Перший "DOZORRO Десант" у Полтаві

20.06.2018 17:06

У рамках проекту “DOZORRO Десант” 19-го червня команда громадського контролю держзакупівель DOZORRO була у Полтаві. Ми проаналізували закупівлі Полтаві за 2017 й 2018 роки, й вирішили проінформувати мешканців, як вони можуть впливати на закупівлі свого міста й контролювати їх.

У Полтаві команда “DOZORRO Десант” провели три навчальні заходи паралельно. Замовникам Полтавської області Віктор Нестуля, Поліна Колганова й Ілля Бібок розповідали про можливості аналітичних інструментів для підвищення ефективності роботи в сфері публічних закупівель. Разом з представниками бізнесу Іван Лахтіонов й Сергій Павлюк розібрали проблемні моменти по роботі у системі електронних закупівель ProZorro, під час зустрічі постачальники ставили питання щодо захисту своїх інтересів у роботі з замовниками. Артем Бабак навчав журналістів-розслідувачів аналізувати закупівлі користуючить аналітичними інструментами.

"Будь-який громадянин може долучатися до процесу контролю публічних закупівель. Підземні переходи – це досить цікаве місце. По даному підряду вже відкриті кримінальні провадження на фірму, яка не виконала умови договору. Цікаво, що місцева влада не зацікавлена в тому, щоб ці роботи були виконані. Зараз вже третя спроба відремонтувати підземки. Дві інші були невдалими, бо замовник уклав прямий договір із виконавцем, якого невідомо яким чином обирав. Кошти перерахували", - розповідає координатор DOZORRO Іван Лахтіонов, який разом з командою спілкується з мешканцями Полтави біля славнозвісного підземного перехода, який вже довгий час у аварійному стані. Громадяни з цікавістю брали листвіки з інформацією й на місці заходили на закупівлю через qr-код й залишали відгуки.

Також команда DOZORRO поспілкувалися зі студентами Української медичної стоматологічної академії. Адже там невдовзі студенти мають отримати відреконструйований спортивний майданчик для міні-футболу біля гуртожитку №3. За нього університет заплатить 750 тисяч гривень фірмі “Новобудгруп”, що зареєстрована менше року тому. Окрім цього, в бібліотеку купили 32 підручники з медицини. За 2 461 екземплярів заплатили 920 тисяч гривень. Тому активне студентство зможе перевірити, чи є ці книги в бібліотеці навчального закладу. Але вже зараз більшість студентів були здивовані всіми закупівлями УМСЦ, оскільки ні про підручники, ні про заміну вікон нічого не знали.

"Це стосується кожного громадянина Полтави. Ми підготували корисний інструмент контролю: інтерактивну карту ремонту шкіл у Полтавській області. Тепер батьки зможуть побачити, чи дійсно проводився ремонт, бо часто просять робити добровільні внески, хоча по факту вже все оплачено державою. Так, у Полтаві на ремонти 86 шкіл та дитячих садків витратили 192 млн гривень. За останні два роки провели 550 закупівель. Найбільше витратили на школу №3 та дитячий садок №6 – 43 та 20 млн грн відповідно", - відмічає автор ідеї, журналіст-розслідувач DOZORRO - Артем Бабак. Данна тема не залишила байдужими нікого, з інформацією ознайомлювалися батьки навіть немовлят. Майжі всі батьки, з якими вдалося поспілкуватися, підтіердили факт того, що регулярно здають гроші "на ремонт".

“DOZORRO Десант” планує продовжити маршрут Україною й далі та закликає полтавців відслідковувати раціональне використання бюджетних коштів і повідомляти про знайдені порушення чи невиконання умов закупівлі.

Парад закупівель на 8-9 травня: від вогню до гвоздик

Десь пройдуть традиційні покладання квітів, десь концерти, а десь феєрверки.

09.05.2019 11:01

Заправились на ProZorro: як закуповували бензин та дизель

43% коштів за бензин у 2018 році держава заплатила трьом компаніям — ОККО, WOG та “Лівайн Торг”

28.02.2019 12:30

Публічний модуль аналітики BI ProZorro: Історія розвитку

Команда Transparency International постійно розвиває Публічний модуль аналітики ВІ ProZorro (https://bi.prozorro.org) на основі технології Qlik Sense, що дозволяє користувачам швидко отримувати інформацію про публічні закупівлі в Україні. Аби ви мали повну інформацію про оновлення модулю, ми публікуємо історію розвитку нашого інструменту.

28.01.2019 14:28

Що ремонтують і купують школи в Україні: онлайн-мапа, інструкція

Карта допоможе батькам зрозуміти, які ремонти та товари купує навчальний заклад

18.01.2019 10:01

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері

connectivity.errors