Усе на МАЗі: у Вишневому купують автобус з переплатою 2,5 млн грн

01.10.2019 16:06

У місті Вишневе Київської області комунальне підприємство «Управління комунального господарства» через ProZorro купує міжміський автобус з переплатою для бюджету 2,5 млн грн.

В тендері взяли участь три підприємства: ТОВ «НПО НТ «БУДШЛЯХМАШ», ТОВ «УКРАВТОКОМПЛЕКТ ЛТД» та ТОВ «Автогруп». Пропозиція компанії ТОВ «Автогруп» була законно відхилена замовником, оскільки той не надав всіх необхідних документів і запропонував автобус, гірший від білоруського за технічними характеристиками. Інші учасники, ТОВ «НПО НТ «Будшляхмаш» та ТОВ «Укравтокомплект ЛТД», запропонували автобус МАЗ 232062 за 6,1 млн грн. 23 вересня 2019 року замовник визнав переможцем даної закупівлі ТОВ «НПО НТ «БУДШЛЯХМАШ».

Очікувану вартість міжміського автобусу МАЗ замовник встановив на рівні 6,1 млн грн. Хоча на ринку автобус МАЗ 232062 з кондиціонером салону та аудіо-системою коштує 3,6 млн грн (базова комплектація коштує 3,3 млн грн, кондиціонер салону та аудіо-відео система - 300 тис. грн). Тобто, очікувана вартість автобуса Вишневої міської ради в 1,7 рази перевищує середньоринкову ціну і потенційно може завдати збитків місту на суму 2,5 млн грн.

«Будшляхмаш» та «Укравтокомплект ЛТД» продають комунальну та спеціальну техніку.  Інформація про продаж автобусів, зокрема, міжміського автобусу МАЗ 232062 та його вартість на сайтах компаній відсутня. Ми звернулися до цих компаній з проханням надати комерційну пропозицію для міжміського автобусу МАЗ 232062. «Будшляхмаш» проігнорував наш запит, а «Укравтокомплект ЛТД» запропонував «купити» автобус з кондиціонером та аудіо системою за 3,5 млн грн

Тобто, на тендері «Укравтокомплект ЛТД» пропонує міжміський автобус МАЗ за 6,1 млн грн, а для пересічного покупця цей же автобус коштує в 1,7 рази дешевше - 3,5 млн грн.

Детально проаналізувавши тендерні пропозиції «Будшляхмаш» та «Укравтокомплект ЛТД», ми знайшли факти, які вказують на їх можливу антиконкурентну поведінку на торгах:

  • обидва учасники є офіційними дилерами ВАТ «Мінський автомобільний завод»;
  • обидва учасники у складі своїх тендерних пропозицій завантажили один і той же сертифікат відповідності колісного транспортного засобу  № UA.008.10741-19/Н, виданого 02.07.2019 року ТОВ «Центр Авто».
  • обидва учасники не знижували свої цінові пропозиції під час аукціону;
  • тендерні пропозиції обох учасників були завантажені в систему електронних закупівель  в один день – 09.08.2019 року з різницею не більше 1 години, їх структура та склад майже ідентичні.

На нашу думку, зазначені вище обставини створюють певні умови для узгодженої поведінки учасників та, як наслідок, усувають конкуренцію між ними під час аукціону. 

Громадська організація  «Трансперенсі Інтернешнл Україна» направила звернення до  Національної поліції України, Генеральної прокуратури України та Антимонопольного комітету України з вимогою оперативного реагування  та запобігання розтраті грошей платників податків.

Вимагаємо під час підписання договору привести вартість автобусу у відповідність до ринкової, в іншому випадку - вимагаємо скасувати цей тендер, а новий провести з дотриманням Закону, та зокрема, правильно визначеною очікуваною вартістю.

Як чиновники Дарницької РДА допомагають в тендерах своїм фірмам

На 2019 рік на капітальні ремонти та будівництво в Дарницькому районі закладені 315 млн грн.

24.09.2019 12:54

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері