Сьогодні фальсифікуєш документи - завтра заробляєш мільйони на парках

07.11.2017 14:00

Реконструкцією двох парків «Замарстинівський» та «700-річчя Львова» займається компанія, яку підозрюють у фальсифікації документів.

Що було не так?

«Замарстинівський» парк став лідером серед проектів в межах громадського бюджету Львова. Створення зони відпочинку, цікаві архітектурні рішення, мережа пішохідних та велодоріжок, влаштування зовнішнього освітлення – все це і навіть більше вже наступного року мало б стати окрасою парку.

Аби визначити відповідальних за реконструкцію парку, Департамент містобудування Львівської міської ради 26 липня 2017 року розпочав тендер на виконання «капітального ремонту центральної алеї та прилеглих територій парку», але свою пропозицію подав лише один учасник ТОВ НВО «Облсількомунгосп» тож торги не відбулися.

Вдруге, вже 11 серпня, на торги вийшли три компанії: ТОВ «Арка-Пік», ТОВ НВО «Облсількомунгосп» та ТОВ «Еліт Спорт Груп». Переможцем аукціону стало ТОВ «Арка-Пік», яке пропонувало виконати роботи за майже 8 млн грн, однак пропозиція цього товариства була обґрунтовано відхилена через невідповідність кваліфікаційним вимогам. Тож 8 вересня тендерний комітет Департаменту містобудування визначив переможцем «Облсількомунгосп» і уклав договір на 8 млн грн.

Ми провели аналіз даної закупівлі та встановили, що тендерна пропозиція «Облсількомунгосп» також не відопівадає кваліфікаційним критеріям. А саме учасник не надав бухгалтерську довідку для документального підтвердження наявності власних машин, механізмів та техніки на балансі підприємства. Також у «Облсількомунгосп» не було й документів, які б підтверджували наявність частини працівників підприємства, що були зазначені у таблиці тендерної пропозиції даного підприємства.

Третій учасник торгів «Еліт Спорт Груп», як показав аналіз, також допустився помилки. Їхня пропозиція не відповідала вимогам тендерної документації.

Двічі переміг – двічі порушив

Цій же компанії ТОВ НВО «Облсількомунгосп» вдалось отримати перемогу у тендері на проведення “Капітальниого ремонт парку «700-річчя Львова» вартість майже 19 млн грн. І вже за старою схемою, «Облсількомунгосп» у підготовці тендерної документації допустився тих же помилок, а саме не надав бухгалтерську довідку для підтвердження наявності власних машин, механізмів та техніки, що були зазначені у таблиці тендерної пропозиції.

Департамент містобудування Львівської міської ради, який проводив закупівлю, також порушив законодавство і не визначив у тендерній документації вимогу про зазначення учасником інформації щодо кожного суб’єкта господарювання, якого планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору.

Експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» направили необхідні звернення у Державну аудиторську службу  та отримали підтвердження усіх порушень на даних закупівлях.  Держаудитслужба надіслала відповідне звернення у Департамент містобудування ЛМР з рекомендаціями відмінити торги, розірвати договіри з ТОВ НВО «Облсількомунгосп» та притягнути винних осіб до відповідальності.

Варто зазначити, що після того, як експерти Центру публічно звернули увагу на проблеми по реалізації проекту Замарстинівського парку, Львівська міська рада скасувала цю закупівлю.

Невже все так погано?

ТОВ НВО «Облсількомунгосп» засноване у 2002-му році, основними власниками є Іван Кіш, Любов Мороз та Орест Гойсак. А от посаду гендиректора займає Тарас Цюра. Ця ж особа є помічником депутата Львівської міськради Володимира Ропяка.

У 2015 році ця компанія займалась реконструкцією парку у Моршині. Здавалося б, наявність аналогічних договорів мала б вселяти довіру до цього підприємства. Однак судячи з інформації, яку нам вдалось знайти у реєстрі судових рішень стає зрозуміло, що і там не обійшлось без скандалу.

У 2014-му році, беручи участь у тендері на проведення реконструкції парку у Моршині, ТОВ НВО «Облсількомунгосп» подали до комітету конкурсних тогів підроблені документи, які і забезпечили їм перемогу. Мова іде про договір оренди машин та механізмів з ТОВ «Західтрансбуд». За словами генерального директора «Західтрансбуд», протягом 2013-2014 років подібні договори оренди машин та механізмів із ТОВ НВО «Облсількомунгосп» ним не укладались.

Судове розслідування триває і досі, однак така чорна пляма на репутації «Облсількомунгоспу» не заважає підприємству знову і знову виходити на торги та вигравати мільйонні замовлення. За інформацією ресурсу z.texty.org.ua на рахунках компанії майже 80 мільйонів гривень, отриманих шляхом участі у відкритих торгах державних структур.

Як активісти дискримінаційний тендер відмінили

Можливо ця закупівля мала б інше продовження, однак експерти Центру громадського моніторингу та досліджень, виявивши невідповідності Закону в тендерній документації та технічному завданні, одразу звернулися до Замовника, ДСНС України та Західного офісу Держаудитслужби. І вже за три дні Замовником було оприлюднено рішення про відміну торгів

13.12.2019 23:00

Хто заробляє через ProZorro: лідери, аутсайдери, контрагенти “поза конкуренцією”

У 2017 –  2018 роках у конкурентних закупівлях замовників Львівської області взяло участь понад 8,3 тис. унікальних учасників, з яких 2,4 тис. – це підприємці та компанії з Львівщини.

26.04.2018 18:28

Хто ремонтує дороги Шевченківського району Львова?

Впродовж січня-березня 2018 року Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради здійснила чотири закупівлі капітальних ремонтів дворів та тротуарів.

30.03.2018 16:50

Колишній УБОЗівець отримує мільйонні тендери у Львові

Комунальне підприємство «Зелений Львів» доручило ремонтувати «Скнилівський парк»за 43,9 мільйона гривень компанії колишнього «убозівця», яка має сумнівний досвід виконання аналогічних договорів, але користується прихильністю райадміністрацій Львова.

20.02.2018 17:53

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання