Охоронні послуги

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-03-08-006386-a
  • 79710000-4 - Охоронні послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
Полтавське комунальне автотранспортне підприємство 1628
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Трофіменко Наталія, +380989799312 , katp1628lav@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м. Полтава, 36008, Полтавська область, вул. Кагамлика, буд. 84
Дата укладення договору
30.04.24
Переможець
ПП "Явір-2000"
Очікувана вартість
506 004 UAH з ПДВ
Сума договору
329 668 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 30.04.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 01.04.2024 00:00

Оскарження умов:

до 01.04.2024 00:00

Подання пропозицій:

04.04.2024 01:00

Початок аукціону:

05.04.2024 13:31

Очікувана вартість
506 004 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 530 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
послуги з охорони території у за адресою: м. Полтава, вул. Гончарова, 17 А
ДК 021:2015: 79710000-4 — Охоронні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2024-03-08-006386-a.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: Багатопрофільна приватна фірма "Кольчуга-КІДІС", Код ЄДРПОУ:32461082
Дата подання: 12.03.2024 16:21
Вимоги про усунення порушення
Дискримінаційна вимога
Доброго дня!
Шановний Замовнику, звертаємось до Вас з наступною вимогою.

1. В п.1.2 Додатку 1 до Тендерної документації передбачено: «Документальне підтвердження наявності не менше двох одиниць транспорту реагування, зареєстрованого у встановленому органами МВС України порядку, як «спеціалізований», що відповідає вимогам п. 5 ст. 6 Закону України «Про охоронну діяльність», обладнаний засобами радіотехнічного зв'язку, кольорографічними схемами та написами, відповідними світловими сигналами у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України, шляхом надання наступних документів:
- свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів реагування, які у графі «Тип транспортного засобу» містять запис «Спеціалізований», згідно п.9.1 Наказу МВС України від 11.08.2010 №379;
кольорове фото транспорту з чотирьох боків та чіткою видимістю державних номерних знаків, наявності кольорографічних схем (написів), спеціальних світлових сигнальних пристроїв;
- дозволи на встановлення та використання на транспорті реагування суб’єкта охоронної діяльності спеціальних світлових сигнальних пристроїв (відповідно до вимог наказу МВС від 18.04.13 №375);»
Відповідно до п.9.1 Наказу МВС України від 11.08.2010 №379 визначено, що у свідоцтвах про реєстрацію ТЗ оперативних і спеціальних служб, обладнаних спеціальними світловими і (або) звуковими сигнальними пристроями відповідно до вимог державних стандартів України в графу "Тип транспортного засобу" вноситься запис: "Спеціальний" або "Спеціалізований".
Відповідно до Закону України «Про охоронну діяльність», Суб’єкти госоподарської діяльності, які надають послуги охорони не є оперативниими та/або спеціальниими службами.
Крім того, відповідно до ст.183 Кодексу про адміністративні правопорушення, визначено перелік спеціальних служб - пожежно-рятувальні підрозділи (частини), поліція, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, інші аварійно-рятувальні формування.
Крім того, в п.1.2 Додатку 1 до Тендерної документації передбачено надання «Перепустки, що надають дозвіл на пересування автомобілів по м. Полтава, на період дії комендантської години, повинні бути дійсні на момент розгляду тендерної пропозиції Учасника. Перепустка повинна містити повний номер та державний номерний знак транспортного засобу.»
Надавачі послуг з охоронної діяльності отримують ліцензію на право провадження охоронної діяльності згідно Закону України «Про охоронну діяльність» та ПКМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності» від 18 листопада 2015 р. № 960. Ліцензія діє на всій території України та не має обмежень ні по території України, ні по терміну дії, ні по об’єктам надання охорони.
Таким чином, відповідно до норм чинного законодавства України, суб’єкти господарської діяльності не зобов’язані мати перепустки, що надають дозвіл на пересування автомобілів, на період дії комендантської години, в кожному регіоні України.
Кожен суб’єкт господарювання, укладаючи договір з Замовником, має можливість отримати перепустки, що надають дозвіл на пересування автомобілів, на період дії комендантської години.
Вважаємо встановлення вимог, що зазначені в п.1.2 Додатку 1 до Тендерної документації дискримінаційними, оскільки це штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг, оскільки взяти участь в закупівлі зможуть тільки ті учасники, які зареєстровані в м.Полтаві та вже мають перепустки, видані у м.Полтава.

2. В п.2 Додатку 1 до Тендерної документації встановлено вимоги надання «документи державного зразка про присвоєння (підвищення) кваліфікації охоронник не нижче третього розряду».
Так, пунктом 15 Постанови від 18 листопада 2015 р. № 960 передбачено, що охоронники, охоронці повинні входити до штату суб’єкта охоронної діяльності та залежно від об’єкта, що охороняється, відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним наказом Мінпраці від 29 грудня 2004 р. № 336 «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників». Рівень відповідності кваліфікаційним вимогам документально підтверджується згідно із законодавством.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» від 29.12.2004 р. № 336 затверджено ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників (надалі – Довідник професій)
Довідником професій затверджено кваліфікаційні вимоги до професій «охоронник» та завдання, а саме:
1-й розряд: Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 1 року. Охорона об'єктів з низьким ступенем ризику(*).
2-й розряд: Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 1 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 2 років. Охорона об'єктів із середнім ступенем ризику(*).
3-й розряд (**): Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 2 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 3 років. Охорона об'єктів з високим ступенем ризику(*).
4-й розряд (**) : Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 3 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 4 років.
Завдання та обов'язки: охороняє стаціонарний об'єкт, а також вантажі, що перевозяться різними транспортними засобами. Здійснює візуальний контроль або контроль з використанням спеціального обладнання за об'єктом, що охороняється. Під час охорони стаціонарних об'єктів із встановленим пропускним режимом пропускає працівників, відвідувачів, автомобільний та інші види транспорту і випускає їх із території об'єкта в установленому порядку і за зразками документів, затверджених власником об'єкта або уповноваженим ним органом. Звіряє дані супровідних документів із фактичною наявністю вантажів, перевіряє належність поданих для перевірки документів особі пред'явника. Приймає та здійснює вантажі з відповідними документами. Повідомляє старшого наряду з охорони, а під час виконання охоронних функцій в індивідуальному порядку - представника власника об'єкта або уповноваженого ним органу про неприбуття вантажів у встановлені терміни. Разом зі змінним охоронником та старшим наряду охорони перевіряє цілісність об'єкта, що охороняється, наявність замків та інших замикальних пристроїв, цілісність конструктивних елементів об'єкта, приміщень, місць зберігання транспортних засобів, що охороняються, наявність пломб і відбитків печаток у місцях, які визначено для опломбування, зберігання на стаціонарному об'єкті або під час перевезення матеріальних, історичних, культурних та інших цінностей. У разі виявлення факту невідповідності до вимог, що не дозволяє прийняти об'єкт під охорону або виконувати інші функції з охорони, повідомляє про це безпосередньому керівникові, у підпорядкуванні якого перебуває, та представника і власника об'єкта або уповноваженого ним органу. У разі виявлення пошкоджень та зіпсованості конструктивних елементів об'єкта, що охороняється, місць зберігання матеріальних та інших цінностей, пакування вантажів для їх перевезення, відсутності пломб і відбитків печаток на них невідкладно сповіщає про це представника власника або уповноваженого ним органу, старшого наряду охорони об'єкта або повідомляє про подію в територіальні органи внутрішніх справ. Приймає та здає об'єкт або вантажі, що перевозяться, із записом про це в журналі приймання-здавання об'єкта під охорону. Візуально та з використанням спеціального обладнання контролює периметр огорожі, правильність застосування комплексу організаційно-технічних заходів захисту місць зберігання та перевезення матеріальних та інших цінностей. Періодично контролює справність охоронної та охоронно-пожежної сигналізації, засобів зв'язку, інших засобів охорони, контрольно-спостережних приладів, освітлення тощо. Забезпечує зберігання вогнепальної зброї, інвентарного майна поста охорони. У разі прямого нападу на об'єкт, що охороняється, з метою розкрадання, пограбування матеріальних та інших цінностей, безпосередньої загрози життю та здоров'ю охоронника об'єкта, інших працівників та осіб, які перебувають на території об'єкта, що охороняється, протиправних дій проти персоналу охорони під час виконання покладених на нього завдань та обов'язків застосовує проти порушників заходи необхідної оборони відповідно до чинного законодавства України. Вживає заходів щодо відбиття нападу шляхом застосування службового собаки, вогнепальної зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони з використанням допоміжних знарядь та фізичної сили. У разі заподіяння шкоди здоров'ю правопорушника, дотримуючись заходів особистої безпеки, надає йому першу медичну допомогу. У випадку смерті правопорушника під час застосування заходів оборони повідомляє про це органи внутрішніх справ і забезпечує недоторканність місця події до прибуття представників правоохоронних органів. Доглядає і стежить за станом здоров'я собаки, регулярно дресирує його, вдосконалює робочі якості. За особливими умовами договору веде реєстрацію показань приладів екологічної та локальної пожежної безпеки, наглядає за устаткуванням, яке встановлено на об'єкті, що охороняється, додержуючись чинних норм з охорони праці. У разі виявлення порушень норм терміново повідомляє про це представника власника об'єкта або уповноваженого ним органу. Сприяє правоохоронним органам під час виконання покладених на них завдань та обов'язків за місцем виконання своїх охоронних функцій.
Повинен знати: чинне законодавство, стандарти, накази, розпорядження, інструкції та іншу організаційно-розпорядчу документацію з охоронної діяльності; організаційні вимоги до охорони об'єктів і роботи контрольно-пропускних пунктів; службові інструкції, що встановлюють порядок охорони об'єкта, доступу та допуску осіб до матеріальних та інших цінностей; тактико-технічні характеристики та правила використання охоронної та охоронно-пожежної сигналізації, засобів зв'язку, інших засобів охорони, контрольно-спостережних приладів, освітлення, повідомлення та сповіщення, територію об'єкта, особливості периметрової огорожі та інші типи подібного захисту об'єкта, що охороняється; систему попереджувальних знаків і перепон, маршрути руху вантажів, що охороняються, місця зупинок транспорту, способи і засоби забезпечення охорони матеріальних та інших цінностей і вантажів під час зупинок, завантаження та розвантаження, службові телефони, спеціальні знаки на перепустках та документації, зразки підписів та особисто службових і посадових осіб, які відповідають за охорону об'єкта, представників власника або уповноваженого ним органу; порядок дресирування та тренування службового собаки, застосування службового собаки, використання та застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони; порядок адміністративного затримання, особистого огляду, огляд речей і вилучення речей та документів, оформлення матеріалів на осіб, що скоїли адміністративні правопорушення; правила та норми з охорони праці, екологічної та пожежної безпеки, порядок надання першої медичної допомоги; місця розташування правоохоронних органів, сусідніх нарядів охорони, порядок та способи встановлення зв'язку з ними.
Примітка.
(*) Класифікація об'єктів за низьким, середнім і високим ступенем ризику визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2010 № 565 ( 565-2010-п ) «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження охоронної діяльності і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)».
(**) У випадках, передбачених законодавством, має право на використання пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї.
{ Розділ «Кваліфікаційні вимоги» кваліфікаційної характеристики професії «Охоронник» в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 621 ( v0621739-13 ) від 25.09.2013 }
Замовник не зазначає, з якою метою йому потрібні охоронники не нижче 3 кваліфікаційного розряду.
Надавачі послуг з охоронної діяльності отримують ліцензію на право провадження охоронної діяльності згідно Закону України «Про охоронну діяльність» та ПКМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності» від 18 листопада 2015 р. № 960.
Ліцензійні умови провадження охоронної діяльності не зобов’язують надавача послуг обов’язково мати в штаті охоронників не нижче 3-го кваліфікаційного розряду.
Отже, вимога про наявність охоронників не нижче 3-го кваліфікаційного розряду є дискримінаційною, оскільки це штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг.

3. Крім того, в п.2 Додатку 1 до Тендерної документації встановлено вимога про надання довідки за формою 2:
Довідка
про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід

Учасник _________ (зазначається інформація про назву учасника) на виконання вимог тендерної документації замовника надає інформацію про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, а саме:
№ п/п Прізвище, ім'я, по батькові Досвід роботи охоронником Розряд відповідно до класифікації Серія , номер та дата видачі свідоцтва охоронника Підстава використання праці


При цьому в довідці передбачено, необхідність зазначення «Розряд відповідно до класифікації, Серія , номер та дата видачі свідоцтва охоронника».
Відповідно до ч.4. Статті 11 Закону «Про охоронну діяльність» передбачено, що персонал охорони під час виконання функціональних обов'язків повинен мати при собі посвідчення з підписом керівника суб'єкта охоронної діяльності, в якому зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, яка належить до персоналу охорони, дата видачі і термін дії посвідчення та міститься фотокартка особи, якій видано посвідчення.
Таким чином, законодавчо не передбачено, що посвідчення охоронника, видається суб’єктом охоронної діяльності та має міститься інформацію дата видачі і термін дії посвідчення
Отже, вимога встановлена в п.2 Додатку 1 до Тендерної документації про надання інформації про серію, номер та дата видачі свідоцтва охоронника є дискримінаційною, оскільки це штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг.

4. Крім того, в п.14 розділу Загальні вимоги Додатку 3 до Тендерної документації встановлено зокрема вимогу «Учасник (Виконавець), враховуючи специфіку надання послуг Замовнику, складність та специфічність умов праці його співробітників повинен мати: в своєму штаті досвідчених працівників, віком не старше 65 років, з досвідом роботи в охороні не менше трьох років, цілодобову диспетчерську службу, пульт централізованого спостереження (ПЦС). Всі зазначені працівники повинні відповідати вимогам Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року №960.»
Закон України «Про охоронну діяльність» та Ліцензійні умови провадження охоронної діяльності, затв.Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року №960 не містять обмежень щодо максимального віку охоронників, а саме 65 років, та обмежень щодо мінімального досвіду роботи в охороні, а саме не менше трьох років.
Відповідно до ст. 24 Конституції України, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Відповідно до ст.2-1. Кодексу законів України про працю Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому громадському об’єднанні, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", а також сприяння особі у здійсненні такого повідомлення, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
Отже, вимога до Учасників «мати: в своєму штаті досвідчених працівників, віком не старше 65 років, з досвідом роботи в охороні не менше трьох років..» є дискримінаційною, оскільки порушує законодавство України щодо заборони дискримінації осіб за будь якою ознакою, в.ч. за віком, та штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг.


5. В п.1 розділу Загальні вимоги Додатку 3 до Тендерної документації встановлено вимогу «про наявність в Учасника цілодобової диспетчерської служби із багатоканальним телефоном. Документально підтвердити наявність в Учасника багатоканального телефона, з зазначенням його номера;»
Ані Закон України «Про охоронну діяльність», ані Ліцензійні умови провадження охоронної діяльності, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року №960 не містять вимог до субєктів госоподарювання, які надають послуги охорони щодо обов’язкової наявності багатоканального телефону.
Отже, вимога п.1 розділу Загальні вимоги Додатку 3 до Тендерної документації до Учасників є дискримінаційною та штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг.

6. В розділі Загальні вимоги Додатку 3 до Тендерної документації передбачено зокрема «Вид охорони: цілодобова фізична охорона з використанням службових собак;». Також В Додатку 7 до Тендерної документації передбачено в п.1.1. Проекту договору «1.1. Предметом даного договору є надання Виконавцем послуг цілодобової фізичної охорона з використанням службових собак,…»
Використання службових собак регламентовано ст.17 Закону України "Про охоронну діяльність".
Cтаттею17 частиною 1 Закону України "Про охоронну діяльність" визначено, що персонал охорони під час і в місцях виконання заходів охорони має право використовувати службових собак, які пройшли у встановленому порядку відповідний курс дресирування, визнані придатними для службового використання та мають ветеринарний паспорт, винятково для виявлення: 1) проникнень (спроб проникнень) на об'єкти, що охороняються; 2) осіб, які незаконно перебувають на об'єктах, що охороняються.
Cтаттею17 частиною 2 Закону України "Про охоронну діяльність" визначено, що забороняється використання службових собак в охоронній діяльності без наявності провідника собаки в громадських і загальнодоступних місцях. При цьому собаки мають бути на повідку та стосовно них мають дотримуватися установлені ветеринарні правила.
Cтаттею17 частиною 3 Закону України "Про охоронну діяльність" визначено, що на закритих територіях, де відсутні люди, дозволяється тримати собак без прив'язі, якщо на видних місцях розміщені чіткі та розбірливі попереджувальні написи про охорону об'єкта за допомогою службових собак. При цьому за ними повинен забезпечуватися постійний контроль з боку персоналу охорони.
Таким чином, законодавчо визначені випадки використання собак при наданні охоронних послуг.
Крім того, в разі використання собак при наданні послуг, згідно з вимогами Тендерної документації, необхідно залучення цілодобово крім охоронника ще і «провідника собаки», що суперечить принципу здійснення закупівель та недискриминації учасників, передбаченому Законом України «Про публічні закупівлі», зокрема «максимальної економії, ефективністості та пропорційністі».
Вважаємо вимоги встановлені в розділі Загальні вимоги Додатку 3 до Тендерної документації та в Додатку 7 до Тендерної документації передбачено в п.1.1. Проекту договору «Вид охорони: цілодобова фізична охорона з використанням службової собаки;» дискримінаційними, оскільки це штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг.

7. Відповідно до п.3. розділу Загальні вимоги Додатку 3 до Тендерної документації зазначена вимога про те, що: «Працівники Учасника, які будуть задіяні при охороні об’єктів Замовника, повинні бути застраховані на момент подання тендерних пропозицій від подій, внаслідок яких може бути заподіяна шкода їх життю, здоров’ю та працездатності, в тому числі від поранень та травм, заподіяних третьою особою. На підтвердження цього факту надати копію відповідного договору на усіх працівників, які будуть задіяні при охороні об’єктів Замовника
Договір страхування повинен бути чинним на весь період дії договору охорони. ».
Відповідно до Закону України «Про страхування» страхування - правовідносини щодо захисту страхових інтересів фізичних та юридичних осіб (страховий захист) при страхуванні ризиків, пов’язаних з життям, здоров’ям, працездатністю та пенсійним забезпеченням, з володінням, користуванням і розпорядженням майном, з відшкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди особі або її майну, а також шкоди, заподіяної юридичній особі, у разі настання страхових випадків, визначених договором страхування, за рахунок коштів фондів, що формуються шляхом сплати страхувальниками страхових премій (платежів, внесків), доходів від розміщення коштів таких фондів та інших доходів страховика, отриманих згідно із законодавством.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про страхування» визначені класи страхування, зокрема до класів страхування іншого, ніж страхування життя, належать: 1) клас 1 - страхування від нещасного випадку (у тому числі на випадок виробничої травми та професійного захворювання); до класів страхування життя - 1) клас 19 - страхування життя (інше, ніж передбачено класами 20, 21, 22, 23); 2) клас 20 - страхування життя до шлюбу та до народження дитини.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про страхування» визначено, що Перелік ризиків у межах класів страхування, характеристики та класифікаційні ознаки класів страхування, ризиків у межах класів страхування, а також особливості здійснення діяльності із страхування та укладання договорів за класами страхування визначаються спеціальними законами з регулювання ринку страхування та нормативно-правовими актами Регулятора.
Відповідно до ч.3 ст.2. Закону України «Про страхування» передбачено, що Страховикам забороняється здійснювати діяльність за класом страхування 21 за класом страхування 22, якщо це прямо не передбачено спеціальним законом з регулювання страхування за цим класом.
Відповідно до Постанови правління НБУ від 25.12.2023 № 182 «Про затвердження Положення про характеристики та класифікаційні ознаки класів страхування, особливості здійснення діяльності зі страхування та укладання договорів за класами страхування» визначені характеристики та класифікаційні ознаки класів страхування.
Згідно з Постановою правління НБУ від 25.12.2023 № 182, страхування здоровя та життя відносяться до різних класві страхування при цьому клас 1 - страхування від нещасного випадку (у тому числі на випадок виробничої травми та професійного захворювання) передбачає ризик у межах класу страхування - страхування від нещасного випадку, уключаючи страхування на випадок виробничої травми та професійного захворювання.
Крім того, 1) клас 19 - страхування життя (інше, ніж передбачено класами 20, 21, 22, 23) ризик у межах класу страхування - страхування життя застрахованої особи. Клас страхування 19 характеризується наявністю принаймні одного з таких основних ризиків, що передбачається у договорі страхування:1) дожиття застрахованої особи до визначеного договором віку такої особи; 2) дожиття застрахованої особи до визначеної договором дати;
3) смерть застрахованої особи. Клас страхування 19 може передбачати страхування допоміжних ризиків, пов’язаних із життям, здоров’ям та/або працездатністю застрахованої особи, на умовах, визначених Законом та цим Положенням, виключно з основними ризиками, передбаченими в пункті 101 глави 21 розділу VI цього Положення.
Відповідно до пп.9 п.2 Постанови правління НБУ від 25.12.2023 № 182 визначено, що нещасний випадок - раптова, випадкова, обмежена в часі, непередбачувана та незалежна від волі застрахованої особи та/або іншої особи, визначеної договором страхування, подія, що відбулася внаслідок зовнішнього впливу та призвела до заподіяння шкоди життю, здоров’ю та/або працездатності застрахованої особи та/або іншої особи, визначеної договором страхування;
Таким чином, відповідно до вищевикладеного, вимоги п.2.3. Додатку 1 до Тендерної документації в частині встановлення вимог щодо страхування працівників «… від подій, внаслідок яких може бути заподіяна шкода їх життю, здоров’ю та працездатності, в тому числі від поранень та травм, заподіяних третьою особою» суперечить чинному законодавству та є дискримінаційною, оскільки штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг.

Частиною першою статті 5 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.
Згідно з частиною четвертою статті 5 Закону замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до абзацу першого пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
З огляду на норми Закону України «Про публічні закупівлі», Закону України "Про охоронну діяльність" дані вимоги є дискримінаційним та такими, що обмежує коло потенційних учасників закупівлі.
Вимагаємо привести тендерну документацію у відповідність і внести зміни.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

14.03.2024 17:08
ВІДПОВІДЬ:
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. Метою Закону є зокрема створення конкурентного середовища та розвиток добросовісної конкуренції. При цьому закупівлі здійснюються за принципами, визначеними статтею 5 Закону, серед яких добросовісна конкуренція серед учасників. Також звертаємо увагу, що однією з передумов успішного проведення публічних закупівель та виконання договору є підготовка якісної тендерної документації. Відсутність у ній дискримінаційних умов сприяє високому рівню конкуренції на ринках торгівлі, а положення тендерної документації захищають інтереси замовників та постачальників.
Замовником чітко зазначено, що предметом закупівлі є охорона об’єкту. На підставі Закону України «Про охоронну діяльність» Замовником прописані вимоги та права суб'єкта охоронної діяльності, а також враховані інші норми чинного законодавства. Вимоги замовника умисно створюються. А саме: 1) Скаржником зазначено, що : «Суб’єкти госоподарської діяльності, які надають послуги охорони не є оперативниими та/або спеціальниими службами.» Замовник не вимагає щоб учасники відносились до оперативних чи спеціальних служб. Учасники повинні мати не менше двох одиниць транспорту реагування, зареєстрованого у встановленому органами МВС України порядку, як «спеціалізований», що відповідає вимогам п. 5 ст. 6 Закону України «Про охоронну діяльність», обладнаний засобами радіотехнічного зв'язку, кольорографічними схемами та написами, відповідними світловими сигналами у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України, шляхом надання наступних документів; свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів реагування, які у графі «Тип транспортного засобу» містять запис «Спеціалізований», згідно п.9.1 Наказу МВС України від 11.08.2010 №379;
Згідно Закону України «Про автомобільний транспорт» транспортний засіб спеціалізованого призначення - транспортний засіб, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, осіб з інвалідністю, пасажирів певних професій, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, спеціалізований санітарний автомобіль екстреної медичної допомоги, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо) та має спеціальне обладнання (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо);
транспортний засіб спеціального призначення - транспортний засіб, призначений для виконання спеціальних робочих функцій (для аварійного ремонту, автокран, пожежний, автобетономішалка, вишка розвідувальна чи бурова на автомобілі, для транспортування сміття та інших відходів, технічна допомога, автомобіль прибиральний, автомобіль-майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересувних телевізійних і звукових станцій тощо);
Тобто Замовником чітко передбачено, що в Учасника, що здійснює охоронну діяльність повинен бути транспорт спеціалізованого призначення.
До речі, Скаржник спирається на ст.183 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка нібито має містити визначення переліку спеціальних служб, Але зміст даної статті Кодекс України про адміністративні правопорушення включає інше поняття, а саме: «Стаття 183. Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб. Завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань -тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.» Дана стаття не відноситься до закупівлі Замовника.
2) Скаржник вимагає внести зміни в п.1.2 Додатку 1 до Тендерної документації, а саме: «Перепустки, що надають дозвіл на пересування автомобілів по м. Полтава, на період дії комендантської години, повинні бути дійсні на момент розгляду тендерної пропозиції Учасника.» так як вважає їх дискримінаційними. Вважає, що це штучно звужує перелік потенційних учасників до мінімуму, чим має негативний вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг, оскільки взяти участь в закупівлі зможуть тільки ті учасники, які зареєстровані в м. Полтаві та вже мають перепустки, видані у м. Полтава
Військова агресія російської федерації проти України зумовила введення правового режиму воєнного стану. Указами Президента України від 4 лютого 2022 року № 64/2022, від 14 березня 2022 року № 133, від 18 квітня 2022 року № 259, від 18 травня 2022 року № 341, від 12 серпня 2022 року № 573, від 7 листопада 2022 року № 757, а також від 6 лютого 2023 року № 58 на всіх осіб, які перебувають на території нашої держави поширились певні обмеження. Комендантська година є однією з форм обмежень, яка діє в період воєнного стану. Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» під комендантською годиною слід розуміти заборону перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.
Нагадаємо, згідно зі Законом України «Про правовий режим воєнного стану» комендантська година – це обмеження руху громадян та діяльності підприємств, установ, організацій у певний період часу, зазвичай вночі. В Україні комендантську годину можуть оголошувати у разі загрози національній безпеці, природних катастроф, епідемій та інших надзвичайних ситуацій. Протягом комендантської години громадяни повинні залишатися вдома та утримуватися від будь-яких дій, які можуть загрожувати їх особистій безпеці, а також безпеці інших осіб.
Однак, комендантська година не означає, що громадяни позбавлені прав та свобод, зокрема, права на спілкування. Законодавство України встановлює правила, які необхідно дотримуватися протягом комендантської години, щоб забезпечити захист національної безпеки та прав громадян. Відповідно до Постанови КМУ «Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану» від 8 липня 2020 р. № 573 дозволяється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях, де запроваджено комендантську годину, без виданих перепусток особам та рух транспортних, згідно вичерпного переліку, до якого не відносяться приватні суб'єкти господарювання з охоронної діяльності. До речі до переліку не відноситься і Скаржник.
Звертаємо увагу, що в Полтаві та Полтавській області, згідно моніторингу ринку з даного виду послуг, надавачів з охоронних послуг налічується більше семи, у яких є дана перепустка, що в свою чергу надає всім охочим прийняти участь в торгах на дану закупівлю послуг. А отже ця вимога жодним чином не обмежує коло потенційний учасників, оскільки кожен учасник може звернутися за отриманням відповідної інформації.
3) Скаржник зазначає, що кваліфікаційні вимог Замовника з приводу надання «документу державного зразка про присвоєння (підвищення) кваліфікації охоронник не нижче третього розряду»., містять дискримінаційний характер. Крім того, в п.2 Додатку 1 до Тендерної документації встановлено вимога про надання довідки за формою 2: Довідка про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід Учасник _________ (зазначається інформація про назву учасника) на виконання вимог тендерної документації замовника надає інформацію про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, А також Замовником встановлений критерій що Учасник (Виконавець), враховуючи специфіку надання послуг Замовнику, складність та специфічність умов праці його співробітників повинен мати: в своєму штаті досвідчених працівників, віком не старше 65 років, з досвідом роботи в охороні не менше трьох років, цілодобову диспетчерську службу, пульт централізованого спостереження (ПЦС)
Замовник повідомляє, що охоронюваний об’єкт має цінні ресурси комунальної власності, та відноситься до об’єкту за середнім ступенем ризику ( що визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2010 №565 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження охоронної діяльності і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)» Дана постанова передбачає , що на об’єктові за середнім ступенем ризику повинен працювати охоронець 3-го розряду.
Відповідно до частини першої статті 16 Закону замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Частиною другою статті 16 Закону встановлено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв.
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку Замовник вважає за необхідне до неї включити. Тобто, для отримання якісних послуг Замовник має право вимагати від потенційних учасників підтвердження того що Учасник (Виконавець), враховуючи специфіку надання послуг Замовнику, складність та специфічність умов праці його співробітників повинен мати: в своєму штаті досвідчених працівників, віком не старше 65 років, з досвідом роботи в охороні не менше трьох років, мають необхідні медичні рекомендації на відповідну роботу, що не суперечать нормам Закону України «Про публічні закупівлі» а також цілодобову диспетчерську службу, пульт централізованого спостереження (ПЦС),
Замовнику Законом надане право на власний розсуд визначати кваліфікаційні вимоги, які є необхідними з точки зору Замовника для належного виконання умов договору.
Отже, вимога тендерної документації є ґрунтовною, не упередженою та не дискримінаційною.
З приводу вимоги скаржника стосовно дискримінаційного виду охорони Замовника, а саме: «цілодобова фізична охорона з використанням службових собак» вважаємо безпідставною.
Звертаємо увагу, статтею 6 Закону України «Про охоронну діяльність» передбачено, що охорона майна та фізичних осіб забезпечується персоналом охорони шляхом здійснення таких заходів:
1) використання пунктів централізованого спостереження, технічних засобів охорони, транспорту реагування, службових собак;
2) контроль за станом майнової безпеки об'єкта охорони;
3) запобігання загрозам особистій безпеці фізичної особи, яка охороняється;
4) реагування в межах наданих законом повноважень на протиправні дії, пов'язані з посяганням на об'єкт охорони.»
Тобто, Замовник, спираючись на чине законодавство ніяк не порушив норм права, та не обмежив коло потенційних учасників. Дана вимога Замовника не є дискримінаційною.
Замовником встановлено що «Працівники Учасника, які будуть задіяні при охороні об’єктів Замовника, повинні бути застраховані на момент подання тендерних пропозицій від подій, внаслідок яких може бути заподіяна шкода їх життю, здоров’ю та працездатності, в тому числі від поранень та травм, заподіяних третьою особою.» Скаржник вказує, що дана норма є дискримінаційною.
Замовником встановлені єдині вимоги з охорони праці для всіх підприємств та суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності та видів діяльності та враховані вимоги Законодавства про охорону праці, що складається з «Кодексу законів про працю України,» Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"» та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Дана норма базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.
Усі працівники згідно із законом підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
В разі настання нещасного випадку на виробництві з працівником, що застраховані мають соціальний захист та повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Умови трудового договору не можуть містити положень, що суперечать законам та іншим нормативно-правовим актам з охорони праці.
Полтавське комунальне автотранспортне підприємство належить до організації, що виконує роботи підвищеної небезпеки. Тому Замовником і передбачена дана норма.
Отже вимога Замовника є обґрунтованою та не містить обмежувальне коло осіб і не є дискримінаційною.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2024-03-08-006386-a.c2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "ЦЕРБЕР ЗАХИСТУ", Код ЄДРПОУ:43198622
Пошук по цьому автору
Дата подання: 12.03.2024 16:45

Встановлення дискримінаційних вимог

Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 14.03.2024 16:51

Документи подані скаржником

12.03.2024 16:27
sign.p7s

Аукціон

Початок:
05.04.2024 13:31
Завершення:
05.04.2024 14:12

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 05.04.2024 14:12

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ОХОРОННА КОМПАНІЯ "САКУРА ГРУПП""
Пошук по цьому учаснику
498 300 UAH з ПДВ 277 200 UAH з ПДВ Документи
379 598.40 UAH з ПДВ 329 668 UAH з ПДВ Документи
Багатопрофільна приватна фірма "Кольчуга-КІДІС"
Пошук по цьому учаснику
407 856 UAH з ПДВ 329 669 UAH з ПДВ Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЕВЕРЕСТ О"
Пошук по цьому учаснику
407 160 UAH з ПДВ 344 520 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ПРОТЕКТ ФІРМ"
Пошук по цьому учаснику
481 800 UAH з ПДВ 481 800 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

27.03.2024 16:14
sign.p7s
27.03.2024 16:14
sign.p7s
27.03.2024 16:12
14. Лист-згода.pdf
27.03.2024 16:12
8. Ліцензія.pdf
27.03.2024 16:12
7. Витяг ЄП.pdf
27.03.2024 16:12
22. Працівники.pdf
27.03.2024 16:12
6. Виписка ЄДР.pdf
27.03.2024 16:12
2. Опис ОК СГ.pdf

Публічні документи

24.04.2024 16:57
sign.p7s
24.04.2024 16:57
Ліцензія МВС.pdf
24.04.2024 16:57
Довідка юр.zip
24.04.2024 16:57
Довідка фіз.zip
28.03.2024 14:13
sign.p7s
28.03.2024 14:13
sign.p7s
28.03.2024 14:05
Листи згоди.pdf
28.03.2024 14:05
Виписка.pdf
28.03.2024 14:05
Лист згода.pdf

Публічні документи

03.04.2024 21:16
sign.p7s
03.04.2024 21:15
Фото авто.pdf
03.04.2024 21:14
3 розряд.pdf

Публічні документи

03.04.2024 18:21
sign.p7s
03.04.2024 18:21
sign.p7s

Публічні документи

02.04.2024 15:30
sign.p7s
02.04.2024 15:30
sign.p7s
02.04.2024 15:27
ГШР.pdf
02.04.2024 15:27
ГШР.pdf.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ОХОРОННА КОМПАНІЯ "САКУРА ГРУПП""
#45404086
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 277 200 UAH з ПДВ 11.04.2024 14:17
ПП "Явір-2000"
#31175036
Пошук по цьому переможцю
Переможець 329 668 UAH з ПДВ 23.04.2024 16:30

Документи

05.04.2024 14:12
edr_identification.yaml
11.04.2024 14:15
Протокол 50.PDF
11.04.2024 14:17
sign.p7s

Документи

11.04.2024 14:21
edr_identification.yaml
18.04.2024 10:14
sign.p7s
23.04.2024 16:25
Протокол 75.pdf
18.04.2024 10:14
sign.p7s
23.04.2024 16:31
napc

Переможець

Дата і час публікації: 23.04.2024 16:30

Учасник Пропозиція Документи
ПП "Явір-2000"
Пошук по цьому переможцю
#31175036
329 668 UAH з ПДВ Документи

Документи

11.04.2024 14:21
edr_identification.yaml
18.04.2024 10:14
sign.p7s
23.04.2024 16:25
Протокол 75.pdf
18.04.2024 10:14
sign.p7s
23.04.2024 16:31
napc

Укладений договір


Строк дії 30.04.2024 00:00 - 31.12.2024 00:00
Номер 277
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір 277.pdf Укладений
329 668
30.04.2024 14:54
30.04.2024
sign.p7s Укладений
30.04.2024 14:58

Зміни до договору

priceReductionWithoutQuantity 02.05.2024 15:09
Опис змін: Погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг)
Номер договору: 1
Контракт:

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання