Електрична енергія та супутні послуги на потребу 2024 року

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-04-15-004891-a
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Пропозиції розглянуті
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство "Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Зоряний" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Віталій Явтушенко, +380675304720 , kr.zorianyi@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м. Кременчук, 39600, Полтавська область, вул. Миколаївська, 9
Переможець
ТОВ "ПРОМГАЗ СІТІ"
Очікувана вартість
1 887 890 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 10.05.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 21.04.2024 00:00

Оскарження умов:

до 21.04.2024 00:00

Подання пропозицій:

24.04.2024 00:00

Початок аукціону:

24.04.2024 15:07

Очікувана вартість
1 887 890 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
9 439 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
червень - грудень 2024 року

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

265900 кіловат-година
Електрична енергія та супутні послуги на потребу 2024 року
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

19.04.2024 11:48
19.04.2024 11:48

Запитання до процедури

ЦОК

Дата подання: 16.04.2024 09:46
Дата відповіді: 19.04.2024 11:04
Шановний Замовнику! ТОВ "ЕНЕРА СУМИ" звертає увагу на те, що чинним законодавством не обумовлюється необхідність створення в конкретно визначених областях власного центру обслуговування споживачів (клієнтів) чи власного окремого структурного підрозділу на яких покладається забезпечення дотримання визначеного "Правилами роздрібного ринку електричної енергії" порядку розгляду звернень/скарг/претензій споживачів та проведення особистого прийому споживачів. У зв’язку з вище зазначеним постачальники не зобов'язані мати свої структурні підрозділи в кожній області України. Постачальники отримують відповідну ліцензію, згідно з якою мають право здійснювати господарську діяльність по всій території України. Жодними чинними нормативно-правовими актами не встановлено обов'язок про створення структурних підрозділів в конкретних областях, як це вимагається Вашою тендерною документацією. ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» створено власний Центр обслуговування споживачів за місцезнаходженням: 40004, м. Суми, вул. Реміснича, 35. Центр обслуговування споживачів ТОВ "ЕНЕРА СУМИ" відповідає всім вимогам, що встановлені законодавством, здійснює діяльність на підставі Положення про Центр обслуговування споживачів. Стосовно ведення договірних відносин та обміну інформацією та документами зі Замовником, то на теперішній час є різні види засобів комунікацій: листування поштою, в тому числі електронною, зв'язок в телефонному режимі, що не створює перешкод для належного виконання договірних зобов'язань сторонами. У ТОВ "ЕНЕРА СУМИ" наявний досвід виконання аналогічних договорів з замовниками, які так само територіально віддалені від місцезнаходження ТОВ "ЕНЕРА СУМИ". Проте це жодним чином не перешкоджало надійному виконанню таких договорів. Проте Вами встановлені такі вимоги, які дозволяють взяти участь в закупівлі виключно постачальникам, які розташовані на території м. Полтава, або тим які створюють Центри обслуговування споживачів в кожній області України, що не передбачено жодним нормативно-правовим актом в Україні. У зв’язку з цим, відповідаючи вимогам законодавства в частині створення і функціонування Центру обслуговування споживачів (клієнтів) та маючи можливість здійснювати діяльність з постачання електричної енергії споживачу (Замовнику), ТОВ "ЕНЕРА СУМИ" не зможе взяти участь у закупівлі через встановлення Замовником в тендерній документації дискримінаційних вимог. Просимо внести зміни до тендерної документації і виключити вимоги, які територіально дискримінують учасників, зокрема і ТОВ "ЕНЕРА СУМИ".
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Нами було уважно роглянуте Ваше звернення яке містило питання щодо надання відомостей визначених пунктом 15 Розділу І Додатку 3 до Тендерної документації.
Ви вважаєте вимогу тендерної документації, стосовно наявності на території Полтавської області Центру обслуговування споживачів (клієнтів) (далі – ЦОС) або посадової особи, з робочим місцем на території Полтавської області дискримінаційною і вимагає виключити її з тендерної документації шляхом оприлюднення тендерної документації в новій редакції зі змінами, оскільки, цитуємо: дозволяє взяти участь в закупівлі виключно постачальникам, які розташовані на території м. Полтава, або тим які створюють Центри обслуговування споживачів в кожній області України, що не передбачено жодним нормативно-правовим актом України.
Свою вимогу ви обґрунтовуєте тим, що чинним законодавством не обумовлюється необхідність створення в конкретно визначених областях власного центру обслуговування споживачів (клієнтів) чи власного окремого структурного підрозділу на яких покладається забезпечення дотримання визначеного «Правилами роздрібного ринку електричної енергії», що затверджені Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – Правила) порядку розгляду звернень/скарг/претензій споживачів та проведення особистого прийому споживачів.
Крім цього вважаєте, що в профільному законодавстві України відсутні вимоги та прямі норми, які б вказували на необхідність створення структурного підрозділу або знаходження посадової особи постачальника, на яку покладено такі функції, на території регіонів куди здійснюється постачання або планується постачання електроенергії.
Враховуючи викладене Ви вважаєте, що виконання такої вимоги замовника є виключним правом, а не його обов’язком.
Виходячи з того факту, що з початком збройної агресії Російської Федерації в Україні з березня 2022 року КНП «ДЗОВ «Зоряний» виконує завдання Кременчуцької районної військової адміністрації з розміщення осіб визначених п. 17 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», підприємство несе відповідальність за організацію безперебійного постачання електричної енергії на його об’єктах.
З метою недопущення безвідповідального ставлення потенційних постачальників електричної енергії та недотримання ними вимог постачання електричної енергії, забезпечення комерційної якості наданих ними послуг, вчасного та повного інформування Споживача про умови постачання електричної енергії, ціни на електричну енергію та вартість послуг, що надаються, надання роз’яснень щодо положень актів чинного законодавства, якими регулюються відносини Сторін, ведення точних та прозорих розрахунків зі Споживачем, а також можливість вирішення спірних питань шляхом досудового врегулювання, Замовником встановлено відповідні вимоги щодо ЦОС та/або посадової особи, з робочим місцем на території Полтавської області.
Так, наприклад, пунктом 8.3.3. згаданих учасником Правил визначено, що під своєї діяльності, зокрема розгляду отриманих від споживачів звернень (скарг/претензій), учасники роздрібного ринку мають дотримуватися розроблених стандартів/вимог/процедур. Стандарти/вимоги/процедури, які розробляються учасниками роздрібного ринку, мають відповідати таким вимогам:
надавати можливість споживачу подавати звернення/скарги/претензії в усній формі (за допомогою телефону або під час особистого прийому відповідальному працівнику учасника роздрібного ринку) та/або письмовій формі (включаючи засоби електронного зв’язку);
надавати можливість споживачам з обмеженими можливостями отримувати інформацію, подавати звернення/скарги/претензії у зручний для них спосіб.
Зазначена вимога встановлена Замовником з урахуванням принципів здійснення публічних закупівель, що містяться в статті 5 Закону, та жодним чином не містить дискримінаційного забарвлення.
Дискримінаційними вважаються вимоги, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників. Насамперед, необхідно розуміти, в чому полягає принцип недискримінації учасників, а також які умови можуть вважатися дискримінаційними. Європейський суд з прав людини визначає дискримінацію як відмінність у ставленні до осіб, які перебувають в аналогічній або схожій ситуації. Відповідні висновки суду можна знайти в рішенні суду у справі № 42184/05 «Карсон та інші проти Сполученого Королівства» від 16.03.2010 р. та рішенні у справі № 13378/05 «Бьорден проти Сполученого Королівства» від 29.04.2008 р.
Принцип недискримінації учасників закріплений у ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У частині 3 ст. 5 Закону прямо передбачається, що замовники забезпечують вільний доступ всіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. Заборону на включення до тендерної документації вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, містить ст. 22 Закону.
Враховуючи, що в Законі України «Про публічні закупівлі» немає переліку умов, які можуть вважатися дискримінаційними, під час оцінки перспектив оскарження необхідно виходити з практики Антимонопольного комітету України та судової практики, що вже склалася у попередні періоди.
Проаналізувавши рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, можна говорити про те, що дискримінаційними визнаються «специфічні» вимоги до предмета закупівлі, відповідати яким може лише один учасник/обмежене коло учасників, та відсутність яких у тендерній документації жодним чином не може вплинути на якість товарів/робіт/послуг (недостатня їх обґрунтованість або навіть недоцільність).
Для прикладу можна навести такі рішення Колегії АМКУ:
• Рішення від 02.10.2018 р. №10119 про задоволення скарги одного з учасників процедури закупівель виробів з дроту (електродів зварювальних), в якому АМКУ дійшов висновку про необґрунтоване встановлення замовником специфічних технічних параметрів предмета закупівлі. Приймаючи рішення про задоволення скарги, АМКУ виходив з того, що замовник у тендерній документації встановив такі специфічні вимоги до предмета закупівлі (температурний режим роботи, особливі характеристики будови продукції), яким у сукупності не може відповідати звичайний виробник. Водночас таким умовам відповідає продукція лише одного виробника у світі — ESAB AB (Швеція). У зв’язку з цим АМКУ дійшов висновку про порушення зазначеними умовами такого принципу публічних закупівель як недискримінація. Аналогічні висновки АМКУ щодо неможливості необґрунтованого встановлення специфічних вимог викладені у рішенні №4377 р/пк-пз від 04.07.2017 р.
• Рішення від 17.09.2018 р. про задоволення скарги одного з учасників процедури закупівлі мастильних засобів, в якому АМКУ дійшов висновку про необґрунтоване встановлення замовником такої умови як обов'язкове отримання погодження документів, що підтверджують якість товару, конкретним державним підприємством — Харківське конструкторське бюро з двигунобудування. АМКУ зазначив, що відповідна вимога є дискримінаційною, адже замовник не довів необхідність отримання погодження саме від цього підприємства.
• Рішення від 04.04.2017 р. №1758 р/пкпз про задоволення скарги учасника процедури закупівлі асфальтобетонної суміші, в якому АМКУ дійшов висновку про необґрунтоване встановлення замовником умови про те, що «місцезнаходження заводу/бази навантаження учасника має бути розташоване в м. Києві або у приміській зоні до 10 км від межі м. Києва». Відповідну вимогу АМКУ визнав дискримінаційною, оскільки замовник не довів необхідність розташування заводу/бази учасника саме у зазначеній місцевості.
Судова практика у відповідній категорії справ свідчить про те, що суди застосовують аналогічний з АМКУ підхід у процесі вирішення питання про дискримінаційність умов тендерної документації. Окремо слід зазначити, що під час судового оскарження учасники надають відповідні аргументи вже під час оскарження рішення АМКУ, винесеного за скаргою учасника на результати торгів.
Отже, виходячи з загальної судової практики, норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель та практики розгляду скарг уповноваженою колегією АМКУ щодо дискримінаційних вимог, тобто вимог яким можуть відповідати лише один або декілька учасників, уповноважена особа повідомляє про те, що подання відомостей стосовно наявності на території Полтавської області ЦОС або посадової особи, з робочим місцем на території Полтавської області не є специфічною вимогою до предмета закупівлі, або до учасника, відповідати яким може лише один учасник/обмежене коло учасників, та відсутність яких у тендерній документації жодним чином не може вплинути на якість товарів/робіт/послуг, а встановлена лише з метою недопущення безвідповідального ставлення потенційних постачальників електричної енергії та недотримання ними вимог її постачання.
Зважаючи на викладене вважаємо вимогу не обґрунтованою та змушені її відхилити.
(з розгорнутою відповіддю ви можете ознайомитись на сторінці закупівлі - дод. 1 до протоколу № 25)
З повагою,
Уповноважена особа з публічних закупівель КНП «ДЗОВ «Зоряний»


Сертифікати ISO

Дата подання: 16.04.2024 11:38
Дата відповіді: 19.04.2024 11:11
Шановний замовнику! Згідно пункту 29 Особливостей, у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються. У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі). А оскільки, національним стандартом згідно чинного законодавства і нормативно-правових актів України, електрична енергія (код ДК 021:2015-09310000-5 "Електрична енергія" обов'язковій сертифікації не підлягає, тому просимо Вас видалити з тендерної документації вимоги щодо сертифікації електричної енергії.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Нами було уважно роглянуте Ваше звернення яке містило:
1) питання стосовно відповідності змісту пункту 5 Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації пункту 29 Особливостей;
2) вимогу на видалення з Тендерної документації вимог щодо сертифікації електричної енергії.
Стосовно першого питання: вважаємо зауваження Учасника прийнятним та зобов’язуємося внести відповідні зміни до пункту 5 Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації у найкоротший термін.
Стосовно вимоги Учасника на видалення з Тендерної документації вимог щодо сертифікації електричної енергії:
Свою вимогу Ви, посилаючись на абзац другий пункту 29 Особливостей, обґрунтовуєте тим, що, цитуємо: національним стандартом згідно чинного законодавства і нормативно-правових актів України, електрична енергія код ДК 021:2015: 09310000-5 «Електрична енергія» обов’язковій сертифікації не підлягає.
Враховуючи викладене Ви вважаєте, що виконання такої вимоги замовника є виключним правом, а не його обов’язком.
Нагадаємо учаснику що для електричної енергії передбачено відповідний чинний національний стандарт ДСТУ EN 50160:2014. «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення (EN 50160:2010, IDT)».
Одночасно із цим, постачання електричної енергії включає не лише вимоги до товару, але і порядку його поставки та порядку взаємодії із постачальником під час виконання договору по такому специфічному предмету закупівлі.
Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375, визначено 26 гарантованих стандартів для оператора системи розподілу, 22 гарантованих стандарти для оператора системи передачі та 6 гарантованих стандартів для електропостачальника (див. п. 4.3. розділу 4 згаданого Порядку) та компенсації за їх недотримання.
Із цім документом учасник може самостійно ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0375874-18#n11.
Використання сертифікатів ISO (Міжнародна організація зі стандартизації) в діяльності підприємств може мати ряд переваг. Вони допомагають забезпечити високу якість продукції або послуг, мають міжнародне визнання і довіру, зменшують ризики та допомагають підприємствам працювати на світовому ринку. Стандарти ISO сприяють зменшенню ризиків невиконання укладеного договору. Використання стандартів ISO допомагає зменшити ризик невиконання та помилок в діяльності, оскільки вони включають найкращі практики та процедури. Перевірка сертифікатів ISO постачальника важлива, оскільки вона дозволяє переконатися, що підприємство чи постачальник дійсно володіє сертифікатами, які вона вказує. Це зменшує ризик отримання низької якості товарів чи послуг та допомагає забезпечити довіру до партнерів та постачальників.
Система управління діяльністю учасника з постачання електричної енергії повинна відповідати вимогам стандартів на системи управління ISO 9001:2015 (або еквівалент). Сфера сертифікації – постачання електричної енергії. Означений сертифікат свідчить про відповідність постачальника електричної енергії міжнародним стандартам менеджменту якості стосовно надання послуг з організації купівлі-продажу електричної енергії.
Зважаючи на викладене вважаємо вимогу учасника не обґрунтованою та змушені її відхилити.
(з розгорнутою відповіддю ви можете ознайомитись на сторінці закупівлі - дод. 2 до протоколу № 25)
З повагою,
Уповноважена особа з публічних закупівель КНП «ДЗОВ «Зоряний»


Вимога усунути порушення

Дата подання: 17.04.2024 11:51
Дата відповіді: 19.04.2024 11:14
Доброго дня! Шановний Замовнику відповідно до ТД: з метою підтвердження якісного, відповідального та добросовісного надання послуг, Учасник у складі тендерної пропозиції має надати наступні документи: - гарантійний лист (складений у довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завірений печаткою (у разі її наявності)), про те, що в період з 2019р. по 2023р. (включно) він не набував статусу «дефолтного» або «переддефолтного» та зазначена інформація не була оприлюднена на сайті оператора системи передачі (ДП «НЕК «Укренерго»), який виконує функції адміністратора розрахунків та/або інших відкритих джерелах інформації, відповідно до «Правил ринку», затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року N 307 у редакції постанови НКРЕКП від 24 червня 2019 року N 1168. Відповідно до частини четвертої статті 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. НЕК "Укренерго" публікує інформацію щодо учасників ринку, яким надано статус преддефолтний/дефолтний на своєму веб-сайті згідно з п.п.1.9.2. "Правил ринку", затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 307. Тобто, така інформація є публічною, знаходиться у відкритому доступі та Замовник має можливість ознайомитись, чи не перебуває та чи не перебував учасник в статусі "дефолтного" за посиланням https://ua.energy/perelik-uchasnykiv-rynku-yakym-nadano-status-pereddefoltnyj/. Вважаємо вимогу про не набуття статусу «переддефолтного» дискримінаційною виходячи з наступного. "Правила ринку" затверджені Постановою НКРЕКП від 24.06.2019 № 1168. Відповідно до пункту 1.1.1 "Правил ринку". Правила визначають порядок реєстрації учасників ринку, порядок та вимоги до забезпечення виконання зобов'язань за договорами про врегулювання небалансів електричної енергії, правила балансування, правила функціонування ринку допоміжних послуг, порядок проведення розрахунків на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг, порядок виставлення рахунків, порядок внесення змін до цих Правил, положення щодо функціонування ринку при виникненні надзвичайної ситуації в об’єднаній енергетичній системі України. "Правилами ринку" передбачено надання статусу "переддефолтний" у разі настання однієї з трьох подій або обставин, що передбачені пунктом 1.7.1 Правил. У випадку визнання за суб’єктом господарювання статусу "переддефолтний" та/або "дефолтний", про це офіційно повідомляється на вебсайті адміністратора розрахунків (НЕК "Укренерго"). Інформація про учасників ринку, що набули відповідного статусу, оновлюється щоденно. В такому випадку, учаснику ринку надається два робочі дні для усунення підстав, які стали причиною надання статусу «переддефолтний». У разі тривалості статусу «переддефолтний» для учасника ринку більше двох робочих днів, учасник ринку набуває статусу «дефолтний» (п.1.7.4. Правил ринку). Відтак, чинне законодавство не обмежує у діяльності постачальників електричної енергії щодо здійснення діяльності з постачання електроенергії, в разі набуття статусу «переддефолтний». Цей статус може тривати лише два робочі дні, і у разі зняття такого статусу, постачальник електричної енергії здійснює свою діяльність незалежно від перебування в статусі «переддефолтний». Статус «переддефолтний» анулюється в разі вирішення подій або обставин п. 1.7.1. Правил ринку та носить виключно попереджувальний характер, і ніяким чином не впливає на постачання електричної енергії і не є перепоною для подальшого постачання, участі у закупівлях, тощо. Помилковою вимогу про надання гарантійного листа щодо дефолтного та переддефолтного стану вважає й Антимонопольний комітет України (далі - Комітет), який надав обов’язкові для розгляду рекомендації Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо вдосконалення вимог до учасників процедур закупівель електричної енергії від 05.03.2020 № 5-рк. Комітет зазначає, що при закупівлі електричної енергії замовники виписують до постачальників вимоги, яким можуть відповідати тільки найкрупніші гравці на ринку Однією із таких вимог Комітет визнає надання гарантійного листа про те, що потенційний постачальник не набував статусу "Дефолтного" або "Переддефолтного" за період 2019-2023 року. Хоча насправді у випадку визнання такого статусу про це офіційно повідомляється на вебсайті Адміністратора розрахунків. Інформація там оновлюється щодня, тому перевірити відсутність в переліку учасника торгів на день закупівель можна без додаткової вимоги надати гарантійного листа. Комітет зазначає (пункти 45-48 наведених вище рекомендацій), що відповідно до пункту 1.7.2 "Правил ринку" Адміністратор розрахунків на період існування такого статусу, зокрема, публікує на офіційному веб-сайті Адміністратора розрахунків повідомлення про набуття учасником ринку статусу "Переддефолтний" із зазначенням дати набуття такого статусу. Отже, чинним нормативно-правовими актами, що діють у сфері енергетики, а саме - "Правилами ринку", передбачено обов’язок Адміністратора розрахунків публікувати на офіційному вебсайті інформацію щодо учасників, які набули статусу "Переддефолтний". Отже, Замовник може безперешкодно перевірити, чи не набув учасник відкритих торгів такого статусу за допомогою даних з відкритих джерел (офіційний веб-портал Адміністратора розрахунків), а отже, встановлення в Документації вимог щодо надання гарантійного листа про те, що Скаржник не набував статусу "Дефолтного" або "Переддефолтного", може бути додатковим бар’єром для учасників відкритих торгів, а також давати необгрунтовані підстави для Замовника щодо недопуску Пропозиції певного учасника до оцінки. Комітет також підкреслює, що допуск до публічних торгів якомога більшої кількості учасників призведе до цінової конкуренції, а відтак і до здешевлення електроенергії для кінцевого споживача. Таким чином, гарантійний лист, що має надати учасник, абсолютно не гарантує Замовнику неможливість настання негативних наслідків під час виконання останнім договірних зобов’язань. Наявність статусу "Дефолтного" або "Переддефолтного" в минулому абсолютно не впливає на постачання електричної енергії в 2024 році, адже після ануляції відповідного статусу суб’єкт господарювання не має жодних встановлених законодавством обмежень як учасник ринку електричної енергії, в тому числі і таких, що перешкоджали б йому брати участь у процедурі закупівлі. Тобто, це жодним чином не впливає на його здатність добросовісно виконувати свої зобов'язання за договором, бути постачальником електричної енергії тощо. А відтак, вимога про надання вказаного гарантійного листа носить відверто дискримінаційний характер, унеможливлює участь у закупівлі значної кількості суб’єктів господарювання та надає необгрунтовані переваги для участі у закупівлі визначеному колу учасників, протее, об’єктивно не має істотного значення для Замовника. Відповідно до скарги тендерної документації № UA-2022-08-12-008230-a, яку Антимонопольний комітет задовільнив, Замовник повинен внести зміни до тендерної документації та виключити з неї дискримінаційну вимогу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Нами було уважно роглянуте Ваше звернення яке містило вимогу на видалення п. 19 Додатку 3 Тендерної документації.
Свою вимогу учасник, посилаючись на частину четверту статті 22 Закону, обґрунтовує тим, що, цитуємо: тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Вважаємо вимогу Учасника прийнятною та зобов’язуємося внести відповідні зміни до Додатку 3 Тендерної документації у найкоротший термін.
(з розгорнутою відповіддю ви можете ознайомитись на сторінці закупівлі - дод. 4 до протоколу № 25)
З повагою,
Уповноважена особа з публічних закупівель КНП «ДЗОВ «Зоряний»

Вимога прибрати ІСО з тендерної документації

Дата подання: 17.04.2024 11:52
Дата відповіді: 19.04.2024 11:20
Шановний Замовнику! Ми є учасником, який планує та розглядає можливу потенційну участь у Вашій закупівлі. Але звернули нашу увагу, що у тендерній документації Вами зазначено наступне: «Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати документи, що підтверджують наявність системи управління якістю, яка охоплює усі види діяльності, що плануються ним до виконання, а саме:- ДСТУ ISO 9001:2015 (9001:2018) «Системи управління якістю. Вимоги». Сфера сертифікації: торгівля електричною енергією. Виданого на ім‘я учасника закупівлі органом сертифікації, включеним до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України. Наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції. Якщо дата видачі сертифікату більша ніж 12 місяців від дати подання тендерної пропозиції, додатково надається звіт за результатами наглядового аудиту, який виданий органом, що здійснював аудит і сертифікацію; - ISO 14001:2015 «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування». Сфера сертифікації: торгівля електричною енергією. Виданого на ім‘я учасника закупівлі органом сертифікації, включеним до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України. Наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції. Якщо дата видачі сертифікату більша ніж 12 місяців від дати подання тендерної пропозиції, додатково надається звіт за результатами наглядового аудиту, який виданий органом, що здійснював аудит і сертифікацію; - ISO 45001:2019 (ISO 45001:2018) «Системи управління охороною здоров’я та безпекою праці. Вимоги та настанови щодо застосування». Сфера сертифікації: торгівля електричною енергією. Виданого на ім‘я учасника закупівлі органом сертифікації, включеним до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України. Наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції. Якщо дата видачі сертифікату більша ніж 12 місяців від дати подання тендерної пропозиції, додатково надається звіт за результатами наглядового аудиту, який виданий органом, що здійснював аудит і сертифікацію;.» Відповідно до пункту 29 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупів лі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період 2 дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" (далі – Особливості) у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються. У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі). Предметом закупівлі за цими торгами є ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія. Для електричної енергії передбачено діючий стандарт ДСТУ EN 50160:2014. «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення (EN 50160:2010, IDT)». В зазначеному вище національному стандарті для предмета закупівлі ДСТУ EN 50160:2014 немає жодної згадки про надання зазначеного вище сертифікату ДСТУ ISO. Отже, керуючись чинним законодавством України, наголошуємо, що Замовник неправомірно встановив таку оскаржувану вимогу до предмета закупівлі, чим порушив пункт 29 Особливостей. Також, звертаємо Вашу увагу, що наявність таких дискримінаційних вимог в складі ТД спрямована на забезпечення участі та перемоги в цій процедурі одного, учасника. Підсумовуючи наведене, вважаємо, що Замовник порушує основні принципи здійснення публічних закупівель, такі як відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; запобігання корупційним діям і зловживанням, оскільки встановлює очевидно дискримінаційні вимоги ТД, спрямовані на досягнення єдиного результату – забезпечення участі і визнання переможцем конкретно визначеного Учасника. У випадку не внесення змін до тендерної документації, а саме - прибирання завідомо дискримінаційних вимог (сертифікату ISO) ми будемо змушені звернутися до АМКУ. Практика АМКУ з питань сертифікатів ISO незмінна та нашу скаргу буде задоволено. Нагадуємо, що за такі порушення Замовникам передбачається адміністративна відповідальність за порушення статті 164-14 КпАП та передбачає покарання у вигляді штрафів. Окрім того, що при зверненні до органів ДАСУ буде встановлено порушення і Вас зобов’яжуть вчинити дії для їх усунення, то, у зв’язку з цим, можуть бути певні незручності для Вас у проведенні подальшої закупівлі, підписанні договору з можливим переможцем, виконанні умов договору та змушені будете проводити нову закупівлю, якщо вже етап укладення договору пройшов. Беручи до уваги вищевикладене, ми вимагаємо привести тендерну документацію у відповідність до чинного законодавства, у зв’язку із, внесенням до нього змін. Дякуємо за увагу та сподіваємось на взаєморозуміння. Просимо розглянути Рішення АМКУ від 02.04.2024 №5922, яке зазначено у закупівлі під ідентифікатором № - UA-2024-03-19-008889-a. В якому було встановлено - порушення Замовника щодо встановлення вимог до учасників з приводу надання таких сертифікатів. Цитуючи рішення: "Виходячи з наведеного, взяти участь у Процедурі закупівлі зможуть суб’єкти господарювання, які нададуть вищезазначені сертифікати, видані органом сертифікації, включеним до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України, що є дійсним (чинним) на момент його подання до участі у закупівлі зі сферою акредитації саме "постачання електроенергії" та нададуть документ про право використання вищезазначених документів в складі пропозиції учасника, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання, у тому числі, Скаржника. Крім того, відповідно до пункту 29 Особливостей у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються. У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі). Слід зазначити, що національні стандарти для електричної енергії не передбачають необхідності надання вищезазначених документів. За таких умов, вищезазначені умови Документації не узгоджуються із вимогами Особливостей в цій частині. Встановивши наведені вище умови у Документації, Замовник порушив положення пункту 29 Особливостей."
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Нами було уважно роглянуте Ваше звернення яке містило:
1) питання стосовно відповідності змісту пункту 5 Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації пункту 29 Особливостей;
2) вимогу на видалення з Тендерної документації вимог щодо сертифікації електричної енергії.
Стосовно першого питання: вважаємо зауваження Учасника прийнятним та зобов’язуємося внести відповідні зміни до пункту 5 Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації у найкоротший термін.
Стосовно вимоги Учасника на видалення з Тендерної документації вимог щодо сертифікації електричної енергії:
Свою вимогу Ви, посилаючись на абзац другий пункту 29 Особливостей, обґрунтовуєте тим, що, цитуємо: Для електричної енергії передбачено діючий стандарт ДСТУ EN 50160:2014. «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення (EN 50160:2010, IDT)». В зазначеному вище національному стандарті для предмета закупівлі ДСТУ EN 50160:2014 немає жодної згадки про надання зазначеного вище сертифікату ДСТУ ISO. Отже, керуючись чинним законодавством України, наголошуємо, що Замовник неправомірно встановив таку оскаржувану вимогу до предмета закупівлі, чим порушив пункт 29 Особливостей.
Враховуючи викладене Ви вважаєте, що виконання такої вимоги замовника є виключним правом, а не його обов’язком.
Нагадаємо учаснику що одночасно із ДСТУ EN 50160:2014 постачання електричної енергії включає не лише вимоги до товару, але і порядку його поставки та порядку взаємодії із постачальником під час виконання договору по такому специфічному предмету закупівлі.
Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375, визначено 26 гарантованих стандартів для оператора системи розподілу, 22 гарантованих стандарти для оператора системи передачі та 6 гарантованих стандартів для електропостачальника (див. п. 4.3. розділу 4 згаданого Порядку) та компенсації за їх недотримання.
Із цім документом учасник може самостійно ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0375874-18#n11.
Використання сертифікатів ISO (Міжнародна організація зі стандартизації) в діяльності підприємств може мати ряд переваг. Вони допомагають забезпечити високу якість продукції або послуг, мають міжнародне визнання і довіру, зменшують ризики та допомагають підприємствам працювати на світовому ринку. Стандарти ISO сприяють зменшенню ризиків невиконання укладеного договору. Використання стандартів ISO допомагає зменшити ризик невиконання та помилок в діяльності, оскільки вони включають найкращі практики та процедури. Перевірка сертифікатів ISO постачальника важлива, оскільки вона дозволяє переконатися, що підприємство чи постачальник дійсно володіє сертифікатами, які вона вказує. Це зменшує ризик отримання низької якості товарів чи послуг та допомагає забезпечити довіру до партнерів та постачальників.
Система управління діяльністю учасника з постачання електричної енергії повинна відповідати вимогам стандартів на системи управління ISO 9001:2015 (або еквівалент). Сфера сертифікації – постачання електричної енергії. Означений сертифікат свідчить про відповідність постачальника електричної енергії міжнародним стандартам менеджменту якості стосовно надання послуг з організації купівлі-продажу електричної енергії.
Зважаючи на викладене вважаємо вимогу учасника не обґрунтованою та змушені її відхилити.
(з розгорнутою відповіддю ви можете ознайомитись на сторінці закупівлі - дод. 5 до протоколу № 25)
З повагою,
Уповноважена особа з публічних закупівель КНП «ДЗОВ «Зоряний»

Дискримінаційні вимоги щодо наявності Центру обслуговування споживачів, або власного окремого структурного підрозділу на території Полтавської області

Дата подання: 17.04.2024 12:13
Дата відповіді: 19.04.2024 11:31
Шановний, Замовнику! За результатами ознайомлення з вимогами Тендерної Документації встановлено наявність дискримінаційних вимог, що суперечать природі відкритих торгів та йдуть в протиріччя з принципами, передбаченими Законом України «Про публічні закупівлі». Дані вимоги стосуються підтвердження наявності на території Рівненської області власного структурного підрозділу - центру обслуговування споживачів, згідно з вимогами «Правил роздрібного ринку електричної енергії», затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312, який приймає звернення/скарги/претензії споживачів, надає роз’яснення та інформацію, передбачену законодавством, з єдиним вікном для прийому та видачі документів щодо постачання електричної енергії та в якому проводиться особистий прийом споживачів. Жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов’язок створення власних окремих структурних підрозділів по всім регіонам України або призначення посадових осіб з робочим місцем по всім регіонам України, чи мати більше ніж один зазначений об’єкт чи посадову особу. Це виключно бажання Ліцензіата, який одержав ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії на всій території України. Висування вимоги, щодо територіального розміщення вищевказаного підрозділу або посадової особи, – звужує вибір для Вас, як замовника та суперечить принципам закупівлі. Встановлення подібних умов обумовлює створення дискримінаційних вимог. Дискримінаційними вважаються вимоги, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників. Таким чином, у окремих Постачальників виникає необґрунтована перевага над іншими учасниками ринку. На підтвердження існує безліч рішень АМКУ стосовно визнання даних вимог дискримінаційними. Таким чином, вищевикладене тягне за собою порушення, зокрема, Закону України «Про захист економічної конкуренції», Ліцензійних умов та низки інших нормативно-правових актів. Просимо усунути Вас недоліки Тендерної документації у цій частині. В іншому випадку ми змушені будемо звернутись за захистом своїх прав та законних інтересів до Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель із відповідною скаргою щодо виявлених порушень.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Нами було уважно роглянуте Ваше звернення яке містило питання щодо надання відомостей визначених пунктом 15 Розділу І Додатку 3 до Тендерної документації.
Ви вважаєте вимогу тендерної документації, стосовно наявності на території Полтавської області Центру обслуговування споживачів (клієнтів) (далі – ЦОС) або посадової особи, з робочим місцем на території Полтавської області дискримінаційною і вимагає виключити її з тендерної документації шляхом оприлюднення тендерної документації в новій редакції зі змінами, оскільки, цитуємо: висування вимоги, щодо територіального розміщення вищевказаного підрозділу або посадової особи, – звужує вибір для Вас, як замовника та суперечить принципам закупівлі. Встановлення подібних умов обумовлює створення дискримінаційних вимог.
Свою вимогу Ви обґрунтовуєте тим, що жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов’язок створення власних окремих структурних підрозділів по всім регіонам України або призначення посадових осіб з робочим місцем по всім регіонам України, чи мати більше ніж один зазначений об’єкт чи посадову особу. Це виключно бажання Ліцензіата, який одержав ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії на всій території України.
Крім цього Ви вважаєте, що в профільному законодавстві України відсутні вимоги та прямі норми, які б вказували на необхідність створення структурного підрозділу або знаходження посадової особи постачальника, на яку покладено такі функції, на території регіонів куди здійснюється постачання або планується постачання електроенергії.
Виходячи з того факту, що з початком збройної агресії Російської Федерації в Україні з березня 2022 року КНП «ДЗОВ «Зоряний» виконує завдання Кременчуцької районної військової адміністрації з розміщення осіб визначених п. 17 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», підприємство несе відповідальність за організацію безперебійного постачання електричної енергії на його об’єктах.
З метою недопущення безвідповідального ставлення потенційних постачальників електричної енергії та недотримання ними вимог постачання електричної енергії, забезпечення комерційної якості наданих ними послуг, вчасного та повного інформування Споживача про умови постачання електричної енергії, ціни на електричну енергію та вартість послуг, що надаються, надання роз’яснень щодо положень актів чинного законодавства, якими регулюються відносини Сторін, ведення точних та прозорих розрахунків зі Споживачем, а також можливість вирішення спірних питань шляхом досудового врегулювання, Замовником встановлено відповідні вимоги щодо ЦОС та/або посадової особи, з робочим місцем на території Полтавської області.
Так, наприклад, пунктом 8.3.3. згаданих учасником Правил визначено, що під своєї діяльності, зокрема розгляду отриманих від споживачів звернень (скарг/претензій), учасники роздрібного ринку мають дотримуватися розроблених стандартів/вимог/процедур. Стандарти/вимоги/процедури, які розробляються учасниками роздрібного ринку, мають відповідати таким вимогам:
надавати можливість споживачу подавати звернення/скарги/претензії в усній формі (за допомогою телефону або під час особистого прийому відповідальному працівнику учасника роздрібного ринку) та/або письмовій формі (включаючи засоби електронного зв’язку);
надавати можливість споживачам з обмеженими можливостями отримувати інформацію, подавати звернення/скарги/претензії у зручний для них спосіб.
Зазначена вимога встановлена Замовником з урахуванням принципів здійснення публічних закупівель, що містяться в статті 5 Закону, та жодним чином не містить дискримінаційного забарвлення.
Дискримінаційними вважаються вимоги, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників. Насамперед, необхідно розуміти, в чому полягає принцип недискримінації учасників, а також які умови можуть вважатися дискримінаційними. Європейський суд з прав людини визначає дискримінацію як відмінність у ставленні до осіб, які перебувають в аналогічній або схожій ситуації. Відповідні висновки суду можна знайти в рішенні суду у справі № 42184/05 «Карсон та інші проти Сполученого Королівства» від 16.03.2010 р. та рішенні у справі № 13378/05 «Бьорден проти Сполученого Королівства» від 29.04.2008 р.
Принцип недискримінації учасників закріплений у ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У частині 3 ст. 5 Закону прямо передбачається, що замовники забезпечують вільний доступ всіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. Заборону на включення до тендерної документації вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, містить ст. 22 Закону.
Враховуючи, що в Законі України «Про публічні закупівлі» немає переліку умов, які можуть вважатися дискримінаційними, під час оцінки перспектив оскарження необхідно виходити з практики Антимонопольного комітету України та судової практики, що вже склалася у попередні періоди.
Проаналізувавши рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, можна говорити про те, що дискримінаційними визнаються «специфічні» вимоги до предмета закупівлі, відповідати яким може лише один учасник/обмежене коло учасників, та відсутність яких у тендерній документації жодним чином не може вплинути на якість товарів/робіт/послуг (недостатня їх обґрунтованість або навіть недоцільність).
Для прикладу можна навести такі рішення Колегії АМКУ:
• Рішення від 02.10.2018 р. №10119 про задоволення скарги одного з учасників процедури закупівель виробів з дроту (електродів зварювальних), в якому АМКУ дійшов висновку про необґрунтоване встановлення замовником специфічних технічних параметрів предмета закупівлі. Приймаючи рішення про задоволення скарги, АМКУ виходив з того, що замовник у тендерній документації встановив такі специфічні вимоги до предмета закупівлі (температурний режим роботи, особливі характеристики будови продукції), яким у сукупності не може відповідати звичайний виробник. Водночас таким умовам відповідає продукція лише одного виробника у світі — ESAB AB (Швеція). У зв’язку з цим АМКУ дійшов висновку про порушення зазначеними умовами такого принципу публічних закупівель як недискримінація. Аналогічні висновки АМКУ щодо неможливості необґрунтованого встановлення специфічних вимог викладені у рішенні №4377 р/пк-пз від 04.07.2017 р.
• Рішення від 17.09.2018 р. про задоволення скарги одного з учасників процедури закупівлі мастильних засобів, в якому АМКУ дійшов висновку про необґрунтоване встановлення замовником такої умови як обов'язкове отримання погодження документів, що підтверджують якість товару, конкретним державним підприємством — Харківське конструкторське бюро з двигунобудування. АМКУ зазначив, що відповідна вимога є дискримінаційною, адже замовник не довів необхідність отримання погодження саме від цього підприємства.
• Рішення від 04.04.2017 р. №1758 р/пкпз про задоволення скарги учасника процедури закупівлі асфальтобетонної суміші, в якому АМКУ дійшов висновку про необґрунтоване встановлення замовником умови про те, що «місцезнаходження заводу/бази навантаження учасника має бути розташоване в м. Києві або у приміській зоні до 10 км від межі м. Києва». Відповідну вимогу АМКУ визнав дискримінаційною, оскільки замовник не довів необхідність розташування заводу/бази учасника саме у зазначеній місцевості.
• Рішення від 25.09.2018 р. №9891 р/пкпз про задоволення скарги учасника процедури закупівлі твердого палива у зв’язку з необґрунтованим встановленням замовником у тендерній документації вимоги про наявність в учасника не менше ніж 50% марки вугілля, що є предметом цієї закупівлі на складі. Відповідну вимогу АМКУ визнав дискримінаційною щодо учасників процедури закупівлі, в тому числі щодо скаржника.
Судова практика у відповідній категорії справ свідчить про те, що суди застосовують аналогічний з АМКУ підхід у процесі вирішення питання про дискримінаційність умов тендерної документації. Окремо слід зазначити, що під час судового оскарження учасники надають відповідні аргументи вже під час оскарження рішення АМКУ, винесеного за скаргою учасника на результати торгів.
Отже, виходячи з загальної судової практики, норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель та практики розгляду скарг уповноваженою колегією АМКУ щодо дискримінаційних вимог, тобто вимог яким можуть відповідати лише один або декілька учасників, уповноважена особа повідомляє про те, що подання відомостей стосовно наявності на території Полтавської області ЦОС або посадової особи, з робочим місцем на території Полтавської області не є специфічною вимогою до предмета закупівлі, або до учасника, відповідати яким може лише один учасник/обмежене коло учасників, та відсутність яких у тендерній документації жодним чином не може вплинути на якість товарів/робіт/послуг, а встановлена лише з метою недопущення безвідповідального ставлення потенційних постачальників електричної енергії та недотримання ними вимог її постачання.
Зважаючи на викладене вважаємо вимогу не обґрунтованою та змушені її відхилити.
(з розгорнутою відповіддю ви можете ознайомитись на сторінці закупівлі - дод. 6 до протоколу № 25)
З повагою,
Уповноважена особа з публічних закупівель КНП «ДЗОВ «Зоряний»
Розгорнути: 5 Згорнути

Аукціон

Початок:
24.04.2024 15:07
Завершення:
24.04.2024 15:30

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 24.04.2024 15:30

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДНІПРОВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ"
Пошук по цьому учаснику
1 559 015.31 UAH з ПДВ 1 559 015.31 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ПРОМГАЗ СІТІ"
Пошук по цьому учаснику
1 858 641 UAH з ПДВ 1 858 641 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

26.04.2024 10:57
sign.p7s
26.04.2024 10:57
Довідка (83).zip.p7s
26.04.2024 10:57
Довідка (82).zip.p7s
26.04.2024 10:57
Довідка (4).zip.p7s
26.04.2024 10:57
Довідка (3).zip.p7s
26.04.2024 10:57
Довідка (83).zip
26.04.2024 10:57
Довідка (82).zip
26.04.2024 10:57
Довідка (4).zip
26.04.2024 10:57
Довідка (3).zip
26.04.2024 10:57
Григоренко Е..pdf
19.04.2024 12:56
sign.p7s
19.04.2024 12:56
sign.p7s
18.04.2024 17:01
sign.p7s
18.04.2024 17:01
sign.p7s
18.04.2024 17:01
Витяг 06.02.2024.pdf
18.04.2024 17:01
ДУ на 2023 рік.pdf
18.04.2024 17:01
Григоренко Е..pdf
18.04.2024 17:01
ДПС 2024.pdf
18.04.2024 17:01
01_19997.pdf
18.04.2024 17:01
Статут2024.pdf
18.04.2024 17:01
ДПС 2024.pdf.p7s
18.04.2024 17:01
01_19997 .pdf.p7s
18.04.2024 17:01
Статут2024.pdf.p7s
18.04.2024 17:01
01_19997.pdf.p7s

Публічні документи

10.05.2024 12:00
sign.p7s
10.05.2024 10:42
Довідка_п.п.3.pdf
23.04.2024 23:51
sign.p7s
23.04.2024 23:46
sign.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДНІПРОВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ"
#42082379
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 1 559 015.31 UAH з ПДВ 07.05.2024 15:41
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДНІПРОВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ"
#42082379
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 1 559 015.31 UAH з ПДВ 07.05.2024 15:50
ТОВ "ПРОМГАЗ СІТІ"
#41559270
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 858 641 UAH з ПДВ 08.05.2024 10:13

Переможець

Дата і час публікації: 08.05.2024 10:13

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ПРОМГАЗ СІТІ"
Пошук по цьому переможцю
#41559270
1 858 641 UAH з ПДВ Документи

Документи

07.05.2024 15:50
edr_identification.yaml
08.05.2024 10:13
sign.p7s
08.05.2024 10:13
napc

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання