Як покращити оборонні закупівлі. Версія Transparency International Україна

07.06.2017 15:06

В травні 2017 року командою Transparency International Україна був підготовлений звіт по закупівелях у сфері оборони. В результаті його обговорення із експертами вдалось виробити ряд рекомендацій, які були надіслані в Міністерство оборони України. Дані рекомендації мають на меті покращення закупівельного процесу та збільшення економії бюджетних коштів і передбачають реалізацію комплексу заходів, зокрема: 

- Покращити систему планування закупівель, що дозволить оголосити необхідну закупівлю заздалегідь і збільшити терміни відведені на виконання договорів. Після затвердження законодавчої бази пропонуємо перейти до середньострокового планування (на декілька років). Це дасть змогу забезпечити реалістичні терміни виконання замовлення, що зменшить ймовірність взагалі не отримати замовлене, корупційні ризики і збільшить кількість потенційних учасників, а відповідно економію. Затверджувати загальні плани закупівель на наступний рік якомога раніше та оприлюднювати їх на сайті МО. Це допоможе потенційним учасникам краще планувати завантаження своїх виробничих потужностей, а відповідно підвищить ймовірність їх участі у торгах і вчасному виконанню договорів. 

- Розробити і затвердити методологію визначення очікуваної вартості. З одного боку це допоможе виставляти ціни, які відповідають ринковим, а відповідно зацікавить потенційних учасників і зменшить кількість торгів, відмінених через відсутність учасників. З іншого боку це підвищить прозорість формування очікуваної вартості і дозволить обґрунтувати контролюючим органам суму виставленої очікуваної вартості. 

- Розробити, затвердити і розмістити на сайті Міністерства оборони України перелік документів, який потрібно подати на торги для типових груп предметів закупівель. Це дасть змогу залучити більшу кількість учасників через усунення частини дискримінаційних кваліфікаційних умов і зменшить кількість дискваліфікацій через проблеми у поданій документації. 

- Розробити і розмістити на сайті Міністерства оборони України деталізовану інструкцію по оформленню банківських гарантій для забезпечення учасником цінової пропозицій. Особливу увагу приділити тим ситуаціям, які найчастіше були причиною визнання гарантії недійсною. Це сприятиме зменшенню кількості дискваліфікацій вигідних пропозицій по причині некоректного оформлення банківської гарантії (однієї із основних причин дискваліфікації учасників у 2016). 

- Використовувати лише технічні умови, які розроблені для Міністерства Оборони України і належать Міністерству оборони України або державні стандарти (ГОСТ, ДСТУ). Технічні умови повинні містити посилання лише на державні стандарти або інші технічні умови, що належать Міністерству Оборони України. Це дасть змогу взяти участь у торгах більшій кількості учасників, а не лише власникам технічних умов. 

- Підтримувати впровадження продовольчого забезпечення по продуктових наборах. Дана система продемонструвала, що за менші кошти можна забезпечити більш різноманитний та і ширший раціон для військовослужбовців, ніж згідно норм харчування. 

- Розглянути альтернативні способи обігріву приміщень, у військових частинах, для яких вартість централізованого теплопостачання від існуючих монополістів є значно вищою, ніж середнє значення по Україні. 

У наступному звіті по оборонній сфері ми дослідимо, які із даних рекомендацій були впроваджені і як це вплинуло на ефективність закупівель загалом.


Пошук одночасно по кільком полям

Мета інструкції: продемонструвати як можна шукати в модулі аналітики по кількох полях одночасно

07.12.2017 01:13

Створення "псевдо ієрархій"

Модуль аналітики Прозорро не покриває всі можливі класифікації організаторів/учасників торгів. Через це, деколи виникає необхідність у власній ієрархії організаторів/учасників для проведення аналізу як на одноразовій так і на багаторазовій основі.

01.12.2017 23:28

Перенесення готових об'єктів

"Виконавча дисципліна етапу договорів (Організатор)", "Організатор (документи)", "Порушення термінів укладання договору", "Тендери без документації", "Результати торгів (переможець)"

01.12.2017 11:55

6 способів провести тендер максимально неефективно

Допорогові торги наразі не регулюються на законодавчому рівні, тому зараз існує багато варіантів зробити свої закупівлі максимально неефективними. Хочу поділитись із Вами найдієвішими, на мою думку, способами.

27.02.2017 13:40

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері