Аналітика в публічних закупівлях. Досвід ТОВ «Епіцентр К»

14.08.2019 12:00

Знайомство з публічними закупівлями компанії ТОВ «Епіцентр К» розпочалося у вересні 2016 року з появою системи ProZorro. Відтоді компанія постійно входить до ТОП-3 найбільших постачальників ProZorro (за кількістю перемог).

Процес участі у публічних закупівлях доволі складний в порівнянні з роздрібною торгівлею і вимагає оцінки результатів на різних етапах (на стадії оголошення закупівлі, прийом пропозиції, аукціону, кваліфікації, укладення договору, а далі ще цікавіше – графік поставок, виконання договірних умов та закриття договору). За допомогою інтеграції власного програмного забезпечення (ПЗ) з базою ProZorro через електронну площадку SmartTender, ТОВ «Епіцентр К» аналізує весь процес закупівель від оголошення тендеру до отримання коштів.

Необхідність в якісній аналітиці виникла одразу після виходу компанії на «ринок» ProZorro. Публічний модуль аналітики bi.prozorro.org на початковому етапі дав багато відповідей на питання. Модуль дає можливість сформувати дані в розрізі учасників (відслідковувати власні закупівлі), організаторів (оцінюється його показники по кількості оголошених та скасованих закупівель), по кодам закупівлі (CPV-кодам).

Компанія ТОВ «Епіцентр К» – лідер з роздрібної торгівлі, але як учасник державних закупівель зіткнулася з рядом питань: кілька торгових центрів, представляючи одну юридичну особу, не можуть за законодавством приймати учать у одному тендері, багатоетапність процесу закупівлі та його тривалість в часі. Все це стало основою для створення власного унікального ПЗ. Це продукт, що допомагає на конкурсній основі визначати торговий центр для участі в тендері, аналізує участь торгових центрів в тендерах, дає можливість формувати якісні показники учасників та будувати власну систему аналітичних даних. Водночас дане ПЗ виступає інструментом контролю затрат.

Звітність в компанії щодо тендерної діяльності централізована. Згідно етапів закупівлі звіти оновлюються з заданою періодичністю: щомісячні, щотижневі та щоденні. При цьому, дані сайту bi.prozorro.org й надалі залишаються джерелом інформації для аналізу ринку, де основним користувачем даних є фінансовий департамент. З даними аналітичного сайту, також працюють відповідальні особи в торговельних центрах для: оцінки закупівель по кодам (CPV), аналізу конкурентів та їхніх цінових пропозицій (картка учасника, визначення переможця).

Топ-3 поради компаніям, які ще не використовують аналітику в своїй діяльності:

  • Використовуйте bi.prozorro.org - це швидкий метод оцінки наявного попиту на ваш товар/послугу, визначення конкурентів та оцінка замовників;
  • Публічний модуль аналітики дозволяє швидко оцінити себе в порівнянні з іншими учасниками процесу;
  • Окрім основних тенденцій ринку модуль аналітики дозволяє моніторити конкурентів, що надає суттєві переваги на ринку публічних закупівель.© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері