DOZORRO-NEWS

Реконструкція скверу "Небесної сотні" у Львові здорожчала на 50%

17.05.2019 03:43

Львівське комунальне підприємство «Зелений Львів» уклало договір з ТОВ «Т.В.Д.» на реконструкцію скверу «Небесної сотні» за 15,59 млн грн. Тут встановлять пам’ятник-меморіал та облаштують громадський простір з вшанування пам’яті героїв «Небесної сотні», повідомляє «Центр громадського моніторингу та досліджень» з посиланням на ProZorro.

Видання зауважує, на ці роботи ЛКП «Зелений Львів» не проводило відкриті торги, а застосувало неконкурентну переговорну процедуру. Як зазначив замовник в обґрунтуванні закупівлі, фірма «Т.В.Д.» вже почала роботи, адже виграла відповідний минулорічний тендер.

Тоді реконструкція скверу коштувала 10,8 млн грн. Однак тепер компанія звернулася до замовника з проханням розірвати договір за згодою сторін. Причинами звернення були «значний рівень інфляції в державі, підвищення цін на будівельні матеріали, перегляд розміру середньої заробітної плати в будівництві». Крім того, під час оновлення скверу виявили роботи, не передбачені проектно-кошторисною документацією.

ЛКП «Зелений Львів» погодилось на розірвання угоди, але вирішило не проводити новий тендер, як того вимагає законодавство про публічні закупівлі, а замовило висновок Судового експертно-розрахункового бюро (ТОВ «Серб»). В документі було сказано, що «заміна на об’єкті існуючого генпідрядника на іншого призведе до зменшення темпів виконання будівельних робіт, зриву термінів введення в експлуатацію об’єкта будівництва та виникнення проблем технічного характеру». При цьому замовник оприлюднив намір про укладення нового договору, вже на суму 15,6 млн грн. В результаті реконструкція скверу подорожчає як мінімум на 4,7 млн грн порівняно з минулорічним договором.

Фірма «Т.В.Д.» зареєстрована 1994 року у Львові компанією ПБК «Сімейний маєток», кінцевими бенефіціарами якої є Віталій Кіндій та Лідія Білас.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors