Вугілля кам’яне; Брикети паливні (котуни) на основі вугілля

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-04-04-009315-a
  • 09111100-1 - Вугілля
  • Відмінена
Найменування замовника:
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ДАШІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Людмила СТЕПОВА, +380434532250 , lvgx2011@gmail.com
Адреса замовника
Україна, смт. Дашів,, 22740, Вінницька область, вул. Горького, буд. 9
Очікувана вартість
1 080 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 11.05.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 02.05.2024 00:00

Оскарження умов:

до 02.05.2024 00:00

Подання пропозицій:

05.05.2024 00:00

Очікувана вартість
1 080 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
32 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
5 400 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

105 тонна
Вугілля кам’яне марки ДГ (13-100)
ДК 021:2015: 09111100-1 — Вугілля
12 тонна
Брикети паливні (котуни) на основі вугілля
ДК 021:2015: 09111220-8 — Брикетоване вугілля

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Порушення п. 29 Особливостей.

Дата подання: 05.04.2024 21:22
Дата відповіді: 08.04.2024 15:56
Предметом закупівлі є Вугілля кам’яне марки ДГ (13-100) Згідно вимог Додатку 4, Учасник надає у складі пропозиції наступні документи: - для вугілля (марка ДГ): скан-копію сертифікату генетичних, технологічних та якісних характеристик на марку вугілля, що передбачене згідно цієї документації, завірені виробником або постачальником товару; Також, додатково у складі своєї пропозиції учасник повинен надати копію договору на постачання товару, який є предметом даної закупівлі, щодо постачання вугілля учаснику, від постачальників або виробників товару чиї документи надає учасник для підтвердження якості, та походження товару (чинного не менше ніж до кінцевого строку поставки за даною закупівлею) (дана копія договору має бути завірена мокрою печаткою та підписом виробника або постачальника). Разом з цим, Учасник у складі пропозиції повинен надати інформацію про походження вугілля, повне найменування виробника, його адресу. Однак, згідно п. 29 Особливостей, для закупівлі твердого палива, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі). Зауважмо, що предмет даних торгів є твердим паливом і використовували Замовник збирається такий товар як паливо для опалення. Для Вугілля кам’яного передбачений національні стандарти: ДСТУ 7146:2010 «Вугілля кам’яне та антрацит для побутових потреб. Технічні умови". та ДСТУ 3472:2015 «Вугілля буре, кам’яне та антрацит. Класифікація». Пунктом 7.10 ДСТУ 7146:2010 передбачено, що під час укладання договору на постачання вугілля для побутових потреб повинен бути представлений сертифікат генетичних, технологічних та якісних характеристик, що містить основні та додаткові параметри кодифікації вугілля середнього та високого рангів згідно з ГОСТ 30313 та Міжнародною системою кодифікації. Термін дії сертифіката генетичних, технологічних та якісних характеристик - чотири роки. Згідно пунктів 7.3 ДСТУ 7146:2010 партію вугілля вважають прийнятою до відправлення, якщо від неї відібрано об'єднану товарну пробу згідно з ДСТУ 4096 та оформлено посвідчення якості. Отже, Замовник може вимагати надання тільки сертифікату генетичних, технологічних та якісних характеристик та посвідчення якості, а не вигадувати вимоги під окремий пакет документів «улюбленого» учасника, при цьому ставлячи учасника в залежність від волевиявлення третіх осіб. Вимоги щодо завіряння сертифікату та вимога щодо надання договору з постачальником або виробником є НЕЗАКОННИМИ та підлягають виключенню. Внесіть зміни! у іншому випадку звернемось до АМКУ за захистом своїх прав!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня, з приводу Вашого запитання повідомляємо наступне: відповідно до п.29 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022 р. (зі змінами) (далі – Особливості) У разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються. У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати ВИМОГИ ДО ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі).
П.29 Особливостей встановлює вимоги саме до предмету закупівлі, тобто його технічних, якісних характеристик. Зокрема ДСТУ 7146-2010 (далі – ДСТУ) встановлює саме характеристики предмету закупівлі, звертаємо увагу, що вимоги тендерної документації жодним чином не порушують та відповідають вимогам встановленим ДСТУ. Зокрема зазначені документи стосуються вимог саме до учасника процедури закупівлі, а конкретно можливість законної поставки саме товару документи якості якого надаються в складі пропозиції.
Згідно з пунктом 28 Особливостей, тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих Особливостей. Частина 2 статті 22 Закону мстить невичерпний перелік відомостей, які зазначаються у тендерній документації. Відповідно до частини 3 статті 22 Закону, тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Замовник має право включати до тендерної документації вимоги, що не заборонені чинним законодавством. Враховуючи відсутність нормативно-правової заборони на включення до тендерної документації вимог щодо надання у складі тендерних пропозицій учасників сертифікатів про відповідність міжнародним стандартам у різних галузях, Замовником було прийнято рішення про включення таких вимог до тендерної документації.
Так відповідно до п. 5 Додатку 4 тендерної документації Учасник надає у складі пропозиції наступні документи: для вугілля (марка ДГ): скан-копію сертифікату генетичних, технологічних та якісних характеристик на марку вугілля, що передбачене згідно цієї документації, завірені виробником або постачальником товару. Також, додатково у складі своєї пропозиції учасник повинен надати копію договору на постачання товару, який є предметом даної закупівлі, щодо постачання вугілля учаснику, від постачальників або виробників товару чиї документи надає учасник для підтвердження якості, та походження товару (чинного протягом 2024 року) (дана копія договору має бути завірена мокрою печаткою та підписом виробника або постачальника).
Щодо завірення копії документа, вимога є такою, що не суперечить національному законодавству.
Щодо порядку оформлення документів відмічаємо, що згідно з наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 р. № 144 з 1 вересня 2021 року набрав чинності національний стандарт ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів». Згідно п. 1.1 та п. 1.2 зазначеного стандарту: Цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи незалежно від носія інформації (далі — документи), зокрема на: організаційні (положення, статути, посадові інструкції, штатні розписи тощо); розпорядчі (постанови, рішення, накази, розпорядження); інформаційно-аналітичні (акти, довідки, доповідні записки, пояснювальні записки, службові листи тощо) документи, створювані в результаті діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій та інших юридичних осіб (далі — юридична особа) незалежно від їхнього функціонально- цільового призначення, рівня і масштабу діяльності та форми власності. Цей стандарт установлює: склад реквізитів документів; вимоги до змісту та місця розташування реквізитів у документах; вимоги до бланків та оформлення документів; вимоги до виготовлення документів.
Згідно Розділу 4 стандарту до складу реквізитів документу входить 26 — відмітка про засвідчення копії документа. П. 5.26 вказує Відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
Копії документів, не завірені безпосереднім виробником або постачальником , який має в наявності вугілля, не підтверджують законність походження вугілля та дотримання вимог щодо його якості.
Наявність цих документів, посвідчених печаткою виробника або постачальника, свідчить про те, що незалежно від кількості посередників між виробником та учасником, необхідна кількість вугілля належною якості буде гарантовано надана учаснику для реалізації Замовнику.
Таким чином вимоги тендерної документації щодо засвідчення справжності копії документів тендерної пропозиції відповідає вимогам законодавства та жодним чином не дискримінує учасників.
Щодо договору поставки необхідно зазначити, що вимоги Замовника про надання договору узгоджуються з предметом закупівлі, оскільки таким чином підтверджується відповідність наданих документів якості на товар т отримання Замовником товару характеристики якого були надані в складі пропозиції. Дана вимога стосується підтвердження шляху отримання та постачання якісного товару Замовнику.
Звертаємо увагу, що відповідно до Особливостей Замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран, за винятком товарів походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” таким чином Замовник повинен встановити вимоги тендерної документації, що забезпечать недопущення закупівлі товарі вищезгаданого походження

Порушення п. 29 Особливостей.

Дата подання: 05.04.2024 21:39
Дата відповіді: 08.04.2024 15:56
Предметом торгів є Брикети паливні (котуни) на основі вугілля. Згідно вимог Додатку 4 до ТД, для брикетів: у складі тендерної документації надати - документ про якість на брикети (котуни) на вугільній основі із зазначенням виробника продукції, виданий випробувальним центром, який має чинний атестат акредитації, копію нормативно - технічного документу (технічних умов виробника) за якими виготовляються брикети (котуни) на вугільній основі. Для даного виду товару передбачені наступні національні стандарти для приймання вказаного товару за якістю: ДСТУ 7493:2013 "Вугілля буре, кам'яне, антрацит і вугільні брикети. Правила приймання за якістю". Такий стандарт не передбачає, що документ про якість повинен бути виданий САМЕ випробувальним центром, який має чинний атестат акредитації, також НЕ передбачає надання копію нормативно - технічного документу (технічних умов виробника) за якими виготовляються брикети (котуни) на вугільній основі для підтвердженя якості такого товару. Отже, вбачається, що Замовник порушив порядок проведення торгів - п. 29 Особливостей. Окрім цього, з встановлених вимог до товару - Брикети паливні (котуни) на основі вугілля, вбачається, що Замовник прописав такі вимоги ПІД ОДНОГО ВИРОБНИКА, що унеможливлює конкуренцію у цих торгах, що в свою чергу є порушенням принципів проведення торгів. Приберіть незаконні вимоги, у іншому випадку будемо вимушені звернутись до Органу оскарження за захистом прав (як приклад надаємо посилання на закупівлю UA-2023-08-22-003775-a, у якій було оскаржено подібні незаконні вимоги)
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня, з приводу Вашого запитання повідомляємо наступне: згідно з пунктом 28 Особливостей, тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих Особливостей. Частина 2 статті 22 Закону мстить невичерпний перелік відомостей, які зазначаються у тендерній документації. Відповідно до частини 3 статті 22 Закону, тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Замовник має право включати до тендерної документації вимоги, що не заборонені чинним законодавством. Зазначене Вами ДСТУ регулює правила приймання товару, а не його технічні характеристики. Звертаємо увагу, що умовами тендерної документації не передбачено виду документа якості та його форми, що дозволяє учасникам надати будь-які належним чином оформлені документи. Щодо акредитації умовами документації не вимагається надання такого атестату в складі пропозиції, дана умова забезпечує право Замовника на отримання достовірної інформації щодо якості товару. Щодо технічних умов відмічаємо, що умовами документації не передбачено жодних конкретних найменувань чи вимог до технічних умов. Так, виробники брикетів повинні мати власні затверджені технічні умови, тим самих документація не обмежує учасників в наданні технічних умов. Дана вимога забезпечує належність якості запропонованого товару та захист прав та інтересів Замовника.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2024-04-04-009315-a.a1

Статус:
Повернуто, як помилково направлену

Скаржник: ТОВ "ВФМ ГРУП", Код ЄДРПОУ:41493455
Пошук по цьому автору
Дата подання: відсутня

Скарга в порядку ст. 18 Закону.

04.04.2024 року ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ДАШІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ оголосило в електронній системі публічних закупівель "PROZORRO" закупівлю відкриті торги з особливостями предметом якої є товар - ДК 021:2015: 09110000-3 Тверде паливо (посилання на закупівлю: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-04-04-009315-a) (далі – Процедура закупівлі/Торги). Також, 04.04.2024 року Замовником опубліковано тендерну документацію затверджену рішенням уповноваженої особи від 04.04.2024р. без номеру (далі — тендерна документація/ТД/документація). Уважно ознайомившись з вимогами ТД, ТОВ «ВФМ ГРУП» повідомляє, що вимоги ТД порушують вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» (зі змінами) (далі - Закон) та положення Постанови КМ України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження ОСОБЛИВОСТЕЙ здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (зі змінами) (далі- Особливості) та також наше право на участь у цих Торгах. Згідно положень ч. 4 ст. 22 Закону, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації Учасників. Крім того, положеннями Закону та Особливостей зобов’язано Замовника дотримуватись принципів здійснення державних закупівель, що визначених статтею 5 Закону, зокрема 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням. Замовник нехтує вимогами чинного законодавства і встановлює незаконні, дискримінаційні вимоги, при цьому порушує і принципи проведення торгів. Також, діями Замовником порушено наші права на участь у даних торгах. Відновлення наших прав на участь на рівних умовах у даних торгах та усунення порушень порядку проведення торгів Замовником можливо шляхом задоволення нашої скарги Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Помилка

Кількість скарг: UA-2024-04-04-009315-a.b2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Приватне підприємство "НАФТОАГРОСЕРВІС", Код ЄДРПОУ:32872463
Пошук по цьому автору
Дата подання: 08.04.2024 19:22

СКАРГА про порушення законодавства про публічні закупівлі

04 квітня 2024 року Замовником було розміщено файл тендерної документації. Зі змісту якої вбачалась наявність дискримінаційних вимог, які порушують вільну конкуренцію, основні принципи публічних закупівель та наші права на участь у закупівлі. Вважаємо що таке рішення суперечить Закону та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. No 1178
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 10.04.2024 17:27

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
11.05.2024 00:00
Причина відміни
Відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг
Причина відміни
відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг, у зв’язку з закінченням опалювального сезону
Документи
30.04.2024 16:02 DOC001_1.PDF
30.04.2024 16:05 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання