12 млн. грн. переплати за рейс в Антарктиду?

10.04.2017 12:44

Ми вже звертали увагу на те, що переговорна процедура закупівлі Національного антарктичого наукового центру Міністерства освіти і науки України (далі - Замовник) на більше ніж 39 млн. гривень є незаконною. Відповідні листи скеровано до правоохоронних органів.

А поки ми чекаємо відповіді від них, хочемо звернути увагу на те, що експедиція таки вирушила до антарктичної станції на іншому судні ніж було передбачено переговорною процедурою закупівлі та самим учасником ТОВ "ІНТЕРПРОМФЛОТ". 

До речі, Замовник аргументував необхідність вибору учасника переговорної закупівлі саме близьким розташуванням його суден до арктичної станції (Витяг з обгрунтування наведено нижче).

Проте, судна переможця не були використані! Тобто, Замовник визначив переможцем закупівлі посередника? Все зводиться до цього. Можливо саме тому відсутні додатки до укладеного договору на ProZorro, які б показали на що витрачається така шалена купа коштів платників податків. Цікаво перевірити ціни та первинні документи того, що було закуплено. З цим запитом ми вже звернулися до Замовника.

Але давайте повернемося до судна, яким вирушила експедиція. Виявляється, це судно компанії, яка намагалася оскаржити переговорну процедуру закупівлю та з яким Замовник відмовився проводити переговорну процедуру закупівлі. А його пропозиція, між іншим, дешевше на 12 млн. грн.!

Отже, все зводиться до того, що за таке посередництво український бюджет може переплатити значну суму коштів....

Звертаємося з проханням до правоохоронних органів терміново втрутитися в зазначену закупівлю та притягнути винних осіб до відповідальності.

Державна аудиторська служба та її роль у публічних закупівлях

Сьогодні у закупівлях зустрічається багато порушень, учасники скаржаться на безпідставні відхилення, безпідставне визначення переможця тощо, а замовники в свою чергу скаржаться на учасників та якість поставлених товарів. Певну роль у закупівельному процесі відіграє функціонал та можливість самої системи електронних закупівель, яка могла б ще на етапі подання пропозицій учасниками сигналізувати, наприклад, про ненадання всіх документів. Але не менш важливу роль у даній сфері відіграють контролюючі органи, без яких неможливе здорове функціонування системи електронних закупівель в цілому.

17.08.2017 15:46

Еквівалент? Не можна!

Замовник прямо порушив норму Закону та допустив порушення мети Закону та його принципів, серед яких недискримінація учасників.

12.07.2017 17:32

"Національні" ковбасні допороги

Проглядаючи закупівлі в ProZorro, ми натрапили на допорогову закупівлю молочних продуктів Державного підприємства "Готельний комплекс "Національний" Управління справами Апарату Верховної Ради України" (Далі - Замовник). Очікувана вартість закупівлі становила 400 тис. грн. Нам стало цікаво: як так може бути, що на 400 тис. грн. даний Замовник проводить допорогові закупівлі, а не відкриті торги?

29.05.2017 12:12

Закупівля інфовисвітлення у своїх

Цього разу розповім про ДП “Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”. Підприємство, схоже, вирішило розіграти тендер серед “своїх”.

17.05.2017 17:40

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors