.

Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117, дезінфектор відноситься до категорії «Робітники». Кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду: повна або базова загальна середня освіта, підготовка на курсах або на робочому місці. Згідно з ЗУ «Про професійний розвиток працівників» формальне професійне навчання працівників робітничим професіям включає первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і може здійснюватися безпосередньо у роботодавця або організовуватися на договірних умовах у професійно-технічних навчальних закладах, на підприємствах, в установах, організаціях. Відповідно до функціональних обов’язків професійна діяльність дезінфектора безпосередньо пов’язана з використанням хімічних речовин – дезінфекційних засобів. Згідно з п.37 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету з нагляду за охороною праці від 25.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», роботи по дезактивації, дезінсекції, дератизації та дезінфекції приміщень є небезпечними. Одже, згідно з п.3.2 розділу IV наказу МНС України від 22.03.2012 № 627 «Про затвердження Вимог до роботодавців щодо захисту працівників від шкідливого впливу хімічних речовин» суб’єкт господарювання повинен забезпечити навчання працівників відповідно та з метою дотримання вимог р. І ст., 1, 7, 22, Закону України «Про систему громадського здоров’я», ст. ст. 1, 18, 33, 34 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 913-ІУ від 05.06.2003р. На базі відділень та закладів «МОЗ» проводиться гігієнічне навчання з дезінфекційної діяльності закладів охорони здоров’я та підприємств профілактичної дезінфекції. Навчання проводять за затвердженою програмою, яка включає в себе як базові поняття дезінфектології, чинні нормативно-правові акти, так і актуальні у сьогоденні підходи до проведення дезінфекційних заходів.
Згідно з п.37 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету з нагляду за охороною праці від 25.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», роботи по дезактивації, дезінсекції, дератизації та дезінфекції приміщень є небезпечними. А тому для працівників виконавця даного виду послуг конче необхідно проходити навчання згідно перевірки знань з питань охорони праці та вимог: НПАОП 0.00-1.45-69, НПАОП 0.00-1.04-07, 0.00-5.11-85.

Особи, діяльність яких пов’язана з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування пестицидів, а також з торгівлею пестицидами, проходять медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ.
Згідно з п.37 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету з нагляду за охороною праці від 25.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», роботи по дезактивації, дезінсекції, дератизації та дезінфекції приміщень є небезпечними. Згідно вище викладеним працівниками має бути пройдений мед огляд відповідно до Наказу № 246 від 21.05.2007 р. «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів певних категорій» та отримані довідки та позитивний висновок комісії на придатність до роботи з пестицидами та отрутохімікатами. У законі та наказі про концентрації тих чи інших речовин не вказано, існує відповідний перелік засобів згідно наказу № 246 і вони усі є небезпечними отже мед огляд має бути належний.
Стосовно наказу України № 280 від 23.07.2002. « Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» – слід зазначити щодо актуалізації питання «ГОСТРОЇ РЕСПІРІТОРНОЇ ІНФЕКЦІЇЇ», КОВІД, і тд, так як Мін охорони здоров’я попереджають про збільшення епідемічного порогу захворюваності з 01. Лютого 2024 р. в п’яти областях України.
Тому Вважаємо за необхідне дотримуватись вимоги щодо проходження медичних оглядів по наказу України № 280 від 23.07.2002. « Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб».

Вимога щодо сертифікатів про проходження навчання дезінфекторів з внутрішнього аудиту та методи захисту об’єктів від шкідників –«спеціаліст песть контролю» та відповідні посвідчення до даних сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію за програмою, що відповідає вимогам Органу сертифікації персоналу Української асоціації якості. Пест контроль (від англ. Pest control) – це комплекс санітарно-профілактичних заходів, метою яких є обмеження і подальший контроль чисельності шкідників, що мешкають на певній ділянці. Пест контроль дозволяє вирішувати ширший спектр завдань, ніж традиційні заходи – дератизація або дезінсекція. Шкідники в цьому випадку розглядаються не тільки як причина поширення небезпечних інфекцій, але і як причина матеріальних збитків. Дезінфектори повинні використовувати теоретичні знання з послуг в системі інтегрованого захисту від шкідників ( дезінфекція, дератизація); правила ведення господарської діяльності зі знезараження, основи дезінфекції, дератизації у бізнесі з пест контролю; вміння застосовувати програми-передумови НАССР щодо процесів контролю за шкідниками, запобігання їх появі, локалізації та ліквідації.
Поняття внутрішнього аудиту встановлене в міжнародному стандарті ISO 22000 (НАССР), який використовується у відповідності до положень Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
Замовник наголошує на тому, що вищевказана вимога Тендерної документації є гарантією спроможності учасника Процедури закупівлі неупереджено, стабільно, безперервно забезпечити якість та безпечність послуг. Окрім того, наявність у учасника Процедури закупівлі необхідних спеціалістів це забезпечення упевненості в тому, що послуги/роботи, які надаються, відповідають обов’язковим вимогам нормативних документів, при цьому всі технічні, адміністративні чинники, що впливають на якість послуг/робіт, знаходяться під контролем. Отже, вимога щодо надання в складі тендерної пропозиції сертифікату «спеціаліст пест контролю» та відповідного посвідчення є логічною та відповідає переліку послуг, які визначені в інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, що викладені в Тендерній пропозиції.
Окрім того, умови Тендерної документації по Процедурі закупівлі не обмежують учасників в обранні установи, що буде проводити навчання, а також форми сертифікату.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 28 Постанови № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі” від 12 жовтня 2022 р., на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Постанова) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 «Про публічні закупівлі» (далі Закон) з урахуванням особливостей Постанови.
Згідно з частиною п’ятою статті 23 Закону Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань, декларація або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам. Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
На виконання вищезазначених норм чинного законодавства, Замовник зазначив про наявність сертифікату про проходження навчання дезінфекторів на тему: «Безпечне поводження з пестицидами та агрохімікатами, охорона, гігієна та екологія, Міжнародні стандарти ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 22000 та ДСТУ OHSAS 18001. Звертаємо увагу на те, що так як якість послуг, які є предметом Процедури закупівлі на пряму залежить від надавача таких послуг, то наявність сертифікату сертифікату про проходження навчання дезінфекторів на тему: «Безпечне поводження з пестицидами та агрохімікатами, охорона, гігієна та екологія, Міжнародні стандарти ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 22000 та ДСТУ OHSAS 18001», який виданий на імʼя учасника Процедури закупівлі та надання його в складі тендерної пропозиції буде, відповідно, і вказувати на якість послуг наданими кваліфікованими працівниками, що пропонуються таким учасником.


Згідно дотримання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення компанія яка претендує та бере участь в аукціоні за направленням закупівлі дезінфекційна діяльність має відповідати усім рівням та критеріям відповідності норм та правил законодавства. Замовником встановлена альтернативна вимога щодо надання учасником висновоку експертизи на приміщення, який свідчить про те, що приміщення відповідає вимогам закону для проведення в ньому видів діяльності з дератизації та дезінсекції або підтверджує актом щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, виданий головним управлінням Держпродспоживслужби. Отже, дана вимога Тендерної документації не обмежують учасників в підтвердженні матеріально-технічної бази на відповідність усім чинним санітарним, протипожежним та іншим нормам та правилам для такого роду об’єктів.

Утилізація, знешкодження або кремація загиблих гризунів, проводиться з урахуванням вимог п. 44 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року №280/97-ВР із змінами та доповненнями, ст. 10 Закону України „Про благоустрій населених пунктів” від 06.09.2005 року № 2807–ІV, Закону України “ Про управління відходами”, Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” від 26.06.1991 року №1266–ХІІ, Закону України “ Про систему громадського здоров’я ” та відповідно до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням від 25 грудня 2008 року N 1051/1051 (надалі – Правила). В Правилах встановлено, що утримання та благоустрій територій підприємств, установ, організацій та присадибних ділянок громадян, прибудинкових територій багатоквартирних та малоповерхових житлових будинків, належних до них будівель та споруд проводиться власником або балансоутримувачем цього будинку, або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачами укладені відповідні договори на утримання та благоустрій прибудинкових територій. Крім того, Підприємства, установи, організації та громадяни (власники, балансоутримувачі садиб) зобов'язані укладати договори на вивезення сміття та вторинних матеріалів з житлоексплуатуючими організаціями чи спеціалізованими підприємствами-перевізниками, які мають договірні відносини зі спеціалізованими підприємствами, що проводять утилізацію та знешкодження відходів у відповідності до діючих галузевих нормативно-правових актів.
Отже, вимога щодо договору на утилізації, знешкодження або кремація загиблих гризунів, пов’язана з наявними тушками мишоподібних гризунів в наслідок труйки, які в свою чергу залишаються мертвими на підлозі та виділяють трупний запах.

Документи подані скаржником

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 16.02.2024 08:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "Укрбіоекологія"
Пошук по цьому учаснику
441 732.24 UAH з ПДВ 441 732.24 UAH з ПДВ Документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "Укрбіоекологія"
#34617039
Пошук по цьому переможцю
Переможець 441 732.24 UAH з ПДВ 21.02.2024 14:29

Переможець

Дата і час публікації: 21.02.2024 14:29

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "Укрбіоекологія"
Пошук по цьому переможцю
#34617039
441 732.24 UAH з ПДВ Документи

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
24.03.2024 00:02
Причина відміни
Скорочення видатків
Причина відміни
Відмінити процедуру відкритих торгів з особливостями на закупівлю: «Послуги із санітарно-гігієнічної обробки приміщень» код 90920000-2 за ЄЗС ДК 021:2015 (послуги з дезінсекції та дератизації в закладах освіти Дніпровського району м. Києва), оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2024-02-08-013990-a з підстави, що передбачена п.п.3, п. 50 відповідно до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2023 р. № 471) (далі – Особливості), скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі послуг, а саме: у зв’язку з недостатністю кошторисних призначень.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання