Від хвороби, а не від смерті: як лікарні страхують своїх працівників від COVID-19

19.11.2020 14:00

Медики перебувають на передовій боротьби з коронавірусом і відповідно ризикують найбільше. В Україні на COVID-19 вже захворіли понад 30 тисяч медичних працівників.  Внаслідок ускладнень щонайменше 212 медиків померли.

На початку травня Верховна Рада прийняла закон про страхові виплати медичним працівникам, які захворіли на COVID-19 або померли від ускладнень хвороби. Проте, цей Закон передбачає виплати винятково у разі смерті або інвалідності медичного працівника:

630 тисяч гривень — III група інвалідності

735 тисяч гривень — II група 

840 тисяч гривень  — І група

1,5 мільйонів гривень — виплати родині медика у разі летального випадку 

Натомість багато лікарень воліють страхувати своїх працівників від самої хвороби, а не лише від важких випадків і смерті. Подібні послуги почали закуповувати в Prozorro ще в березні. Окрім цього, страхувати медиків на випадок інфікування COVID-19 можуть благодійні організації, волонтери, бізнес. У деяких областях є спеціальні програми для цього, створені коштом підприємців та благодійних внесків. 

Закупівлі страхування через Prozorro

Станом на 18 листопада через Prozorro в Україні закупили страхування для 19 846 медпрацівників. На це витратили приблизно 5,7 млн грн. За даними МОЗ в країні з хворими на коронавірус працює понад 96 тисяч медиків.

Чи існує потреба? Ймовірно так, адже своїх працівників страхують лікарні майже усіх областей. Закупівлі таких послуг почалися навесні й тривають досі. 

Найменше медиків застрахували в Чернігівській — 45 і Кіровоградській — 77 областях. Водночас у Хмельницькій та Харківській — таких послуг через Prozorro не купували взагалі.

Найбільше медичних працівників застрахували на Миколаївщині та Сумщині — майже по 4 тисячі. 

Якщо говорити про страхові виплати медпрацівникам, то вони залежать від обраної страхової компанії та програми страхування. У середньому медики отримають від 5 до 15 тис. грн у разі інфікування COVID-19. У випадку смерті страхова компанія виплатить від 10 до 40 тис. грн родичам загиблого. Деякі медичні заклади оплатили страхування зі значно вищими виплатами. 

Страховий платіж (вартість страхування) за 1 медика становить приблизно 300-1000 грн, залежно від обраної компанії та програми страхування.

Застрахувати усіх медиків, що працюють з хворими на COVID-19, можна було б менше, ніж за 30 млн грн. Це вартість ремонту однієї дороги міського значення у Херсонській області. Однак, окрім того, що подібної державної програми досі не організували, закупівлі страхування навіть не включили до переліку послуг, які можна купувати за коронавірусною процедурою.

Чому лікарні страхують працівників на випадок COVID-19

Минулого року від коронавірусу померли понад 400 українських медиків. Однак лише 36 родин отримали компенсаційні виплати від держави. Лікарні продовжують купувати страхування своїх працівників у Prozorro.

10.02.2021 09:30

Закупівлі Державного управління справами 2020

Забезпеченням діяльності Президента, Верховної Ради, Кабміну і РНБО займається спеціальний орган — Державне управління справами. Ми дослідили, що він купував у 2020 році та скільки витратив.

29.01.2021 10:30

Як купують спортивні та ігрові майданчики в Києві

Через спрощені закупівлі, майже без конкуренції та у фігурантів кримінальних справ.

10.12.2020 09:30

Скільки коштує дихати. Як лікарні закуповують кисневі концентратори

У листопаді лікарні почали набагато активніше купувати кисневі концентратори в Prozorro. Розбираємося, що це за прилади та чи можуть вони допомогти розв'язати проблему з киснем.

17.11.2020 11:15

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання