Усе на МАЗі: у Вишневому купують автобус з переплатою 2,5 млн грн

01.10.2019 16:06

У місті Вишневе Київської області комунальне підприємство «Управління комунального господарства» через ProZorro купує міжміський автобус з переплатою для бюджету 2,5 млн грн.

В тендері взяли участь три підприємства: ТОВ «НПО НТ «БУДШЛЯХМАШ», ТОВ «УКРАВТОКОМПЛЕКТ ЛТД» та ТОВ «Автогруп». Пропозиція компанії ТОВ «Автогруп» була законно відхилена замовником, оскільки той не надав всіх необхідних документів і запропонував автобус, гірший від білоруського за технічними характеристиками. Інші учасники, ТОВ «НПО НТ «Будшляхмаш» та ТОВ «Укравтокомплект ЛТД», запропонували автобус МАЗ 232062 за 6,1 млн грн. 23 вересня 2019 року замовник визнав переможцем даної закупівлі ТОВ «НПО НТ «БУДШЛЯХМАШ».

Очікувану вартість міжміського автобусу МАЗ замовник встановив на рівні 6,1 млн грн. Хоча на ринку автобус МАЗ 232062 з кондиціонером салону та аудіо-системою коштує 3,6 млн грн (базова комплектація коштує 3,3 млн грн, кондиціонер салону та аудіо-відео система - 300 тис. грн). Тобто, очікувана вартість автобуса Вишневої міської ради в 1,7 рази перевищує середньоринкову ціну і потенційно може завдати збитків місту на суму 2,5 млн грн.

«Будшляхмаш» та «Укравтокомплект ЛТД» продають комунальну та спеціальну техніку.  Інформація про продаж автобусів, зокрема, міжміського автобусу МАЗ 232062 та його вартість на сайтах компаній відсутня. Ми звернулися до цих компаній з проханням надати комерційну пропозицію для міжміського автобусу МАЗ 232062. «Будшляхмаш» проігнорував наш запит, а «Укравтокомплект ЛТД» запропонував «купити» автобус з кондиціонером та аудіо системою за 3,5 млн грн

Тобто, на тендері «Укравтокомплект ЛТД» пропонує міжміський автобус МАЗ за 6,1 млн грн, а для пересічного покупця цей же автобус коштує в 1,7 рази дешевше - 3,5 млн грн.

Детально проаналізувавши тендерні пропозиції «Будшляхмаш» та «Укравтокомплект ЛТД», ми знайшли факти, які вказують на їх можливу антиконкурентну поведінку на торгах:

  • обидва учасники є офіційними дилерами ВАТ «Мінський автомобільний завод»;
  • обидва учасники у складі своїх тендерних пропозицій завантажили один і той же сертифікат відповідності колісного транспортного засобу  № UA.008.10741-19/Н, виданого 02.07.2019 року ТОВ «Центр Авто».
  • обидва учасники не знижували свої цінові пропозиції під час аукціону;
  • тендерні пропозиції обох учасників були завантажені в систему електронних закупівель  в один день – 09.08.2019 року з різницею не більше 1 години, їх структура та склад майже ідентичні.

На нашу думку, зазначені вище обставини створюють певні умови для узгодженої поведінки учасників та, як наслідок, усувають конкуренцію між ними під час аукціону. 

Громадська організація  «Трансперенсі Інтернешнл Україна» направила звернення до  Національної поліції України, Генеральної прокуратури України та Антимонопольного комітету України з вимогою оперативного реагування  та запобігання розтраті грошей платників податків.

Вимагаємо під час підписання договору привести вартість автобусу у відповідність до ринкової, в іншому випадку - вимагаємо скасувати цей тендер, а новий провести з дотриманням Закону, та зокрема, правильно визначеною очікуваною вартістю.

Як змінювалися ціни на медичні маски в Prozorro протягом пів року

За 6 місяців 2020 року в Україні через Prozorro  державні структури купили 29,6 млн медичних масок на понад 271 млн грн. Це 6 % усіх витрат на боротьбу з COVID-19. Запровадження карантину та стрімке поширення COVID-19 в Україні, очікувано, призвели до зростання цін та дефіциту товарів, які раніше не користувалася шаленим попитом. Так, у березні ціни на медичні маски зросли в декілька десятків разів: з 1 до 25 грн за штуку.   Що змінилося за 4 місяці ? Які ціни на медичні маски сьогодні? 

10.07.2020 12:00

Експрес, ПЛР, ІФА: скільки тестів на COVID-19 закупили в Prozorro

Експерти DOZORRO підрахували скільки тестів придбали через електронну систему закупівель з початку пандемії.

11.06.2020 11:00

Київ: Чому не працює Е-квиток за пів мільярда

На впровадження єдиного електронного квитка в Києві вже витратили 440 млн грн, а ще 345 млн планують витратити. Однак, повноцінний запуск системи досі відкладають.

15.11.2019 14:20

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors