"Гібридна" справа МВС: можлива знижка не виправдає порушення закону

27.12.2016 16:52

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прозвітував про переговори з очільником Mitsubishi Motors Corporation щодо можливої знижки на авто. Як громадянин, я звісно вітатиму, якщо за ту ж суму Україна отримає більшу кількість авто для правоохоронців. Щоправда, якою знижка буде і чи буде взагалі поки що невідомо. Але ми в Transparency International Україна відмічаємо з боку МВС спробу змістити фокус проблеми. 

Ми не фахівці з цін на авто (хоч Олексій Тамразов раніше наочно продемонстрував, що купити такі авто можна значно дешевше). Але ми чітко бачимо порушення процедури  закупівлі. Суть порушення ми пояснювали в нашій заяві. А саме – під виглядом закупівлі для потреб оборони купуються товари, які призначаються для необоронних потреб. Це означає, що невиправдано скорочуються строки проведення закупівлі, штучно обмежується конкуренція, технічна документація прописується під конкретну єдину модель. Все це суперечить духу реформи публічних закупівель і системи ProZorro. 

Тож ми продовжуємо наполягати на тому, що укладений договір має бути розірваний. Також, ми чекаємо на реакцію з боку правоохоронних органів, до яких ми зверталися в цій справі (ГПУ, НАБУ, Департамент захисту економіки МВС, Державна аудиторська служба). 

І випереджаючи закиди щодо того, що невикористані Кіотські гроші в цьому році пропадуть для України. Мовляв, краще хоч так купити, ніж нічого. Панове, у вас була можливість зробити все згідно з законом. Для цього було достатньо часу, щоб оголосити справді конкурентні торги, на які б прийшли різні японські виробники автомобільної техніки і не довелося б прикривати поспіх потребами оборони. Ми здійснюємо громадський моніторинг законності дій замовників в сфері публічних закупівель, а не оцінюємо політичну та економічну доцільність порушень закону.

Антарктична непрозорість 2.0. Про що мовчить НАНЦ?

Сьогодні, 22 березня о 05:00 год члени 23 Української антарктичної експедиції вирушають на станцію Академік Вернадський.

22.03.2018 09:09

Новий поворот в гібридній кримінальній справі

З моменту коли команда DoZorro заявила про незаконність процедури закупівлі автомобілів Mitsubishi Outlander для поліції та сумнівність договору, пройшло більше восьми місяців. Дехто говорив, що про цю закупівлю вже варто забути і не зупинятися на ній, адже, частину грошей повернуто до бюджету. Проте, ми продовжуємо вимагати об’єктивного розслідування в цій справі та пояснень керівництва Державної аудиторської служби України щодо кардинальної зміни позиції про недійсність укладеного договору на закупівлю даних автомобілів.

04.09.2017 10:17

Еквівалент? Не можна!

Замовник прямо порушив норму Закону та допустив порушення мети Закону та його принципів, серед яких недискримінація учасників.

12.07.2017 17:32

"Національні" ковбасні допороги

Проглядаючи закупівлі в ProZorro, ми натрапили на допорогову закупівлю молочних продуктів Державного підприємства "Готельний комплекс "Національний" Управління справами Апарату Верховної Ради України" (Далі - Замовник). Очікувана вартість закупівлі становила 400 тис. грн. Нам стало цікаво: як так може бути, що на 400 тис. грн. даний Замовник проводить допорогові закупівлі, а не відкриті торги?

29.05.2017 12:12

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері