Розчинники та розріджувачі для фарб з доставкою» (2 Лоти)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-04-16-003178-a
  • 44832100-2 - Розчинники лаків і фарб
  • Завершена
Найменування замовника:
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО"
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Михайло Булина, +380312619861 , vspz1@zakarpat.energy
Адреса замовника
Україна, Ужгородський р-н, село Оноківці, 89412, Закарпатська область, ВУЛИЦЯ ГОЛОВНА, будинок 57
Очікувана вартість
547 000 UAH з ПДВ
Сума договору
461 886 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 9.05.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 21.04.2024 00:00

Оскарження умов:

до 21.04.2024 00:00

Подання пропозицій:

24.04.2024 09:00

Очікувана вартість
547 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Запитання до процедури

проєкт

Дата подання: 20.04.2024 22:37
Дата відповіді: 22.04.2024 10:42
Пунктом 2.3. вказано, що Якість Товару, що передається Постачальником, повинна відповідати сертифікату відповідності (сертифікату якості), державному стандарту або технічним умовам. Предметом закупівлі є лакофарбові матеріали. Відповідно до вимог чинного законодавства обов’язкова сертифікація лакофарбових матеріалів скасована. Чинне законодавство України не зобов’язує виробників лакофарбової продукції здійснювати обов’язкову сертифікацію товару. Декрет Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» № 46-93 від 10.05.1993 р. не передбачав також сертифікацію ЛКМ, втратив чинність з 1 січня 2018 р. Відсутність такого обов’язку підтверджено уповноваженим органом із сертифікації. Постачальник не зобов’язаний мати такий документ, а Замовник не може визначити сертифікат якості як обов’язковий документ при поставці товару. Вказана вимога є дискримінаційною та такою, що обмежує кількість учасників у закупівлі. З метою забезпечення участі більшої кількості учасників та реалізації чистої конкуренції у торгах, прошу виключити вимогу щодо надання сертифікату відповідності. В Україні існують різні ДСТУ щодо ЛФМ, проте жодний з них не визначає конкретні якісні показники фарби. До прикладу, ДСТУ ISO 4618:2014 Фарби та лаки. Терміни та визначення понять визначають основні дефініції у сфері, ДСТУ EN 13300:2012 Фарби та лаки. Водно-дисперсійні лакофарбові матеріали та системи покриттів для внутрішніх стін і стель. Класифікація. установлює загальну систему класифікації водно-дисперсійних матеріалів та систем покриттів, призначених для декорування та захисту нових і старих, раніше пофарбованих і нефарбованих поверхонь внутрішніх стін і стель, тощо. Тобто, діючі ДСТУ визначають дефініції, класифікації, методи дослідження, тощо. ТУ розробляється та затверджується виробниками з урахуванням ДСТУ. Кожен виробник має власне ТУ. Саме ТУ, крім іншого, містить конкретні переліки фізико-хімічних показників конкретного продукту виробника. Відповідно, виробники після виготовлення фарби перевіряють та підтверджують відповідність продукції вимогам ТУ, за результатами чого вони (після лабораторних досліджень) видають відповідні документи, що, як правило, містять. серед іншого, фізико-хімічні (якісні) показники за нормою (ТУ) та фактичні показники конкретної партії, що має бути в межах норми, визначеної ТУ. При цьому, назва таких документів у виробників різна: паспорт якості або сертифікат якості або посвідчення якості або інший аналогічний документ. Виробник, що посвідчує якість продукції документом, наприклад "сертифікат якості", як правило, не може видати документ з назвою, до прикладу, "паспорт якості", хоча за змістом це ідентичні документи; як і видати одночасно декілька ідентичних документів з різними назвами. Якість Товару, що передається Постачальником, повинна відповідати технічним умовам виробника, що підтверджується сертифікатом якості/паспортом якості.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня! Дякуємо за запит. Запропоновані зміни будуть враховані під час підписання договору із переможцем закупівлі відповідно до акцептованої пропозиції та наданих документів учасником-переможцем. Документи щодо якості товару не є істотною умовою договору та можуть бути змінені у порядку визначеному законодавством.

проєкт

Дата подання: 20.04.2024 22:37
Дата відповіді: 22.04.2024 10:44
Пунктом 2.4. вказано, що Гарантійний строк експлуатації на Товар визначається виробником товару. Предметом закупівлі є лакофарбові матеріали, що виготовляються відповідно до ТУ виробника. Гарантійний строк експлуатація виробником не передбачено. У товаросупровідних документах та на етикетках вказується строк придатності товару. Чинне законодавство встановлює вимоги щодо строку придатності, зокрема у ст. 677 ЦК України вказано, що Строк придатності товару визначається періодом часу, який обчислюється з дня його виготовлення і протягом якого товар є придатним для використання. З метою уникнення розбіжностей при поставці товару пропоную внести зміни у проєкт договору (або підтвердити таку можливість під час укладання договору із переможцем торгів) та викласти у наступній редакції: Строк придатності Товару визначається виробником товару.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня! Дякуємо за запит. Пункт договору за необхідності буде відкореговано на етапі укладання договору із переможцем закупівлі відповідно до акцептованої пропозиції.

проєкт

Дата подання: 20.04.2024 22:52
Дата відповіді: 22.04.2024 11:11
Пунктом 6.3.3. вказана вимога, щодо надання не пізніше дати укладення даного договору підтверджуючі документи про внесення на розрахунковий рахунок Покупця, зазначений у п. 13.1. розділу ХІІІ цього Договору, забезпечення його виконання у формі застави грошових коштів в сумі 3% від ціни Договору, а саме _______грн.; Ст 27. Закону України Про публічні закупівлі вказано, що Замовник має право вимагати від переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору, якщо внесення такого забезпечення передбачено тендерною документацією або в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Забезпечення виконання договору встановлюється як гарантія виконання Замовником свого основного зобов’язання – поставки товару. Відповідно до статті 547. Цивільного кодексу України, вказується, що Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним. Тендерна документація не містить договору забезпечення виконання договору для ознайомлення з його змістом. Отже, відсутність договору забезпечення є прямим порушенням, що може призвести до нікчемності правочину. Замовник свідомо змушує Постачальника порушувати норми цивільного законодавства та вносити забезпечення без окремого письмового договору забезпечення. Спираючись на відовідь Замовника на аналогічний розміщений запит за процедурою UA-2024-04-12-002252-a, повідомляємо, що законодавство визначає за Замовником право вибору форми забезпечення виконання договору, проте дотримання вимого законодавства щодо порядку та форми його оформлення є першочерговим та визначальним. Обираючи форму забезпечення – депозит, Замовник має чітко і неухильно дотримуватись норми ст 547 ЦК України, де вимагається обов’язкова письмова форма для такого правочину. Порушення цієї вимоги тягне відповідні наслідки для обох сторін договору. Вимога щодо забезпечення виконання договору виключно у формі депозиту значно обмежує коло потенційних учасників та створює перешкоди для участі виробників товару із найнижчою ціною. ПОВТОРНО Просимо внести зміни у тендерну докуметацію із урахуванням наступного: 1. Включити до тендерної документації та проєкту договору альтернативний вид забезпечення виконання договору (у формі банківської гарантії або страхової гарантії) АБО підтвердити можливість укладання окремого договору забезпечення виконання договору у формі депозиту у порядку та строки визначені законодавством та з урахуванням строків встановлених для внесення забезпечення із переможцем торгів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Повідомляємо Вас , що Замовник скористався своїм правом на встановлення вимог щодо забезпечення виконання договору про закупівлю у формі платіжної інструкції у порядку визначеному тендерною документацією .

проєкт

Дата подання: 20.04.2024 23:16
Дата відповіді: 22.04.2024 11:07
Пунктом Пунктом 7.5. вказано, що У разі не внесення забезпечення виконання Договору Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі такого забезпечення (пп. 6.3.3 п. 6.3 Договору). Враховуючи відповіді замовника на аналогічний запит за процедурою UA-2024-04-12-002252-a, повідомляємо забезпечення виконання договору має бути надано одночасно із підписаним зі Сторони Постачальника договором. Підписуючи договір, Постачальник бере на себе усі зобов’язання передбачені у ньому. В тендерній документації вказано, що Учасник-переможець повинен внести не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору (на реквізити зазначені у проекті договору – Додаток № 3). Відсутність підписаного договору не може бути підставою для стягнення штрафу за ненадання забезпечення виконання договору. Враховуючи зазначене, прошу виключити пункт 7.5. з проєкту договору.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Повідомляємо Вас , що забезпечення може бути будь-якого виду / форми (у т. ч. як депозит, фінансова гарантія, акредитив, завдаток чи застава коштів і т. д.) на розсуд замовника відповідно до умов тендерної документації . Як забезпечення виконання договору найчастіше вимагають переказ коштів на рахунок самого замовника / заставу коштів на рахунку переможця / гарантію фінансової установи, Замовник скористався своїм правом встановити у тендерній документації , проекті договору про закупівлю зазначені ним пункти щодо забезпечення виконання договору . Не внесення коштів учасником переможцем торгів та неоприлюднення ним платіжної інструкції щодо підтвердження внесення такого забезпечення буде мати наслідок - неукладання договору про закупівлю .
Розгорнути: 4 Згорнути

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання