Персональні комп’ютери (ПК)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-02-24-000008-a
  • 30210000-4 - Машини для обробки даних (апаратна частина)
  • Завершена
Найменування замовника:
Державна установа "Офіс з розвитку підприємництва та експорту"
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Дарія Лещенко, +380979542751 , dleshchenko@epo.org.ua
Адреса замовника
Україна, місто Київ, 01103, м. Київ, Бульвар Дружби Народів, будинок 28
Дата укладення договору
14.03.24
Переможець
ФОП ВОЛОШИНОВА О.О.
Очікувана вартість
105 000 UAH з ПДВ
Сума договору
72 473 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 18.03.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 29.02.2024 00:00

Оскарження умов:

до 29.02.2024 00:00

Подання пропозицій:

03.03.2024 09:00

Початок аукціону:

04.03.2024 12:35

Очікувана вартість
105 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
525 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

4 штуки
Персональні комп’ютери (ПК)
ДК 021:2015: 30210000-4 — Машини для обробки даних (апаратна частина)

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Windows 11 PRO GML

Дата подання: 26.02.2024 09:42
Дата відповіді: 28.02.2024 23:24
Доброго дня шановний Замовнику, Windows 11 PRO GML, ось цитата з офіційного вебсайту Microsoft : " Windows 11 GML Корпорація Microsoft випустила нову наклейку GML у липні 2021 року. Існує версія наклейки GML, розроблена для освітнього каналу, яка вирізняється позначенням «Для освітніх цілей» на наклейці. Натисніть тут, щоб переглянути коротке відео, яке показує функції цієї нової наклейки GML." Яким чином Державна установа "Офіс з розвитку підприємництва та експорту" выдноситься до освітніх закладів, та яким чином потенційний учасник повинен отримати змогу запропонувати вам саме таку ОС, прохання виправити невідповідності у тендерній документації, для розширення кола потенційних учасників, якщо вас турбує офіційність та ліцензійність ОС, ви можете дописати лист від офіційного дистриб'ютора в Україні, в нас їх є декілька, це MTI, ERC, Елко, тому тим самим ви ніяк не обмежете конкуренцію.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник!
Дякуємо Вам за зацікавленість до закупівель Установи, та у відповідь на Ваше питання рекомендуємо уважно вивчити інформацію викладену на офіційному вебсайті Microsoft : https://www.microsoft.com/ru-ru/howtotell/hardware-pc-purchase

Додатково звертаємо Вашу увагу на те що ТД Замовника не містить ЖОДНИХ вимог до предмету закупівлі що пов’язані з освітніми.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2024-02-24-000008-a.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ЮДІТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:42036301
Дата подання: 25.02.2024 15:00


З метою запобігання порушення авторського права та запобігання закупівлі нелегальної продукції Windows, просимо Замовника закупівлі предметом якої є придбання комп’ютерної техніки з попередньо встановленими операційними системами Microsoft Windows, доповнити «Інформацію про необхідні технічні, якісні, кількісні характеристики та вимоги до предмета закупівлі» Тендерної документації додатковим пунктом у наступній редакції:
«Учасник у складі тендерної пропозиції має надати Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного ДИСТРИБ’ЮТОРА Microsoft в Україні про надання повноважень учаснику щодо постачання товару в необхідній кількості та якості, із вказівкою номера оголошення в системi Прозоро. У разі, якщо програмне забезпечення встановлене безпосередньо виробником обладнання-прямим партнером Microsoft, при цьому обладнання було вироблено в Україні або імпортовано, Учасник у складі тендерної пропозиції має підтвердити таке партнерство (Листом від компанії Microsoft чи представництва Microsoft в Україні про підтвердження права виробника на встановлення програмного забезпечення з використанням технології ОЕМ активації ОА 3.0). Крім того, Учасник повинен чітко вказати модель пристрою та надати посилання на цей пристрій на сайті виробника або надати лист вiд виробника, де вказано, що програмне забезпечення встановлене при виробництві обладнання."
Звертаємо вашу увагу та те, що саме ДИСТРИБ’ЮТОР, а не офіційний партнер Windows контролює поставку ліцензійного програмного забезпечення в Україні. Крім того, повідомляємо про те, що вказаний текст стосовно вимог до програмного забезпечення узгоджений з представництвом Microsoft в України, тому прописуючи дослівно вказані вимоги в тендерній документації Україні замовник убезпечує себе від можливих негативних наслідків, які можуть настати після використання неліцензійної продукції.
Надаючи постачальникам авторизаційні листи на програмне забезпечення, тільки дистриб’ютори Microsoft мають змогу та реальну можливість відслідковувати інформацію щодо постачання ліцензійної продукції. Відповідно до інформації, що міститься на офіційному сайті Microsoft за посиланням: https://devicepartner.microsoft.com/en-us/connect/distributor офіційними дистриб’юторами Microsoft в Україні є:
• ТОВ «МТІ» (MTI LLC)
• ПІК"ОРСІ" (ENTERPRISE WITH HUNDRED PERCENT FOREIGN CAPITAL "ORSI"
• Іноземне підприємство "І-АР-СІ" (FOREIGN COMPANY ERC)
Встановлення вимоги щодо надання авторизаційного листа від офіційного дистриб’ютора компанії «Microsoft» в Україні не є дискримінаційною, оскільки не обмежує коло можливих учасників закупівлі, так як будь-який постачальник має змогу звернутися до офіційного дистриб’ютора програмної продукції корпорації MICROSOFT для отримання авторизаційного листа.
Вказане твердження також підтверджується практикою Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ).
1) У рішенні АМКУ №11423-р/пк-пз від 10.06.2020 (ідентифікатор закупівлі - UA-2020-05-15-003206-c, https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-05-15-003206-c) встановлено, що скаржник не підтвердив неможливість виконання умови Документації щодо вимоги: «Учасник у складі тендерної пропозиції має надати Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні про надання повноважень учаснику щодо постачання товару в необхідній кількості та якості, із вказівкою номера оголошення в системi Прозоро». Скаржник не довів, яким чином наведена вище умова порушує права та законні інтереси Скаржника. Тому вказана вимога Замовника не є дискримінаційною (СКАН РІШЕННЯ АМКУ ДОДАЄТЬСЯ).
2) У рішенні АМКУ №11542-р/пк-пз від 11.06.2020 (ідентифікатор закупівлі - UA-2020-04-09-000494-c, https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-09-000494-c) зазначено пунктом 3 додатку 2 Документації зазначено, що "Учасник у складі тендерної пропозиції має надати Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні про надання повноважень учаснику щодо постачання товару в необхідній кількості та якості, із вказівкою номера оголошення в системi Прозоро. Кожний примірник програмного забезпечення Windows 10 Pro OEM має бути попередньо встановленим без його активації, з оригінальною наліпкою з наявним захисним шаром на номері…..".
Скаржник зазначає, що умовами Документації замість Авторизаційного листа підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні передбачено надання листа від виробника, де вказано, що програмне забезпечення встановлене при виробництві обладнання.
Замовник зазначає, що стосується 1 найменування запропонованого Скаржником – Ноутбук НР 255 G7 (6UM18EA). У складі своєї Пропозиції учасник надав посилання на сайт виробника, і мав на це право. По-перше, ТОВ "Діавест комплексні рішення" не є виробником даного товару, а по-друге даний вид (найменування) запропонованого Скаржником товару не виробляється на території України, та буде імпортовано під час поставки. Що стосується 2 найменування запропонованого обладнання ТОВ "Діавест комплексні рішення" – Комп’ютер DiaWest DT 16185576, даний товар збирається на території України і ніяким чином не імпортується в країну. Замовник зазначає, що таким чином, ТОВ "Діавест комплексні рішення" мало надати на вимогу Документації Авторизаційний лист-підтвердження від офіційного дистриб’ютора Microsoft в Україні на товар, що заявлений за 2 найменуванням. В свою чергу, ТОВ "Діавест комплексні рішення", чомусь, надає посилання на товар на сайт виробника – яким і є Скаржник, тобто учасник ТОВ "Діавест комплексні рішення". Замовник звертає увагу Колегії, що він перевірив інформацію щодо партнерських відносин даного учасника ТОВ "Діавест комплексні рішення" на офіційному сайті Microsoft та встановив, що ТОВ "Діавест комплексні рішення" ніяких офіційних зав’язків із компанією Microsoft або офіційним його дистриб’ютором Microsoft в Україні не має.
Замовник звертає увагу Колегії, що він перевірив інформацію щодо партнерських відносин даного учасника ТОВ "Діавест комплексні рішення" на офіційному сайті Microsoft за посиланням та встановив, що ТОВ "Діавест комплексні рішення" навіть не є учасником глобальної партнерської мережі Microsoft (постачальником рішень), що в свою чергу не дає жодної підтверджувальної інформації Замовнику, що на Комп’ютер, збирання якого планується, буде встановлена ліцензійна операційна система Windows 10 Pro, бо ніякої інформації щодо офіційних зав’язків із Microsoft, офіційним дистриб’ютором Microsoft в Україні у Пропозиції учасника ТОВ "Діавест комплексні рішення" не надано.
Рішення АМКУ: Пропозиція Скаржника не відповідала умовам Документації в цій частині, тому була правомірно відхилена Замовником з наведеної підстави, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині. (СКАН РІШЕННЯ АМКУ ДОДАЄТЬСЯ)..

Якщо зазначені зміни будуть внесені до тендерної документації, то Замовник убезпечить себе від можливої поставки неліцензійного програмного забезпечення.
Аргументи щодо вказаної вимоги містяться у вкладених файлах, а також рішення АМКУ що дані зміни не є дискримінацією



Хочемо висловити Вам свою вдячність за те, що Ви залишились небайдужими, знайшли час та відгукнулись на наше звернення.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.02.2024 23:16
Шановний Учасник!
Дякуємо Вам за зацікавленість до закупівель Установи, та у відповідь на Вашу вимогу зазначаємо наступне.
Нормами чинного законодавства не передбачено обов’язковість отримання авторизаційного листа-підтвердження від офіційного Дистриб’ютора Microsoft в Україні про надання повноважень щодо постачання товару в необхідній кількості та якості, із вказівкою номера оголошення в системі Прозоро. Згідно з офіційною політикою компанії «Microsoft», для того, щоб придбати та успішно поставити аутентичну ліцензійну продукцію суб’єкт господарювання не має бути обов’язково авторизованим партнером компанії чи дистриб’ютора. Згідно інформації, зазначеної на офіційному сайті «Microsoft» продукція компанії «Microsoft» має певні ознаки, за якими можливо визначити її оригінальність. Підтвердити, що копія Windows автентична, а критично важливі файли ліцензії на Windows не пошкоджено, не видалено та не вилучено можна шляхом здійснення перевірки в режимі онлайн, за результатами якої, корпорація «Microsoft» зіставляє профіль обладнання та 25-значний ключ продукту або цифровий ідентифікатор.
Враховуючи вищезазначене Замовник не буде вносити зміни до документації.

Номер вимоги: UA-2024-02-24-000008-a.b2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БІ2СІ ЕЛЕКТРОНІКС", Код ЄДРПОУ:43509985
Дата подання: 25.02.2024 15:19
На вимогу учасника внести зміни в тендерну документації з наданням авторизаційного листа повідомляємо наступне:

Публічні закупівлі здійснюються, зокрема з дотриманням такого принципу як добросовісна конкуренція, а Замовники не повинні висувати такі вимоги, які штучно звужують конкуренцію. Так, частиною 4 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до Учасників. Аналогічна за змістом вимога міститься в частині 4 статті 22 зазначеного закону: тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Вимога про надання авторизаційного листа - підтвердження від офіційного дистриб'ютора компанії Microsoft в Україні щодо надання повноважень Учаснику постачати товар в необхідній кількості та якості із зазначенням у цьому листі номера оголошення закупівлі в системі ProZorro є дискримінаційною та неправомірною! Згідно загальних принципів господарювання за статтею 6 Господарського кодексу України та статті 627 Цивільного кодексу України, суб’єкт господарювання - вільний у виборі контрагентів за договорами для досягнення своїх господарських цілей та отримання прибутку. Встановлення вимоги щодо надання авторизаційного листа, обмежує коло можливих учасників закупівлі, тими що мають безпосередні правовідносини із виробниками продукції. Лист-авторизація, що відповідає даній вимогі може бути виданий виключно одним із двох суб'єктів: Microsoft Corporation - як виробником програмного забезпечення або ТОВ "Майкрософт Україна" - як єдиним ексклюзивним офіційним представником виробника Microsoft Corporation на території України. Так як сам виробник Microsoft Corporation відсутній на території України, то у випадку внесення змін до тендерної документації в частині вимоги від учасників листа – авторизації надати такі листи зможе лише ТОВ "Майкрософт Україна". Але, офіційний представник виробника ТОВ "Майкрософт Україна" не видає жодних листів для участі у тендерах, про що йдеться у відкритому листі компанії № 3083 від 15 травня 2018 року. У цьому листі пояснюється, що в Україні здійснюється модель продажу програмного забезпечення через партнерів Майкрософт. Інформація про партнерів міститься у глобальному каталозі партнерів Microsoft Partner Network. Документом, що підтверджує партнерський статус є електронний лист, що генерується автоматично. Інших шляхів підтвердження взаємин з Microsoft Corporation, як виробником програмного забезпечення або його офіційними представниками, для партнерів Microsoft не передбачено. Додаткова авторизація партнерів Microsoft для участі в тендерах на постачання програмного забезпечення Microsoft для комерційних або державних установ в Україні відсутня.


Просимо ознайомитися з практикою Замовників, яким цей учасник пише роками, спамить в системі при цьому участь не приймає.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-05-27-006701-b
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-06-10-002447-c
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-01-26-006781-c
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-03-30-003331-b
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-03-29-005631-c
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-05-26-003460-a
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-08-30-005613-a
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-09-02-007310-a
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-10-03-004121-a
UA-2023-01-04-005484-a
UA-2022-11-10-005801-a
UA-2023-06-07-003151-a
UA-2023-06-09-000629-a
UA-2023-07-05-007196-a
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-05-23-004087-a
Щодо легальної та ліцензійної операційної системи WINDOWS, варто зауважити, що компанія Microsoft розробила спеціальні наклейки, які клеяться на сам ПК або ноутбук і позначають, що на ньому встановлена офіційна копія Windows. Таку наклейку практично неможливо підробити - у неї є багато захисних елементів, а також на самій етикетці міститься значна кількість розпізнавальних знаків (голографічне зображення, голографічний мікротекст і оптично-змінну фарбу). На самому сертифікаті присутній серійний код і ключ продукту.

Просимо додержуватися рекомендацій МЕУ
https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?lang=uk-UA&id=3b3a31b4-d803-4eaf-b8cf-da85048c8d69

також просимо врахувати, що в Україні не діє прецедентне право, надані учасником посилання на рішення АМКУ №11423-р/пк-пз від 10.06.2020 та АМКУ №11542-р/пк-пз від 11.06.2020 – не мають жодного відношення до діючий закупівлі та надані з метою маніпулювання. Тож просимо це врахувати та не порушувати Закону вносячи не законні вимоги до тендерної документації.
.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

28.02.2024 23:17
Шановний Учасник!
Дякуємо Вам за зацікавленість до закупівель Установи, та у відповідь на Вашу вимогу зазначаємо наступне.
Враховуючи відсутність змін у документації про які йде мова у вашій вимозі, Замовник вимушений відхилити її, як таку що не відповідає дійсності.

Аукціон

Початок:
04.03.2024 12:35
Завершення:
04.03.2024 13:04

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 04.03.2024 13:04

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ФОП ВОЛОШИНОВА О.О.
Пошук по цьому учаснику
73 820 UAH з ПДВ 72 473 UAH з ПДВ Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАКОМ-ВІРНИЙ НАПРЯМОК"
Пошук по цьому учаснику
75 000 UAH з ПДВ 72 474 UAH з ПДВ Документи
Фізична особа-підприємець Козловський Сергій Павлович
Пошук по цьому учаснику
79 382.20 UAH з ПДВ 72 475 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

02.03.2024 22:41
sign.p7s
02.03.2024 22:40
Asanara ISO 9001_2015.pdf
02.03.2024 22:40
Ноутбуки.pdf
02.03.2024 22:40
Лист.pdf
02.03.2024 22:40
Asanara ISO 14000_2015.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП ВОЛОШИНОВА О.О.
#2981209581
Пошук по цьому переможцю
Переможець 72 473 UAH з ПДВ 06.03.2024 22:34

Документи

04.03.2024 13:04
edr_identification.yaml
04.03.2024 13:04
edr_identification.yaml
04.03.2024 13:04
edr_identification.yaml
06.03.2024 22:34
sign.p7s
06.03.2024 22:34
napc

Переможець

Дата і час публікації: 06.03.2024 22:34

Учасник Пропозиція Документи
ФОП ВОЛОШИНОВА О.О.
Пошук по цьому переможцю
#2981209581
72 473 UAH з ПДВ Документи

Документи

04.03.2024 13:04
edr_identification.yaml
04.03.2024 13:04
edr_identification.yaml
04.03.2024 13:04
edr_identification.yaml
06.03.2024 22:34
sign.p7s
06.03.2024 22:34
napc

Укладений договір


Строк дії 14.03.2024 00:00 - 31.12.2024 00:00
Номер 2024-15
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір 2024-15.pdf Укладений
72 473
18.03.2024 20:17
14.03.2024
sign.p7s Укладений
18.03.2024 20:20

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання