Бензин та дизельне паливо 2 лоти: лот № 1 - Бензин та дизельне паливо (налив); лот №2 - Бензин та дизельне паливо (талони/скретч-карти)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-02-29-004501-a
  • 09132000-3 - Бензин
  • Завершена
Найменування замовника:
Служба безпеки України
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Відділ державних закупівель, +380442717329 , 1cektor@i.ua
Адреса замовника
Україна
Дата укладення договору
28.03.24
Очікувана вартість
60 974 580 UAH з ПДВ
Сума договору
51 187 500 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 4.05.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 08.03.2024 00:00

Оскарження умов:

до 08.03.2024 00:00

Подання пропозицій:

11.03.2024 11:00

Очікувана вартість
60 974 580 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Нафта і дистиляти, код ДК 021:2015 – 09130000-9. Опис предмета закупівлі зазначено в документації до закупівлі.

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2024-02-29-004501-a.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ІНВЕСТ ЕНЕРГО ТРЕЙДІНГ", Код ЄДРПОУ:40956872
Дата подання: 06.03.2024 13:00
Просимо Замовника додати у Додатко 5 положення про зміну стотних умов договору у відповідності до п.19 Особливостей а саме:
19. Істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:

1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;

2) погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення;

3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;

4) продовження строку дії договору про закупівлю та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;

5) погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг);

6) зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв’язку із зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування;

7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку “на добу наперед”, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;

8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону;

9) зменшення обсягів закупівлі та/або ціни згідно з договорами про закупівлю робіт з будівництва об’єктів нерухомого майна відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 382 “Про реалізацію експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 46, ст. 2466), якщо розроблення проектної документації покладено на підрядника, після проведення експертизи та затвердження проектної документації в установленому законодавством порядку.

{Пункт 19 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1205 від 07.11.2023}

У разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених цим пунктом, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей.

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

08.03.2024 15:02
Шановний Учаснику, пунктом 12.3 Додатку 5 до тендерної документації «Проєкт договору (для лоту за № 1)» передбачено, що істотні умови Договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань Сторонами у повному обсязі, крім випадків передбачених чинним законодавством України.
Враховуючи вищевикладене, зміни до договору можуть бути внесені відповідно до п. 19 Особливостей.
Вашу вимогу відхилено.

Номер вимоги: UA-2024-02-29-004501-a.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "УКРНАФТА-ПОСТАЧ", Код ЄДРПОУ:43012009
Дата подання: 07.03.2024 20:02
Шановний замовнику!
Згідно вимогами підпункту 14.1. Додатку 3 до тендерної документації, Учасник повинен надати в складі тендерної пропозиції сертифікат відповідності Технічному регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив та ДСТУ 7687:2015 «Бензин автомобільний Євро. Технічні умови» на бензини автомобільні (далі - паливо), виданий Учаснику уповноваженим (акредитованим) органом з оцінки відповідності.
Згідно підпункту 15.1. Додатку 3 до тендерної документації, Учасник повинен надати в складі тендерної пропозиції сертифікат відповідності Технічному регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив та ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови» на паливо дизельне (далі - паливо), виданий Учаснику уповноваженим (акредитованим) органом з оцінки відповідності.
Вимога щодо надання сертифікатів відповідності виданих саме Учаснику обмежує можливість участі у закупівлі для Учасників, які не є виробниками товару, не є імпортерами товару, а працюють на основі партнерських договорів чи є емітентами талонів (скретч-карток), які можуть бути отоварені на різних мережах АЗС, та які працюють під різними брендами.
Законодавством не передбачено обов’язкове отримання сертифікатів відповідності для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж нафтопродуктів через мережу АЗС
За таких умов, участь у процедурі закупівлі зможуть взяти лише ті учасники, які є виробниками, імпортерами тощо. Такі умови є дискримінаційними по відношенню до інших суб’єктів господарювання, про що свідчать результати минулих Ваших закупівель аналогічних товарів (в останніх двох закупівлях брав участь один і той самий Учасник, який за результатами і став переможцем та уклав договір про закупівлю).
Також вищевказані пункти містять вимогу щодо відповідності сертифікатів і Технічному регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, і ДСТУ 7687:2015 «Бензин автомобільний Євро. Технічні умови»; ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови». Про те не всі імпортери чи виробники сертифікують нафтопродукти до відповідності і Технічних регламентів і ДСТУ. Наприклад сертифікати видані ПАТ «Укртатнафта» (найбільший вітчизняний виробник нафтопродуктів), відповідають лише ДСТУ 7687:2015 «Бензин автомобільний Євро. Технічні умови»; ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови».
Ми, як потенційний учасник, є емітентом талонів одного бренду та співпрацюємо з найбільшими вітчизняними мережами АЗС згідно партнерських договорів, що свідчить про можливість забезпечити Замовника товаром згідно вимог пункту 11 Додатку 3 до тендерної документації. Проте ми не є імпортером чи виробником нафтопродуктів, яким повинні видаватись сертифікати відповідності.
Встановлення таких вимог суперечить принципам здійснення закупівель, визначених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них. Частиною 4 цієї ж статті встановлено, що замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Враховуючи наведене, просимо внести зміни до підпункту 14.1. та підпункту 15.1. Додатку 3 до тендерної документації, а саме, викласти їх в наступній редакції:
«14.1. Сертифікат відповідності ДСТУ 7687:2015 «Бензин автомобільний Євро. Технічні умови» на бензини автомобільні (далі - паливо), виданий уповноваженим (акредитованим) органом з оцінки відповідності.»
«15.1. Сертифікат відповідності ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови» на паливо дизельне (далі - паливо), виданий уповноваженим (акредитованим) органом з оцінки відповідності.»
Сподіваємось на Ваше розуміння та дотримання норм чинного законодавства.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

08.03.2024 15:00
Шановний Учаснику, відповідно до статті 22 Закону України "Про публічні закупівлі", замовник зазначає в тендерній документації технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також інформацію про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам.
Замовником було проведено моніторинг ринку України постачальників паливо-мастильних матеріалів щодо надавачів відповідних сертифікатів та з’ясовано, що конкуренція на ринку існує та складає не менше 5 потенційних учасників.
Таким чином, надання сертифікатів та паспортів якості жодним чином не звужує кількість учасників, які мають бажання взяти участь у закупівлі, а виключно підтверджує відповідність предмета закупівлі виробниками та імпортерами нафтопродуктів, яких достатньо на ринку.
Вимогу відхилено.

Документи подані скаржником

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання