12 млн. грн. переплати за рейс в Антарктиду?

10.04.2017 15:44

Ми вже звертали увагу на те, що переговорна процедура закупівлі Національного антарктичого наукового центру Міністерства освіти і науки України (далі - Замовник) на більше ніж 39 млн. гривень є незаконною. Відповідні листи скеровано до правоохоронних органів.

А поки ми чекаємо відповіді від них, хочемо звернути увагу на те, що експедиція таки вирушила до антарктичної станції на іншому судні ніж було передбачено переговорною процедурою закупівлі та самим учасником ТОВ "ІНТЕРПРОМФЛОТ". 

До речі, Замовник аргументував необхідність вибору учасника переговорної закупівлі саме близьким розташуванням його суден до арктичної станції (Витяг з обгрунтування наведено нижче).

Проте, судна переможця не були використані! Тобто, Замовник визначив переможцем закупівлі посередника? Все зводиться до цього. Можливо саме тому відсутні додатки до укладеного договору на ProZorro, які б показали на що витрачається така шалена купа коштів платників податків. Цікаво перевірити ціни та первинні документи того, що було закуплено. З цим запитом ми вже звернулися до Замовника.

Але давайте повернемося до судна, яким вирушила експедиція. Виявляється, це судно компанії, яка намагалася оскаржити переговорну процедуру закупівлю та з яким Замовник відмовився проводити переговорну процедуру закупівлі. А його пропозиція, між іншим, дешевше на 12 млн. грн.!

Отже, все зводиться до того, що за таке посередництво український бюджет може переплатити значну суму коштів....

Звертаємося з проханням до правоохоронних органів терміново втрутитися в зазначену закупівлю та притягнути винних осіб до відповідальності.

Швидкі для боротьби з COVID-19

Як купували спеціалізовані авто в Prozorro у 2020 році.

21.01.2021 10:30

Антарктична непрозорість 2.0. Про що мовчить НАНЦ?

Сьогодні, 22 березня о 05:00 год члени 23 Української антарктичної експедиції вирушають на станцію Академік Вернадський.

22.03.2018 11:09

Неупередженість та незалежність Державної аудиторської служби

Чи вірите Ви в те, що аудитори, здійснюючи перевірку закупівель чи прийшовши до Вас на ревізію, здійснюють її об’єктивно? Чи є аудитор незалежним при підготовці висновків за результатами перевірки? Кожна відповідь на дане питання буде сприйматися як суб’єктивна, правду зможуть сказати, хіба що самі аудитори. Але досить часто, мені доводилося чути від замовників, що здійснюючи перевірку, аудитори виконують пряму вказівку свого керівника та у випадку відсутності порушення - “висмоктують його з пальця”. При цьому, розгляд заперечень, після Акту ревізії, носить суто формальний характер і не змінює сам Акт ревізії.

11.09.2017 17:10

Новий поворот в гібридній кримінальній справі

З моменту коли команда DoZorro заявила про незаконність процедури закупівлі автомобілів Mitsubishi Outlander для поліції та сумнівність договору, пройшло більше восьми місяців. Дехто говорив, що про цю закупівлю вже варто забути і не зупинятися на ній, адже, частину грошей повернуто до бюджету. Проте, ми продовжуємо вимагати об’єктивного розслідування в цій справі та пояснень керівництва Державної аудиторської служби України щодо кардинальної зміни позиції про недійсність укладеного договору на закупівлю даних автомобілів.

04.09.2017 13:17

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання