"Гібридна" справа МВС: можлива знижка не виправдає порушення закону

27.12.2016 16:52

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прозвітував про переговори з очільником Mitsubishi Motors Corporation щодо можливої знижки на авто. Як громадянин, я звісно вітатиму, якщо за ту ж суму Україна отримає більшу кількість авто для правоохоронців. Щоправда, якою знижка буде і чи буде взагалі поки що невідомо. Але ми в Transparency International Україна відмічаємо з боку МВС спробу змістити фокус проблеми. 

Ми не фахівці з цін на авто (хоч Олексій Тамразов раніше наочно продемонстрував, що купити такі авто можна значно дешевше). Але ми чітко бачимо порушення процедури  закупівлі. Суть порушення ми пояснювали в нашій заяві. А саме – під виглядом закупівлі для потреб оборони купуються товари, які призначаються для необоронних потреб. Це означає, що невиправдано скорочуються строки проведення закупівлі, штучно обмежується конкуренція, технічна документація прописується під конкретну єдину модель. Все це суперечить духу реформи публічних закупівель і системи ProZorro. 

Тож ми продовжуємо наполягати на тому, що укладений договір має бути розірваний. Також, ми чекаємо на реакцію з боку правоохоронних органів, до яких ми зверталися в цій справі (ГПУ, НАБУ, Департамент захисту економіки МВС, Державна аудиторська служба). 

І випереджаючи закиди щодо того, що невикористані Кіотські гроші в цьому році пропадуть для України. Мовляв, краще хоч так купити, ніж нічого. Панове, у вас була можливість зробити все згідно з законом. Для цього було достатньо часу, щоб оголосити справді конкурентні торги, на які б прийшли різні японські виробники автомобільної техніки і не довелося б прикривати поспіх потребами оборони. Ми здійснюємо громадський моніторинг законності дій замовників в сфері публічних закупівель, а не оцінюємо політичну та економічну доцільність порушень закону.

Антарктична непрозорість 2.0. Про що мовчить НАНЦ?

Сьогодні, 22 березня о 05:00 год члени 23 Української антарктичної експедиції вирушають на станцію Академік Вернадський.

22.03.2018 09:09

Неупередженість та незалежність Державної аудиторської служби

Чи вірите Ви в те, що аудитори, здійснюючи перевірку закупівель чи прийшовши до Вас на ревізію, здійснюють її об’єктивно? Чи є аудитор незалежним при підготовці висновків за результатами перевірки? Кожна відповідь на дане питання буде сприйматися як суб’єктивна, правду зможуть сказати, хіба що самі аудитори. Але досить часто, мені доводилося чути від замовників, що здійснюючи перевірку, аудитори виконують пряму вказівку свого керівника та у випадку відсутності порушення - “висмоктують його з пальця”. При цьому, розгляд заперечень, після Акту ревізії, носить суто формальний характер і не змінює сам Акт ревізії.

11.09.2017 14:10

Державна аудиторська служба та її роль у публічних закупівлях

Сьогодні у закупівлях зустрічається багато порушень, учасники скаржаться на безпідставні відхилення, безпідставне визначення переможця тощо, а замовники в свою чергу скаржаться на учасників та якість поставлених товарів. Певну роль у закупівельному процесі відіграє функціонал та можливість самої системи електронних закупівель, яка могла б ще на етапі подання пропозицій учасниками сигналізувати, наприклад, про ненадання всіх документів. Але не менш важливу роль у даній сфері відіграють контролюючі органи, без яких неможливе здорове функціонування системи електронних закупівель в цілому.

17.08.2017 15:46

"Національні" ковбасні допороги

Проглядаючи закупівлі в ProZorro, ми натрапили на допорогову закупівлю молочних продуктів Державного підприємства "Готельний комплекс "Національний" Управління справами Апарату Верховної Ради України" (Далі - Замовник). Очікувана вартість закупівлі становила 400 тис. грн. Нам стало цікаво: як так може бути, що на 400 тис. грн. даний Замовник проводить допорогові закупівлі, а не відкриті торги?

29.05.2017 12:12

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors