На що вказують знаки до Євробачення?

04.05.2017 14:46

Зовсім скоро відбудеться Євробачення і до Києва вже починають з'їжджатися гості та туристи. Нещодавно, побувавши біля станції метро “Лівобережна”, де буде основний потік люду, був вкрай здивований розмахом робіт: ставлять нові бордюри, стелять новий асфальт, одразу роблять розмітку, встановлюють нові стовпи для освітлення, перевіряють лампи на стовпах, влаштовують новий паркан і. т.д. Побільше б хотілося бачити таких активностей. Звісно, до Євробачення готуються всі служби міста. Не виключенням, на мою думку, є Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) “Київський міський туристично-інформаційний центр” (далі - Замовник), який вирішив порадувати гостей столиці новими вказівними знаками. Замовник вирішив оголосити закупівлю на Роботи зі встановлення нових та оновлення існуючих вказівників до об'єктів екскурсійного показу, в т.ч. іноземними мовами.

Можливо, вже зовсім скоро в Києві з'являться ось такі вказівники та стенди. Якщо Ви їх вже бачили - повідомляйте нам, адже, договори на їх встановлення ще не укладені.

Чому ж привернув увагу цей тендер? А тому, що очікувана вартість закупівлі складає 966 316,00 гривень, а тендер проведений за допороговою закупівлею. В назві предмета закупівлі прописано, що це роботи. Проте, ми вважаємо, що маємо справу з “надпороговою” закупівлєю, яка має бути проведена через відкриті торги, адже мова йде про звичайну послугу і про проект на роботи нічого не сказано в умовах закупівлі. Отже, замовник хоче видати відкриті торги за допорогову закупівлю та уникнути проведення процедури, яка передбачена Законом України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон). 

Більше того, одного з учасників (ТОВ “Гранд Принт 25”) вирішили дискваліфікувати через те, що “Згідно вимог до кандидатів та документів, копії документів не завірені згідно законодавства та не завірені взагалі. А саме, як передбачено Державним стандартом України ДСТУ 4163-2003. Такі фотокопії документів до розгляду прийняті бути не можуть”. А його пропозиція, між іншим, була дешевша на 187 тис. грн, а деякі скан-копії зроблені з оригіналів документів та не потребують завіряння. 

Але для Замовника, напевно, економія не має значення. Виникає питання: чому Замовник не зробив посилання в документації на ДСТУ 4163-2003? Хіба, щоб дискваліфікувати неугодних йому учасників? Все зводиться саме до цього, ще й відкриті торги намагається приховати.

Пізніше було виявлено, що даний Замовник через допорогову закупівлю, також, оголосив закупівлю очікувананою вартістю майже 1,5 млн. гривень на встановлення нових та оновлення існуючих стендів (пілонів) з загальноміською, маршрутно-картографічною та туристичною інформацією. Цікавим є те, що переможцем в обох закупівлях визначено ФОП Нікольського Романа Вікторовича. 

Ми вже готуємо листи до Державної аудиторської служби України та до Київської міської державної адміністрації. Разом з тим, виступаємо за скасування закупівлі та проведення її відповідно до вимог Закону.

Матеріал підготовлено в рамках проекту, USAIDUK aid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”.Неупередженість та незалежність Державної аудиторської служби

Чи вірите Ви в те, що аудитори, здійснюючи перевірку закупівель чи прийшовши до Вас на ревізію, здійснюють її об’єктивно? Чи є аудитор незалежним при підготовці висновків за результатами перевірки? Кожна відповідь на дане питання буде сприйматися як суб’єктивна, правду зможуть сказати, хіба що самі аудитори. Але досить часто, мені доводилося чути від замовників, що здійснюючи перевірку, аудитори виконують пряму вказівку свого керівника та у випадку відсутності порушення - “висмоктують його з пальця”. При цьому, розгляд заперечень, після Акту ревізії, носить суто формальний характер і не змінює сам Акт ревізії.

11.09.2017 17:10

Еквівалент? Не можна!

Замовник прямо порушив норму Закону та допустив порушення мети Закону та його принципів, серед яких недискримінація учасників.

12.07.2017 20:32

Темні закупівлі світла

Замовник продовжує здійснювати закупівлі, які можуть свідчити про бажання уникнути проведення відкритих торгів.

26.06.2017 19:07

"Національні" ковбасні допороги

Проглядаючи закупівлі в ProZorro, ми натрапили на допорогову закупівлю молочних продуктів Державного підприємства "Готельний комплекс "Національний" Управління справами Апарату Верховної Ради України" (Далі - Замовник). Очікувана вартість закупівлі становила 400 тис. грн. Нам стало цікаво: як так може бути, що на 400 тис. грн. даний Замовник проводить допорогові закупівлі, а не відкриті торги?

29.05.2017 15:12

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання