У Києві взялися розбудувати два законсервовані пожежні депо. Але не в житлових масивах — а в лісі. І не лише задля ліквідації пожеж.
Хороша новина — в столиці планують зробити депо в Деснянському і Святошинському районах столиці — облетіла місцеві медіа після оголошення тендера на проєктні роботи. У Києві давно бракує пожежних депо, і потреба ця назріла не вчора. Але у цьому випадку йдеться винятково про пожежну безпеку у лісопаркових масивах.
Комунальне об'єднання «Київзеленбуд» утримує Дарницьке і Святошинське лісопаркові господарства — це десятки гектарів лісових масивів. У 1999 році місцева влада вирішила збудувати для цих господарств власні пожежні частини зі своїм парком спецмашин, оглядовою вежею і насосною станцією. На початку 2000-х будівництво розпочали, але так досі й не закінчили. У Святошинському лісгоспі споруду не прийняла Державна архітектурно-будівельна інспекція, а в Дарницькому — роботи закінчилися на стадії «фундамент і стіни».
У 2020 році «Київзеленбуд» повернувся до цієї ідеї — у жовтні провів тендер на розробку проєктно-кошторисної документації по об'єкту «Будівництво пожежного депо і двох лісових кордонів Дарницького лісопаркового господарства та пожежного депо і будівлі виробничо-службового призначення Святошинського лісопаркового господарства».
Торги з пропозицією в 5,679 млн грн виграло ТОВ «Проектно-будівельна компанія “Нувель”». Воно запропонувало ціну лише на 200 тис. грн нижче очікуваної вартості. Водночас замовник відхилив значно вигіднішу тендерну пропозицію — 4,490 млн грн від ПрАТ «Хімнафтомашпроект», бо вона не відповідала тендерній документації.
З додатка до договору випливає, що по цій закупівлі замовник чекає на розробку проєкту лише одного пожежного депо — у Дарницькому лісгоспі за адресою Броварський проспект, 2а.
За цією адресою є будівля, вишка і два службові приміщення. На їх зведення витратили 7 млн грн. Потім фінансування припинилося й об’єкт залишився на стадії недобуду. Підприємство-власник провело експертизу, яка засвідчує, що недобуд депо не законсервували належним чином: стіни та перекриття в аварійному стані й непридатні для подальшого використання.
Нинішнє проєктувальне завдання містить такі параметри замовлення: депо на 8 машин, адмінбудівля, насосна станція і каналізація, а також «готель (гуртожиток) на 100 місць».
У тексті пояснювальної записки до розпорядження КМДА від 6 листопада 2020 року, яким поновлюється будівництво, є такі рядки щодо підстав для прийняття рішення «на виконання протоколу доручень N003/101 від 10 грудня 2019 року, напрацьованих під час наради з питання будівництва житла для працівників КО “Київзеленбуд”».
З питанням, про яке житло йдеться, ми звернулися до замовника — в «Київзеленбуд». В організації повідомили щодо проєкту наступне: «Комплексним рішенням є будівництво пожежного депо – будівлі для розташування персоналу місцевої пожежної команди, сформованої з працівників лісопаркового господарства, з метою чергування 24/7, а також для зберігання та технічного обслуговування пожежно-рятувальних автомобілів і обладнання».
Нагадаємо, депо розраховане на розміщення 8 автомашин (і пожежних, і службових), а також на 20 місць адміністративної частини. Натомість житлову частину проєктують на 100 місць — для людей, як сказано в поясненні, які перебувають на чергуванні.
Ділянка, відведена під нове депо, розташована зовсім не посеред лісу — прямо вздовж Броварського шосе: за будівельним гіпермаркетом на виїзді з міста, у пішій доступності до метро «Лісова». Поруч розвивається котеджна забудова.
Нове депо будуватимуть коштом місцевого бюджету, а перебуватиме воно на балансі комунального підприємства. Штати таких депо формують з вільнонайманих працівників, а не фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Обслуговувати ця частина буде винятково лісопаркові масиви Дарницького господарства.
Водночас, як нам розказали в головному управлінні ДСНС Києва, у столиці існує суттєвий дефіцит звичайних пожежних частин, що гасять пожежі в місті, а не лише в лісах. Востаннє нове пожежне депо відкривали в столиці у 2006 році на вулиці Кошиця у Дарницькому районі. Ще одне депо передав на баланс міського ДСНС монетний двір НБУ (Троєщина) у 2016 році.
Генплан Києва до 2020 року передбачав, що в столиці на цей час буде функціонувати 50 пожежних депо. Насправді зараз їх 25, і через нестачу депо радіус охоплення деяких з них становить до 7 км замість нормативних 3 км.
На будівництво двох зеленбудівських депо, які будуть обслуговувати винятково лісові масиви, а не житло, планують витратити 120 млн грн. З них 5,6 млн грн сплатять за проєктні роботи по одному об'єкту вже до кінця 2021 року.
© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено