"Гібридна" справа МВС: можлива знижка не виправдає порушення закону

27.12.2016 18:52

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прозвітував про переговори з очільником Mitsubishi Motors Corporation щодо можливої знижки на авто. Як громадянин, я звісно вітатиму, якщо за ту ж суму Україна отримає більшу кількість авто для правоохоронців. Щоправда, якою знижка буде і чи буде взагалі поки що невідомо. Але ми в Transparency International Україна відмічаємо з боку МВС спробу змістити фокус проблеми. 

Ми не фахівці з цін на авто (хоч Олексій Тамразов раніше наочно продемонстрував, що купити такі авто можна значно дешевше). Але ми чітко бачимо порушення процедури  закупівлі. Суть порушення ми пояснювали в нашій заяві. А саме – під виглядом закупівлі для потреб оборони купуються товари, які призначаються для необоронних потреб. Це означає, що невиправдано скорочуються строки проведення закупівлі, штучно обмежується конкуренція, технічна документація прописується під конкретну єдину модель. Все це суперечить духу реформи публічних закупівель і системи ProZorro. 

Тож ми продовжуємо наполягати на тому, що укладений договір має бути розірваний. Також, ми чекаємо на реакцію з боку правоохоронних органів, до яких ми зверталися в цій справі (ГПУ, НАБУ, Департамент захисту економіки МВС, Державна аудиторська служба). 

І випереджаючи закиди щодо того, що невикористані Кіотські гроші в цьому році пропадуть для України. Мовляв, краще хоч так купити, ніж нічого. Панове, у вас була можливість зробити все згідно з законом. Для цього було достатньо часу, щоб оголосити справді конкурентні торги, на які б прийшли різні японські виробники автомобільної техніки і не довелося б прикривати поспіх потребами оборони. Ми здійснюємо громадський моніторинг законності дій замовників в сфері публічних закупівель, а не оцінюємо політичну та економічну доцільність порушень закону.

Швидкі для боротьби з COVID-19

Як купували спеціалізовані авто в Prozorro у 2020 році.

21.01.2021 10:30

Еквівалент? Не можна!

Замовник прямо порушив норму Закону та допустив порушення мети Закону та його принципів, серед яких недискримінація учасників.

12.07.2017 20:32

Темні закупівлі світла

Замовник продовжує здійснювати закупівлі, які можуть свідчити про бажання уникнути проведення відкритих торгів.

26.06.2017 19:07

"Національні" ковбасні допороги

Проглядаючи закупівлі в ProZorro, ми натрапили на допорогову закупівлю молочних продуктів Державного підприємства "Готельний комплекс "Національний" Управління справами Апарату Верховної Ради України" (Далі - Замовник). Очікувана вартість закупівлі становила 400 тис. грн. Нам стало цікаво: як так може бути, що на 400 тис. грн. даний Замовник проводить допорогові закупівлі, а не відкриті торги?

29.05.2017 15:12

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання